دنیل کویات
26
ملیت : روسیه
سن : 22
نام تیم : تورو روسو
محل تولد : اوفا
تاریخ تولد : 26-04-1994
تعداد مسابقات : 59
تعداد برد : 0
امتیاز ها : 128
تعداد سکو : 2
بیوگرافی دنیل کویات

اطلاعات کلی

دنیل ویاچسلاوویچ کویات راننده تیم توروروسوست که سال ۲۰۰۹ وارد کارتینگ شد و پس از رقابت در فرمول بی ام دبلیو ، تویوتا ریسینگ ، فرمول رنو ، جی پی ۳ و فرمول ۳ در نهایت در سال ۲۰۱۳ به فرمول یک و توروروسو راه یافت.کویات در سال ۲۰۱۵ به ردبول پیوست و پس از سومین گرندپری سال بعد به توروروسو بازگشت.

زندگی حرفه ای قبل از فرمول یک

کارتینگ – ۲۰۰۹

مرد روسی در سال ۲۰۰۹ موفق به کسب رتبه سوم در KF3 شد.

فرمول بی ام دبلیو – ۲۰۱۰

کار خود در اتومبیلرانی را با تیم جوانان ردبول و در رقابت های فرمول بی ام دبلیو ادامه داد و فصل را با کسب رتبه دهم در فرمول بی ام دبلیو به پایان رساند.

تویوتا ریسینگ – ۲۰۱۱

با تیم ویکتوری در این رقابت ها شرکت و رده پنجم را از آن خود کرد.

فرمول رنو – ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲

با تیم کوییرانن پا به این مسابقات گذاشت و با عملکرد عالی خود موفق به کسب رتبه سوم در یوروکاپ فرمول رنو و فرمول رنو انگلستان ، کسب رتبه دوم در یوروکاپ فرمول رنو و فرمول رنو NEC و کسب قهرمانی در فرمول رنو آلپ شد.

جی پی ۳ و فرمول ۳ اروپا – ۲۰۱۳

با تیم آردن در جی پی ۳ و با تیم کارلین در فرمول سه شرکت کرد و قهرمانی جی پی سه را به دست آورد تا به توروروسو بپیوندد.

فرمول یک

در سال ۲۰۱۴ جانشین ریکیاردو در توروروسو و هم تیمی ژین اریک ورنیه ی فرانسوی شد.در این فصل دنیل ۸ امتیاز کسب کرد و پانزدهم شد.در فصل بعد پس از پیوستن فتل به فراری ، به ردبول آمد و این فصل را با ۹۵ امتیاز و در رده هفتم به پایان رساند اما در فصل بعد تنها پس از سه گرندپری با ورشتپن راننده توروروسو جابجا شد و در حال حاضر در توروروسو رانندگی می کند.

زندگی شخصی

کویات در حال حاضر در شهر رم ایتالیا زندگی می کند و به زبان های روسی ، ایتالیایی و انگلیسی مسلط است. ورزش های مورد علاقه او پینگ پونگ ، فوتبال و اسکی است.کویات با اینکه گواهینامه رانندگی در فرمول یک را دارد اما گواهینامه رانندگی معمولی در روسیه را ندارد.