فرمول یک ایراننیکو روزبرگ معتقد است که برای شکست لوییس همیلتون در رقابت های قهرمانی رانندگان، باید در ذهن او شک و تردید ایجاد کرد.

روزبرگ در سال 2016 موفق شد همیلتون را شکست دهد و اولین و آخرین قهرمانی خود در فرمول یک را به دست آورد.

در حال حاضر والتری بوتاس میخواهد برای چهارمین فصل پیاپی، لوییس همیلتون را به چالش بکشد و به همین دلیل از نیکو روزبرگ سوال شد که او چه پیشنهادی برای والتری دارد:

به یاد دارم که همیلتون در طول کنفرانسی در 2016 کنترلش را از دست داد و به اسنپ چت مشغول شد. دقیقا روز بعد لوییس عملکرد ضعیفی داشت. تمام این مسائل تاثیر دارد.

این موارد ممکن است خیلی ساده باشند اما روی شما تاثیر می گذارند.

در مورد لوییس، باید بدانید که هرچه فشار بیشتری بیاورید، او را سر سخت‌تر می‌کنید.

به جای این کار، باید وارد ذهن او شوید و این کار اصلا راحت نیست.

باید در ذهن او شک و تردید ایجاد کنید.

نیکو روزبرگ

نیکو روزبرگ – گرندپری ابوظبی 2016

نیکو روزبرگ همچنین معتقد است که والتری بوتاس باید روی کارش تاکید زیادی داشته باشد تا همیلتون به خوبی خطر هم تیمی‌اش را احساس کند:

والتری باید همواره به عنوان رقیبی قوی ظاهر شود و این حس را منتقل کند که اوضاع تحت کنترلش است.

او باید روی این قضیه وسواس داشته باشد تا لوییس حضورش را حس کند.

41 دیدگاه

 1. JJ_Formula1

  14

  3

  رزبرگ هم هر چند ماه میاد یه مصاحبه در مورد اون سال 2016 می کنه و کلی خاطرات نو تعریف می کنه …
  واقعا شغل خوبیه 😀 حداقل استرسی نداره و راحت تر از رانندگی فرمول یک هست 😉

 2. شاهین

  12

  11

  من طرفدار همیلتون نیستم و یه فتل فن هستم. ولی اینجا جا داره بگم که رزبرگ اصلا در حد و اندازه همیلتون نبوده و نیست. توی این همه سال با ماشین یکسان شکست خورد و فقط یک سال تونست پیروز بشه که نمیتونه خودش رو بالاتر بدونه. تو اگه نسخه پیچیدن بلد بودی و ترس نداشتی و راهش رو یاد گرفته بودی بعد ۲۰۱۶ میموندی و بازهم همیلتون رو شکست میدادی و خودت رو بزرگتر میکردی (از لحاظ جایگاه و مقام) نه اینکه بازنشسته بشی به بهانه خانواده ولی با یه میکروفن توی همه گرندپری ها باشی و مصاحبه کنی. در ضمن لازم نیست برای والتری نسخه بپیچه، والتری باید خودش تمام توانش رو بزاره که همیلتون رو شکست بده.
  به نظر شخصی من اینجوری که بوش میاد امسال هم تنها رقیب اصلی همیلتون میتونه والتری بوتاس باشه

  • josef6565

   10

   5

   شما مطمئن باش اگر چه چیزهایی که رزبرگ می دونه شما هم میدونستی خود شما هم در مرسدس نمی موندی حتی با وجود قهرمانی. یادت باشه در تیم مرسدس در درجه اول این سیاسته که ‌حکمرانی می کند نه مهارت البته والتری بوتاس هیچ موقعیتی برای رقابت با لوییس نداشت مگر در زمانی که قهرمانی برای لوئیس تثبیت شده بود.

  • Erfan24

   12

   7

   دوست عزيز اون سالي كه انقدر راحت دربارش نظر ميدي رزبرگ هميلتونو شكست نداد بلكه تيم مرسدسو شكست داد ( چه نكته هاي ريزيو كه رعايت نكرد و چه تلاش هاي كوچك و كارسازي كه انجام نداد چند نمونش هم تو يه مقاله از همين سايت هست ) و شما به اين توجه كن كه پشت اين پيروزي چه تلاشو فشاري وجود داشته هنوز رفتار تيم و هميلتون (كه البته رفتار هميلتون طبيعي بوده و واسه برد همه كار كرده به قيمت هرچي) فراموش نكرديم. اين فشار انقدر زياد بود كه راننده اماده اي مثل رزبرگ از فرمول١ زده شد و تصميم به بازنشستگي گرفت 🙁
   براي شكست لوييز كه واقعا سخت هم هست والتري راه درازيو بايد طي كنه و بنظر من از تك تك حرفاي رزبرگ استفاده كنه.

   • Hassan Mohebbi

    15

    4

    تیم همیشه و همه جا پشت همیلتون بوده اگه بگی پشت نیکو بوده یعنی کلا اون سال‌ها رو ندیدی. تو برخوردهای ۵۰ ۵۰ طرف لوئیس رو گرفتن. اسپانیا ۲۰۱۶ معلوم شد که حتی تو اون برخورد بازم از لوئیس حمایت کردن و به یه تذکر ساده بسنده کردند.

   • Hassan Mohebbi

    12

    2

    صد درصد این یکی از دلیلایی بود که نیکو رو بیرون کردن. چون تیم یه راننده دست و پا بسته‌ی مطیع میخواست نه یکی مثل رزبرگ که واسه دوست عاطفی توتو شاخ بشه.

   • MrdTheGreat

    7

    0

    به نکته درستی اشاره کردی
    شاید بوتاس در آینده به این نکته پی ببره که درسته ماشینش با همیلتون یکی بوده اما یه تفاوت اساسی با لوئیس داشته اونم اینکه لوئیس برای قهرمانی میرونده و والتری برای صاف کردن جاده👉

 3. Amin

  6

  18

  ۲۰۱۶ ابر و باد و مه و خورشید و فلک
  دست ب دست هم دادن تا نیکو قهرمان بشه
  ثانیا خراب شدن فکر لوییز ب خاطر مشکلات ب وجود اومده مسخره تو تعیین خط بود نه تلاش های نیکو

  • Hassan Mohebbi

   16

   5

   امین جان عزیز نوبت به راننده‌های دیگه خرابی میشه جزئی از مسابقات نوبت به راننده خودت میشه بدشانسی و ابر و باد.
   اگه رویکرد امتیاز هست که دیگه همیشه امتیازه اگه هم که رویکرد خرابی هست و ماشین و این‌ها هست پس دیگه نباید تو مقایسه‌هات (برای مثال لکلرک و وتل ۲۰۱۹) امتیاز رو مبنا قرار بدی.

   • Amin

    2

    8

    حسن محبی
    اگه عینک تعصب رو کنار بذاری میتونی ببینی ک چی نوشتم
    هیچ جا ننوشتم بدشانسی!
    نوشتم موضوعی ک باعث شد فکر‌ لوییز ب هم بریزه و اعصابش خورد بشه عملکرد نیکو نبود؛بلکه خرابی های مسخره تو تعیین خط بودن!
    درضمن قبلا سر اینکه شما بیشتر طرفدار کیمی هستی یا فتل باهات صحبت کرده بودم
    اون موقع گفتی من هیچ وقت از فتل حمایت نکردم؛اما فقط کامنت های این پست نشون میده که چقدر رو فتل تعصب داری

   • Hassan Mohebbi

    7

    2

    امین جان من وتل رو مثال زدم چون شما لوییس فن‌ها روش زیاد مانور میدید.
    اقا تو طرفدار لوئیسی ولی خیلی مواقع از الونسو حمایت کردی من بیام بگم چرا از الونسو حمایت میکنی؟! اخه این میشه دلیل!! من طرفدار کیمی هستم ولی راننده‌های فراری رو دوست دارم. دلیل نمیشه چون طرفدار کیمی هستم از راننده‌های تیم محبوبم حمایت نکنم.

 4. E46-M3

  11

  7

  فکر نمیکنم دلیل خداحافظی روزبرگ ترس شکست باشه،خودش دید که دیگه با وجود همیلتون تو مرسدس نخواهند گذاشت قهرمان بشه تو اوج خداحافظی کرد و دلیل اینکه قهرمان شد اینه که گوششو به دستورات مدیران و مهندسان مرسدس بست و جنگید و قهرمان شد،این نظر شخصی منه و نظر دوستان محترم

   • Hassan Mohebbi

    12

    6

    نظر شخصی منم اسپانیا ۲۰۱۶ هستش

   • Lewiis44

    7

    14

    حسن محبی: اسپانیا 2016 چی شد دقیقا؟ طرف موتور رو گذاشته بود رو حداکثر قدرت و ک بتونه تو استارت از لویس رد شه و کل باطریش رو تا پیچ یک مصرف کرد بعد همیلتون اومد ازش رد شه بستش و مجبورش کرد بخاطر جلوگيري از برخورد بره تو چمن ها بقیه ماجرا هم که دیگه مشخص بود و همیلتون تو ماشین یه مسافر بود فقط… ناظر ها هیچکدوم رو مقصر ندونستند. شما چرا از اتریش نمیگید که به عمدا زد به همیلتون و پنالتی هم گرفت

   • Lewiis44

    8

    13

    رزبرگ هیچ وقت در حد اندازه همیلتون نبود فقط به واسطه سلطه ای که مرسدس تو اون سالا داشت برد کسب میکرد که اکثر بردها زمانی بود که همیلتون به مشکل بر میخورد
    … خطرناک ترین نوع رقابت تو فرمول یک زمانیه که فقط دوتا ماشین در حد قهرمانی هستند چون اگه برای راننده ای اتفاقی بیفته هیچ ماشین دیگه ای نمیتونه رقیبشو بگیره و به راحتی امتیاز کسب میکنه. اتفاقات فصل 2016 نقطه تاریکی در پرونده مرسدس هست که یه طرف گاراژ همه چی اوکی بود و طرف دیگه مداوم تو تعیین خط و ریس خرابی میداد. رزبرگ تو اون فصل نه از لحاظ برد نه سکو و نه پول پوزیشن نتونست همیلتون رو شکست بده فقط به واسطه امتیازاتی که در غیاب همیلتون کسب میکرد قهرمان شد.

   • Hassan Mohebbi

    15

    2

    اسپانیا ۲۰۱۶ میدونی دقیقا چی شد؟ لوئیس احساسی عمل کرد. همون چیزی که شما لوییس فنا نقطه ضعف سباستین و نقطه قوت لوئیس میدونید. اینم یکی از دلایلی که تو سال‌ها لوییس احساسی عمل نمیکنه پس دیگه سباستین و طرفداراش رو سرزنش نکنید. این نشون میده اگه تحت فشار باشی هر کاری میکنی. اون احساسات هم از بردهای پیاپی نیکو نشئت میگرفت.
    در جواب اون سوالت اینه لوییس قطعا یکی از بهترین پل زن‌های تاریخه ولی دلیل نمیشه اگه پل نزدی راننده خوبی نیستی. راستی امتیاز هم واسه همچین مواقعی است که معلوم شه تو ۱۹ مسابقه کدوم بهترند. درضمن وقتی تو چها مسابقه اخر با چهارتا دومی قهرمان میشی چه نیازی هست که فشار بیاری یا اینکه با همتیمیت که سابقه برخورد باهاش داری رقابت کنی. رادیوهای لوئیس تو ابوظبی مشخصه.
    در ضمن اخبار تعیین خط بارسونا ۲۰۱۹ و بعد مسابقه باکو ۲۰۱۹ نشون میدن که لوییس تا احساس میکنه همتیمیش داره شاخ میشه رقابت رو میبره به سمت جنگ روانی و تحت فشار قرار دادن تیم.
    الان یه سوال این سه سال که ولتری بود سلطه ماشین مرسدس نبود. اگه ولتری یه ذره در حد نیکو بود قطعا دو تا از قهرمانیای لوییس به سب میرسید.

   • Lewiis44

    3

    9

    حسن محبی: احساسی عمل کرد؟ 😁 اصلا میدونی احساسی عمل کردن یعنی چی یا فقط یجایی شنیدی؟ لامصب ماشین رزبرگ داشت باطری ذخیره میکرد و همیلتون هم دید که چراغش داره چشمک میزنه و حمله کرد. جواب تک تک حرفاتو بالا دادم شما ها صرفا یه هیتر همیلتون هستید نه چیز دیگه ای. سال 2016 بالای 50 امتیاز بخاطر خرابی ماشین همیلتون از دست داد بعد اخر سر 6 امتیاز کم اورد برا قهرمانی… ساده هست نیازی به حل معادله هم نداره اگه شرایط برابر میبود باز هم عین سال های قبلش با اختلاف شکست میخورد. خودشم اینو میدونست و دقیقا به دلیل ترس از شکست در رفت از فرمول یک

   • Hassan Mohebbi

    9

    1

    اقا یکی بیاد به ما بگه “هیتر” یعنی چه؟ اقا من زبانم صفره، معنی “هیتر” رو یکی به ما بگه؟؟
    تا ما یک راننده رو نقد می‌کنیم بهمون میگن هیتر. یه بار در مورد هالک صحبت کردیم گفتن هیتر هالک. حالا هم که از لوئیس صحبت کردیم گفتن هیتر لوئیس.
    شما لوئیس فن‌ها نه همه اکثرا با لحن‌های طنز، مسخره، جدی، شوخی و … راننده‌های دیگه رو نقد و مورد حمله قرار میدید و اشکالی هم نداره ولی ما که میایم در مورد همیلتون یه چیزی بگیم برچسب هیتر و متعصب و اینا میخوریم.
    یه دوستی داریم به اسم Amir MH تا یکی از دوستان از لوییس یه چیزی مینویسه در میاد میگه توهین کرده فلان کرده … اقایون ادمین با فلانی برخورد بشه فلانی توهین کرده. اونوقت که خودشون راننده‌هایی چون مکس، وتل و رزبرگ رو مورد عنایت قرار میدن هیچ چیز نمیگه و توهین به حساب نمیاد.
    از بس شما برچسب به ما زدید من به شخصه وقتی میخوام یه کامنت در نقد لوییس بنویسم تن و بدم میلرزه و با خود میگ دوباره چی قراره بیان به ما بگن.

 5. MERC

  8

  1

  حرف بدی نزده, میگه اگه میخواین لوییس رو شکست بدین, فک نکنین که با کری خوندن جواب میده
  باید توی پیست خودی نشون بدین و از لحاظ امتیازی تحت فشار بزارینش

 6. Wwe.f1.77

  9

  7

  داداش به خاطر زن بچه ش رفت بعد تومرسدس همه دیدن که چطوری همه تیم به سمت یه نفر دیگه بود ما این زمانی که بوتاس آمد هم دیدیم

 7. akbar

  12

  3

  وقتی بحث قهرمانی ه رزبرگ میشه واکنش لوییس فن ها واسم جالبه که چقدر متعصبانه نظر میدن
  وقتی انتقاد به 6 قهرمانی لوییس میشه و گفته میشه قهرمانی ه لویییس از رو شانس و این حرف ها بود همین عزیزان میان میگن مسابقه شامل همه ی اینها میشه و…. ولی هیچ احترامی برای قهرمانی ه نیکو رزبرگ قائل نمیشن.
  روزی که والتری تصمیم بگیره یه رقابت واقعی با لوییس(و مرسدس) داشته باشه قطعا اون روز اخرین فصل حضورش تو مرسدس خواهد بود و ترس والتری هم از همینه که مثل بچه های حرف گوش کن هرچی جیمز بگه گوش میده
  لوییس الان تو مرکز توجهاته و یه رقیب قدرتمند و پشت خودش حس نمیکنه.
  متاسفانه مکس با ردبول تمدید کرد ولی خیلی دلم میخواست مکس بره به مرسدس و اونموقع عملکرد ه لوییس و ببینیم.
  گفتم مکس چون تنها کسی ه که میتونه بره رو مخ ه لوییس.

  • Mohammad44

   5

   5

   من قبول دارم لوییس تو این سالها خوش شانس بوده ولی این خوش شانسی ها تو یه مسابقه بوده که انچنان رو قهرمانی تاثیر نداشته (البته 2017 خرابی های سب راه لوییس رو هموارتر کرد هر چند لوییس هم تو اون فصل خرابی داشت) ولی چرا دوستان سال 2007 رو نمیگن که تو برزیل به خاطر مشکل سیستم دنده(اگه اشتباه نگفته باشم) یه قهرمانی رو از دست داد؟(منبع هم آخرین پادکست این سایت هست) و نکته آخر درسته خرابی جزیی از مسابقه هست ولی وقتی تو یه فصل همش برای یک نفر رخ میده و تاثیر مستقیم تو قهرمانی ایفا کرده به دور از انصافه که اونا رو در نظر نگیریم. رزبرگ تو اون فصل عالی بود ولی لوییس بهتر البته به جز استارت هاش

 8. Mohammad44

  3

  4

  من فقط یه سئوال دارم از دوستان. همش میگن اگه رزبرگ بود از بردای لوییس کم می شد آیا ممکن نبود از برد های سب کم بشه و اینکه هیچ شکی نیست لوییس تو اسپانیا مقصر بود اما در واقع به نفع نیکو شد چون اگه برخورد پیش نمیومد لوییس قطعا رد می شد و اونوقت هفت امتیاز بیشتر می گرفت که حتی همین موضوع هم قهرمان رو عوض میکرد

  • Amin

   1

   3

   محمد جان بیخیال داداش
   اکثر کاربر های این سایت از ۲۰۱۰ عاشق فرمول یک شدن یعنی دقیقا زمانی که فتل تو اون ردبول رانندگی میکرد
   هر موقع بحث مقایسه پیش میاد و ما حرف خودشون رو ب خودشون می‌زنیم میان میگن
   نه باو اونجا دو قطره روغن سوخته بود
   نمی‌دونم اینور یکی پیست رو خیس کرده بود
   نیکو و فتل اصلا در حد مقایسه با لوییز نیستن
   لوییز رو باید با بزرگان فرمول یک مقایسه کرد
   مقایسه لوییز با نیکو ی توهین ب لوییزه

   • Hassan Mohebbi

    2

    1

    عجب… .
    پس “نیکو و وتل اصلا در حد مقایسه با لوئیس نیستن”
    خوبه الان یکی از دوستان این رو در وصف لوئیس نگفته بود که اگه گفته بود الان با خاک یکسان می‌شد.
    داری با این حرف‌ها سطح لوئیس رو پایین میاری. چون تنها رقیب لوئیس تو پنج سالی که قهرمان شده همین دو نفر بودن. تازه یک بار همین فردی که سطحش در حد لوئیس نبوده شکستش داده.

 9. Parsa911

  0

  0

  جالبه یه عده میگن نیکو ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نتونست قهرمان بشه و ۲۰۱۶ شانسی بود بهتره برن فصل های قبلشو ببینن تا یادشون بیاد خرابی ها و دستورهایی تیمی که فقط نیکو رعایت کرد و همیلتون نامردانه رعایت نکرد اگر نیکو بازم بود یا خودش قهرمان بود یا فتل

 10. ALEX-ALBON

  4

  1

  رزبرگ کاملا درست گفته
  اگه کاری کنین که همیلتون واعا احساس کنه یک رقیب جدی وقوی کنارشه خیلی راحت کنترل اوضا از دستش خارج میشه.. ببینیم بوتاس امسالم بازیچه مرسدس میشه یا نه.
  (والتری;; (it’s jams)
  همینقدر مضحک

 11. ALEX-ALBON

  2

  2

  سلا
  جناب ادمین عزیز من واقعا دیگه نمیدونم باید چطور کامننت بزنم که بعدش برای تاییدشون به خواهش وتمنا نیفتم.
  اصلا چند مرتبه کامنتم وخوندم..اصلا تنایید نکنین فقط یکی لطفا به بنده بگه کجاش توهین یا بی ادبی یا قصوری از من صورت گرفته.
  خدا رو شاهد میگیرم که هر اتفاقی هم بیوفته ادمین عزیز وآقای حسینی شما سرور وعزیز بنده هستین..ولی خب کامنتهای بعضی از دوستان لوییس فت همیشه سرشار از افاضات توهین
  آمیز یا تنش برانگیزه اما تایید میشه وگاهی هم تنش درست میکنه در بین کاربرای سایت.
  آقای حسینی عزیز لطفا اینبار خودتون به مسعله ورود کنین..یا اگه مشکلی با بنده هست بفرمایید تا دیگه کامنت نذارم بزرگواران.

  • سید علی حسینی

   5

   1

   سلام نیازی نیست که کسی به تمنا بیفته، اینکه احساس می کنید که ما 24 ساعت پشت سیستم هستیم اشتباهه، ما هم آدمیم، باید زندگی شخصی خودمون رو هم داشته باشیم، امروز هم جمعست، از فردا صبح دوباره سرکاریم و روزایی که تعطیل هستیم باید حواسمون باشه که سایت نخوابه، اینکه شما متنتون طولانیه و تایید نمیشه به این زودی هم همینه، ما وسط پخش زنده گذاشتن و حواسمون باشه که لایو قطع نشه واسه مردم و پست های هفته بعد رو اماده کردن و کلی کارای کوچیک و بزرگ دیگه بعد شما میای متن به این طولانی می نویسی و انتظار داری بلافاصله تایید بشه انتظار درستی نیست… علاوه بر اون کامنتتون رو مطالعه کردم و شما گفتید “از قهرمانیای لویس به بدی یاد میشه”، این حرف رو چندین بار در کامنت هاتون زدید و هربار باعث ناراحتی کاربرا و حتی کاربرایی که طرفدار لوییس نیستن هم شد…

دیدگاه خود را بیان کنید