فرناندو آلونسو
14
ملیت : اسپانیا
سن : 35
نام تیم : مک لارن
محل تولد : اوویدو
تاریخ تولد : 29-07-1981
تعداد مسابقات : 265
تعداد برد : 32
امتیاز ها : 1802
تعداد سکو : 97
بیوگرافی فرناندو آلونسو

 

اطلاعات کلی

 

بیوگرافی فرناندو آلونسو

 

پول پوزیشن: 22 

سریع ترین دور ها: 21 

 

آلونسو راننده ای اسپانیایی می باشد که موفق شده است 2 بار قهرمان دنیای فرمول یک شود و پس از شوماخر و پراست رکورد دار در کسب سکو می باشد، خیلی از افراد او را جزو 10 نفر برتر تاریخ فرمول یک می دانند.

 

از کارتینگ تا فرمول 3000 :

 

زندگی نامه فرناندو آلونسو

 

در 29 ام جولای سال 1981 میلادی فرناندو آلونسو در شهر اویدو به دنیا آمد. فرناندو فرزند یک خانواده ی ثروتمند نبود و مادرش در یک مجتمع تجاری کار می کرد و پدرش نیز به عنوان یک مکانیک در یک شرکت مشغول به کار بود.

 

پدر فرناندو یک ماشین کارتینگ برای دختر 8 ساله ی خود لورنا ساخت ولی او علاقه ای از خود نشان نداد، بر خلاف او برادر سه ساله اش به این ورزش علاقه مند شد و به مدت 4 سال با این کارت تمرین می کرد و مسابقه می داد. هنگامی که آلونسو کار خود را در حرفه ی کارتینگ شروع کرد، از حمایت کامل پدرش که مکانیک اون نیز بود برخوردار بود. خانواده ی فرناندو توان این را نداشتند تا هزینه های او را در مسابقات اتومبیل رانی فراهم نمایند اما عملکرد خوب او باعث شد تا اسپانسر هایی هزینه های او را پرداخت کنند. او موفق به کسب چهار قهرمانی متوالی بین سال های 1993 تا 1996 در مسابقات کارتینگ اسپانیا شد، در سال 1996 نیز قهرمان کارتینگ دنیا شد. او در سال 1997 توانست در مسابقات inter-A ایتالیا و اسپانیا مقام نخست را کسب بکند، در سال 1998 هم بار دیگر در inter-A اسپانیا قهرمان شد و هم چنین او نایب قهرمان اروپا هم شد.

 

اما پس از کارتینگ، سال 2000 بود که آلونسو در مسابقات فرمول 3000 شرکت کرد و به عضویت تیم آسترومگا در آمد، این مسابقات در واقع آخرین مرحله برای رانندگان جوانی است که می خواهند به فرمول یک راه بیابند، او در این مسابقات 4 ام شد، جالب است بدانید مارک وبر نیز در این مسابقات حاضر بود و سوم شد.

 

 ماشین فرناندو آلونسو در مسابقات فرمول 3000


ماشین فرناندو آلونسو در مسابقات فرمول 3000

 

بخش سوم- فرمول یک :

 

فرناندو آلونسو

 

آلونسو در سال 2001 با تیم میناردی کارش را در فرمول یک شروع کرد، هر چند که ماشین های این تیم نه سریع بودند و نه پایدار ولی آلونسو عملکرد خوبی خوبی داشت. در سال 2002 به عنوان راننده ی تست تیم رنو انتخاب شد،سپس سال بعدش آلونسو جانشین راننده ی دوم تیم رنو یعنی جنسن باتن شد، تصمیمی که انتقادات زیادی به همراه داشت ولی مسئولان رنو معتقد بودند که تصمیمشان درست است و توانایی آلونسو را در تست ها دیده اند. بعد ها هم کاملا مشخص شد که این تصمیم درست بوده است.

 

در سال 2004 آلونسو به همراه تیم رنو توانست با 59 امتیاز در رده ی چهارم رانندگان قرار بگیرد، در این سال او توانسته بود در گرند پری های استرالیا، فرانسه، آلمان و مجارستان بر روی سکو قرار بگیرد.

 

سال 2005 سالی بود که اولین قهرمانی آلونسوی جوان آن هم در حالی که 24 سال سن داشت رقم خورد، این یک رکورد به حساب می آمد که بعد ها بدست سباستین فتل و لوئیس همیلتون شکسته شد. این قهرمانی از آن جهت مهم بود که بر سلطه 5 ساله شوماخر بر فرمول یک پایان داد.

 

گرند پری برزیل 2005 یکی از مهم ترین مسابقات در زندگی آلونسو به حساب می آید، آلونسو در این مسابقه پس از مونتویا و رایکونن در جایگاه سوم ایستاد و توانست قهرمانی خود را قطعی بکند. او پس از پایان مسابقه بیان کرد:” من میخواهم این جایزه را به خانواده خودم و دوستانم که همیشه از من حمایت کردند تقدیم بکنم. اسپانیا کشوری نبود که فرمول یک در آن جایگاه والایی داشته باشد و ما باید میجنگیدم تا به این جا برسیم. همچنین از تیم هم تشکر می کنم، آن ها بهترین در فرمول یک هستند و لایق این قهرمانی می باشند.”

 

در سال 2006 بار دیگر آلونسو قهرمان شد و تبدیل به جوان ترین راننده ای شد که برای دو بار متوالی فاتح فرمول یک می شود، البته این رکورد هم به دست فتل شکسته شد.

 

آلونسو سال 2007 به مک لارن پیوست که بعد از مشکلاتی که با این تیم پیدا کرد بصورت توافقی از مک لارن جدا شد و دوباره به تیم قبلی اش، یعنی رنو پیوست. آلونسو به مدت دو سال در رنو کارش را ادامه داد و سال 2010 به فراری رفت تا شاید بتواند برای سومین بار فاتح رقابت های فرمول یک بشود اما در سال های 2010، 2012 و 2013 به عنوان نایب قهرمانی بسنده کرد و سباستین فتل هر سه عنوان را از او ربود. سال 2014 قانون های جدید برای مسابقات وضع شد که نتیجه اش آغاز سلطه مرسدس بر فرمول یک بود، آلونسو در سال 2014 با فراری ناکام بود و ششم شد، اینگونه شد که آلونسو در سال 2015 به مک لارن برگشت. در این تیم نیز با مشکلات زیادی پیرامون موتور دست و پنجه نرم کرد و آلونسو امیدوار است تا در سال 2016 عملکرد بهتری همراه با مک لارن داشته باشد.

 

کلاه

کلاه کاسکت فرناندو آلونسو

 

در طراحی کلاه فرناندو آلونسو از رنگ های زرد و آبی استفاده شده است، رنگ زرد نشانه ی پرچم اسپانیا و رنگ آبی نشانه ی پرچم آستریاس که اوویدو در آن جا قرار دارد است.

آلونسو از وقتی در میناردی کار خود را آغاز کرد رنگ بندی کلاهش به همین شکل بود با این تفاوت که رنگ آبی آن کمی تیره تر بود که در سال 2004 به فرم فعلی تبدیل شد.

 

آلونسو وقتی در سال 2007 به مک لارن رفت، رنگ کلاه خود را تغییر داد و در طراحی آن رنگ های نقره ای، قرمز و مشکی را به کار برد که هماهنگ با طراحی ماشین های مک لارن باشد.

 

پس از اینکه از مک لارن جدا شد باز هم از رنگ بندی قدیمی کلا خود استفاده کرد. فقط در سال 2009 بود که رنگ آبی کلاهش جایش را به رنگ قرمز داد اما پس از آن از ترکیب کلاسیک خودش استفاده کرده است.

 

بر روی کلاه او نقش دو پیکان مشاهده می شود، وقتی از آلونسو پرسیدند این پیکان ها چه معنایی دارند او گفت:” این مربوط به یک هدیه کریسمس است. راننده ی اسباب بازی ای که من هدیه گرفته بودم بر روی کلاهش دو فلش بود به همین دلیل من هم بر روی کلاه کارتینگ خود این طرح را زدم و از آن زمان این دو فلش بر روی کلاه من مانده اند.”

 

دانستنی ها :

 

کلاه کاسکت فرناندو آلونسو

 

جالب است بدانید که فرناندو آلونسو یک تتوی سامورایی بر روی کمر خود دارد، او بیان کرده بود که این تتو نشان دهنده قدرت عضله هایش و هوش او می باشد.

فرناندو آلونسو در ابتدا یک مسیحی کاتولیک بود اما هم اکنون او به دینی گرایش ندارد. وقتی از او پرسیده شد که به خدا اعتقاد دارد او بیان کرد ‘نه’. در مصاحبه ای دیگر نیز او گفت:” رابطه ای با خدا ندارم و نیازی به آن نداشته ام. من اعتقادی به تقدیر و وجود نیرویی برتر ندارم. اگر یک هواپیما سقوط کند و مردمش بمیرند به خاطر این نبوده است که از بهشت فرمان رسیده است.”

آلونسو اعتقاد زیادی نیز به عدد 14 دارد، زیرا او برای اولین بار در 14 سالگی قهرمان مسابقات کارتینگ شد؛ شماره او نیز در فرمول یک 14 می باشد.

فرناندو آلونسو طرفدار تیم رئال مادرید و لوس آنجلس لیکرز است و از تفریحات مورد علاقه اش می توان به دوچرخه سواری، فوتبال و جادوگری اشاره کرد. فیلم مورد علاقه او هانیبال و سریال مورد علاقه اش لاست است. غذای مورد علاقه اش تاس کباب اتریشی و پاستا می باشد، هم چنین رنگ مورد علاقه اش آبی است.