فرمول یک ایرانرابرت کوبیتسا، راننده رزرو تیم آلفارومئو، می گوید که به خودروهای قرمز خیابانی علاقمند است ولی دیگر هیچوقت یک خودروی قرمز نمی گیرد زیرا که او را به یاد انتقال وی در سال 2012 به تیم فراری می اندازد.

راننده لهستانی فرمول یک، پیش قراردادی را بسته بود که طبق آن قرار بود که او در سال 2012 برای تیم فراری رانندگی کند اما آسیب دیدگی وی در مسابقه رالی آندورا سال 2011 دلیلی شد که او نتوانست به این رویای خودش برسد. این مسئله آنقدر کوبیتسا را اذیت می کند که او می گوید دیگر حتی نمی خواهد که یک خودروی خیابانی قرمز برای خودش بخرد:

من یک چیزی را می خواهم به شما بگویم که به کسی تا به الان نگفته ام، من خودروهای شهری قرمز رنگ را دوست دارم. اما من هرگز حتی یکی از آنها را هم نیز خریداری نکرده ام. اگر من این (خودروی قرمز رنگ) را نبینم، حس بهتری دارم.

خروج سباستین فتل از فراری برای رابرت کوبیتسا تعجب برانگیز بود اما جایگزین وی در این تیم، کوبیتسا را بیشتر شگفت زده کرد:

من باور دارم که این تصمیم اخیرا گرفته نشده، فراری همیشه عادت داشته تا تمام حرکات های بعدی خودش را از پیش برنامه ریزی کند، مسئله مالی و پول هیچ ربطی به این قضیه ندارد.

امضاکردن با ساینز می تواند یک انتخاب شجاعانه به حساب آید. او یک راننده ای است که هرگز در رده پیشتازی یک مسابقه نبوده، که این مسئله وقتیکه شما برای پیروزی می جنگید، برایتان دشواری هایی را به همراه می آورد. بوتاس یا ریکاردو ضریب اطمینان بیشتری را به همراه داشتند. به مانند همیشه، نکات خوب و بدی وجود دارد.

رابرت کوبیتسا - چهارمین روز هفته دوم تست بارسلونا

رابرت کوبیتسا

شش قهرمانی همیلتون، بخاطر خودروی مرسدس است

هر راننده ای که بخواهد به قهرمانی جهان برسد ابتدا باید به لوئیس همیلتون و خودروی قدرتمند وی غلبه کند. رابرت کوبیتسا معتقد است که شش قهرمانی جهان وی عمدتا به خاطر خودروئیست که این راننده بریتانیایی می راند:

اگر شما می خواهید که به پیروزی برسید، باید در بهترین خودرو باشید. همیشه همینطور بوده است. او یک ابرخودروی مرسدس را در سالهای اخیر دراختیار داشته، ولی وقتیکه شما نمی توانید شاخ به شاخ بروید، احتیاج دارید که در رده دوم تمام کنید و او نیز این مسئله را آموخته است.

در فصل 2018 فراری خیلی قدرتمند بود و می دانستند که چطور مرسدس را شکست دهند. البته اگر او در مکلارن باقی مانده بود، ما دیگر در مورد او چنین صحبت هایی را نمی کردیم و در حال صحبت در مورد قهرمان دیگری بودیم. خودرو سهم عظیمی را در تعیین سرنوشت یک راننده دارد. من آلونسو را دیدم که به عنوان مثال کارهای خارق العاده ای را انجام داد اما نتوانست به قهرمانی که می خواست و شایسته آن بود برسد.

رابرت همچنین می گوید که ستاره هلندی فرمول یک، مکس ورشتپن دست برتر را نسبت به چارلز لکلرک دارد:

من فکر می کنم که مکس خیلی باهوش، آماده قهرمانی جهان، بی پروا و با انگیزه است. هنوز مانده تا ببینیم او در جنگ برای کسب قهرمانی جهان چطور رفتار می کند اما من بلافاصله در این جنگ، روی قهرمانی ورشتپن شرط بندی می کنم.

لکلرک می توانست دومین مسابقه خودش با تیم فراری را در بحرین ببرد. هرکسی که با عملکرد او شگفت زده شده، نشان دهنده این مسئله است که چیز کمی در مورد راننده ها می داند. کاملا عادی بود که شخصی مانند چارلز با فتل به مشکل بر بخورد.

37 دیدگاه

 1. آرشا

  6

  0

  واووو چه اظهار نظری…..

 2. Shitil

  5

  13

  عمرا آقای کوبیتسا
  همین امسال لکلرک قهرمان جهان میشه!

  • Seb the great

   12

   4

   امسال اگه چارلز بخوات قهرمان جهان بشه باید از قویترین سباستین فتل و لوییس همیلتون با خودرو مرسدس رد شه یعنی ۱۰ قهرمانی جهان که کار سختی به نظر میرسه

 3. Jingooz

  7

  19

  رابرت یک دست حالا که صندلی گیرش نیومده اظهارنظرهای جنجالی میکنه!
  خوبه که نشد بیاد فراری….

  • Sohrab

   10

   2

   شما دیگه خیلی داری خرده میگیری
   اول از همه جیو ستاره ایتالیایی
   بعد فتل تاریخ گذشته
   حالا هم کوبیتسا

   • Jingooz

    3

    11

    بله قربان اصولاً کارشناسی هم بخواییم به قضیه نگاه کنیم کوبیکای دو دست هم مالی نبود چه برسه به یک دست ! بعدشم فتل آدم بسیار جنتلمنیه فقط عیبش اینه زیاد اسپین میزنه … جیوونتازی هم که استعداد بومی و آینده دار ایتالیاست.
    حالا شما هر جاش رو مشکل دارید بفرمایید تا دوباره توضیح بدم….

  • Amirali

   1

   0

   جالبه یک مدت رفیق کشی کج کارمون نیست این بنده خدا جاش رو گرفته.برادر من یک دست یک توهین خیلی بزرگه که به نظر من صدبرابر از تبعیض نژادی و… بدتره.مگه دست خودش بوده که یک دست شده؟جیو هم که ستاره کبیری هست اصلا حرفی توش نیست(ایموجی خنده)

 4. Siamak

  7

  15

  اول از اونکه کوبیتسا بهتره به یه فیات پولاسکی قرمز رنگ فکر کنه ، نه به فراری ! سوار شدن به فراری لیاقت میخاد .
  دوم اینکه خدا رحم کرد و* طرفداران فراری از زیارت این نابغه در تیمشون محروم شدند ، خدا رو شکر !
  سوم اینکه این حضرت آقا با این اظهار نظرها رسمآ داره وارد فاز پریشان احوالی میشه ، براش شفای عاجل آرزو میکنم !

  • Mehriar Salehi

   5

   3

   حالا من موندم چرا این آقا انقدر پز میده با پیش قرارداد فراریش! جوری ایشون و ریکیاردو از مذاکره با فراری میگن انگار فقط نوابغ با فراری کار کردن!!
   نصف راننده های اخیر فراری درجه دو و سه بودن…مثل ماسا، باریچلو (شرمنده حاج آقا شما خوشتون میاد ازش) یا ارواین و برگر و آلبروتو و…
   مگه حالا هرکی رفته فراری راننده درجه یکی بوده؟

   • Jingooz

    4

    3

    آفرین همینو بگو …
    بخصوص که پیش قرارداد و مذاکره ربطی به همکاری و سپردن صندلی نداره … به نتیجه نرسیده دیگه اگه خوب بودن که میشد قرارداد !
    بنده خودم چندین بار با حمید فضلی پیش قرارداد امضا کردم ولی به انجام کار منتج نشد….

  • Mehriar Salehi

   4

   1

   جسارتا این آقای حمید فضلی تیم ورزشی دارن؟

 5. ....

  8

  13

  هیچ کس نمیتونه نقش ماشین رو کتمان کنه
  فکر نمیکنم کسی گفته باشه لوییز با ماشین ضعیف قهرمان شده!اما موضوعی اصلی اینجاست ک لوییز تو مسابقاتی برنده میشه ک روی کاغذ ماشین برد رو نداره و این یعنی تفاوت!البته این تفاوت به کمک گاراژ و استراتژی و درصد عمدش با مدیریت لوییز به دست میاد
  (مکزیک ۲۰۱۹)
  بله مکس دست بالا رو داره چون تجربه بیشتری داره وگرنه اگه سال اول مکس تو ردبول رو با سال اول لکلرک تو فراری(با توجه به جو کلی فراری)مقایسه کنیم،متوجه قدرت لکلرک میشیم

  • Ali seb

   11

   6

   آقا Amin شما اتریش رو هم بگو که سب از رده نهم استارت اومد همیلتون رو که از رده 4 استارت بود گرفت تازه با اون اشتباه پیت استاپ که اگه نبود بوتاس رو هم می‌گرفت و سرعتش نسبت به لکلرک هم خیلی بیشتر بود که یعنی ماشین فراری خیلی سریع نبوده و بخاطر مهارت سب بوده

   • Mohammad44

    5

    6

    آقا انصافا سباستین تو اتریش ماشین بدی نداشت و فراری یه کم پایینتر از ردبول بود و مرسدس ماشین سوم بود لااقل سنگاپور رو میگفتی که ماشینا برابر بودن بعد یه موضوع دیگه تو بحرین که شارل سریعتر بود ماشین دستکاری شده بود و اینجا که سب به گفته ی شما سریعتر بود مهارت سباستین؟؟؟؟

 6. Farid

  16

  3

  چند وقته فرمول یک میبینی رفیق !! رانندگی کوبیتسا قبل از تصادفش تو رالی۲۰۱۱ رو تو تیمهای بی ام و ساوبر و بعدش تو رنو دیدی ؟!!!! احتمالا ندیدی که اینطوری نظر میدی !!! به این کوبیتسا نگاه نکن ، این طفلی بعد از تصادفش نابود شد ، بخشی از پاش مصنوعیه . قبل تصادف یکی از بهترینا بود در کنار الونسو و همیلتون و وتل و رایکونن . ندیده و نشناخته اظهارنظر نکن .اونم فقط با دیدن یه فصل تو فرغون ویلیامز و با این مشکلات جسمانی

  • Siamak

   1

   4

   دیدن مسابقات رو تازه شروع کردم . در اینمورد تازه کارم .

  • Jingooz

   2

   7

   داداش شما که خیلی زیرپیرهن تو فرمول یک پاره کردی لطف کن تعداد قهرمانی ، اولی و کلاً پودیم ایم بابا رو نه با یه دست ، با هر چهار دست و پا نام ببر ببینیم کدوممون درستتر میگه ؟

  • Mehriar Salehi

   3

   3

   اولا درباره کدوم کوبیتسا شما اظهارنظر میکنی؟ چون تعداد طرفداران لهستانیش که زمین و آسمون رو بهم میدوزن تا بگن ایشون نابغه بوده، زیاده که دلیل نمیشه جای درست و غلط عوض شه! بر چه اساس شما میگی ایشون جز بهترین ها بوده؟ توی فرمولاهای پایین تر که موفقیت چندانی نداشته، یه تایتل توی اولین فصل رقابتهای فرمولا رنو ۳.۵ بدست آورد که بعلت اینکه رقابتهای تازه ایی بود، پایین ترین سطح رانندگان رو داشت، بغیر اونکه کلا هیچی! توی فرمولا وان هم که کلا ۲ تا هم تیمی داشته، یکیشون که یه راننده روکی بود که بخاطر جیب پر پولش توی گرید بود (پتروف) و یکی نیک هایدفلدی که هیچوقت در زمره “بهترین” راننده ها قلمداد نمیشده.
   نتایجش مشخصه، توی دو سال و خورده ایی که این دو نفر توی ساوبر باهم بودن، از لحاظ امتیازی، ۱۵۰/۱۳۷ به نفع نیک بوده، از لحاظ کوالیفاینگ هم ۲۹/۲۸ باز برنده هایدفلد بوده…این نابغه ایی که شما داری ازش صحبت میکنی، حتی از پس یه راننده “نسبتا” خوب هم برنیومده، قیاسش با آلونسو و همیلتون رو به چه مبنایی داری انجام میدی شما؟ شکست دادن پتروف روکی باعث میشه فکر کنی با یه اعجوبه طرفی؟ یا سند حرفهات میشه صحبتهای دوست صمیمیش، آلونسو؟ یا طرفدارانش که سایت اف وان رو هک کردن که بهترین راننده مسابقه کوبیتزا انتخاب بشه؟ رو هوا نظر دادن که کار سختی نیست! یه پایه و اساسی باید این ادعای شما داشته باشه.
   درضمن یه کمکی هم کردم به این آمار که مسابقاتی مثل کانادا ۲۰۰۸ که مشخصا با دادن استراتژی برتر بهش، تونست تک قهرمانیش رو بدست بیاره رو و مثال مشابه هم زیاد هست رو برات یادآوری نکردم.

   مورد دوم، این کسی که شما اینجوری جوابش رو نوشتی، تقریبا ۹۰٪ سن شما، مسابقات رو بدون انقطاع دنبال کرده، اتفاقا خوب میدونه داره درباره چی صحبت میکنه.لازمه شما یاد بگیری ندیده و نشناخته اظهارنظر نکنی.

   مورد آخر، جناب آقای مطلع، تیم فرغون سازی که نام بردی، لازمه بدونی دومین تیم پرافتخار گرید هست با ۹ بار قهرمانی تیمی.همونطور که اگه بارسلونا که دومین پرافتخار کشورش هست، یه چندسالی بنا به هر دلیلی نتونه نتیجه بگیره، کسی بهش نمیگه تیم در حد محلات، درباره ویلیامز هم تنها کسانی که تازه با این ورزش آشنا شدن همچین اظهارنظر مضحکی میکنن.

   • Farid

    5

    6

    اولا لازمه که حتما بریم به فراری بگیم تمام کارشناسان و اساتیدشو برکنار کنه و شما رو سر کار بزاره … چون اونا با بررسی همه جانبه قبل از تصادف کوبیتسا باهاش قرارداد داخلی امضا کرده بودن … ببخشید که از شما نظر نخاستن وگرنه همچین * نمیکردن !! دوم اینکه بازم عذر میخام که بدون اینکه در جریان وکالت تمام اعضای کانال توسط شما باشم جواب دادم … از این به بعد اگه احیانا خاستم به کسی جواب کامنت بدم اونو واسه شما میفرستم که وکیلشی !! در پایان .. خیلی دارم سعی میکنم تو کامنتم بگردم و پیدا کنم که کجا از ویلیامز بعنوان تیم بدردنخور و فرغون یاد کردم ولی موفق نمیشم!!! من نوشتم ” فرغون ویلیامز ” که درباره ماشین حال حاضرش حرف میزنم نه درباره کمپانی و گذشته تیم و…. . مجبور نیستی حواب همه رو بدی رفیق… به جای طومار نوشتن و این برنامه هاا سعی کن فقط در ارتباط به مسائل مرتبط به خودت نظر بدی .

  • Mehriar Salehi

   2

   5

   اولا هرکسی که فراری رفت سراغش نابغه نبوده، نصفی از راننده های اخیرشون از آلبرتو و برگر بگیر بیا تا باریچلو و ارواین و حتی کیمی تموم شده راننده ۲ های خوبی بودن.کوبیکا هم احتمالا برای راننده دوم کنار آلونسو بوده، منم با آمار برات نوشتم که نشانه های نبوغی که داری میگی سند بده، اگه آماری داشتی برخلاف چیزی که برات نوشتم، مینوشتی.
   ثانیا این یوزری که درباره اش نوشتی پدرمه، شما حالیت نیست چی داری مینوسی.
   مورد آخر هم که نوشته ات هست.

   کلا ادب و منطق نایاب بین خیلی از یوزرهای اینجا متاسفانه.

   • Siamak

    2

    2

    استاد Farid !
    مسئله اصلآ وکیل و وکالت نیست ، مسئله اینست که بنی آدم اعضای یک پیکرند !
    حالا لطفآ خودتون تقبل زحمت بفرمائید پرتقال فروش را بیابید !!

 7. Sohrab

  2

  2

  الان که فرمولا هم هنوز شروع نشده
  لطفا یک بخش پیام خصوصی رو اگه برات مقدوره سید قرار بده
  اگه سید نظرت رو بگی ممنون میشم

 8. 77Ali

  8

  2

  امسال ردبول ها به نظرم شانس فوق العاده ايى دارن به نظرم لوييس كار سختى داره واس ٧ امىين
  اما در مورد لوييس بايد بگم درسته ماشين تاثير داره اما لوييس قطعا بهترين راننده بوده تو اين ٦ سال قهرمانيش با كمترين اشتباهات ، من خودم طرفدار فتلم اما نبايد كار لوييس توسط يكى مثل كوبيتسا كوچك شمرده شه به نظرم فقط و فقط فتل و الونسو اگه جاى لوييس بودن اين ٦ تا رو ميتونست به دست بيارن رزبرگ راننده كمى نبوود ، لوييس ٣ تا قهرمان جهان و شكست داده تو رقابت درون تيمى پس كسى حق نداره اونو زير سوال ببره ، اما قطعا ماشين هم تو قهرمانياش موثر بوده كسى منكرش نيست ولى هر راننده ايى رو جاش ميزاشتى هم اين نتيجه نميشد بوتاس ٣ ساله كنارشه ٢ سال زير فتل تموم كرد با مرسدس كه اين البته كار بزرگ فتلم نشون ميده
  به عنوان فتل فن سخته كه بگم اما سنگاپور ٢٠١٧ فك ميكنم اگه لوييس جا فتل بود اون اتفاق نميافتاد در واقع لويس يه محافظه كارى فرق العاده خوب و هوشمندانه ايى داره كه تو كمتر راننده ايى است
  البته در دفاع فتلم بگم بودن تو فرارى واقعا يه ابر انسان ميخواد( فرارى فن هم هستم:)) و اگر هميلتون فتل ٢٠١٧ و ١٨ جابه جا ميشدن با وجود اينكه تو سنگاپور اون اتفاق گفتم نميافتاد فتل قهرمان ١٧-١٨ بود
  ولى خب در كل كرچيك نكن هميلتونو اقاى كوبيتسا

  در مورد لكلرك و ورشتپن قبلا هم گفتم به نظرم اين دوتا فوق العاده عن باهوش ريسك پذير و اصلا باختو نميخوان هم سنم هستن ولى لكلرك خب ديرتر اومد از مكس به نظرم لكلرك پختگى بيشترى از مكس شايد داشته باشه اما در عوض مكس ٠.١ تا ٠.٢ عى شايد شايد سريعتر باشه از لكلرك البته فعلا منظورمه تا ٢ سال ديگه خيلى چيزا فرق ميكنه ولى در هر حال به اميد قهرمانى لكلرك ?

 9. Ali🦁33

  5

  4

  هر کسی که با مهارت و جنگندگی قهرمان شد نوش جونشون حالا مکس یا چارلز باشه و حتی بقیه راننده های جوون که لیاقت ماشین برتر پیدا کنن می تونن قهرمان جهان شن..
  / امیدوارم فقط امسال هوندا در حد قهرمانی باشه تا the face گاراژ و راننده مرسدس ببینیم/..
  حرفاش منطقی هست ولی چکار کنیم که حقیقت تلخه

 10. get f... up SEB

  8

  4

  خداوکیلی اصلا متوجه جبهه ای که دوستان مقابل کوبیسا گرفتن نمیشم،یعنی چی که انقد کوچیک میبینید این بنده خدا رو
  باور کنید اگر اون اتفاق مسخره یا بهتر بگم بدترین بدشانسی که ممکنه برای کسی اتفاق بیفته نمیفتاد براش حتی هنوز هم یکی از راننده های کلیدیه گرید بود
  البته به نظر من فرمول یک و ما فن های فرمول یک بیشتر از کوبیسا بدشانسی اوردیم که اون تصادف اتفاق افتاد چون از دیدن رانندگی هجومی یه راننده با استعداد توی این دوران محروم شدیم
  ازدوستانی که مسابقات کوبیسا رو ندیدن خواهش میکنم برید یه خورده جستجوکنید و ویدیوهایی که از کارای این بشرتوی پیست هست رو ببینید کیفشو ببرید
  برید فقط ببینید هم تیمیهاشو چیکارمیکرد
  اصلا حتی موقعی که حرف هم میزنه انگار اصلا اون کوبیسای قبلا نیست چون اون تصادف رالی واقعا ترکوندش توهم اون هم موقعی که بعد از اون همه تلاش تازه داشت وارد سطح اول مسابقات میشد،بیشتر از لحاظ روحی داغون شد
  یه دوره ای همه جا بحث این بود که بلاخره کوبیسا قراره توکدوم یکی از تیمای برتر برونه
  من یکی که واقعابراش احترام قائلم چون سبک فوقالعاده هجومی و جنگندگیش رو توی اون دوران واقعادوس داشتم

 11. iman

  8

  8

  با تک تک صحبتهای کوبیکا موافقم و کاملا درست و منطقی اظهار نظر کرده، طی این سالها 2018 تنها سالی بود که فراری میتونست مرسدس رو به چالش بکشه که متاسفانه با انواع و اقسام اشتباهات از طرف راننده و تیم محقق نشد، در مورد مکس شخصا اعتقاد راسخ دارم که بهترین راننده فعلی دنیاست هر چند که قلبا آرزوی موفقیت چارلز رو دارم.در مورد آلونسو هم که حق مطلب رو ادا کرد همونطور که دو سه روز قبل ماسا اون اظهار نظر رو انجام داد، ضمنا بینندگان قدیمی تره فرمولا میدونن که کوبیکا قبل از اون تصادف وحشتناک یکی از آینده دار ترین راننده های دنیا بود ولی بعد از اون مصدومیت

 12. ALEX-ALBON

  4

  8

  باعث تاسفه این کامنت ها..

  • TRANS AM

   0

   1

   موافقم دوست عزیز این طور کامنت گذاشتن در باره یکی از جسورترین رانندگان نیمه دوم سالهای ۲۰۰۰ واقعا باعث تاسفه . اساسا طبیعیه که هر کسی طرفدار راننده مورد علاقه اش باشه . ولی استفاده از الفاظی مثل یکدست و پریشان احوال و …… برای راننده ای که دوستش نداریم ( در اینجا کوبیتسا ) بسیار باعث تاسف و نشان بی اطلاعی از اون سالهاست . کوبیتسا اگر اون حادثه رالی براش پیش نمیامد امکان داشت ، تاکید میکنم امکان داشت در سالهای آینده نامش بعنوان اولین راننده بلوک شرق قهرمان F1 در تاریخ ثبت بشه . لازم به ذکره که من طرفدار کوبیتسا نیستم ولی طرفدار احترام به همه رانندگان هستم ، چه از نظر ما خوب باشن و چه از نظر ما بد باشن .

 13. mahdi arabi

  4

  0

  { من باور دارم که این تصمیم اخیرا گرفته نشده، فراری همیشه عادت داشته تا تمام حرکات های بعدی خودش را از پیش برنامه ریزی کند، مسئله مالی و پول هیچ ربطی به این قضیه ندارد.}

  این صحبت راجب جدایی سب صورت گرفته

  خیلی حرفا توش هست

 14. Siamak

  2

  4

  ظاهرآ جناب آقای رابرت جوزف کوبیتسا ( کوبیکا ) بغیر از طرفداران دوآتشه لهستانی در این سایت هم کم هواخواه نداره ، بطوریکه با شنیدن هر انتقاد از او ، یکی کاتب رو متهم به بی اطلاعی از فرمول یک و ندیدن شیرینکاریهای معظم له میکنه و دیگری اظهار تآسف از دیدن این کامنتها !؟
  به واقع معتقدم که نامبرده بهتر بود بجای اتومبیلرانی به ورزش کشتی میپرداخت ! چرا که تبحر و تخصص بسیار خوبی در فیتیله پیچ کردن اتومبیل دارد !!!…
  آن از گرندپری کانادا 2007 که اتومبیل ب.ام و ویلیامز 750 – 800 کیلوئی رو با مهارت بی چون و چرا وپس از چندین و چند بار غلطش حدود 200 کیلوگرم تحویل گاراژ داد و البته با خوش شانسی و به یمن ایمنی بالای اتومبیلهای f1 سالم از اتومبیل خارج شد ، آنهم از رالی سال 2011 که دوباره اتومبیل سیتروئن را فیتیله پیچ کرد ! بغیر از آن بجز پیروزی گرندپری کانادا 2008 و چند سکو در رده های دوم و سوم آیا دوستان قهرمانی فصل ( سال) را از او خبر دارند که بنده از آن بی اطلاعم ؟
  خواهشآ از عزیزان درخواست میکنم بجای کلی گوئی و تعریف و تمجید صرف ولی نا مشخص و همچنین اظهار تآسف از خواندن کامنتهای مخالف نظر محترمشان مشخصآ به ذکر برخی نشانه های استعداد شاخص کوبیتسا و علائم بنوغ و همچنین وجه تمایز نامبرده با رانندگان بسیار معمولی فرمول یک اقدام کنند ، چه بسا این حقیر نیز با مطالعه این نظرات منبعد در سلک هواخواهان راننده استثنائی لهستانی ظاهر شده و درجهت تآئید و تعریف از او کامنت بگذارم ، وگرنه آمار و برآیند کار کوبیتسا طی دوره حضور در رقابتهای فرمول وان به تنهائی برای اینکه او استعدادی درخشان در این زمینه معرفی شود کافی به نظر نمیرسد !

  • Jingooz

   2

   5

   حاجی جان تقبل الله ! بنده به نوبه خودم تسمه تایم پاره کردم از این متن سنگین و فنیتون…
   با احترام ویژه و تایید کارشناسی نظر جنابعالی در خصوص رابی * !

  • Mohammad44

   3

   2

   سیامک ادبیات کامنتت جالب بود!!!

  • ....

   4

   0

   کوبیتسای تو اوج ی چی تو مایه های کویات یا مگنوسن ب خاطر دل و جرئتش(اگه لوییز مکس چارلز فتل دنی رو ی لول از همه بالاتر بدونیم) الان بود
   البته ۲۰۰۸ میتونس نزدیک رقابت قهرمانی بشه ولی خب ب خاطر آپدیت های اشتباه تیم نشد
   در کل راننده نترسی بود ک متاسفانه ب ضررش تموم شد

  • Abbas

   5

   2

   درود فراوان،قطعا اگر ماشین مناسب سبکش داشت،اگر اشتباهات گاراژ نبود،اگر حمایت تیم رو میداشت و غیره اون وقت شما اینطور فقط تخریب نمیکردی،خیلی جالبه برخی دوستان فقط میان برای تخریب همین ولی وقتی ک نوبت تیم یا راننده مورد علاقه خودشون میرسه باید ببینی ک چطور خودشونو ب آب و آتش میزنند،کااااش یاد بگیریم اندیشه کنیم.سپاااااااس

  • sebastian

   3

   3

   اولا که چرا مثل سخنرانی رئیس جمهور متن مینویسی
   بعدشم تصادف مال رانندس همین آلونسو تو رالی خدابار چپ کرد و پشتک زد ولی بازم دوبار قهرمان فرمول یکه
   بعدشم یعنی هر راننده ای که قهرمان جهان نشه پیش شما اعتبار نداره؟
   نخواستم چیزی بگم ولی *.سعی کنید از این ورزش لذت ببرید

 15. ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

  4

  2

  کوبیتسا با این حرفاش می خواد از لحاظ روانی برخی راننده هارو تحت تاثیر قرار بده ولی اونها دست بالاتر رو دارن!

 16. امید نورمحمدی

  2

  4

  اولین باره که میبینم اظهارات یک لهستانی انقدر هوشمندانه و درسته…
  بعداز لوییس و سب بیشترین شانس قهرمانی برای مکسه و برای من شکی در این باره وجود نداره