لنس استرول
18
ملیت : کانادایی
سن : 19
نام تیم : ویلیامز
محل تولد : مونترال
تاریخ تولد : 29-10-1998
تعداد مسابقات : 32
تعداد برد : 0
امتیاز ها : 44
تعداد سکو : 1
بیوگرافی لنس استرول

لنس استرول راننده ی کانادایی جوانی است که در تاریخ ۲۹ اکتبر ۱۹۹۸ به دنیا آمد. لنس پسر لارنس استرول، میلیاردر مشهور کانادایی و کلر استرول است.

 

همانند بسیاری از رانندگان لنس کار خود را از کارتینگ آغاز کرد و موفقیت های زیادی در کانادا و در کل آمریکای شمالی به دست آورد.

 

کارتینگ

 

در سال ۲۰۰۸ لنس توسط فدراسیون اتومبیل رانی کِبِک(یکی از استان های کانادا که مونترال در آن قرار دارد) به عنوان تازه کار برتر سال انتخاب شد. آن سال رقابت مونترال را برد و در کانادا هم قهرمان شد. موفقیت های بسیار لنس در کارتینگ نشان از استعداد فراوان او در رانندگی داشت.

 

لنس استرول

 

فرمول ۳

 

در سال ۲۰۱۵ لنس موفق به قهرمانی در سری مسابقات تویوتا شد. این مسابقات در نیوزیلند برگزار می شود و لنس با ۱۰ سکو و ۴ پیروزی توانست در جایگاه نخست قرار بگیرد.

 

در همان سال او در رقابت های F3 اروپایی شرکت کرد و عضو تیم ایتالیایی پریما بود، او یک مسابقه را برد و در ۱۷ مسابقه ی دیگر نیز جزو ۶ نفر جلو بود. استرول در سال ۲۰۱۵ بدجور سرش شلوغ بود و در کل ۵۰ مسابقه داد و همچنین استارت خود را در گرندپری ماکائو فرمول ۳ زد.

 

لنس استرول

 

فرمول یک

 

استرول عضو آکادمی فراری هم بود و دومین راننده ی جوانی است که توسط یک تیم فرمول یکی جذب شده است. در نوامبر سال ۲۰۱۵ اعلام شد که لنس استرول فراری را ترک خواهد کرد تا به عنوان راننده ی تست ویلیامز فعالیت کند.

 

لنس استرول

 

در سوم نوامبر سال ۲۰۱۶ ویلیامز اعلام کرد که لنس استرول در فصل ۲۰۱۷ فرمول یک راننده ی آن ها خواهد بود. او اولین راننده ی کانادایی فرمول یک از زمان ژاک ویلنوو خواهد بود که اتفاقا او نیز کارش را با ویلیامز شروع کرد.