والتری بوتاس
77
ملیت : فنلاند
سن : 26
نام تیم : ویلیامز
محل تولد : نستولا
تاریخ تولد : 28-08-1989
تعداد مسابقات : 69
تعداد برد : 0
امتیاز ها : 384
تعداد سکو : 9
بیوگرافی والتری بوتاس

 

والتری بوتاس رانندگی حرفه ای خود را با فرمول رنو و تیم کویرانن در سال 2007 شروع کرد. در همان فصل توانست 279 امتیاز و جایگاه سوم را در انتهای فصل بدست آورد.

 

والتری بوتاس - فرمول رنو

 

در دومین فصل حضور بوتاس در فرمول رنو، این راننده توانست با تیم موتوپارک قهرمانی را از آن خود کند.

والتری بوتاس

 

در سال 2009 بوتاس جوان به تیم ART رفت جایی که ژول بیانکی و استبان گوتیرز هم تیمی او بودند. در این فصل بوتاس توانست قهرمانی مستر فرمول 3 و سومی فرمول 3 را بدست آورد.

والتری بوتاس و دنیل ریکاردو

 

در سال 2010 نیز این راننده فنلاندی توانست قهرمانی و سومی سال قبل خود را تکرار کند و با تیم پرما پاورتیم سومی در سری رقابت های ماکائو را بدست آورد.

والتری بوتاس، فرمول 3

 

سال 2011 را می توان سکوی پرتاب والتری بوتاس دانست، سالی که به عنوان راننده تست تیم ویلیامز انتخاب شد. علاوه بر این راننده فنلاندی توانست قهرمانی GP3 را با تیم لوتوس بدست آورد.

واالتری بوتاس - تیم لوتوس

 

در سال 2012 والتری بوتاس به عنوان راننده تست و ذخیره در ویلیامز حضور داشت و توانست در 15 تمرین اول شرکت کند. عملکرد عالی او باعث شد تا برای فصل 2013 او به عنوان راننده دوم تیم، در کنار پاستور مالدونادو قرار گیرد.

والتری بوتاس -ویلیامز

 

سال 2013 را میتوان فصل آزمون و خطا برای بوتاس دانست. والتری توانست در گرندپری آمریکا با قرار گرفتن در جایگاه هشتمی، اولین امتیاز خود را در فرمول یک بدست آورد.

 

والتری بوتاس

 

در فصل 2014 فلیپه ماسا هم تیمی والتری در ویلیامز شد. بوتاس توانست با بدست آوردن 6 سکو و 186 امتیاز جایگاه چهارمی فصل را بدست آورد.

والتری بوتاس

 

در سپتامبر 2014 اعلام شد که والتری بوتاس و فلیپه ماسا برای فصل 2015 نیز راننده های ویلیامز خواهند بود.

شاید بوتاس با مصدومیت در استرالیا شروع خوبی برای فصل 2015 نداشت، اما در پایان فصل توانست دو سکو و جایگاه پنجمی، بالاتر از هم تیمی خود را بدست آورد.

 

والتری بوتاس