دنیل کویات
26
ملیت : روسیه
سن : 22
نام تیم : تورو روسو
محل تولد : اوفا
تاریخ تولد : 26-04-1994
تعداد مسابقات : 50
تعداد برد : 0
امتیاز ها : 126
تعداد سکو : 2
بیوگرافی دنیل کویات

اطلاعات کلی

دنیل ویاچسلاوویچ کویات راننده تیم توروروسوست که سال 2009 وارد کارتینگ شد و پس از رقابت در فرمول بی ام دبلیو ، تویوتا ریسینگ ، فرمول رنو ، جی پی 3 و فرمول 3 در نهایت در سال 2013 به فرمول یک و توروروسو راه یافت.کویات در سال 2015 به ردبول پیوست و پس از سومین گرندپری سال بعد به توروروسو بازگشت.

زندگی حرفه ای قبل از فرمول یک

کارتینگ – 2009

مرد روسی در سال 2009 موفق به کسب رتبه سوم در KF3 شد.

فرمول بی ام دبلیو – 2010

کار خود در اتومبیلرانی را با تیم جوانان ردبول و در رقابت های فرمول بی ام دبلیو ادامه داد و فصل را با کسب رتبه دهم در فرمول بی ام دبلیو به پایان رساند.

تویوتا ریسینگ – 2011

با تیم ویکتوری در این رقابت ها شرکت و رده پنجم را از آن خود کرد.

فرمول رنو – 2010 تا 2012

با تیم کوییرانن پا به این مسابقات گذاشت و با عملکرد عالی خود موفق به کسب رتبه سوم در یوروکاپ فرمول رنو و فرمول رنو انگلستان ، کسب رتبه دوم در یوروکاپ فرمول رنو و فرمول رنو NEC و کسب قهرمانی در فرمول رنو آلپ شد.

جی پی 3 و فرمول 3 اروپا – 2013

با تیم آردن در جی پی 3 و با تیم کارلین در فرمول سه شرکت کرد و قهرمانی جی پی سه را به دست آورد تا به توروروسو بپیوندد.

فرمول یک

در سال 2014 جانشین ریکیاردو در توروروسو و هم تیمی ژین اریک ورنیه ی فرانسوی شد.در این فصل دنیل 8 امتیاز کسب کرد و پانزدهم شد.در فصل بعد پس از پیوستن فتل به فراری ، به ردبول آمد و این فصل را با 95 امتیاز و در رده هفتم به پایان رساند اما در فصل بعد تنها پس از سه گرندپری با ورشتپن راننده توروروسو جابجا شد و در حال حاضر در توروروسو رانندگی می کند.

زندگی شخصی

کویات در حال حاضر در شهر رم ایتالیا زندگی می کند و به زبان های روسی ، ایتالیایی و انگلیسی مسلط است. ورزش های مورد علاقه او پینگ پونگ ، فوتبال و اسکی است.کویات با اینکه گواهینامه رانندگی در فرمول یک را دارد اما گواهینامه رانندگی معمولی در روسیه را ندارد.