فرناندو آلونسو
14
ملیت : اسپانیا
سن : 36
نام تیم : مک لارن
محل تولد : اوویدو
تاریخ تولد : 29-07-1981
تعداد مسابقات : 305
تعداد برد : 32
امتیاز ها : 1893
تعداد سکو : 97
بیوگرافی فرناندو آلونسو

 

اطلاعات کلی

 

بیوگرافی فرناندو آلونسو

 

پول پوزیشن: ۲۲ 

سریع ترین دور ها: ۲۱ 

 

آلونسو راننده ای اسپانیایی می باشد که موفق شده است ۲ بار قهرمان دنیای فرمول یک شود و پس از شوماخر و پراست رکورد دار در کسب سکو می باشد، خیلی از افراد او را جزو ۱۰ نفر برتر تاریخ فرمول یک می دانند.

 

از کارتینگ تا فرمول ۳۰۰۰ :

 

زندگی نامه فرناندو آلونسو

 

در ۲۹ ام جولای سال ۱۹۸۱ میلادی فرناندو آلونسو در شهر اویدو به دنیا آمد. فرناندو فرزند یک خانواده ی ثروتمند نبود و مادرش در یک مجتمع تجاری کار می کرد و پدرش نیز به عنوان یک مکانیک در یک شرکت مشغول به کار بود.

 

پدر فرناندو یک ماشین کارتینگ برای دختر ۸ ساله ی خود لورنا ساخت ولی او علاقه ای از خود نشان نداد، بر خلاف او برادر سه ساله اش به این ورزش علاقه مند شد و به مدت ۴ سال با این کارت تمرین می کرد و مسابقه می داد. هنگامی که آلونسو کار خود را در حرفه ی کارتینگ شروع کرد، از حمایت کامل پدرش که مکانیک اون نیز بود برخوردار بود. خانواده ی فرناندو توان این را نداشتند تا هزینه های او را در مسابقات اتومبیل رانی فراهم نمایند اما عملکرد خوب او باعث شد تا اسپانسر هایی هزینه های او را پرداخت کنند. او موفق به کسب چهار قهرمانی متوالی بین سال های ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۶ در مسابقات کارتینگ اسپانیا شد، در سال ۱۹۹۶ نیز قهرمان کارتینگ دنیا شد. او در سال ۱۹۹۷ توانست در مسابقات inter-A ایتالیا و اسپانیا مقام نخست را کسب بکند، در سال ۱۹۹۸ هم بار دیگر در inter-A اسپانیا قهرمان شد و هم چنین او نایب قهرمان اروپا هم شد.

 

اما پس از کارتینگ، سال ۲۰۰۰ بود که آلونسو در مسابقات فرمول ۳۰۰۰ شرکت کرد و به عضویت تیم آسترومگا در آمد، این مسابقات در واقع آخرین مرحله برای رانندگان جوانی است که می خواهند به فرمول یک راه بیابند، او در این مسابقات ۴ ام شد، جالب است بدانید مارک وبر نیز در این مسابقات حاضر بود و سوم شد.

 

 ماشین فرناندو آلونسو در مسابقات فرمول 3000


ماشین فرناندو آلونسو در مسابقات فرمول ۳۰۰۰

 

بخش سوم- فرمول یک :

 

فرناندو آلونسو

 

آلونسو در سال ۲۰۰۱ با تیم میناردی کارش را در فرمول یک شروع کرد، هر چند که ماشین های این تیم نه سریع بودند و نه پایدار ولی آلونسو عملکرد خوبی خوبی داشت. در سال ۲۰۰۲ به عنوان راننده ی تست تیم رنو انتخاب شد،سپس سال بعدش آلونسو جانشین راننده ی دوم تیم رنو یعنی جنسن باتن شد، تصمیمی که انتقادات زیادی به همراه داشت ولی مسئولان رنو معتقد بودند که تصمیمشان درست است و توانایی آلونسو را در تست ها دیده اند. بعد ها هم کاملا مشخص شد که این تصمیم درست بوده است.

 

در سال ۲۰۰۴ آلونسو به همراه تیم رنو توانست با ۵۹ امتیاز در رده ی چهارم رانندگان قرار بگیرد، در این سال او توانسته بود در گرند پری های استرالیا، فرانسه، آلمان و مجارستان بر روی سکو قرار بگیرد.

 

سال ۲۰۰۵ سالی بود که اولین قهرمانی آلونسوی جوان آن هم در حالی که ۲۴ سال سن داشت رقم خورد، این یک رکورد به حساب می آمد که بعد ها بدست سباستین فتل و لوئیس همیلتون شکسته شد. این قهرمانی از آن جهت مهم بود که بر سلطه ۵ ساله شوماخر بر فرمول یک پایان داد.

 

گرند پری برزیل ۲۰۰۵ یکی از مهم ترین مسابقات در زندگی آلونسو به حساب می آید، آلونسو در این مسابقه پس از مونتویا و رایکونن در جایگاه سوم ایستاد و توانست قهرمانی خود را قطعی بکند. او پس از پایان مسابقه بیان کرد:” من میخواهم این جایزه را به خانواده خودم و دوستانم که همیشه از من حمایت کردند تقدیم بکنم. اسپانیا کشوری نبود که فرمول یک در آن جایگاه والایی داشته باشد و ما باید میجنگیدم تا به این جا برسیم. همچنین از تیم هم تشکر می کنم، آن ها بهترین در فرمول یک هستند و لایق این قهرمانی می باشند.”

 

در سال ۲۰۰۶ بار دیگر آلونسو قهرمان شد و تبدیل به جوان ترین راننده ای شد که برای دو بار متوالی فاتح فرمول یک می شود، البته این رکورد هم به دست فتل شکسته شد.

 

آلونسو سال ۲۰۰۷ به مک لارن پیوست که بعد از مشکلاتی که با این تیم پیدا کرد بصورت توافقی از مک لارن جدا شد و دوباره به تیم قبلی اش، یعنی رنو پیوست. آلونسو به مدت دو سال در رنو کارش را ادامه داد و سال ۲۰۱۰ به فراری رفت تا شاید بتواند برای سومین بار فاتح رقابت های فرمول یک بشود اما در سال های ۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ به عنوان نایب قهرمانی بسنده کرد و سباستین فتل هر سه عنوان را از او ربود. سال ۲۰۱۴ قانون های جدید برای مسابقات وضع شد که نتیجه اش آغاز سلطه مرسدس بر فرمول یک بود، آلونسو در سال ۲۰۱۴ با فراری ناکام بود و ششم شد، اینگونه شد که آلونسو در سال ۲۰۱۵ به مک لارن برگشت. در این تیم نیز با مشکلات زیادی پیرامون موتور دست و پنجه نرم کرد و آلونسو امیدوار است تا در سال ۲۰۱۶ عملکرد بهتری همراه با مک لارن داشته باشد.

 

کلاه

کلاه کاسکت فرناندو آلونسو

 

در طراحی کلاه فرناندو آلونسو از رنگ های زرد و آبی استفاده شده است، رنگ زرد نشانه ی پرچم اسپانیا و رنگ آبی نشانه ی پرچم آستریاس که اوویدو در آن جا قرار دارد است.

آلونسو از وقتی در میناردی کار خود را آغاز کرد رنگ بندی کلاهش به همین شکل بود با این تفاوت که رنگ آبی آن کمی تیره تر بود که در سال ۲۰۰۴ به فرم فعلی تبدیل شد.

 

آلونسو وقتی در سال ۲۰۰۷ به مک لارن رفت، رنگ کلاه خود را تغییر داد و در طراحی آن رنگ های نقره ای، قرمز و مشکی را به کار برد که هماهنگ با طراحی ماشین های مک لارن باشد.

 

پس از اینکه از مک لارن جدا شد باز هم از رنگ بندی قدیمی کلا خود استفاده کرد. فقط در سال ۲۰۰۹ بود که رنگ آبی کلاهش جایش را به رنگ قرمز داد اما پس از آن از ترکیب کلاسیک خودش استفاده کرده است.

 

بر روی کلاه او نقش دو پیکان مشاهده می شود، وقتی از آلونسو پرسیدند این پیکان ها چه معنایی دارند او گفت:” این مربوط به یک هدیه کریسمس است. راننده ی اسباب بازی ای که من هدیه گرفته بودم بر روی کلاهش دو فلش بود به همین دلیل من هم بر روی کلاه کارتینگ خود این طرح را زدم و از آن زمان این دو فلش بر روی کلاه من مانده اند.”

 

دانستنی ها :

 

کلاه کاسکت فرناندو آلونسو

 

جالب است بدانید که فرناندو آلونسو یک تتوی سامورایی بر روی کمر خود دارد، او بیان کرده بود که این تتو نشان دهنده قدرت عضله هایش و هوش او می باشد.

فرناندو آلونسو در ابتدا یک مسیحی کاتولیک بود اما هم اکنون او به دینی گرایش ندارد. وقتی از او پرسیده شد که به خدا اعتقاد دارد او بیان کرد ‘نه’. در مصاحبه ای دیگر نیز او گفت:” رابطه ای با خدا ندارم و نیازی به آن نداشته ام. من اعتقادی به تقدیر و وجود نیرویی برتر ندارم. اگر یک هواپیما سقوط کند و مردمش بمیرند به خاطر این نبوده است که از بهشت فرمان رسیده است.”

آلونسو اعتقاد زیادی نیز به عدد ۱۴ دارد، زیرا او برای اولین بار در ۱۴ سالگی قهرمان مسابقات کارتینگ شد؛ شماره او نیز در فرمول یک ۱۴ می باشد.

فرناندو آلونسو طرفدار تیم رئال مادرید و لوس آنجلس لیکرز است و از تفریحات مورد علاقه اش می توان به دوچرخه سواری، فوتبال و جادوگری اشاره کرد. فیلم مورد علاقه او هانیبال و سریال مورد علاقه اش لاست است. غذای مورد علاقه اش تاس کباب اتریشی و پاستا می باشد، هم چنین رنگ مورد علاقه اش آبی است.