دنیل ریکاردو
3
ملیت : استرالیا
سن : 28
نام تیم : ردبول
محل تولد : پرث
تاریخ تولد : 01-07-1989
تعداد مسابقات : 141
تعداد برد : 7
امتیاز ها : 934
تعداد سکو : 29
بیوگرافی دنیل ریکاردو

 

اطلاعات کلی

 

دنیل ریکاردو ی استرالیایی کسی است که موفق به کسب قهرمانی در فرمول سه در سال ۲۰۰۹ شده است او پس از خداحافظی مارک وبر از دنیای فرمول یک ، از تورو روسو به ردبول آمد.

 

پدر دنیل ریکاردو زاده استان سیسیلی ایتالیا است و مادر او استرالیایی است , البته مادربزرگ و پدربزگ مادری اش اهل ایتالیا هستند .

 

خود دنیل متولد یکم جولای سال ۱۹۸۹ است که به تاریخ شمسی برابر است با ۱۰ تیر سال ۱۳۶۸ , در واقع دنیل از متولدین دهه ۶۰ است .

 

 

زندگی شخصی

 

این مرد استرالیایی گورکن را نماد خود می داند و از زبان خود دنیل گورکن شجاع ترین حیوان دنیاست . قیافه او بسیار بانمک و دوست داشتنی است اما وقتی از حیوانی وارد قلمرو او می شود تا آخرین لحظه برای دفاع از قلمرو خود می جنگد حتی در مقابل حیواناتی مثل ببرها و پیتون ها .

 

دنیل ریکاردو تصویری از این حیوان را بر روی کاسکت خود جای داده است.

 

او طرفدار درجه یک تیم وست کاست در لیگ فوتبال استرالیا است و به طور کلی همه دنیل ریکاردو را با لبخند ها و شوخی هایش می شناسند .

 

 

دوران حرفه ای قبل فرمول یک

 

ریکاردو از نه سالگی خود عضو تیم تایگر کارتینگ شد و رقابت های کارتینگ را به صورت جدی آغاز کرد . در سال ۲۰۰۵ در حالی که تنها ۱۵ سال داشت وارد رقابت های فرمول فورد شد و در فصل اول از رقابت خود در این سری رتبه پنجم این رقابت ها را از آن خود کرد و فصل بعد را با ۵۹ امتیاز کمتر از قهرمان , ایرل بامبر , رتبه سوم را از آن خود کرد تا به فرمول رنو راه یابد . در سال اول خود در فرمول رنو دنیل موفق به کسب ۱۹۶ امتیاز شد و در سال بعد در یوروکاپ پشت سر والتری بوتاس فنلاندی رده دوم را کسب کرد.

 

در نیم فصل سال ۲۰۰۸ دنیل اولین رقابت خود در فرمول سه را با تیم اس جی تجربه کرد و در فصل ۲۰۰۹ با تیم کارلین قرارداد بست . پس از ۲ سال رقابت در فرمول سه و کسب قهرمانی در این رقابت ها در سال ۲۰۱۰ ریکاردو به طور رسمی به تیم تِک وان در فرمول ۳٫۵ پیوست . فرمولا ۳٫۵ برای دنیل ریکاردو جایی بود که باید توانایی های خود را اثبات میکرد تا بتواند به فرمول یک راه یابد . او در پایان فصل با درخشش در فرمولا ۳٫۵ در این رقابت ها رده دوم را کسب کرد . حال وقت آن بود که دنیل به فرمول یک بپیوندد.

او در سال ۲۰۱۰ در چندین تست شرکت کرد و سر انجام به عنوان راننده رزرو و تست تیم تورو روسو انتخاب شد .

 

 

فرمول یک

 

پس از گذراندن یک فصل و نیم به عنوان راننده تست تیم توروروسو در نیم فصل سال ۲۰۱۱ به تیم هیسپانیا پیوست و قرار شد برای مسابقات باقیمانده فصل جایگزین نارین کارتیکین هندی شود البته به نارین اجازه داده شد در مسابقه خانگی خود رانندگی کند . دنیل با این تیم که تیم ضعیفی محسوب می شد عملکرد بسیار ضعیفی از خود بجا گذاشت اما در پایان فصل به عنوان راننده اصلی به تیم توروروسو بازگشت و با ژین اریک ورنیه فرانسوی تبار هم تیمی شد . دو سال رقابت او در تورو روسو ۳۰ امتیاز برای او به ارمغان آورد تا در نهایت پس از بازنشستگی مارک وبر به تیم ردبول آمد.

 

 

پس از پیوستن به ردبول دنیل با سباستین فتل که آن زمان ۴ دوره قهرمانی مسابقات فرمول یک با ردبول را در کارنامه خود داشت هم تیمی شد . پس از از دست دادن دو گرندپری اولیه سال خیلی ها از او نا امید شدند اما ریکاردو موفق به کسب ۸ پودیوم و ۳ قهرمانی در آن فصل شد و با کسب ۲۳۸ امتیاز و ایستادن در رتبه سوم پشت سر راننده های مرسدس همه را شگفت زده کرد . ریکاردو در آن فصل در اکثر مسابقات رده بهتری را نسبت به مدافع عنوان قهرمانی و هم تیمی خود سباستین فتل کسب کرد .

 

در فصل بعد اما ریکاردو عملکرد سال قبل خود را نداشت و با ۲ پودیوم و ۹۲ امتیاز در رده هشتم ایستاد . کماکان فصل ۲۰۱۴ برای دنیل ریکاردو بهترین فصل دوران حرفه ای اش محسوب می شود چون در فصل ۲۰۱۵ با توجه به قدرت گرفتن فراری , مرسدس همچنین ویلیامز , ردبول و دو راننده اش نتوانستند عملکرد خوبی از خود به جای بگذارند.