والتری بوتاس
77
ملیت : فنلاند
سن : 28
نام تیم : مرسدس
محل تولد : نستولا
تاریخ تولد : 28-08-1989
تعداد مسابقات : 110
تعداد برد : 3
امتیاز ها : 848
تعداد سکو : 27
بیوگرافی والتری بوتاس

 

والتری بوتاس رانندگی حرفه ای خود را با فرمول رنو و تیم کویرانن در سال ۲۰۰۷ شروع کرد. در همان فصل توانست ۲۷۹ امتیاز و جایگاه سوم را در انتهای فصل بدست آورد.

 

والتری بوتاس - فرمول رنو

 

در دومین فصل حضور بوتاس در فرمول رنو، این راننده توانست با تیم موتوپارک قهرمانی را از آن خود کند.

والتری بوتاس

 

در سال ۲۰۰۹ بوتاس جوان به تیم ART رفت جایی که ژول بیانکی و استبان گوتیرز هم تیمی او بودند. در این فصل بوتاس توانست قهرمانی مستر فرمول ۳ و سومی فرمول ۳ را بدست آورد.

والتری بوتاس و دنیل ریکاردو

 

در سال ۲۰۱۰ نیز این راننده فنلاندی توانست قهرمانی و سومی سال قبل خود را تکرار کند و با تیم پرما پاورتیم سومی در سری رقابت های ماکائو را بدست آورد.

والتری بوتاس، فرمول 3

 

سال ۲۰۱۱ را می توان سکوی پرتاب والتری بوتاس دانست، سالی که به عنوان راننده تست تیم ویلیامز انتخاب شد. علاوه بر این راننده فنلاندی توانست قهرمانی GP3 را با تیم لوتوس بدست آورد.

واالتری بوتاس - تیم لوتوس

 

در سال ۲۰۱۲ والتری بوتاس به عنوان راننده تست و ذخیره در ویلیامز حضور داشت و توانست در ۱۵ تمرین اول شرکت کند. عملکرد عالی او باعث شد تا برای فصل ۲۰۱۳ او به عنوان راننده دوم تیم، در کنار پاستور مالدونادو قرار گیرد.

والتری بوتاس -ویلیامز

 

سال ۲۰۱۳ را میتوان فصل آزمون و خطا برای بوتاس دانست. والتری توانست در گرندپری آمریکا با قرار گرفتن در جایگاه هشتمی، اولین امتیاز خود را در فرمول یک بدست آورد.

 

والتری بوتاس

 

در فصل ۲۰۱۴ فلیپه ماسا هم تیمی والتری در ویلیامز شد. بوتاس توانست با بدست آوردن ۶ سکو و ۱۸۶ امتیاز جایگاه چهارمی فصل را بدست آورد.

والتری بوتاس

 

در سپتامبر ۲۰۱۴ اعلام شد که والتری بوتاس و فلیپه ماسا برای فصل ۲۰۱۵ نیز راننده های ویلیامز خواهند بود.

شاید بوتاس با مصدومیت در استرالیا شروع خوبی برای فصل ۲۰۱۵ نداشت، اما در پایان فصل توانست دو سکو و جایگاه پنجمی، بالاتر از هم تیمی خود را بدست آورد.

 

والتری بوتاس