فرمول یک ایران – کمتر کسی انتطار چنین شروعی را داشت. گرندپری استرالیا 2019 تئاتر شگفتی ها بود. فراری که سلطان بلا منازع تست های پیش فصل بود نتوانست آن طور که باید فصل را شروع کند اما در عوض رقیب اصلی آن ها مرسدس، قدرت خود را در استرالیا به رخ همگان کشید. چه کسانی مزد زحمات خود را در استرالیا دریافت کردند و چه کسانی دست خالی این گرندپری را ترک کردند؟

برندگان

والتری بوتاس

والتری بوتاس - استرالیا 2019

والتری بوتاس – استرالیا 2019

اولین برنده ی لیست ما، شایسته ترین فرد لیست ماست. والتری بوتاس در سال 2018، فصلی فاجعه بار را در فرمول یک گذراند. نتوانست هیچ بردی کسب کند و در نیمه ی دوم فصل نیز بسیار وحشتناک و ضعیف ظاهر شد.

بر اساس آن چه که در استرالیا دیدیم، او با روحیه ی مضاعف و ظاهر جدیدی به مسابقات بازگشته است. او در خارج از پیست قوی تر و سر سخت تر به نظر می رسد و در پیست نیز تهاجمی و قاطع ظاهر شد. نتیجه ی این موارد، اولین برد او در فصل 2019 فرمول یک را رقم زد.

بوتاس، پول پوزیشن مسابقه را فقط با یک دهم ثانیه اختلاف نسبت به هم تیمی اش لوییس همیلتون از دست داد اما در مسابقه با اختلاف 20.8 ثانیه ای نسبت به همیلتون اول شد. این برد با این اختلاف زمانی، بیشتر از هر مقدار اختلاف زمانی است که در همه ی مسابقات فصل 2018 برنده مسابقه با نفر دوم داشته است.

او حتی در اواخر مسابقه، در دور یکی مانده به آخر توانست سریعترین دور مسابقه را به نام خود ثبت کند و بدین ترتیب یک امتیاز دور سریع که قانون جدید مسابقات می باشد را نیز کسب کرد. او عملکرد فوق العاده ای در این مسابقه داشت اما آیا می تواند آن را در طول فصل حفظ کند؟

قانون جدید فرمول یک؛ رانندگان و تیم ها برای سریع ترین دور امتیاز دریافت می کنند

مکس ورشتپن

سبقت مکس ورشتپن از سباستین فتل – استرالیا 2019

ما در مسابقه ی استرالیا، شاهد یک مکس ورشتپن با کیفیت بودیم و مرد هلندی هر لحظه سعی می کرد که از خودروی خود صدم ثانیه های بیشتری را بیرون بکشد و این دقیقا کاری بود که او در اولین مسابقه ی فصل انجام داد.

مدیریت عالی او در حفظ و نگهداری از تایر ها، به او این امکان را داد که مدت بیشتری در پیست بماند و بدین ترتیب برای اولین بار از فصل 2008، هوندا توانست رهبری مسابقه را تجربه کند. او همچنین پس از انجام پیت استاپ، با یک سبقت عالی از سباستین فتل توانست سکوی مسابقه را به چنگ آورد.

او منتظر ماند تا یک فرصت مناسب نصیب او شود، سپس از خارج پیچ 3 به سمت فتل حمله ور شد و با یک سبقت زیبا اولین پودیوم فصل خود و همچنین اولین پودیوم هوندا پس از گرندپری کانادا سال 2008 را بدست آورد.

او همچنین با کسب این سکو و 5 سکویی که در 5 مسابقه ی آخر فصل 2018 بدست آورده است، ششمین سکوی متوالی خود را کسب کرد و این رقم علاوه بر این که رکورد بیشترین سکو های کسب شده ی متوالی در کارنامه ی شخصی او می باشد، در مقایسه با سایر رانندگان نیز بیشترین می باشد. او اگر بتواند همین روند خود را ادامه دهد ممکن است به یکی از مدعیان جدول قهرمانی رانندگان بدل گردد.

دنیل کویات

دنیل کویات و پیر گسلی در تعقیب او - استرالیا 2019

دنیل کویات و پیر گسلی در تعقیب او – استرالیا 2019

هیچ راننده ای در فرمول یک شانس دوم دریافت نمی کند، چه رسد به شانس سوم اما دنیل کویات در مسابقه ی استرالیا هر چه در توان داشت انجام داد و در نهایت توانست رتبه ی دهم مسابقه را کسب کند. تک امتیازی که پس از یک سال دوری از فرمول یک هم برای خود و هم برای تیمش به ارمغان آورد.

البته او در این مسابقه فراز و فرود های بسیاری داشت همانند تلاش برای سبقت از لنس استرول که در نهایت نه تنها سبقت او تکمیل نشد بلکه با رفتن روی سنگ ریزه ها فاصله اش با استرول بیشتر نیز شد اما او این حرکت خود را با یک سبقت عالی از پیر گسلی بعد از خروج او از پیت لین جبران کرد. باید ببینیم که آیا او می تواند این عملکرد خود را در طول فصل ادامه دهد؟

نبرد تیم های میانه جدول

ریسینگ پوینت و آلفا رومئو - استرالیا 2019

ریسینگ پوینت و آلفا رومئو – استرالیا 2019

در مرحله اول دور تعیین خط (Q1)، اختلاف زمانی میان دور های 17 راننده اول راه یافته به مرحله دوم، فقط یک ثانیه بود اما با راه یافتن ربه مراحل بالاتر، سه تیم برتر (مرسدس، فراری و ردبول) فاصله ی خود را بیشتر نیز کردند اما این اختلاف در میانه های جدول همچنان بسیار نزدیک دنبال می شد.

در مرحله دوم تعیین خط (Q2) فقط نیم ثانیه رده های پانزدهم تا هفدهم را از هم جدا می کرد. این بدان معناست که ممکن  تیم هایی که در جایگاه های آخر مرحله سوم تعیین خط (Q3) مشاهده می شوند در همان مرحله اول حذف شوند. بنابراین از این به بعد تیم ها باید اهمیت بیشتری برای دور های تعیین خط قائل شوند.

در شرایط مسابقه نیز، تیم هایی نظیر هاس، رنو، آلفا رومئو، ریسینگ پوینت، تورو روسو و مک لارن، تیم هایی تقریبا نزدیک به یکدیگر هستند که برای موفقیت در مسابقه، باید تلاش بیشتری در دور های تعیین خط از خود نشان دهند و یک استراتژی مناسب برای مسابقه اتخاذ کنند. یعنی ممکن است 8 تیم مختلف در ده تای اول قرار گیرند. به نظر می رسد بالاخره تغییر قوانین توانسته تا قدری برخی تیم ها را به یکدیگر نزدیک تر کند. پس ممکن است فصل هیجان انگیزی پیش روی ما باشد.

تیم هاس

کوین مگنوسن - استرالیا 2019

کوین مگنوسن – استرالیا 2019

گرندپری استرالیا به غیر از فصل 2016 که در آن رومن گروژان توانست رده ششم مسابقه را کسب کند، یادآور خاطرات بدی برای تیم هاس می باشد.

فصل 2018 دردناک تر بود، چرا که هر دو راننده ی این تیم یعنی رومن گروژان و کوین مگنوسن در آستانه ی کسب یکی از بهترین نتایج این تیم از زمان حضور آنان در فرمول یک یودند که اشتباه در پیت استاپ برای هر دو راننده موجب خروج آن ها از مسابقه شد.

اما کوین مگنوسن بعد از دو فصل سنت شکنی کرد و با یک رانندگی فوق العاده و تقریبا بی نقص توانست رده ششم مسابقه را کسب کند و بعد از اولین و تنها پودیوم خود در استرالیا 2014، بار دیگر در استرالیا موفق به کسب امتیاز شود.

بازندگان

فراری

لوئیس همیلتون، سباستین فتل و مکس ورشتپن - استرالیا 2019

مرسدس، فراری، ردبول – استرالیا 2019

فراری اولین بازنده ی لیست ما می باشد چرا که پس از نمایش قدرت خود در تست های پیش فصل، در گرندپری استرالیا 2019 عملکردی ضعیف و دور از انتظار از خود نشان داد.

سباستین فتل ادعا کرد که فراری فقط قدری آهسته می باشد اما او بی راه نمی گوید چرا که فراری مسابقه را تقریبا یک دقیقه پس از برنده ی مسابقه، والتری بوتاس به پایان رساند. این عملکردی دور از انتظار برای همه و به خصوص طرفداران فراری می باشد چرا که سباستین فتل از زمانی که به فراری ملحق شده است این اولین بار است که در این گرندپری موفق به کسب سکو نمی شود و علاوه بر آن، آن ها از ردبولی شکست خوردند که از موتور هوندا استفاده می کند اما در اولین مسابقه خود عملکردی فوق العاده از خود نشان داد.

مدیر تیم فراری، متیا بینوتو اذعان کرد که تیم دلیل کمبود چسبندگی خودرو و همچنین چرایی اینکه آن ها در تمام آخر هفته نتوانستند چسبندگی و عملکرد مورد انتظار خود را کسب کنند، نمی داند. بنابراین فراری قبل از گرندپری بحرین کار های بسیاری باید انجام دهد تا این عقب ماندگی را جبران کند.

دنیل ریکاردو

دنیل ریکاردو - استرالیا 2019

دنیل ریکاردو – استرالیا 2019

دنیل ریکاردو هرگز در گرندپری خانگی خود موفق نبوده است و این عدم موفقیت در سال 2019 و در اولین مسابقه او برای رنو نیز تکرار شد.

همه چیز از همان ابتدا اشتباه پیش رفت. او پس از استارت مسابقه بلافاصله روی چمن ها رفت و با شیب تقریبا ملایمی که در مسیرش قرار داشت برخورد کرد و بدین ترتیب بال جلوی خودرویش را از دست داد. سپس او با یک پیت استاپ بال جلوی خود را تعویض کرد اما در نهایت مجبور به خروج از مسابقه شد.

نتیجه ی ایده آلی برای اولین مسابقه ی او با رنو نبود و همچنین با قرار گرفتن نیکو هالکنبرگ در رده ی هفتم مسابقه و کسب چهارمین رده ی هفتمی خود در پنچ سال گذشته در استرالیا، ممکن است کمی اضطراب و نا امیدی نیز گریبان گیر دنیل ریکاردو شود.

تیم مک لارن

کارلوس ساینز - استرالیا 2019

کارلوس ساینز – استرالیا 2019

پس از اینکه لاندو نوریس توانست در دور تعیین خط رده هشتم را کسب کند به نظر می رسید که این آخر هفته ای باشد که مک لارن وعده آن را داده بود.

با وجود اینکه استارت مسابقه نا امید کننده بود اما با این حال امتیازات تا زمانی که آن ها پشت سر آنتونیو جیوویناتزی که با اتومبیل آسیب دیده ی خود زمان بیشتری نیز در پیست مانده بود و برای تعویض لاستیک به پیت نرفته بود، گیر نکرده بودند، در دسترس بود اما پس از آن امید ها برای کسب امتیاز از بین رفت.

نوریس که در طول مسابقه مدیریت قوی خود در حفظ تایر ها و همچنین سوخت خودرو را نشان داد، در نهایت مسابقه را در رده دوازدهم به پایان رساند. اما هم تیمی او کارلوس ساینز به دلیل خرابی سیستم بازیابی انرژی جنبشی (MGU-K) موتور اتومبیل خود از دور مسابقه کنار رفت.

بیشتر بدانید؛ با سیستم بازیابی انرژی پاور یونیت فرمول یک بیشتر آشنا شوید

تیم ویلیامز

رانندگان ویلیامز - استرالیا 2019

رانندگان ویلیامز – استرالیا 2019

خودروی تیم ویلیامز قبل از شروع گرندپری استرالیا 2019 غیر قانونی شناخته شد اما آن ها در رساندن این خودرو و تهیه یک شاسی مطابق با فوانین دست به کار بزرگی زدند تا حداقل فصل برای آنان مانند تست های پیش فصل فاجعه بار آغاز نشود.

اما سرعت خودرو بسیار بدتر و افتضاح تر از آن چه بود که آن ها تصورش را می کردند. جورج راسل گفته است که خودرو از یک مشکل کاملا اساسی رنج می برد.

راسل نسبت به هم تیمی با تجربه تر خود رابرت کوبیتسا که پس از مدت ها به فرمول یک بازگشته است عملکرد بهتری در مسابقه داشت اما اتمام مسابقه در حالی که هر دو راننده 2 و 3 دور لپ شده اند بسیار دلسرد کننده می باشد.

اگر آن ها همه چیز را به سرعت بهبود ندهند، فصلی بسیار طولانی و اسف بار پیش روی این تیم پر افتخار در فرمول یک خواهد بود.

تیم هاس

رومن گروژان - استرالیا 2019

رومن گروژان – استرالیا 2019

مسابقه استرالیا هر چند برای کوین مگنوسن به خوبی پیش رفت اما برای رومن گروژان یک دژاوو بود. (آشناپنداری یا دژاوو یا حالت پیش‌دیده، حالتی از ذهن است که در آن فرد پس از دیدن صحنه‌ای احساس می‌کند آن صحنه را قبلاً دیده‌است و در گذشته با آن مواجه شده‌است) مسابقه او در حالی که می توانست با یک رده خوب به اتمام برسد بار دیگر با یک اشتباه در پیت استاپ به پایان رسید و به همین دلیل است که آن ها در لیست بازندگان نیز قرار می گیرند.

مدیر تیم هاس، گانتر اشتاینر درباره ی این مشکل بیان کرد که تیم در فصل گذشته در تمام پیت استاپ های بعد از مسابقه استرالیا هیچ مشکلی نداشته است اما نفرین تعویض تایر دوباره در بدترین زمان و باز هم در گرندپری استرالیا گریبان گیر آنان شد.

آن ها هنوز هم دقیق نمی دانند که این مشکل از کجا ناشی می شود اما قطعا برای مسابقه ی بعدی راهی پیدا خواهند کرد تا امتیازات از دست رفته را جبران کنند.

22 دیدگاه

 1. harlidkns

  17

  0

  تیم ویلیامز که قطعا بازنده محض تمام 21 گرندپری خواهد بود
  اگر فراری هم مشکل رو پیدا نکنه و حل نکنه قصه 2016 روزبرگ و همیلتون تکرار میشه و مرسدس اون جلو جولان میده فقط و بقیه هم تماشاگر

 2. ايزديار

  18

  17

  از لحاظ تيمي
  تيم فراري بازنده اصلي بود كه ستاپ پيدا نكردن و راننده ها رو با ماشين غير رقابتي به پيست فرستادن

  از لحاظ فردي هم
  هميل بازنده اصلي بود كه از جايگاه پول
  و با اون هيولايي كه دور 57 باش دور خيلي سريعي زد
  نتونست مسابقه رو ببره
  و وينگمن مغلوبش كرد

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   8

   15

   یکبار امدم مثل شماها به فرمول 1 نگاه کنم، واقعا تحملش سخت بود. که حرفهایی برنم که نتوانم بابتش اصلا هیچ منطق و مدرکی داشته باشم.

   وینگمن را میشه لطفا تعریف کنی یعنی چی؟
   ریشه وینگمن از چه مفهومی می اید، و اصلا کجا میتوان استفاده کرد؟

   از دوستانتان بارها پرسیدیم، اما نتوانستن پاسخ دهند، ببینیم شما میتوانی،
   ااصولا برای اینکه بتوانید تحمل شکست سنگین سال قبل را تحمل کنید، سالی که بجز شما چند نفر که دارید شهرت پیدا میکنید، بقیه سال فراری میدانستن.
   انا برای تحمل این شکست امدید از چیزی استفاده کردید که یکنفرتان نمیتوانید جواب دهید بابتش.

   شگحداقل از چیزی اسافاده کنید که بتوانید پاسخگویش باشید.

   بوتاس بغیر از روسیه در کدام مسابقه شانس قهرمانی داشت که بخاطر لوییس انرا از دست داد؟
   خیلی واضح است.
   برای فکر کنم مرتبه سیصد یا چهارصدم هستش که میگویم یک کوقع الکان را نگویید که وضعیتتان خراب تر میشود.
   چون تصاویری که ما داریم نشان میدهد که والتری 3 مرتبه به لوییس حمله میکند اما موفق نمیشود، و برای مرتبه چهارم میخواست حمله کنه که بدرستی تیم بهش گفت پوزیشن را حفظ کند چون زمین لیز بود و احتمال اینکه هر دو از مسابقه خارج شوند زیاد بود، که البته اینکار مرسدس تمام رویاهای شما را به باد داد که منتظر تصادف بودید. پس شما یا نمیدانید وینگمن یعنی چی، یا میدانید و دلیلش را باید بتوانید بگویید.
   چون با یک مسابقه راننده ای وینگمن نمیشود. چه دل پری داشت کیمی.

   دوستان باور کنید اعتبار خودتان هزاران برابر فتل ارزش دارد اینقدر راحت نابودش نکنید.
   در ضمن اگر دوست داشتید تلمتری دور پول پوزیشن لوییس و با سریعترین دور فتل موجود است، اینکه چرا فتل با سرعت 90 کیلومتر وارد پیچ میشود ولی لوییس با 102 کیلومتر نکات جالبی میتونه باشه.

   در کل فصل غم انگیزی را دارید که رانندتون اول مسابقه اون کار را با هم تیمیش کرد، و اخر مسابقه هم دستور تیمی در اولین مسابقه.

   لکلرک امسال فتل سال 2014 را براتون بازسازی خواهد کرد.

   • Akbar (Ghasemi)

    10

    5

    “در ضمن اگر دوست داشتید تلمتری دور پول پوزیشن لوییس و با سریعترین دور فتل موجود است، اینکه چرا فتل با سرعت 90 کیلومتر وارد پیچ میشود ولی لوییس با 102 کیلومتر نکات جالبی میتونه باشه.”

    وااااااااای خدا کرک های اسکای و موتوراسپرت و اتواسپرت و بیلد و و و رو فردادی با این تحلیل!!!

    یه وقتایی عاشقتم دگدرررر خخخخخخ

    بابا فراریا و هاس ها تو تاپ اسپید اون ته های جدول بودن
    بخاطر مشکل پایداری رو مود سیف بودن ????????

    یه چندتا تحلیل دیگه بذاری تمام مخاطبا خندوانه و دورهمی رو جذب میکنی ????

    شما همون سبک چرا باید بگذارد رد بشود رو حفظ کنی سنگین تری????

   • dortyyy

    8

    1

    والا منم طرفدار همیلتون و فراری هستم ولی این همه خشم شما از بقیه رو درک نمیکنم که مجبورتون کرده در چند پاراگراف نوشته ده ها غلط املایی داشته باشی

   • ايزديار

    8

    3

    كاربر شفيعي به چه زباني صحبت ميكني
    چون هيچ جمله اي مفهوم نيست.
    صد رحمت به مترجم گوگل?

   • REZA.M

    1

    1

    دکتر تو بهترین همیل فن هستی که تا حالا دیدم.44 فن ها از تو بهتر ندارن.

 3. Mjyz

  19

  3

  چرا همه سبقت مکس از فتل رو خیلی بزرگ نشون میدن . نویسنده به این نکته هم اشاره نکرد که فتل تایرهای کهنه داشته و مشکل در پاور یونیت بعد چون مکس از خارج پیچ از فتل سبقت گرفت ، سبقتش فوق العاده بود .

  تشکر بابت ترجمه این مطلب و همچنین خسته نباشید به تیم فرمول ۱ ایران و سال نو همگی مبارک باشه . امیدوارم در سال جدید اتفاقات خوبی برای همه رخ بده ?

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   5

   15

   اگر همه اینکار را میکنن پس بدان که حتما چیزی بوده.
   منتها من سوالی دارم، یکبار میشه شما بگویید که در فلان زمان یک ماشین از فتل سبقت گرفت و شماها نگفتین یک جاییش خراب بوده، یا لاستیک نداشته. بهرحال بهانه ای اوردین، یکمرتبه اگر توانستید نشان دهید که همچین چیزی نگفته باشید.
   واقعا خسته نمیشوید.
   این خرابی ماسین فتل را و مشکل در پاوریونیت را میشه بگی چطور متوجه شدین؟

   شماها اشتباه متوجه شدین، هوادار کلا تعریفش چیزه دیگری است.
   شماها شدین یک عده ادم بدون جنبه، تعصب فراوان، که خودشان دارند خودشان را زیر سوال میبرند.

   • Akbar (Ghasemi)

    9

    4

    ” این خرابی ماشین فتل را و مشکل در پاوریونیت را میشه بگی چطور متوجه شدین؟”

    شما انگار یه نفر بهت یه سری خبر خاص میده میگه برو هی بذار رو رپیت !!
    تمام مجله های معتبر خبری اف1 دنیا راجع به این موضوع و شخص بینوتو صحبت کردن کلی ویدیو هست رادیو هست!!!

   • ايزديار

    8

    3

    دگتر
    شما كه خارجه تشريف داري
    چرا همه اطلاعاتت در حد اخباري هس كه در ايران و افغانستان منتشر ميشه?

   • Ahmad VETTEL

    5

    3

    دیگه همه مطمئن هستن فراری بخاطر ترس از مشکلات پایداری موتورش رو مود سیف بوده.
    حالا اگه اینا واست اهمیت نداره مشکل خودته
    دکتر سابق و رستوران دار فعلی

 4. Saeed

  10

  3

  چرا کسی حرفی از جیوویناتزی نزد!؟

  عین ی جیمی جامپر بود تو ریس

 5. محمدرضا

  9

  1

  مسابقه بحرین قدرته فراریو نشون میده …

 6. آرشا

  9

  0

  ربطی نداره ولی..
  سلام میکنم به همه کسانی که برای این سایت زحمت میکشن واقعا خسته نباشید وهمچنین تمام کاربرای عزیزی که دنبال میکنن اخبار سایت را امیدوارم سال خوب همراه با سلامتی داشته باشید همگی امیدوارم سال جدید قویتر از همیشه به کارتون ادامه بدید..
  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 7. Ezk1980

  5

  9

  اونیکه دوم شده بازنده اصلیه ??? لابد فتل هم برنده اصلیه که تونسته چهارم بشه اونم به لطف شهید لکرک …وقتی با لاستیک نداشته بتونی جلوی ورشتاپن مقاومت کنی دوم بشی و دشمنت بگه باختی چون دوم شدی یعنی اینقدر کارش خوب بوده که دومی هم براش باخته …

  • ايزديار

   8

   3

   ezk
   خوبه كلمه شهيدو يادتون داديم
   وگرنه چيزي نداشتيد كه كامنت كنيد

   بعدشم اسطورتون با لاستيك نداشته دور ٥٧ چه تايمي زد

   بقول دگترتون
   لطفا چرا به اين سوال پاسخ دهيد

 8. dortyyy

  5

  2

  به نظرم مسابقه تازه شروع شده و امیدوارم حتی اگر فراری هم تیم خوبی نداشته باشه رقابت بین بوتاس و همیلتون و وشتاپن مسابقات رو جذاب کنه.
  من طرفدار همیلتون هستم ولی شکست در هفه آخر (مثل سال آخرین قهرمانی روزبرگ) رو به پیروزی از سه مسابقه جلوتر ترجیح میدم، در کل امیدوارم امسال قهرمانی همیلتون رو در پیروزی مسابقه آخر در برابر ورشتاپن جشن بگیریم

 9. H.farahani

  7

  2

  برنده اصلی استرالیا قطعا بوتاس بود.حتی اگه مثل من ازش خوشتون نیاد نمیشه براش خوشحال نبود.2018 سال بسیار سختی برای ولتری و خانواده اش بود.
  اگر به دستورات تیمی مستقیم که برد رو از یه نفر گرفته مثل روسیه نگاهی بندازیم به دو مورد اخیر که از قضا هر دو تو تیم قرمز بوده میرسیم.المان 2010 و اتریش 2002.هر دو راننده که برد رو از دست دادن برزیلی بودن.ماسا و باریچلو.اما دو برزیلی یه تفاوت اساسی با بوتاس داشتن.مراسم سکوی اتریش 2002 همراه با هو کردن تماشاچیان بود.همه فراری و بعضی شوماخر رو محکوم کردن.حمایت بسیاری از روبنس شد.حتی رئیس جمهور وقت برزیل در حمایت از هموطنش مصاحبه کرد و فراری رو محکوم.همین وضع در 2010 تکرار شد.کسی به فاصله دو برزیلی با هم تیمی هاشون توجه نکرد و کلا منطق این عمل رو زیر سئوال بردن.بعد از المان 2010 فیا قانون منع دستور تیمی رو تصویب کرد.این وضع در زمان حضور کیمی و فتل هم تکرار شد.موناکو 2017 و چند دور پیت استاپ دیرتر در چین موج احساسات رو ضد فراری برانگیخت و ….
  اما بوتاس.نه تنها کسی حامی بوتاس نبود بلکه بدترین حملات و توهین ها نثارش شد.حرف های که در مقابلشون وینگمن یا شهید تعریف و تمجید محسوب میشد.و همه خود بوتاس رو مقصر میدونستن.حتی هم وطناش وبعضی اسپانسرها.
  برخلاف موارد پیشین اختلاف با هم تیمی مهم شده بود.اینکه تیمی صلاح تیمی رو بالاتر بدونه کاملا منطقیه و شخصا باهاش موافقم.ولی زمانی که برد رو از کسی میگیریم باید حمایتش کنیم.
  استرالیا اخیر شاهد دستور فراری برای عدم درگیری دو راننده بودیم.دوباره رسانه ها کسی که دستور گرفت رو مظلوم و فراری رو ظالم معرفی کردن.بدون توجه به شرایط ریس و تیم.مثل اینکه نه خود این عمل که فاعل مهمه.شاید هم شرایط بدتر باشه.چون تو امریکا و برزیل سال قبل کسی دستور تیمی به فتل رو ندید ولی امروز یه چهارمی…

  • dortyyy

   3

   1

   خیلی خوب و منطقی نوشتید.
   البته من نمیدونم توهین ها به بوتاس در چه سطحی بوده ولی من به عنوان یه بیننده که همه مسابقات پارسال رو دیدم و طرفدار مرسدس هم هستم واقعا یه جاهایی بوتاس روی اعصابم رژه رفت پارسال. بارها در چند مسابقه میتونست به ماشین جلویی حمله کنه و این کار رو نکرد و فکر کنم یه جورایی رکورد تماشای اگزوز حریفان رو مال خودش کرد.
   در چندین مسابقه مثلا 40 دور پشت رقیبش و به فاصله 3-4 ثانیه حرکت میکرد و هیچ فشاری نمی آورد به خودش، در صورتی که چند مسابقه آخر دو سال قبل رو به خاطر بیارید که همیلتون چجور برای قهرمانی با روزبرگ هم تیمی خودش میجنگید.

 10. Ahmad VETTEL

  3

  3

  دکتر جدیدا ردبول زیاد مصرف میکنی؟
  آخه همون توهماتی رو زدی که مارکو و هورنر زدن