استبان اکون
31
ملیت : فرانسوی
سن : 21
نام تیم : فورس ایندیا
محل تولد : اورو ، نرماندی
تاریخ تولد : 17-09-1996
تعداد مسابقات : 41
تعداد برد : 0
امتیاز ها : 116
تعداد سکو : 0
بیوگرافی استبان اکون

استبان اکون راننده ی فرانسوی متولد ۱۷ سپتامبر ۱۹۹۶ (۱۹ سال) در حال حاضر برای تیم مانور ریسینگ می راند. او در نیم فصل سال ۲۰۱۶ جانشین ریو هاریانتوی مالزیایی شد. اکون راننده ی توسعه ی مرسدس و البته راننده ی رزرو رنو نیز می باشد.

اکون از سال ۲۰۰۶ در مسابقات ملی کارتینگ فرانسه شرکت کرد و در سال ۲۰۰۷ قهرمان این رقابت ها شد و بعد از قهرمانی دیگر در این سری به مسابقات بین المللی کارتینگ پیوست. اکون از سال ۲۰۱۲ عضو فرمول رنو ۲٫۰ شد و در سال آینده نیز رده ی سوم این رقابت را به دست آورد. وی همچنین در گرندپری ماکائو ۲۰۱۳ با تیم پرما پاورتیم رقابت کرد و دهمین راننده ی این مسابقه شد.

استبان راننده ی پرما ماند و در سال ۲۰۱۴ با این تیم در فرمول سه اروپا قهرمان شد و البته وی همچنین در رقابت های فرمول ۳٫۵ همان سال رده ی بیست و سوم را به دست آورد و با عملکرد خوب خود در فرمول سه، مرد فرانسوی برای اولین بار به فرمول یک پای گذاشت و راننده ی تست تیم لوتوس شد.

درخشش اکون در سری های جوانان ادامه یافت وی با تیم ART موفق به کسب قهرمانی در جی پی ۳ سال ۲۰۱۵ شد و البته به عنوان راننده ی تست تیم فورس ایندیا کار خود را در فرمول یک ادامه داد.

وی سال ۲۰۱۶ را به عنوان راننده ی تست رنو و راننده ی توسعه ی مرسدس آغاز کرد و البته در مسابقات دی تی ام نیز شرکت داشت او در حال حاضر و بعد از گذشت ۱۰ مسابقه از این رده ی بیست و سوم مسابقات را در اختیار دارد.

استبان اکون