نیکو روزبرگ
6
ملیت : آلمانی
سن : 31
نام تیم : مرسدس
محل تولد : ویسبادن
تاریخ تولد : 27-06-1985
تعداد مسابقات : 197
تعداد برد : 19
امتیاز ها : 1407.5
تعداد سکو : 48
بیوگرافی نیکو روزبرگ

 

نیکو روزبرگ فرزند که که روزبرگ قهرمان سال 1982 فرمول یک است . که که در واقع فنلاندی است اما در فرمول یک به عنوان یک آلمانی رانندگی میکرد: او در واقع دو ملیتی است .

 

نیکو در سال 2005 قهرمان جی پی 2 شد و در سال 2006 با تیم ویلیامز همان تیمی که پدرش در آن تیم قهرمان مسابقات شد به فرمول یک آمد . او در سال 2010 به تیم نو پای مرسدس پیوست و هوز هم در مرسدس رانندگی میکند . او سه سال با مایکل شوماخر هم تیمی بود و در حا حاضر نیز با لوئیس همیلتون در مرسدس به رقابت می پردازد.

 

 

 زندگی شخصی

 

نیکو روزبرگ در ویسبادن آلمان بدنیا آمد و کودکی اش را در موناکو سپری کرد و زبان ایتالیایی و فرانسوی را آنجا فرا گرفت پدر او هیچگاه زبان فنلاندی را به نیکو آموزش نداد او زیان هایی که را که ممکن بود بعدا در زندگی اش استفاده بیشتری داشته باشند را به نیکو یاد داد .

 

او هم ملیت آلمانی دارد و هم فنلاندی و امتیاز های زیادی را در رقابت های دسته های پایین تر از فرمول یک با پرچم فنلاند کسب کرده اما قوانین FIA به رانندگان اجازه نمی دهد که با دو ملیت در مسابقات شرکت کنند پس نیکو آلمان را انتخاب کرد و حال او را آلمانی می دانیم .

 

نیکو در سال 2014 با دوست دوران بچگی خود ویوان سیبولد ازدواج کرد  و حاصل این ازدواج آلا روزبرگ دختر یک ساله آن ها است .

 

 

دوران ورزشی تا قبل از فرمول یک

 

نیکو روزبرگ در 6 سالگی کارتینگ را آغاز کرد , او در سال 2000 با لوئیس همیلتون هم تیمی بود . او در سال 2002 در مسابقات فرمول بی ام دابلیو آلمان شرکت کرد و قهرمان شد . پس از آن به فرمولا 3 اروپا رفت و در تیم پدرش مشغول رانندگی شد او تا سال 2004 در فرمولا 3 بود و مقام های زیادی هم بدست آورد . اولین تجربه او در فرمول یک در اوایل سال 2004 رخ داد که در تست های تیم ویلیامز شرکت کرد .

 

او در سال 2005 به مسابقات جی پی 2 رفت و پیشنهاد مهندسی هوا فضای کالج ایمپرال را رد کرد و با تیم ART در جی پی 2 به مقام قهرمانی رسید .

 

Aufnahme mit Canon D60

 

فرمول یک

 

نیکو در حالی که 21 سال داشت در سال 2006 به تیم ویلیامز پیوست . او در اولین گرندپری خود در بحرین در حالی که ماشینش قدرت کافی نداشت و همچنین در دور اول باله جلو خود را از دست داد , مسابقه را با امتیاز به پایان رسانید و سریع ترین دور مسابقه را نیز از آن خود کرد و از این حیث رکورد دار است .  ( جوان ترین راننده ای که fastest lap داشته است ). نیکو در پایان فصل 2006 در رده بندی راننده ها 17 ام شد .

 

در سال 2007 مارک وبر که در ویلیامز با نیکو هم تیمی بود به ردبول پیوست و با دیوید کولتارد هم تیمی شد . نیکو در آن سال در 7 مسابقه امتیاز گرفت و بهترین رده او در آن سال 4 امی بود که تنها یک قدم تا سکو فاصله داشت اما فصل بعد نیکو اولین سکوی خود را در گرندپری استرالیا گرفت که به گفته او یکی از هیجان انگیز ترین مسابقات دوران رانندگی اش بوده . نیکو در سال 2007 مسابقات را با رده 9 امی به پایان رسانید اما سال بعد یعنی 2008 به 13 امی اکتفا کرد .

 

در 2009 که آخرین سال حضور نیکو در تیم ویلیامز بود او عملکرد خارق العاده ای داشت تقریبا در همه گرند پری امتیاز گرفت و در تایم گیری هم جزئی از 10 تفر برتر بود . در پایان آن سال نیکو هفتم شد و ویلیامز ششم که همه امتیاز های ویلیامز را نیکو روزبرگ به تنهایی گرفته بود .

 

 

نیکو در سال ۲۰۱۰ به تیم مرسدس که پس از سال ها به فرمول یک برگشته بود ملحق شد. نکته جالب اینجا بود که مرسدس مایکل شوماخر افسانه ای را که پس از چند سال دوری از فرمول یک قصد بازگشتن به فرمول یک کرده بود را نیز به خدمت گرفت،  تیمی آلمانی با دو راننده آلمانی خود حال آماده رقابت در مسابقات فرمول بود.

 

فصل 2010 برای نیکو همانند فصل های گذشته بود با این تفاوت که او با مایکل افسانه ای هم تیمی بود و در مرسدس رانندگی میکرد , روزبرگ در 15 مسابقه از 16 مسابقه ای که توانست آن را به پایان برساند امتیاز گرفت و در پایان این فصل در رده بندی رانندگان هفتم شد در حالی که شوماخر با 70 امتیاز کمتر نسبت به نیکو در جایگاه نهم ایستاد مرسدس هم در رده بندی تیمی 4 ام شد .

 

نیکو روزبرگ فصل 2011 را خوب اغاز نکرد , در استرالیا بدلیل مشکل لاستیک باریچلو نتوانست مسابقه را به اتمام برساند . او بقیه مسابقات فصل را با توجه به قدرت ماشینش خوب پشت سر گذاشت و در پایان رده 7 ام را کسب کرد , بالاتر از هم تیمی خود مایکل شوماخر که آن روز ها بدلیل سن بالا نتوانسته بود عملکرد خوبی داشته باشد .

 

در سال 2012 نیکو اولین پیروزی خود را در فرمول یک در گرندپری چین بدست اورد و همچنین پس از 57 سال اولین راننده آلمانی ای بود که توانسته بود با یک تیم آلمانی برنده یک گرند پری شود , در پایان فصل نیکو با کسب 93 امتیاز در جایگاه 9 ام ایستاد . فصل 2012 برای هواداران مایکل شوماخر بسی غم انگیز بود , مایکی در پایان فصل 13 ام شد . او در میانه های فصل اعلام کرد که میخواهد از فرمول یک جدا شود , همچنین پیش از آن در چند گرندپری گفته بود آمده نیست و نمیخواهد شرکت کند . اسطوره ی مسابقات آخرین مسابقه خود را در برزیل با کسب رده 7 ام به پایان رسانید .

 

 

در سال 2013 لوییس همیلتون به مرسدس پیوست و با نیکو روزبرگ هم تیمی شد و این شروعی بود بر یکی از جنجالی ترین رقابت های چند سال اخیر . سال 2013 برای نیکو سال خوبی بود چون هم قدرت ماشین مرسدس بهتر شده بود و هم نیکو با تجربه تر , او در پایان فصل توانست با کسب 171 در رده ششم بایستد اما لوییس همیلتون عملکرد بهتری داشت و با 189 امتیاز 4 ام شد , مرسدس هم در رده بندی تیمی با اختلاف 236 امتیاز اختلاف پشت سر ردبول قرار گرفت .

 

فصل 2014 آغاز سلطه بی چون و چرای مرسدس بر فرمول یک بود , به طوری که دو راننده آن در 11 مسابقه از 19 مسابقه مقام اول و دوم را در اختیار داشتند در پایان فصل هم مرسدس با کسب 701 امتیاز و اختلاف 296 امتیازی با ردبول قهرمان شد . نیکو روزبرگ اما بازهم نتوانست قهرمان مسابقات شود و این لوییس همیلتون بود که پس از 6 سال برای بار دوم قهرمان می شد . البته مشکلات متعدد ماشین نیکو در آن فصل هم خود جای بحث دارد .

 

فصل 2015 برای نیکو با اینکه شروع خوبی نداشت اما پایانش توانست اندکی روحیه از دست رفته روزبرگ را به او باز گرداند . 2015 تکرار مکررات بود هم برای مرسدس که عملکرد فوق العاده ای داشت و هم برای همیلتون که برای سومین بار قهرمان جهان شد . نیکو که در 3 مسابقه پایانی سال 2015 پیروز از پیست خارج شده بود توانست در 4 مسابقه اولیه سال 2016 هم به این روند ادامه دهد تا به همه نشان دهد که 2016 می تواند برای او متفاوت تر از همیشه باشد و شاید برای او قهرمانی به همراه داشته باشد اما آیا این اتفاق خواهد افتاد ؟