نیکو هالکنبرگ
27
ملیت : آلمانی
سن : 28
نام تیم : فورس ایندیا
محل تولد : امریش آن در راین
تاریخ تولد : 19-08-1987
تعداد مسابقات : 108
تعداد برد : 0
امتیاز ها : 323
تعداد سکو : 0
بیوگرافی نیکو هالکنبرگ

 

از نظر بسیاری از طرفداران فرمول یک، نیکو هالکنبرگ یک قهرمان در حال انتظار است. او برنده ای است که در هر رقابتی، قبل از حضورش در فرمول یک قهرمان بوده است.

شروع افتخارات هالکنبرگ با کارتینگ بود. در سال 2002 نیکو توانست در مسابقات کارتینگ رده جونیور آلمان، قهرمان شود و نامی را برای خود دست و پا کند.

نیکو هالکنبرگ رانندگی حرفه ای خود را با فرمول بی ام و و تیم جوزف کافمن در سال ۲۰۰5 شروع کرد. در همان فصل توانست با بدست آوردن 287 امتیاز، قهرمان این رقابت ها شد.

بیوگرافی نیکو هالکنبرگ

 

افتخار آفرینی این راننده آلمانی همچنان ادامه داشت تا در فصل 2006 و در سری رقابت های A1، با بدست آوردن 9 پیروزی و 128 امتیاز قهرمان شد.

زندگی نامه نیکو هالکنبرگ

 

قهرمان همیشگی رقابت ها در سال 2007 نیز با تیم ASM توانست مسابقه مستر فرمول 3 را فتح کند در حالی که رومن گروژان در این مسابقه رده چهاردهم را بدست آورده بود.

اولین رانندگی تست این راننده در فرمول یک با تیم ویلیامز نیز در سال ۲۰۰۷ بود. او در همان تست، از ناکاجیما پیشی گرفت و زمانش تنها 0.4 ثانیه از نیکو روزبرگ کمتر بود.

نیکو هالکنبرگ

 

در سال 2008 باز هم راننده با استعداد آلمانی سنت شکنی کرد و توانست با تیم ART قهرمان سری رقابت های فرمول 3 شود .

نیکو هالکنبرگ

 

بالاخره در سال 2009 هالکنبرگ توانست به عنوان راننده تست، عضو تیم ویلیامز شود. همچنین در این سال، او توانست با 5 پیروزی، قهرمانی در رقابت های GP2 را بدست آورد.

نیکو هالکنبرگ

 

در دوم نوامبر 2009 تایید شد که نیکو هالکنبرگ در فصل 2010 در کنار روبنز باریچلو با تجربه، راننده دوم تیم ویلیامز خواهد بود. هالکنبرگ عملکرد خوبی را در فصل 2010 داشت و توانست 22 امتیاز و  1 پول پوزیشن را بعد از 5 سال برای ویلیامز بدست آورد، اما در آخر فصل از تیم کنار گذاشته شد.

نیکو هالکنبرگ، مارک وبر و سباستین فتل

 

در 26 ژوئن 2011 انتقال هالکنبرگ به تیم فورس ایندیا به عنوان راننده ذخیره تایید شد. در فصل 2011 نیکو فقط توانست در تمرین های جمعه تیم فورس ایندیا شرکت کند.

نیکو هالکنبرگ در فورس ایندیا

 

در سال ۲۰۱۲ نیکو توانست به مسابقات برگردد و در کنار پائول دی رستا به عناون راننده دوم قرار گرفت. در پایان فصل نیز او توانست با بدست آوردن 63 امتیاز، ۱۷ امتیاز بیشتر از دی رستا به دست آورد و در جایگاه یازدهم قرار گیرد.
نیکو هالکنبرگ در آستین آمریکا

 

در سال 2013 هالکنبرگ انتقال دیگری را تجربه کرد و به تیم سائوبر رفت تا جانشین سرجیو پرز شود. در پایان فصل هالکنبرگ با قرار گرفتن در جایگاه دهم بهترین نتیجه دوران حرفه‌ای‌ اش در فرمول یک را کسب کرد.

نیکو هالکنبرگ در سائوبر

در دسامبر 2013 فورس ایندیا قرارداد جدیدی را با هالکنبرگ امضا کرد تا نیکو در کنار راننده ای قرار بگیرد که در سائوبر جانشینش شده بود.

نیکو تا به امروز در تیم فورس ایندیا حضور دارد اما موفق نشده است پیروزی و سکویی را بدست آورد.

نیکو هالکنبرگ هیچ‌وقت به اندازه دو هموطن دیگرش، سباستین فتل و نیکو روزبرگ، در دنیای فرمول یک سر و صدا به پا نکرد با این حال می توانیم او را یک راننده با استعداد و تشنه پیروزی بدانیم.

از افتخارات مثال زدنی این راننده می توان به قهرمانی در مسابقات 24 ساعته لمانز در سال 2015 اشاره کرد.

نیکو هالکنبرگ قهرمان لمانز