فرمول یک ایران – مکس ورشتپن پس در دور اول رقابت فرمول یک توسکان 2020 تصادف کرد و مجبور شد از رقابت کناره گیری کند.

اما مکس ورشتپن معتقد است که حتی اگر برخوردی هم صورت نمی‌گرفت، باید از رقابت خارج می‌شد چرا که موتور هوندا او مشکل داشت و به نظر می رسد که تلاش های تیم ردبول و هوندا برای حل مشکل قبل از شروع رقابت کافی نبود.

البته مکس در استارت رقابت مشکل خاصی نداشت و استارت خیلی خوبی هم داشت و تا چرخ به چرخ شدن با همیلتون هم پیش رفت اما ناگهان سرعتش کاهش یافت و جایگاه خود را از دست داد.

در نهایت هم رقابت او تا پیچ دوم ادامه داشت. جایی که چندین ماشین با هم برخورد کردند و کیمی رایکونن هم با ماشین ردبول مکس برخورد کرد و او را از پیست خارج کرد.

تیم ردبول قبل از آغاز رقابت گفته بود که پاور یونیت ماشین را درست کرده است اما از دست رفتن سرعت مکس پس از استارت او نشان داد که مشکل همچنان برقرار بود.

مکس ورشتپن احساس می کند که این مشکل همان موردی است که در مونزا رقابتش را خراب کرد:

حتی در دور قبل از شروع مسابقه هم موتور خاموش شد.

فکر می کنم که مشکل مشابهی با مورد مونزا بود چون کمی شبیه به هم بودند. من استارت خوبی داشتم و کنار همیلتون بودم.

و پس از آن دیگر شتاب نگرفت و من سرعت زیادی را از دست دادم.

برخورد پس از آن عیبی ندارد. این چیزی است که پیش می آید و با توجه به مشکلی که من داشتم، احتمالا در هر صورت از رقابت خارج می شدم.

شرایط همینی است که میبینیم.

60 دیدگاه

 1. SebVettel5

  24

  2

  کاری به این ندارم مکس مسابقش خراب شد
  ولی خدای من w11 چی ساختن این مهندسای مرسدس بنز
  این آلمانی هر جا اومدن باید در اون تخته کنن همیشه اولن 😐

  • Yasxx2

   17

   0

   جیووو کبییییر بعد از تصادف جلوی ماشین به کل از بین رفت
   فقط موندم انگیزه اش برای چرخوندن فرمون بعد از تصادف چی بوده😂

   • Saeedreza

    11

    1

    از امروز کیمی کبیر و جیوو صغیر

   • SebVettel5

    2

    0

    amir
    هر کاری میکنم نمیتونم درخواستتو قبول کنم 🙁

   • امید نورمحمدی

    1

    0

    امیر جان برری منم در ارتباطبا درخواست تو همین مشکل بوجود آمده و هرچی میزنم کار نمیکنه

  • Mahmood.gh

   9

   4

   اشتباه گفتی علی
   درستش اینه
   تو بدشانس ترینی
   چهارتا سازنده موتور هست ک دوتاش ب ردبول موتور نمیدن چون رقیب اصلیش هستن میمونه دوتا
   ک جفتشونم دوام ندارن اون از رنو اینم از هوندا
   مکس تنها شانس قهرمانیش اینه مرسدس بره از مسابقات تا شاید موتور مرسدس بتونن بخرن
   نمیشه سال 3 یا 4تا DNF داشته باشی و رقابت کنی واسه قهرمانی

   • 33🦁Ali

    11

    3

    مکس بدشانس ترین راننده حال حاضر به لطف هوندا.

   • 33🦁Ali

    8

    2

    آره آقا محمود شما کاملأ منطقی میگید آخه تو 9تا مسابقه 3تا Dnf اینم بخاطر تنظیمات موتوری اصلأ قابل درک نیست حداقل می تونست واسه دومی بجنگه و یکم هیجان داشته باشیم اینقد از هوندا اول سال تعریف شد که همچی برعکس شده راننده هم واقعأ کلافه میشه و انگیزش کمتر میشه وقتی دور بشه از رقابت.

   • بیژن

    12

    2

    این که مکانیک های ردبول نمیتونن مشکل موتور رو در طول هفته حل کنن به نظر من تقصیر هوندا نیست ‌
    اینجور که مشخصه مشکل هفته قبل هم همین بود ؛ مشکل اینه نتونستن مشکل رو حل کنن ؛ و ظاهرا نرم افزاری هم هست مشکل ،
    اگه یادتون باشه یه مسابقه هم فرمون مکس رو عوض کردن که شاید مشکل حل شه ولی نشد ؛ به نظرم مشکل از هوندا نیست ؛ که اگه بود آلبون هم باید این مشکل رو پیدا میکرد .
    مگه این که ماشین ها فرق کنه !!
    که بعید میدونم .
    یه مشکل نرم افزاری دارن که نتونسته هنوز کامل برطرفش کنه ردبول

   • Mahmood.gh

    5

    0

    بیژن جاندویت هزبر ما نمیدونیم ک مشکل ماشینش چیه واسه همین میگیم مشکل از کمپانی سازندس
    و من خودم نمیدونم مکانیکهای ک رو موتور ردبول کار میکنن تو گاراژ مال هندا هستن یا ردبول
    ولی مشکلی ک مکس امسال داره 3 تا ریس کنار رفته حداقل 45 امتیاز از دست داده
    ک خوشبختانه ب نفع لوییز هم هست ولی شما فکر کن حداقل این 45 امتیاز داشت مسابقات جدابتر میشد

   • iman88

    7

    3

    نه مشکلاتی که برای مکس بوجود اومده و برای البون نه، برای اینه که تیم راننده اولش البونه و داره عمدا با دستکاری ماشین مکس سعی میکنه که الکس بالاتر قرار بگیره!!
    این منطق اوناییه که مشکلات بیشتر دنی رو به خرابکاری تیمی ربط میدادن.

   • 33🦁Ali

    4

    0

    5
    فتل فن عزیز ما همیشه حرمت رانندتون داشتیم پس لطفأ باعث تشنج نشو و اکثر طرفدارای خوب وتل که منطقی هستن زیر سوال نبر.

   • Max33vr46

    5

    0

    ببین آقای esmaeil5 مگه الان که دست سب شما یه ماشین افتضاح افتاده داره همه مسابقات و میبره اینو بدون هیچ راننده ای بدون ماشین خوب هیچی نمیشه حالا این راننده مکس باشه یا هر کی دیگه راننده خوب اونه که از ماشین خوبی که تو دستشه بیشترین توان ماشینو بیرون بکشه پس لطفا نظر بی جا ندید

  • 33🦁Ali

   3

   0

   اینم بعید نیست وقتی نتونستن مشکل برطرف کنن تو سوچی موتور جدید بدن به مکس یعنی تعیین خط پشم و از آخر استارت زدن همه جوره میباره فعلأ..
   امیدوارم این 8گرندپری باقیمانده به بهترین شکل ممکن واسه مکس تمام شه چون واقعأ حقش نبود اینجوری ضد بخوره.

  • 33🦁Ali

   12

   3

   Kimi
   شما می تونید بگید مکس کجاش مقصر بوده. ؟حتی بدون اجازه تیم و مهندسش نمی تونه کناره گیری کنه اونا هم وقت زیادی در اختیار نداشتن تا تصمیم بگیرن و اطمینان نداشتن تو همین استارت اول قدرت از دست بره.
   در صورتی که زنجیر بار بهش برخورد کردن نه مکس مقصر بود و اتفاقات مسابقه ای پیش میاد.

   • Kimi-Matias Räikkönen

    6

    4

    وقتی تو پیچ 1و2و3 بهش میخورن خب مقصر خودشه اخه با اون سرعت میاد وسط پیستم وای میسته میخوای نخورن بهش ایشون وقتی موتورش خراب شد پیچ 1 بود چرا باز اومد جلو و موند که باعث این اتفاقات بشه همونجا برفت بیرونوقتی دید خرابه فضای کافی هم داشت پس مقصر خودشه

   • 33🦁Ali

    5

    0

    Kimi
    لطفأ منطقی نظر بده اونا بهترین تصمیم میگیرن بعدش شما اینجا دارین براشون تصمیم گیری می کنید.
    مکس وسط پیست بود و راننده‌ های دیگه هم ازش سبقت می گرفتن مگه ندیدین گسلی زد به رایکون و اونم به پشت ماشین مکس کوبید حالا داری چه ثابت می کنی یعنی میگی باید پیچ اول می ایستاد آخه چطوری مگه چقد فضا داشت وقتی وسط ترافیک هست نمی تونه چپ بره یا راست بره برو باز استارت ببین فاصله پیچ 1و2چقد بود.؟!! این چه نظری هست که میدین خدایش فکر کردی مکس مقصر هست که کیمی بهش زد یا کیمی و گسلی باعث شدن مکس بره بیرون پیست یا فکر می کنی اگه کیمی به مکس نمیزد حالا کجا بود با این ماشین کندشون.؟
    شما می تونید با این نظرت بری جای مایکل مسی دوست خوبم.

   • 33🦁Ali

    4

    1

    اگه مکس اینجا مقصر هست پس اون استارت بوتاس که صدای همه راننده‌ ها در أورد مسابقه چند نفر نابود شد چی هست به نظرت که فقط خودش و همتیمیش میگن مقصر نیستم برعکس هر کسی که این استارت دید فهمید چقد بد موقعی تصمیم گرفت برای استارت .

   • 『メ91』ÁLIEN

    1

    3

    دیگه داداش حرف مسخره نزن، اونجا که گفتی استارت بوتاس موقع خروج سیفتی کار، که میگی بوتاس مقصره، همینجا هم دربارش یک خبر نوشتن برو کامنتاشو بخون، همه گفتن تقصیر اون عقبیا بوده، که کور بودن قبل استارت بوتاس شروع کردن؟؟ حود بوتاسم از خودش دفاع کرده، که من طبق قوانین و شرایطی که در اختیار داشتم عمل کردم، پشت سریاش کورن و میخان از فرصت استفاده کنن سبقت بگیرن تقصیر بوتاسه؟؟؟ کار ندارم بد جایی شروع کرد، اما زیر قوانین هم نزد حتی قبل اینکه شروع کنه پشتت همه رو هوا رفته بودن

 2. Dr!fter

  10

  3

  مشکل پاوریونیت در ۲ مسابقه متوالی نهایت بدشانسی برای مکس بود در مونزا با توجه به اتفاقات پیش آمده شانس اولی داشت و در موجلو فرصت خوبی بود تا برای سکوی اولی رقابت نزدیکی داشته باشه

 3. Mahmoud

  9

  3

  فکر کن توی این مسابقه ی پر برخورد مکس بود چی میشد!!!!البته مکس به همراه تیم فوق‌العاده ردبول(از لحاظ پیس استاپ و استراتژی و اینا) میتونستن مرسدس رو به چالش بکشن.
  من قبلا واقعا از مکس بدم میومد ولی الان مکس واقعا هم رفتارش خوب شده و هم تصادفاش کم شده درحالی که از سرعتش کم نشده در نتیجه این مکس دوست داشتنیه و ته دلم بعد از سب یه نیم نگاهی بهش دارم!!!

   • Mahmoud

    3

    0

    داداش من تو پرانتز توضیح دادم. ولی اگر همین ردبول رو با فراری و تیم های دیگه به غیر از مرسدس مقایسه کنی عملکردش بهتر بوده دیگه.

 4. Wwe.f1.77

  5

  8

  داداش مکس ماقبول داریم حتی اگه نباشی صابت شده هستی به گواه هرکی که فرمول یک یک بار نگاه کرده… بعدا به بزرگی این پسر پی می برین. حتی ازشوماخرهم بالاتر می ره به همین دلیل که من (مکس) کبیر می گم چونکه انقلابی توی فرمول یک به راه می اندازه خواهیم دید به خصوص ازسال2022؟؟؟ :✌️

 5. Mekaeel

  8

  1

  این کامنت در جواب آقا مهریار هست که نمیدونم دلیلش چیه که زیر پست مسابقه فرمول یک نمیتونم کامنت بزارم امیدوارم ایشون پیامم رو ببینه
  به نظر میرسه منظور شما رو بسیار خوب متوجه شدم و اعتقاد شما بر اینه که فتل رو بی خودی بزرگش کردن که در جواب باید بگم الان همه میگن فتل تموم شده باشه قبول ولی فراموش نکن همین فتل تموم شده فقط سه دهم از هم تیمی با استعداد و خفنش کندتره!
  شما فکر کردید پیامبرید و همه حرف هاتون درسته تمام دنیا به فتل احترام میزاره و به عنوان یه راننده بزرگ قبولش دارن ولی آقایونی مثل شما معتقدن که فتل برای روندن تراکتور هم خوب نیست!
  شما که همیشه به ما میگی منطق داشته باشیم خودت شدی اوج بی منطقی و به خاطر دو فصل شکست فتل از هم تیمیش شده راننده ای که تموم شده و به درد نمیخوره
  در ضمن من برای مثال به قهرمانی های فتل اشاره کرده وگرنه فتل اونقدر رکورد و افتخار تو فرمول یک از خودش به جا گذاشته که نیازی نباشه تک تک همشون رو بگم
  نمیدونم از این حرف ها میخواید به چی برسید این دقیقا سوالی بود که شما از من پرسیدید یه بار که کامنتم یه مقدار به ضرر لکلرک بود ولی من این بار از شما میپرسم میخوای به چی برسی از کوبیدن فتل استاد؟
  هر چند الان اگه کامنت رو ببینید یه کتاب مینویسید در اثبات راننده نبودن فتل و تمام افتخار هایی که شانسی به دستش آورده و تا حالا هر راننده ای به فرمول یک رسیده از فتل بهتر بوده

  • Ahmad VETTEL

   2

   0

   میکاییل جان بازم مهریار حداقل قبول میکنه فتل چهار بار قهرمان شده
   یه نفر دیگه ای هست که ادعای منطقی بودن و فارغ بودن از هر گونه تعصبی رو داره و فکر میکنم تا الان حداقل نفری یکبار به تمام طرفدارای فتل گفته متصعب و بی منطق ولی همین آدم مثلا منطقی میگه فتل از چهار قهرمانی دوتاش رو فقط بخاطر ماشینش به دست آورد و اون دوتای دیگه رو هم فقط با بخت و اقبال بلند!
   البته مدیونی فکر کنی مشکل از جای دیگه ای باشه و احتمالا بخاطر طرفداری از رانندش این حرفا رو بزنه
   البته منظورم بهرام نیست
   تو همون پست خبر قرارداد فتل با استون مارتین که کار شده بود هنوز کامنتش هست

   • Mekaeel

    1

    0

    اون رو بی خیال شو *

  • سباستین فتل اسطوره بی تكرار

   1

   0

   كلا اكثر آنتي فتل ها كه تعدادشون زياد هم نيست طرفداران آلونسو يا جديدا لكلرك هستند. آنتي سب ها طرفداران آلونسو، كينه ي سب رو بدجوري به دل گرفته اند در ناكامي هاي مطلق آلونسو در برابر سب. يادمون باشه راننده ي ما طرفداران سب داشته پشت هم قهرماني مياورده و ما رو زمين بند نبوديم از خوشحالي و هواداران باقي راننده ها مخصوصا آلونسو در همون زمان داشتن زجر مي كشيدن. اين دل سوخته اي كه در وجود هواداران آلونسو هست بدجوري اذيتشون مي كنه. من كمتر ديدم طرفداران لوئيز و سب با هم درگير باشن. چون قدر زر، زرگر شناسد

  • Shabneshin

   2

   2

   میکاییل عزیز
   من کامنت مهریار راخوندم، یعنی همه کامنتهاش را میخونم چون از نظرم قابل اعتناترین مطلبی است که میشه توی کامنتها پیداکرد. هیچ کجای کامنتش قهرمانیهای فتل را زیر سوال نبرده.تمام حرفش این بود که جواب هر نقدی این نیست که: فتل چهاربار قهرمان شده!
   در حال حاضر عملکرد فتل قابل دفاع نیست.نه بخاطر نداشتن مهارت، بیشتر به لحاظ روحی و انگیزشی.هیچکس منکر ضعف مفرط خودرو امسال فراری و مدیریت گاراژ نیست. همین ریس روز گذشته دیدن لکلرک که پله پله پایین میومد دردناک یود. اما توسل به توهم توطئه و تخریب راننده دوم و امثال این دردی از فتل دوا نمیکنه. این آدم شخصیت فوق العاده ای داره. بسیار ورزشکار دوست داشتنی است. اما در حال حاضر ،عنایت بفرمایید، در حال حاضر رانندگی اش قابل دفاع نیست.امیدمون به سال بعد و استون مارتین است که دوباره شاهد درخشش سب باشیم.
   همین فتل دوسال پیش شانس اول قهرمانی بود.سال گذشته اگر اتفاق کانادا پیش نمیومد یا میتونست اون مسئله را بهتر مدیریت کنه بازهم شانس قهرمانی داشت.اما بعد از اون اتفاق لکلرک مومنتوم را از دست فتل گرفت، حالابه هردلیلی.ندیدم کسی بگه فتل به درد روندن تراکتور هم نمیخوره(منظورم از میان کاربران منطقی) والا زدن این حرف یعنی تعصب خشک و بی منطقی محض. ولی کاملا با مهریار موافقم که ملاک وضعیت فعلی راننده است، نه افتخاراتی که ده، هفت یا حتی سه سال پیش کسب کرده
   اصولا فرهنگ هواداری در کشور ما، مانند بسیاری از جنبه های دیگر فرهنگی دارای اشکالات بسیاری است. و در آخر امیدوارم عرایض بنده باعث کدورت خاطر مبارک نشده باشد.ارادتمندم

   • Mekaeel

    4

    0

    دوست عزیز جمله” بی خودی بزرگش کردن” رو شما چجوری معنا میکنی؟ اگه این زیر سوال بردن نیست پس چیه؟ ایشون در جواب یه نفر این حرف رو زده که اصلا طرفدار فتل نیست و گفته راسل رو بی خودی بزرگ کردن ولی جواب مهریار این بود!
    من با هیچ کس مشکلی ندارم و فقط از دوستان خواهش میکنم که تعصب رو برای یک بار هم که شده کنار بزارن و ببینن حق با کیه
    الان اگه من بیام بگم همیلتون و پراست و سنا و شوماخر و امثال این ها بی خودی بزرگشون کردن قطعا همه در عقلم شک میکنن!
    در مورد عملکرد فتل هم من ازش دفاع نمیکنم و میدونم که افت زیادی کرده و با دوران طلایی خودش خیلی فاصله داره ولی این دلیل نمیشه که هر کسی بیاد بگه فتل رو بی خودی بزرگ کردن
    در مورد لکلرک هم من خودم دوسش دارم و طرفدارشم ولی دیگه از این مقایسه های مسخره ای که داره بین اون و فتل میشه ناراحتم وگرنه هیچ مشکلی با لکلرک ندارم و توطئه و دسیسه و این حرف هارو هم اصلا قبول ندارم و هیچ وقت هم حرفی در مورد همچین چیز هایی نزدم و اگه یکی از طرفداران فتل هم همچین حرفی زده ازش خواهش کردم که دیگه این توجیه هارو تموم کنه

  • iman88

   4

   0

   میکائیل جان یکی میاد به زمین و زمان گیر میده و با دلایل مسخره و شلوغ کاری سعی میکنه بگه فلانی راننده نیست.یکی هم کاملا در چارچوب ادب و بدون غرضورزی صرفا نظر شخصیش رو درمورد یه راننده میگه.نمیشه در جواب هردو با یه لحن و روش برخورد کرد.دلایلی که اوردن صرفا دلایل شخصی خودشونه و نه بی احترامی به سب کردن و نه به طرفداراش.منم دیروز به دوتا از دوستان سر مکس و لوئیس با هم بحث کردیم و من گفتم در حال حاضر مکس راننده بهتریه.هیچکس هم منو به جانبداری و تعصب و نفرت از لوییس متهم نکرد.
   این لفظ شما “فکر کردید پیامبرید””خودت شدی اوج بی منطق”و این حرفها درمورد هرکسی که راننده مورد علاقه شما رو به اون بزرگی که شما فکر میکنید نمیدونه،صدق نمیکنه.
   در اخر هم نمیشه کامنت نذاشته کسی رو حدس زد و تقبیح کرد برایه “دیدی گفتم” هایه اینده.

   • Mekaeel

    3

    0

    ایمان اونجا در مورد راسل صحبت میشد ولی ایشون در جواب کسی که میگه راسل رو بی خودی بزرگ کردن میگه اونی که بی خودی بزرگش کردن راسل نیست فتله خوب باشه من متعصبم اصلا چیزی از فرمول یک نمیدونم ولی آیا واقعا میشه گفت فتل رو بی خودی بزرگ کردن؟ شما خودت بگو بیا من چیزی نگفتم

   • iman88

    4

    0

    میکائیل جان این کامنت دومتون رو خیلی بیشتر قبول دارم.
    واقعا نیازی نیست هرانتقادی رو ادم شخصی کنه و به خود بگیره.اینجوری هم انقدر تنش بجود نمیاد.
    ارادت دارم دوست عزیز

   • iman88

    6

    0

    نه میکائیل من با بیشتر صحبتهایه مهریار مخالفم.
    سب زیادی به یه استایل خاص وابستس.از نظر روانی هم زود تحت تاثیر قرار میگیره،که یه چیز شخصیتیه، نمیشه گفت ضعفه اما تو سطح قهرمانی جلو راننده هایی مثل لوئیس بعضی وقتها دردسر میشه.اما تو تعیین خط خوبه ،روز یکشنبه جزء بهتریناست.تو رقابت چرخ به چرخ هم فوقالعادست.تو تعقیب و دفاع هم همینطور.به نظرم سب در مجموع جزء بهتریناست.اگر تو ماشین مناسبش بشینه و اگر تیمش ثبات و ارامش داشته باشه میتونه تو شرایط نزدیک هرکسی رو شکست بده حتی لوییس و الونسو.اما تو شرایط بهم ریخته مثل دوسال اخیر اون ضعف هایی که گفتم خودشونو نشون میدن و عملکردشو تحت تاثیر قرار میدن.
    اما همه اینها نظر شخصیه و همینطور که ما حق داشتن این نظراتو داریم دیگران هم این حقو دارن که مخالفش فکر کنن.

  • Farid

   4

   2

   داش من mekaeel , اعصاب خودتو خورد نکن . اون بنده خدا خودش توی یکی از کامنتهاش گفته بود که ” اون موقع رقابت مونتویا و شوماخر هم من خیلی اصرار داشتم که مونتویا راننده بهتریه و…” این کاربر از همون موقع خییلی علاقه شدید داشته که خلاف جهت اب شنا کنه و حرفایی بزنه که هیچکی موافقش نیس .حالا به چه دلیل الله اعلم … پسر با دانشیه هااا ولی این برخلاف جهت اب بودنش جالبه !! سباستین ثابت شده اس … همه میدونن که طرفدارو تو دنیا بین رانندگان سب وتل داره ( با توجه به نوع کارم تقریبا همه کشورهای برگزار کننده f1 رفتم و بعضی مسابقاتو از نزدیک دیدم ) حالا با این ادعا احتمالا همه این طرفداران جهانی وتل اشتباه میکنن !!! اولین مولفه های طرفداری از یک راننده تو دنیا استعداد ، سریع بودن، نبوغ رانندگی و اخلاق خاصه … این همه طرفدار تو سطح دنیا امکان نداره تو درک این مولفه ها اشتباه کرده باشن … در پایان شاید راننده ای بیخودی بزرگ شه تو یه برهه زمانی ولی اگه واقعا بزرگ نباشه به همون سرعت هم از چشم هوادار و رسانه میفته .سباستین وتل اگه اون مرسدس رو زیر پاش داشت اونوقت میفهمیدین چقدر مبتونه سریع باشه .. اگه راننده تاپ (راننده الفا) نبود میچپوندنش کنار مکس یا همیلتون تا نقش راننده 2 رو بازی کنه ولی همه میدونن که وتل همچین کسی نیست و نقشش تو تیم همیشه شماره یکه …
   یکککککککککک

   • Mekaeel

    2

    0

    کاملا موافقم 👍

  • Shabneshin

   1

   2

   دوست بسیار گرامی
   اینکه عرض میکنم کلی است و شامل خود من هم میشود: همونطور که در عرایض قبلی گفتم فرهنگ هواداری در کشور ما ایراد اساسی داره.یادنگرفتیم به نظرات شخصی(تاجایی که از محدوده ادب خارج نشده یا باعث تداوم یک اتفاق شر نشود) صرفا به عنوان یک نظر شخصی نگاه کنیم.به نظر من بیخودی بزرگش کردن اصلا جمله بدی نیست.شماهم میتونی بگی لوییس را بیخودی بزرگش کردن و ماشینش داره قهرمان میشه، نه خودش.حرفی که از ده نفر مخالف همیلتون، نه نفر میزنن.اما این خاصیت طرفداری است.لازم نیست خیلی منطقی باشه.خیلی وقتا بعد از گذشت ساعاتی از نوشتن یا گفتن یک نظر خود آدم متوجه اشتباه بودنش میشه.حالا یا تصحیح میکنه ویا نمیکنه.اینا واقعیت را تغییر نمیده دوست من. یکی از کاربران نوشته : ایشون دوست داره همیشه خلاف آب شنا کنه! کاربرگرامی، گالیله در زمان خودش کاملا خلاف آب شنا میکرد!همینطور امیرکبیر، سقراط و خیلیهای دیگه.این تمثیل درستی نیست.خلاف آب شنا کردن در بسیاری مواقع یک فضیلت است عزیزم
   در پایان عرض میکنم میکاییل جان، خیلی وقتا لازمه فقط بخونی و رد بشی یا بهتر ازاون اصلا نخونی.چه اشکالی داره.
   با تقدیم احترام مجدد

   • Mekaeel

    2

    0

    باشه دوست عزیز حرفتون محترم من اشتباه کردم ولی بد نیست خودت بری یه نگاهی بندازی که در جواب یه نفر دیگه ایشون این حرف رو زده
    بزار روشنت کنم یه نفر کامنت گذاشته و نوشته”عملکرد راسل رو هم تحت فشار دیدیم بی خودی بزرگش کردن” الان میشه شما بفرمایید این حرف مشکلش چیه که ایشون میاد در جوابش میگه اونی که بی خودی بزرگ کردنش راسل نیست بلکه فتله خوب وقتی که اون جواب یه نفر دیگه رو میده منم هم جواب ایشون رو دادم

  • امید نورمحمدی

   1

   0

   Mekaeel گرامی
   منطق برای بعضی کاربران اینه که هرچی خودشون میگن! اگر کسی به بزرگی سب شک داشته باشه و انکارش کنه علیرغم هر دانشی که داره یعنی نداشتن منطق و صداقت. تعصب اجازه تفکر درست و واقع بینانه را از هرکسی میگیره.
   سب جوانترین پول پوزیشن و جوانترین قهرمان چهارگانه جهان و سومین مرد تاریخ فرمول 1 از نظر تعداد سکو (آمار خود FIA) دومین راننده ای که از 3000 امتیاز گذشته. تا الان بیشترین برد در یک فصل (13 برد از 19 مسابقه) که فقط همیلتون میتونه این رکوردشو بزنه که تازه اگر بزنه سب میشه دومین نفر از این نظر و ….
   اونم با ماشینی که مرسدس یا فراری نبوده و هیچ ربطی به اونا نداشته این رکوردهارو زده. فصل 2008 تنها فصلی بوده یک تیم دوم با رانندگی سب جوان از تیم اصلی امتیاز بیشتری گرفت . این افتخارات هم توی دهه 50 و 60 و 90 بدست نیاورده. آخرین بردش سنگاپور فصل قبله. با همین فراری دوبار بعداز همیلتون نایب قهرمان شده. همه اینارو با هر راننده ای غیراز شوماخر و همیلتون مقایسه کن. قهرمانیهای فصلهای 2010 و 2012 درحالی بدست آمده که آلونسو با فراری در بهترین روزهای خودش بوده. کیمی در اوج بوده و باتن 2009 قهرمان جهان شده بوده و … مثل الان نبوده 4-5 تا راننده خوب باشن بقیه جوان و بی تجربه.
   همین لکلرک هنوز به اندازه نصف قهرمانیهای جهان سب برد نداشته! من اصلا مطلبی که گفتی آقایی بنام مهیار نوشته را نخوندم و فقط بر اساس کامنتت پاسخ به شما میدم.
   انکار سب مثل انکار همیلتون و مکس یا از سر نبود دانش و اطلاعاته یا از روی احساسات و تعصب که هر کدوم باشه بدون پایه و اساسه.
   لکلرک راننده خوب و با آینده ای درخشانه اگر فراری اجازه بده! مقایسه این دو راننده بیشتر به یک شوخی شباهت داره. عدم نتیجه گیری سب در این فصل که اصلا چیز عجیبی نیست و مقایسه سب و لکلرک در فصل 2020 هم از سر نداشتن شناخت فرمول 1 و ساز و کار حاکم بر اونه. مقایسه راننده ای که از اول فصل میدونه فصل آخرشه و تیم هم باهاش تمدید نکرده با راننده اول و امید اول تیم از هیچ زاویه ای قابل درک نیست…

 6. P1F1kimi

  2

  0

  و باز هم مشكل موتوري مكس…موتور هوندا آخرين اميد واسه به چالش كشيدن مرسدس بود كه به نظر حالا حالاها كسي به گرد پاشون نرسن! شايعاتي بود كه ميگفتن آلفا رومئو از ٢٠٢١ با موتور خودش شركت ميكنه، دوستان كسي اطلاعات موثقي نداره؟

  • iman88

   5

   1

   اگر اینجور باشه که به نظر من عالیه.تیمهایه بزرگی مثل فراری فکر میکنن مشتریهاشون بردشونن.رایشون مال اوناست نظراتشون مال اونهاست حتی صندلیشون مال اونهاست.خوبی رنو و هوندا همینه که این مسخره بازیهارو ندارن و وقتی ازشون موتور میگیری دیگه همچیت رو بهشون بدهکار نمیشی.
   خیلی عالیه این تیمها مستقل بشن.

 7. Mehdi

  7

  0

  واقعا داره شاهکار میکنه هوندا با این موتورش این چه وضعیه اخه تو دو مسابقه‌ای که اگه موتور یا هرچیزی که هست خراب نمیشد مکس قطعا یک برد تو ایتالیا میاورد مخصوصا مونزا

   • Mahmood.gh

    1

    1

    فرمول یک ورزشی ک هرکی ماشین بهتر بسازه رانندش قهرمان میشه ب رانندش هم بستگی داره
    حالا تیمهای شما مال ماشین خوب نیست مقصر لوییز نیست
    البته حق دارین فشار زیاده

 8. Ali

  1

  2

  واقعا موتور هوندا پیشرفت کرده، نمیتونین منکر این قضیه شین و این رو هم در نظر بگیرین که بین همه موتورهای هوندا توی گرید، بیشترین فشار روی موتور هوندای مکس هست، مدام در حال رقابت با مرسدس ها هست، خب خرابی بیشتر هم براش منطقیه وگرنه این همون موتوریه که روی ماشین البون هست، مکس مجبوره بهش فشار بیشتر بیاره

 9. Amirmm

  2

  0

  آخه مگه داریم انقدر بدشانسی اگه سه تا مسابقه ایی که ازمسابقات خارج شد اتفاق نمیفتاد به جرات یکی از اصلی ترین شانس های قهرمانی بود.

 10. امید نورمحمدی

  2

  0

  مکس یک راننده بینظیره. جوانترین برنده یک گرند پری واگر یکم شانس میاورد جوانترین پول پوزیشن هم میگرفت. هر فصل پیشرفتش مشهوده. بیشتر پتانسیل ماشینو از دلش بیرون میکشه. هرچه سنش بیشتر میشه میتونیم پختگیو توش ببینیم. در قدرت و سرعت مکس هیچ شکی ندارم.
  همیلتون راننده بزرگیه. کمترین اشتباه و بیشترین تمرکز. تکنیکی و متمرکز و کمی محافظه کار. باهوش و موقعیت شناس. قهرمان 7 گانه جهان (با احتساب این فصل) و پادشاه مطلق دوران هایبرید. کافیه عملکرد مسابقه ایشو با همتیمی خودش بوتاس مقایسه کنیم.
  سب هم راننده یزرگیه. جوانترین قهرمان 4گانه جهان در رقابت با همیلتون و آلونسو و کیمی و باتن و شوماخر و … که همگی قهرمان جهان بودند. با سبک خاص خودش. سریع و احساساتی. در روز خوبش غیر قابل شکست دادنه. تکنیکش منحصر بفرده. دومین مرد 3000 امتیاز تاریخ بعداز همیلتون بزرگ.
  سایر راننده ها با اختلاف فاحش از این سه راننده یزرگ هستند. البته فعلا. لکلرک امید آینده فراریه. راسل امید آینده مرسدسه. نوریس زرنگ و موقعیت شناس و باهوشه. گسلی پتانسیل بالایی داره.

  من نمیدونم چرا این اتفاقات برای مکس توی ایتالیا افتاده و از ردبول واقعا نا امید شدم. بنظر من مشکل از خود موتور هوندا نمیتونه باشه چون توی هردو مسابقه بنظر موفق بوده. مشکل از ردبوله و همین اشتباهات و مشکلاته که تکلیف قهرمانیهارو مشخص میکنه. وقتی ماشین وسط استارت موتورشو از دست میده از راننده چه انتظاری میشه داشت؟
  گاها برخی از کاربران نظراتی میدن که باور کردن اینکه شخصی چنین نظری داشته باشه سخته! تمام اتفاقاتی که میوفته را بر اساس بینش و منظور خودشون تفسیر میکنند. مگه میشه ماشینی توی استارت اولیه با ماشین جلوتر چرخ به چرخ باشه و ناگهان موتور از کار بیوفته و توقع داشت که راننده ماشینو بزنه کنار و پارک کنه و بیاد بیرون؟!
  توی همین جهنم توسکان بوتاس یکم شیطنت کرد و در کسری از ثانیه یک تصادف عظیم بوجود آمد اونم توی رده های انتهایی!!! اینکه بگیم تقصیر مکس بوده چون پارک نکرده کنار واقعا غیرقابل قبوله! شتاب 0-200 ماشینها 4 ثانیه است. تصورشم ترسناکه. توی استارت همه از سر و کول هم بالا میرن و از چپ و راست ماشین با سرعت زیاد داره میاد. این چه جوری میشه که یکی اون وسط پارک کنه؟! بنظرم شوخیه!

دیدگاه خود را بیان کنید