فرمول یک ایران – مکس ورشتپن پس از مسابقه فرمول یک بریتانیا 2021 خطاب به لوئیس همیلتون طی یک توئیت گفت:

اول از همه من خوبم، 51 جی خیلی سنگین بود ولی حالم بهتره.

واضحه که خیلی ناراحتم بابت اینکه اینطوری منو از دور خارج کردن. جریمه ای که به لوئیس دادن به هیچ عنوان به ما کمکی نمی کنه، و عدالت رو در برابر لوئیس با اون حرکت خطرناکی که توی پیست انجام داد اجرا نمیکنه.

اینکه روی تخت بیمارستان باشی و این خوشحالی (لوئیس) رو بعد مسابقه ببینی، ناجوانمردانه و خارج از اخلاق و اصول ورزشیه، ولی خب بگذریم….

220 دیدگاه

 1. ali

  56

  15

  با اینکه هرچی بگیم اشتباه لوییس همیلتون رو در برخورد با ورستپن توجیه نمیکنه، ولی از حق نگذریم، مکس خیلی خیلی تهاجمی میرونه. برخوردهای قبلیش هم یادمونه دیگه.
  به نظرم اگر خود مکس جای همیلتون بود خیلی قبلتر از اون پیچ برخورد رخ میداد. چندین بار لوییس بهش فضا داد. مسابقه‌های قیلی هم همینطور.

  • NICO ROSBERG-06

   21

   45

   من بهش حق میدم.. دوستان لویس فن من اصلا نمی‌خوام خدایی نکرده دلخوریتون و ببینم اما تو اون فشار بالا و سرعت و برخورد سنگین ممکن بود حتی مکس الان خدایی نکرده از دنیا رفته بود
   کاری که لویس چند بار با آلبون و مکس انجام داده به عنوان یه قهرمان ۷باره جهان خیلی دور از روح ورزشیه.. حداقل لویس باید فکر خطر و ریسک جانی بالا رو برای مکس میکرد..
   حداقلش خوشحالی اونم اون مدلی بعد ازون برخورد جای توجیهی نداره.
   فقط یک لحظه از همه می‌خوام خودشون و جای مکس و طرفداراش بگذارم..ینی الان لویس تو بیمارستان و مکس از پیروزی رو ابرا.

   • ايزديار

    18

    47

    مسابقه رو الان ديدم
    عجب تصادفي
    هميل ناجوانمردانه برد
    تصادف
    فيا
    دستور تيمي
    با اين اوضاع كلا نميبرد باعث تعجب بود

   • Pink Floyd

    54

    13

    دوستانی که علاقه دارن مسابقات دوستانه و شاد و خوشحال کننده ببینن میتونن برن بازی هایی مثل منچ و مار پله رو دنبال کنن . البته مار پله هم توش مار داره یه کم خشونت داره ممکنه اذیت بشن .
    اینجا فرمول 1 هستش و این اتفاق ها حتی خیلی بدتر از این توش عادیه. یه جوری حرف میزنید انگار تو عمرتون اولین باره دارید فرمول یک میبینید ! دو نفر از بهترین راننده های جهان در نهایت تلاش و آدرنالین خودشون بودن و هیچ جای فکر کردن یا تصمیم گرفتنی نداشتن .. باید چه کار میکردن ؟ ترمز میکردن و به اون یکی میگفتن بفرمائید شما برید قهرمان بشید؟ مگه مسابقه سر کاپ اخلاقه یا مثلا 10 سال دیگه میگن آره فلانی اون مسابقه رو باخت ولی خیلی خوش اخلاق و گوگولی بود دمش گرم؟

    اینطوری نبوده که مثلا لوئیس فرمون رو بگیره رو مکس یا مثلا از عمد پرتش کرده باشه بیرون .. دیگه تصاویر واضحه. فرمول یک مسابقه رزمی نیست که بگی این یکی زده اون یکی خورده ، برای یه برخورد همیشه این احتمال هست که اون یکی راننده(لوئیس) هم از دور خارج بشه . هم مکس میتونست جلوی این تصادف رو بگیره هم لوئیس ، ولی هر کدوم این کار رو میکردن به قیمت از دست دادن مسابقه یا حتی شاید به قیمت از دست دادن قهرمانی کل فصل براشون تموم میشد . این خیلی واضحه که هیچ کدوم عقب نمیکشیدن وگرنه فرق بعضی ها مثل مکس و لوئیس با بقیه راننده ها همینه . این 2 تا نمیخوان بازنده باشن حتی به قیمت جونشون و همینه که اونها رو تو بالاترین نقطه قرار میده .

    روی حرفم با شخص خاصی نیست ولی واقعا چه انتظاری دارید ؟ رانندگی خوب و آروم و بدون درگیری دوست دارید ، خب چرا فرمول یک تماشا میکنید ؟

   • mohammad

    30

    6

    در مورد آلبون درست میگی شاید اگه اون دو مسابقه رو آلبون برده بود الان سرنوش رانندگیش جور دیگه ای بود و هنوز هم تو ردبول بود
    ولی موضوع این مسابقه فقط و فقط از نوع رانندگی بد مکس هست
    اینکه نصف ماشینت جلوتر باشه دلیل نمیشه بقیه ترمز کنن برات که تو رد بشی

   • Lh44

    34

    5

    یه مصاحبه جالب دیدم از جیک استوارت و ایرتون سنا استورات ازش میپرسه چرا تو ۴۶ ماه تعداد تصادفات تو از کل این تاریخ بیشتره ؟ میگه ما اومدیم اینجا مسابقه بدیم،اومدیم برنده بشیم نه سوم یا چهارم
    اگه یه تیکه جا کوچیک وجود داشته باشه که احتمال بدی میشه سبقت گرفت و انجامش ندی تو دیگه راننده مسابقه ای نیستی.
    درسته گاهی وقتا اشتباه میکنی و تصادف اتفاق میفته ولی این ذات اصلی یه مسابقس

   • Lh44

    14

    5

    ادمین کامنتمو تایید کن

   • Hami

    36

    8

    دوست عزیز چند بار باید لوییس به این راننده بی کله راه بدهد ؟ این مد مکس فکر کرده بود توی همه ریسها با قلدری سبقت میگیرد و همه ریسها هم همیلتون ترمز میکند . اما این تو بمیری از آن توبمیریها نبود و همیلتون دیگر کوتاه نیامد . من قبلا هم گفته بودم که به همین زودیها این مکس با سبقتهای وحشیانه اش برای خودش و سایرین خطر آفرین میشود که خطر داشت گریبانش را میگرفت . اگر باز هم پکس به رفتار وحشیانه اش ادامه دهد باز هم آش همین آش است و کاسه همین کاسه

   • farzad

    18

    5

    آقای ایزدیار چرا ناجوانمردانه ؟ مکس هم بی تقصیر نبود دوست عزیز میشه گفت 50-50 بود . در ضمن لوئیس جریمه هم شد ولی با این حال تونست با سرعت خوبش جبران کنه

   • Arvin.Hamilton 44

    17

    6

    LH44
    واو!عجب جمله ای واقعا:)
    آفرین حقیقتا
    جای لقب دادن به راننده و به سخره گرفتن و بی ارزش شمردن برد یه راننده میتونستن بیان تبریک بگن

   • (Mahdi (CL16

    6

    15

    کاملا موافق ام
    اووناىى که مىگىن تقصىر همىلتون نبود
    خب اگه نبود که پنالتى نمىدادن

   • 🏁Parsa16

    11

    6

    دوست عزیز
    مکس در این سن خیلی تهاجمیه که این عادیه
    لوییس هم در این سن خیلی با احتیاطه که این هم عادیه
    اما مسابقه دیروز میتونست قهرمان فصل رو مشخص کنه که این برای لوییس و مکس خیلی مهم بود،مخصوصا لوییس و من هم اگه جای اون بودم به مکس راه نمیدادم
    ولی تصادفی که اتفاق افتاد فقط برای این بود که هیچکس احتیاط نمیکرد
    و این کاملا تقصیر لوییس نیست
    به هر حال به نظر من این تصادف عمدی نبوده و جریمه ای که به لوییس داده شده مناسب بوده

   • محمد جواد سلیمانی

    11

    4

    باشه نیکو رزبرگ 06
    همیلتون بذاره مکس بره تا یه وقت نشه ناجوانمرد و این حرفا
    بابا ولمون کنین دوستانی که منو میشناسن میدونن من موقع نظر دادن عدالت رو رعایت میکنم
    این سری صادقانه میگم مکس وحشیانه بست
    همیلتون هم قطعا مقصر نبود
    اما نگیم اینجورییییییی
    یه دوستی دیدم تو پست های قبل گفته بود از قبل هماهنگ شده بود !!

  • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

   46

   12

   این مظلوم نمایی های مکس و ردبول تازگی نداره
   دقیقا دو هفته پیش هم واسه لاندو و پرز همین رفتارا رو کردن و بعدش پرزی که ریس چارلز رو نابود کرد مگه کمکی به چارلز کرد و به قول مکس عدالت برقرار شد؟؟؟؟ البته که بگذریم از اینکه پرز دو بار از عمد چارلز رو پرت کرد بیرون .

   اینکه یه جریمه سنگین ۱۰ ثانیه توقف در پیت لین رو به لوییس دادن هم واسه همین اعتراض های ردبول بود که فردا قهر نکنه بگه من از فرمول یک میرم .

   ریس های قبل بسیار دیدیم که مکس چطور فرمون داده سمت لوییس و بارها و بارها هم گفتن لپ اول هست و اتفاق مسابقه ای هست و …

   هر سری مکس سعی در خراب کردن ریس لوییس داشت و لوییس اجازه میداد مکس رد بشه ولی اینبار به مکس باج نداد . مکس هم باید بدونه واقعیت این نیست که همه برید کنار تا من رد بشم .

   قبلا هم توی کامنت ها گفتم که لوییس معمولا توی استارت ها و دور اول اجازه میده مکس عبور کنه ولی اینبار باج نداد . ضمن اینکه انبورد رو ببینید متوجه میشید لوییس کمترین فرمونی سمت مکس نداد و پیچ رو توی مسیر خودش داشت طی میکرد و مکس فرمون داد سمت لوییس .
   لوییس فقط ترمز نکرد که مکس رد بشه پس باج الکی نداد

   • M.Kazemi

    13

    6

    با حرف شما موافق، کلیت این بحث زیر پست مسابقه هم بود و تقریبا به همین موارد اشاره کردم، با این حال معتقدم پنالتی حق لوئیس بود، توی فوتبال ممکنه یکی تکل کنه حریفش توی بازی بمونه گل پیروزی هم بزنه و یا ممکنه در اثر آسیب ناشی از اون تکل مسابقه رو از دست بده و بره بیرون، در هر دو صورت اونی که تکل کرده رفتارش خطرناک بوده و مستحق جریمه، حتی اگر روی بازیکنی تکل کنه که خودشم مشغول بازی خطرناک باشه و مشهور به خطرناک بازی کردن

   • Mohamad. 44

    2

    0

    خدا خیرت بده حرف حق زدی والا مکس رانندگیش کلا خشن هست اینهمه مدت هم لوییس کوتاه می اومد ولی خوب نمیتونست کل فصل رو به مکس اجازه بده باید از یکجا جلوش رو میگرفت که گرفت تعجبم از ردبول فنا اینه که یادشون رفته مکس چقد با رانندگیش مسابقه بقیه رو خراب کرده

  • Cosworth DFV

   12

   38

   به نام خدا

   سلام و درود بر شما علی عزیز

   علی جان مکس تهاجمی میرونه ولی غیر قانونی نیست فراموش نکنیم لوییز جریمه شد نه مکس .

   ثانیا وقتی شما جریمه میگیری و باز اول میشی یعنی خیلی آسون گرفتن بهش به نظر کاربران عزیز این جریمه میتونه بازدارنده باشه؟

   اینطوری خوش میگذره شما بر اثر سهل انگاری (نمیگم عمدی چون به خطرش نمیارزه) رقیب اصلیتون رو از دور خارج میکنی بعد جریمه بعد مقام اول.

   این چه جور جریمه کردنه که فرد خاطی اول میشه ، اصلا چه فرقی با جریمه نشدن داره؟

   • Pink Floyd

    29

    8

    وقتی یه تیم توی فوتبال کارت قرمز میگیره و با یه بازیکن کمتر بازم انقدر تلاش میکنه و عملکردی فراتر از انتظار از خودش نشون میده و بازی رو میبره یعنی اینکه اون کارت قرمز کم بوده باید 2تا کارت قرمز بهشون میدادن که حتما ببازن ؟ خب پس جریمه واسه چیه ؟ اینظور که شما میفرمائید از این به بعد هر دو تا ماشینی که تصادف کردن رو کلا بذارنش بیرون بگن دیگه حق نداری مسابقه بدی… وگرنه 10 ثانیه جریمه دادن که دیگه بزرگترین دشمن همیلتون هم اگه منصف باشه میدونه حداکثر جریمه ممکن واسه یه همچین برخوردی رو بهش دادن . اگر لوئیس برد برای عملکرد فوق العاده خودش بود … کاری کرد که هیچکس باورش نمیشد عملی باشه … چندین مسابقه است به هر شیوه و روشی بردید یا جایگاه خوبی گرفتید بهتون تبریک گفتیم . ولی انگار انتظار زیادی ازتون داریم که شما هم چشماتون رو باز کنید و این عملکرد فوق العاده رو از لوئیس ببینید و یه تبریک خشک و خالی از دهنتون خارج بشه

   • B A H A D O R

    16

    6

    سلام
    بعد جریمه ده ثانیه ای که همیلتون پشت نوریس در اومد و چقد با چارلز فاصله داشت؟میدونی؟
    نگین بهش سخت نگرفتن

   • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

    15

    4

    cosworth dfv

    دوست عزیز ارجاعتون میدم به کامنت مهریار صالحی که همه بچه های اینجا میدونن کاملا فنی و به دور از هر گونه غرض ورزی نظر میدن و همه میدونیم که طرفدار تیم ویلیامز هست پس نه ردبول واسش اهمیتی داره و نه مرسدس .

    مقصر واقعی این اتفاق شخص مکس بود و فکر میکرد لوییس باید مثل همیشه بهش راه بده پس خودش رو محق میدونه که پیچ رو ببره و فرمون بده سمت لوییس که لوییس سرعتشو کم کنه و جناب مکس رد بشن . ولی یادش رفته که پای رقابت قهرمانی باشه لوییس این ریسک رو میکنه که علی رقم احتمال خارج شدن هردو ماشین ولی باج نده .

    در خصوص تصمیم داوران هم گاها دیدیم دیدیم تصمیم ها سیاسی هست . یعنی تیم ردبول که دائما تا کیش و کشمش تهدید به خروج از فرمول یک میکنه و مکسی که طرفداران زیادی داره باید یه جوری داوران هوای اونا رو هم داشته باشن . ضمن اینکه پنالتی ۱۰ ثانیه در پیت لین اصلا پنالتی کمی نیست و دیدیم که اگه به جای فراری که ماشین کندتری نسبت به مرسدس داره با همه توانایی چارلز ، لوییس به زور بهش رسید و اگه یکی از مکلارن ها که از فراری سریعتر هستن جای چارلز بود لوییس به هیچ عنوان نمیرسید بهش .
    اگه موضوع فراری و چارلز رو نادیده بگیریم دیروز حق به حق دار رسید .

   • ali

    12

    4

    سلام
    منم جایی ننوشتم غیر قانونیه.
    به هر حال داورهایی که رای رو صادر کردن خیلی بیشتر از من و شما میدونن چی به چیه.
    از کاربر پینک فلوید هم ممنونم خیلی مثال خوبی زدن.
    اینکه از اول فصل تا الان هم برخوردی نداشتیم همش از مراعات همیلتون بود.

   • Hamed

    6

    16

    Cosworth DFV
    دقیقا همینه
    همیلتون چرا جریمه شده ؟ ثابت شده مقصر بوده که جریمه شده

    تو کل مسابقه فقط 1نفر سرعت مرسدس رو داره و تهدید جدی هست حالا بیاین مقصر رو 10 ثانیه ام جریمه اش کنید دیگه کسی نیست جلوش رو بگیره خودشونم میدونن ردبول و مرسدس عملا تو لیگ دیگه هستن تو ریس 20 30 ثانیه اختلاف میندازن با بقیه. پس 10 ثانیه جریمه سیف هست و خیلی دردسر درست نمیکنه برا سر لوئیس ما استیواردها هم جریمه مون رو دادیم تا صداها بخوابه
    یعنی ما به ازای خطایی که کرد کم بهش لطف نکردن (25 امتیاز خودت بگیری و رقیبت به خاطر خطای مستقیم تو 0 امتیاز تو رقابت سفت قهرمانی جهان )
    اگر مجبورش میکردن قبل یا بعد پیت استاپش درایو تورو انجام بده اون وقت من میگفتم عدالت برقرار شده بود چون اونطوری حداقل دیگه برنده نمیشد تا جشن و پایکوبی هم راه بندازه.
    البته برای ماهایی که کانادا 2019 رو دیدم اصلا تعجبی نداشت این تصمیمشون
    خلاصه فردا روز اگر مکس حتی با نیت قبلی اومد خیلی سوسکی و اینسیدنت ریس طور همیلتون رو فرستاد تو دیوار و احیانا 10 ثانیه جریمه گرفت و ریس رو برد کسی حق ناراحتی نداره.

   • Ali

    13

    3

    اینکه لوئیس خوب رونده و اول شده دلیل بر کم بودن جریمه نیست در مورد مکس که میگی قانونی اینکه بقیه باج دادن تا حالا و ایشون تصادف نکرده رو قانونی ندون بعد از این اگه مکس سبک سبقت رو درست نکنه بعد دوران لوئیس قول میدم یه مسابقه در میان برخورد داره امثال چالرز و غیره به این پسر باج نمیدن

   • بیژن

    7

    4

    دوست عزیز وقتی ۱۰ ثانیه جریمه میشی و اول میشی دلیلش اسون گرفتن نیست .
    دلیلش اینه همیلتون کاری میکنه آسون به نظر میاد .

   • 0112omid

    1

    5

    فرد خاطی 10 ثانیه جریمه شده و تونسته جبران کنه تازه قبل 10 ثانیه 2 بوده تونسته اول بشه چون بهتر رانندگی کرده ….اونکه ردبولی های ناراحتن قابل درکه کی میتونه همچین کاری بکنه همون مکس هم نمیتونه

   • Mehrab

    5

    2

    دوست عزیز جریمه ای که دادند کاملا منصفانه بود . لوییس توی ریسینگ لاین خودش بود و مکس هم همینطور ولی مکس خواست تعدی کنه مثل یکی از مسابقات قبلی که فکر کنم ایمولا بود که توی اون مسابقه همین برخورد توی سرعت پایینتر اتفاق افتاد و فقط باعث اسیب جزئی به بال جلو ماشین لوییس شد . بعدشم لوییس از پیچ اول داشت مراعات میکرد و جا میداد حتی یجا که مکس یک لحظه یکی از لاستیک هاش رفت توی سنگ ریزه های کنار پیست لوییس عقب نشینی کرد که مانع برخورد بشه در صورتی که میتونست ادامه بده و مکس رو به عمد از دور خارج کنه که این کار رو نکرد . نکته بعدی اینکه اگه لحظه تصادف رو از دوربین بالا سر لوییس ببینید لوییس یه فرمون خیلی ریز به سمت داخل پیچ داد که مانع برخورد بشه اما انقدر زاویه مکس باهاش زیاد بود که نتونست مانع این اتفاق بشه . جریمه هم به نظرم بخاطر تماشاگر ها بود که فیا میخواست نه سیخ بسوزه نه کباب . حتما خودتون دیدید که مکسی که یک دور رو هم کامل نکرده بود فکر کنم نفر سوم بهترین راننده روز شده بود که خوشبختانه این عنوان بهش نرسید . چرا میگم خوشبختانه چون اصلا مسابقه نداد . از همینجا میشه فهمید طرفدار های مکس اونو مثل بت میپرستند . به هر حال سعی کنید انصاف رو رعایت کنید . همونطور که میگید لوییس نباید اونجا اقدام به سبقت میکرد مکس هم نباید اونطوری میپیچید جلوش .
    ختم کلام

   • milad

    0

    4

    به نظر من جریمه باید رده باشه نه زمان مثلا ۵ رده باید بره عقب

   • Leg44nd

    2

    0

    خداشاهده اینجا اصلا ارزش نداره وقتتو برای دیدگاههای بی ارزش و بدون ذره ایی اطلاعات به فرمول وان و فنی تخصصی بذاری.. بدون تعارف مرسدسی ها فراری ها ردبولی ها همه همش کل کل اینجا وقتی گل بلبل میشه فراری ب اوج برسه و وتل خان تون!… متاسفم برای علاقه مندان به فرمول وان یه کشوری که مهمترین خبرگذاری رویدادهای فرمول یک ش اینجا باشه!…
    میدونم ب احتمال زیاد تایید نمیشه اما ب هرحال نظرمو گفتم…

   • Mohamad. 44

    0

    0

    فرقش اینه که لوییس هر چه توان ماشین بود رو گرفت بیشترین فشار رو آورد وگرنه 10 ثانیه اصلا جبران نمیشد که بخواد به لکلرک برسه اگه جریمه نبود که وسط مسابقه راحت ازش رد میشد

  • mohammad

   35

   5

   لویس همیشه در همه فصل ها عاقلانه با مکس برخورد میکرده چون نیاز نمیدیده با یه همچین راننده بی احتیاطی درگیر بشه ولی این فصل موضوع فرق داره هر قدم عقب بکشه مکس جسورتر میشه
   من طرفدار سب هستم ولی این مکس بود که به سمت لویس رفت حتی فکر میکنم اون جریمه هم اشتباه بوده باشه

   اما مکس الان باید حس کنه چه بلایی سر سب میاورده و مسابقه سب رو چطوری خراب می کرده

   مکس راننده قهرمان نیست راننده بی احتیاطه

   • Cosworth DFV

    10

    9

    ضمنا من هوادار ردبول و مکس ورستپن نیستم

  • Kenzo

   9

   23

   برخورد لویس و مکس
   «هل دادن راننده دیگر به بیرون پیست» نبود
   لویس توی پیچی که کاملا مال مکسه پاشو از روی گاز برنداشت و وسط پیچ زد بهش
   جریمه چنین تصادفاتی «استاپ گو پنالتی» عه
   ولی استیواردها همون پنالتی هل دادن بیرون پیست رو دادن به همیلتون
   این مسابقه واقعا یک نمونه کامل و فوق‌العاده دقیق از موفقیت های لویس همیلتونه:
   ۱_حرکات غیر ورزشی درون پیست در مقابل رقیب قهرمانی
   ۲_قضاوت جانبدارانه استیواردها و همیلتونی که سوگلی فرمول یکه
   ۳_سر از پا نشناختن برای سبقت گرفتن و رقابت با ماشینی که توی شرایط مسابقه‌ای دوری 0.8 ثانیه کندتره و «به سختی به دست آمدن دستاورد» نشون دادن اون
   ۴_دستور تیمی به راننده دوم آقای وینگمن و دیگر راننده‌های با موتور مرسدس
   ۵_رادیو تیمی های مصنوعی و هالیوودی اونم با حضور ستاره‌های هالیوودی تو گاراژ مرسدس

   «بهترین راننده تاریخ»؟؟؟؟

   • Mehrab

    5

    0

    اها شما که ماشین فرمول یک رو از نزدیک ندیدی از داور ها بهتر میدونی .
    اقا فکت جدید گفتند ایشون : دستور تیمی به اقای وینگمن و دیگر راننده ها با موتور مرسدس
    حضور ستاره هالیوودی
    من دیگه هیچ گونه بحثی با هیچ طرفدار ردبولی نمیکنم . لعنتی شماره 4 داغونم کرد .

   • Mehrab

    2

    0

    تایید کنید .

   • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

    5

    1

    kenzo

    نکته بعد اینه که الان لوییس به رقابت قهرمانی برگشته با اینکه هنوزم ماشین ردبول بهتره ولی خب با این شرایط الان هنوز قهرمانی مکس مسجل نیست (دوستان ردبول فن رو ارجاع میدم به اسپرینت ریس شنبه که نگن ردبول ماشین بهتر نداره و …)

    در خصوص‌دستور تیمی هم فقط همین امسال دیدیم که چند بار چکو کم مونده بود متشین رو پارک کنه جلو مکس تعظیم کنه و مکس رو مشایعت کنه تا عبور کنه ، ریس قبل فراری به لکرک دستور تیمی داد و ساینز راحت ازش عبور کرد و رفت دنیل رو گرفت ، ریس قبل بوتاس راحت از همیلتون رد شد چون سریعتر بود و اینا هیچ مشکلی نداره چون تولویت تیم هست و کسی هم اعتراضی نکرد ولی الان که لوییس واسه اول شدن میجنگید دستور تیمی بد شد؟؟؟؟ کار کثیف میدونین‌کجاست؟؟؟ وقتی هست که مکس حتی توی ریس نیست و ردبول تک امتیاز مسجل چکو رو بخاطر خراب کردن امتیاز سریعترین دور لوییس ازش میگیره و میارتش پیت استاپ تا سریعترین دور رو بزنه حتی اگه توی واسه چکو و ردبول محاسبه نشه چون توی ۱۰ نفر اول‌ریس نبود .
    این تک امتیاز واسه چکو خیلی مهم بود و هست واسه رقابت سومی بین بوتاس و لندو و چکو بعد حالا شما میاین میگین دستور تیمی بده؟؟؟؟

   • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

    5

    1

    kenzo

    داداش فیلم زیاد نگاه میکنی روت تاثیر گذاشته .
    بزن شبک ه ۴ واست بهتره

    کدوم حرکات غیر ورزشی؟ اینکه مکس توی پیچ فرمون داده سمت لوییس که مثلا پیچ رو ببره و لوییس سرعتشو کم نکرده حرکت غیر ورزشی هست؟؟؟ بابا تو دیگه …

    قضاوت جانبدارانه رو قبول دارم چون اصلا پنالتی نداشت این حرکت لوییس و هیچ کار خطایی نکرد و توی ریسینگ لاین خودش بود ، مایکل مسی هم در مصاحبه بعد از مصاحبه بعد از ریس توضیح داد که مقصر کامل حادثه لوییس نیست و پنالتی در جهت عدم جلوگیری لوییس از حادثه داده شده .
    یعنی لوییس میتونسته با کم کردن سرعت و فضا دادن به مکس جلوگیری کنه از حادثه اما در رقابت بر سر قهرمانی جهان هیچ راننده حرفه ای اینکارو نمیکنه که تیر خلاص رو به خودش بزنه که مبادا رقیب و یا حتی خودش dnf بشن و قهرمانی رو دو دستی تقدیم رقیب کنه . این یه توقع کاملا نابجا و اشتباه هست که فقط طرفداران مکس میتونن از لوییس داشته باشن .

    مورد بعدتون اینه که چرا لوییس خوشحالی کرده ؟ دلش خواسته دوست داشته خوشحالی کنه اصلا با اختلاف ۱ دقیقه با فراری ریس رو برده اصلا فراری دستور تیمی داده چالز به لوییس راه بده و چالرز ترمز کرده که لوییس ازش سبقت بگیره شماها که استاد تئوری توطعه هستین

    دوست داره توی ریس خانگیش جلوی ۱۴۰ هزار تماشاگر که بعد از دوسال حضوری اومدن توی ورزشگاه و بعد از یه پنالتی ۱۰ ثانیه ای در پیت استاپ اول شده خوشحالی کنه .
    کسی مشکل داشت میتونه نگاه نکنه خوشحالی لوییس رو ، ما و طرفداران دیگش در کل دنیا لذت بردیم از برد و خوشحالی لوییس

   • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

    5

    1

    kenzo

    رادیو تیمی های مرسدس همشون مصنوعی هست و دوست دارن جلو ستاره های هالیوودی مصنوعی رادیو تیمی داشته باشن شما دوست نداری نگاه نکن ما از همون رادیوها هم لذت میبریم .

    و در اخر اینکه گفتین بهترین راننده تاریخ؟؟؟؟؟؟

    لوییس هیچ وقت نگفته من بهترین راننده تاریخم پس ادعای رسمی وجود نداره و کل کل فن های راننده های مختلف هست ، ولی چیزی که حتی دشمنان لوییس هم تایید و تاکید دارن اینه که قطعا یکی از ۵ راننده برتر کل تاریخ فرمول یک دنیاست پس من و شما عددی نیستیم که بخوایم فکت بدیم که نیست .
    به جای این کارا و این اتیش گرفتنا ، شما هم مثل چند ریس گذشته ما بعد از برد لپییس میتونستین تبریک بگین و از رقابت دوباره داغ شده لوییس و مکس لذت ببرید به جای توهین

  • n3x0

   3

   14

   نظر شخصی من سوای اینکه کی مقصر بود اینه که لوئیس حداقل اونجوری خوشحالی نمیکرد یکم فروتنانه تر باید رفتار میکرد اینکه نفر اول و به دلیل تصادف از مسابقه بیرون کنی حالا به عمد یا سهوا و بعدش اونجوری خوشحالی کنی یکم زشته

 2. مهدی

  23

  49

  قطعا لوئیس مقصر بود و بجای 10 ثانیه جریمه ناعادلانه باید حداقل سه رده پنالتی میدادند.
  مکس نیز جذابیت اش به همین جنگندگی که داره هست ولی در رقابت قهرمانی بعضی جاها باید احتیاط کنه.

  • توتو ولف

   32

   5

   البته گرید پنالتی رو در طول مسابقه نمیدن و این جریمه برای متخلف های شنبه هستش که برای استارت یکشنبه روی پوزیشن استارتشون اعمال میشه.

  • Esmaeil_5

   11

   1

   ریس پارسال همین پیست الکس آلبون، کوین مگنوسن رو فرستاد تو دیوار و اگه اشتباه نکنم ۱۰ ثانیه جریمه گرفت فک نمیکنم تصمیم فیا ناعادلانه بوده باشه ولی بازم هرکی نظر خودش رو داره و اینکه جریمه سه رده پنالتی معمولا توی کوالی و قبل ریس میدن. توی ریس جریمه معمولا زمانیه و حالت بدتر توقف ۱۰ ثانیه تو پیت لین(سب توی باکو۲۰۱۷) داده میشه.

   • Esmaeil_5

    15

    2

    من طرفدار مکس و لوییس نیستم ولی اینو بگم که شما خشونت توی رانندگی مکس و لوییس رو بذاری کنار هم کفه به سمت مکس سنگینی میکنه چنتا هم مثال بگیم مجارستان ۲۰۱۷ رفت تو شکم دنیل و دنیل دی ان اف شد چین ۲۰۱۸ رفت تو شکم سب و سب که فک کنم دوم بود هشتم شد توی برزیل ۲۰۱۸ اوکون با لاستیک نو میخواست خودش رو از لپی بودن دربیاره مکس بجای اینکه بهش اجازه بده بره کاملا پیچید روش و مسابقه ای که میتونست راحت ببره دوم شد اتریش ۲۰۱۹ حالت چرخ به چرخ چارلز رو انداخت بیرون و اول شد و هیچ جریمه ای هم نگرفت کما اینکه امسال پرز دوبار جریمه گرفت توی حرکتی مشابه. درکل طرفدارای مکس مطمئن باشین مکس انتقامشو میگیره از لوییس😂(شوخی)

 3. behzad

  27

  16

  راست میگه مکس . ولی وقتی خودت قبل از اینکه چراقا خاموش شه فرمونو میپیچونه سمت رقیبت چی انتظار داری خب . تا الان کاریت نداشت الان که 30 تا افتادی جولو دیگه از این خبرا نیست

 4. behzad

  17

  32

  بنده خدا یه جا هوش نمیکنن خب فاز بالا رفتن از فنسا رو داره خب همین تک مسابقست . چی فکر کردن لقب سر دادن بش .
  ( پ . ن ) . اگه یه روزی امپراطوری بریتانیا سقوط کرد نقطه ی استارتش دادن القاب جعلی به یه سری افراده .

  • Mercedes amg

   26

   20

   بهزاد جان محترمانه به شما باید بگم که لقب سر رو پارسال و قبل از شروع فصل به جناب سر لوئیس همیلتون دادن و همچنین باید یادآور بشم زمانی که همیلتون داشت اولین قهرمانیش رو میگرفت و زمانی که آلنسو رو در تیم خودش داشت زیر فشار له میکرد فکر کنم مکس پوسترهای همیلتون رو به در و دیوار اتاقش میچسبوند .

   • STR34

    10

    24

    مکس فن همیلتون نبوده که پوسترشو بزنه. بعدم جناب سر لویس کم نیس؟ یه چنتا چیز دیگه میبستین بهش تروخدا. مثلا عالیجناب سینیور سر لولو همیلتون

   • Pink Floyd

    25

    6

    سر بودن یه مقام و عنوان افتخاریه. و این عنوان ها توی همه کشور ها وجود داره به اسم های مختلف . حالا این که برای شما هویجه یا نه مهم نیست. مهم اینه که اون شخص یکی از مهمترین نشان های افتخار دنیا رو داره ولی شما همون نشان هویج افتخاری رو هم بهت نمیدن . ( روی صحبتم با شماست که انقدر بی پروا و بی ادب صحبت میکنی نه با راننده هایی که خودت رو طرفدارشون میدونی ، اونا خیلی با احترام تر هستن و خیلی جایگاه بالایی دارن حتی اگر من طرفدارشون نباشم )

   • Pink Floyd

    16

    4

    کامنت بالا در جواب یه کاربر دیگه است که کامنتش ظاهرا پاک شده ، ممنون میشم اگر مدیر ها کامنتی رو پاک میکنن جواب اون کامنت رو هم پاک کنن همینطوری رو هوا نمونه و معلوم نباشه برای کی نوشته شده !

   • Erfan.7

    21

    16

    کارکشته تر از این حرفاست😂😂 یجوری زد هیچ آسیبی به ماشینش نخورد

   • محسن

    30

    22

    چرت گفته مقصر خودش بود داره توجیح حرکت غیر منطقی و مبتدیانشو میکنه طرفدارای مکس هم انگار تازه به دوران رسیده هستن همیلتون تو مسیر خودش بود مکس اشتباه کرد یا خیلی پر ادعا (کاذب) رانندگی کرد که باعث این اتفاق شد لویی لیاقتش اولی بود امروز که اخر مسابقه با وجود این همه جریمه زمانی ناحق بهش رسید

  • جابر

   29

   11

   به هیچ عنوان عمدی نبود بی احتیاطی مکس بود مکس مثله بچه هارفتار می کنه هنوز یاد اون بالاهایی که سر قتل بدبخت آورد یادم نمی ره

  • Mercedes amg

   28

   13

   عرفان جان من هم تصویری که شما از مسابقه دیدی رو دیدم و همیلتون حتی یک میلیمتر فرمونش رو سمت مکس نچرخوند و خوبه که دوربین بالای سر همیلتون تصویر رو گرفته و از طرفی جا به اندازه کافی به مکس داده شد اما به نظرم مکس پاسخ توحش خودش رو گرفت .

   • STR34

    12

    21

    مگه قراره فرمون بده؟! یبار پیست بشینی یا حداقل با سیمولاتور تمرین کنی میفهمی. فقط کافیه فرمون رو از یه حدی بیشتر باز کنی تا با ماشین بیرون پیچ برخورد کنی. ایشون باید فرمونشو بیشتر به راست میپیچید یا با نرخ کمتری باز میکرد حداقل!

   • مهدی

    4

    15

    اره amg
    برو دوربینو قشنگ چک ببین کی جلوتره تا جابده اون یکی دیگه
    فرمون رو سمت مکس نچرخوند ولی اینور میتونست بچرخونه باور کن داداشم عمدی زد خیلی هم حرفه ای زد خدایی

  • kiam

   14

   4

   اولا فیا از همه ما بیشتر بلده چی درسته چی نادرست بعد تصادف جزء مسابقه هست اگر این اتفاق ها نباشه دیگه چه لذتی میده

  • M.Kazemi

   20

   4

   هیچ راننده ای چه برای قهرمانی بجنگه چه ته جدول باشه چه از کسی بدش بیاد و… با قصد و نیت توی سرعت 250 کیلومتر بر ساعت به کسی نمیکوبه، برخورد توی اون سرعت میتونه هر دو رو خارج کنه نمونه بوتاس و راسل، یا حتی منجر به مرگشون بشه، بگذریم از اینکه کلا از قبل از پیچ و اسلیپ استریم تا برخورد یکی دو ثانیه طول کشیده و چطور میخواسته هم به سبقت فکر کنه و هم نخوردن به دیوار و گوشه ذهنشم تنظیم کنه چطور بزنه با لاستیک مکس! اون مغز هم ابر کامپیوتر باشه دست ها و پاها تا دستور بهشون برسه که مکس رفته
   ضمن اینکه تنها دلیل تصادف این بود که مکس پیچید و لوئیس ترمز نکرد، اگر مکس نمیپیچید داخل هر دو از پیچ می‌گذشت و احتمالا مثل لکرک به بیرون هل داده می‌شد و رده را می‌داد، اگر همیلتون ترمز می‌کرد مکس رفته بود و احتمالا همیلتون دوم تموم می‌کرد، لذا هیچ کدام پا پس نکشیدن و نتیجه شد این برخورد
   به شخصه مخالف رانندگی خطرناک هستم، جسورانه خوبه اما خطرناک خیر، امروز رفتار رانندگی هر دو خطرناک بود

   • #1

    3

    1

    مهدی برای اولین بار یه کامنتت رو لایک کردم

  • 🏁Parsa16

   7

   2

   از عمد زده که خودش هم آسیب ببینه؟
   جون طرف رو به خطر بندازه؟
   رقابت تیمی رو به خطر بندازه؟
   و ……
   با توجه به اتفاقات قطعا عمدی نبوده

 5. Saeedreza

  20

  38

  قشنگ معلومه که همیلتون تو خونه خودش میدونست کسی کاری باهاش نداره
  سیر لوئیس از همایت مقامات بریتانیا برخوردار بود که دل و جرات پیدا کرده بود
  وگرنه چند ساله همه می‌بینیم که جلوی مکث کم میاره
  فقط اونجاش خنده داره که ژست ضد نژاد پرستی راه انداخته ولی جون هیچ کس براش مهم نیست
  همیلتون۷ قهرمانی داره و شخصیت انسانی نه

   • Saeedreza

    5

    11

    از چرخش فتل شما چرا میسوزی طرفداراش با وجودش تو گرید حال میکنن فتل دستاوردهایی که لازم بوده با مهارت خودش بدست آورده بالاترین محبوبیته چیزی که همیلتون هیچوقت نداره
    سیر همیلتون بخاطر اینکه فعلا تو رده های اوله یه مقدار، اونم نچندان زیاد طرفدار داره واگه راننده شما هم از بالا بیاد پایین اونوقت حال جنابعالی رو خریدارم

 6. McLaren F1

  22

  37

  مشخصا همیلتون نشون داد که به شدت این فصل تحت فشاره
  به حدی که حاضر شد با همچین حرکت زشت و خطرناکی که جون رقیبش به خطر میندازه عقدش خالی کنه
  متاسفم براش و خوشحالم که هیچوقت طرفدارش نبودم

  • meysam8

   29

   11

   من طرفدار همیلتون نیستم همینطور ورشتاپن
   ولی چند ساله ورشتاپن داره به همین کاراش تمجید میشه و مسابقه خیلی ها حتی ریکاردو رو خراب کرده
   حمایت همه جانبه ازش شد تو ۱۷ سالگی اومد تا رکوردهارو بشکنه ولی خب فعلا که هیچی و اصل کاریارو نتونست بشکنه ، یکی باید ادبش میکرد تا بفهمه همه همیشه کوتاه نمیان

  • tofan

   15

   5

   یه چی میگم . ببین تو که هیچی از فرمول ۱ نمیدونی . حرف نزن . اوکی؟ برو فصل های قبل رو ببین چطوری مکس اینطوری رانندگی کرده.همه میگن به به و چه چه که چه راننده جسوری . زده مسابقه طرفو داغون کرده ولی کسی چیزی نمیگه.اگه هر کسی یه ذره شعور داشته باشه . بره صحنه بازی های قبلو ببینه. همش لوییس ترمز میکرده که وقتی مکس وحشیانه به داخل میپیچه اتفاقی نیوفته ولی اینحا اگه لوییس ترمز میکرد دومیش قطعی بود و تمام و لوییس اصلا ۱۰ ثانیه هم زیاد بود جریمه اش.
   حالا برا اون دسته از ادمایی میگم که میگن این جه فایده داره . جریمه شد دوباره اول شد
   خب تو فوتبال من خطا میکنم . کارت قرمز میگیرم . تیمم ۱ هیچ جلویه . ۵۰ دقیقه ۱ هیچو نگه میدارم . میبرم.خب تیم حریف بیاد بگه اقا چرا دو نفرو اخراج ندادی.پس اصلا ایمیل بزن به فیا .بگو از این به بعد هر تصادفی شد . اونطرف از بازی خارج شه😒
   الان مسابقه قبل . پرز دوبار لکلرک انداخت بیرون. جریمه شد.درست. ولی چیزی به لکلرک رسید ؟نه..
   پس حرف نزنین دیگه🤫🤫

   • tofan

    7

    3

    من با یه نفر دیگه بودم . پیامش نیست الان😂

   • Lh44

    3

    1

    Tofan
    نه عزیز من موضوع این چیزا نیست اینا سوزه.ادم نباید دوجانبه نظر بده
    دکتر مارکویی که میاد میگه همیلتون باید یه مسابقه محروم بشه یادش نمیاد ۲۰۱۸ برزیل برخورد اکونو با مکس اوکون خطری نبود داشت ان لپ میکرد خودشو ولی جناب مکس مسیرشو برید.
    اونو مارکو میگه برخورد مسابقه ایه.
    پس توقع نداشته باش که میخ اهنی بره تو سنگ وقتی میگم دوجانبه ینی این، اگه برعکس بود همین ادم میگفت برخورد مسابقه ای مثل پیچ یک ایمولا.
    جالب اینجاست همون مسابقه مکس میره تو پدوک اکونو میزنه بعد میاد از اخلاق ورزشی میگه

   • Lh44

    2

    1

    ادمین کامنتمو لطفا تایید کن

  • ...m6...

   14

   5

   مکلان f1 دادا اول اینکه عقده رو لوییس نداره تو نگران اون نباش دوم اینکه همیلتونم خوشحاله که یک فردی مثل تو طرفدارش نیس…

 7. Parsa911

  26

  11

  اولا همی از عمد نزد و برخورد مسابقه ای بود بعدش هم اگر ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نگاه کنید و ببینید مکس چه تصادف هایی کرده با بقیه و یادتون بیاد بهش میگفتن مد مکس دو تا فصل که خیلی تغییر کرده پس نیاد حالا ۷ تا قهرمانی همی زیر سوال ببرید

  • NICO ROSBERG-06

   12

   30

   با احترام،، اول از همه بگم من مرسدس فن هستم و نه همیل فن که یه عده باز ناراحت نشن از حرف بنده..دوم بگم برخورد اونم تو اون سرعت و اون پیچ و اونم با اون خطر جانی بالایی که برای رقیب ایجاد می‌کنه جای هیچ گونه توجیه و دفاعی نداره،این درست نیست ک از یک حرکت غیر حرفه ای و زد انسانی دفاع کنیم مگر اینکه خودمونم همون افکارو داشته باشیم
   اگه حتی مکسم این حرکت و انجام میداد حتی بدتر از لویس بهش میگفتم
   حالا کار بد کار بده فرق نداره کی انجام بده.

   • Shahab

    15

    2

    عجیبه که وقتی تو ایمولا مکس که از رده دوم استارت میزد تو همون پیچ اول با او شکل خطرناک پیچید جلو لوییس ولوییس برای جلوگیری از برخورد حتی از پیچ خارج شد، یه نفر نیومد بگه این فرم رانندگی خطرناکه و اسمش جرأت و جسارت نیست!!!؟ ولی الان بازم در نتیجه همین رفتار خطرناک این تصادف رخ داده این همه هجمه به لوییس که بازی کثیف کرده!!
    برای من یکی باور پذیر نیست که این حرفا از روی حسن اخلاق باشه !!

  • mohammad

   15

   2

   این دو فصل هم تغییر نکرده فقط چون با کسی درگیر نبوده معلوم نمیشده سبک رانندگیش همونه
   وگرنه تو همین فصل گذشته تو اسپا دوبار زد به کیمی آخر هم خودش از مسابقه خارج شد

 8. Mehriar Salehi

  53

  12

  راستش هرچقدر فکر میکنم اگر تخت بیمارستان ملاک باشه، سال قبل بعد از اتفاقی که برای آنتوان یا رومن افتاد اصلا کسی نباید یه لبخند میزد کل آخر هفته!

  اما اتفاقا نیش ها کاملا باز بود، شامپاینشونم پاشیدن، بالا پایینشونم پریدن!

  تنها فرقش با بحرین سال قبل اینه که اینجا طرفدار داشت اونم از نوع ۱۴۰ هزارنفری خانگی و اینکه اونجا یکنفر داشت کشته میشد و زنده موندنش معجزه بود.
  حالا چطور اونروز خود مکس میشده شادی کنه و امروز لوییس باید جلوی ۱۴۰-۵۰ هزار نفر خودداری میکرده؟ احتمالا فقط خودش میدونه !

  • توتو ولف

   32

   9

   همین سوال ذهنمو درگیر کرده, اینکه خشن رانندگی میکنی و باعث تصادف خودت میشی به کنار, ولی این توقع که دنیا واست وایسه و سکوت کنه نشون دهنده یه سطح بالا از انتایتلمنت هستش که فقط از بچه پولدارها برمیاد.

  • Siya

   24

   2

   مهریار جان سلام
   با این مسابقه ای که من از فراری و ویلیامز دیدم تو مسابقه بعد فراری که شانس بالایی داره و بهت قول میدم اگه اتفاق خاص یا برخوردی نباشه راسل اولین امتیازشو میگیره اینو از من داشته باش

   • Mehriar Salehi

    22

    1

    سیا جان این دو‌سال اخیر که برای ویلیامز نسبتا پیست بهتری بوده مجارستان.فراری رو خاطرم نیست اما این نزدیکترین پیست به موناکو هست با حذف سنگاپور.
    احتمالا شانسشون خوب باشه.

  • Mehdi mozafari

   34

   8

   زیر پست اصلی اف وان اتفاقا همین را نوشتم.اونجا گروژان بدبخت دوتا دستش سوختگی درجه ۲ پیدا کرد. از اون بگذریم، با اون وضع حماسی از وسط شعله آتیش کشیدنش بیرون، چطور اونجا مشکلی نداشت شادی و شامپاین و چه و چه!؟
   اگرسیو رانندگی کردن همینه.ده بار بقیه از جلوت میرن کنار که هیچکس آسیب نبینه،یک دفعه هم طرف میشه مثل خودت.اگر تجربه داشتی وقتی میبینی دست برتر را داری،هم ماشینت بهتره و هم جلوتر از رقیبی، اینقدر شدید حمله نمیکردی.الان هم برای چکاپ! توی بیمارستان نبودی که شادی دیگران اذیت‌ات کنه

  • داریوش

   9

   28

   اقای صالحی
   شما گویا از فن های مکس هنوز عصبانی هستید
   برادر مکس نگفته کسی نباید خوشحالی میکرده ، گفته همیلتون چون مقصر بوده و مکس از رده خارج کرده ، بهتر بود کمتر خوشحالی میکرد
   بحرین ، کویات و گروژان زدند بهم ، البته تا اونجایی که من یادمه

   • Mehriar Salehi

    38

    6

    داریوش جان، چقدر بد که طرز فکرت اینه!
    اینکه آدم یه چیزی درباره یک راننده بنویسه و بعد ربطش بدی به طرفداراش؟ این حداقل کار من نیست.

    چیزی که شما درباره منظور مکس نوشتین، اگرم همچین منظوری داشته، کاملا بی ربط هست.

    دهها مورد شادی کردن راننده ها بعد از به فنا دادن رقیبشون دیدیم…نه تازه تو همچین مقطعی! تو زمانهایی که راننده درست سر تایتل ریس این کارو کرده!

    درکل برمیگردیم به موضوع تکراری چند ماه پیش…اینا معلم اخلاق نیستن، توقع رفتارهای پهلونی داشتن ازشونم خنده داره.

    بی نهایت خودخواه هستن، تو ۹۹٪ مواقع هم حق رو به خودشون میدن! جای لوییس، سب، مکس، ناندو، شارل هرکسیو‌میزاشتی جلو تماشاگرای خانگیش همین کارو میکرد و حرف از روحیه جوانمردی زدن توی پیست برای این راننده ها، مثل اینه که از حجب و حیا درباره مدونا حرف بزنیم.همینقدر بی ربط.همینقدرم باید بی توقع بود ازشون بنظرم.

   • Erfan.7

    9

    15

    مقصرش مکس نبود

  • رضا گوهری مهر

   4

   19

   فرقش این هست آدم خودش یکم احساس هم دردی میکنه وقتی مستقیما توی یک واقعه درگیر بوده. به نظرم مقایسه این دو تا اتفاق درست نیست. همون زمام یادم هست تقریبا همه راننده ها مصاحبه کردن و از نگرانیشون توی اون چند دور برای گروژان گفتن تا لحظه ای که مطمعن شدن خوبه.
   اینجا اشتباها یا اتفاقی لوییس یک طرف ماجرا بوده.
   هرچند جلوی 140 هزار نفر شاید دیگه حواسش نبوده چی شده و هیجان چند دور آخر غالب شده

  • STR34

   7

   19

   آقای صالحی بحرین مگه به مکس ربط داشت که خوشحالی بکنه یا نکنه؟!
   نکته دوم برخورد پیش میاد اصلا میگیم عمدی هم درکار نبوده باشه. یکم خوددار بودن بخاطر مکس که با اون وضعیت اوت شده و رقیب اصلیشم هس بد نبود. یا حداقل وقتی جنسن ازش درمورد برخورد با مکس پرسید بجای پیچوندن و اینکه بگه مکس اگرسیو هست حداقل حداقل حدقل میگفت امیدوارم حالش خوب باشه!
   هیچیی اصلا انگار نه انگار یارو پکید تو دیوار. اون که صحنه رو دید بعد رد فلگ و فهمید چه برخورد شدیدی بوده!
   تنها کاری که کرد شادیه عجیب انگار قهرمان آسیا شده….:)

   • Mehriar Salehi

    23

    2

    صحبتامو بخونید متوجه میشید، نمیخونید متاسفانه!

    حرف من همینه…اینا خودخواهن، تو هر شرایطی حق رو به خودشون میدن، وقتی هم فکر کنن حق باهاشونه دلیلی نداره خوشحالی نکنن! هرکدومشون بود تو این موقعیت، همین کارو میکرد.

   • Mehrab

    9

    1

    لوییس درجا بعد از رد فلگ حال مکس رو پرسید وقتی مهندسش گفت خوبه با پای خودش اومده بیرون و حالت عادی داره دیگه بیخیال شد . سندش توی رادیو ها هست برید گوش کنید .

   • Monster

    5

    0

    اگه یادتون بیاد تو رادیو حتی از تیم پرسید آیا مکس اوکی هستش یا ن تیم جواب بله به کارت ادامه بده.

  • STR34

   1

   3

   کاملا متوجه منظور شما هستم. خودخواهی تو این رشته اصلا واجبه. من بحثم مربوط به زمانی هست که ریس متوقف یا تمام شده. خودخواهی فقط در حین مسابقه توجیه داره هر چند موردها هست تو مسابقه هم راننده از ماشینش پیاده شده یا… برای کمک.
   وقتی پای سلامتی و جون یکی درمیونه حتی تو رشته های رزمی هم اخلاق ورزشی هنوز هست. این رفتار لویس یه اپیدمی راه میندازه و منجر به بی اخلاقی میشه. پس لطفا با انتظار حیا از مدونا مقایسه نکنید اون اگه میخواست حیا کنه باید میشست تو خونش! مقایسه زیرکانه ای هست اما بی ربط👍

 9. Siya

  25

  0

  دوباره دیدم مسابقه رو و صحنه برخورد چیزی نمیتونم بگم در وصف خوشحالی از وجود هیلو جون یه انسان نجات داده شد با این وسیله
  لاستیک عقب راست که کنده میشه با سرعت دويست و هشتاد کیلومتر در ساعت ببینید چه نیروی میتونه وارد کنه و فقط هیلو جلو برخوردش با سر مکس و گرفت

 10. Mscforever

  18

  22

  توهررشته ورزشى ورزشكارايى هستن كه تعدادقهرمانى وركوردهايى كه بدست ميارن ممكنه ازخيلى از هم رشته اى هاشون بالاتربره ،بهترباشه،ياقويترباشند،ولى هيچوقت به محبوبيت انچنانى نميرسن يانامشون جاودانه نميشه،شمااگه نگاه كنيد توفوتبال هنوزكه هنوزه مارادونادرحد خداى فوتباله،تو بسكتبال مايكل جردن،تو تنيس راجرفدرر تو فرمول يك مايكل شوماخر، واين اتفاقى نيست،اين محبوبيت بخاطر كاريزماى اين افراده،چيزى كه هميلتون نداره وجزتوانگلستان ازمحبوبيت خاصى برخوردارنيست

   • رضا گوهری مهر

    18

    8

    نه اون هم نخواهد داشت.
    هنوز همه آلونسو فتل و حتی رایکونن رو بیشتر دوست دارن

  • بیژن

   24

   3

   دوست عزیز فرق الان با اون دوره اینه که اینقدر دوربین نبود و مهم تر از همه دست همه یه گوشی نبود و فضای. مجازی .
   مایکل اولین قهرمانیش رو با اوت کردن خودش و رقیبش بدست اورد .
   ولی منتها اون موقع مثل الان دست همه یه گوشی نبود که تو ذهن همه بمونه .
   مایکل خیلی از این کارا بدتر کرده و از عمد .
   خود مکس هم کم تصادف نداشته و مسابقه دیگران رو خراب نکرده البته غیر عمد .
   از ریکاردو دوست داشتنی تر داریم ؟
   تو باکو ریکاردو دررحال سبقت مکس باهاش تو کفی چیکار کرد ؟
   ولی چون هم تیمی بودن کسی صداش در نیامد .
   چندین و چند بار با سب ، لکلرک
   رایکونن
   به نسبت سابقه بخواییم نگاه کنیم مکس با ۶ سال حضور از سب و لوییز و کیمی و فرناندو رو هم بیشتر سابقه تصادف و خراب کردن مسابقه دیگران رو داره .
   ولی هر وقت کسی با خودش برخورد میکنه هم خودش هم تیمش زمین و زمان رو به هم میدوزن .
   در مورد خوشحالی کردن همیلتون
   وقتی بعد پرچم قرمز فهمیده مکس حالش خوبه و با پای خودش رفته واسه چک چرا خوشحالی نکنه ؟
   خودش هم بود همینطور خوشحال میشد .
   مورد دیگه هم بحث روانی این خوشحالی هاست که جواب داد و مکس عکس العمل نشون داد.

  • Amirali

   4

   1

   دقیقا برای اینکه بدونی در تنیس رافا و نوله چیزی از راجر کم ندارن
   در بسکتبال هم لبرون جیمز چیزی از مایکل جردن کم نداره
   در فرمول یک هم لوییس همیلتون چیزی از مایکل شوماخر کم نداره به لحاظ طرفدار
   مشکل تفکر قدیمی شماست که با خاطرات بیشتر حال میکنید

  • Amirali

   4

   1

   تازه فوتبال هم که از مسی و رونالدو نگم.همینطور که شما با نسل قدیم خاطره دارید ما نسل جدید هم با این نسل خاطره داریم و هیچکس برامون جوکوویچ،همیلتون(یا سایر راننده های جدید تر) یا مسی و رونالدو نمیشه.درست نیست به خاطر سلیقتون محبوبیت یک نفر رو زیر سوال ببرید.

  • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

   4

   1

   mscforewer
   دوست عزیز شما اگه یه نگاهی به تعداد لایک و دیسلایکت کامنت خودت و هیترهایی مثل خودت بندازی متوجه میشی که همینجا یه جامعه اماری وجود داره و محبوبیت همیلتون رو در بین طرفداران فرمولا متوجه میشی .

   تک تک نفراتی هم که اسم بردی در حین رقابت هر کاری واسه پیروزی انجام میدادن که معروف ترینش گلی بود که مارادونا با دست وارد دروازه انگلیس کرد .
   مایکل شوماخری که در زمان رقابتش از هیچ کاری حتی ناجوانمردانه دریغ نکرد
   نمونش :
   استرالیا ۱۹۹۴تصادف عمدی
   اروپا ۱۹۹۷ تصادف عمدی
   استرالیا ۲۰۰۲ به باریچلو دستور دادن تو سرعتت رو‌کم کن که مایکل اول بشه
   مجارستان ۲۰۱۰ که باریچلو رو با ۳۰۰ کیلومتر سرعت کوبوند به دیوار که از ۱۰ مسابقه محروم شد .
   و الباقی نفرات رو خودتون سرچ کنین
   این فکت صادر کردنا دیگه منسوخ شده .

 11. NICO ROSBERG-06

  14

  6

  دقیقا.. اگه هیلو نبود احتمالا الان مکس هم نبود
  خدا رحم کرد.. امیدوارم مکس با قدرت برگرده تا اگه لویی قهرمان شد شاعبه این بوجود نیاد که یه سری ها بگن تقصیر لویی بود که مکس مسابقات و بی روحیه ادامه داد.

 12. NavasaN

  26

  10

  ۱.فیا از ترس غر غر های رد بولی ها پنالتی داد.اگه مکس dnf نمیشد شاید اصلا پنالتی نمیدادن به لوییس .
  ۲.لوییس مقصر بود تا حدودی ولی مکس باید بدونه که دفاع کردن با دیوونه بازی فرق داره.اگه مکس چیزیش شده بود خونش پای خودش بود.۳.فیا اگه تو خوابشم میدید همیلتون لکلرکو بگیره جریمه ی بیشتری میداد.
  ۴.چه اسپین بدی شد سب😑.اعصابم به هم ریخت.
  ۵.لکلرک بنده خدا عالی بود امروز.ولی از صمیم قلب خوشحال شدم که اول نشد😁

  • Mehdi mozafari

   3

   2

   دیگه توهین نژادی ندیده بودیم که به لطف شما دیدیم.
   به خودش هرچی میخوای بگو، که گفتی و همه هم خوندن.به نژاد و رنگ پوستش چیکار داری؟ فرق تو با اون همه موجودی که ه تا فوتبالیست انگلیسی را به باد توهین نژادی گرفتن چیه؟

  • Amir5

   14

   4

   سب ثابت شده ولی متاسفانه با کمال تاسف خیلی ها سب رو راننده ای معمولی میدونن که خود سبم اینو گفته و باید به حال اونایی که میگن سب معمولی تاسف خورد

   • Sadegh

    5

    2

    بی نقص و پر مفهوم

  • SEB.5

   15

   5

   دوست عزیز بد شانسی برای هر کسی اتفاق میفته و به دلیل دما نداشتن مناسب لاستیک سب اسپین شد و شما یجوری میگی انگار قراره سب هر مسابقه سکو بگیره با این ماشین سب اگه اسپین نمیشد حداقل هشتم یا نهم میشد و سب همون سبقتی که بدون دی ار اس و با اختلاف شش دهمی تو کفی باکو از رانندتون گرفت برای یه دهه رانندت بسته.

   • NavasaN

    9

    2

    اینم در نظر داشته باش که تو ریس های امسال استارت های فتل عالی بوده و توی دور اول هر بار داره دو الی سه رده میگیره

 13. SEB.5

  14

  2

  سیا جان ، سب که دیگه نمیتونه با اون ماشین هر مسابقه سکو بگیره و بد شانسی برای هر کسی هست نمونه اش سال ۲۰۱۹ آلمان که لکلرک تو موقعیتی قرار گرفت که میتونست حتی پیروز مسابقه شه اگه یادت بیاد و یه دفعه ای رفت تو دیوار ولی سب از بیستم اومد و دوم شد بدشانسی برای هر کسی هست .

  • Siya

   8

   9

   SEB 5 جان
   اولا یاد بگیر تو بحثی که به تو ربطی نداره دخالت نکن پیامم فقط برای کاربر نوسان بود که نوشته خوشحال شدم لکلرک اول نشد دوما ایشون بعد از مسابقه آذربایجان اومد نوشت وتل به لکلرک درس رانندگی داد این در جواب اون حرفشون بود سوما اگه به مثال زدنه که من بیشتر از تو میتونم مثال بزنم نمونش اتریش که لکلرک وتلو از امتیازات انداخت بیرون چهارم من خودم وتلو دوسش دارم و تا حالا هیچوقت هم درباره اش حرف منفی نزدم چه تو فراری چه بعد از فراری این یه بحثیه بین من و اون کاربر محترم و نوشتم که پیام برای ایشون هست پس از حالا به بعد یاد بگیر تو بحثی که به شما مربوط نیست دخالت نکنی و هیتر بازی زیادی در نیاری

   • SEB.5

    2

    2

    اخه یه جور حمله کردی به بدبخت فکر کردم رانندت لابد چهار پنج بار پشت سر هم قهرمان شده من هر کسی که درباره سب چرند بنویسه هیت میکنم عزیز .😉

 14. محمد امین

  17

  4

  لویس روی لاستیک های هارد واقعا بی نقص و پرفکت رانندگی کرد و عالی بود ، من واری به تصادف ندارم و راجب تصادف هم بحث نمیکنم چون در حدش نیستم اما این رو می‌دونم که رانندگی همیلتون امروز در سطح یه قهرمان بود، هر چند خوب ماشین هم کمک میکنه
  شارل هم خوب حرف نداشت ، دیکه فراری کشش این رو نداشت که بهتر باشه تا همینجا هم عالی بود اما متاسفانه همیشه یه بد بیاری دارن و این هفته‌ هم بد بیاری برای ساینز بود و همچنين مشکل انجین مپ که براي لکلرک پبش آومد، کلا قراری زیر فشار بود ،چون هدفشون حفظ ۴ امی و نهایتا سومی بود اما وقتی دیدن تا دور ۵۰ اول هستن واقعا روشون فشار بود
  و اینکه لکلرک گفت که بهترین برد این هست که موس سالم هست الان ، واقعآ اخلاق خیلی خوبی دارن راننده های فراری کلا
  این ریس چیز های زيادي داشت ، و خیلی میشه حرف زد اما ریس خوبی بود ، و دفاع رایکونن در مقابل‌ پرز بسیار حماسی و دیدنی بود
  مگس هم اگر تصادف نمیکرد نمیتونست ببره،به هر حال اینجا همیلتون براری داره

 15. behrouz

  14

  2

  بنظرم لوییس صددرصد مقصر نیست،مکس هم مقصره
  ولی جدای از رقابت واقعا من وقتی دیدم مکس از مسیر خارج شد واقعا نگران شدم که چیزیش شده باشه.

 16. kiam

  10

  4

  اولا فیا از همه ما بیشتر بلده چی درسته چی نادرست بعد تصادف جزء مسابقه هست اگر این اتفاق ها نباشه دیگه چه لذتی میده

  • Pink Floyd

   6

   3

   تصادفی که در حد کشتن باشه ؟ مطمئنی مسابقه رو دیدی ؟ اصلا مطمئنی تا حالا تو عمرت فرمول یک دیدی؟ اگه این تصادف تو فرمول یک در حد کشتنه ، باید برای تمام راننده های فرمول یک توی تاریخ از اون اول شروعش تا به امروز حتی خود مکس به جرم اقدام به قتل پرونده جنایی درست کنن .

   تو پروفایلت نوشتی طرفدار شوماخر هستی ، میدونستی راننده ای که طرفدارشی تا حالا باعث چند تا تصادف به مراتب بدتر از این بوده که به این برخورد میگی تصادف در حد کشتن؟

 17. Abolfazl1010

  10

  1

  رفقا لطفا به من کمک کنید ، سبقت مکس از فلیپه نصر در سال ۲۰۱۵ بلژیک رو کسی یادشه ؟ اگر جای فلیپه نصر خود مکس بود همین تصادف رخ میداد یا نه ؟ خواهشا بدون تعصب اون سبقت رو ببینید و نظر بدبد ،ممنون

 18. Erfan.7

  3

  23

  هرچه بود این مسابقه گذشت مکس نباید خودش رو درگیر کنه گرچه کثیف بود ولی باید با قدرت ادامه بده و ردبول هم یه آپدیت اساسی باید بزنه سرعت مرسدس تو کفی بی همتا بود

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   23

   1

   لوئیس خروجی و شتاب بالاتری داشت تو کفی و خلاپشت رو هم اضافه کنیم یعنی لوئیس رد میشد بعد از پیچ اگه برخورد رخ نمیداد.ورشتپن با اون کارش مسابقش رو نابود کرد.همیلتون اینجا خودخواهانه عمل کرد و اصلشم همینه.توقع نداشته باش لوئیس بیاد گاز رو ول کنه.اگه ورشتپن آینه هاش رو چک میکرد میدید که لوئیس شتاب بیشتری داره و حداقلش این بود که تو مسیر خودش بره و تسلیم لوئیس بشه.
   رقابت سالم ورشتپن نداشته.
   بعضیاتون هم میگفتین لوئیس باید تو اون لحظه اینکار رو میکرد بیشتر فرمان میداد و به فلان چیز فکر میکرد و…
   و مثل هورنر رانندگی کثیف!داره از رانندش حمایت میکنه شما چرا؟مگه از عمد زد؟
   هونر که ریس قبل پرز زد ریس شارل رو نابود کرد اونم نه یه بار بلکه دو بار متوالی که دوبارشم شارل جلوتر و شتاب بیشتر داشت و فرمان و ماشین رو سمتش رها میکرد.این اسمش هارد ریسینگ هست…و این یکی نیست؟ورشتپن هم اشتباه داشت قطعا
   در ضمن خیلی هم خوشحالیش زیبا بود و به نظرم اینکه میگین نباید خوشحالی میکرد نشان از بوی سوختنی هست که داره ازتون میاد.
   ورشتپن رقابت سالم نداره.

 19. Pink Floyd

  2

  1

  لطفا کامنت رو تائید کنید یا حداقل بنویسید چه کلماتی رو نباید استفاده کرد که کامنت بره تو صف تائید . حداقل میشه یه سری کاربر هایی که فعال هستن و شناخته شده رو از این حالت که کامنت هاشون بره تو صف تائید خارج کنید و اگر یه بار کامنت توهین آمیز یا خلاف قوانین گذاشتن دسترسیشون رو ببندید . اینطوری جالب نیست که یه ساعت تایپ کنی آخر ببینی کامنتت در انتظار تائیده و چند ساعت طول میکشه تا تائید بشه

 20. Amir5

  22

  3

  مکس کاملا داره نشون میده که هنوز آماده قهرمانی نیست مطمعنا اگه همیلتون یا آلونسو یا فتل یا رایکونن و ریکاردو و لکلرک بجای مکس بودن این کارو نمیکردن واقعا شخصیت هنوز خشنی داره و اونقدر که باید نمیتونه خودشو کنترول کنه و این در رفتار مسابقه ای شم تاثیر گذاره و فرق لکلرک با مکسو میشه از پیچ کاپس فهمید جایی که مکس راه نمیده و به سمت لوییس فرمون میگیره و لکلرک باز تر میره

  • Pink Floyd

   24

   1

   دقیقا با شما موافقم ! مکس از نظر فنی واقعا عالیه ولی هنوز از نظر هوش و شخصیت مسابقه ای خیلی پایینه . به سادگی میتونست جلوی اون تصادف رو بگیره و نهایتش میخواست چه اتفاقی بیفته ؟ یه ماشین عقب بیفته ؟ 50 دور وقت داشت دوباره سبقت بگیره یا حتی در بدترین حالت میخواست دوم بشه . وقتی انقدر امتیاز جلویی و به جای مدیریت کردن هنوز دنبال اینی که انتحاری مسابقه بدی نتیجه همین میشه و حتی ممکنه همین اتفاق نه فقط به قیمت یه مسابقه که به قیمت اولین قهرمانی سال که به سادگی توی مشتش بود تموم بشه . نبودن تجربه و هوش و سیاست اینجاهاست که خودشو نشون میده و برای همین چیزاس که من اعتقاد دارم مکس عالیه ولی بهترین نیست . میتونه باشه ، ولی هنوز نیست . باید روی این مسائل کار کنه .

  • Amirali

   6

   1

   بعد من قبل مسابقه مینویسم مکس به مراتب از شارل و جورج ضعیف تره چند نفر مخالفن.
   خب فقط به پیس نیست.یک بخشیش توانایی سبقته یک بخشیش پیسه یک بخشیش مدیریت مسابقست یک بخشیش مدارا با ماشین و راننده حریفه و…
   تو اینا فقط مکس یک پیس داره و یک توانایی سبقت.حالا شاید مدیریت هم باشه ولی واقعا دو مورد آخر صفر…

 21. 33🦁Ali

  9

  34

  شخصیتش در همین حد هست.
  بنده خدا خیلی تو فشار بود باورش نمیشد که رو در و دیوار بره بالا برای جلب توجه ملت،ولی جالبه همه بهش کنایه میزنن در نبود مکس تونستی اینقد خوشحالی کنی لیاقتت همین مدل برد گرفتن هست که بعدش مضحکه بشی نه در حد ‌شخصیت قهرمانی باشی.

  • 33🦁Ali

   6

   31

   مکس الان تو رقابت قهرمانی هست به مسابقش ضربه خیلی بزرگی زد همیلتون، بعدش جالبه خیلیا میگن باید خودش کنترل کنه مگه حرف بدی زده.؟ اگه راننده خودتون بود می تونستین درکش کنید ولی مکس نمی تونید.
   مکس داشت رد میشد و بازنده بد که لقبش هست نمی تونست به همین راحتی ازش سبقت بگیره مطمئن باشید اصلا نفس راحت نمی تونست بکشه اگه مکس تو پیست بود مثل 17دور.
   این بردش آخر نامردی بود و بس.

   • محمد امین

    9

    3

    بله روش فشار بود ولی به نظر من کلا هردوشون عجله داشتن و یکمی مکس دلش نمی‌خواست جایگاه اولی اش رو از دست بده در مسابقه و شاید تصمیم عاقلانه ای نگرفت به هر حال این مشکلات حل شدنی هست

   • محمد امین

    10

    2

    به نظرم بازهم‌لوییس می‌برد چون روی لاستیک هارد ماشین سریع تر از هارد بر روی ردبول بود و اول مسابقه هم مشخص بود که همیلتون سرعت کافی برای بردن رو داره و فقط مکس داشت دفاع می‌کرد

   • just.jeep

    19

    5

    بنظر من مکس با سابقه ای که داره نباید بهش ماشین رقابتی بدن.جوونه و بی تجربه خودشو به کشتن میده واسه بقیه هم خطرناکه.مکس باید بره هاس بغل مازپین رانندگی کنه نه خودشو به کشتن بده و نه واسه بقیه خطر ایجاد کنه.والا.من بفکر خانوادش هستم جوونه.البته امیدوارم اونایی ک توی کارتینگ و رده های پائین رانندگی میکنن مکسو الگو قرار ندن.فکر کردن اینکه دوتا راننده دیگه مثل مکس توی فرمول یک رانندگی کنن واقعا کابوسه.واقعا لکرک بهش درس رانندگی داد همون‌پیچ و دو رفتار متفاوت.فرق یه راننده خوب مثل لکرک و یه راننده بی کله مثل مکس اینجا مشخص میشه.الان مطمئن باشین این صحنه در آکادمی های رانندگی نشون داده میشه و استاد با تکون دادن سر و تاسف خوردن فقط یه جمله میگه هرگز مکس نباشید.😎😎👌

   • عرفان ۴۴

    15

    2

    من دیگه واقعا موندم چی بگم
    آقای محترم رانندتون یک عالمه فضا داشت و می تونست از اون استفاده کنه دقیقا کاری که لکرک کرد ولی از بس که کله شق هستش و فکر می کنه هر کاری دلش می خواد می تونه بکنه اومد به طرف لوییس از طرفی لوییس هم میخواست از کنار مکس خارج بشه چون می دونست از اگه اونجا بمونه تصاف بد تری اتفاق می افته و وقتی داشت سعی می کرد که بیاد عقب اینقدر که جناب مکس زاویش به سمت ماشین همیلتون زیاد بود چرخ چپ همیلتون به چرخ راست جناب مکس خورد . بهتره شما طرفداران مکس قبول کنین کا رانندتون خیلی خیلی کله شقه اگه با نظر من مخالف هستین رانندگی جناب مکس رو از استارت تا موقعی که برخورد پیش اومد نگاه کنین

  • Pink Floyd

   28

   4

   اگه کسی بخواد مضحکه بشه اونیه که اولش قلدر بازی در میاره ولی وقتی کم میاره میشینه یه گوشه گریه میکنه که چرا نذاشتن من اول بشم . مکس خیلی راحت میتونست جلوی این برخورد رو بگیره و هنوز وقت داشته باشه برای جبران ، کاری که خیلی وقت ها همیلتون انجام داده (حتی همین دیروز ) یا حتی بقیه راننده ها انجام دادن این کارو … ولی مکس انقدر خودخواه بود که حاضر بود برخورد کنن ولی یه وقت راه نده .. .و این برخورد همونقدر که برای مکس بد پیش رفت میتونست برای همیلتون هم بد باشه . تنها جایی که محاسبات مکس اشتباه بود اونجا بود که فکر کرد بازم همیلتون بی خیال میشه و اونم با خیال راحت میره برای خودش ولی اینبار این اتفاق نیفتاد و حالا شروع کرده به بهونه آوردن

   جریان تصادف الان مثل وقتیه که تو جاده ماشین جلوییت از عمد و بی دلیل میزنه رو ترمز و با تمام سرعت میخوری پشتش .. درسته قانون میگه تو مقصر بودی که از پشت بهش زدی ولی اخلاق هم همینو میگه ؟ قانون چیزیه که مجبوره یه سری اصول ثابت رو رعایت کنه ولی این دلیل نمیشه همیشه کاملا منصفانه باشه . همونطور که در مثال بالا اون راننده میتونست الکی ترمز نکنه که پشت سری بخوره بهش ، تو این مسابقه هم مکس میتونست انقدر بی احتیاط نباشه ، لوئیس هم میتونست … ولی هیچ کدومشون نمیخواستن کم بیارن به همین سادگی . یه قمار بودی که لوئیس برنده شد و کاملا میتونست برعکس هم باشه .. همین ! سعی کنید احترام بذارید .

   بعد یه جوری میگید در نبود مکس انگار هیچوقت مکس نبوده و همیلتون برنده بشه ! واقعا همین 2 روز پیش رو فراموش کردید ؟

   • 33🦁Ali

    4

    30

    دلیل نداشت مکس بزاره تا همیلتون رد بشه وقتی تو پیچ جلوتر بود و حق با خودش بود چرا حرف بی منطق می‌زنید.
    2روز پیش مگه چی شد.؟ مهم دیروز بود که شکستش داد جلو طرفداراش که عقده داشت امروز.

   • Pink Floyd

    31

    2

    دلیل نداشت لوئیس هم بذاره تا مکس رد بشه ! کنار به کنار هم بودن و داشتن میرفتن ، چرا انتظار داری لوئیس توقف کنه ؟ لوئیس کافی بود سرعتش رو کم کنه تا حتی لکلکرک هم ازش رد بشه . اگه برعکس این اتفاق بود مکس ترمز میکرد ؟ این بالاترین سطح ممکن مسابقه است و جاییه که باید تمام توانت رو بذاری حتی به قیمت این اتفاق ها .

    در ضمن لطفا کمتر از کلمات توهین آمیز استفاده کن مثل عقده داشتن و این چیزها . اگر شخصیت صحبت کردن نداری منم بیشتر از این وقتم رو تلف نمیکنم . وگرنه همه دیدن مدت هاست مکس برنده میشه به هر روشی تونسته و من فقط بهش تبریک گفتم حتی با اینکه خیلی جاها میتونستم شبیه شما بهونه بیارم یا توهین کنم . انقدر شخصیت داشته باشید که شما هم به این رانندگی بی نظیر همیلتون احترام بذارید .

   • 33🦁Ali

    2

    28

    Pink
    من اصلأ با شما بحثی ندارم چرا ادامه میدی و ریپلای.؟
    داری کورکی تصادف مکس می کشی یا قصه تعریف می کنی.؟
    خیلی جالبه دارن حال می کنن با این برد همیلتون که خیلیا پیداشون شده تا دیروز صداشون در نمیومد.

   • Pink Floyd

    24

    2

    با کمال احترام ، اینجا منم به اندازه شما حق دارم نظرم رو بنویسم . اگر شما دوست نداری بحثی باشه ، خب جواب من رو ندید !
    در مورد کروکی کشیدن هم ، یه بار دیگه پست های خودتون(و همفکر های خودتون) رو مرور کنید ببینید کی داره کروکی میکشه که مکس چند سانت جلوتر بوده پس حق با اونه .. وگرنه من از اولش توی این مطلب 10 بار نوشتم این یه برخورد عادی مسابقه ای بوده و پیش میاد… ممکن بود نتیجه این تصادف برعکس باشه و لوئیس بره تو دیوار . خیلی خیلی عادیه این اتفاق تو مسابقات فرمول یک اونم تو این شرایط .

    در مورد قسمت آخر صحبت هاتون با اینکه بازم با کنایه و توهین صحبت میکنید ، همین قدر کافیه که بنویسم از زمانی که من عضو شدم ( که چند ماهی بیشتر نمیشه) بیش از اینکه از برد های همیلتون خوشحالی کنم ، بردهای مکس رو به شما تبریک گفتم … خوبه که تمامش هم هست و میتونید ببینید. نه جایی بوده که ساکت باشم و صدام در نیاد نه جایی به تیم شما و راننده شما بی احترامی کردم . و وقتی برای یکی از معدود بارهایی که از زمان عضویتم در اینجا لوئیس برنده شده اومدم اینجا تا ببینم چند نفر از شما شخصیت این رو دارید که شما هم تبریک بگید تنها چیزی که دیدم انواع بهانه ها و توهین هایی بود که اصلا انتظارش رو نداشتم . واقعا متاسفم

   • Majid

    19

    1

    فرض می گیریم ورودی یک کوچه حق تقدم هم بر فرض با شما ولی می بینی طرف مسیرو طوری بسته که بخوای رد بشی می خوری بهش میای می زنی بهش بعد می گی حق تقدم با من بوده؟ خب چه حق تقدم باهات باشه چه نباشه اون ماشین اونجاست، تو برای اینکه به خودت آسیب نزنی نمیری تو کوچه یا با دقت بیشتری میری. قضیه تصادف امروز همینطور بود، مکس تو محاسباتش اشتباه کرد و کوبوند به لوییس حالا برای اینکه لوییس اونجا بود و مکس نتونست رد بشه ده ثانیه پنالتی دادند چون کارش خطرناک بود ولی تصادف رو مکس انجام داد و مقصر تصادف خودشه نه لوییس.
    به نظرم اگه لوییس می رفت تو دیوار و مکس رد می شد باز هم شاهد ده ثانیه پنالتی این بار برای مکس بودیم.

   • Amirali

    7

    1

    پینک فلوید جان
    شما یکی از با اخلاق ترین های سایتی.به شما غبطه میخورم.
    خود من در برخورد با این کامنت ها هیچوقت نمیتونم انقدر صبر به خرج بدم.امیدوارم کمال همنشین هرچند مجازی در من هم اثر کنه.
    اما من باب بحث الان اونایی که پتانسیل فهمیدن موضوع رو داشتن فهمیدن.اونایی که نفهمیدن یا درکشون از فرمول یک همینقدره یا دیگه نمیخوان بفهمن.این علی جان رو یکی دو سالی هست میشناسم.از مخاطب های پیگیر و به قول معروف از گل های سایته منتها خب الان عصبانیه و حق هم داره.من مطمینم بعد یک مدت خودش با این موضوع کنار میاد.فقط برخورد شایسته شما باقی میمونه که سزاوار تقدیره.

  • 33🦁Ali

   3

   29

   شما برید از 2019 تا الان پنالتی گرفتن همیلتون و مکس در بیارید ببینید آقای کم اشتباه چند تا حرکت ناجوانمردانه زده.؟ ولی مکس هیچ پنالتی نگرفته بعدش بشنید اینجا داستان تعریف کنید.

   • Lh44

    21

    2

    ناجوانمردانه چیه خداوکیلی جوانمردی هاشو تو مسابقات قبل انجام داد اونجا که مکس اول میاد بیرون برخورد مسابقه ای هست ولی اگه لوییس برخورد کنه ناجوانمردیه،جالبه.
    اینا اومدن واسه قهرمانی جهان مگه اومدن خاله بازی ؟
    دلیلی که مکسو لوییسو تو یه سطح دیگه میزارن همینه واسه برنده شدن هر کاری میکنن اگه تاوانی هم داشته باشه پس میدن

   • Fastboy 44

    6

    1

    قبل از ۲۰۱۹ رو هم میبینی؟
    چه قانون هایی که بخاطر جناب ورستپن عوض نشد
    از خودم بدم میاد که دارم این چند تا کامنت رو هم جواب میدم!😑

  • 33🦁Ali

   2

   11

   دوستان لوئيس فن که پیداشون شده و همش دارن حرف از درس دادن سلطان‌شون به مکس میگن و از این برد مدل انگلیسی کری می خونن امیدوارم توسط مکس پنهان نشین باز.

   • Lewiis44

    10

    3

    ببین 4 تا برد مکس اورده زیاد خودتو گم نکن😁… یه عمره شما پنهان بودی با 4 برد اومدی اینجا به قهرمان 7 باره جهان میگی پنهان نشید😂😁در حدی نیستید که بخوای با طرفداران همیلتون کل کل کنی

  • Alchemist

   5

   1

   مکس کلا فک میکنه نباید بذاره کسی ازش رد شه. باید این طرز فکرش رو اصلاح کنه . ایمولا و اسپانیا امسال ماشینشو پرت کرد تو پیچ اگه لوییس شل نکرده بود صددرصد برخورد میکردن. یا میتونی بری دور اول اسپرینت ریس دیروز رو ببینی . تو همین پیچ دقیقا مکس خط داخلو داره و لوییس بیرون.
   در مورد خوشحالی هم اولا لوییس گفت نمیدونست مکس تو بیمارستانه. ثانیا بحرین پارسال بعد تصادف رومن خود مکس مگه نگفته بود که هر راننده ای که حاضر نیست دوباره مسابقه رو شروع کنه رو از رانندگی محروم کنن!!!

  • 33🦁Ali

   3

   5

   ماشین مکس 750،000 هزار یورو رو دست ردبول خرج انداخت یعنی قشنگ با محدودیت بودجه مشخص نیست به پیشرفت ماشین ادامه بدن، موتورش هم هنوز مشخص نیست که بشه استفاده کرد یا خیر اگه تعویض باشه که آخرین موتورش هست و بعدش چهارمی میشه پنالتی تو اوج فصل..

   • Amirali

    4

    1

    خدایی این بلا سر مرسدس در ایمولا اومد این مسابقه هم کلی آپدیت آورد.به هرحال همونطور که مشخصه ترجیح بنده برتری مرسدس و لوییسه ولی خب فکر نمیکنم این خسارت اون قدری جلوی ردبول رو بگیره.تازه من فکر کنم باید بیشتر از این حرفا باشه خسارت

 22. Arash⁵⁴

  19

  2

  ورشتپن باید گیر یکی مثل خودش یا فتل ۲۰۱۰-۱۴ بیفته تا یکم‌ آتیشش بخابه!
  لکلرک که پشتشون بود گفت برخورد مسابقه‌ای بود ولی خب تیم ردبول و طرفدارای محترمش آتیششون خیلی داغ‌تر از این صحبتاس که نخان یه طرفه برن سراغ قاضی…
  به هرحال من به شخصه خوشحالم که حالش خوبه و آسیبی ندیده

 23. Squidward

  16

  2

  دوستان بنظرم حتی ۱۰ ثانیه هم حق لوییس نبود چون مکس فضای کافی داشت ولی بازم اومد تو پیچ جلوی لوییس رو کات کنه ک تمام…

 24. Hamoon

  23

  0

  هنوز فصل نصف نشده هزار اتفاق میتونه بیافته ممکنه برعکس همین شرایط پیش بیاد!
  لامصب فرمول یک دیگه طبیعتش همین برخوردهاست و هیجانش همینه
  طرفداری خودتونو بکنین اینقد بهم نپیچین اعصاب خودتونو بهم نریزین
  هرکی تو همه فاکتور ها بهتر باشه قهرمان میشه اونیم ک نشد دنیا ب اخر نرسیده
  ولی وای وای وای لکلرک….خیلی دلمو خوش کرده بودم حیف حیف حیف سوختم

 25. mahyar

  3

  13

  دوستان اینقدر نگید مکس اگرسیو بود . چه بسی هر کس دیگه توی اون مقعیت بود قطعا همین کارو میکرد . نمیدونم بقیه گرند پری رو تا آخر دید یا نه . حیف که اینجا نمیشه عکس گذاشت .
  لکلر دقیقا” همون کاریو کرد که مکس کرده . داخل پیچو بست ولی به لطف شاسی فراری لاستیک نداشت و روی کرب ها نزدیک بود اسپین بشه .
  ولی تفاوت اینجا بود که لویس جلوی لکلرک هم فضا داد و هم عقب کشید . اما توی موضوع مکس نه فضا داد و نه عقب کشید .
  خوشحالی آخر مسابقش هم بیشتر برای گرفتن حال مکس بود . جوری خوشحالی کرد که انگار قهرمان جهان شده.
  حالا باید دید که از امتیازات هم کم میکنن یا نه و معمولا” توی این برخورد ها 2 امتیاز از رانننده مقصر کم میشه .
  ولی در کل به نظرم مکس میتونست اینجا کوتاه بیاد و اجازه بده لویس رد بشه و یا این که فضا بیشتر بده . حداقلش این بود که دوم میشد و کلی امتیاز به خونه میبرد و صد البته این همه خصارت هم به بار نمیومد . جون خودش هم به خطر نمیفتاد .

  این انجین فراری هم حال مارو گرفت . اما در آخر از مسابقه با همه حواشیش لذت بردیم .
  به نظرم خوشحالی آخر لویس خیلی با منظور بود . البته این خوشحالی جزوی از اون خوشحالی هاست که نشون میده راننده از نظر روانی در شرایط خوبی به سر نمیبره و سعی داره خوب نشون بده . بیش از حد بود . مکس هم اگه میخواد قهرمان بشه باید از کنار این موضوعات بدونه حاشیه عبور بکنه .
  لویس کم راننده ای نیست . بوتاس جوری رانندگی میکنه انگار که فراری زیرپاشه . واقعا دیگه شایستگی اون صندلی رو نداره . نوریس هم رده رو به خاطر پیت بد از دست داد که مطمعن هستم در غیر این صورت حتی نمیتونست از نوریس رد بشه .
  ولی نوریس هم عملا” هیچ دفاعی جلوی لویس نکرد .
  گرندپری بعدی هم هلند هست و به نظرم گرندپری زیبایی خواهیم داشت .

  • توتو ولف

   25

   2

   جناب مهیار, با اجازتون بنده یک پاسخ در مورد تحلیل برخورد داشته باشم, چون میدونم شما از قدیمی های اینجا هستین و خارج از احساسات نظر میدید.
   یه تفاوت بین سبقت از مکس و لکلرک وجود داشت و اون حرکت های چندباره مکس توی مستقیمی منتهی به پیچ کوپس بود. البته مکس در تمام مدتی که جلوی لوییس بود خیلی زیگزاگ حرکت میکرد ولی اون برای شکستن تو بود, اما اینجا اول داخل رو بست و وقتی همیلتون خارج رو نشون داد, اومد بیرون رو ببنده , وقتی رسید به وسط فهمیید که لوییس فریبش داده و لوییس داخل رو گرفت ولی مکس فضای بیشتری بهش نداد و به سمت دیواره اسکوییزش کرد.
   وقتی به پیچ رسیدن , لوییس قبل از پیچیدن اول باید یه مقداری خودش رو به ریسینگ لاین نزدیک میکرد و این به این معنی بود که ایپکس رو از میده, و مسیر طی کردن پیچ واید میشه.
   تفاوت اینجاست که وقتی لکلرک جلو بود, لوییس تونست از لاین پهنن تری وارد شه , ایپکس رو تاچ کنه و به اندازه یه ماشین هم خارج پیچ فضا بزاره. که لکلرک این فضا رو داشت و خودش حتی بیشتر هم به لوییس فضا داد تا جایی که رفت روی کرب ها.

   بله لوییس میتونست سرعت کم کنه و بیخیال این حرکت شه, ولی این به این معنی بود که مسابقه رو میبازه.
   و مکس هم میتونست لاین پهنتری رو بره, که کاملا به اندازه کافی فضا داشت یا توی مستقیمی این کار رو نکنه که بسیار شبیه به حرکتش در مقابل ریکاردو توی باکو بود.
   برخلاف نظر خیلی ها, من فکر میکنم که نه تنها حرکت کثیفی نبود, بلکه حتی اشتباه هم نبود و یه تصادف مسابقه ای بود.

   • mahyar

    10

    1

    به نظر منم مکس باید فارق از قانونی بودن یا نوبدن حقش اونجا فقط میزاشت که لویس کار خودشو توی اون پیچ بکنه . و مطمعن بودم اگه خودشو توی بازه دو ثانیه ای لویس نگه میداشت میتونست آندرکات رو امتحان کنن یا این که حداقل با امتیاز مناسبی برن خونه . امیدوارم که دیگه از این ریسک های خطر ناک نکنن چه لویس چه مکس . خود لویس هم میتونست dnf بشه اونجا . البته همین چیزها قشنگ میکنه مسابقه رو . ولی امیدوارم مکس متوجه باشه که تک تک امتیاز ها توی رقابت قهرمانی تاثیر گذار هست . و اینو در نظر داشته باشه که هنوز جلو هست و ریسک بیش از حد اندازه مساوی هست با dnf شدن و از دادن شانس قهرمانی .
    و این باید توی تجربه مکس ثبت بشه .

   • babanim

    10

    2

    به نظرتون تو copse میشه از outside سبقت گرفت ؟؟؟
    توی این پیچ حتی راننده هایی که ایپکسو میگیرن و از کربا رد میشن به سختی میتونن از کربای بعد پیچ اوید کنن اگه بخوان که خیلیا نمیتونن و اگخ بحوتن از بیرون رد بشه یه چیزی میشه مث لکلرک و همیلتون توی مسابقه دیروز که البته همیلتون وقتی میخواست از لکلرک رد بشه خیلی داخل تر بود و محتاط تر عمل کرد

   • Shahab

    7

    2

    عمو بیژن بسیار فنی و سنجیده بود صحبتتون.
    اتفاقأ امروز فیلم مقایسه حرکت لوییس و مکس و حرکت لوییس و شارل رو تو گذر از پیچ گذاشته بودن و دقیقأ این حرف شما رو ثابت میکرد که مهمترین قسمتش در قبل از پیچ رخ میده.

 26. Arvin.Hamilton 44

  26

  2

  من هرگز نمی خواهم که به این شکل برنده یک مسابقه شوم یا مسابقه بدهم اما این اتفاق ها می افتند.
  هر کسی نظر متفاوتی خواهد داشت اما من واقعا اهمیتی نمی دهم که مردم چه فکر می کنند.
  خیلی به ندرت پیش می آید که 100 درصد تقصیر یک حادثه به گردن یک نفر باشد، معمولا میکسی از اشتباهات دو نفر است. ما هر دو می توانیم از این حادثه یه چیزهایی بیاموزیم.
  مکس احتمالا تهاجمی ترین راننده اینجاست، این نظر شخصی من است.
  البته او عالی کار می کند اما به نظر من ما باید واقعا تلاش کنیم تا بهترین تعادل را بین فضایی که بینمان هست و احترام به یکدیگر برقرار کنیم. بعد می توانیم به مسابقه دادن بدون برخورد ادامه دهیم.
  “لوییس همیلتون”در واکنش به برد در گرندپری بریتانیا

 27. م.یوسفوند

  3

  23

  نگران نباشید مکس اگه بازم dnfنشه قهرمان میشه و امسال همیلتون رو له میکنه و سال بعد هم اگه راسل بره مرسدس اونم همیلتون رو له میکنه و همیلتون فن های امسال میشن راسل فن و این پروفایل های ۴۴همشون جمع میشن

 28. بهزاد زمانی

  19

  2

  دوستانی که دائم دم از رانندگی کثیف! و برخورد عمدی میزنند لازم نیست برن مسابقات قبلی این فصل یا فصل‌های گدشته رو مرور کنند. فقط چند بار همین مسابقه رو تا لحظه برخورد ببینید. قطعا اگر جای لوییس و مکس عوض میشد لحن و گفتار شما هم ۱۸۰ درجه تغییر میکرد. همیلتون به خوبی به جوان خام درس داد البته اگر اونقدر هوش داشته باشه که بفهمه چی به چیه.

 29. نوذر

  8

  6

  من چون فراری فن هستم، بدون تعصب حادثه رو دیدم بنظرم همین 10 ثانیه کافی بود و این بقول خارجی ها هارد ریسینگ است که بین این دو نفر تا آخر فصل خواهیم داشت. قرار همه تیم ها با استوارت ها از اول فصل ده ثانیه جریمه برای این برخورد ها باشه که در اطریش هم دقیقا رعایت شد و همه این را می دانند. اگر باز هم به هم بزنند خوب است که لکلرک راحت تر اول بشه. بنظرم کمی با هم محبت بیشتر بکنیم ما در ایران وضعیت خاص داریم و اونها (بغیر از لکلرک) به فکر ما نیستند.

 30. Breeze

  16

  2

  بعد از مسابقه طرفدارای مکس خیلی واکنش نشون دادن و مثلا گفتن حرکت لوییس، کثیف بوده و چرا انقدر خوشحالی کرد و این حرفا. ولی از خود مکس انتظار نداشتم همچین پستی بزاره. طرفدارا احساسی حرف میزنن اما مکس خودش رانندس و به نظر حرفاش غیرحرفه ای بود.
  صحنه تصادف به نظر من یه برخورد مسابقه ای بود. تصادف سنگینی بود اما همه دیدن که خداروشکر مکس با پای خودش از ماشین بیرون اومد.
  خوشحالی لوییس هم بعد مسابقه به نظرم خیلی طبیعی بود. به هرحال یه گرندپری خونگی بود و چندین هزار نفر برای دیدن برد اون اومده بودن و با سبقتش هم حسابی فریاد خوشحالی سر دادن. لوییس هم حتی وظیفش بود که به هواداراش انرژی بده و ازشون تشکر کنه. مکس هم وضعیت خطرناکی نداشت که لوییس به خاطر نگرانیش بخواد بیخیال شادی پیروزیش بشه.

 31. Kamran

  19

  2

  عکس های سباستین فتل در حال جمع آوری زباله قسمت تماشاچیان پیست سیلور استون رو دیدید؟
  آخه چی بگم؟ چه میشه گفت؟ مثلش نیست، نیست، قهرمان واقعی. عاشقتم سب،

 32. Nima

  16

  6

  به نظرم همین جریمه هم برای لوییس زیاد بود اینجا F1 و همه دارن با تمام توان مسابقه میدن اگر مکس میخواد جلوی لوییس بپیچه و اون رو بترسونه کاری کنه لوییس توی پیچ عقب بکشه دلیل بر این نمیشه که لوییس خطا کار باشه به نظرم به جای این توییت بهتره خفه شه درست رانندگی کنه

 33. MAMBA24

  0

  3

  چرا گفته میشه لوئیس عمدی این کار رو کرده؟
  اگه چندبار صحنه تصادف رو با دقت نگاه کنید لوئیس پس از جلو افتادن مکس به سمت خارج پیچ حرکت میکنه این وقتی مشخص میشه که پس از برخورد و کنار رفتن مکس ماشین لوئیس هم به خارج پیچ حرکت میکنه
  امیدوارم یکبار بدون پیش قضاوت و عادلانه صحنه رو بررسی کنید

  • Abbas

   10

   5

   باورم نمیشه یک فراری فن در مورد کثیف بازی،زد و بند با فیا یا پیرلی یا دور زدن قانون صحبت میکنه،در کتب باستانی آمده ک این نشانه ظهور میباشد

 34. عرفان ۴۴

  11

  3

  عزیزم من که خیلی خوشم اومد از این برخود بین لوییس و جناب مکس البته بنده هیچوقت نمی خوام‌برای مکس اتفاقی بدی بیفتد چون آینده فرمول یک هستش ولی این برخورد باعث شد که جناب مکس بفهمه که هر کاری دلش می خواد نمی تونه با لوییس بکنه و هی خطرناک رانندگی کنه
  درزم اگه مکس مثل آدم رانندگی کنه لوییس هم شوتش نمی کنه بیرون .

 35. Farzad🏁

  1

  5

  یکی نیست به این لوئیس بگه : بر فرض که امسال هم قهرمان شدی آخه یک قهرمان منفور چه ارزشی میتونه داشته باشه ؟
  وجدانن اخلاق و مرام سب رو مقایسه کنید با این لوئیس ! اصلا محاله محبوبیت این مرد رو تو خواب هم ببینه .
  متاسفانه با ناعادلانه ترین ورزش جهان طرفیم .
  در F1 تعداد قهرمانی فقط یک عدده ، هر راننده ای قهرمانی هاش بیشتر باشه لزوما بهتر نیست .

 36. 0112omid

  4

  8

  درود.مرسی نویسنده گرامی لطفا ابتدا تحقیق کنید بعد یه پست بزارید بدن انسان حداکثر میتونه 5.8G تحمل کنه نه51G که اونم تو فرمول 1 تاحالا انجام نشده ودر جت های جنگنده بوده هر G برابر فشار 60 کیلو گرم برقفسه سیه است 9 جی که تو جت جنگنده رخ میده برابر540 کیلوگرم فشاره پس در نهایت دوست عزیزم متنی که ی نفر از بیمارستان میزاره رو نباید بدون تحقیق انتشار داد با سپاس

  • رضا گوهری مهر

   8

   1

   برابر شما در مسیر تحقیقاتت یک سر به پست های خود f1 و ردبول و مکس بزن ببین عدد g رو چند گفتن. داره میگه g در زمان برخورد. یعنی لحظه ای که ماشین برخورد کرد به دیوار، میزان شتاب لحظه ای رسیده به 51 g

  • Parsa911

   4

   2

   دوست عزیز درسته که بدن انسان ۵.۸ جی و توی جت ۹ جی ولی یه نکته مهم داره اونم زمان مثلا تو جت جنگنده خلبان شاید ۱۰ ثانیه بتونه ۹ جی تحمل کنه ولی زمان تصاده با سرعت بالا که فکر کنم اینجا ۲۵۰ تا بیشتر بود شما خودتون میتونید حساب کنید با اون سرعت یک دفعه قرار سرعت ۰ بشه و شتاب حساب کنید و میبیند که ۵۱ جی میشه ولی این شتاب وارد شده در کمتر از صدم ثانیه رخ داده و علت شک شدن مکس هم دقیقا همین بود
   مثلا بحرین سال پیش هم گروژان دقیقا همینطوری شد و اون موقع ماشین منفجر هم شد چون گارد فلزی بود و مکس امسال شانس اورد

   • 0112omid

    3

    0

    5.8 برسه در لحظه طرف(خلبان جنگنده باسرعت دوبرابر سوت) بی هوش میشه داداش فیلمش تو یوتیوب هست می تونین ببینی طرف جطور بیهوش میشه ولی مکس51جی اونوقت با پای خودش اومده بیرون شاید به ماشین همچین فشاری بیاد ولی راننده به خاطر ایمنی کاکبیت همچین چیزی امکان نداره من بحثم سره مظلوم نماییه مکس و هورنر اومدن برای گنده کردن مساله هی دارن تکرار میکنن….

 37. عرفان ۴۴

  2

  1

  عزیزم بنده نگفتم از اون حال نه چندان خوب مکس خوشحال شدم گفتم اگه بلایی هم سرش می آمد مقصر صد درصد خودش بود چون شما وقتی داری با سرعت ۲۵۰ کیلومتر میری باید به اطرافت هم نگاه کنی. در تصویر تلویزیونی کاملا مشخصه که مکس وقتی خارج پیچ بوده می دونسته که همیلتون هم پشت سرش نیست و کنارش هستش ولی از بس که کله شقه اینقدر زاویش زیاد بود برای پیچ همیلتون جایی نداشت که بره چون داشت سعی می کرد از کنار مکس خارج بشه و بیاد پشتش ولی به خاطر زاویه زیاد ماشین مکس خورد بهش درزم بنده خودم وقتی دیدم مکس از ماشین سالم بیرون اومد خیلی خوشحال شدم و امید وارم بعد این تصادف سبک رانندگیش اینقدر خشن نباشه چون اگه بخواد همینجوری ادامه بده صددرصد بازم با یکی برخورد می کنه و ممکنه
  بازم جون خودش رو به خطر بنداره

 38. عرفان ۴۴

  7

  3

  درزم یک سوال دارم همیلتون داخل همون پیچی که می خواست از مکس رد شه برای سبقت از شارل هم سعی کرد ولی شما فضایی که اون موقع شارل به لوییس داد رو با فضایی که جناب مکس داد مقایسه کنین می فهمید که همیلتون مقصره یا جناب مکس درزم در هنگام سبقت از شارل در اون پیچ همیلتون جلو تر نبود و این یعنی دقیقا همون اتفاق مکس می افتاد اگه شارل فضا نمی داد ولی رانندگی شارل کجا رانندگی مکس کجا

  • ali

   10

   2

   قبل مسابقه زیادی شلوغ کرد، انداختنش بیرون یا شایدم چند روز محدود شده باشه!
   هرچند با بقیه اکانت‌هاش حضور فعالی داشته.

   • Abbas

    6

    2

    انشالا ک سلامت و پیروز باشه،فقط خاستم حالش رو بپرسم ک گویا خوبع❤❤❤،سپاااس از دوستان گرام

 39. mahyar

  2

  6

  دوستان هوندا گفته موتور رو در کارخانه مادر برسی میکنند تا بتوننن زندش کنن.
  لویس دو امتیاز منفی رو فکر کنم گرفته دیروز یعنی اخبار که اینو میگه ، حالا ببینیم چی پیش میاد ، خدایش هر بار که تصادف مکس رو ریپلایش رو میبینم حالم بد میشه ، سر گروژان هم عصابم بهم ریخت ، این راننده ها چه عصایی دارن خدایش

 40. Ferrari-leclerc

  11

  1

  همونطور که همه شاید ده ها بار لحظه برخورد رو دیدن باشن،خصوصا از آنبرد ماشین لوییس،همیلتون اصلا ذره ای فرمون رو به طرف چپش که مکس بود حرکت نداد.مکس جا به اندازه کافی داشت تا مسیرشو ادامه بده ولی ماشینشو منحرف کرد به سمت مسیر حرکت لوییس.لوییسم نمیتونست تو اون سرعت و اون زمان که هزارم ثانیه ای بود ماشینشو کنار بکشه چون خودش حتما به خطر میوفتاد و تعادل ماشینش بهم میخورد.مکس مسابقه های قبل چندبار شبیه این حرکت رو توی پیچ اول انجام داد ولی اونجا سرعت کم بود و همیلتون بهش راه میداد در صورتیکه میتونست کنار نره و برخورد کنن.مکس ماشینش برتر بود و میتونست انقدر عجله نکنه برای سبقت از همیلتون.حتی جریمه ای هم که بهش دادن درست نبود.فقط جریمش کردن نا به جانبداری از همیلتون تو پیست خونگیش متهم نشن.همیلتون اگه دوسه بار قبلا حرکات خطرناک انجام داد تو این همه سال که تو فرمول 1 هست،مکس خیلی بیشتر از اون تو این چندسال حضورش از اینکارا کرده.اتریش 2019 چارلز انداخت بیرون پیست جریمشم نکردن.چندین بار وقتی فتل تو رقابت قهرمانی بود کوبید به ماشینش.با ریکاردو هم برخورد داشت.کلا وقتی این مدلی رانندگی میکنه تبعاتشم باید بپذیره.

 41. Majid

  8

  2

  مکس انتظار داره تو همه مسابقات هر طور دلش بخواد رانندگی کنه و همه بگن بفرما بیا رد شو. خیلی وقت بود منتظر چنین چیزی بودم که رقیبش کم نیاره. ده ثانیه هم نه برای برخورد بلکه برای اجتناب نکردن از ایجاد برخورد دادند. چون تو اون لحظه هیچکاری از دست لوییس بر نمیومد. بله می تونست اونجا نباشه که اتفاقی پیش نیاد ولی خب اونجا بود و مکس هم باید می دونست چنین حرکتی به تصادف منجرب میشه. پس حقش بود. برای اینکه بهتر توضیح بدم. فرض کنید دو ماشین باهم بخوان وارد کوچه بشند و حق تقدم با شماست ولی ماشین طرف طوری راهو بسته که نمی تونی رد بشی. اگه بزنی بهش مقصر نیستی ولی کارت احمقانست. پلیس هم ماشین طرف رو به خاطر اینکه نباید راه رو می بست جریمه می کنه نه به خاطر اینکه تو زدی بهش. اینجا همین اتفاق افتاد.

 42. Hb53865

  2

  0

  به نظر من اون ۱۰ثانیه جریمه لویس زیاد بود چون قبل از اینکه از ریسنگ لاین خودش خارج بشه مکس بی محابا راهشو بست بدون اینکه به عواقب اینکار فکر کنه در حالی که مکس در جدول امتیازی ۳۸امتیاز جلوتره ،برای اینکه مسابقه رو از دست نده باید یاد بگیره عاقلانتر رانندگی کنه مثل همیلتون که توی جدول جلو بود خیلی کمتر ریسک میکرد و به قولی کوتاه میومد

دیدگاه خود را بیان کنید