فرمول یک ایران – با توجه به اتفاقات مسابقه فرمول یک روسیه، کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول می گوید مرسدس بهتر است که راننده ذخیره خود را آماده کند تا جای لوئیس همیلتون را بگیرد.

راننده مرسدس به دلیل تمرین استارت در خارج از محدوده مشخص شده، دو پنالتی پنج ثانیه ای و دو نمره منفی در لایسنسش دریافت کرد و جمع نمره های منفی او طی سال گذشته به عدد 10 رسیده و او فقط دو نمره تا تعلیق از یک مسابقه فرمول یک فاصله داشت.

بیشتر بدانید؛ جریمه‌ ها و پروتکل رانندگی

البته پس از مسابقه و با بررسی دقیق تر این حادثه توسط داوران، مشخص شد که دلیل این اتفاق از سمت تیم بوده و  فیا 2 نمره منفی داده شده به همیلتون را حذف و به جای آن تیم مرسدس را 25 هزار یورو جریمه کرد.

کریستین هورنر با شوخی درباره نمرات منفی همیلتون در لایسنسش گفت:

نمی دانم که راننده رزرو مرسدس کیست ولی اگر جای او بودم، خودم را آماده می کردم.

او با کوچکترین خطایی، لایسنسش را از دست خواهد داد.

مایکل مسی و سباستین فتل

مایکل مسی و سباستین فتل

اما راننده هورنر، مکس ورشتپن احساس نمی کند که این مجازات منصفانه بوده باشد:

او به اندازه کافی با پنالتی زمانی مجازات شده است. من مطمئن نیستم که چنین نمره های منفی در لایسنس درست بوده باشد.

سباستین فتل، راننده فراری نیز بیان کرد:

اگر کارهای دیوانه واری در پیست انجام دهید، دادن نمره منفی اشکالی ندارد. اما برای خطاهای جزئی نباید چنین چیزی اعمال شود.

23 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  7

  12

  الان حال طرفدارای همیلتون رو خریدارم😁😁
  چند وقت پیش به وتل وطرفداراش خرده میگرفتن که نمرات سوپرلاینسس وتل زیاد شده ودر آستانه حذف از یه مسابقس…
  کریستین هورنر هم داره به همیلتون ومرسدس تیکه میندازه😂

 2. Ali n

  4

  11

  اتفاقاً اگر خطای انجام گرفته بدلیل ندانستن قوانین باشه باید از نمره لایسنس راننده ها کم کنند تا قوانین رو یاد بگیرن.

 3. Kamran Schlageter

  13

  7

  نمیدونم چرا انقدر دلم برای هورنر میسوزه
  به هر دری میزنه نمیتونه کاری از پیش ببره بحا اینکه تمرکزش و رو بهتر کردن ماشیناشون بذارن مخصوصا ماشین آلبون میره تو حاشیه همیشه هم نتیجش برعکسه چیزی بوده که میخواسته جای تاسف داره واقعا

  • 33🦁Ali

   6

   13

   می تونی بگی کدوم از حرفاش بی حساب بوده.؟
   یعنی لوئيس شما فقط حرف حساب میزنه که داورا می خوان با پنالتی منو متوقف کنن.؟ انگار هنوز اون فشار روانی رو همیلتون ندیدین که چه حرفای میزنه تازه امسال تو رقابت فشار روش نیست یعنی می شنیدین حرفاش.

   • bnikhalf

    2

    2

    تو همین سایت مصاحبه سالای قبلشو بخونین کافیه لوییس و اصلا با مکس یکی نکن اون ۶ سال قهرمانی داره مکس چی داره؟

   • Amir Mp

    2

    2

    درست صحبت کردن چه ربطی به قهرمانی داره؟؟مکس تنها بدیش اینکه خیلی روراسته(فراری درستکار یک فراری کند است که بعدا به صحت حرفش پی بردیم،۶۰ درصد پیست میتونن با مرسدس قهرمان بشن که واقعا هم راست گفت با توجه به اختلاف مرسدس و بقیه تیم ها راحت ۱۲ تا از راننده ها میتونن بقیه تیم ها رو شکست بدن چه بسا بیشتر ، هیچوقت هم نگفت لوییس راننده بدیه همیشه گفته که اون جزو بهتریناست ولی اگه ماشین مرسدس نبود نمیتونست به این قهرمانی های پشت سرهم برسه (نظر شما چیه؟میتونست ؟من که بعید میدونم چون حتی بهترین راننده تاریخ هم که باشی نهایتا میتونستی ۲۰۱۷و۲۰۱۸ رو اونم اگه تو فراری بوده باشی قهرمان بشی وگرنه امکان نداشت مرسدس تو دوران هایبرید شکست بخوره پس نتیجه میگیریم حرفهای مکس بیشتر اوقات درسته))

 4. ایرن

  10

  7

  اینکه از هیچ خطایی به سادگی عبور نکنند خوبه. به هرحال کوچکترین خطایی باید دیده و با جریمه مواجه بشه. اما به نظرم حتی اگر اشتباه از طرف خود همیلتون بود هم جریمه لایسنس چیز مسخره ای بود.
  خب دونا پنج ثانیه جریمش کردین و به نظرم حقش بود. اما لایسنس باید از کسی کم بشه که حرکتش باعث به خطر افتادن دیگران باشه. مثلا جوری رانندگی کنی که برای دیگران خطرناک باشه. اما انصافا حرکت همیلتون خطری برای کسی ایجاد نمیکرد. اگر زمانی اینکار رو میکرد که قطار خودرو پشتش پر حال حرکت هستن شاید بشه قبول کرد اما اون لحظه هیچ خطری برای هیچ کسی وجود نداشت.
  احتمالا عصبانیت همیلتون هم به همین دلیله.

 5. farshad

  6

  1

  والا بنظر میاد روابطشان خوبه با هم شوخی میکنن دلگیر هم نمیشن و رانندگان هم از همکار خود دفاع کردند . ولی تو ایران دوست داریم تبدیلش کنیم به یه جنگ

 6. Morteza

  1

  3

  گیرم لوییز ی مسابقه جریمه شد تو همون مسابقه مکس یا دی ان اف میشه یا ماشینش خراب میشه اون وقت که ما مرسدس فن و لوییز فنا به ریش هونر بخندیم از بس خوشمزه بازی در میاره

دیدگاه خود را بیان کنید