فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون، راننده مرسدس پیشتر از هم تیمی خود از خط پایان مسابقه گرندپری بریتانیا گذشت و با رسیدن به عدد شش در پیروزی های سیلورستون، رکورد دیگری را به نام خود ثبت کرد.

والتری بوتاس که مسابقه را از خط یک استارت زده بود، با حادثه خودرو آلفا رومئو و ورود ماشین ایمنی در میانه سابقه، پیشتازی را از دست داد و در مکان دوم مسابقه بریتانیا قرار گرفت. با حادثه بوجود آمده بین سباستین فتل و مکس ورشتپن، این چارلز لکلرک بود که توانست رده پایانی روی سکو را تکمیل کند.

خلاصه ای از اتفاقات مسابقه سیلورستون

17:32 به نظر می رسد که ردبول مشکلاتی را در بال عقب خودروی مکس ورشتپن دیده و در حال تغییر دیرهنگام آن است.

17:41 راننده های فراری تنها نفراتی هستند که در سه ردیف جلوی خط استارت، مسابقه را با لاستیک سافت شروع خواهند کرد. ردیف اول؛ بوتاس و همیلتون ، ردیف دوم؛ لکلرک و ورشتپن، ردیف سوم؛ گسلی و فتل

17:43 جاستین وایتینگ، پسر چارلی وایتینگ فقید فرآیند استارت مسابقه را انجام می دهد…

17:44 بوتاس برتری خود را نسبت به همیلتون حفظ می کند و فتل نیز با سبقت از گسلی، در رده پنجم قرار می گیرد.

والتری بوتاس، لوئیس همیلتون، چارلز لکلرک و مکس ورشتپن - استارت مسابقه بریتانیا 2019

والتری بوتاس، لوئیس همیلتون، چارلز لکلرک و مکس ورشتپن – استارت مسابقه بریتانیا 2019

17:47 همیلتون کاملا به بوتاس نزدیک است و راننده فنلاندی فعلا سریع ترین دور را ثبت می کند؛ 1.31.644

17:48 همیلتون با استفاده از دی آر اس از بوتاس سبقت می گیرد اما این برتری چند پیچ بیشتر دوام ندارد و بوتاس دوباره پیشتاز مسابقه می شود.

17:53 به بوتاس گفته می شود که همیلتون بار دیگر در فاصله دی آر اس او قرار دارد. سریع ترین دور از همیلتون؛ 1.30.967

17:55 سریع ترین دور بار دیگر از بوتاس؛ 1.30.938 : 1 بوتاس  2 همیلتون+0.7  3 لکلرک+3.6  4 ورشتپن+3.8  5 فتل+5.5  6 گسلی+6.4.

17:57 کوین مگنوسن از مسابقه کنار می رود. فراری ها باید به فکر مدیریت لاستیک هایشان باشند زیرا راننده های ردبول در حال نزدیک شدن به آنها هستند. سریع ترین دور همیلتون؛ 1.30.8

18:01 رقابت فوق العاده ای بین راننده های فراری و ردبول شکل گرفته و فاصله ی آنها بسیار نزدیک است، گسلی از فتل سبقت گرفته و به پیت می رود و با لاستک هارد خارج می شود. واکنش فراری چه خواهد بود؟

18:04 ورشتپن و لکلرک با یکدیگر وارد پیت می شوند و با لاستیک مدیوم خارج می شوند، البته ورشتپن جلوتر از لکلرک!

18:04 این برتری دو پیچ بیشتر دوام ندارد و با اشتباه راننده ردبول، لکلرک در رده چهارم قرار می گیرد. فتل در رده سوم است و دورهای بیشتری را با لاستیک سافتش خواهد زد.

18:09 بوتاس با لاستیک مدیوم در رده سوم وارد پیست می شود. حال همیلتون در هوای آزاد در حال زدن سریعترین دورهاست: 1.30.236

18:12 ورشتپن شدیدا لکلرک را تحت فشار قرار داده اما راننده فراری به خوبی از رده چهارمی خود دفاع می کند.

18:13 ماشین ایمنی؛ آنتونیو جیوویناتزی در پیچ باشگاه به روی سنگ ریزه ها می رود و ماشین ایمنی نیز وارد پیست می شود. اوضاع کاملا به نفع همیلتون و فتل شده و حال هر دو راننده به پیت می روند!

18:16 فتل و همیلتون با لاستک هارد وارد پیست می شوند. مکس ورشتپن نیز از این استراتژی پیروی کرده دوباره به پیت می رود.

18:19 لکلرک نیز مجبور است از این استراتژی پیروی کند و در رده ششم به پیست باز می گردد. او با عصبانیت از تیمش درباره ی از دست دادن چند رده پاسخ می خواهد!

18:21 رده ها در هنگام پایان ماشین ایمنی: 1 همیلتون; 2 بوتاس; 3 فتل; 4 گسلی; 5 ورشتپن; 6 لکلرک

18:22 ورشتپن و لکلرک دوباره در حال درگیری هستند و همیلتون نیز فاصله 1.1 ثانیه ای با بوتاس باز کرده است.

18:25 لکلرک و ورشتپن حادثه اتریش را مجددا بازسازی می کنند اما مکس دوباره رده خود را پس می گیرد. والتری بوتاس سریع ترین دور؛ 1.29.928

18:30 ورشتپن از گسلی عبور کرده و به رده چهارم پشت فتل می رسد و نظر می رسد این جابجایی یک دستور تیمی بوده است. سریع ترین دور از لوئیس همیلتون؛ 1:29.190

18:38 لکلرک در حال حمله به گسلی و ورشتپن نیز در فاصله دی آر اس فتل قرار دارد. همیلتون نیز با سریعترین دور فعلا فاصله خودش را با بوتاس به بیش از 2 ثانیه رسانده است.

18:41 یک سبقت زیبا از لکلرک و او حالا در رده پنجم قرار می گیرد، برنده رقابت ورشتپن و فتل چه کسی خواهد بود؟

18:42 ورشتپن از فتل سبقت می گیرد اما راننده فراری در پیچ بعدی با پپشت خودروی راننده ردبول برخورد می کند. فتل با نزدیک شدن بیش از حد به ورشتپن، داون فورس را در جلوی خودرویش از دست داد و نتوانست خودرویش را کنترل کند و اتفاقی مشابه باکو بین دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن به وجود آمد.

مکس ورشتپن و سباستین فتل - بریتانیا 2019

مکس ورشتپن و سباستین فتل – بریتانیا 2019

18:45 حادثه این دو راننده در دست بررسی است. فتل برای بال جلوی جدید وارد پیت می شود اما در رده های پایانی به پیست باز می گردد. سریع ترین دور از همیلتون؛ 1:28.568

18:50 پنالتی؛ ناظران برای حادثه بالا، ده ثانیه پنالتی به فتل داده اند.

18:54 همیلتون از دستور تیم برای آمدن به پیت سرپیچی می کند. بوتاس با لاستیک سافت وارد پیست می شود.

18:59 دوباره مکانیک های مرسدس به بیرون آمده ولی همیلتون به پیت وارد نمی شود. سریع ترین دور از بوتاس؛ 1:27.406

19:04 پایان مسابقه و پیروزی همیلتون در خانه و البته همراه با یک امتیاز سریع ترین دور

جدول مسابقه فرمول یک بریتانیا 2019

ردهرانندهتیمزمان
1لوییس همیلتونمرسدس
2والتری بوتاسمرسدس+24.928
3چارلز لکلرکفراری+30.117
4پیر گسلیردبول+34.692
5مکس ورشتپن ردبول+39.458
6کارلوس ساینزمکلارن+53.639
7دنیل ریکاردورنو+54.401
8کیمی رایکوننآلفارومئو+1:05.540
9دنیل کویاتتورو روسو+1:06.720
10نیکو هالکنبرگرنو+1:12.733
11لندو نوریسمکلارن+1:14.281
12الکساندر آلبونتورو روسو+1:15.617
13لنس استرولریسینگ پوینت+1:21.086
14جورج راسل ویلیامز+1دور
15سباستین فتلفراری+1دور
16رابرت کوبیتساویلیامز+1دور
17سرجیو پرزریسینگ پوینت+1دور
-رومن گروژانهاس-
-کوین مگنوسنهاس-
-آنتونیو جیوویناتزیآلفارومئو-

236 دیدگاه

  • Farshad46

   70

   57

   تبریک به تو و تمام طرفداران همیلتون…چه کرد واقعا بهترین راننده دنیاس با اختلاف ….توی دور اخر اونم با تایر هارد رکورد پیست رو شکست چیزی که ولتری با تایر سافت نتونست بزنه….الان باز یه سری میان میگن شانسی بود یا میگن ماشینش چون خوبه میبره ….

   • lewis.44

    45

    61

    سلام خدمت هوادارای فراری لوئیس همیلتون هستم قهرمان پنج(شش) دوره فرمول یک…..حالتون چطوره???

   • mohammad

    46

    60

    در بهترین بودن لوییس همین بس که تو کشور خودش بینطرفدارای خودش در حالی که مسابقه رو برده بهترین راننده پیست انتخاب نمیشه

   • Parham

    52

    37

    دوست عزیز اینکه همیلتون راننده خوبی هست شکی نیست ول با این اختلاف که شما می فرمایین قطعا همیلتون باید از رده اول مسابقه را شروع می کرد نه پشت بوتاس!
    این که چطور میشه یک نفر بعد از ۳۰ دور با هارد سریعترین دور را میزنه ولی همتیمیش با سافت نو نمی تونه را نمی دونم ولی میدونم دلیل بر برتری لوییس نیست، چون اگر بود ار رتبه اول استارت میزد.
    سپاس

   • lewis.44

    33

    25

    پرهام جان والا پول میزنه لوئیس ….شما میگین با کسی رقابت نکرد اول شد نفر دوم خط استارت شروع میکنه میاد اول میشه باز میان میگین قبول نیست تکلیف خودتونو معلوم کنین …..

   • Alirezzza

    28

    7

    واقعا لپ شدن بعد اصلاً اشتباه واقعا مسخره داره؟ همیل تو گرند پری مالزی۱۵ دور به پایان مسابقه dnf شد خب این درسته بگیم قهرمان لپی؟ خب اونطوری که اون ۱۵ بار لپ شده… یا همین باکو که بعد برخورد چارلز رفت ماشینشو پارک کرد خب اینطوری که بهتر بود فتل بعد برخورد میرفت ماشینشو تو گاراژ پارک میکرد بهانه دست شما نمیداد….واقعا درک نمیکنم این بشر تو دوران حرفه ایش چیکار کرده که اینقدر باعث تنفر شما میشه؟؟

   • سید علی حسینی

    51

    2

    زیاد نزدیک شد به مکس، داون فورس جلوی ماشینش از دست رفت و نتونست ترمز گیری خوبی داشته باشه، اشتباه محاسباتیه خودش بود. اتفاق عین دنیل ریکاردو و مکس ورشتپن داخل باکو

   • دهقان خرابکار

    27

    40

    چرا هرچیزی میشه میگیم ماشین مقصر بود؟😃😂😂😂

    مگه ماشین خودش راه میره؟😁😁😁😁

   • Ferrari7

    33

    21

    یعنی واقعاً فکر می‌کنی اشتباه محاسباتی بود بعد این همه مدت،
    این چیزی هست که هیچ وقت به انجامش اعتراف نمیکنن
    مطمئن باش عمدا بهش زد دمش گرم مثل دنیل تو باکوی پارسال بعد از او کاری که مکس باهاش کرد دنیل هم اون طوری جوابشو داد این ساده لوحانه هست اگه بخواهیم فکر کنیم یه اشتباه بوده البته سب ازش عذر خواهی کرده ولی خوب اون کاری رو که میخواست انجام داد دیگه بقیش مهم نیست
    مکس تو پیت لین هم باید پنالتی میگرفت

   • josef6565

    33

    15

    آفرین Ferrari 7.
    تا حالا اینقدر از باختن فراری خوشحال نشده بودم. یعنی اصلا برام مهم نیست باخته اونم به هوندا. واقعا دلم خنک شد. این مکس دهنمون رو سرویس کرده بود !!. باز حداقل دلمون خنک شد. امیدوارم بازم از این تنبیه ها در راه باشه.

   • yaser

    18

    9

    واقعا این بشر چقد بزرگه چقد روحیه ورزشکاری داره ، وشتپن هنوز تو کاکپیت بود رفت معذرت خواهی کرد با این که وشتپن ده بار این کارو با خودش کرده، نمیدونم باهام موافقید یا نه ولی درست از زمانی که مارکیونه فوت کرد و این کامیلری اومد دیگه همه چیز برای فراری و فتل خراب شد مخصوصا فتل، از اون موقع به این ور فراری که بدتر شده هیچ و این که کامیلری زیاد جنم نداره و نتونسته تیم رو جمع کنه و تیم رو منسجم کنه، همون اولش دیدید دیگه مونزا فتلی که برای قهرمانی جهان می جنگید رو اول آوردند و به اصطلاح tow رو دادن به کیمی و کیمی هم پول رو زد و این که آخر فصل اومدن گفتن ما هر چی آپدیت دادیم ماشین کند کرده و تاثیر نداشته و میخوایم برگردیم به ست آپ اول فصل، یعنی واقعا از فوت مارکیونه به این ور فراری عقب گرد وحشتناکی کرده ،خدا کنه یه اتفاقی برای پرطرفدارترین تیم فرمول یک بیفته و از این حالت دربیان، واقعا فرمول یک الان تبدیل به فرمولا مرسدس شده

   • محمد.ج

    9

    5

    اونی که میگه فتل به عمد زد…
    اگر فتل عمدا این کار رو کرده باشه من یکی دیگه طرفدارش نخواهم بود.
    چون دقیقا مهمترین خصوصیتی که باعث شده طرفدار فتل باشم شخصیتش هست.
    .
    طرفدارای همیلتون و ورشتپن هم حرف تورو قبول ندارن بعد نام کاربریت رو فراری انتخاب کردی؟!!!

  • مهدی

   38

   25

   کدوم برد ؟
   بردی که با خراب کردن مسابقه بوتاس بدبخت بدست اومد !
   لاستیک هامیلتون رو به فناست والتری رو میفرستن پیت تا با میدیوم بیاد بیرون(تا پسر سریع تو هوای ازاد بچرخه و فشار به تایرش نیاد) درصورتی که اخر مسابقه بهش سافت کار کرده میدن که چند دور بیشتر عمر نداره .وقتی برا بوتاس تایر میدیوم انداختن گفتم هامیلتون برده چون با استراتژی یک توقف پیروز میشه. نیازی هم به سیفتی کار نبود .
   از این باند بازیا دیگه حالمون بهم خورد . از همین الان مشخصه هامیلتون قهرمان میشه چون بوتاس بخواد نخواد وینگ من میمونه !

   • iman88

    21

    7

    مهدی جان بعد از سیفتی لوییس با هارد داشت با بوتاس با مدیوم فاصله باز میکرد و دوره اخرش نشون داد که میتونست بیشترم فاصله باز کنه ولی داشته مدریت میکرده.درمورد لاستیک سافتشم مگر لایه شفافه رویه تایرو ندیدید.ولتری فکر کنم دو دست سافت نو داشت برا ریس.من طرفدار هیچ کدومشون نیستم اما لوییس حداقل تو این مسابقه سریعتر بود.تا قبل از سیفتی کار بوتاس نمیتونست از فاصله دی ار اسش خارج بشه بعد از سیفتی کارم با لاستیکه نرمتر نمیتونست حتی یه دور تو فاصله دی ار اسش قرار بگیره.

   • Hassan Mohebbi

    26

    17

    این تحلیل از شما بعید بود ایمان جان
    اول اینکه بعد از سیفتی فاصله باز نکرد کم کم فاصله باز شد چون لاستیکای بوتاس هفت هشت دور بیشتر زده بود. اگه لوئیس در ابتدای مسابقه واقعا سریع بود همون سبقتی که گرفت باس حفظ میکرد. (لوییس تو هوای آزاد بالاستیکای نو بود).
    در مورد فستس این هم بدون ولتری میتونست بزنه فقط به تیم اعتماد کرد و همیلتون گذاشت دور آخر که ولتری نتونه بزنه. بعد سافتشم کار کرده بود.
    این هم بدون یه راننده با لاستیک هارد که بیش از ۳۰ دور زده وقتی میاد فستس لپ میزنه یه جای کار میلنگه یا به عبارتی نشان دهنده ماشین دامنیت هست.
    همین بس که من از این مسابقه فقط از سبقت لکلرک و جدالش با مکس لذت بردم. رکوردا باشه مال اونا لذتش باشه مال ما.
    الان فاصله همیل و لکلرک ۳۰ ثانیه هست تازه یه سیفتی هم داشتیم وگرنه ردبول و فراری ها هم لپ میشدن.
    خداییش این برد حقش نبود. یعنی همیلتون باید بره برنامه علی‌خانی تو عصر جدید به عنوان شعبده‌باز دوم شروع میکنه بدون سبقت اول تموم میکنه این یعنی شعبده بازی.
    آقا ۱۰ تا قهرمانی بدید به همیلتون و تمام رکوردا هم بدید به او و ول کنید و بگذارید تیما رقابت کنن. هر سال تا تیما میان نزدیک بشن و ماشین رو درک کن دوباره قوانین رو تغییر میدن دوباره فاصله باز میشه.
    ما که از سبقتا و رقابتا و دفاعا لذت میبریم اونایی هم که از برد بدون سبقت لذت میبرن ببرن.
    در کل هیچیش به ما نمیرسه فقط ما باید از هیجاناتش لذت ببریم که من یکی از جدال لکلرک و مکس بردم و اونم اون سبقت لکلرک از مکس بعد از پیت.
    ببخسید طولانی شد🙏

   • mohammad

    12

    4

    Hassan Mohebbi
    نکته مهمی بود گفتی

    کسی که دوم شروع کرده بدون سبقت اول میشه این واقعا شعبدس

   • Mohammad44

    8

    13

    اقای محبی یعنی طرف باید چیکار کنه که شما قبول کنی امروز تکرار می کنم حداقل امروز بی نقض بوده. یعنی یه چند وقت بگذره ممکنه شما وتل فنا صلاحیت لوئیس رو به عنوان یه راننده فرمول یک زیر سئوال ببرید

   • Hassan Mohebbi

    6

    3

    محمد ۴۴ جان من همیل رو زیر سوال نبردم فقط میگم این برد واقعا حقش نبود،حتی اون تک امتیاز فستس لپ، چون تیم میتونست به ولتری بگه لوئیس داره فستسلپ میزنه. بعد من چیز بدی نگفتم میگم من از رقابت لذت میبرم نه برد.
    حالا شما و دوستان همیل فن از رکورد لذت میبرید هر کسی یه رجحانی داره و یه منحنی مطلوبیت من با رقابت مطلوبیت کسب میکنم شما با رکورد و برد. محمد ۴۴ جان خارج از شوخی و کل کل واقعا برد اینجا حقش بود؟ بدون تعصب به من بگو،بدون تعصب؟
    راستی یه چیز دیگه محمد ۴۴ شما برو دوستان همیل فن رو نصیحت کن که وتل و شوماخرو الونسو و باتن و …. هر که هست و نیست رو زیر سوال میبرن.

    دوست عزیز محمد نظر لطفته من هم از کامنتای شما لذت میبرم.

   • iman88

    7

    2

    Hassan Mohebbi عزیز ارادت.
    من فکر میکنم همیلتون سریعتر بود ولی پیروزی لوییس مصلما با شانس بدست اومد واگر سیفتی پیش نمیومد بوتاس برنده میشد.اما این شانس ثمره ریسکی بودکه خوده لوییس کرد.درمورد انتخابه مدیوم من فکر میکنم بهترین انتخاب برایه بوتاس بود.چون در شرایط ابتدایه مسابقه نشون داد لوییس سریعتره و با لاستیکه برابر اگر جلو باشه نمیشه بهش رسید.پس رو لاستیکه نرمتر به امیده یه سیفتی کاره دیگه باقی موند.از طرفی هم بوتاس میدونست اخر مسابقه حتی اگر هاردم داشته باشه طبیعتا اگر سیفتی نیاد و پشت لوییس باشه باید یه پیته دیگه برایه فاستس داشته باشه.پس بهتر بود رو لاستیکه نرم میموند.هر چند اگر سیفتی نمیومد مطمعنا مستقیما میرف رو هارد.در ضمن شانس برایه همه هست همین مسابقه فراری ها کلکسیونی از شانسو بد شانسی به سراغشون اومد.سیفتی به نفع فتل شد و به ضرر چارلز و بعد تصادف به ضرر مکس و فتل شد و به نفعه چارلز و گسلی.در مورده مرسدس ها هم لوییس بیشتر تو پیست موند و این ریسک بود.و اگر سیفتی کار نمیومد مصلما به ضررش تموم میشد اما ریسکش جواب داد همون ریسکی که فتل هم کرد و جواب گرفت.(تو مسابقاته قبلی فراری بارها نشون داد که چنین ریسکی اگر جواب نده چه بروزه راننده ها میاد)
    من به شخصه همیشه سعی میکنم ارزشه کاره هر کس رو ببینم و جوانبه مختلفش شکست یا پیروزیش رو در نظر بگیرم.حالا اگر جایی نتونستم ،بابتش عذر میخوام.

   • Ferrari7

    1

    0

    آقای محمد .ج
    در مورد شخصیت سب جوابتو داده بودم مفصل و خیلی موادبانه اما ظاهراً به مذاق ادمین خوش نیومد کاری به اون ندارم
    ولی لطفاً فقط در مورد راننده و تیم مورد علاقت و مسابقه اظهار نظر کن نه در مورد اسم افراد

   • Hassan Mohebbi

    4

    0

    ایمان جان اینکه لوئیس دیر اومد میخواست تو هوای ازاد دورای سریع بزنه و ولتری رو اندر کات کنه، کلا استراتژی تیم بود. ندیدی همون دو دور فاصله نیم ثانیه شد دو دهم و اگه سیفتی هم نمیومد باز لوئیس ولتری اندر کات میکرد. پول مهمه هر کس پول سازیش بیش حمایت تیم بیشتر.

   • Hassan Mohebbi

    3

    0

    در مورد ریسکی که میگی راننده اصلا تو اون وضعیت نمیتونه درک کنه. میتونه به مسابقه چین یا اسپانیا (دقیق یادم نیست) اشاره کرد که لوئیس گفت من اولم چرا ولتری رو اوردید پیت که تیم گفت همه چیز تحت کنترله. الان اینجا هیچ چیز نگفت چون استراتژی این بود که ولتری اول بیاد و بعد لوئیس تو هوای ازاد دورهای سریع بزنه و ولتری رو اندرکات کنه. که سیفتی کار نگذاشت اون حیله بر ملا بشه یه جورایی به نفع تیم شد وگرنه انگشت اتهام به سمت تیم میرفت به خاطر اندرکات شدن ولتری. تیم از اول میخواست لوئیس اول بشه وگرنه دور بعد پیت استاپ ولتری باید لوئیس رو میاوردن پیت. این ریسک نیست. اینا همه‌اش برنامه ریزی شده است. به این حرفایی که زدم دقت کن، شما یه فرد فهمیده‌ای هستید مطمئنم متوجه حرفای من میشید.

   • Hassan Mohebbi

    2

    1

    من به خاطر ایناست که هیچ موقع نتونستم بگم من از لوئیس خوشم میاد یا طرفدارشم. من رقابت جوان مردانه رو دوست دارم بر عکس دوستانی که فقط برد و رکورد براشون مهمه.

   • iman88

    4

    4

    حسن عزیز من کامنت قبلی روبا عجله نوشتم بخاطر همین یه سری چیزها رو از قلم انداختم یا به شکله شبهه برانگیزی توضیح دادم.
    ببینید بوتاس جلوتر بود و اولویت همیشه با راننده جلوئه برایه تصمیم گیری(منظور تیمه راننده جلو هست).اما این قضیه میتونه مشکل ساز بشه اگر راننده پشت سر تو فاصله 1 ثانیه ایت قرار داشته باشه.اینجا اگر زودتر بخواد بیاد برایه تعویض لاستیک خطر اور کات وجود داره و اگر دیرتر بخواد بیاد خطر اندر کات.مخصوصا اگر راننده پشته سر سریعتر باشه.(که بنظر من لوییس بود و بوتاس و تیمش هم اینو میدونستن)
    در اینجا هم در هر دو صورت خطر تعویضه جایگاه در حینه پیت استاپا بالا بود.
    اینجا والتری استراتژی دو پیت استاپه رو انتخاب میکنه که حداقل جلویه اور کات رو بگیره و بعد از پیته لوییس جلویه اون بمونه و تا میتونه فاصله باز کنه و در 10 دور اخر هم با سافت نو به همیلتون با هارد کهنه ،حمله کنه.(و شانس سیفتی هم باید در نظر گرفت)
    درمورد موندن لوییس تو پیست هم.این استراتژی اگر بیشتر از یک دور باشه 90 درصد مواقع به ضرر راننده تموم میشه.اگر گرافیک انلاین فاصله لوئیس و والتری رو که به نمایش گذاشته شد دیده باشید تو کمتر از یک دور فاصله شروع به زیاد شدن کرد.و عملا فرصته اور کات رو از دست داد.اما با این حال نیومد پیت.اینجا من فکر میکنم این یه واکنش به استراتژیه بوتاس بود ولوییس میدونست(منظورم تیمشه)که اخر مسابقه با اختلافه لاستیک بین اون و والتری لوئییس زیره فشار قرار میگره.و اینکه همیشه شانسه سیفتی کار هم وجود داره ضمن اینکه ردبول و فراری به شدت درگیر بودن و احتمالش زیاد بود برخورد پیش بیاد.استراتژی هایی که برایه هر دو انتخاب شد ریسک خودشونو داشتن.اگر سیفتی کار نمیومد لوئیس هر دوری که بیشتر میموند تایم از دست میداد و اگر بلافاصله میومد پیت اخره مسابقه تحته فشار قرار میگرفت.درمورد بوتاس هم اگر لوئیس اول میومد پیت خطر اندر کات بالا بود.اگر هارد انتخاب میکرد خطره اور کاتش بالا بود.اگر حینه سیفتی میومد پیت احتمالا مثل چارلز رده ازدست میداد و با وجوده اینکه احتمالا ردش رو برمیگردوند ولی نسبت به لوئیس زمان از دست میداد و شانسهایه احتمالیش هم از بین میرفت.
    در اخر هم چشم ،به حرفهایی که زدید کاملا فکر میکنم دوسته خیلی عزیز.

 1. Silver Arrows

  56

  12

  – امروز مرسدس‌ها رسما با خودشون مسابقه داشتند 💪✌️ما رقیب می‌خواهیم که نداریم متاسفانه…
  – بی شک بهترین راننده امروز لکلرک بود.
  – بابت اتفاقی که برای فتل افتاد واقعا ناراحت شدم. کاش اشتباه نمی‌کرد.

   • Mohammad44

    17

    19

    اقا محمد کافی بود ببینی که وقتی همیل چند لحظه از بوتاس سبقت گرفت چه سر و صدایی بلند شد

   • mohammad

    17

    10

    Mohammad44 جان

    تو خونه خودش معلومه اینجوریه

    مگه سبقت کیمی از لویس تو مونزا یادت نیست ملت جطوری کیمی رو تشویق کردن
    ولی دیدی بعدش والتری جایگاه رو سریع پس گرفت
    و اگه سیفتی کار نبود بوتاس اول می شد

   • Mohammad44

    4

    7

    محمد اقا من گفتم برای چند لحظه. در ضمن حدود 30 دور به پایان مسابقه مونده بود وشما از کجا می دونی نمی تونست رد شه. همین که بتونی 20 دور تو فاصله دی ار اس بمونی خودش خیلیه با توجه به سبک لوئیس چون اون معمولا بعد چند دور فاصله می گیره و بعدش دوباره شروع به حمله می کنه ولی تو این مسابقه اگه دقت کرده باشید از همون اول تهاجمی بود و عزمش رو برای برد تو این مسابقه جذب کرده بود

  • lewis.44

   36

   11

   ولی قشنگ فتل از مکس انتقام فصل پیشو گرفت اونجا که مکس رد شد فتل گفته حالا بزار بهت نشون میدم منو میزنی بیا فعلا اینو داشته باش

  • وحید

   19

   8

   درست میگی ، در این اینکه تیم بزرگیه شکی نیست ؛ اما ای کاش بی غل و غش بود از سال قبل که اتفاقی نماینده پیرلی تو گاراژ مرسدس دیده شد تا همین الان که هنوز اکثر جاها میگن طراحی های پبرلی کاملا هماهنگ با مرسدس بوده!!!
   کار ه جایی رسید که جلسه واسه تغییر لاستیک گذاشتن، ای کاش مثل2013 لاستیکا وسط فصل عوض میشد تا ببینیم مرسدس واقعا خودش خوبه یا …

  • محمد

   5

   3

   اول اینکه اگه مکس اون اتفاق براش پیش نمیومد با توجه به اینکه بوتاس باید یه پیت استاپ دیگه میرفت سوم میشد و مکس دوم میشد، پس چطور میگی مرسدسا با خودشون رقابت داشتن؟ دوم اینکه چرا لکلرک بهترین راننده ی امروز بود وقتی مکس جلوی دوتا فراری و حتی جلوی بوتاس مسابقه رو تموم میکرد؟

  • ....kh:n....

   8

   2

   آقا خدا وکیلی خودتون قاضی اگر همیلتون اول مسابقه لیدر میبود بعد میرف پیت براش دوباره تایر مدیوم مینداختند؟؟؟؟؟؟
   اگر جاشون برعکس میبود همین استراتژی امروز را پیاده میکردن ؟؟؟؟؟؟؟

   • mohammad

    37

    19

    ما که خوبیم ولی برای بهتر شدن لازمه جای لوییس و فتل رو عوض کنیم ببینیم حال طرفدارای لوییس جطور میشه

   • MERC

    22

    19

    بالاخره فتل از راننده مورد علاقه من شکست خورد

    جورج راسل

   • mohammad

    18

    2

    در مورد لکرک گفتم

    واقعا فتل تحت فشار هست اونم نفشاروسابقه فشار روحی که چرا قهرمان نمیشه

   • josef6565

    20

    7

    آقای Farshad46 ظاهرا شما چیزی از فشار نمی دونی !! یا اینکه ما رو فیلممون کردی. باطری ماشن فراری کاملا در مشکل هست و تیم برای اینکه هنوز نمی دونه این مشکل دقیقا چه ماهیتی داره و تاثیرش رو قسمت های دیگه چیه اون رو عوض نمی کنه چون اگه به فرض عوض هم کنه ممکنه مشکل دوباره بروز کنه. واقعا ندیدی مکس چه جوری عین جت ازش رد شد؟ !! طرفدار لوییس هستی اشکال نداره چون راننده با ارزشیه ولی دیگه حداقل چشمهات رو به روی واقعیات باز کن.
    تیم های ردبول و مرسدس از راننده اولشون چطور حمایت میکنند و فراری با راننده هاش چه می کنه؟ خدا بیامرزتت مارکیونه !. یادمه یه ویدئو خبری دیدم با دونالد ترامپ و رفقاش نشسته بود دور یه میز. اگه الان بود شک ندارم یه موشک اتمی از دونالد می گرفت خراب می کرد رو سر بینوتو و وحوش فراری !!. اینکه می گن بعد از مرگ دست از دنیا کوتاه میشه همینه ها.

  • HamidFTN

   30

   27

   چیز دیگه ای ندارین بگین
   وقتی دان فورس کافی نداری نه فرمون داری نه ترمز مثل اتفاق دنیل سال پیش که دقیقا همینجوری شد

   • بهروز

    31

    23

    این همه از هم سبقت میگیرن، وتل احساسی عمل کرد واسه سبقت؛ چرا بقیه نکوبیدن بهم ؟؟؟؟؟؟؟؟ لوییس و والتری ، مکس و لکلرک

   • mohammad

    19

    20

    بهروز

    چون فتل تحت فشار خیلی بالایی هست

    از بقیه انتظار خاصی نیست ولی از فتل فقط قهرمانی انتظار میره کمتر از قهرمانی براش شکست هست

    برای بقیه این نیست

   • بهروز

    13

    14

    منم همینو میگم دیگه، تحت فشار قهرمانی اشتباه میکنه، باید رو مسائل روانی کار کنه واقعا

   • pejman

    17

    19

    همیشه توجیهی وجود داره براش شما اما فتل هیچوقت اشتباه نمیکنه از دید شماها

   • Fastboy 44

    8

    11

    یعنی از لوییس انتظار نمیره?!
    فقط از وتل?!

   • mohammad

    13

    3

    Fastboy 44
    شما وقتی تو بهترین تیم بهترین گاراژ بهترین ماشین باشی با اعتماد به نفس بالا مسابقه میدی میدونی ماشینت تورو اول میکنه اینقد فاصله بود که نفر اول نسبت به نفر دوم و نفر دوم نسبت به نفر سوم یه پیت مجانی داشتند این همه اختلاف واقعا بین راننده ها نیست واقعا نیست فقط ماشین میتونه اینقدر فاصله ایجاد کنه
    وقتی ماشینی داری که همچین چیزی رو بهت میده جای هم برای فشار و استرس هست؟

 2. Farshad46

  37

  50

  چه اشتباه کرد وتل …مسابقه مکس دو هم خراب کرد لعنتی …. باید وتل دیگه خداحافظی کنه چون دیگه با وجود همیلتون اول دیگه شانسی نداره باید خداحافظی کنه یه خاطره خوب ازش در ذهن باشه

  • Ferrari7

   38

   17

   دوستانی که میفرمایند سب باید خداحافظی کنه و بازنشسته بشه این نظرات و هر چه سریعتر لطفاً به گوش خودش برسونید چون خیلی وقته منتظر نظر شماست دیگه بیشتر از این منتظرش نزارین

  • yas

   6

   0

   پیامتو بهش میرسونم. ولی یكم فكر كن اگه امثال تو و صباغ و یكی دوتای دیگه نباشید و نفرت پراكنی نكنید، چه دوستی صمیمانه‌ای بین فنل فنا و لوییس فنا شكل میگیره.

   • بهزاد زمانی

    2

    3

    بنده نفرت پراکنی نکردم لازم هم نیست شما نقش پیامرسان رو ایفا کنید قبلا بهشون رسانده شده. کمی واقع بین باشید و عملکرد ابر راننده تون در شرایط مشابه از دو سال پیش به اینور بررسی کنید.
    در ضمن تو نه, شما.

 3. Ferrari7

  43

  35

  بازم مکس موقع سبقت ضربه زد به چالرز این درست بشو نیست
  دم سباستین گرم عمدا ضد بهش دمش گرم خیلی حال داد به خاطر چالرز این کارو کرد دمش گرم

  • Farshad46

   33

   40

   وتل وقتی نمیتونه حتی از هم تیمی جوان خودش بهتر باشه نباید دیگه اونو با همیلتون قیاس کرد که ۷ برد رو داشته در فصل ….با وجود اینکه چندین دوره قهرمان جهان شده ولی باید قبول کرد دوران وی خاتمه پیدا کرده و باید خداحافظی کنه

   • pejman

    17

    15

    من که مدت هاست میگم فتل دورانش تموم شده دوران فتل هم با دوران بی رقیبی ماشین ردبول یکی بود اما خداییش هنوزم میتونه تو تیم های برتر مسابقه بده و با ماشین خوب مدعی قهرمانی باشه پس جو ندید و منطقی باشید

   • جنون سرعت

    6

    3

    داداش شما انگار حواستون نیست الان سه مسابقه اس که سب اصلا نمیتونه رقابت کنه و این مسابقه هم که اصلا امتیازی نگرفته ولی هنوز به هر شکلی بخوای حساب کنی جلو همتیمیه جوانشه چه امتیازی چه امار تعیین خط و مسابقه

   • Hassan Mohebbi

    8

    0

    “من که مدت هاست میگم فتل دورانش تموم شده دوران فتل هم با دوران بی رقیبی ماشین ردبول یکی بود”
    دوست عزیز پژمان دوران لوئیس هم در زمان بی رقیبی مرسدس هست فاصله نفر اول با سوم 30 ثانیه هست اگه سیفتی نداشتیم بشتر هم بود. اینم بدونید ولتری از طرف تیم یه خنجر خورد.

  • yaser

   25

   8

   آره برادر من همچنین فقط برا فتل ناراحتم برا فراری ناراحتم ماشینشون از ردبول هم کند تره؟ دیدید مکس با چارلز و سب چکار کرد ، فقط یکی نیست به اون روس بروان آشغال بگه تو که ۲۰۱۷ و ۱۸ هی می گفتی ماشینا نمیتونن از هم سبقت بگیرن باید قوانین رو عوض کنیم که کردی و قشنگ فرمول یک با خاک یکسان کردی ۲۰۱۹ رو دادی به فنا رفت! الان چرا چیزی نمی گی داره چه بلائی سر فرمول یک میاد! فتل که خودم طرفدارش م تو تصادف مقصر بود باید هم از مکس هم از گاراژ ردبول عذرخواهی کنه

   • Parham

    29

    9

    فتل عذر خواهی کرد
    زیر این همه فشار!
    واقعا مرد بزرگیه👌🏻👌🏻👌🏻

   • pejman

    11

    12

    واقعا نمی این دو مسابقه اخر پر سبقت و جذاب بودن رقابت بین تیمای میونه جدولم عالی و غیر قابل پیش بینی شده مکلارنم داره میاد برسه به سه تیم برتر و تشکیل چهار تیم برتر رو بدن این خیلیش برمیگرده به تغییر قوانین حالا اگه فراری ماشین خوبی جمع نکرده و بنز تونسته بهترین تطبیق رو با قوانین داشته باشن نمیشه گفت مشکل از قوانینه
    واقعا نمیفهمم این حرفارو از کجا میارید هربار با خودم میگم این بار دیگه نمیتونن توجیه کن و شکستشون رو گردن کسی بندازن اما با یه توجیه خارق العاده منو شگفت زده میکنید

   • yaser

    2

    0

    ببین آقای پژمان از ۲۰۱۴ به این ور فقط این مرسدس تونسته خودش با قوانین وفق بده تیم های دیگه نتونستن! یعنی از این واضح تر ! خب اگه اینجوری که قوانین جوری باشه که فقط یک تیم باهاش خوب باشه شما باید فرمول یک جمع کنن بره ! قوانین باید جوری باشه که تیم ها بتونن باهاش زندگی کنن ،این حرف من نیست کل پدوک فرمول یک دارن از سوگیری قوانین و لاستیک و غیره حرف میزنن ! ببین بعد از ۲۰۱۶ یکم تیم ها به مرسدس نزدیک شده بودن دلیلی نداشت ریسک تعویض قوانین رو قبول کنن و این بلا رو سر فرمول یک بیارن، بدیهی که فن های فرمول یک از دیدن رقابت لذت میبرن نه از دور دور کردن مرسدس اون جلوها و بقیه واسه سومی باهم مسابقه بدن،قربون داداش

 4. mahdavi3d

  27

  19

  مسابقه سیلورستون تماشایی بود! بیشتر جذابیت به لطف جنگ نفسگیر مکس و لکلرک رقم خورد. اگر نبود رانندگی احساسسی وتل که طبق معمول کار دست خودش و دیگران میده، مکس باید روی سکو می بود.
  و دوباره نشان داده شد که اگر تیم ها نزدیکتر به هم باشند و اینطور نباشه که یک راننده شاسی هیولا و خوشانسی رو داشته باشه، رقابت تماشایی تر می شه 🙂

 5. McLaren F1

  51

  41

  یه پیروزی باد آورده ی دیگه برای پسر سریع به لطف تصادف آلفا
  تبریک به طرفداراش
  یه جوری تو ماشین شادی میکرد که انگاری با ۱۹ تا مرسدس دیگه جنگیده بود و برنده شده بود و رکورد زده بود
  فتلم نمیدونم چرا همچین شد ترمزگیریش
  بازم یه مسابقه ی دیگه و بازم اثبات برتری ردبول به فراری
  مک لارنم که خوب شده اما رنو کامل رسیده بهش
  چه هیجانی دادن لکلرک و ورشتپن اما افسوس که زورشون به مرسدس نمیرسه که اگه میرسید چی میشد

  • Mohammad44

   37

   20

   یعنی فکر نکنم یه بار همیلتون برده باشه و شما یه بهونه ای نیاری و یه بارم نشد وتل یه اشتباهی بکنه و شما توجیح نکنی. طرف با لاستیک هارد که دورهای بیشتری از سافت بوتاس زده بود رکورد پیست زد بعد شما میای میگی ماشین برتر. از کجا می دونی اگه آلفا تصادف نمی کرد لوئیس سبقت نمی گرفت. در ضمن مگه بقیه با گاری می بردند. چند بار گفتم هر راننده ای اشتباه می کنه و وتل یا همیل هم یکی از اونا. قصدم گرفتن ایراد نیست ولی شما اگه همیلتون تو یه مسابقه چند بار قفل کنه بهش می گین راننده ی رالی ولی وقتی وتل اشتباه می کنه براش دلایل فنی میارین و میگین وتل هیچ نقشی نداشته.

  • pejman

   18

   12

   همون یه مرسدسی که خط یک تایم گیری رو داشت و با لاستیک نو نتونست فست لپ رو نگه داره رو شکست داد کافیه تا ثابت کنه که چه توانایی دذره و با این حرفای شما چیزی از برتری لوییس کم نمیشه بابا یکم منطق داشته باش با تایر کهنه و تموم شده رکورد پیست رو زد میفهمی رکورد پیست یعنی سریع ترین تایم تو توذم مسابقات از وقتی سیروراستون با این ترکیب تو مسابقاته و همراه اون نفر اول هم شد ده یه راننده چیکار کنه کن شما رضایت بدی با توانایی‌خودش قهرمان شده لابد انتظار داشتی دنده عقب مسابقه بده🤔🤔

   • mohammad

    17

    11

    منطق داشته باش

    ببین جه ماشینی داشته که با وجود لاستیک کهنه رکورد رو زد چه ماشینی داشته

    چه چیزی باید پیش بیاد تا متوجه بشید ماشینش خیلی خیلی خیلی از بقیه بهتره

   • Fastboy 44

    6

    15

    Mohammad
    بوتاسم همین ماشینو داشت……
    و لاستیک سافت نو داشت
    لوییس لاستیک هارد کهنه…
    فکر کنم خیلی فرق باشه……

   • mohammad

    9

    1

    Fastboy 44

    البته بین بوتاس و همیلتون حتما فرق هست
    ولی ببین این دوتا ماشین نسبت به ماشین های پشتیشون 1 پیت استاپ مجانی فاصله داشتند واقعا به نظر بین بوتاس و بقیه اینقدر اختلاف هست؟ بین همیلتون و بقیه اینقدر فاصله هست؟

 6. Farshad46

  46

  45

  هفت برد از ۱۰ مسابقه فصل …اختلاف نزدیک ۱۰۰ امتیازی با نفر سوم….۶ برد در سیلوراستون آیا اینها فقط شانس؟ یا نشان دهنده بهترین راننده جهان بودن پادشاه لوییس است؟
  متاسفانه یه سری وتل فن میان لوییس رو با اون قیاس میکنن …هر چند وتل راننده خوبی ولی دیگه تموم شدس

  • Shabneshin

   30

   10

   تحقیر و کوچک شمردن رقیب جزو عادتهای ماست.غافل از اینکه وقتی موفقیت کسی را شانسی وبادآورده میدونیم(اونهم چندین موفقیت را!)درحقیقت کسی را که طرفدارش هستیم کوچک کرده ایم.چون طرف باید خیلی بی کیفیت باشه که چندین بار مغلوب کسی بشه که فقط شانس میاره وچیز دیگه ای نداره!

   • pejman

    15

    10

    مرسدس با همین ماشین تو اتریش حتی پدتی هم نبود چطور تو اتریش حرفی از ماشین نمیزدید همیشه بهانه و بهانه خیته نمیشید؟!؟

   • mohammad

    14

    11

    pejman

    همین حرف شما نشون میده اگه ماشین مرسدس معمولی باشه لوییس رتبه ای بهتر از پنجم پیدا نمیکنه

    نظرت چیه؟

  • josef6565

   17

   9

   چی تموم شده رفیق؟ اینقدر شیطنت نکن و انصافا اون موقعه که لوییس به زور ششم یا پنجم میشه هم بیا از پادشاه کبیر صحبت کن. ولی خوب تو یه چیز انصافا موفق هستی اون هم در آوردن حرص ما فتل فنا بعد از مسابقه های بد هست ولی باشه قرار نیست همه با مرام باشند.
   والتری هم که هیچ چی. یعنی چی کار باید کنه که با لوییس رقابت کنه من نمی دونم. کاش تو همون ویلیامز می موند و 3 دور لپ می شد و مثل کوبیتسا به هیچ کجاش هم نبود !!. طفلی تو مصاحبه بعد از مسابقه اصلا حال صحبت کردن نداشت.

   • pejman

    3

    8

    قطعا کن ورشتپن در نقش سناست اما خیلی فرق هست بین شخصیت لکلرک و ادم (نمیدونم چی بگم) آلن پراست

 7. Parham

  30

  7

  سلام تبریک به طرفداران مرسدس و همیلتون
  چطور میشه که بعد از ۳۰ دور یکی بتونه سریعترین دور بزنه!!! واقعا مرسدس شورش در اورده!( فکر میکنم پیت استاپ اخر واسه این بود که اخره مسابقه این فاصله زیاد رو با بقیه نداشته باشند که …)
  فتل فکر کنم اعتماد به نفسش از دست داده، احتمال زیاد هم به خاطر عدم اطمینان به ماشین و گاراژ ، امیدوارم زودتر به روزهای خوبش برگرده.
  خوشحالم که لکرک به حقش رسید…
  الان از فراری فقط اسمش مونده ، افسوس ، افسوس…

  • محمد

   15

   6

   بهترین راننده مکس بود؟ بعد لایک های بیشتری از دیسلایک گرفتی؟ یعنی اکثریت معتقدند مکس از چالرز بهتر بود؟ بعد پیت استاپ اول سبقت چالرز از مکس و دفاعشو ندیدید؟ سبقت چالرز از گسلی رو چی؟ پایینترم گفتم من فقط طرفدار تیم فراریم و هیچ راننده ای رو غیر از سنا و کمی هم شومار دوست نداشتم ولی آدم نباید تعصبی نگاه کنه به قضایا! چالرز در حال حاظر هم از مکس و هم از سب راننده ی بهتریه و تقریبا از تمام راننده های دیگه فرمول در حال حاظر راننده بهتریه. متاسفانه همه انگار بیشتر راننده فن هستند و تعصب نمیزاره واقعیت رو ببینند. اگر واقعا طرفدار تیم باشید و طرفدار راننده خاصی نباشید و بدون تعصب نگاه کنید حقایق واضح هستند. فقط برید مسابقه بحرین 2017 چالرز تو فرمول دو رو ببینید تا متوجه توانایی چالرز بشید. بخدا واسه من فرقی نداره سب ببره یا چالرز و هر کدوم ببرن من یه اندازه خوشحال میشم.

   • mehranf1

    8

    17

    سبقبتش به خاطر حرفه ای گریش نبود . خود مکس یه سوتی داد. سبقت از گسلی هم افتخار نداره. اگه به دفاع کردن باشه دفاع فقط اونجا که لکلرک مکسو از پیست انداخت بیرون ولی مکس بازم زد تو چونشو سبقتو برگردوند

   • محمد

    3

    8

    چارلز از مکس راننده ی بهتریه؟؟؟ خودت خنده ت نگرفت اینو گفتی؟ پ چرا تو هر مسابقه با توجه به ماشین بهتری که زیر پاشه پایین تر از مکس تموم میکنه؟ این مسابقه هم اگه اون تصادف پیش نمیومد مکس دوم میشد و چارلز چهارم. اگه بهتره چطوریه که با داشتن یه ماشین بهتر بیست سی امتیاز از مکس کمتر داره؟ چرا تو هر مسابقه از رده ای که شروع کرده پایین تر تموم میکنه؟ خخخخ

 8. mohammad

  22

  7

  کاش می شد برای فتل کاری کرد
  باید یه تغییر ایجاد بشه برای فتل خیلی فشار روش هست یا باید تیمش رو عوض کنه یا یه سال بره استراححت دوباره برگرده نمیدونم باید یه تغییر ایجاد بشه براش

   • Seb the great

    8

    0

    نمیدونم
    شما به توتو زنگ بزن
    سیلور اروز چون از شما منطقی تر ندیدم

 9. 5red16

  35

  27

  تبریک به مرسدس برای پیروزی سیلوراستون
  ولی واقعا لوییس خوش شانس هم هست
  لامصب میگی پیشبینی کرده بودن ماشین ایمنی رو
  سیفتی کار یک برنده داشت که لوییس بود و یک بازنده داشت که بوتاس بود
  انصافا بوتاس امروز خوب رانندگی کرد و حقش برد بود
  و در مورد مرسدس بگم که لقب هیولا برازنده ماشینشون است
  رکورد پیست رو له کردن
  سه ثانیه…
  بهترین راننده امروز با اختلاف زیاد لکلرک بود
  هم ثابت کرد خیلی خوب دفاع میکنه و هم به مکس ثابت کرد که اگر در اتریش خشونت به خرج نمیداد احتمال برد لکلرک بیشتر میبود
  درضمن یک سبقت فوق العاده از گسلس گرفت که روز خوب گسلی هم بود
  لکلرک یک سیگنال مهم برای مکس فرستاد
  واسش لازم بود
  و دست وتل درد نکنه که خوب حال مکس رو گرفت
  بهش فهموند خشونت در رانندگی دو لبه داره
  گاهی اوقات هم به ضررت میشه

  • pejman

   7

   5

   من بعد از خداحافظی فتل و لوییس منتظر رقابت دو نفره چارلز و مکس هستم چارلز با استعداد و مکسی که فقط به برد فکر میکنه و براش هرکاری میکنه مکس یکم پخته تر بشه عالیه

   کاری به استعداد و برتری ندارم قلبا مکس رو بیشتر دوست دارم و برای چارلز احترام زیادی قایلم

  • pejman

   9

   8

   این اتفاقات توی مسابقات پیش میاد گاهی بنفع و گاهی به ضرر افراده نمیشه هی به یکی بگیم خوش شانس این اتفاق به نفع سب هم بود و به سب هم کمک کرد در رده دوم‌ و سوم قرار بگیره اما خودش نتنوست از شانسش استفاده کنه پس فقط نگیم لوییس خوش شانسه

 10. REZA.M

  28

  11

  کاری به اتفاقاتی که امروز افتاد ندارم.اتفاقی که برای فتل افتاد یه برخورد بود و پنالتیش رو هم گرفت وتمام هر چند مکس هم از نظر من تا حدودی مقصر بود. ولی واقعا بینوتو چرا مدیر شده؟مدیر شده تا تیم بهتر بشه یا بدتر؟سال قبل فراری اینجا با مرسدس رقابت کرد ولی امروز با ردبول.بخدا امروز فراری در حد ردبول هم نبود.پس رفتن اریوابنه و اومدن بینوتو چه سودی برای تیم داشته جز اینکه فراری از لحاظ فنی افت کرده؟علت افت سال قبل فراری بعد از نیم فصل همین جناب بینوتو بود.به هر حال فراری با گذشت هر مسابقه داره ضعیف تر و ضعیف تر میشه.از بارسلونا تا الان یه اپدیت موثر داشتن؟مهندسی مارانلو یعنی این.بینوتو هم از مدیریت فقط این رو بلده که بگه ما این مسابقه مدعی نیستیم.

  • آریو رابتسون

   6

   13

   ژاپن و سنگاپور به هیچ عنوان مقصر مکس نبوده. من از این ادم اصلا خوشم نمی اید. اگرطرفدار فتل نیستم، اما از مکس اصلا خوشم نمیاد. اما نه ژاپن و نه سنگاپور مقصر مکس نبود. در سنگاپور که کاملا قربانی بود.
   در ضمن فتل کم از این کارها با مخصوصا اون وبر نکرده…

 11. محمدرضا

  27

  10

  تبریک به لوییس و طرفداراش . بنظرم سبقته لکرک از گسلی زیباترین سبقته این مسابقه بود. درباره برخورد فتل بامکس:فتل دوباره نشون داد بخاطر ماشین ضعیفش چقد دچار عدم تمرکز و دچار اشتباهاتی میشه که نباید از یک قهرمان سر بزنه. فتل بنظرم الان بیشتر باید رویه مسائل روانی کاربکنه .وقید ماشینو براامسال بزنه. و درباره پیت نرفتنه لوییس!!فردا توتو ولف چنان جمش میکنه که نه حاشیه ایی بوجود بیاد نه تنشی تو مرسدس ایجاد بشه،و بدشانس ترین فردامروز بدونه شک مکس ورشتاپن بود..بنظرم امروز مکس متوجه شد که گاهی از همه جابیخبر یهو dnfمیشی از طرفه یک راننده دیگه درحالی که داری رانندگیه خودتومیکنی . البته امروز dnfنشد. ودراخر تاسفه فراواااااااان بخاطر ماشینی که فراری دسته لکلرک و مخصوصا فتل داده.که اینجوری باعثه عدم تمرکزشون میشه (فتل).به امیده بازگشته قدرتمند فراری و فتل توسال2020.

  • pejman

   8

   10

   موندم چرا همه برای فتل تاسف میخورن درحالی که می‌بینیم لکلرک با همون ماشین داغون بی حاشیه داره پیش میره و نتایج بهتری هم از سب میگیره با اینکه خیلی کم تجربه تره و فکر میکنم زمانی که به تجربه فتل برسه قهرمانی های بیشتری هم داشته باشه اگه بد شانسی نیاره واقعا بپذیریم که فتل تو شرایط سخت و جنگ روانی همیشه باخت داده و میده

 12. imanprjr

  17

  17

  وشتپین خیلی خوب بود دمش گرم. حال اساسی به لکلرک داد. هر دو دفعه که جنگیدن.
  تبریک به مرسدس و همیل. جنگ خوبی داشت بین بوتاس و همیلتون شکل می گرفت که سیفتیکار کار رو خراب کرد.

 13. just.jeep

  27

  22

  تبریک به فتل بابت سبقت از کوبیتسا.حیف که ۱۰ ثانیه پنالتی الکی که بهش دادن وگرنه جلوش تموم‌میکرد.حیف که باتری ماشینش خراب بود وگرنه نمیذاشت گسلی هم ازش سبقت بگیره.دوستان فراری فن‌ناراحت نباشین شاید ریس آلمان بوتاس بتونه لوئیسو شکست بده و خوشحالتون کنه.امسال سال آخر فتل تکی فراریه.

  • محمدرضا

   19

   12

   راستش دیگه خسته شدم ازاینکه دوستانه عزیز بیان بگن فتل و بهمان …..اگه تمامه دنیا بیان بگن که فتل کی هست و کی بوده .ولی باز دوستان عزیز میان فتل رو به باده فحش و تمسخر و مورد نوازش قرار میدن و دلیلشم اینه که این دوستان از یک راننده و تیم دله خوشی ندارن..فتل با نظرات و نوازش شمافتل نشده که الان بخاد از عرش به فرش بیاد.درضمن عزیزان شتید یکم قبلتر یادشون نیاد . برید و یه نگاهی به تاریخ فراری و فرمول یک بندازین . و درضمن به سابقه مرسدس

   • بهروز

    14

    9

    الان فراری چطوره سابقشو بیاره چهارتا لاستیک بندازه زیرش ببرتش تو پیست بلکه باز بتونه وتل باهاش از ویلیامز سبقت بگیره

   • pejman

    9

    13

    شما به ما بگو فتل کی بوده و چی بوده چهار دچره قهرمانی جهان؟ خب خیلی سه چهارتا قهرمانی داشتن تازه پشت هم نبوده مال فتل همش پشت هم بود و بخاطر دیفیوزر های دمنده شاهکار نیوی وگرنه فتل فصل اخر تو ردبول توسط ریکیاردو له شد تو فراری هم که نتیجه نگرفت
    رکورد پل که دست لوییسه رکورد برد هم چند وقت دیگه توسط لوییس زده میشه حالا شما بگو فتل کجا کی و چی بوده اما تصادفاتش تو چند سال اخیر رو بهتون متذکر میشک نتیجه دوئل های نفر به نفرشم یا مکس و لوییس و … در نظر بگیرید

 14. Nohed81

  28

  6

  تبریک به مرسدس، و راننده هاش، مسابقه خوبی بود، یکم جذابیت و هیجان داشت، اونم فقط بخاطر رقابت بین ردبول ها و فراری ها، با اینکه فتل فن هستم، اما بایست اینو بگم که، فتل کاملا اشتباه کرد، چون با وجود سبقت مکس بازم میتونست حداقل چهارم بشه، سیلورستون هم گذشت، همچنان در انتظار فتل برای ۱۰ مسابقه بعدی خواهیم ماند، به امید پیروزی فتل در مسابقات آتی، موفق باشید.

  • وحید

   24

   11

   مکزیک و قبلا یادتون رفته زورچپون از الونسو سبقت گرفت و شرایط کاملا مسابقه ای ( بدون تصادف) لپ شد
   خخخخ
   تبریک میگم بهش بابت این رکوردش…

   • cfz

    20

    19

    فرق اون با این در این بود که اونجا هم مرد لپی به حاجی کوبید اشتباه لوییس نبود ولی اینجا کاملا اشتباه خود مرد لپی بود

 15. REZA.M

  17

  4

  فراموش کردم توی کامنت قبلی بگم.
  این حرف رو برای خنده نمیگم واقعا.میتونید خودتون با توجه به مسابقات فراری این موضوع رو بررسی کنید.
  یه قانون در تیم فراری وجود داره به اسم قانون”فقط یکی”
  میخوان ماشین ستاپ کنن قانون فقط یکی میاد وسط و میگه “فقط یکی از ماشینا رو درست ستاپ کنید ماشین دیگه نیازی به ستاپ نداره”(به ستاپ رسیدن ماشین لکلرک و به ستاپ نرسیدن ماشین فتل)
  برای استراتژی این قانون میگه”فقط برای یکی از ماشینا استراتژی خوب بچینید برای ماشین دیگه نیازی نیست”
  برای پیت استاپ هم این قانون وجود داره.
  میتونید برید و تمام مسابقه های امسال رو مرور کنید.قطعا می بینید این قانون در تمام مسابقه ها رعایت شده.

  • H.farahani

   14

   5

   واقعا.سئوالی که پیش میاد اینه که چطور تو اسپانیا که همیل جلوتره اول بوتاس رو میارن پیت و یا چین هر دو رو همزمان انجام میدن ولی اینجا؟ای کاش این کارا نباشه و همیل سبقت میگرفت اگه میتونست تا این بحث ها نباشه.با این اختلاف مرسدس با بقیه یه رقابت عادلانه طوری نیست.

   • VB77

    8

    2

    باید با این واقعیت کنار بیایم و این سوال رو کنیم که لوئیس پولساز تره یا والتر؟
    وقتی جواب این سوالو دادیم خیلی از چرا ها حل میشه و حتی خیلی راحت میشه پیشبینی کرد در اینده چه اتفاقی میفته.زنده باد مظلوم ترین راننده فرمول یک.به امید تاریخ سازیش

   • Hassan Mohebbi

    5

    3

    دوست عزیز VB77 ولتری تاریخ سازی میکنه، من امید دارم هنوز فصل به آخر نرسیده.
    همش زیر سر وولف، این روباه مکاره؛ همین بلاها سر نیکو هم در میاورد.
    این بردا و رکوردا ارزشی نداره. امیدوارم فصل بعد تو یه تیم رقابتی دیگه باشه و کلاس رانندگیش رو نشون بده.

  • W09

   17

   14

   فتل با اینکار احساسیش یکوی مکس رو ازش گرفت حق مکس بود که سکو رو بگیره با اینکه لکرک خوب دفاع کرد بالاخره مکس ازش رد شد واقعن حقش بود و مرسدس هم عالی بود مثل همیشه بر خلاف کسایی که میگن خوش شانسی!برد حق همیلتون بود

 16. iman88

  19

  2

  تبریک به طرفدارایه لوییس و مرسدس.
  وچه کرد چارلز دمش گرم .20 دور تو دی ار اسه مکس دفاع کرد و اخر هم مکس تو پیست نتونست ازش رد بشه.هرچند مکس فوق العاده بود.ساینز هم مسابقه خوبی داشت و چه دفاعی جلو دنیل کرد.در نهایت بهترین راننده امروز به نظر من با اختلاف چارلز بود.گارژ فراری هم یه بار دیگه با کند ذهنی داشت کار دستش میداد.فتلم مسابقه نا امید کننده ای داشت ولی یه جا فکر کنم طرفایه دوره 10 بود چارلز بدجور تحت فشار بود بخاطر همین سب به مکس نزدیک شد و چند تا حمله جانانه به مکس کرد که واقعا به چارلز کمک کرد و باعث شد چارلز کمی فاصله باز کنه.اینجا بلند ترین داده کله مسابقه رو زدم.مسابقه خوبی بود

   • iman88

    14

    0

    اره اونجا هم واقعا باورم نشد ازش رد شده.واقعا مسابقه توپی بود یه جایه دیگه هم مکس سبقت گرفت اما تو پیچ چارلز دوباره پسش گرفت.به نظر من اگر قضیه سیفتی کار پیش نمیومد بعید بود بتونه تا اخر جلوش مقاومت کنه. مکسم اگر رد میشد دیگه نمیشد گرفتش .سرعت مسابقه ای ردبول واقعا عالیه.
    فکر کنم بازم از این شرایط پیش بیاد.فراری ها تو تایم گیری جلو ردبولن(مکس)و تویه مسابقه باید با جون کندن ردشون رو حفظ کنن

   • H.farahani

    12

    0

    درست فرمودید.بالاخره ازش رد میشد.واضح سریعتر بود.

 17. Behrooz

  13

  10

  دوستانی که تو مکزیک ۲۰۱۷ اگر اشتباه نکنم ، همیلتون رو بخاطر لپ شدن مسخره میکردن تحویل بگیرن ، بالاخره شرایط مسابقست دیگه هر اتفاق غیر ممکنی میتونه توش بیفته ، چه برای راننده مورد علاقمون چه برای بقیه

 18. mohammad

  20

  7

  دوستانی که به فتل خرده می گیرند دقت کنند
  آخرین قهرمانی فراری کی بوده؟
  سال 2007 با کیمی رایکونن
  الان 12 سال می گذره
  کیمی
  آلونسو
  فتل
  این ها قهرمان های جهان بودند که فراری نتونسته دوباره قهرمانشون کنه

  اینجا نشون میده یه جای فراری می لنگه که این قهرمانان قهرمان نشدند

 19. ...m6...

  18

  18

  گت این در لوئیس….عجب مسابقه ایی بود…برگ ریزون ترین مسابقه این فصل همه نوع اتفاق افتاد…و در اخر همرتایم با اون دوری که زد مقتدرانه اول شد چه با شکوه…..🤗😍😍😍💖💖💖💖💖

  #lH44
  #the best
  #6

 20. cfz

  20

  17

  فقط باید لوییس همیلتون (بهترین راننده تاریخ) باشی تا با لاستیک کهنه هارد توی اخرین دور مسابقه فستست لپ بزنی

  رکورد دیگه ای هم مونده که این بشر نزده باشه؟

  #Haji_Power

  مرد لپی هم رقابت جالبی با ویلیامزها داشت :))))

  • H.farahani

   16

   5

   Cfz
   یا شایدم تیم به بوتاس اطمینان خاطر داده باشه و اون دیگه سعی نکنه.
   جالبه که تک تک جزئیات رو میبینید غیر از قدرت بی چون چرای مرسدس.همیلتون بدون مرسدس یک برد در خانه و با مرسدس پنج برد.اشتباه نشه حقشه و مبارکش باشه ولی بهترین تاریخ خخخخخخخخ😁

   • pejman

    4

    14

    مثه فتل که همه بردای دوران اوجش با شاهکار ادرین نیوی بود همه راننده های فرمول یک با ماشین رقابتی قهرمان شدن ابرتون سنا والن پراستم یه فصل قافیه رو به ویلیامز دادن سر پیشرفت ماشیناش با تکنولوژی که وجود راننده رو بی اثر میکرد باختن
    همیشه تا بوده ماشین شرط قهرمانی بوده و الن پراست و ایرتون سنا هم با ماشین رقابتی قهرمان میشدن و بی ماشبن رقابتی قهرامن نمیشدن پس بهونه ماشین رقابتی نیارید همیشه درصد قهرمانی به ماشین رقابتی برمیگرده پس تو طول تاریخ این بودن و نمیشه گفت این فقط به لوییس برنمیگرده

 21. Hamed

  11

  15

  امیدوارم فراری فهمیده که تخم مرغاشو من بعد تو سبد کی بزاره
  دیر اومدن لکرک به پیت موقع سیفتی کار و نابود کردن جایگاهی که حقش بود هم حماقت استراتژی نبود بلکه کاملن مشخص میخواستن آقای راننده رو سیو کنن در مقابل هم تیمیه سریعترش بلکه بعد سیفتی کار با این هدیه یه پودیومی چیزی بتونه دشت کنه ولی دست تقدیر نذاشت حق این جوون پایمال بشه
  اون سبقتش از گسلی سر پیچ و اون دفاع بینظیری که جلوی مکس داشت رو مقایسه کنید با آقای قهرمان جهان جلوی مکس
  فقط امیدوارم هرچی زودتر تو ادامه فصل به خودش بیاد تا یادمون نره یه زمانی یکی از دو راننده برتربود
  3 امتیاز اختلاف مونده که اونم جبران بشه دیگه نمیدونم چه توجیهی میمونه برای مشخص شدن راننده اول و دوم
  به هوادارای لوئیس هم تبریک میگم درسته اوج خرشانسی براش اتفاق افتاد ولی وقتی کسی دور آخر با تایر هارد میاد سریعترین دور رو هم از همتیمش با تایر سافت نو تر میگیره داره اختلاف کلاسش با کسی مثل بوتاس رو فریاد میزنه
  با کام تلخ قهرمانی جهان رو هم به مرسدس تبریک میگم فقط امیدوارم فراری کار روی ماشین 2020 رو از همین الان شروع کرده باشه و این ایده های احمقانه امسال رو فصل بعد بیخیال بشن

  • H.farahani

   11

   3

   Hamed
   اندر حکایت نفرت موندم که چطور باعث میشه روشنی روز رو نبینیم.
   اولا بیرون موندن فتل کلا ریسک بود و اگه سیفتی نمی اومد کلی زمان از دست میداد دقیقا برعکس لوییز که بدون سیفتی هم بازم دوم بود و رده ای از دست نمیداد.
   دوم اینکه برای حفظ رده فتل کار درست این بود که همزمان با مکس چارلز رو می اوردن پیت تا جلوی مکس باشه و ازش دفاع کنه.این وسط گسلی هم بود که خوب ازش رد میشدن.اینکه مکس با سرعت بیشتر بیفته پشت فتل و دیگه چارلزی جلوش نباشه میشه دفاع از فتل؟منطق چیز خوبیه.اگه کاری که با بوتاس شد با لکلرک میشد و برد رو ازش میگرفتن دیگه چی میگفتید.
   بعدش به نظرتون الان فراری راننده اول دوم داره.اگه داره بدونید که راننده اول لکلرکه نه فتل.

   • iman88

    14

    1

    منم فکر میکنم راننده اول و دوم رو فراری حداقل فعلا کنار گذاشته و داره از چارلزم به اندازه فتل حمایت میکنه.
    درمورد پیت استاپ زمانه سیفتی کار من حالا که فکر میکنم میبینم فراری مجبور بود صبر کنه ببینه ردبول چیکار میکنه بعد اقدام کنه.اگر میرفتن پیت و مکس اینکارو نمیکرد با وجود اختلافه سرعتی که مکس داشت فاصله باز میکرد و بنظر من بعید بود چارلز بتونه اخر مسابقه حتی با لاستیکه نوتر بهش برسه.ضمن اینکه اگر این اتفاق میوفتاد پشت گسلی هم تایم از دست میداد و باز مکس میتونست فاصلش رو بیشتر کنه.
    اما در مورد چارلز باهاتون موافقم یکی از بهترینهایه امسال بوده و هر مسابقه داره بهتر میشه.و سب از طرفی در بهترین فرمه خودش قرار نداره.از طرفی فکر میکنم سب نتونسته اونقدری که چارلز با ماشین سازگار شده با ماشینش سازگار بشه.و این یه جورایی طبیعیه راننده هایه جوون تر سریعتر میتونن خودشون رو وفق بدن و قدرت و سرعت یادگیری بهتری هم دارن.
    من معتقدم همین حالا اگر یه ماشین خوب در کنار یه تیمه خوب به سب بدن توانایی اینو داره که هر راننده ای رو در شرایطه برابر شکست بده.اما با این وضعیتی که تیم داره شرایط برایه سب هم خیلی پیچیده شده.چندین عامل دارن بهش فشار میارن و روز به روز کارو براش سخت تر میکنن.مثلا انتظارات بیجا ماشین غیر رقابتی گاراژه پر اشتباه انتظارات بالا از فراریه بحران زده.اعلام علنیه مدریت تیم درمورد راننده اول بودن سب که باعث ایجاد یه موج هم دردی با چارلز شده و با هر رقابتی که سب پشت چارلز تموم کنه تشدید میشه و خیلی هایه دیگه که ممکنه اصلا ازشون خبر نداشته باشیم.تویه این وضعیت چارلزم داره خوب عمل میکنه و باعث میشه همه مشکلاته سب چند برابر نشون داده بشه.

 22. iman

  18

  21

  کلکسیون سباستین فتل در حال تکمیل شدنه و سریال اشتباهات پیاپی ظاهرا پایان نداره، چارلز امروز بهترین راننده پیست بود و امروز ثابت شد که فرمول یک به راننده هایی از جنس چارلز و مکس بیشتر نیاز داره و یه عده واقعا هر چه سریعتر باید بازنشست بشن

   • iman

    10

    13

    Ferrariخوب مشخصه کی فراری فنه و کی طرفدار صرف یه راننده تمام شده، کسی که هوادار فراریه هیچوقت سنگ راننده ای که با اشتباهات یکسال گذشتش سوهان روح هوادارا شده رو به سینه نمیزنه، این آقا فصل گذشته نه تنها نتونست با اون ماشین قوی با همیل رقابت کنه بلکه باعث شد راحتترین قهرمانی عمرشو به دست بیاره، همه چیز ثابت شدست

   • Ahmad VETTEL

    10

    3

    iman:
    خدای نکرده نوابغ فراری پارسال اشتباه نداشتن دیگه؟؟!!

  • josef6565

   7

   1

   حین سخن تازه بگو تا دو جهان تازه شود
   بگذرد از حد جهان بی حد و اندازه شود
   انصافا تا حالا غیر از کوبیدن فتل چیز دیگه گفتی ؟
   واقعا فراری فنی و دلت برای این تیم می سوزه؟ اشتباهات احمقانه گاراژ فراری با لکلرک رو در طول این فصل ندیدی؟ اصلا فتل بد. واقعا ندیدی لکلرک چه زحمتی کشید که مکس رو پشت خودش نگه داره و گاراژ فراری باز گند کاری کرد حتی پشت گسلی در اومد.
   کامنت های شما نیاز به خوندن نداره و دیسلایک چون همش یه چیز رو به صورت های مختلف می نویسی.

   • Ferrari7

    3

    1

    Josef6565
    ممنون از نظرت بالا نمیشد جواب بدم
    واقعا منم باهات موافقم با اینکه فرراری و سب باختن ولی با کاری که سب کرد دلمون لااقل این دفعه خنک شد. این همه مکس زد به همه حالا یکدفعه هم بخوره اتفاق خاصی نمیافته .
    البته شاید آخر فصل مکس با همین امتیازی که اینجا از دست داد قهرمانی رو بیازه به لوییس

    یکسری از دوستان میان میگن که طرفداران سباستین گفتن که سب عمدا به مکس زده این نظرات بچه گانه هست و شرم آور و اگه طرفدار سب نبودن فکر میکردیم طرفدار رقبین و از این حرفها….
    اصلأ اهمیتی نمیدم
    یادشون رفته کارهایی که مکس تو این چند ساله با دیگران کرده.
    کارهای مکس شرم آور نیست اونوقت نظر ما شده …….
    این دوستان باید بدونن که این ورزش دارای خشونت ذاتی هست و همین جزء زیبایی های اونه
    برای همین یکسری قوانین سختگیرانه وضع شده ،البته وقتی همون قانون یه جا اجرا میشه یه جا نمیشه نتیجه عکس میده همون‌طور که امروز دیدیم، اگه تو اتریش مکس پنالتی گرفته بود امروز مطمئن باشید این اتفاق نمی‌افتاد
    اگه دوستان دنبال لطافت و مهربانی ورحم تو ورزش هستند این اون ورزشی نیست که خواستشون و برآورده کنه

   • iman

    4

    3

    واقعا دیگه با کسانی که بدون منطق و از سر تعصب از فتل با فرم فعلی حمایت میکنن نباید بحث کرد و نمیکنم،گاراژ فراری امسال خیلی اشتباه داشته ولی پارسال نرمال بود،همونقدر که پارسال فراری اشتباه کرد سایر تیمها هم اشتباه داشتن

 23. Hesam

  11

  9

  مسابقه ای بسیار بسیار عالی و تماشایی بود.
  تبریک به همه ی لوییس فنا و مرسدسیا.
  خیلی خوشحالم که بعد از قهرمانانی مثل لوییس و فتل جایگزین های بسیار شایسته دارن میان. مکس و چارلز عالی بودن.
  مطمعنا اگه سب نمیکوبید به مکس، سوم بود.

 24. محمد

  11

  3

  تو تمام سال هایی که فرمول یک دیدم تا حالا ندیدم گاراژ فراری انقدر بی در و پیکر باشه و اگه مدیرهای تیم کمی بفکر اعتبار تیم باشند باید با لگد بینوتوی نفله رو از تیم بندازن آخه چرا بعد سیفتی کار چالرز رو سریع نیوردن پیت استاپ که بعد پشت گسلی در بیاد؟ و اما در مورد لکرک امروز کلاس آموزشی سبقت و دفاع برای تمام راننده ها گذاشت. بعد از پیت استاپ اولش که پشت مکس بود چه سبقتی از مکس گرفت بلافاصله و بعد چه دفاعی کرد جلوی مکس و چه سبقتی هم از گسلی گرفت. من همیشه گفتم طرفدار تیم فراریم و طرفدار راننده خاصی نیستم اما امروز بهم ثابت شد چالرز بهترین راننده حال حاظره فرمول یکه. اگر کسی شک داره که چالرز چه نابغه ایه بره مسابقه بحرین 2017 چالرز تو فرمول دو رو نگاه کنه که اگه آقای حسینی اجازه بدن لینک ویدیوش رو بزارم تو یه کامنت دیگه

  • Hamed

   1

   6

   دلیلش واضح بود محمد گفتم تو کامنت از الان میتونن هزار تا توجیه بیارن براش ولی یه درصد فک نکنین اشتباه کردن کاملن میدونستن تنها راهی که فتل بتونه جلو بیفته چیه. که مثلن با شانس گرفتن پودیوم هنوز تو کورس باشه ولی همه چی خراب شد

 25. pejman

  21

  17

  خوشبختی یعنی رانندمون رانندشون رو لپ میکنه😂😂🤣🤣 ( در انتظار شکسته شدن بی مورد رکورد دیس لایک سایت) و با لاستیک کهنه و سفت تر از لاستیک نوی هم تیمی خودش سریع ترین دور و رکورد پیست رو به طرز خارق العاده ای میشکنه فکر کنید اگه لاستیکای نو بوتاس رو داشت چه رکوردی میزد

  این دومین حمله لوییس با لاستیک کهنه به فست لپ های راننده های دیگه با لاستیک نو و نرم تره دفعه قبل هو فتل شانس اورد و با اختلاف ناچیز فست لپ رو نگه داشت

 26. amir

  8

  2

  مسابقه جذابی بود. تشکر از بچه های زحمت کش سایت. دمتون گرم.
  فقط نفهمیدم چه بلایی سر نوریس اومد که از رده ششم رفت دوازدهم؟؟!!

 27. وحید

  13

  1

  من فقط متوجه یه چیز نشدم، بعد از سیفتی کار و حمله دوباره چارلز به مکس، مکس کاملا از پیست خارج شد و جایگاه گرفت که دوربینا نشون ندادن!!! اگه پنالتی نداشت چرا به دنیل تو فرانسه پنالتی دادن
  جناب حسینی تونستی یه بررسی بکن لطفا
  با تشکر از زحمات همه بچه های سایت

  • BEHROOZ

   7

   2

   متاسفانه امروز به دلیل مشکلات نتونستم مسابقه رو ببینیم ولی از نظر دوستان میشه فهمید ریس خوبی بود سیفتی و سبقت چارلز برد همیلتون چلنج فتل و مکس حیف شد.
   شاید بی ربط باشه ولی فینال ویمبلدون دیدنیه از دست ندید. مخلصیم

  • Behrooz

   6

   0

   احتمالا بخاطر این بوده که کارشناسا و راننده ها گفتن بذارید ما مسابقه خودمون رو بدیم و تو کارمون دخالت نکنید دیگه استیوارد ها بیخیال قضیه شدن .

  • Amir44

   2

   4

   به نظر من شااااید به خاطر اینکه مکس و چالرز چرخ به چرخ بودن سر پیچ مکس به سمت بیرون پیست رفت و تازه وقتی اونجوری داری پیچ و از بیرون طی میکنی یعنی داری مسیر طولانی تر و میری پس در عمل هیچ سودی نداره ولی راجب ریکاردو که احتمالا منظورت سبقتش از رایکونن باشه اونجا ریکاردو سرعت بیشتری از کیمی داشت ولی جایی برای سبقت گرفتن روی آسفالت پیست نداشت پس کشید بغل و از خارج پیست سبقت گرفت به نظرم به خاطر همین جریمش کردن

  • امید نورمحمدی

   13

   5

   از این موارد که زیاده. سبقت مسابقه قبل مکس کلا غیرقانونی بود. با فیلمبرداری و کارگردانی مسابقات هم به تماشاگر هرچیزیو که بخوان تحمیل میکنند. کم رادیو ترین ریسی بود که دیدم و کلا کارگردانی امروز قهرمانشو از اول مسابقه مکس درنظر گرفته بود (درست مثل اتریش) که به لطف شجاعت و بیباکی سب بزرگ این داستانشون بفنا رفت.
   احتمالا مکس به مرسدس خواهد آمد. بعداز همیلتون صندلیش مال مکسه. همه چیز حکایت از این داره و قهرمان سازیش هم از الان شروع شده…

 28. Sebvettel5

  11

  13

  همش تقصیر ماشین فراریه فتل هیچ نقشی در تصادف نداشت.واقعا تو اون صحنه فتل هیچ عکس‌العملی نمیتونست انجام بده همانطور که دنی پارسال نتونست انجام بده.واقعا این قهرمانی‌های همیلتون با غول مرسدس چیز شاخیه واستون که انقد قربون‌صدقش میرید
  مرسدس غولی ساخته که انگار واسه خودشون تو یه کلاس دیگه مسابقه میدن من کل مسابقه فقط چندبار همیل و بوتاسو دیدم انگار نه انگار که مرسدسا با ۱۸تا ماشین دیگه مسابقه دارن😑
  اینجور قهرمانیا موندگار نمیشه
  همیلتون باید بیاد فراری یا ردبول طعم مبارزه با آدمی مثل مکس رو تجربه کنه و بدونه پیروز شدن با یه ماشین سطح پایین چه قدر سخته،و چقدر باید بخاطر رده ریسک بکنی و وا ندی قافیه رو همانطور که فتل و لکرک داره پوستشون کنده میشه از دست ردبول تنها شانسی که آوردیم گسلی راننده نیست واای به حالمون میشد اگه دنی بود امسال
  🔴seb5🔴

  • just.jeep

   9

   11

   همش تقصیره ماشین فراریه که فتل تصادف کرد؟؟شایدم چراغ ترمز ماشین مکس سوخته بود😁😁😁کم کم باید به فکر تیم باشه فتل.البته باتری خراب ماشینش هم نذاشت با کوبیتسا فاصله باز کنه.کم کم باید فتل از لکرک الگو بگیره تا توی تیم جدیدش در سال بعد بتونه مفید باشه.

 29. mehranf1

  7

  19

  یه سری دارن مکسو با لکلرک مقایسه میکنن . مکسو کلا با راننده های فرمول یک مقایسه نکنید . توهین به خودتونه. کاملا مشخصه ماشین ردبول کندتر از فراریه و این درایوینگ استایل استثناییه مکسه که خودشو وارد رقابت میکنه. برید انبوردای مکسو ببینین حتی همیلتنی که من دوسش دارم هم در حدش نیست. نود درصد پیچارو بدون تصحیح فرمون میپیچه. بحث درباره ی مقایسه مکس با راننده ی دیگه احمقانس. همین ماشین فراری دست مکس بود الان حداقل سیصد امتیاز اورده بود

  • H.farahani

   11

   0

   اینکه مکس احتمالا بهترین راننده الان فرمول یکه درسته ولی میشه بگید چرا این اختلاف رو باهم تیمی پارسال نداشت.در ضمن اشتباه بهتون گفتن.تصحیح نکردن فرمون تو پیچ دلیل بر بهترین بودن نیست.نشون دهنده پایداری ماشین تو پیچه و اینکه ماشین رو لیمیت نیست.وقتی راننده تو خروج و ورود پیچ اور استیر یا اندر استیر داشته باشه مجبور به تصحیح فرمون میشه.برید فیلم های سنا و شوماخر رو ببینید که چقدر تصیح فرمون دارن.
   البته زیادیش هم خوب نیست و نشون دهنده اینکه راننده تو افزایش فشار به پدال گاز دفعتا(یا دفعطا)عمل میکنه و باعث هرزگردی میشه.

   • mehranf1

    3

    10

    اول اینکه مکس کم تجربس هنوز جای کار داره . ولی حتی زمانی که با ریکیاردو هم تیمی بود در پیست های فنی همواره بالای نیم ثانیه تو کوالی سریعتر بود. اخرا که مکس به ماشین عادت کرده بود که ریکیاردورو محو کرده بود مثل مسابقه ی مکزیک . ریکیاردویی که فتلو نابود کرده بود زمانی که هم تیمی بودن. در ضمن از نظر من ریکیاردو هم یکی از بهترینای اف وانه. هر چه قدر بازی با فرمون سر پیچ کمتر باشه سرعت خروج از پیچ بیشتر میشه. کسی که سر یه پیچ چند بار اصلاح فرمون کنه یعنی ورود به پیچش به دلایلی از دقت کافی برخوردارنبوده و مجبور میشه با اصلاحش زمان از دست بده. به شاسی هم برمیگرده ولی انصاف نیست بگیم که تمام کیفیت رانندگی مکس به خاطر کیفیت شاسیه ردبوله

  • محمد

   10

   1

   اینو تو جواب کامنت بالاتر شما میدم که گفته بودید ” سبقبتش به خاطر حرفه ای گریش نبود . خود مکس یه سوتی داد. سبقت از گسلی هم افتخار نداره. اگه به دفاع کردن باشه دفاع فقط اونجا که لکلرک مکسو از پیست انداخت بیرون ولی مکس بازم زد تو چونشو سبقتو برگردوند ” خب همین تفاوت چالرز با مکسو نشون میده که وقتی چند دور مکس پشت چالرز بود چالرز یه اشتباه هم نداشت اما بلافاصله وقتی مکس جلوی چالرز قرار گرفت بعد پیت استاپ اشتباه کرد و در واقع فقط اشتباه مکس نبود بلکه هوش چالرز بود که از تکنیک ورود آروم به پیچ و خروج سریع استفاده کرد چون میدونست مکس از تکنیک عکس اون برای دفاع استفاده میکنه. اما در مورد اینکه میگید هیچ راننده دیگه ای رو با مکس مقایسه نکنید وقتی ادعایی میکنید باید بتونید دلیل و استدلال محکمی براش بیارید نه اینکه بدون استدلال بگید مکس رو نباید با کسی تو فرمول مقایسه کرد. اما در مورد این ادعاتون هم من میتونم مدرک برای نقضش بیارم. اگر با شبیه سازها آشنایی داشته باشید بد نیست بدونید که مکس و تقریبا تمام راننده های فرمول تمریناتشون رو با شبیه سازها (iRacing و iFactor) انجام میدن و مکس و نوریس هم از شبیه ساز iRacing استفاده میکنند. تو شبیه سازی مثل iRacing که آنلاین و پرمیوم هم هست و حتی damage و تیم و فصل بندی مسابقات هم داره و ماشین ها یکسان هستند و شرایط برای همه یکسانه مکس از نوریس هم تو شرایط یکسان حتی شکست میخوره. ویدیوی هاش تو یوتیوب هست و میتونید چک کنید.

   • mehranf1

    3

    4

    نمیشه بابت اون سوتی به مکس ایراد گرفت . هنوز لاستیکش گرم نشده بود و تو مستقیمی فراری با دی ار اس باز میتونست فشار بیشتر بیاره. بر عکس ردبول که با دی ار اس خیلی نزدیک نمیشد. کلا شبیه ساز خیلی با اینکه نتایجش قابل اعتناس ولی اصلا بهش نمیشه استناد کرد. ریس با سیمولیشن خیلی فرق داره و مکس بهترین راننده ی ریسیه که الان هست .

  • H.farahani

   11

   3

   میشه از گفتن اینکه سب مقصر برخورد نبود دست بردارید و ابروی کسی که طرفدارش هستید رو نبرید.اینجا برعکس باکو مکس تغییر لاین نداشت و یه اشتباه تو ترمز گیری بود وتمام.فتل خوش قبول کرده شما نه.این وضع سب به اندازه کافی نارحت کننده هست و شما بدترش میکنید.

   • iman88

    9

    0

    جنابه فراهانی بدتر از اون اینه که یه سری از طرفداراش دارن میگن از عمد زده بهش تا تلافی کنه.باور کنید اگر نمیگفتن طرفدارشن فکر میکردم یکی از طرفدارایه حریف میخواد وجهشو خراب کنه

   • INDECENT

    11

    0

    iman88
    یعنی منی که طرفدار مکس هستم این دیدگاه زشت و بچگانه رو نسبت به فتل ندارم اونوقت طرفداراش …

    فتل مگه عقلش کمه که از پشت بزنه به مکس ( اونم نه بخاطره خودش بلکه بخاطره لکلرک ) که بال جلوش داغون شه و گند زده بشه تو مسابقه ش و امتیازاتش که چیزی رو تلافی کنه مثلا !!!

 30. JJ_Formula1

  12

  2

  کلا مرسدس ها در یک مسابقه دیگه ای شرکت کرده بودن 😉
  مشخص بود که ماشین فتل ضعیفتر از مکس بود. به نظرم تنظیمات ماشین فتل هم تو این موضوع بی تاثیر نبود. البته روی لاستیک هارد هم چارلز هم که تنظیمات بهتری داشت نتونست پا به پای مکس بیاد . شاید بهتر بود چهارمی رو نگه داره شایدم یه شوک لازم بود هم برای فتل هم برای فراری … (بماند که این فصل کلا تو شوک هستیم)
  امیدوارم تو آلمان گزارشگر بگه این فتل کجا و اون فتل دو هفته پیش کجا!!

 31. امید نورمحمدی

  15

  13

  خوندن نظرات متفاوت همیشه لذت بخشه. پارسال متوجه نبودم و مثل طرفدارهای جوان و بی تجربه احساساتی نظر مینوشتم . مسابقه عالی بود. بخصوص تصادف سب با مکس که واقعا اولین بار بود از تصادف سب لذت بردم. فقط ای کاش برنمیگشت و توی گاراژ میموند.
  کاربرانی که صحبت از بازنشسته شدن سب میکنند کلا آرزوشونو میگن. حالا یا این آرزو برآورده میشه یا نمیشه. اینش دیگه بمن ربط نداره. فقط اون بخش که نوشته میشه به همه کاربران ربط پیدا میکنه. رانندگی به سبک سباستین فتل همینه که الان دو فصله بهش میگن اشتباه بچه گانه!!!
  4 دوره قهرمانی جهان با این سبک بوده. تهاجمی و ریسکی و احساساتی. این صفتهاییکه موجب شده من طرفدارش بشم. سب هیچ بردیو با ماشین فوق سریعتر و برتر بدست نیاورده و شاید فقط چند مسابقه توی 2013 ماشین برتر داشته.
  قوانین کاملا یکطرفه اعمال میشه. همین تصادف امروز که شدید بود بدلیل سریعتر بودن ماشین عقب بوجود آمد. آیا مکس سرعتشو کم نکرد که جلوی سبقت سبو بگیره؟ بر اساس کدوم مدرک میتونید ثابت کنید مقصر سب بوده؟ مکس اوایل مسابقه بیشتر از 5 بار پیاپی سد راه کرد که فقط 2 بارش مجاز بود. سبقتهاش همه با بیرون کردن و فضا ندادن و ضربه زدن به ماشین کناری تکمیل میشه. توی این مسابقه که همه سبقتهاش غیر قانونی بود و همه دفاعهاشم همینطور. با اون شدتی که تصادف شد مشخص بود که سرعت سب انقدر بیشتر بود که بتونه سبقت بگیره ولی مکس سد راه کرد و سب هم به همه نشون داد اگر ماشین سریعتر احتیاط نکنه چه اتفاقی میوفته. مکس حتی یک دفاع جوانمردانه هم نمیتونه بکنه و از احتیاط دیگران سو استفاده میکنه ولی اینبار با سباستین فتل واقعی روبرو شد.
  این تصادف حداقل برای لکرک خوب شد که سکو گرفت. بدون این برخوردماشین فراری با لکرک یا هرکس دیگری توان مقابله با ردبولهارو نداشت و مثل استرالیا فراری بدون سکو میموند . گسلی نشون داد دفاع و حمله جوانمردانه چه شکلی داره ولی تیم ردبول تا مکس باشه به گسلی اجازه نفس کشیدن هم نمیده. اسپانسرها مکسو دوست دارند!
  یک نکته خوب دیگه هم از بین رفتن دروغ بزرگ دستور تیمی بنفع سب توی فراریه. دو مسابقه است که سب سپر بلای لکرک میشه و این نشون میده شخصیت یک راننده با اون همه افتخار چقدر بالاست.
  بردن با ماشین فوق برتر و پنالتی و رانندگی غیرقانونی و ناجوانمردانه و تفسیر قوانین له یا علیه راننده ها و پروپاگاندهای آنچنانی و … فقط بدرد این میخوره که صد سال دیگه بگن فلانی فلان رکورد را بنام خودش کرد . مهم لحظه اییکه همه ما با هر نظر و عقیده نگاهمون به یک رویداد مشترکه و احساسی که از اون بهمون دست میده. هم ما طرفدارهای سب و هم سایر طرفدارها همه میدونیم چه اتفاقاتی داره رخ میده . ته ته ته قلبمون میدونیم موضوع چیه و با همه این احوال به اندازه کافی لذت هم میبریم.
  من باور دارم یا شاید میخوام باور داشته باشم که سب یکبار دیگه قهرمان میشه. مثل همیلتون که از 2008 صبرکرد و کار کرد تا 2014 و به بعد ثمره اشو دید. برای پریدن از روی یک مانع حتما باید چند قدمی به عقب بری و هر چه مانع بلندتر باشه دورخیز بیشتری هم لازم داره.

  • JJ_Formula1

   9

   4

   آره از دید من هم 10 ثانیه پنالتی نداشت …. چون خود مکس سرعتش رو بی جهت زیادی کم کرد. خصوصا وقتی تو DRS هستی این کار خیلی می تونه حادثه ساز باشه. دقیقا همون کاری که با دنیل کرد.

  • Amir44

   7

   10

   داداش یعنی واقعا داری میگی سب تو تصادفی که از پشت اومده کوبیده به ماشین جلویی مقصر نیست؟ واقعا داری اینو میگی؟
   خیلی جالبه که داری از راننده ی جلویی حق کم و زیاد کردن سرعتش و سلب میکنی! مثلا وقتی همیلتون سرعتش و کم میکنه تا سفتی کار خارج بشه و یه دفعه استارت بزنه هم ناجوانمردانه و غیر قانونیه حتما! من واقعا عذر میخوام.
   بعد قربان میشه بگی سب کجا و چجوری سپر بلای لکلرک شده؟ مخصوصا تو این مسابقه که من کامل دیدم میشه لطف کنی ذکر کنی تو کدوم صحنه سب سپر بلای لکلرک شد که به استناد اون دستور تیمی رو در فراری کلا میگی دروغه؟

   • JJ_Formula1

    9

    0

    اگه یادت باشه خود هورنر و تیم ردبول همه تقصیرها رو پارسال به گردن مکس انداختند … و هیچکس دنیل رو مقصر نمی دونست!
    نمی خوام قضاوت کنم ولی این رفتار جوانمردانه ای نیست واقعا …

   • iman88

    7

    1

    امیر جان تا اون جایی که من متوجه شدم یه سری از دوستان معتقدن سب میزنه به مکس تا چارلز بتونه سوم بشه.
    هرچند متوجه نشدم چطور مقصر مکسه در حالی که سب اینکارو از عمد انجام داده تا به چارلز کمک کنه؟؟؟؟؟

  • INDECENT

   2

   3

   انقدری که شما فتل فنا از مکس کینه دارینو نظراتتون در موردش با کینه هستش ، خود فتل با مکس مشکل نداره .

   بخدا اگه جا داشت اتفاق بین همیلتون و فتل هم مینداختین گردن مکس .

 32. Amir5

  10

  10

  طرفداران فتل ای دوستان من که تحمل این همه بد بختی فتل رو ندارم آخه چرا باید انقدر بد شانش باشه این راننده ای که باید هفت دوره قهرمان جهان باشه درحالی که نیست واون همیلتون باید برای ششمین بار جشن قهرمانی بگیره ولی حقش به همون دودوره است با (احترام به طرفداران همیلتون )

 33. Amir44

  8

  12

  عجب مسابقه ای بود عججججب مسابقه ای بود ! بعد از مسابقه ی بحرین کلی کیف داد این مسابقه
  دقیقا تو مترو منتظر قطار بودم گفتم استارت و ببینم دیگه فکر نکنم خبری بشه پا شم برم که تا دور آخر تو همون مترو مسابقه رو دیدم 🙂
  و اما جووووووونم سلطان لوئیس همیلتوووووووون رکورد دار پیروزی در مسابقات خانگی
  تبریک به همه هواداراش تو این سایت.
  چقدر پر استرس بود اول مسابقه و چقدر کیف کردم از نبرد لوئیس و والتری. بعد یفتی کار هم که همیلتون با لاستیک هارد قشنگ داشت پرواز میکرد دیگه ذره ای نسبت به بوتاس با لاستیک مدیوم کم نیاورد و تونست یه پیت استاپ فاصله باز کنه. همون اول مسابقه تو استارت یا دور یک و دو اگه میتونست از والتری رد بشه هم میتونست خیلی راحت یه پیت استاپ با خود بوتاس فاصله باز کنه.
  و واقعا چارلز لکرک یه اعجوبست واقعا غیر قابل باور جلوی مکس دفاع میکرد دمش گرم کلی هم از نبرد مکس و چالرز لذت بردم در آخر هم باید از فتل تشکر کنه که تمام خرابکاری های گاراژ فراری رو براش جبران کرد.
  اما فتل تو این گرندپری تا میتونست خراب کرد ! تعیین اصلا هیچی ! اینکه نتونست جلوی مکس دفاع کنه با توجه به اینکه لکلرک چقدر خوب این کارو میکرد هم هیچی ! تصادفش هم هیچی ! آقا دیگه گسلی و برای چی اجازه میدی ازت سبقت بگیره…
  پیش بینی میکردیم که عملکرد لکلرک تو این فصل از فتل بهتر باشه و تو این چند گرندپری اخیر هم داره ثابت میشه. دوران فتل تو فراری تموم شدست مگه اینکه انتقال به ردبول بتونه دوباره به قهرمانی امیدوارش.

  • Hassan Mohebbi

   6

   4

   “بعد یفتی کار هم که همیلتون با لاستیک هارد قشنگ داشت پرواز میکرد دیگه ذره ای نسبت به بوتاس با لاستیک مدیوم کم نیاورد و تونست یه پیت استاپ فاصله باز کنه.”
   😂😂😂

   • Hassan Mohebbi

    4

    1

    اگه نگذاری اوج بی انصافیه. من فقط میخوام خودش بفهمه چی نوشته.

  • iman88

   4

   0

   امیر جان برادر من نهایت 3 تا 3/5 ثانیه فاصله باز کرد.بوتاس دور 43 یه پیت استاپه دیگه انجام داد.فکر کنم شما متوجه این موضوع نشدید

   • Hassan Mohebbi

    3

    0

    تازه فکر کنم تو خارج زندگی میکنه که از مترو مسابقات رو دیده. حالا شایدم سوار قطار شده آخراشو ندیده که ولتری یه پیت استاپ رفته.

 34. INDECENT

  7

  8

  مسابقه ی خوبی بودو بنظرم هیجان کافی رو داشت به طرفدارای همیلتون-بوتاس ( مرسدس ) و طرفداران لکلرک و فراری تبریک میگم .
  همین اتفاق بین مکس و فتل اگه برعکس بود الان آماج توهین ها به سمت مکس سرازیر شده بود ولی الان انگار اصلا اون صحنه اتفاق نیفتاده 🙂 درسته فتل با این بی احتیاطی یا هر چی که اسمشو میخواید بزارید سکو رو از مکس گرفت ولی مثل سابق دیدگاهم اینه به هر حال تو شرایط مسابقه این برخوردها و ریسک های راننده ها که منجر به برخورد میشه طبیعی هست و بدمینتون نیست که یکی اینوره تور باشه یکی اونور و انتظار هیچی نداشته باشیم و بنظرم برخوردشون صحنه ی جالبی بود و اینکه مکس ماشینو از اون شنزار به خوبی کشید بیرون نکته ی خوبی بود براش.

  لکلرک و ردبول ها هم رقابت جالبی رو داشتن طی مسابقه که واقعا جذاب بود برام به شخصه .

  به امید سکو برای مکس تو مسابقات بعدی .

 35. pouya

  14

  2

  تبریک به هواداران همیلتون
  تبریک به تیم مرسدس با این ماشین.
  و فراری که دیگ حالا تیم سومه تقریبا.
  و امروز بدترین روز وتل بود واقعا البته که ماشینش صددرصد نبود ولی خودشم نبود واقعا.
  بیشتر ازونکه بخوام غر بزنم یاد یچی افتادم
  برا منه طرفدار لیورپول این وتل و فراری یاداور فاجعه های سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ ایناس ولی بالاخره جواب گرفتیم و بنظرم وتلم باز میتونه💪❤
  میدونم فوتبال و فرمول قابل مقایسه نیست
  ولی صبر وجه مشترک دوتاشون برا منه.

  به امید روزای خوب برای وتل و فراری ❤

 36. Alchemist

  8

  8

  عججججججججججب مسابقه ای . عالی بودش . مرسی لوییز عالی بود امروز . اون دور اخرش هم که اصن هیچی ، چکش رو کوبوند . رقابت دوتا مرسدسا هم هیجان انگیز بود اول مسابقه . ولی بی شک ستاره امروز چارلز بود . عالی این بشر و واقعا با استعداده .قشنگ برای مکس خط و نشون کشید و جواب اتریش رو داد . که البته جلبک مغزان استراتژیست فراری داشتن سکو ش رو به فنا میدادن ، تو رادیو هم قاطی کرد یه لحظه ،که شانش اورد فتل کوبید به مکس . من موندم مکس چجوری مسابقه رو تموم کرد واقعا با اون ضربه ای که خورد!!!! اخر مسابقه هم گفت که صندلیش شکسته بود و کلا عقب جلو میشده . فتل هم که امروز داغون بود کلا البته کل اخر هفته رو. نوریس هم حیف شد اگه مکلارن زمان سیفتی میاوردش پیت الان تو امتیازا بود . دنیل هم که داره میترکونه تو رنو . یه نکته هم در مورد گسلی ، این همه تفاوت به نظرم غیر عادیه نسبت به مسابقه قبل . به نظرم تازه امروز ستاپ ش با مکس یکی بود که خوب کار کرد و تا الان ماشین ازمون خطا بوده. مرسدس هم به نظرم بوتاس رو باید میاورد پیت و اشتباه کرد مثل فراری . به امید مسابقات جذاب بیشتر.

 37. Amir5

  13

  8

  جناب امیر۴۴ فتل عالی بوده واستثنایی ولی همیلتون تنها داره ماشین قهرمان روقهرمان میکنه اگر این کارو نکنه چی کار کنه دیگه ولی فتل باماشین ضعیف تر عالی بوده حالا یه دفعه بد بوده ۲۰۱۶ اسپانیا رو چی امیر ۴۴ وقتی همیلتون دید‌که روزبرگ انژی داره ذخیره میکنه وکبوند به پشت روزبرگ و۲۰۱۵ مجارستان هم درنظر بگیر درهمه صورت همیلتون در مقابل فتل در شرایط تیم فراری هم کم میاره اگر ماشین فتل برابر باهمیلتون بود اون وقت میدی که فتل کجا وهمیلتون کجا شرایط دراون صورت فصل اینطور میشد که ۱۸ به۳ فتل همیلتون رو می برد انقدر به قهرمانی های نا برابرتون افتخار نکنید😕

 38. محمد.ج

  6

  0

  اتفاقات عجیب و غریبی افتاد.
  مبارک همیلتون و طرفداراش

  و از فتل بعید بود. اون تصادف

  نکته این که فتل با دی آر اس هم کند تر از گسلی بود یه جاهایی. عجیبه. تا چند وقت قبل ماشین فراری توی کفی بدون دی آر اس هم از ردبول با دی آر اس سریعتر بود.
  چه بلایی سر فراری اومده؟

  و اینکه آیا اتفاق پیت لاین بین ورشتپن و لکلرک خطرناک نبود. نزدیک بود ورشتپن بزنه مکانیکا رو شتک کنه.
  و البته یه سبقت از لکلرک از بیرون پیست…

  • سید علی حسینی

   6

   0

   😁😁😁، قشنگ بود

   ببین مکلارن عملکرد بهتری رو داخل پیچ ها داره، هر چقدر که دنیل داخل پیچ های سرعت بالا میساخت داخل پیچ های دیگه از دست میداد، کارلوس میتونست خروج بهتری از پیچ بگیره و ترکشن بهتری داشته باشه و پیشتازیش رو حفظ کنه، رنو یخورده عقبه از مکلارن، امروز دیگه ریکاردو هر چقدر تونست بیچاره دیر ترمز بزنه و حرکت های ریکاردویی بزنه کافی نبود براش، رنو باید یه سری بروزرسانی های خوبی بیاره برای ماشین تا بتونه حداقل با مکلارن بجنگه

 39. R.ivi4n2

  5

  2

  گسلی از فتل سبقت گرفت 🙂 مکس ازش سبقت گرفت 🙂 اشتباها از پشت زد مسابقه مکس رو خراب کرد خودشم لپ شد ولی باز خیلی دنبال توجیه هستن 🙂 و راننده ای که هیچ وقت اشتباه نمیکنه 🙂

 40. Mr.FoX

  3

  3

  من یک فراری فن هستم من هم از شخصیت سب هم از استایل رانندگیش هم روحیه جنگندگیش هم تلاشی که برای بیرون کشیدن پتانسیل ماشین میکنه خوشم میاد واقعا سب کارش درسته ولیییییی سب طرفدار متعصب بی منطق خییییلی زیاد داره کسایی هستن که بدون هیچ منطقی راننده های دیگر رو حتی خود سب رو قضاوت میکنن من تعجب میکنم یه عده چجوری فن سب هستن بعد میگن دم سب گرم عمدا زد به مکس واقعا یعنی چی این حرف ؟ اینجور طرفدار های بی منطق مختص سب عزیز نیست همه راننده های همچین فن هایی دارن ولی یه سری دیگه شورش در میارن خواهشاً یکمی منطقی مسابقات رو نگاه کنید این مسابقات هم حرمت بالایی داره هم کلکسیون علم تکنولوژی هستش از کسی که همچین مسابقاتی رو با اشتیاق و علاقه دنبال می‌کنه بی منطقی و بدون علم داشتن نظر دادن بعید هستش کمی بی طرفانه، بی تعصب و کاملا منطقی فرمول یک نگاه کنیم خیلی بهتر هست. تمامی راننده ها فرمول یک احترام زیادی دارن کلی تلاش کردن تا به اون سطح رسیدن و قضاوت کردنشون بدون هیچ منطقی کاملا زشت و به دور از اخلاق هست من منظورم هیچ شخص خاصی از این کامنت نبود و کاملا کلی کامنت می‌زارم

  • Hamed

   3

   1

   والا ما یه کامنتی تو همین پست گذاشتیم در گلایه از همین وضعیت موجود انگار مدیریت اینجا با سلیقش جور نبود تائید نکرد
   دقیقن یه زمانی تو انجمنهای فارسی و پیچ های فارسی فیسبوک بحث های خوبی میشد درباره f1 و خیلی کم بودن کسایی که به قول شما حرمت خود این ورزش و تلاش شرکت کنندگانش راحت رو زیر سوال ببرن ولی اینجا فقط شده محل یقه گیری طرفدارای دوتا راننده خاص و اوج بی منطقی باند بازی کابری تعصب بیجا و یکطرفه دیدن همه چیزرو از هر دو طرف شاهدش هستیم . خوبم بلدن هرچیزی رو دم دستشون میاد سیبل کنن تا به ساحت این بتی که از راننده مورد علاقشون ساختن خدشه وارد نشه حالاخوبه طرف اقرار کرده به اشتباهاتش

  • Ferrari7

   3

   0

   آقای fox
   من همیشه به دوستان توصیه میکنم در اظهار نظر کردن از دایره ادب خارج نشین و تا حالا هم به هیچ کسی توهین نکردم با نظر مخالف هیچ مشکلی ندارم ولی با توهین مشکل دارم. چون تا حالا به هیچ کسی توهین نکردم
   حالا تو بیای با کلمات بازی کنی وبه اصطلاح خودت موادبانه توهین کنی قابل قبول نیست
   بی منطق=کسی که هیچی حالیش نیست
   بدون علم=کسیکه نمی‌فهمه
   این معنی واقعی الفاظی که استفاده کردی
   خودت داری میگی این چه قضاوتیه درباره سب می‌کنی بعد این الفاظ و که گفتم بکار میبری وخودت در مورد دیگران اینطوری قضاوت می‌کنی
   تو فقط میتونی در مورد نظر افراد نظر مخالف بدی یا موافق در مورد خود افراد چنین حقی نداری

   • Mr.FoX

    4

    0

    من به هیچکس مستقیم هیچ حرفی نزدم و کاملا کلی گفتم و گفتم این قضاوت مختص طرفداران سب نیست و هر راننده ای همچین طرفدار هایی داره طرفدار های همیلتون میان میگن سب لپ شد الان این نظر واقعا منطقی هست؟ کلا اینجور طرفدار ها خیلی زیاد هست در جناح هر راننده ای. خواهشاً هم حرف دهن من نزار بی منطق یعنی کسی که همه چی رو خوب می‌دونه ولی وقتی اوضاع به نفع راننده اش نیست منطق رو زیر سوال میبره و از راننده اش طرفداری بیجا می‌کنه در صورتی که دقیقا همین اتفاق واسه راننده مقابل بیوفته جوری منطقی از قانون استفاده می‌کنه که راننده مقابل رو به هرچیزی متهم می‌کنه نخیر دوست عزیز این طرفداران خیلی هم به جاش منطقی هستن خیلی هم به جاش علمی نگاه میکنن ولی فقط جایی که به نفعشون باشه به این میگن تعصب خالص که تعصب معنی مقابل منطق و علم رو در همه ی شرایط ممکن داره . جالبه من حق قضاوت یه فن رو ندارم ولی همون فن حق قضاوت یه خلبان زمینی رو داره؟ نه عزیزم طبق حرف شما که میگین حق داری فقط نظر موافق و مخالف بدی این دقیقا میشه هرکسی بدون استناد به هر علمی بخواد نظر بده این چیزی جز هرج و مرج نیست فرمول یک احترامش خیلی بیشتر از اینه که بخواد اینجوری قضاوت بشه

 41. Kiarash_Ferrari

  1

  6

  با سلام خدمت دوستان فقط یک نکته ای برای اونایی میگم که میگن مکس رو اوت کرد تو کارش درست انجام داد تو واقعا با چه تفکر و ذهنیتی میگی باید اینکار رو میکرد مکس انگشت کوچیکه سب هم نیست حالا هی بگین عمدا زد سب لازم نیست کسی که در حد و اندازه خودش نیست رو اوت کنه اون مکس بود تو پیچ زود ترمز گرفت سب هم دیگه چیکار میتونید بکنه

  • iman88

   4

   1

   دوست عزیز
   تقصیر مکس بود که زود ترمز گرفت؟اونچه تمام تصاویر مخصوصا انبورد سب نشون داد این بود که مکس برایه اینکه ورودیه بهتری به پیچ بگیره کمی به راست متمایل میشه،سب که اینو میبینه فکر میکنه مکس میخواد بره سمته راست و سرعتش رو بالا میبره و به گفته خود سب وقتی میفهمه اشتباه کرده که دیگه دیر شده بود.توضیحه کامله جریان رو سب داده و تویه سایت هم موجوده.نه بحثه زودتر ترمز کردنه مکسه و نه از دست دادنه چسبندگی و صرفا یه اشتباهه محاسباتیه که برایه هر راننده ای ممکنه پیش بیاد و سب هم از این قائده مستثنی نیست.

  • Ferrari7

   1

   0

   Mr fox
   این کامنتی که الان گذاشتی با او قبلی از لحاظ لحن بسیار متفاوت بود ازت متشکرم
   در ادامه یه توضیحی بدم سرتم درد نیارم منظور خودمو میگم از حرفی که زدم منظورم این بود که میشه گفت نظر یک شخص غیر منطقیه ولی نمیشه گفت خود شخص آدم بی منطقیه
   نظرات رو میشه به چالش کشید ولی خود افراد رو نمیشه
   گاهی افراد در نظراتشون احساساتشونو بیان میکنن که لزوماً نمیتونه منطقی باشه وفقط بروز احساسه
   همه چیزم نمیشه از جنبه علمی بررسی کنی بعضی وقتها نظرات حاوی عشق وتنفر هستن این دو مقوله رو چطور میشه به علم ربطش داد یکی میگه من از این خوشم میاد از اون بدم میاد این فقط یه احساسه که در جوابش فقط میشه مخالفت کرد یا موافقت ، نمیتونیم بگیم چون تو اونو دوست داری واز اون بدت میاد پس علم نداری این فقط یک حسه همین و نباید بخاطر اون حس صاحبشو سرزنش کرد

 42. Ehsan gunner

  4

  0

  خدایا شکرت که این فصل برای زنده نگه داشتن هیجان مسابقات لکلرک و ورشتپن رو به ما دادی 🙏🙏
  خیلی جذذذذاب بود درگیری هاشون و خیلی خوشحال شدم که لکلرک هم روحیه جنگندگیش بیشتر شده و واقعا آینده ی خوبی دارن دوتاشون👏👌
  به نظرم تیم مرسدس قهرمانی رو از بوتاس گرفت گرچه اشتباه استراتژیست های فراری فاجعه بار تر بود ولی این برد خیلی زحمتی برا لوییس نداشت علیرغم اینکه دور آخر ترکوند 👌
  فتل هم که بعد از کانادا از دست رفته 😕😔😔
  هم خودش ، هم ماشینش😐

دیدگاه خود را بیان کنید