دنیل ریکاردو
3
ملیت : استرالیا
سن : 27
نام تیم : ردبول
محل تولد : پرث
تاریخ تولد : 01-07-1989
تعداد مسابقات : 100
تعداد برد : 3
امتیاز ها : 493
تعداد سکو : 13
بیوگرافی دنیل ریکاردو

 

اطلاعات کلی

 

دنیل ریکاردو ی استرالیایی کسی است که موفق به کسب قهرمانی در فرمول سه در سال 2009 شده است او پس از خداحافظی مارک وبر از دنیای فرمول یک ، از تورو روسو به ردبول آمد.

 

پدر دنیل ریکاردو زاده استان سیسیلی ایتالیا است و مادر او استرالیایی است , البته مادربزرگ و پدربزگ مادری اش اهل ایتالیا هستند .

 

خود دنیل متولد یکم جولای سال 1989 است که به تاریخ شمسی برابر است با 10 تیر سال 1368 , در واقع دنیل از متولدین دهه 60 است .

 

 

زندگی شخصی

 

این مرد استرالیایی گورکن را نماد خود می داند و از زبان خود دنیل گورکن شجاع ترین حیوان دنیاست . قیافه او بسیار بانمک و دوست داشتنی است اما وقتی از حیوانی وارد قلمرو او می شود تا آخرین لحظه برای دفاع از قلمرو خود می جنگد حتی در مقابل حیواناتی مثل ببرها و پیتون ها .

 

دنیل ریکاردو تصویری از این حیوان را بر روی کاسکت خود جای داده است.

 

او طرفدار درجه یک تیم وست کاست در لیگ فوتبال استرالیا است و به طور کلی همه دنیل ریکاردو را با لبخند ها و شوخی هایش می شناسند .

 

 

دوران حرفه ای قبل فرمول یک

 

ریکاردو از نه سالگی خود عضو تیم تایگر کارتینگ شد و رقابت های کارتینگ را به صورت جدی آغاز کرد . در سال 2005 در حالی که تنها 15 سال داشت وارد رقابت های فرمول فورد شد و در فصل اول از رقابت خود در این سری رتبه پنجم این رقابت ها را از آن خود کرد و فصل بعد را با 59 امتیاز کمتر از قهرمان , ایرل بامبر , رتبه سوم را از آن خود کرد تا به فرمول رنو راه یابد . در سال اول خود در فرمول رنو دنیل موفق به کسب 196 امتیاز شد و در سال بعد در یوروکاپ پشت سر والتری بوتاس فنلاندی رده دوم را کسب کرد.

 

در نیم فصل سال 2008 دنیل اولین رقابت خود در فرمول سه را با تیم اس جی تجربه کرد و در فصل 2009 با تیم کارلین قرارداد بست . پس از 2 سال رقابت در فرمول سه و کسب قهرمانی در این رقابت ها در سال 2010 ریکاردو به طور رسمی به تیم تِک وان در فرمول 3.5 پیوست . فرمولا 3.5 برای دنیل ریکاردو جایی بود که باید توانایی های خود را اثبات میکرد تا بتواند به فرمول یک راه یابد . او در پایان فصل با درخشش در فرمولا 3.5 در این رقابت ها رده دوم را کسب کرد . حال وقت آن بود که دنیل به فرمول یک بپیوندد.

او در سال 2010 در چندین تست شرکت کرد و سر انجام به عنوان راننده رزرو و تست تیم تورو روسو انتخاب شد .

 

 

فرمول یک

 

پس از گذراندن یک فصل و نیم به عنوان راننده تست تیم توروروسو در نیم فصل سال 2011 به تیم هیسپانیا پیوست و قرار شد برای مسابقات باقیمانده فصل جایگزین نارین کارتیکین هندی شود البته به نارین اجازه داده شد در مسابقه خانگی خود رانندگی کند . دنیل با این تیم که تیم ضعیفی محسوب می شد عملکرد بسیار ضعیفی از خود بجا گذاشت اما در پایان فصل به عنوان راننده اصلی به تیم توروروسو بازگشت و با ژین اریک ورنیه فرانسوی تبار هم تیمی شد . دو سال رقابت او در تورو روسو 30 امتیاز برای او به ارمغان آورد تا در نهایت پس از بازنشستگی مارک وبر به تیم ردبول آمد.

 

 

پس از پیوستن به ردبول دنیل با سباستین فتل که آن زمان 4 دوره قهرمانی مسابقات فرمول یک با ردبول را در کارنامه خود داشت هم تیمی شد . پس از از دست دادن دو گرندپری اولیه سال خیلی ها از او نا امید شدند اما ریکاردو موفق به کسب 8 پودیوم و 3 قهرمانی در آن فصل شد و با کسب 238 امتیاز و ایستادن در رتبه سوم پشت سر راننده های مرسدس همه را شگفت زده کرد . ریکاردو در آن فصل در اکثر مسابقات رده بهتری را نسبت به مدافع عنوان قهرمانی و هم تیمی خود سباستین فتل کسب کرد .

 

در فصل بعد اما ریکاردو عملکرد سال قبل خود را نداشت و با 2 پودیوم و 92 امتیاز در رده هشتم ایستاد . کماکان فصل 2014 برای دنیل ریکاردو بهترین فصل دوران حرفه ای اش محسوب می شود چون در فصل 2015 با توجه به قدرت گرفتن فراری , مرسدس همچنین ویلیامز , ردبول و دو راننده اش نتوانستند عملکرد خوبی از خود به جای بگذارند.