نیکو هالکنبرگ
27
ملیت : آلمانی
سن : 30
نام تیم : رنو
محل تولد : امریش آن در راین
تاریخ تولد : 19-08-1987
تعداد مسابقات : 149
تعداد برد : 0
امتیاز ها : 457
تعداد سکو : 0
بیوگرافی نیکو هالکنبرگ

 

از نظر بسیاری از طرفداران فرمول یک، نیکو هالکنبرگ یک قهرمان در حال انتظار است. او برنده ای است که در هر رقابتی، قبل از حضورش در فرمول یک قهرمان بوده است.

شروع افتخارات هالکنبرگ با کارتینگ بود. در سال ۲۰۰۲ نیکو توانست در مسابقات کارتینگ رده جونیور آلمان، قهرمان شود و نامی را برای خود دست و پا کند.

نیکو هالکنبرگ رانندگی حرفه ای خود را با فرمول بی ام و و تیم جوزف کافمن در سال ۲۰۰۵ شروع کرد. در همان فصل توانست با بدست آوردن ۲۸۷ امتیاز، قهرمان این رقابت ها شد.

بیوگرافی نیکو هالکنبرگ

 

افتخار آفرینی این راننده آلمانی همچنان ادامه داشت تا در فصل ۲۰۰۶ و در سری رقابت های A1، با بدست آوردن ۹ پیروزی و ۱۲۸ امتیاز قهرمان شد.

زندگی نامه نیکو هالکنبرگ

 

قهرمان همیشگی رقابت ها در سال ۲۰۰۷ نیز با تیم ASM توانست مسابقه مستر فرمول ۳ را فتح کند در حالی که رومن گروژان در این مسابقه رده چهاردهم را بدست آورده بود.

اولین رانندگی تست این راننده در فرمول یک با تیم ویلیامز نیز در سال ۲۰۰۷ بود. او در همان تست، از ناکاجیما پیشی گرفت و زمانش تنها ۰٫۴ ثانیه از نیکو روزبرگ کمتر بود.

نیکو هالکنبرگ

 

در سال ۲۰۰۸ باز هم راننده با استعداد آلمانی سنت شکنی کرد و توانست با تیم ART قهرمان سری رقابت های فرمول ۳ شود .

نیکو هالکنبرگ

 

بالاخره در سال ۲۰۰۹ هالکنبرگ توانست به عنوان راننده تست، عضو تیم ویلیامز شود. همچنین در این سال، او توانست با ۵ پیروزی، قهرمانی در رقابت های GP2 را بدست آورد.

نیکو هالکنبرگ

 

در دوم نوامبر ۲۰۰۹ تایید شد که نیکو هالکنبرگ در فصل ۲۰۱۰ در کنار روبنز باریچلو با تجربه، راننده دوم تیم ویلیامز خواهد بود. هالکنبرگ عملکرد خوبی را در فصل ۲۰۱۰ داشت و توانست ۲۲ امتیاز و  ۱ پول پوزیشن را بعد از ۵ سال برای ویلیامز بدست آورد، اما در آخر فصل از تیم کنار گذاشته شد.

نیکو هالکنبرگ، مارک وبر و سباستین فتل

 

در ۲۶ ژوئن ۲۰۱۱ انتقال هالکنبرگ به تیم فورس ایندیا به عنوان راننده ذخیره تایید شد. در فصل ۲۰۱۱ نیکو فقط توانست در تمرین های جمعه تیم فورس ایندیا شرکت کند.

نیکو هالکنبرگ در فورس ایندیا

 

در سال ۲۰۱۲ نیکو توانست به مسابقات برگردد و در کنار پائول دی رستا به عناون راننده دوم قرار گرفت. در پایان فصل نیز او توانست با بدست آوردن ۶۳ امتیاز، ۱۷ امتیاز بیشتر از دی رستا به دست آورد و در جایگاه یازدهم قرار گیرد.
نیکو هالکنبرگ در آستین آمریکا

 

در سال ۲۰۱۳ هالکنبرگ انتقال دیگری را تجربه کرد و به تیم سائوبر رفت تا جانشین سرجیو پرز شود. در پایان فصل هالکنبرگ با قرار گرفتن در جایگاه دهم بهترین نتیجه دوران حرفه‌ای‌ اش در فرمول یک را کسب کرد.

نیکو هالکنبرگ در سائوبر

در دسامبر ۲۰۱۳ فورس ایندیا قرارداد جدیدی را با هالکنبرگ امضا کرد تا نیکو در کنار راننده ای قرار بگیرد که در سائوبر جانشینش شده بود.

نیکو تا به امروز در تیم فورس ایندیا حضور دارد اما موفق نشده است پیروزی و سکویی را بدست آورد.

نیکو هالکنبرگ هیچ‌وقت به اندازه دو هموطن دیگرش، سباستین فتل و نیکو روزبرگ، در دنیای فرمول یک سر و صدا به پا نکرد با این حال می توانیم او را یک راننده با استعداد و تشنه پیروزی بدانیم.

از افتخارات مثال زدنی این راننده می توان به قهرمانی در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز در سال ۲۰۱۵ اشاره کرد.

نیکو هالکنبرگ قهرمان لمانز