فرمول یک ایران – صدرنشینی در جدول قهرمانی برای سباستین فتل، خیزش دوباره مکس ورشتپن و یک رانندگی فوق العاده دیگر از راننده آکادمی فراری چارلز لکلرک. گرندپری کانادا با خیلی ها به نرمی برخورد کرد اما همه آنهایی که به آن طرف اقیانوس اطلس سفر خواهند کرد از عملکرد آخر هفته خود راضی نیستند…

برندگان

بازگشت فتل به صدر جدول قهرمانی

سباستین فتل - کانادا 2018

سباستین فتل – کانادا 2018

این پیروزی یک پیروزی “شسته رفته” بود. فتل از زمانی که ماشین خود را از پول پوزیشن کند و به عنوان لیدر مسابقه وارد پیچ شماره 1 شد، دیگر به پشت سرش نگاه نکرد. راننده فراری هر زمانی که لازم شد، سریع بود و با ایجاد اختلاف وارد پیت شد و به راحتی به عنوان لیدر دوباره به پیست برگشت.

به نظر می رسید که او این کار را به راحتی انجام داده است، اما در مصاحبه بعد از مسابقه او تأکید داشت که این گونه نبوده است.

در اواسط مسابقه من مجبور بودم که تنظیمات زیادی را بر روی فرمان تغییر دهم. بعضی لحظات بود که با خودم می گفتم خوب چه زمانی اجازه دارم که دوباره رانندگی کنم؟ قطعاً ما در پس زمینه برخی چیزها را مدیریت می کردیم.

جایزه او برای یک رانندگی بی نقص، 50 امین پیروزی گرندپری اش و صدرنشینی در جدول قهرمانی بود. او اختلاف 14 امتیازی با لوئیس همیلتون را که قبل از گرندپری کانادا وجود داشت، از بین برد و با اختلاف 1 امتیاز پیشرو جدول قهرمانی شد.

او همچنین از این حس پیروزی اعتماد به نفس گرفت، چیزی که او از مسابقه دوم فصل نتوانسته بود از آن لذت ببرد. با این عملکرد، رقبا باید مواظبش باشند. جای شگفتی نبود که او بعد از مسابقه پرش های خوشحالی انجام می داد…

خیزش دوباره ورشتپن

مکس ورشتپن - کانادا 2018

مکس ورشتپن – کانادا 2018

موناکو مسابقه ای نبود که ورشتپن به خوبی یاد کند. در واقع، تا اینجای فصل مرد هلندی چیز زیادی برای جشن گرفتن نداشته است. اما او در کانادا به زیبایی و با قرار گرفتن در صدر تمرینات پاسخ داد، موضوعی که در این فصل کمتر پیش آمده بود.

در تایم گیری، او سومین راننده سریع بود و سپس در مسابقه سخت تلاش کرد و فقط با 1 ثانیه اختلاف نسبت به والتری بوتاس از خط پایان گذشت. البته این صرفاً یک نتیجه است، اما برای راننده ای که با خطر از هم پاشیدن فصل مواجه است، این یک پاسخ پخته بود.

حالا، این 2 امین سکو در سه مسابقه است. یک جفت نتیجه قوی دیگر، و شروع مأیوس کننده اش به فصل چیزی نخواهد بود به غیر از یک خاطره دور. البته، گفتن این از انجامش آسانتر است.

بوتاس ثابت قدم

والتری بوتاس - کانادا 2018

والتری بوتاس – کانادا 2018

در فصل 2018 هیچ راننده ای به اندازه بوتاس جایگاه 2 ام را کسب نکرده است. آقای ثابت قدم در 7 مسابقه فصل 4 بار بر روی سکوی دوم ایستاده است. قطعاً او پیروزی را ترجیح خواهد داد اما این نتیجه هم چیزی نیست که بخواهد به آن پشت کند.

آخرین رانندگی فنلاندی در رسیدن به جایگاه دوم یک بار دیگر نشان داد زمانی که عملکرد مرسدس در بالاترین شکل خود نیست او توانایی افزایش عملکردش را دارد. زمانی که هم تیمی اش لوئیس همیلتون مشکل داشت، بوتاس یک کار تمیز و مرتب انجام داد و در یک نقطه از مسابقه برای رقابت بر سر پیروزی، به سرعت به فتل رسید.

حالا بوتاس به جایگاه 3 ام در جدول قهرمانی نزدیک است، 35 امتیاز اختلاف با فتل صدرنشین. اما اگر فقط یک DNF برای راننده آلمانی یا بریتانیایی رخ دهد، بوتاس به مبارزه برخواهد گشت، خصوصاً با درنظر گرفتن این که هنوز 14 مسابقه تا پایان فصل باقی مانده است.

رنو جای پایش را در جایگاه 4 ام سفت کرد

هالکنبرگ و ساینز از تیم رنو - کانادا 2018

هالکنبرگ و ساینز از تیم رنو – کانادا 2018

در اکثر مسابقات فصل تیم هاس نشان داد که آنها 4 امین ماشین برتر را دارند. اما این تیم پوشیده در زرد بود که با کسب امتیازات ارزشمند این عنوان را از آن خود کرده است.

کارلوس ساینز در 6 مسابقه از 7 مسابقه فصل امتیاز کسب کرده است، درحالی که هم تیمی اش نیکو هالکنبرگ 5 بار مسابقه را در بین 10 راننده برتر تمام کرده است. پاداش این نوع از استمرار برای تیم قرارگیری راحت در جایگاه 4 ام جدول سازندگان است. آنها با نزدیکترین رقیب خود یعنی مکلارن 16 امتیاز اختلاف دارند.

آنها هنوز راه درازی برای رسیدن به تیم های جلوتر دارند؛ هالکنبرگ و ساینز در کانادا یک دور عقب تر از لیدر، مسابقه را به ترتیب در جایگاه 7 ام و 8 ام تمام کردند. اما دستاوردهایی که آنها در 12 ماه اخیر بدست آورده اند بسیار واضح است.

لکلرک دوباره کارش را به درستی انجام داد

چارلز لکلرک - کانادا 2018

چارلز لکلرک – کانادا 2018

سال پیش کسب امتیاز برای سائوبر آرزوی نایابی بود. اما تیم سوئیسی امسال کارها را درست کرد، و لکلرک تازه کار در این امر تأثیر زیادی داشت. 6 امی راننده موناکویی در باکو می تواند عملکرد قوی اما اتفاقی به نظر برسد.

اما تمام کردن 2 مسابقه از 3 مسابقه بعدی با امتیاز که شامل کانادا نیز می شود این ادعا را قوت می بخشد که لکلرک یک ستاره آینده است. راننده سائوبر تا جایگاه 7 ام صعود کرد و حتی قبل از این که در نهایت رده 10 ام را کسب کند، با فرناندو آلونسو وارد یک مبارزه هیجان انگیز شد.

شاید بهترین معیار سنجش عملکرد خوب او اختلاف امتیازش با هم تیمی اش مارکوس اریکسون که الان 8 امتیاز دارد، باشد. امید او  برای ارتقاء در سال بعد هرگز خوب نبوده است.

بازندگان

شانس بد گروژان ادامه دارد

romain Grosjean

رومن گروژان در مرحله تعیین خط گرندپری کانادا 2018

رومن گروژان چه کار باید بکند تا شانس بیاورد؟ بعد از رانندگی های وحشتناک در این فصل، گروژان در کانادا فرصتی برای جبران پیدا کرده بود.

او در تمام آخر هفته سریعترین راننده هاس با یک آپدیت بزرگ شاسی، بود. اما آماده سازی او زمانی که با یک عضو بدشانس از جمعیت حیات وحش منطقه در تمرینات برخورد کرد، دچار اختلال شد.

مشکل گروژان رفع شد و او سرعت خوبی را برای نشان دادن در Q3 داشت، اما یک مشکل موتور کمی بعد از شروع تایم گیری پیدا شد. او مصمم بود و مسابقه را خیلی خوب شروع کرد و بعد از یک رانندگی طولانی در بخش اول حتی تا جایگاه 7 ام بالا آمد.

12 امی ناامید کننده بود، خصوصاً زمانی که او گمان کرد که می بایست 7 ام می شد البته به شرط این که می توانست در تایم گیری شرکت کند، و برای او که بدون شک بهترین عملکردش در این فصل را نشان داد، پاداش کمی به حساب می آید.

همیلتون و مرسدس شکست خورده

لوئیس همیلتون - کانادا 2018

لوئیس همیلتون – کانادا 2018

بر روی کاغذ، این طور به نظر می رسید که همیلتون و مرسدس سلطه کامل بر گرندپری کانادا داشته باشند. همیلتون از 10 مسابقه گرندپری کانادا  6 بار و مرسدس در هر سه مسابقه اخیر پیروز شده است. اما آنها ناکام ماندند.

تیم نتوانست مطابق با برنامه ریزی انجام شده، به روزرسانی جدید موتور را به کانادا بیاورد. کاری که فراری انجام داد. مرسدس نمی توانست بهترین عملکرد را از لاستیک هایپرسافت بگیرد، خصوصاً در تک دورها. کاری که فراری؛ خصوصاً فتل؛ قادر به انجامش بودند. نتیجه این که بوتاس 2 ام شد و همیلتون 5 ام.

مرسدس در حالی صدرنشین جدول سازندگان است که اختلاف امتیاز به 17 کاهش یافت و همیلتون که با 14 امتیاز اختلاف صدرنشین بود، صدرنشینی اش را از دست داد و آمریکای شمالی را با اختلاف 1 امتیاز در تعقیب فتل ترک کرد. مدیر تیم مرسدس توتو ولف این نتیجه را با اصطلاح “زنگ بیداری” برای تیم تعبیر کرد.

قبل از فرانسه تیم مرسدس کارهای زیادی برای انجام دارد.

قهرمان خانگی استرول رنج می برد

لنس استرول - کانادا 2018

لنس استرول – کانادا 2018

لنس استرول اولین امتیازاتش در فرمول یک را سال پیش در خاک وطن و پیست ژیل ویلنو تجربه کرد، اما در بازگشت به گرندپری کانادا راننده ویلیامز آن قدر خوش شانس نبود. او در تایم گیری به طرز ناامید کننده ای 16 ام شد. و در مسابقه کارها خیلی بهتر از این نبود.

در واقع، مسابقه او ثانیه ها بعد از استارت و در برخورد با برندون هارتلی در پیچ شماره 5 به پایان رسید.

حتی اگر برخوردی هم رخ نمی داد، کسب امتیاز محتمل نبود. اما او و طرفدارنش؛ که خیلی از آنها سکوهای اطراف هیرپین را پر کرده بودند و هرگز لحظه ای هم قهرمانشان را ندیدند؛ بیشتر از آنچه که در روز یکشنبه اتفاق افتاد، انتظار داشتند.

ناکامی پرز بعد از برخورد با ساینز

اسپین سرجیو پرز پس از برخورد با ساینز - کانادا 2018

اسپین سرجیو پرز پس از برخورد با ساینز – کانادا 2018

در گرندپری کانادا سرجیو پرز به وضوح در جایگاه کسب امتیاز بود، و در مراحل اولیه مسابقه در حال رانندگی برای قرارگیری در بین 10 راننده برتر بود. به هر حال، زمانی که با ساینز در حال رقابت بر سر جایگاه 9 ام بود، با هم برخورد کردند و پرز وارد چمن ها شد.

کنترل فوق العاده ماشین توسط راننده مکزیکی باعث شد که آسیب وارده به خودرو به حداقل برسد، اما امیدهایش برای کسب امتیاز به پایان رسید. او و فورس ایندیا چیزهای متفاوتی را امتحان کردند، 2 پیت استاپ را انتخاب کردند، اما هیچ کدام برای برگرداندن امتیازات کافی نبودند.

بنابراین در بین 10 خودرو برتر فقط یک خودرو صورتی استبان اکون وجود داشت.

کری خوانی مکلارن

فرناندو آلونسو - کانادا 2018

فرناندو آلونسو – کانادا 2018

مکلارن استارت خوبی به فصل داشت، در هر 5 مسابقه اول امتیازاتی کسب کرد که در 3 تای آنها با هر دو خودرو به این مهم نائل آمد. اما از آن زمان کارها از مسیر عادی خارج شدند.

موناکو یک ناامیدی بزرگ بود، خصوصاً زمانی که پیست برای خودرو آنها مناسب بود اما یک اجنه مکانیکی در حالی که فرناندو آلونسو در رده 7 ام قرار داشت باعث خراب شدن خودرواش شد و با خودرو دیگر هم نتوانستند امتیازی اخذ کنند. آلونسو در گرندپری کانادا می توانست امتیاز کسب کند، اما مشکلات فنی دوباره قهرمان 2 دوره فرمول یک را از پا درآوردند.

با 16 امی استافل وندورن، مکلارن از اخذ امتیاز برای دو مسابقه پی در پی  باز ماند، و این بدین معنی است که فاصله آنها با رنو زیادتر شد، رنو که با موتور مشابه سریعتر از آنها بود.

اریک بویلر مدیر مسابقه ای مکلارن گفت:

امروز روزی است که مکلارن باید فراموش کند و به راهش ادامه دهد.

تیم بریتانیایی برای پیشی گرفتن از سه تیم برتر فرمول یک، هنوز راه زیادی برای پیمودن دارد.

25 دیدگاه

 1. Mansory

  14

  16

  فراری تو کانادا عالی بود قابل توجه کسایی که میگن فراری قوی نیست و فتل با مهارتش پیروز میشه

  • akrh78

   12

   6

   کیمی هم تو همون ماشینی نشسته بود که فتل بود. همینطور که بوتاس هم تو ماشینی بود که همیلتون بود.
   در کل فراری و مخصوصا ردبول روز خوبشون بود، ولی روز مرسدس نبود.
   لوییس هم کم اشتباه نداشت البته

   • Mansory

    9

    5

    تو پست بالا گفته فراری با همه تایر ها عالی بوده فتل هرموقع خواسته فاصله مینداخته فقط زحمت یه سری تنظیمات روی فرمان رو به خودش داده شماها میگین فتل زجه میزده که فاصله بگیره بعدش خودتون میگین بوتاس سوخت کم اورده وگرنه فتل رو میگرفت این مسابقه سه چهاردور سیفتی کار داشت با این وجود بازم بوتاس سوخت کم اورد یعنی پنجاه شصت دور داشته با تمام توان حداقل خودشو نزدیک فتل نگه میداشت درحالی که فتل اصلا مشکلی نداشت فشاری هم نیاورد موتور کیمی برای کانادا اپدیت نشده بود چون موتور دومشو تو اسپانیا استفاده کرد و دیگه نمیشد اپدیتش کرد با این حال وقتی لاستیکاشو عوض کرد تیم مرسدس به همیلتون گفت که کیمی سریعتره ولی چون سبقت گیری ناممکن بود کیمی بیخیال شد

  • Mahmoud

   11

   1

   ناموسا کی چنین حرفی زده من فتل فنم هزار بار گفتم آقا ایهاالناس فراری امسال فوق العاده است نسبت به سال های پیش که با فتل تکمیل میشه و عملکرش فوق العاده میشه ولی گفتم این مرسدس خطرناکه اگه یه آخر هفته خوب کار کند کسی نمیتونه جلو شون رد بگیره مثل اسپانیا که با فراری ها که هیچ با خود بوتاس که دوم بود 15 یا 16ثانیه اختلاف انداخت.
   برا مکلارن هم متاسفم حیف آلونسو و مهم تر حیف این تیم با سابقه. اون اجنه الکتریکی هم خیلی باحال بود نوشتید?

   • سجاد

    8

    3

    محمود جان‌ من قشنگ منظورتو میفهمم منتهی به عده ای هستن فراریو میپرستن.یعنی ماشین پرستن

   • Hamed

    1

    2

    امثال فتل و رایکونن و آلونسو … میان و میرن ولی این تیم فراری که میمونه تیمی که ازاولین روز فرمول 1 تا الان ریس داده
    طرفدارای فراری ماشین پرست نیستن، تیم پرستن اول فرق تیم ورزشی با ماشین رو موقع کامنت متوجه بشید تا بعد
    برای من فرق نمیکنه فتل پشت اون ماشین قرمز قهرمان بشه یا رایکونن مهم قهرمانی با فراریه
    اتفاقا منم وقتی حرفای تیمای قدیمی میاد وسط ترجیح میدم تیم پرست باشم تا راننده پرست
    وقتی طرفدار فراری هستی یعنی به تاریخ تیمت افتخار میکنی یعنی به امثال بزرگانی مثل آسکاری جوزپه فارینا،فانجیو ،سر استرلینگ موس ،نیکی لائودا، ژیل ولنو،شوماخر رایکونن آلونسو و حالا فتل و بقیه بزرگان اتومبیلرانی و صنعت که تو خلق این تاریخ سهم داشتن
    وقتی میگی فراری یعنی اینا پشت تاریخشن امثال فتل فعلا فقط یه بخش کوچیکی از این تاریخچه پر افتخار محسوب میشن
    این مدل طرفداری خنده دار نسلای جدیده که عاشق یه راننده یا بازیکنن و با رفتنش تو هر تیمی رنگ تیشمون هم عوض میشه تو فوتبالم این پدیده رو با مدل طرفدارای رونالدو و مسی قشنگ داریم می بینیم

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    1

    حامد جان اینکه شما اول طرفدار فراری هستی بعدش فتل محترمه و اینکه افرادی مثل من اول طرفدار فتل هستن بعد فراری ابدا خنده دار نیست و صرفا اختلاف سلیقه است… این مدل طرفداری یعنی طرفداری بازیکن یا راننده اگه از طرفداری تیم بیشتر نباشه کمتر نیست

  • 77Ali

   6

   6

   خيلى جالبه دوست عزيز كيمى ٦ سب ١ بوتاس ٢ لويس ٥ شما چطور نتيجه گرفتى كه پيروزى فرارى به خاطر مهارت فتل نبود؟؟؟ خيلى جالبه به خداااا حرف شما وقتى صحيحه كه فرارى ١ -٢ كنه و تو ريسم يه ١٦-١٧ تايى اختلاف بندازه مثه مرسدس سال هاى قبل نه اينكه سب تو تموم مسير با تلاشش فاصلش با بوتاس راننده دو مرسدس رو ٣ ثانيه نگه ميداشت و بيشترم نميشد( تو ٣-٤ دور اخر كه بوتاس انگيزش كم شد و اشتباه كرد و همچنين مشكل سوخت داشت فاصله ٧ ثانيه شد) و از اونور كيمى به لوييس نميرسيد تازه اپديت موتورى مرسدس هنو نرسيده بود اين بود ميرسيد ديگه چى ميشد خدا داند

   • DR.ARDALAN

    5

    8

    لوییس را خوبه دیدید بخاطر مشکلی که برای ماشینشپیش امد محبور شدن انقدر زود بخواهند که به پیت لین برود پس با بوتاس یکی نبود.با داشتن هگچین مشکلی و نداشتن اپدیت موتوری بازم خوب عمل کرد.

   • Mansory

    7

    10

    دوست عزیز تند نرو اولا فتل تو تعیین خط با اینکه یکی دوجا اشتباه کرد بازم پل گرفت پس داستان مهارت کشکه دوما از رده اول شروع کرد تو همون رده هم تموم کرد انقدر راحت برنده شد که تو همین سایت نوشتن برد بی دردسر واقعا هم بی دردسر بود سوما کیمی بعد از تعویض تایر از لوییس سریعتر بود لطفا دوباره پستی که بعد برنده شدن فتل تو این سایت قرار گرفت رو بخون نوشتن مرسدس به لوییس گفته کیمی ازت سریعتره پس کیمی سریع بود ولی سبقت گرفتن سخته چون خود لوییس هم دوری ۰/۸ از ریکارو سریعتر بود و نتونست سبقت بگیره پس کار کیمی خیلی هم خوب بود که بیخود به موتور و گیربکس فشار نیاورد ضمنا اینم بود موتور کیمی هم اپدیت نشده بود . چهارما خدارو شکر خودت گفتی بوتاس سوخت کم اورد خب حالا چرا باوجود سیفتی کار بوتاس بازم سوخت کم اورد؟؟؟؟ یعنی هنوز متوجه نشدی که بوتاس نزدیک به ۵۰ دور با تمام توان ماشین داشته زور میزده که حداقل نزدیک فتل بمونه؟؟ و بیشترین فشار رو موقع رفتن به پیت لین اورد ولی بازم فایده ای نداشت تو همون خبر برد فتل تو این سایت هم نوشته بود که مرسدس به بوتاس دستور داد فشار بیاره درحالی که فتل خیلی راحت برای خودش داشت دور میزد ۲_۱ نکردن فراری تقصیر کیمی بود که تو تعیین خط خراب کرد وگرنه ۲_۱ کردن تو این پیست امکان پذیر بود ضمنا مرسدس تو این پیست خدا بود اما فراری. هم پل گرفت هم برنده شد از توهم مهارت بیاین بیرون فتل خیلی خوب رانندگی کرد برنده هم شد یعنی اون ۲۰ درصدص که وظیفش بود رو درست انجام داد

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    0

    این زور زدن بوتاس و نزدن فتل رو خودشون بهت گفتن یا تو موتور تشریف داشتی یا مصاحبه کردن یا خبر موثقی داری؟!

  • سجاد

   8

   8

   با منطق جنابعالی پس همیلتون هم چیزی نیست فقط مرسدسه و مرسدس هم ۴سال فراری رو شکست داده پس فراری اصلا چیزی نیست.
   اینطوری هم منطقی تره هم قشنگتر
   دیگه جواب طرفداران همیلتون پای خودت.

   • Mansory

    7

    8

    دوست عزیز همیلتون مهارتش رو تو مالزی که مرسدس از فراری و ردبول کندتر بود با پل زدن نشون داد مهارتش رو تو اسپا با لاستیک سافت نشون داد .فتل تو امریکا دور دوازدهم پیچ رو باز گذاشت تا همیلتون رد بشه اخه یه راننده کارتینگ هم میدونه نباید پیچ رو باز بذاره و راننده ی عقبی اگه سریعتره باید تو مستقیمی سبتقت بگیره مصاحبه همیلتون رو بخون گفته بود دیدم فتل داره لاستیکاشو نابود میکنه منتظر شدم تا موقع مناسب سبقت بگیرم.باکو امسال هیچ نیازی نبود از بوتاس سبقت بگیره چون بازم بالاتر از همیلتون تموم میکرد و سه امتیاز بیشتر میگرفت اما اشتباه کرد و چهارم شد و همیلتون خیلی راحت قهرمانی رو بدست اورد پارسال یکی از همیلتون فنا میگفت فتل هوش مسابقه ای نداره واقعا درست میگه اگه هوش مسابقه ای بالایی داشت باکو اون سبقت مسخره رو نمیگرفت
    پارسال اخر فصل لائودا گفت که بهترین ماشین رو نداشتیم و قهرمانی رو مدیون لوییس هستیم و فلاویو بریاتوره هم گفت فراری قهرمانی رو بخاطر رانندهاش ازدست داد

   • Akbar (Ghasemi)

    2

    0

    این اخبار و آمار رو کجا دیدی که ما ندیدیم؟!؟!؟!

  • Akbar (Ghasemi)

   3

   0

   اگه با فتل پیروز نمیشه پس با چی میشه؟! به تعداد پول پوزیشنای مرسدس ۴ سال گذشته نگاه کن ببین چقدر از فراری الان سریع تر بوده!! فراری خوب شده اما هنوز مایل ها تا مرسدس ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ و حتی ۲۰۱۷ فاصله داره، نقش فتل رو هیشکی انکار نمیکنه به جز شما

  • Akbar (Ghasemi)

   2

   0

   فراری قوی هست فتل هم آنچه توی ماشینه داره ازش میکشه بیرون، رده اولش توی پاوررنکینگ بیانگر عملکردشه به قول خودت یه عده ریش سفید دارن این رده بندی رو انجام میدن…

 2. akrh78

  7

  0

  در کل سایت پوشش خوبی از کانادا نداد. نه آپدیت ها بررسی شد نه بررسی فنی پیست داشتیم.
  لطفا برا فرانسه سنگ تموم بزارین چون جدیدم هست اکثرا شناختی ازش نداریم
  در آخر دم همه عوامل سایت گرم، مخلصیم??

  • سید علی حسینی

   8

   2

   چشم ما تمام تلاشمون رو می کنیم ولی خب به خاطر اختلالاتی که در شبکه اینترنت ایران وجود داره بسیاری از اعضای تحریریه دیگه خیلی سخت میتونن از برنامه های آتی سایت با خبر شن تا اقدامات لازم رو انجام بدن و اینکه خیلی از ماها هم دانشجوییم که الانم درگیر امتحاناتیم تموم شه میترکونیم سایتو???

   • بهزاد زمانی

    7

    0

    دم شما گرم با این همه تلاش, هر استادی نمره نداد بگین براتون بگیریم ازش

   • akrh78

    5

    1

    اصلا قصد جسارتی نداشتم جناب حسینی
    انشاالله که امتحانات تون هم موفق بشین و با قدرت برگردین
    همین که این سایت وجود داره برا ما طرفدارای موتور اسپرت نعمتیه

   • سید علی حسینی

    6

    0

    جسارت چیه عزیز من، عزیز دلین و حق شماست این اطلاعات،این ضعف ماست ایشالا که تا آخر تابستون خیلی از ضعف ها برطرف میشه

 3. DR.ARDALAN

  6

  10

  فرانسه زیباست.
  اینو در مورد اسپانیا همگفتم دوستان.

  و یک چیزه هیجان انگیز اینه که دوستان فرانسه فاصله خط استارت تا پیچ اول فاصله زیادی است. فکر نمیکنم هیچ کدام از پیست ها همچین خط مستقیمی بین خط استارت تا پیچ اول که تقریبا شیکین هم هستش دلشته باشند. که بدون شک جابجایی بسیار زیاذی خواهیم دلشت و همینطور سیفتی کار هم شک نکنید خواهد امد.
  مرسدس در فرانسه دوباره نشان خواهد داد. یک و دو مرسدس را خواهیم دید. دو تا مستقیمی واقعا طولانی دارد.
  به نظر من پیست فرانسه را نیشه خواهر دو قلوی مونزا دانست. بعد از مسابقه موتزا مطمئن هستم یک اختلاف بسیاری در امتیازات خواهیم داشت.
  مرسدس یک سورپرایز خواهد داشت برای این سه هفته پشت سر هم.
  من فکر میکنم این یک سیاست بود که اینها در کانادا اپدیت نکردن، چون فکر میکنم میخواستن ببینند اختلافشان بدون اپدیت موتوری با دو تیم اول که با اپدیت های کامل خود امدن چقدر است، و تمام برنامه شان را گذاشتند برای این سه مسابقه فوق العاده فشرده که در مدت سه هفته انجام میشود.
  اگر اشتباه نکنم انگلستان هم در بین این سه مسابقه است، مرسدس روی مسابقه فرنسه و انگلستان خیلی حساب ویژه باز کرده. و هواداران لوییس و مرسدس بدون شک در این سه هفته اتفاقاتی خواهد افتاد که کانادا را فراموش خواهید کرد.
  همینطور حس میکنم کیمی جواب خوبی خواهد داد.
  رنو خیلی دارد برای این مسابقه خانگی کار میکند.
  مجددا
  فرانسه زیباست.
  مرسدس و لوییس زیباترش میکنن.

  • mhd

   4

   1

   جناب اردلان همه جا زیباست ,امیدی به لوئیس نیست در فرانسه با اون قفل لاستیک هاش در کانادا مگر بازم بوتاس
   پرچم بوتاس بالاست .به امید حداقال یک پیروزی برای بوتاس

 4. mhd

  3

  0

  درسته فراری خوب بود در کانادا ,ولی مرسدس هم این گونه نبود که ماشین سوم یا دوم باشه ,با موتور اول داشتن مسابقه میدادن ,نمیشه همینجوری گفت فراری بهتر بوده و مرسدس ضعیف ,اگر اینطور بود بوتاس تایم دو نمیزد پس یکم طبیعیه که فشار کمتر بیارن ولی لوئیس خیلی خراب کرد واقعا ناامید کنندست ,

 5. mhd

  4

  0

  ولی خیلی قشنگ گفتن بوتاس ثابت قدم و همیلتون و مرسدس شکست خورده.وقتشه که بوتاس راننده یک مرسدس بشه.