فرمول یک ایران  – مکس ورشتپن پس از تصادف در مونزا وضعیت سلامتی لوئیس همیلتون را چک نکرد و به گاراژ برگشت و راننده مرسدس نیز از رفتار راننده ردبول تعجب کرده است.

راننده بریتانیایی به لطف هیلو از آسیب جدی فرار کرد، اما حتی در آن زمان هم لاستیک های ماشین ردبول با کلاه ایمنی او برخورد کرد.

لوئیس همیلتون درباره رفتار مکس ورشتپن گفت:

من مکس را دیدم که از خودرو بیرون آمد و فقط از آنجا عبور کرد.

برای من کمی تعجب آور بود، زیرا وقتیکه تصادفی رخ داده و از خودرو بیرون می آییم، اولین چیزی که میخواهیم این است که مطمئن شویم فرد مقابل خوب است یا خیر.

اما خوب است که توانستم بیرون بیایم. راه برگشت طولانی بود اما ما زندگی می کنیم تا یک روز دیگر بجنگیم.

ورشتپن اما از رفتارش دفاع کرد:

در گرمای لحظه بهتر است راه بروید تا همه آرام شوند.

لوئیس خوب بود، او هنوز سعی میکرد دنده عقب بگیرد وقتی من دیگر از ماشین پیاده شده بودم. وقتی خوب نیستید، این کار را نمی کنید.

216 دیدگاه

 1. Parsa911

  32

  9

  اول قابل توجه دوستانی که میگفتن مکس چک‌ کرد همی خوبه ولی …
  البته موقع مسابقه دقیقا ما هم گفتیم احتمالا چون دیده داره دنده عقب میگیره فهمیده خوبه ولی بازم به نظرم این رفتار اشتباه بود

  • NICO ROSBERG-06

   17

   36

   به نظرم وقتی شما میبینی طرف داره تمام تلاشش و میکنه که با دنده عقب بیاد بیرون وبه مسابقه ادامه بده اصلا یکمی مسخرست بری به سمتش تا حالش و بپرسی چون ممکنه یهو موفق بشه و ماشین و در بیاره و اونوقت خدایی ناکرده ماشین یا چیزی از ماشین بالاییش پرتاب بشه و به خودتون صدمه بزنه.کار مکس منطقی بود به نظرم.

   • Arvin.Hamilton 44

    32

    16

    نیکو روزبرگ 06
    خود مکس هم اینطوری از خودش دفاع نکرد و یه همچین بهونه ای نیاورد که توی “مرسدس” فن اینجوری ازش دفاع کردی!

   • Morteza

    12

    28

    فرق نیکو رزبرگ با بقیه مرسدس فن ها داشتن منطق‌ه
    با اینکه طرفدار ردبول و مکس هستم ولی واقعا بشخصه رفتار نیکو رو تحسین میکنم
    کاشکی بقیه هم بتونن یکم تعصب رو کنار بزارن و منطقی باشن

   • L.H 44

    21

    11

    اصلا شاید سر لکئیس داشته له میشده که دنده عقب گرفته تو نباید حالش رو بپرسی ؟

   • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

    18

    13

    نیکورزبرگ عزیز
    لوییس لاستیک ماشین مکس روی کاسکتش بود و سعی کرد با جابجایی ماشین گردنش رو از زیر فشار لاستیک خارج کنه وگرنه لوییس خوب متوجه بود که با اون همه خسارتی که به ماشین وارد شده ادامه ریس غیرممکنه پاسش

   • mahyar

    26

    5

    من خودم فن مکس هستم . از نظر من هم قابل قبول نیست .
    ببین در این که مکس نمیتونه زیر ماشینش رو ببینه که لاستیکش کجا رفته شکی نیست ولی وقتی چرخت پرت شده هوا باید هر احتمالی رو بدی . شاید تو تنها کسی هست وقتی به طرف میرسی باعث بشه جونش از دست نده .
    به امید این که دیگه همچین چیزی رو از مکس نبینیم ،

   • Ali🦁33

    20

    22

    Hesam44
    لوئيس داشت گاز میداد که سرش از تایر مکس دور بشه.؟!! بیخیال
    همون موقع که مکس گاز داد تایر از روی هیلو همیلتون رد شد و آمده بود پایین ماشین این حرفا از کجا در میارید واقعأ شما.
    لوئيس وقتی گاز میداد که مکس از ماشین خارج شده بود و فکر کرد می تونه ادامه بده.
    اگه مدرک می خوای فیلمش موجود هست آنبرد عقب ماشین مکس یا همین عکس بالا نمایان هست گرد و خاکش که داره گاز میده مکس هم نگاهش می کنه و میگه بیشتر گازش بده.

   • Parsa911

    20

    1

    با اینکه معمولا با علی 33 مخالفم ولی الان کاملا درست میگه وقتی گاز میداد چرخ ماشین مکس رو سرش نبود و بدون شک مکس هم وقتی پیاده شد این موضوع دیده و حتی واقعا همی احتمال بازگشت میداد ولی حیف ماشین بیرون نیومد

   • مهران آله

    25

    12

    بنظر میاد سقف توانائی مکس همینجاس . شخصیت قهرمانی نداره و اگه ماشین قوی نداشته باشه و همون اول جلوش باز نباشه ، از پس 4 تا لپ سالم بر نمیاد ( هر چی از اول فصل دیدیم همین بوده ، تازه جلو هم بوده خودش خودشو زده ! ) .

    اگر امسال قهرمان بشه توی کارنامه اش “یک” قهرمانی خواهد بود ، وگرنه ( از نظر سنی ) جلوش همیلتونه که افسانه شده و سایه اش همیشه روی سرشه ، پشت سرش هم 4-5 تا جوون که مکس نیمی از توانمندی هاشونو نشون نداده ( شایدم نداره ) و تا دو سه سال دیگه در بهترین حالت میشه وینگر یکی از اونا ( وقتی دیگه ضررش از سودش برای f1 بیشتر بشه یا حتی یر به یر بشه )

    اونقدر عاقله که بدونه فقط امسال رو داره ، ولی ظاهراً نه اونقدر که بخاطرش آدم نکشه ( حالا ممکنه اون آدم خودش باشه )

   • Saeedreza

    4

    4

    مکث عجب جواب دندون شکنی به لوئیس داده
    تو هنوز به فکر اینی که برگردی به مسابقه وقتی دیدی نمیشه میای یه مصاحبه میکنی ابراز تعجب میکنی
    اون موقع که تو سیلورستون خوشحالی میکردی نگفتی که ببینم مکث خوبه یانه الان یادت افتاده که در موقع برخورد فرد مقابل رو هم باید چک بکنی که خوبه یا نه
    ایول سیر همیلتون

   • Sebmm

    7

    12

    بابا تو لحظه ی برخورد لاستیک خورد ب قسمت هیلو رو سر لوئیس و موقع توقف اومده بود پایین لاستیک خورد رو سرش و رد شد بعد مکس گاز میداد در حالی ک رو سر لوئیس گاز نمیداد همونطور ک لویس داشت سعی میکرد ماشینو ازاد کنه مکس هم اینکارو میکرد یجوری میگید انگار مکس داشت میدید لاستیک رو کسککت لوئیسه و ماشینو میخواست گاز بده کلشو رنده کنه
    بابا شما طرفدار هستید ولی خب چش گوش و عقل سالم رو دارین ک… یکم نظراتتون رو جمعو جور تر بگین… مودبانه بگم این صاحب نظران یا ساده انگارن یا مارا ساده فرض میکنند

   • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

    17

    1

    رفتم انبورد رو دیدم من اشتباه کرده بودم و زمانی که لوییس گاز میداد لاستیک مکس الای سرش نبود من از دوستان عذر میخوام

   • ایرن

    7

    11

    کار لوییس که توی دنده عقب گرفتن از نظر من خیلی مسخره بود. اما شاید از نظر برخی خیلی هم حرفه ای بوده که تا لحظه ی آخر هنوز نا امید نباشی. بلاخره نظرات مختلفه.

    اما دلیل مکس برای اینکه نرفت سمت خودروی لوییس هم به نظر من تا حدودی منطقیه.
    نه اینکه بخوام بگم کار درستی کرد. به نظرم کار درست این بود که بره و از سلامتی لوییس مطمئن بشه بعد هرکار دیگه ای انجام بده.
    اما خب از اونجایی که به نظر میاد مکس آدم خونسردی نباشه، پس راه رفتن بهترین کاره. کسی که خونسرد نیست در چنین مواقعی زودتر عصبانی میشه و مطمئنا مکس اون لحظه بسیار عصبانی بوده و بهترین روش برای فروکش کردن عصبانیت همون راه رفتنه. شاید نخواسته با لوییس رودر رو بشه که یوقت عصبانیتش اوج نگیره.

    اما بازم از نظر من بهترین عمل این بود که قبل از هرکاری از سلامت رقیبش مطئمن بشه.

   • benzfordengineerarteusupbestgod

    9

    5

    با احترام به اساتید نظر نیکو رزبرگ ۰۶ رو از نظر منطقی قبول دارم فقط یه نکته هست که جالبه ظاهرا به نظر می رسید مکس از اول /قبل از دنده عقب گرفتن لوئیس/ قصدی برای چک کردن وضعیت لوئیس نداشت

   • Shahab

    4

    3

    چه توجیهیه آخه دوست عزیز، طرف یه رفتاری کرده حالا از دید بعضیا غیراخلاقی بوده، خودش هم پاسخ رفتارشو داده، این همه تلاش برای موجه کردن چه معنی میده !!

  • Sebmm

   5

   4

   من صحنه. رو اینستاگرام اف 1 دیدم و دیدم مکس ب کاکپیت لوئیس نگاه انداخت و سری ب پایین تکان داد ب نشان حالو احوالپرسی وقتی دید سالمه و داره عقب میگیره حالیش شد سالمه
   بعدش دوستان زیاد ب این موضوع گیر ندید اگه برا هم احترام قائلید ب هم تو مسابقه احترام بزارید نه بعد تصادف این احوال پرسیا زیاد نمیتونه جالب باشه ب همدیگه سخت بگیرید ولی قوانین رو هم رعایت کنید
   سبقت میگیرین مث فتل دفاع میکنین مث الونسو خیلی عالی و خیلی هم حرفه ای

 2. محمد جواد سلیمانی

  31

  24

  مکس تا لوئیس رو یه روزی نکشه بیخیال نمیشه
  جالبه !
  اگه خودشون اینطوری شده بودن ما رو کشته بودن تا حالا ولی الان هیچچچچچ خبری نیست و …
  صحنه تصادف رو که دیدم مادربزرگم که هیچی از فرمول یک نمیدونه گفت چطوری زنده موند!!!
  مکس واقعا وحشی شده این فصل

  • NICO ROSBERG-06

   12

   17

   محمد جواد مکس داره میگه لویس در حال تلاش برای بیرون کشیدن ماشین با دنده عقب بوده..هر آدمی هم که باشه نسبت به شزایط- عکس العمل نشون میده..من فکر نمیکنم نه مکس نه لویس اگر طرف مقابلش و در خطر ببینه اینقدر بی خیال از کنارش عبور کنه.. از این برخوردها بازم بین این دونفر خواهیم دید..این آخرینش نبود.

   • MrdTheGreat

    3

    3

    این 17 نفری که دیسلایک کردن شاهکارن :))

   • mahyar

    15

    0

    سه رده برای مسابقه بعدی .

   • NICO ROSBERG-06

    4

    1

    MrdTheGreatخخخ سخت نگیر- دیسلایک مال مرده.. هر کی نخوره نامرده خخخ -ما از نظر منطقیش و اینکه بادرنظر گرفتن اینکه خودم اگه جای مکس یا لویس تو سیلورستون بودم چیکار میکرم- نظر دادم. حالا برای فنای لویس طبیعیه ک با دیس زدن بخوان از راننده ای ک دوسش دارن حمایت کنن و اینم قابل درکه

  • حسن***33

   12

   8

   دیس لایک جالبیه.من اگه برای لایک کردن میخواستم کامنت بذارم کافی بود یه مطلب تو طرفداری از لوییس بذارم کلی لایک میگرفتم.پیشنهاد بالا رو فقط برای بهبود کیفیت دادم.

   • ali

    10

    1

    سلام، با پیشنهاد شما موافقم، خیلی خوب میشه اگر زمان کامنت‌ها ثبت بشه.

    حسن عزیز اینجا هر کسی به دنبال هیت کردن و تخریب یه راننده باشه، دیسلایک میخوره. حالا میخواد اون راننده سب باشه، لوییس باشه یا مکس. اینجا مکس و ردبول فن هم کم نداریم، ولی طرفدار مکس داریم که اونقدر بی منطق و استدلال کامنت می‌زاره که خود مکس فن‌ها هم لایکش نمیکنن و البته برعکسش لوییس فن هم با این مشخصات داریم. مسائل رو با هم قاطی نکنید.

   • Morteza

    4

    0

    چه ربطی به همیلتون داره شما میتونی تنفرت و ی جور دیگه نشون بدی ‌.جو گیر نباشیم

   • حسن***33

    4

    3

    سلام من هیچ تنفری از لوییس ندارم واونو از افتخارات مسلم فرمول 1 میدونم.اتفاقا تو رقابت با رزبرگ و وتل همیشه دوست داشتم لوییس برنده باشه.به هر حال یه جوون مستعدی اومد و طرفدارش شدم ولی همین مکس هم اگه تو رفتارش همین فرمونو بره زود تموم میشه وطرفداراشم ازش میبرن.

   • NICO ROSBERG-06

    2

    1

    حسن-داداش اینجا اکثرا لویس فن هستن و خب راننده ای که اینقدر قهرمانی داره طبیعیه که بیشترین طرفدارو هم داشته باشه.

   • حسن***33

    1

    1

    رزبرگ عزیز کاملا صحیح میفرمایید .از حقیقت نمیشه فرار کرد مسلما اینجا طرفداران لوییس از طرفداران مکس خیلی بیشترن وحتی برخی از دوستداران راننده های بزرگ دیگه هم بواسطه رقابتی که با لوییس داشته و دارن -درپاره ای از اوقات جانب مکس رو میگیرن.با این حال در اقلیتن.ضمن اینکه درعجبم آقا مرتضی از چه بابت عقیده داره که من از لوییس تنفر دارم.

  • Nima Adib

   23

   6

   با احترام به همه طرفداران ردبول و مکس، به نظرم باید همونجوری که فیا به دلیل سبک پرخاشگرانه مکس، قانونی برای دفاع کردن اضافه کرد، الان هم باید یک خط قرمزی رو اعمال کنه و برای حمله کردن قوانین جدیدی رو تدوین کنه.
   و همینطور در نحوه پنالتی دادن، اگر در خاطرتون باشه در مسابقه اتریش امسال پرز دوبار راه چارلز رو بست و دو پنالتی 5 ثانیه ای گرفت. اما اینقدر ماشینش خوب بود که در انتها فاصله ای بیشتر از 10 ثانیه رو باز کرد.
   توی همین ریس بوتاس از اخر استارت زد شد سوم، حالا 3 رده گرید پنالتی با یکی از برترین ماشین ها جریمه بازدارنده ای نیست
   بحث من فقط این برخورد نیست، کلا نحوه جریمه دادن باید جوری باشه که بازدارنده باشه و راننده و تیم ها بترسند از جریمه شدن. به عنوان مثال پرز توی همین مسابقه به دلیل بریدن پیچ و برتری که خارج شدن از پیست بهش داد، از چارلز رد شد و وقتی بهش گفتن رده ای که گرفتی رو پس بده وگرنه جریمه میشی اصلا اهمیتی نداد و فکر میکرد مثل اتریش میتونه جبران کنه. این یعنی اصلا 5 ثانیه جریمه بازدارنده نیست
   احتمالا موتور چهارم و جریمه اون هم برای مکس و هم برای لوییس اجتناب ناپذیره
   مثلا برای بازدارنده بودن این جریمه باید بگن که اگر مکس برای سوچی موتور چهارم رو بست و قرار بود هم جریمه موتور رو از راه برداره هم جریمه تصادف رو، 3 رده گرید پنالتی رو برای مسابقه بعد اعمال کنن (هرچند که 3 رده واقعا کمه)

   • حسن***33

    8

    25

    اگه جریمه زمانی بازدارنده نیست پس چرا پرز در پایان ریس دو رده بایت همین جریمه از دست داد؟ یا هیچوقت بابت تصادف حادثه ساز لوییس روی مکس تو سیلورستون نگفتین که جریمه ده ثانیه ای بازدارنده نیست؟

   • محمد امین

    19

    1

    به نظرم چارلز و فراری عالی عمل کرد ، بعد از اون تصادف ، حتی چارلز بعضی از قسمت ها تا فاصله ی نیم ثانیه ای بوتاس بود و خودش هم بعد از مسابقه گفت هر دور برای مثل یه تایین خط بود و یکی از بهترین مسابقه هایی بود که دادم ، آخه اصلا نمیشد با پاوریونیت فراری اونقد خوب عملدکرد ،کارلوس هم تا دور ۴۸ خیلی خوب فاصله رو حفظ کرده بود اما یخ دفعه فصله اش زیادشد
    به طور کلی من فکر میکنم این مسابقه بهترین و تمیز ترین مسابقه برای تیم فراری بود در این فصل ، بدون هیچ اشتباه و با بهترین استراتژی و بهترین جایگاه ها

   • NICO ROSBERG-06

    7

    18

    نیما منم وقتی دیدم سه رده جریمه دادن خیلی عصبانی شدم..خدا میدونه چقدر داورا رو دری وری گفتم اما تو یه جا که اسمش و نمیشه گفت چون کامنت تایید نمیشه- خوندم علت این سه رده جریمه این بوده که داورها مکس و 100 درصد مقصر اصلی ندونستن و لویس هم این وسط توسط داورها مقصر دونسته شده اما چون مکس دلیل اصلی برخورد شناخته شده اون سه رده رو دادن. به نظرم ینکه تکلیف قهرمانی این فصل جذاب توسط داوران مشخص بشه ظلم بزرگی به فرمول1 و طرفدارانش هست کارشون عالی بود به نظرم همونطور که بعد از برخورد وحشتناکی که بین لویس و مکس تو سیلورستون صورت گرفت و لویس جوری جریمه شد که در انتها ونست مسابقه رو برنده بشه و 10 ثانیه برای اون برخورد به گفته خیلی از کارشناسا و پیشکسوتهای ف1 شاید کم بوده اما به نظر منم هم جریم لویس تو انگلیس کافی بوده هم اینجا.. به نظرم داورا دارن یجورایی بین مرسدس و ردبول و مدیریت میکنن که آخر کار کسی داورها رو بخاطر قهرمانی مکس یا لویس مورد حمله قرار نده..

   • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

    15

    5

    با توجه به dnf شدن لوییس و مکس دوتاشون موتورهاشون رو تعویض میکنن و چون ریس رو به پایان نرسوندن هیچ جریمه ای هم نمیشن . لوییس ریسی رو dnf شد که بالاترین احتمال برنده شدن رو داشت و سیلوراستون هم باز احتمال برد لوییس بیشتر بود . یعنی اگه توی ریسی مثل اتریش یا هلند مکس خارج بشه خیلی براش گرون تمام میشه چون احتمال بردش خیلی بالاتره ، اینجا مکس وقتی دید خودش به روی پودیوم‌نیست ترجیح‌داد لوییس رو به هر قیمتی هست از ریس خارج کنه در پیستی که احتمال برد لوییس بیشتره . این رو هم اضافه کنم اینجا یه پیچ با سرعت ۷۰ کیلومتر بود و مکس قدرت تصمیم گیری داشت اما لوییس با سرعت نزدیک ۳۰۰ کیلومتر توی سیلوراستون با هم برخورد داشتن .

    حالا اینجا به نفع ردبول هم شد چون اگه میخواست کوتور رو در حالت عادی تعویض کنه باید با پنالتی از پیت لین استارت میزد ولی الان راحت تعویض میکنه .

    فیا باید جریمه رو طوری میداد که ردبول حق تعویض موتور نداشته باشه یا اگه میخواد موتور تعویض کنه جریمش اعمال بشه یا حتی ریس بعدش جریمه اعمال بشه نه اینکه الان بیاد و سود بیره از دی ان اف خودش و رقیبش

   • Ashkan52

    9

    2

    درسته بازدارنده نیست اصلا ولی چون مکس عادت داره بزور راه بگیره از بقیه احتمالا از5شروع کنه و تصادف های پشت هم رو رقم بزنه

  • مَمَّدو

   26

   9

   به نظرم برای انجام خدمات انسان دوستانه، بفرستنش مناطق بسیار محروم در آفریقا و آسیا.
   اینجوری میفهمه که تو زندگی یه عالمه چیزهای مهمتر از برنده شدن هست و اینکه همیشه هدفی که براش شروع کردی، مهمترین چیز نیست و گاهی در طول راه مسائلی پیش میاد که باید اونارو نسبت به هدف نهایی اولویت بدی.

   • LH44

    19

    7

    داداش اینا جواب نیست.
    چندسال پیشم برای رفتار بدش با اکن بعد از مسابقه برزیل،بهش گفتن بره سرویس بهداشتی فیا رو بشوره.
    به نظرتون جواب داد کارشون.ادم شد ورستپن؟

   • مَمَّدو

    15

    6

    خدمات اجتماعی رو میتوان به چند دسته تقسیم کرد.
    اونایی که مستقیم با یه انسان دیگه ای در ارتباطه
    و اونایی که غیر مستقیم به انسانها و اجتماع نفع میرسونه.
    مورد قبلی از نوع دوم بود.
    تاثیر نوع اول در روح انسانی شخص جریمه شده بسیار بیشتری.

   • Who.am.i

    7

    21

    رفتار بد با اکون تو برزیل رو که هر راننده دیگه ای بود هم انجام میداد
    احمقانه ترین کار ممکن رو اکون اون مسابقه انجام داد

   • LH44

    15

    2

    Who.am.i
    با احترام به نظرتون فکر نمیکنم امثال لوئیس و فتل و الونسو و حتی جوون ترایی مثل ریکیاردو و راسل و لکرک و ساینز و نوریس همچین کاری میکردن.کلن فکر نمیکنم اون سال کسی جز ورستپن توانایی همچین کاری رو می داشت.

   • Lord edard

    2

    2

    برنده شدن یا قهرمان شدن به هر قیمتی دور از اخلاقه ورزشی هست لوییس و سباستین سال ها با هم رقابت کردن ولی حتی تو کانادا ۲۰۱۹که به نظر خیلی ها برد فتل دزدیده شد بازم با هم رفیق بودن
    توی ۴سال گذشته لوییس بخاطر برتری امتیازی و ماشین همیشه در مواجهه با مکس گذشت میکرد چون میدونست چجور راننده آیه ولی امسال اینطور نیست دارن واسه قهرمانی تلاش میکنن و لوییس دیگه باج نمیده. بارها دیدیم مکس مسابقات خودش و بقیه رو بخاطر غرور بیجا از دست داده حتی به هم تیمیش هم رحم نکرده نمونش آذربایجان ۲۰۱۸یا اون رفتار زشتش با اوکون اواخر سال ۲۰۱۸
    برد و قهرمانی به هر قیمتی به نظر من پشیزی ارزش ندارد

   • mahyar

    5

    1

    LH44
    شوماخر و کولتارد 1998 رو ی سرچی بزن .

   • benzfordengineerarteusupbestgod

    3

    1

    اقاا پیدا شد دیدم واقعا برخورد تندی با اکن داشت متاسفانه باید یکم رو رفتارش کار کنه مکس رو دوست دارم ولی با این وضعیت به دل نمیشینه به فرض اینکه قهرمان بشه هم واقعا به چه قیمتی باید رفتارش طوری باشه که حرف و حدیثی در اون نباشه.

   • LH44

    7

    2

    mahyar
    شوماخر یه بار به ویلنو خورد که خیلی شاکی شد(که مقصرم خودش بود)،یه بارم به کولتارد خورد که هنوزم خیلی ها میگن تقصیر خود شوماخر بوده.خیلی ها هم میگن عمدن کولتارد گاز نداده.ایت دوتا اتفاق معروف بودن.در هیچ کدوم از این ها فیزیکی تو کار طرف نرفته.
    برعکس جناب ورستپن.
    تازه یه نکته رو نگفتی که شوماخر هم برای قهرمانی میجنگیده و هم مسابقه اخر بوده و تکلیف قهرمان شدن و نشدنش مشخص میشده(فشار دوبرابر روش بوده)و بعدش ناراحت شده و رفته گاراژتیم مقابل داد و بیداد.
    جناب ورستپن وقتی اکن خواست ازش سبقت بگیره داشت برای قهرمانی میجنگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 3. Danial

  18

  5

  دوستان خوب من بدون در نظر گرفتن اینکه طرفدار کدوم راننده هستین باید واقعیت ها رو دید و همیشه تو کل زندگی از تعصب بی جا دور بود نه فقط اینجا
  حتی اگه من که طرفدار همیلتون هستم اگه رفتار زشتی کرد باید ازش انتقاد کنم اما نقد من دلیل بر این نیست که دیگه طرفدارش نیستم واقعا خدای نکرده برای خود شما و یا راننده مورد علاقتون این اتفاق میوفتاد این مواضع رو که برخی از دوستان دارن بازم داشتن؟؟
  رفتار مکس بسیار زشت و غیر انسانی و بچه گانه بود هیچ چیز مهم تر از سلامتی ادم ها نیست

 4. farzad

  21

  6

  رفتار مکس به هیچ عنوان قابل توجیه نیست . اینجاست که یه قهرمان واقعی تشخیص داده میشه . مکس در عین اینکه راننده با استعدادیه اما اخلاق رو باخت با این حرکتش. به هیچ عنوان نمیتونه خودش رو کنترل کنه و این حتما بهش ضربه خواهد زد و شک نکنید اینده برای راننده هایی مثل نوریس لکرک و گسلی هست

   • Erfan

    3

    1

    راسل خودش استاد اینجور حرکاته. هیچوقت حرکتش روی بوتاس رو فراموش نمیکنم

   • farzad

    23

    6

    حسن جان زیاد خودتو اذیت نکن . راننده بی اخلاق توی فرمول یک زیاد دیدیم ته تهش هم دیدیم به کجا رسیدن. به تاریخ رجوع کنید لطفا.البته با این سن و سال کم هنوز به جایی نرسیده رسید بعد بگید

   • حسن***33

    4

    21

    میدونین تو این چند ساله چرا ردبول هیچ راننده دوم طراز اول وبرابر با مکس نداشته چون ماشین ردبول برای راننده های دیگه ماشین یک نیست ولی مکس با نوع رانند گیش جبران میکنه.

   • mohammad

    5

    15

    واقعا!!!!!
    هیچیی نمی دونی
    خیلی ممنون از این جک زیبا تو این شرایط خندیدیم
    خخخخخخخخخخخ

   • Sebmm

    2

    10

    راننده بی اخلاق زیاد بودن ک ب جاهای خوب رسییدن اصلا شدن اسطوره… پروست.. سنا… مایکل و تا حدودی سب و لوئیس هم هست ک همشونم اسطوره هستن و اینکه اپدیت ب سلیقه ی مکسه دلیل اینه ک مکس با ماشین بهتر ست شده هم راننده و مکانیک و بهتر ماشین رو میشناسه
    اینا ب سلیقه افراد ب دلبخواه گوش نمیدن هزینه میکنن
    برا هر لحظشون برنامه و پلن دارن همه چیرو حساب شده عمل میکنند دوست عزیز
    برخورد راسل با بوتاس رو دیدیم ک چی نشون دادن ب همدیگه
    لااقل ب اون اندازه بو نبود تو شرایط رقابت همه راننده هارو دیدیم چ لکلرک چ پرز مکس فتل لوئیس و امثال دیگه حتی فرناندو ولی خدایی از دنیل خندون ندیدم تا حالا اگه بوده دوستان بگن تا ببینم ممنون ازتون

  • محمد جواد سلیمانی

   7

   2

   Farzad واقعا قبول دارم حرفتو
   مثلا چارلز و نوریس
   من واقعا با اینکه با فراری و مک لارن هیچ طرفداری نسبتا خاصی ندارم اما میگم که اینها واقعا گوهر هستن
   راسل هم که عالیه
   گسلی هم این فصل ۲۰
   مکس خیلی بد داره استعدادش رو نابود میکنه

   • farzad

    6

    2

    دقیقا همینه محمد جواد. من طرفدار لوئیس و مرسدسم . اما با مکس هیچ دشمنی ندارم . مکس راننده فوق العاده ای هست و ما دوست داریم در آینده بیشتر از ماجراجویی هاش لذت ببریم در کنار همین اسامی که گفتی.اما این رفتار ها به نظرم یکم باید تعدیل بشن وگرنه به خود مکس اسیب میزنه .

   • Danial

    14

    4

    این همه مقاومت رو درک نمیکنم

  • mohammad

   17

   7

   واقعا خوشم اومد از لوییس تو هر شرایطی به مسابقه فکر میکنه اما مکس دنبال اینه که یه جوری لویییس ببازه یا دی ان اف بشه که خودشم دی ان اف شد
   واقعا خیلی مکس داره ادا در میاره که ببره اما نمیشه

   • بردیا

    4

    16

    Mohammad
    مکس میخواد یه جوری لوییس دی ان اف بشه که خودش هیچیش نشه و مسابقه رو ببره؟

    فکر نمیکنم مکس از ضربه های استادانه بلد باشه

    دقیقا از همونایی لوییس توی سیلوراستون زد

  • بردیا

   5

   14

   مرز های علم جابه جا شد
   از این الان دیگه هرکی جون های اخرش بود و یا داشت میمرد یا مصدوم بود فقط میتونه دنده عقب بکشه
   دیگه ادمای عادی نمیتونن

   • Sebmm

    1

    7

    خخخخخخخخخ

  • بردیا

   8

   12

   Just44
   یه جوری میگی انگار مکس پرواز کرده افتاده رو سر لوییس از عمد
   خب لوییس بهش جا نداده مجبور شد بره روی کرب
   اگر هم میگید لوییس بهش جا داده خب کرم که نداشته بره کرب که مسابقه خودشو خراب کنه

   • عرفان ۴۴

    14

    4

    جناب بردیا الان انتظار داری لوییس وقتی ماشینش جلوی جناب مکس هستش براش فرش قرمز پهن کنه که رد شه؟
    مگه خود جناب مکس اول مسابقه داخل پیچ ۴ به لوییس فضا داد که لوییس بیاد بهش فضا بده ؟
    تازه اونجا کنار به کنار هم بودن ولی اینجا ماشین لوییس کاملا جلوتر بود و پیچ برای لوییس بود

   • بردیا

    4

    10

    جناب عرفان هر دو تا راننده کله شق هستند چه مکس چه لوییس ولی اینکه طرفدارای مرسدس میگن فقط مکس بده و لوییس همه جا کنار میاد و از این حرفا این درست نیست
    مکس هم من قبول دارم کوتاه نمیاد و تا یه حادثه پیش نیاد ول نمیکنه ولی قبول کنین لوییس هم همینقدر راه نمیده

   • LH44

    14

    2

    الان دیگه لوئیس عقب نمیکشه.نبایدم بکشه.
    شما ببینید از اول فصل تا الان چند بار لوئیس مراعات کرده و از برخورد جلوگیری کرده.همون سیلور استون چنتا پیچ لوئیس احتیاط کرد و گذاشت مکس بره.هر دفعه جناب ورستپن حق رو برای خودش دونسته و رفته.هرکسی جای لوئیس باشه از یه جایی به بعد اولتیماتوم دادنا رو تموم میکنه.همه میتونن مثل مکس حق به جانب باشن.مهم اینه چه کسی واقعن اینکارو میکنه و چه کسی هم نه.

   • Lord edard

    1

    9

    پس چرا تو دور اول ایمولا یا همین مسابقه با خیلی جاهای دیگه و با خیلی راننده های دیگه که مکس بهشون راه نمیده و به زور میندازتشون خارج پیست از این اتفاق ها نمیفته ؟

   • محمد جواد سلیمانی

    7

    3

    خب تو سیلوراستون هم لوئیس عمدی نزد چیکارش کردید!!
    بچه ها ولشون کنید
    حضرت مکس به لوئیس منافق هیچ کاری نداشته لوئیس بد بد بد مکس خوب خوب خوب
    اینا فکر میکنن وکیل مکس هستن اینقدر دارت حمایت (نادرست ) میکنن ازش

 5. Amirali entezam

  1

  1

  من نه طرفدار مکسم نه همیلتون من طرفدار مسابقه جذابم، ولی همیشه آتیش جنگو یه نفر روشن میکنه و این کاری بود که لوییس تو انگلیس کرد با اون برخورد،
  این چیزا همیشه بوده بعضیا مثل آلبون اعتماد به نفسشون از بین میره بعضیا مثل مکس پرخاشگر و بی پروا تر میشن

 6. LH44

  22

  15

  ماشینت رفت روی سر لوئیس.روی سرش گاز دادی!!برگشتی گفتی حقته!!!!سر درازگوشتو بدون کوچک ترین احساسی نسبت به راننده ای که روش بودی،کج کردی رفتی!!!سه قورت و نیمتم باقیه؟؟؟؟؟؟
  مارکو و هورنر و جاش ورستپن چی تربیت کردن؟؟؟؟

   • Mehdi mozafari

    20

    3

    این که چیزی نیست رفیق
    ما گفتگوی انسانها با خودشون را هم بعد از چند هزار سال بازسازی میکنیم!

  • mohammad

   5

   16

   نه اخه این بیشعور مسابقه های عموشم تو ناسکار ببینه کسی رو سر اون یکی گاز نمیده
   من نمی دونم فکر کنم شبش زیادی بازی کرده

   • Max33vr46

    13

    4

    کاربر محمد خجالت بکش و کمتر توهین کن

 7. رضا سلطانی

  2

  2

  اینجا رو واقعا با همیلتون موافقم
  همینطوری رفت و پشتش رو هم نگاه نکرد
  و جالبه خود این فرد می گفت چرا همیلتون بعد از مسابقه انگلیس اونجوری کرد
  واقعا متاسفم که بازهم فرمول یک وجهه کاملا اروپایی خودش رو نشون داد و معلوم شد که یک جو جوانمردی در این ورزش نبوده و نیست

 8. محمد امین

  18

  4

  من فکر میکنم لویس توی آدل ریس یه بد شانسی آورد و یه جورایی میشه گفت کوتاه اومد ، استارت عالی داشت و سریعا نوریس رو رد کرد و خواست در پیچ ۴ مکس رو رد کنه که اونجا با مکس یکمی درگیر شد و کوتاه آمد
  اگر اون پیچ رو میتونست از مکس عبور کنه و میفتاد پشت سر ریکاردو ، اونموقه خیلی بهتر میتونست تمرکز کنه و استراتژی مرسدس خیلی مآثر تر میشد
  به هر حال عملکرد لوییس در این مسابقه تا قبل از تصادف بی نقص بود

   • بردیا

    4

    13

    با اینکه طرفدار مکسم ولی هیچجوره نمیتونم به این حرفت دیسلایک زدم😂😂😂

   • mahyar

    9

    0

    البته دفعه اول نیست ها ولی این یکی دیگه فاجعه بود XD

  • mohammad

   4

   16

   چشم از این به بعد شما بشو ادمین سایت و ترجمه کن شما بگو مکس ماشینش رو از رو سر لوییس در اورد و لوییس بهش فهش و بد و بیراه گفت

   • Max33vr46

    14

    3

    محمد کامنتات نفرت انگیز و سرتاسر توهینه عجیبه بن نمیشی

 9. Hamoon

  18

  5

  در گرمای لحظه بهتر است راه بروید تا همه آرام شوند !!
  کاش میموندی لوییسم بیاد بیرون دوتایی راه برین تا همه ارام بشن !

 10. Ali🦁33

  15

  28

  جالب بود وقتی مکس از ماشین پیاده شد دید که همیلتون در حال تلاش خارج کردن ماشین از شن هاست بعدش عده ای اینجا نظرات جانسوز میدن که قصدشون تخریب مکس هست فکر کنم مکس باید میرفت بهش می گفت ماشینت چطوره…
  همیلتون کسی هست که بعد سیلورستون میگه بازم این صحنه تکرار می کنم با سرعت بالا بزنی طرف ناکوت کنی بعدش در حد المپیک شادی کردن همون بهتر که اخلاق و رفتار مکس با همیلتون اینطوری باشه در غیر اینصورت مکس باید بره تو آپارتمانش بشینه..
  وقتی بازی کثیف شروع کنی و به قول طرفداراش این جنگ روانی بود تا دفعه دیگه مکس بدونه که همیلتون کوتاه نمیاد همون طور جواب بگیری که هنوزم نگرفته همیلتون به نظرم در جواب سیلورستون .
  مکس بهترین اخلاق و رفتار داره ولی با این همیلتون که اکثرٱ ظاهری و با سیاست هست باید این مدلی بود.

  • مَمَّدو

   17

   8

   Ali33
   از خدا بخوام چکارت کنه؟!!
   خیلی باحالی دادا. دلم میخواست از نزدیک میدیدمت و باهات رفیق میشدم. خ خ خ خ
   عاشق مرامت شدم. خود مجنون هم اینجوری از لیلی دفاع نمیکرد. ولی بازم عاشق مرامتم.

  • Hamoon

   13

   7

   علی جان تند داری میری داداش
   خودتم ته دلت میدونی رسمش این نیست
   من کاری ب سیلوراستون و کل کل و بحث بین مکس فن ها و لوییس فن ها ندارم
   به عنوان ی بیننده میگم با توجه ب چیزایی ک بارها بعد تصادفات دیدم
   یکم باید ب اعصابش مسلط تر باشه

   • mn.a

    7

    1

    من تصور میکنم اگر میرفت طرفش، توی اون لحظه چیزی جز فحش نثار هم نمیکردن. باور کنید مثل تصادف بوتاس و راسل میشد و انگشت بهم تقدیم میکردن.

  • Arvin.Hamilton 44

   20

   8

   برو حرفای بعد مسابقه سیلورستون مکس رو ببین گفته چرا تو خونه خودش خوشحالی کرده! این دور از اخلاقه و معلومه که همیلتون و مرسدس از کجا اومدن و ناراحتم و فلان
   بعد خودش رفته بالای ماشین همیلتون داره گاز میده اومده بیرون حالشم نمیپرسه!
   حرفای سیلورستون میگه دور از اخلاق بود کارشون اینجا بعد تصادف حال لوییس هم نمیپرسه
   اگه این رفتار مکس در مقایسه با حرفای خودش سیلورستون مضحک و خنده دار و به دور از اخلاق نیست پس چیه؟!

   • Max33vr46

    5

    9

    کجا گاز داد آروین خان اولا پشتشو نمی‌دید و فقط میخواست آخرین شانساشو برای برگشت به ریس امتحان کنه

   • Arvin.Hamilton 44

    11

    3

    Max33vr46
    دیگه همه داشتن میدیدن این رو که مکس اون بالا داشت گاز میداد
    حالا دید یا ندید رو که من کار ندارم ولی آدم نمیره بالای ماشین یکی دیگه گاز بده وقتی که به قول خودت پشتش رو نمیدید!

  • Parsa911

   14

   4

   علی ۳۳
   اولا همی تو سیلورستون بعد تصادف حال مکس پرسید تیم مرسدس هم حالش پرسید و میدونستن خوبه و فقط شک شده ولی اینجا رسما اگر هیلو نبود الان همی مرده بود و حتی لاستیکش رو سرش بود گاز داد سعی کن فقط طرفداری الکی نکنی یکم منطق هم چیز بدی نیست حالا تصادف شده اوکی تصادف پیش میاد و دارن سر قهرمانی جهان میجنگن و فکر کنم همه میدونستن بعد سیلورستون بازم تصادف رخ میده ولی مکس باید یه حالی از همی بپرسه ببینه سالمه یا نه

   • Max33vr46

    7

    6

    پارسا اتفاقا اگه تو سیلور استون هم یادت بیاد لاستیک عقب راست مکس که در اتر. برخورد در اومده بود اگه هیلو نبو قشنگ مغز مکسو تو اون سرعت متلاشی میکرد

   • Parsa911

    10

    1

    Max33vr46 من هیچ وقت نگفتم و نمیگم اون تصادف معمولی بود و بله بدون شک یک تصادف بد بود و اونجا هم مکس شانس اورد فقط همی و تیم مرسدس پیگیر حال مکس بودن این مهمه
    و من حتی احتمال تصادف بد بازم تو این فصل میدم و تصادف جز جدا نشدنی از فرمول 1 و میشه گفت هیجان هم داره برای بیننده فقط از نظر من اخلاق حکم میکنه حال طرف مقابل بپرسی

  • mohammad

   5

   17

   مکس فکر میکنه چون فک و فامیلش تو موتور اسپرت بودن پیستو خریده و سند داره و چون که یه مشت اراذل و عباش و لات ریختن دورش میتونه هر کاری بکنه
   نه خیر اینجور نیس
   شما هم برین به بقیه ارذل بگید بیان تو تیمتون تا بیشتر تسبیح بچرخونین

   • بردیا

    9

    5

    محمد جان چی داری میگی من که نمیفهمم داری در مورد چی حرف میزنی

   • mahyar

    8

    2

    داداش چی میزنی ؟

   • Max33vr46

    11

    3

    دوستان لطفا این آقا محمدو گزارشش کنید به ادمین تا بن بشه چون هر چی کامنت گذاشته فقط از الفاظ رکیک نسبت به مکس و اطرافیانش استفاده کرده متاسفم برای این دوستمون ما هم میتونستیم اینطور صحبت کنیم ولی اینکار نمی‌کنیم چون دور از شعوره

  • MrdTheGreat

   6

   14

   دنده عقب بگيرى كه ماشينو بكشى بيرون اونوقت ادعا كنى بايد به سلامتى من توجه بشه مخصوصا از طرف مكس
   بيننده درستش رو گرفت، حقه باز رسوا شد

   • Amirali

    7

    1

    خدایی تو دیگه کی هستی!
    واقعا فرمول یک انقدر ارزشش رو نداره که تمام نعمات انسانی که بهت برای تعقل و تفکر داده شده رو بلا استفاده نگه داری!

   • MrdTheGreat

    2

    6

    @Amirali
    ديدگاه من مورد پسند حضرتعالى قرار نگرفت ؟
    خب نگيره 😀
    نعمت تفكر و تعقل چه ارتباطى داره به اين موضوع ؟
    “حقه بازى در موتور اسپرت جايى ندارد”

  • Hossein 123

   10

   6

   مکس بهترین اخلاق و رفتار رو داره

   تا دیروز این ویژگی بیشتر به سب نسبت داده می شد…

   کسی که اوکون رو اون مدلی زده قهرمان اخلاقه قطعا!

 11. مَمَّدو

  19

  4

  در مدح و ثنای مک لارن :
  وقتی جوون بودم، طرفدار متمرکز هیچ تیمی نبودم ولی قطعا طرفدار همه ماشین های خوب بودم. مثلا از طراحی زیبای رنو فرناندو آلنزو، خیلی لذت میبردم (که با اون بدنه تُپُل و دماغه باریک، شبیه تمساح هندی بود!) و از عملکرد بی نظیر شاسی و سیستم تعلیقش حیرت میکردم. در کنارش، شمایل مخوف و تهاجمیِ فراری مایکل شوماخر بود که در دلم غوغا به پا میکرد. اصلا انگار یه جوری ساخته بودنش که در دل رقبا وحشت بندازه و وقتی از پیچ خارج میشد، احساس دیدن یک تیرانوسوروس بهم دست میداد!. موشک های زمین به زمینِ ویلیامز، مجهز به موتورِ فضاییه ب ام و رو که دیگه نگو! با اون طرح بدنه دارکوبی و البته بعدا در مدل 2004 شبیه کوسه کله چکشی. با اون بال جلوی خیلی خاصش که بازوهاش از بالای دماغه بیرون زده بود. وحشتناک بود، وحشتناک!
  اما حقیقت اینه که هیچ کدوم از اینها در طول همه سالها، برام مک لارن-مرسدس نمیشد. در زمان میکا هاکینن، یک دماغه رو به بالای جنگنده سان داشت که گویا با اخلاق تهاجمی و عصبانیه میکا سازگار شده بود و بعدها جور دیگر شد و دماغه هرچه به جلوتر میرسید، باریکتر و رو به پایین تر میشد و انحنای بسیار چشم نوازی داشت و گویا مخصوص ظرافت های کیمی رایکننی طراحی شده بود با اون حساسیت ویژه اش به بال قاشقیه جلو و شاخ های وایکینگی متصل به پوشش موتورش که دل را میربود و گویا یادآور کلاه‌خود شاخدار اجداد وایکینگیِ کیمی رایکونن و روحیه بالای جنگندگی شون بودن!
  من همیشه برام جالب بود بدونم که در استودیوی طراحی مک لارن چی میگذره؟ همیشه فکر میکردم که سر طراحِ وقت، صبح به صبح میومد بین کارمندا و میگفت: {خیلی خُب پسرا! وقتش رسیده که هنر رو با دانش درآمیزیم و فیبر کربن را به هنر، کیمیا کنیم. حواستون باشه که میخوام، بهترین نو آوری ها، مالِ خودمون باشه اما فقط به شرطی که زیباترین هم باشه} … و این شد که واقعا طرح های مک لارن در کنار کارایی و نو آوریِ منحصر به فردشون، از چشم نوازی غافلگیرانه ای نیز برخوردارن.
  الآن هم که دوباره مک لارن و مرسدس به هم پیوستن، لذتی خاص و نوستالوژیک رو در من برمی انگیزه و احساسی که روزی به لوئیس همیلتون یا رایکنن جوان و یا سلحشور بزرگ، خوان پابلو مونتویای کبیر داشتم رو در دلم زنده میکنه.
  دروووووود بر مک لارن. درود بر مهندسینش و درود بر راننده های بی نظیرش که با اخلاق خوب و تکنیک والاشون، لذت رو به گرندپریکس برگردوندن.

  • Arvin.Hamilton 44

   13

   6

   ممدو جان
   عجب متن زیبایی نوشتی،قشنگ حس اون سال ها رو داشت:)
   مکلارن در حال حاضر به نظرم باحال ترین راننده ها رو داره،دو تا شوخ طبع و دوست داشتنی:)

  • alireza_h

   3

   5

   …مونتویا هر چی بود، واسه دوره‌ش توو ویلیامز بود. رفت مک‌لارن، دقیقا تموم شد. و اکثر مطلق مسابقه‌ها دی‌ان‌اف می‌شد…

  • Hossein 123

   6

   2

   من که مک‌لارن های قدیمی تر رو ندیدم، اما خاطراتی اندک از مرسدس مک‌لارن نقره ای با طرح وودافون دارم! واقعا جذاب بود… زمانی که همه رفته بودند روی دماغه دو طبقه، مک‌لارن دماغه خیلی جذابی داشت….

   در کنار W11 بنظرم مک بارون اون زمان ها زیباترین ماشینی بوده که دیدم…

  • رضا سلطانی

   8

   4

   خیلی زیبا بود و اون احساس رو منتقل می کرد
   وای متاسفانه همین مک لارن بدترین دورانش رو با دو تا راننده ی عالی داشت
   دوران مک‌لارن با هوندا در دوره ی هیبرید. واقعا فاجعه ای بود! نه تنها خود ماشین و موتورش داغون بود که لیوری و طرح ماشین هم بسیار زشت بود که حتی در دو فصل فکر کنم دو بار طرح لیوری را عوض کردند
   واقعا من هم مک لارن رو علیرغم اینکه سال ها رقیب اصلی تیم محبوب مان فراری بود و الان هم هست، دوست دارم و از بازگشتش خوشحالم
   اما واقعا چقدر از عمر راننده های خوبی چون آلونسو و باتن تلف شد در مک لارن. مخصوصا آلونسو.
   در هر حال امیدوارم که ویلیامز هم تا چند سال بعد برگرده و از اون بیشتر امید دارم فصل بعد مرسدس و ردبول برن به وسط های جدول و دعوای اصلی بین مک لارن و فراری و رنو آلپاین باشه

   • مَمَّدو

    7

    0

    از لطف همه دوستانم متشکرم و خوشحالم که پسندیدید.
    Sebmm، واژه gavial رو جستجو کن.

   • Sebmm

    2

    2

    جستو جو شد دمت گرم تشبیه مثال زدنی بود

   • Sebmm

    2

    3

    ایول جستجو شد تشبیه زیبایی بود

 12. Arvin.Hamilton 44

  19

  5

  مکس باید این رو یاد بگیره که همه چی بردن نیست
  اون اتفاق میتونست خیلی بدتر باشه و اگه هیلو نبود که اصلا….
  یه دونه چک کردن که ببینه راننده حریف خوبه یا نه مگه چقدر سخته؟!
  کارش واقعا زشت و به دور از اخلاق بود
  و یه سوال دیگه اگه مکس تو سوچی موتور چهارم رو بندازه پنالتی 3 رده اش تو همین سوچی حساب میشه یا میافته مسابقه بعد؟

  • Amir.Redbull99

   4

   13

   این قانون همین مسابقه برا مکس اومده بعدشم برداشته میشه!!!!!
   بعدشم همیلتون سیلورستون میدونست همه چی بردن نیست؟ جون راننده دیگه براش مهم بود؟

   راجع به اینکه نرفت حال همیلتونو بپرسه قبول دارم

   • Arvin.Hamilton 44

    11

    3

    امیر جان
    من راجع به رفتار مکس صحبت کردم که همه چی بردن نیست و اخلاق هم چیز مهمیه
    نه لوییس و نه مکس هیچکدومشون از قصد که نمیزنن هم رو! یه رقابت قهرمانیه اینم فرمول یکه عادیه تصادفه
    حتما هم جون راننده براش مهم بوده که تو رادیو میپرسه از تیمش

  • Max33vr46

   6

   5

   آروین خان اکثرا بزرگان رشته مثل فرناندو آلونسو قهرمان دو دوره جهان گفتن یه ریس اینسایدنت و برخورد مسابقه آیه شما نمیخوای بیخیال شی

   • Arvin.Hamilton 44

    8

    1

    خب مگه من گفتم از قصد زده؟
    خب معلومه که ریس اینسیدنته
    بالا هم گفتم فرمول یکه عادیه تصادف

 13. Just44

  12

  4

  فصل بعد اگه مکلارن و فراری ماشین مسابقه ای داشته باشن ممکنه اتفاق جالبی بیفته و همیلتون به راحتی قهرمان بشه چون نوریس و مکس و راسل و لکلرک جوونن و اگرسیو احتمال برخورد هاشون با هم زیاده

  • AmirAli

   11

   4

   راسل و لکلرک و نوریس در قیاس با مکس بسیار مطیع و آرامن 😂

   کینگ مالدونادو می‌فرماید که اگر گپی وجود نداره، اون رو بساز که خداروشکر مکس داره به نحو احسنت ازش استفاده میکنه

   • Max33vr46

    6

    10

    از کاربر امیرعلی که به مکس نسبت وحشی داده انتظار کامنت درست نمیره که تهش میاد مسخره میکنه هنوز جماعت یادشون نرفته لوئيس چجوری به آینده آلبون گند زد

   • AmirAli

    6

    3

    Max33vr46
    اون من نبودم و Amirali بوده
    من با اکثر راننده ها شوخی رو می‌کنم
    اگر باعث ناراحتیت شدم عذر میخوام ولی بهتره جنبمون رو بالا ببریم

   • MrdTheGreat

    2

    1

    در اين مورد كه اگر اتفاقى براى هميلتون ميوفتاد تاكيد ميكنم همه چه طرفدارهاى لوئيس و حتى كسايى كه طرفدارش نيستن، قطع به يقين متاثر ميشدن، اما لوئيس در سلامت كامل، و يكـ پله بالاتر با فرصت طلبى سعى داشت اتومبيل مرسدس رو آزاد كنه كه دستور از گاراژ ميرسه ماشين رو خاموش كن👉
    تا اينجا هم مشكلى نيست در كليتش
    اما وقتى ميگه از رفتار مكس متعجب شدم كه نيومد چك كنه حالت خوبه ؟ اين هيچ ترديدى نميزاره جز اينكه نيمكره اى از مغز كه حقه بازى اونجاست شروع به فعاليت كرده 😆
    اگر بفرماييد برخورد لاستيك مكس به كاسكت لوئيس باعث شده اين حقه بازى شكل بگيره، مى پذيرم
    اما متاسفانه چيزى كه شاهدش بوديم حقه بازى بود، اتفاقى كه بار ها از سمت شماره ٤٤ ديديم

   • بردیا

    3

    13

    حالا ببخشید که هیلو بوده

   • Arvin.Hamilton 44

    15

    3

    بردیا جان
    والا ما باید عذرخواهی کنیم که هیلو بوده و لوییس نمرده!
    اون از اون دوستمون که اومده بود میگفت ای کاش هیلو نبود لاستیک میخورد به سرش فیلم اره میدیدیم بعدم میگفت من خوشم نمیاد ظاهر سازی کنم
    اینم از امروز که میان مکس رو قهرمان اخلاق مینامن
    من عذرخواهی میکنم که هیلو بوده

   • بردیا

    8

    5

    والا من که نه از قهرمان اخلاق حرف زدم نه از ظاهر سازی
    منظورم رو هم شما بد فهمیدید منظور حرف من این بود که هیلو هست و نیاید بگید اگر هیلو نبود و به قول یکی از دوستان اگر ایمنی کمتر بود مکس قاتل زنجیره ای میشد😂😂😂

   • Arvin.Hamilton 44

    11

    2

    بردیا جان
    منظورم شما نبودین منظورم اون دوستی بود که البته بن شد
    قاتل زنجیره ای😂😂دیگه واقعا زیاده رویه
    فرمول یکه دیگه تصادف هم عادیه
    به نظرم ولی تنش ها دوباره شدت میگیره بین مرسدس و ردبول و لوییس و مکس بعد این تصادف
    فعلا بریم ببینیم سوچی چی میشه:)

   • Max33vr46

    3

    11

    بس کن آروین خان اگه تو سیلور استون هم هیلو نبود لاستیک مکس که در اثر برخورد با ماشین لوئيس از ماشین ردبول جدا شده بود مغز مکسو با اون سرعت متلاشی میکرد

   • Arvin.Hamilton 44

    11

    1

    Max33vr46
    رفیق من اصلا و ابدا هیچ حرفی راجع به سیلورستون نزدم
    معلومه که اون تصادف هم خطرناک و بد بود
    الان اصلا این حرف من چه ربطی به سیلورستون داره آخه؟
    این دوستمون داره میگه لوییس حقه بازه،اصلا جه ربطی به سیلورستون داره!

   • MrdTheGreat

    2

    1

    ادمين دليل خاصى پشت تاييد نشدن پاسخ ها وجود داره بفرمايين تكليف خودمون رو بدونيم
    در اين مورد كه اگر اتفاقى براى هميلتون ميوفتاد تاكيد ميكنم همه چه طرفدارهاى لوئيس و حتى كسايى كه طرفدارش نيستن، قطع به يقين متاثر ميشدن، اما لوئيس در سلامت كامل، و يكـ پله بالاتر با فرصت طلبى سعى داشت اتومبيل مرسدس رو آزاد كنه كه دستور از گاراژ ميرسه ماشين رو خاموش كن👉
    تا اينجا هم مشكلى نيست در كليتش
    اما وقتى ميگه از رفتار مكس متعجب شدم كه نيومد چك كنه حالت خوبه ؟ اين هيچ ترديدى نميزاره جز اينكه نيمكره اى از مغز كه حقه بازى اونجاست شروع به فعاليت كرده 😆
    اگر بفرماييد برخورد لاستيك مكس به كاسكت لوئيس باعث شده اين حقه بازى شكل بگيره، مى پذيرم
    اما متاسفانه چيزى كه شاهدش بوديم حقه بازى بود، اتفاقى كه بار ها از سمت شماره ٤٤ ديديم
    مشكل كامنت چيه تاييد نميكنيد ؟

 14. alireza_h

  2

  1

  به نظر من بی اخلاقی اون بود که رقیبت رو بفرستی بیمارستان؛ در حالی که اون توو بیمارستانه و تو عامله نشستنش رو تخت بیمارستانی، بابت بردن مسابقه شادی کنی!

 15. Mehdi mozafari

  11

  3

  زبان قاصره واقعا
  راننده‌ای که از زیر لاستیک سالم بیرون اومده نهایت عکس‌العملی که نشون میده: تعجب کردم، غافلگیر شدم!
  بعد یک عده از کیلومترها اونور تر شدیدترین احکام را صادر میکنن، به طرف مقابل میگن روانی و جانی، قوانین فیا را زیر سوال میبرند ووووو
  اونم برای یه برخورد سرعت پایین مسابقه‌ای
  اونایی که من را می‌شناسند میدونن از مکس خوشم نمیاد(محترمانه)، برعکس همیلتون و اصولا طرفدار ویلیامز هستم. پس دشمنی با همیلتون ندارم.
  همانطور که در سیلوراستون معتقد بودم برخورد مسابقه‌ای بوده اینجا هم معتقدم برخورد مسابقه ای است. توجه کنید که اگر اون کرب‌های سوسیسی اونجا نبودن اصلا ماشین مکس از روی زمین بلند نمیشد که بخواد صحنه‌ای به اون شکل درست بشه و در بدترین حالت دوتا ماشین توی گراول گیر میکردند.
  چندین بار بحث کردیم که راننده ها سفیر اخلاق نیستند، انسان اند مثل همه ما.هیجان، استرس، عصبانیت، افسردگی وووو را مثل همه ما تجربه میکنند. انتظار رفتار منطقی از دونفر که در اوج ترشح آدرنالین با سرعت بالا در حال رقابت هستند و همون موقع حادثه ای براشون رخ میده احمقانه است. این چه بساطیه درست کردیم؟ انتظار دارید فیا مثلا مکس را حلق آویز کنه؟یا لوییس را بعد سیلوراستون؟پینگ پونگ بازی میکنن اینا که بعضیا میگن اینجور رانندگی به مرگ یکی یا هردو اینا تموم میشه؟ خودشون نمیدونن چه ورزشی را انتخاب کردند؟دیوانه ان که بخوان جون خودشون یا دیگری را به خطر بندازن؟اینهمه راننده توی این ورزش جونشون را از دست دادن، چندتاشون به خاطر خطای راننده دیگه اون هم به شکل عمدی یا عمل بی‌پروا بوده؟ بعد وقتی میگیم فن بوی بهتون برمیخوره. انگار کودکستانه که چون لوییس بعد سیلوراستون خوشحالی کرد، مکس هم اینجا بی محلی کرد، تا حالش جا بیاد!
  خجالت آوره.مأیوس کننده است

 16. NICO ROSBERG-06

  14

  10

  خیلی از کامکنتها و نظرات دوستان با احترام به همه فن ها.. بدون در نظر گرفتن اون واقعیت هایی که در کل این فصل صورت گرفته- و صرفا احساسی نوشته شده بود.. به نظرم بهتره بجای این دعواهای که آخرش نه به گوش داوران میرسه نه مکس و لویس- از رقابتی که امسال شاهدش هستیم لذت ببریم چون شاید دوباره از2022 تا شاید 5 یا 6 سال دوباره شاهد پیش تازی یک تیم باشیم و اونوقت میگیم کاش 2021 بیشتر لذت میبردیم .لویس 7 قهرمانی جهان داره.. مکس هم راننده خوبیه- این و میتونین انکار کنین؟ چون اگه اینطوری باشه شما قهرمانی های لویس و هم زیر سوال بردین. من که فقط لذت می برم.. خدایا هزار مرتبه شکرت بخاطر این فصل پر از لذت.

  • مَمَّدو

   7

   4

   Nico
   هنوزم معتقدی که پرز، سرنوشت و عملکردی به مانند آلبون و گسلی خواهد داشت؟
   به نظرت تا همین جاش هم اگه بخوایم مقایسه بکنیم، عملکرد آلبون از همه شون بهتر نبود؟
   فقط فکر میکنم که چون امسال ماشین ردبول به مرسدس نزدیک تره و در نتیجه مکس به کمک هم تیمیش برای قهرمانی نیاز نداره، حساسیت از روی راننده دوم برداشته شده. وگرنه 118 به 226 اصلا امتیاز جالبی نیست. با توجه به اینکه مکس چندین بار اوت شده.
   به نظرم تا حالا پرز اصلا اون چیزی که فکر میکردم نشد. نظرت چیه؟

   • NICO ROSBERG-06

    4

    2

    ممدو
    به نظرم پرز اواخر فصل قبل اونقدر عالی بود که باعث شد مدیران ردبول اون و به آلبونی که سه تا مسابقه آخر فصل قبل و واقعا خوب و بدون اشتباه گذراند و تازه داشت به روند خوبش برمی گشت ترجیح بدن و اوایل این فصل هم عملکردش به نظرم فوق العاده بود مخصوصا اون پیروزی که بدست آورد اما اینا همش بیشتر به دلیل ماشین خوبی بوده که ردبول امسال داشته و باید این و در نظر بگیریم که پارسال آلیون با ماشینی که تقریبا با تیم سوم رقابت میکردن (چون فقط مکس با ماشین پارسال میتونست با تیم اول رقابت کنه اونم فقط بعضی از ریس هایی که مناسب ردبول بوده) تونسته بود اون تعداد امتیازو جمع کنه و باتوجه به عملکردی که پرز نیم فصل به بعد با ماشین تقریبا اول گرید داشته که نتایج خوبی هم نبوده البته ک بدشانسی هم داشته اما درمحموع واینکه این عملکرد ماشین ردبول با تلاشهای زیاد آلبون در شبیه ساز ردبول(به گفته خود پرز و مارکو) بدست اومده ،به نظرم اگه آلبون و نگه میداشتن امسال خیلی میتونست به جمع کردن امتیازات برای قهرمانی تیمی کمک کنه به ردبول,به نظر شخصی من حتی گاسلی هم می‌تونه بااین ماشین ردبول بهتر از نتایجی که پرز این اواخر داره بدست بیاره عمل کنه..اما آلبون بخاطر بودن تو بطن پیشرفت ردبول بوده خیلی می‌تونه بهتر کمک کنه ،حالا این و سال آینده بیشتر میتونیم قضاوت کنیم با ویلیامز و آلبون،البته در نظر بگیریم که کلافلسفه ماشین ویلیامز با ردبولی که شاسی محوره ماشینشون ،فرق دارن .به نظرم پرز بعد از تمدید قراردادش یجورایی داره بی انگیزه پیش می‌ره البته باید ریشه یابی بشه دلیل این مسأله که به تیم مربوط میشه و از بحث ما خارج میشه.چون ما از مسائل داخل تیم بیخریم .

   • مَمَّدو

    4

    0

    به نظرم پاسخت بسیار خوب و صحیح بود به خصوص اونجا که گفتی آلبون داشت با ماشینی که بیشتر به سوم گرید نزدیک بود تا اول، رقابت میکرد. ولی هنوز متعجبم که چرا از آلبون قطع امید کرده بودن.

   • NICO ROSBERG-06

    0

    0

    ممدو عزیز
    اینکار ردبول 3تا دلیل داشت- مهم ترینش صبر کمیه که مدیران عجول ردبول برای داشتن راننده ای دارن که هم پای راننده اولشون یا لااقل نزدیک به مکس بتونه باماشین امتیازات و جمع کنه و این و اصلا در نظر نمیگیرن که برای مچ شدن یه راننده تازه وارد به تیم حداقل یک فصل کامل و باید بهش آوانس و فضا بدن و از فصل بعدش اون انتظارات و داشته باشن ازش کاری که اگه حتی قبل از آلبون با گسلی انجام میدادن به نظرم جواب میداد و امسال گسلی حتی میتونست برای تیم ما -مرسدس- واقعا دردسر درست کنه.. اما دلیل دومش چند تا ریسی که البون با بدشانسیاش و برخورهای بدموقع با لویس که از امتیازات و حتی یکیش یه سکوی مهم و از دست داد براش بوجود اومد تو فصل قبل -بود و دلیل سوم رانندگی بسیار تاثیر گذار و فوقالعاده پرز تو اواخر اون فصل بود که باعث شد مدیران ردبول گرفتار وسوسه ی داشتن یک راننده تاپ که قراردادش هم آزاد بود وداشتنش هم براشون کاملا بی دردسر بود بشن و خب همه اینا رو که کنار هم قرار بدین میبینین که این انتخاب چندان هم برای ردبول سخت نبوده و مطمعن هستم ازین دست انتخاب ها ی عجولانه بازهم انجام میدن و درس عبرتی نمیگیرن ازین موضوع.حالا مقایسش کنین با مرسدسی که وقتی راننده ای رو به عنوان نفر دوم وارد تیم میکنن تا جای ممکن ازش حمایت میکنن تا باتیم مچ بشه البته شاید مقایسم کمی اشتباه باشه بخاطر اینکه مرسدس همیشه ماشین اول گرید و داشته بازه قضاوت این دوتیم سر این مسعله شاید درست نباشه از بعضی جهات

 17. ERMIYA

  13

  5

  با اینک فن مرسدس هستم ولی از هیچ راننده ای بدم نمیاد اصن دلیلی نداره ک از کسی تنفر داشته باشم….مکس سال اوله ک داره واسه قهرمانی رقابت میکنه ولی مشخصه تو 7 سال گذشته از اشتباهاتش درس نگرفته…مکس اگ جای فتل بود چی میکرد؟؟؟با 4 قهرمانی داشت با لویس رقابت میکرد ولی هیچ وقت از این کارا نکرد… باهاش حال میکردم و کاری ک فتل تو اسپا در قبال نوریس کرد نشون داد ک وقتی جزو بهترین ها هستی دلیل نمیشه بیش از اندازه مغرور باشی..

   • ERMIYA

    9

    2

    بله صدرصد موافقم ک بهترو بهتر شده…
    البته کمتر کسی میتونست به مکس 2015 یا 2016 ایراد بگیره چون سن و سالش کم بود و تجربه رقابت نداشت(تو رده های پایین تر) و اکثره فن ها جسارت و سرعتش و دوست داشتند…
    اما الان همه ازش توقع دارن یه مقدار با تجربه تر عمل کنه….
    امیدوارم واسه اینده خودشم که شده باهوش تر از اینها عمل کنه…چون فرمول 1 تو یکی دو سال آینده از آن مکس و لکرک و نوریس و راسل هستش و رقابت جذابی خواهد بود

 18. بردیا

  8

  9

  دوستان اولا که مکس توی توییتر خودش نوشته اگر من یکم عقب میکشیدم تصادف رخ نمیداد
  دوم هم شما که میگید لوییس بخاطر کارش توی انگلیس پنالتی گرفت و تمام برای مکس هم بجای اینکه بگید مکس یه قاتل حرفه ای هست و از اینجور حرفا و بگید دیوانه هست و باید تست روانشناسی بده بگید برای روسیه پنالتی گرفت و تمام

  • Parsa911

   6

   1

   بردیا درست میگی پنالتی گرفت و تموم شد و قرار نیست با هر تصادفی کسی تست روانشناسی بده احتمالا ردبول موتور عوض کنه و رسما پنالتی مکس بی اثر بشه که بازم مهم نیست چون اون مسابقه هم همی تونست 10 ثانیه رو جبران بکنه پس برای من مرسدس فن مهم نیست جریمش چکار میکنه اون دیگه شانسشه

  • Lord edard

   6

   1

   شما که میگی بگید پنالتی گرفت و تمام یادت نیست تا یه روز قبل از مونزا هورنر و مکس فن ها هنوز داشتن همیلتون رو بخاطر سیلور استون میکوبیدن ؟؟؟؟

 19. Hossein 123

  10

  5

  به عنوان یک طرفدار مرسدس طبیعتا دوست دارم وقتی لاستیک ماشین مکس با وجود هیلو بازم به سر راننده تیمم برخورد کرده لااقل حالشو بپرسه!

  اما بنظرم توضیحی که مکس داده در مورد اینکه دیده داره دنده عقب می گیره تا حدی منطقیه… جدای از اون در اون سطح آدرنالین و بعد از تصادف شاید باید *یکم* به مکس حق بدیم که نره سمت لوییس خصوصا که لوییس داره دنده عقب می گیره و شاید تمرکزش به هم بریزه یا…

  هر چی بود گذشت و خوشحالم که الآن لوییس زندست!

 20. AMIRFROG

  13

  0

  امروز رفتم کامنت های سال ۲۰۱۸ همین سایت رو خوندم. زمانی که هیلو تازه میخواست بیاد به فرمول یک. واقعا فهمیدم که هیچوقت نباید زود قضاوت کرد. اون موقع اکثرا ناراضی بودن. ولی الان همه میدونیم که هیلو چقد حیاتیه و چند راننده رو از مرگ نجات داده

 21. مهران آله

  12

  2

  بنظر میاد سقف توانائی مکس همینجاس . شخصیت قهرمانی نداره و اگه ماشین قوی نداشته باشه و همون اول جلوش باز نباشه ، از پس 4 تا لپ سالم بر نمیاد ( هر چی از اول فصل دیدیم همین بوده ، تازه جلو هم بوده خودش خودشو زده ! ) .

  اگر امسال قهرمان بشه توی کارنامه اش “یک” قهرمانی خواهد بود ، وگرنه ( از نظر سنی ) جلوش همیلتونه که افسانه شده و سایه اش همیشه روی سرشه ، پشت سرش هم 4-5 تا جوون که مکس نیمی از توانمندی هاشونو نشون نداده ( شایدم نداره ) و تا دو سه سال دیگه در بهترین حالت میشه وینگر یکی از اونا ( وقتی دیگه ضررش از سودش برای f1 بیشتر بشه یا حتی یر به یر بشه )

  اونقدر عاقله که بدونه فقط امسال رو داره ، ولی ظاهراً نه اونقدر که بخاطرش آدم نکشه ( حالا ممکنه اون آدم خودش باشه )

 22. Erfan.5

  2

  14

  عجب جَفَنگی میگه این لوییس داره دنده عقب رو درگیر میکنه که برگرده مسابقه بعد میگه چرا مکس حاله منو نپرسید حتما باید میرفت هل میداد ماشین ۴۴ رو

 23. masked driver

  6

  11

  واقعا جای تعجب داره که خیلی از افراد بدون اینکه حتی تصادف و اتفاقات بعدش رو دقیق دیده باشن میان و اینجا نظرات عجیب خودشونو میگین.
  مکس روی سر همیلتون داشت گاز میداد؟ همیلتون دنده عقب گفته بود که از سرشو از زیر لاستیک بیاره بیرون؟شما مطمئنی که اصلا صحنه رو دیدی؟

  • LH44

   11

   6

   شما یه بار دیگه ببین.ورستپن وقتی روی ماشین لوئیس افتاده بود،چند ثانیه گاز داد!
   البته نمیگم روی سر لوئیس.چرخ عقب ورستپن موضعی روی سر لوئیس خورد(به لطف هیلو رد کرد).اما وقتی چرخ روی ماشین مرسدس هست و گاز میدی ممکنه قطعه های فیبر کربن به خاطر چرخش لاستیک به عقب پرتاب شه و به سر راننده بخوره.لابد ورستپن نمیدونسته چرخ عقب راستش روی ماشین مرسدسه؟!!خورزو خان اومده یه طرف ماشینو بالا نگهداشته!!

   • masked driver

    9

    0

    درسته،من هم از اون کارش تعجب کردم و خیلی خطرناک بود ولی طرف حساب من اونهایی هستن که هر جور شده دوست دارن پیاز داغ رو زیاد کنن و ماجرا رو جنایی و کشت و کشتار گونه نشون بدن.بعضی وقت ها چیزایی رو به داستان اضافه میکنن که اصلا اتفاق نیفتاده.

 24. حسنی

  12

  5

  این مدتی که فراری از کورس عقب افتاد , برد گاهگاه ردبول ها و مکس باعث خوشحالی و جذابیت بیشتر فرمول یک میشد( حداقل برای من) اما با این حرکتی که زد واقعا ازش بدم اومد

 25. Lord edard

  1

  11

  پس چرا تو دور اول ایمولا یا همین مسابقه با خیلی جاهای دیگه و با خیلی راننده های دیگه که مکس بهشون راه نمیده و به زور میندازتشون خارج پیست از این اتفاق ها نمیفته ؟

  • ERMIYA

   12

   1

   دلیلش و متوجه نشدی؟؟؟دلیلش اینه هیچ کدوم از راننده ها نمیخان DNF بشن و بیشتر وقت ها کوتاه میان…
   لوییس با تجربه بود ک تو ایمولا و چند جای دیگ عقب کشید چون میدونست اوایل مسابقات برخوردا بیشتر به ضرر خودشه…
   و اینم دلیل نمیشه چون همه عقب میکشن دوباره اینکارو تکرار کنه…..

  • Hossein 123

   11

   2

   جوابش سادست

   طبیعتا شما وقتی یک ردبول (مکس بیشتر، پرز بعضی اوقات رقیب میدفیلد حساب میشه وقتی عقب می افته) می بینی و داخل یک ماشین از میدفیلد نشستی، نیاز خاصی نداری که دفاع های ریسکی کنی… اما لوییس رقیب قهرمانیه!

   این حرف شما معنیش اینه مکس هر چقدر خواست تهاجمی برونه، برای پیشگیری از برخورد طرف مقابل کنار بکشه!
   لوییس هم چند بار کنار کشید مثل ایمولا… ولی مونزا مکس باید عقب می کشید اگه قرار بود کسی عقب بکشه، تو صحنه تصادف چون لوییس جلوتر بود کاملا!

 26. Amin44

  12

  2

  بعد ازمسابقه انگلیس هم اینو گفتم
  همه میدونیم مکس چه نوع راننده ایه و
  کاملا اگرسیوه
  ۲۰۱۷ تو همین پیچ با ماسا برخورد کرده بود دقیقا به همین شکل،بار ها و بارها با رانندگان دیگه برخورد کرده و سابقش فوق العاده درخشانه
  البته برای کسی که مکس رو میشناسه،این رفتار ها عجیب نیست
  برای لوییس افت داره بیاد مثل مکس رفتار کنه اما بدون تعارف خیلی دوست دارم یه بار دیگه یکی مثل اکون تو برزیل ۲۰۱۸ بیاد و مکس رو بچزونه

  • Amirali

   9

   1

   امین جان برخوردش با ماسا رو دیدم.
   من نمیدونم اونجا کیو جریمه کردن،ولی تصادفش با لوییس از اون خیلی بدتر بود.تو اون تصادف حداقلش یک جایی بغل به بغل بودن ولی در تصادف با لوییس حتی یک لحظه هم جلوتر یا بغل به بغل لوییس نبود.
   این تصادف ها برای یک راننده فرمول یک شرم آوره!یعنی طرف همینقدر نمیدونه یا نمیخواد عمل کنه که وقتی عقبه نزنه به ماشین جلویی.به دفعات نوشتم وقتی خودرویی جلوتره نیازی به فضا دادن نداره و مکس واقعا احترامی به این قانون نذاشت.

   • Amin44

    6

    1

    درسته امیر علی جان
    لاستیک مکس تو اون برخورد پنچر شد ولی خودم هم یادم نیست کی جریمه شده!
    ابتدای مسابقه هم وقتی تو دلاروژیا لوییس رو بست اگه لوییس کوتاه نمیومد تصادف میشد
    اگه دوباره دقت کنیم میبینیم که کلا ریسینگ لاین رو رها کرده و فقط داره دفاع می‌کنه

 27. abolfazl.B.C.G

  10

  1

  نه همیلتون نه مکس اسطوره اخلاق نیستن و مطمعن باشین همیلتون از اینکه مکس نیومده سمتش تعجب نکرده این حرفا هم که زده کفته تعجب کردم فقد یه بازی هست که به درست یا غلط توتو شروعش کرده و همیلتون مکس هلموت هورنر ادامش دادن تنها راننده ایی که اکه نمی رفت سمت همیلتون تو اون شرایط جای تجعب داشت فتل هست. البته من جای همیلتون بودم خداروشکر میکردم اون راننده جورج نبوده، بوتاس این حرف منو درک میکنه😂

 28. mn.a

  9

  1

  هنوز دارید دعوا میکنید؟!!
  لوئیس حالش خوبه دیشبم تو مراسم و افترپارتی مت گالا بوده. شما هنوز دارید اعصاب خودتون رو بهم میریزید؟

  • Amirali

   7

   1

   چندی پیش فرمودید چشم و گوش من هرآنچه دوست دارم رو میبینن و میشنون ولی ظاهرا جملات شما برای خودتون بیشتر صدق میکنه.به جز یک عده معدود اینجا کسی با کسی دعوا نداره.این بینش خیلی غلطه.

   • mn.a

    3

    6

    چیو به چی داری ربط میدی؟؟

    شما همونی هستی زیر پستی که ذره المثقالی به فتل ربط نداره و کاربرا زیر اون پست هیچ حرفی غیر از اون موضوع نمیزنن میای داوطلبانه از فتل و کاملا بی ربط از تایتل حرف میزنی. برات هم از راننده مقبول خودت درخصوص اشتباه بودن حرفت دلیل میارم قبول نمیکنی. در واقع حرف راننده خودتم قبول نمیکنی. و دوباره همین کارم تکرار کردی. به نظرت این معنیش چیه؟من اونجا هم باز همین رو گفتم ولی کوتاه نیومدی.
    بهتره کشش ندیم این موضوع تکراری رو. ایشالله که من اشتباه کرده باشم.
    یا حق.

 29. ...m6...

  13

  4

  لوئیس از کی انتظار چیو داری؟ 😂😂
  ولی قابل توجه دوستانی که از حمله ی لوییس فنا به ورشتپن ناراحتن و…
  دادا وقتی بعد سیلورستون خیلیا ریختن تو سایت بدون در نظر گرفتن احساسات لوییس فنا هر چی از دهنشون در اومد به لوییس گفتن انواع اتهامات انواع توهین
  بعد الان که کارما پیش اومده انتظار دارین لوییس فنا ساکت یه جا بشینن؟
  انتطار الکی نداشته باشید هر چی الان گفته بشه و بهتون بر بخوره نتیجه ی حرفای سیلورستون تونه…

 30. @sebvr

  15

  3

  حرکت مکس هر جور حساب میکنم درست نبود ! حتی اگه دشمن خونی شما هم باشه باید شما از اوکی بودن حالش اطلاع کسب کنید ! حالا کاری ندارم که تقصیر کیه صد در صد هر راننده حق رو به خودش میده و حداقل تا قبل از دیدن دوباره ی صحنه همینه
  اینکه لوییس داشت دنده عقب میگرفت پس یعنی نمرده بود و یا بیهوش نشده بود ! چیز دیگه ای رو ثابت نمی کنه مکس ! شاید لوییس دنده عقب نمی خواست بگیره اونوقت ؟ منطقی نیست
  در کل من توی این تصادف حق رو به لوییس میدم برعکس تصادف سیلوراستون
  رفقا یه موضوع بی ربط اینکه نمی دونم چرا ولی دیگه انگیزه ای برای دنبال موتوراسپرت از دست دادم و نمی دونم چرا ….امیدوارم اگه راه حلی هست کمکم کنید

  • Sebmm

   2

   2

   دوست عزیز من خوشحالم ک کامنت دیدم ازت خوشحالمون کردی ک برگشتی
   من خودم بچه ک بودم قهرمانی های وتل الونزو شومی رو فقط از اخبار میدیم چ دوران بدی بود نه شبکه سه ک بشه فوتبال دید ن اینترنتی هیچی نبود تا سال 2015و 2016 و از اون موقع همه مسابقات رو دیدم و بیشتر منتظر ریس بعدی میمونم تا نگاه کنم تو هر شرایطی ک باشه
   انگیزتم درونی کن من درونیش کردم ک الان انقدر مشتاق موتو جی پی و ف1 هستم 😁از اتفاقات خاصی ک این ورزش داره لذت ببر فقط همین

  • mn.a

   4

   2

   سلام. اسمت سهیل بود یا سپهر. ببخشید دقیق خاطرم نیست. مدتیه نیستی. ایشالله که مشکلی پیش نیومده باشه برات.
   پیج اف وان دوتا ویدیو از آنبورد جفت ماشینا رو امشب پست کرده. همه چی اونجا کامل مشخصه. و فک کنم این ویدیو دیگه جای هیچ بحثی نذاره.
   هرچند من بالاترم گفتم. اگه میرفت سراغش قطعا بیشتر حال همو میگرفتن تا اینکه حال همو بپرسن.
   پ ن: من با این کامنتم اصلا قصد دفاع از کار مکس رو ندارم.

  • SUPER FAST 16

   4

   3

   سپهر جان اگه میتونی سعی کن چند تا ریس رو نه ببین نه اخبارشو دنبال کن،اگه تونستی بدون میل و رغبتت کم شده.
   اگه نتونستی بدون میل و اشتیاقت به موتور اسپرت کم نشده،از چیز دیگه دیگه ایی دلگیری و ذهنت درگیره(هممون کم وبیش اینروزا همینیم).
   من خودم لذتی که از چند دور آخر مسابقه آراگون و بتل بین پکو و مارک بردم بینهایت بود ،بعدشم ریس هیجانی مونزا ،اصلا یکشنبه ها تپش قلب میگیرم،با اینکه هیچکدوم از راننده هایی که ازشون خوشم میاد تو جنگ برای بردن نبودن.

  • رضا سلطانی

   3

   1

   راجع به نکاتت که موافقم
   و راجع به اون موضوع بی ربط که اصلا هم بی ربط نیست باید بگم من تخصصی ندارم ولی چند تا نکته میگم شاید به درد خورد:
   طبیعیه آدم نسبت به یک چیزی که دوست داره بعد از مدتی دلزده یا بی انگیزه بشه اما همین که شما می خوای اون انگیزه ی اولیه رو برگردانی یعنی هنوز هم به این ورزش علاقه داری.
   شاید فصل پیش فرمول یک اصلا به اندازه ی این فصل جذاب نبوده ولی ما و احتمالا شما خودمون رو با انگیزه های درونی گرم نگه می داشتیم اما شاید این انگیزه ی درونی این فصل کمرنگ تر شده
   شاید خداحافظی خوبای قدیمی مثل کیمی و روسی و نبود راننده هایی که باهاشون خاطره داریم در گرید موجب دلزدگی شما شده
   در هر حال شاید دیدن برخی مسابقات قدیمی هیجان و خاطره انگیز خوب باشه برای انرژی گرفتن
   راستی مستند شوماخر نتفلیکس فردا یا پس فردا منتشر می‌شود که احتمالا اون می‌تونه انرژی مثبت خوبی به شما بده
   و یک چیز دیگه هم که احتمالا انگیزه بخش هست اینکه خیلی از رفقای ساایت از جمله خود من بعد از هر پست در نظرات دنبال نظرات دقیق خوبایی مثل شما و جناب ممدو و جناب صالحی هستیم و واقعا ناراحتیم که چرا شما کم کار شدی
   خلاصه امیدوارم که با حال خوب برگردید در نهایت هم شعری حال خوب کن از خیام :
   این قافله عمر عجب میگذرد
   دریاب دمی که با طرب میگذرد
   ای دوست غم فردای حریفان چه خوری
   پیش آره پیاله را که شب میگذرد

  • Amirali

   7

   2

   سپهر عزیز
   من فکر میکنم چون راننده های محبوبت در اوج نیستن انگیزت کم شده.
   منم فکر کنم اگر لوییس چنین اتفاقی براش بیفته همینقدر بی انگیزه بشم.همونطور که وسطای گرندپری اتریش 2 شدم.

  • حسن***33

   5

   3

   سلام به نظرمن بهتره از راننده های جوون ومستعد یکی دو نفر رو بعنوان فیوریت دومت انتخاب کنی تا اگه برای راننده و تیم مورد علاقه ات مشکلی پیش اومد اونارو با علاقه دنبال کنی .ضمنا شنبه ویکشنبه سعی میکنم فقط روی مسابقات تمرکز داشته باشم.

  • مَمَّدو

   6

   1

   sebvr@
   آقا سپهر، دوست من؛
   اگه دست کشیدنت از دنیای تفریحی موتور اسپرت به خاطر تمرکز و جدیتت در پیگیری درس و دانشگاه یا شغل دلخواه و پول در آوردن هستش (؟) پس ادامه بده دوست من. ادامه بده و به پشت سرت هم نگاه نکن. اما اگه قبلا هم درس و دانشگاه و شغل و حرفه رو داشتی و الآن هم فرقی نکرده و مسئله فقط از دست دادن جذابیت مسابقات برای شما هست، من میخوام تو رو به یه چالش دعوت کنم تا سَرِ کِیف بیای!
   چالش اول: ترکیب تیمهای مرسدس، ردبول، فراری و مک لارن رو برای سال 2025 پیش بینی کن؟ (از فرمول دو هم میتونی ورودی در نظر بگیری). خُب نظرت چیه؟ شرکت میکنی؟
   از دوستان آقا سپهر هم خواهش میکنم که در این پیشگویی شرکت کنن تا بیشتر انگیزه بگیره.

   • حسن***33

    4

    4

    سلام.ابتدا به نظر میاد که راننده هایی مثل همیلتون و آلونسو و وتل و بوتاس و…تا اونموقع یا بازنشست شدن یا تو ترکیب تیمهای میان جدول باشن.ضمن اینکه رایکونن بازنشست شد و بوتاس همین الانم به رده های میانی منتقل شد.احتمالا این راننده ها شانس میارن و ماشینا از نظر فنی بیشتر به هم نزدیک میشن و رقابت بالا میگیره.امکانش هست که مکس دیگه از ردبول خسته بشه وبه یه تیم دیگه ملحق بشه که به نظر میاد مرسدس هیچوقت نمی خوادش .(فعلا برای شروع چالش)

   • @sebvr

    4

    3

    سلام ممدو عزیز بازم‌ ممنون
    راستش خیلی پیش بینی ترکیب برای ۲۰۲۵ میتونه سخت باشه و شاید بعد از مشخص شدن رده های تیم ها توی سال تغییر قوانین خیلی این موضوع شفاف تر بشه
    برای فراری و ردبول احتمال میدم مکس و چارلز ثابت بمونن
    برای مرسدس جرج ثابت خواهد بود
    و برای مکلارن نوریس
    فکر میکنم محتمل ترین گزینه ها همینا هستن
    برای راننده ی دوم فراری ساینز رو میدونم چون واقعا لاین اپ قوی رو با شارل تشکیل داده
    در کل خیلی سخته بشه بقیش رو پیش بینی کرد مخصوصا وقتی اطلاعات خاصی درباره ی فرمول ۲ نداشته باشی…

   • مَمَّدو

    4

    3

    جمع بندی خیلی خوبی بود سپهرجان؛
    اما من میخوام یکم ریسکشو بیشتر کنم:
    برای فراری من میگم چارلز و میک شوماخر
    برای مرسدس جورج راسل و کارلوس ساینز
    برای ردبول مکس و یه نفر از فرمول2
    و مک لارن لندو نوریس و شاید حتی گسلی خخخخخ
    فکر میکنم تا 2030 (دهه پیش رو) دست کم 3 یا 4 راننده مختلف بتونن قهرمان بشن.

 31. @sebvr

  5

  3

  سلام
  ممنونم از همگی بابت راه حل هاشون واقعا متشکرم
  امیر علی عزیز درسته سر افت واله خیلی ناراحت بودم و بازنشستگیش حالم رو بدترم کرد
  راستش سوپر فست جان برام خیلی سخته یکشنبه بشه و موتوراسپرت داشته باشیم و ذهنم درگیرش نباشه
  ولیکن واقعا قبلا با نوشتن تحلیل حالم خوب میشد و راستش الان دیگه اون حسو بهم نمیده شاید یه دلیلش بعضی نظرات منفی باشه که منطقی هم هست
  اقای ممدو الان وضعیت نسبت به اون موقع تغییر زیادی نداشته و مشکلی از این بابت نیست ممنون بابت چالش که جوابش تو کامنت بعدی هستش
  اقای حسن۳۳
  راستش سعی میکنم خیلی تو فرمول یک طرفدار کسی نشم چون تو موتو جی پی اینطوری شد و واقعا فکر میکنم بعد ریتایر شدن اون فرد باید چیکار کرد ؟ دیگه فرمول یک ندید ؟ نمیشه
  ممنون از همگی خیلی برام با ارزشه

  • Sebmm

   4

   4

   انگیزتو درونی کن لذت ببر از اتفاقات ب همین سادگی پیشنهاد ممدو هم جالب بود من شدیدا چالشو قبول دارم

   پارسال هم مارکز نبود منم یکم بی انگیزه شدم طبیعی هست ب نظرم تا انتخاب نفر بعدی ک مورد علاقت باشه

  • مَمَّدو

   3

   5

   شاید شما یه جوون با استعداد هستی که در یکنواختی روزانه زندگی و کمبود امکانات برای درخشش استعدادت گیر افتادی و برای همین یه خورده سردرگم و بی انگیزه ای؟ (این فقط احتمالیه که در وضعیت فعلی کشورمون بیشترین آمار رو داره و گفتم شاید شما هم درگیرش هستی)
   اگه اینطوره، سختِ سخت درس بخوون و به بهترین دانشگاه ها برو. چون از اونجا درهای جدید زیادی به روی تو باز میشه و سکوی پرتاب خوبی هست.
   اضافه کردن بر تعاملات اجتماعی (با بزرگان) و پیوستن و آشنا شدن با گروه های فعال علمی و جوان هم نسخه کارآمدیه اما شرط اولش درس خوندن در رشته مرتبط با اونهاست.
   اگه یه روز موفقیت ها به سراغت اومدن، به ما هم خبر بده تا خوشحال بشیم.

   • حسن***33

    0

    6

    سلام ازکجا معلوم که جوون موفقی نباشه.فقط در مورد مسابقات یه مقدار انگیزه ش رو از دست داده که اونم به احتمالی مربوط به کیفیت رقابت در F1و از دید خودشه.خیلی نپیچونین مساله رو. باسپاس

 32. نوذر

  6

  1

  بله باید یک پرس و جویی می کرد ،
  نه به فتل که کم مونده در تصادفی که نقشی در آن نداشته بیاد ماساژ قلبی ریوی بده نه به مکس که راحت قدم می زد. تازه مصاحبه هاش هم خیلی خوب نبود. شاید از ترس پنالتی بیشتر. با اینکه دلم می خواست برنده بشه ولی ….

 33. MSF11

  3

  19

  FIA همیشه طرف همیلتون هست و خواهد بود
  این بحث های چیه میکنید
  چرا تو silverstone به جای پنالتی رده ای پنالتی ثانیه دادن؟؟…به قول ورشتپن ما پیشتازا فاصلمون با ماشین های قبلی حداقل ۲۰ ۳۰ ثانیه هست همیشه…۱۰ ثانیه دردی دوا نمیکنه..

  • توتو ولف

   5

   0

   در جریان مسابقه پنالتی رده نمیشه داد,
   چیزی که جالبه اینه اتهامات طرفداری فیا از مرسدس فقط از کسایی میاد که قوانین ابتدایی ورزش رو هم نمیدونن.
   اگه ذره ای شک به توطئه بود که امثال فراری و ردبول و خیلیای دیگه ساکت نمی نشستن.

 34. Mahmood.ghaedi

  16

  0

  مکس درست میگه وقتی طرف داره دنده عقب میگیره ک ماشینش دربیاره یعنی حالش خوبه اینجا خدایی حق با مکس
  ولی یادش باشه ک سری بعدی ک تصادف کرد کولی بازی درنیاره چرا اونا خوشحالی میکنن چرا بخاطر اینکه من تصادف کردم عزاعمومی اعلام نکردن
  خب یادت باشه ک تصادف بعدی ک کردی و خودت از ماشین امدی بیرون کولی بازی درنیاری
  خوبه یادشون باشه تصادف قبلی چی گفتن الان خودشون مقصر تصادف بودن چی میگن
  وقتی دوتا راننده مثل بچه های مهدکودکی رفتار میکنن دیگه از طرفدارهاشون انتظار بیشتر نمیره

 35. mahyar

  9

  2

  ما اینجا ی مطلب نوشته بودیم در رابطه با تاپ اسپید ها توی مونزا . پرید . نیست .
  خلاصه ماجرا .
  ردبول از آخرین پیچ تا خود خط پایان از مردسدس ها سریعتر بوده توی مستقیمی 316 تا مکس و 318 تا پرز رو ثبت کردن .
  ولی تا اسپید ترمپ همه چیز فرق میکنه مرسدس ها سریعتر بودن و 338 تا رو پر کردن در صورتی که ردبول ها 335 تا بودن .
  اون اختلافی که بحثش هست بین هوندا و مرسدس به نظرم خیلی کمه و از طرفی به نظر میرسه که هوندا ها شتابگیری بیشتری دارن و سریعتر به 300 کیلومتر میرسن ولی از اون به بعد به خاطر dna ماشیناشون که دانفورس بالا هست و درگ بیشتری تولید میکنه نمیتونن سرعت بالاتری رو برسن .
  اینجا هم گرفتن مکلارن ها براشون مثل گرفتن فراری ها برای مرسدس بود .
  ولی اختلاف مرسدس با ردبول اونقدر ها نبود . اما چون ماشین ها زمان زیادی رو بالای 300 کیلومتر طی میکنن به خاطر همون بود که ردبول توی مستقیمی ها تایم از دست میداد .
  من فکر میکنم سوچی هم با توجه به این که ممکنه مکس پاوریونیت رو تعویض بکنه اونجا اختلاف بین ردبول و مرسدس خیلی نباشه

 36. mahyar

  8

  2

  توتو ی حاشیه ای برای موتور درست کرده :
  صحبت از این قراره که ردبول رو به چالش کشیده و گفته که ما فکر میکنیم که نیازی به این نداشته باشیم که به موتور چهارم بریم و پنالتی موتور رو برای این فصل بگیریم .
  لویس هم گفته من هنوز دوتا موتور دیگه (قبلیا) رو دارم .
  این صحبت ها به نظر برای این هست که تیم ردبول رو با چالش مواجه کنن که اونا موتورشون رو توی بهترین مقعیتی که هست تعویض نکنن .
  توتو هم گفته همه چیز به مسابقه بعدی بستگی داره که ببینیم شرایط به چه صورت هست تا برای موتور چهارم اقدام بکنیم .

  نقطه نظر خواننده که خودم باشم :
  به نظرم بعیده که مرسدس نخواد موتور رو تعویض بکنه و قمار بکنه .
  موتور اول لویس که هییچی .
  موتور دومش هم از باکو تا فکر کنم اتریش کار کرده بوده .
  یعنی این که مرسدس نخواد روسیه عوض بکنه . کجا عوض بکنه ؟
  یا مکزیک یا تریکه . بجز این دوتا بخواد عوض بکنه باید به امید خودروی ایمنی باشن .
  ولی روسیه جای بدی نیست برای لویس اما روسیه یک مشکلی داره چون مرسدس هاتوی کوالی باید به قدر کافی سریع باشن که پول رو بگیرن حتی با موتور لویس .

  توی روسیه برای چکو رده سوم بهترین رده برای استارت . اسلیپ استریم رو از ماشین جلویش بگیره و مثل سباستین وتل 2019 لویس و بوتاس رو بگیره شانس اول شدن رو خواهد داشت .

  نظر شخصیم اینه که روسیه برای لویس بهترین جای ممکنه برای تعویض موتور هست همونجوری که برای مکس هست .

دیدگاه خود را بیان کنید