فرمول یک ایران جنسن باتن قهرمان فصل 2009 فرمول یک باور دارد که مکس ورشتپن به مانند مایکل شوماخر و آیرتون سنا، همتیمی هایش را نابود می کند.

راننده هلندی تیم ردبول از سال 2017 تا به الان توسط همتیمی های خودش شکست نخورده و حتی همان موقع نیز در مرحله تعیین خط 13 به 7 دنیل ریکاردو را شکست داده بود. در فصل بعد، دوباره این عدد 15 به 5 به نفع ورشتپن رسید. الکس آلبون و پیر گسلی تنها یکبار توانستند در فصل 2019 او را در مرحله تعیین خط شکست دهند.

در فصل بیست در تمامی شش مسابقه ای که برگزار شده مکس ورشتپن هم در مرحله تعیین خط و هم مسابقه دست برتر را نسبت به همتیمی خودش داشته است. جنسن باتن می گوید که این رانندگی مکس او را به یاد سنا و شوماخر انداخته است:

شما او را با همتیمی های خودش در طول دو سال اخیر مقایسه کنید، او آنها را نابود کرد. من چنین چیزی را در موتوراسپورت برای مدت زمان خیلی زیادیست که ندیده ام، احتمالا از دوران آیرتون سنا و مایکل شوماخر.

فکر نمی کنم که راننده ای وجود داشته باشد که توانسته باشد طوریکه مکس همتیمی خودش را نابود کرده باشد، عمل کرده باشد. او دارد یک کار خارق العاده را انجام می دهد. من عاشق این هستم که ببینم او و لوئیس همیلتون برای قهرمانی جهان با یکدیگر بجنگند.

این دو نفر، در بالاترین سطح عملکردی خودشان چیزی است که همه ما می خواهیم ببینیم. آیا چنین اتفاقی قرار است روزی رخ دهد؟ نمی دانم.

مکس ورشتپن - اتاق رانندگان تیم فرمول یک ردبول

مکس ورشتپن 

مکس ورشتپن ، یک تیم یک نفره

عدم وجود رقابت از طرف دیگر گاراژ، یک تاثیر منفی در مکس ورشتپن ایجاد می کند که سبب یک سری مسائل نامطلوبی برای مکس می شود که جنسن آنها را اینطوری بیان می کند:

اوضاع برای مکس سخت است، زیرا که او الان یک همتیمی رقابتی ندارد. او تنهاست، با توجه به عملکردی که همتیمی او از لحاظ سرعت دارد، احتمالا مکس به اندازه ای که می تواند پیشرفت کند، پیشرفت نمی کند.

وقتیکه همتیمی شما، نیم ثانیه از شما کندتر است که آلبون عموما اینطور است، دیگر شما مایل نیستید که به تغییرات تنظیمات و ستاپ او گوش کنید. دیگر شما یک تیم یک نفره هستید و اوضاع سخت تر است. مکس به مرسدس نگاه می کند و من فکر می کنم که این مسئله باعث ناراحتی او می شود.

سیلورستون عالی بود، یک نتیجه فوق العاده اما در بارسلونا شما ناراحتی او را از صدایش در مکالمات رادیویی می توانستید درک کنید. او نمی تواند آنها را به چالش بکشد، به این خاطر که خودروی مناسبی را ندارد. اوضاع برایش سخت است اما او با توجه به خودرویی که دارد باید بهترین کار امکان پذیر را انجام دهد.

50 دیدگاه

 1. TRANS AM

  8

  1

  خوشحالم از اینکه بعد از مدتها یک اظهار نظر کارشناسانه و حرفه ای از یک آدم حرفه ای در این سایت میبینم . خود جنسن هم در دوران خودش راننده تاپی بود . یادش بخیر .

 2. O.Sh

  11

  10

  واقعا هم تیمای آلان و پارسال نباید کار سختی باشن
  ریکاردو هم که بیشتر بد شانسی باعث شکست خوردنش شود به اضافه مدیریت ردبول

 3. AHMADREZA_F1

  4

  3

  جنسن باتن آخرین باری که در مورد مکس ورشتپن نظری داد گفت مکس ورشتپن و کنترل خارقالعاده روی خودرو! و ادامش در مجارستان زد خراب کرد
  همش بخاطر اینه که سریع ولی..

 4. م.یوسفوند

  6

  7

  ابر راننده حال حاضر فرمول یک،و نابودکننده خیلی از استعدادهای فرمول یک،به جرئت میتونم بگم کاری که ورشتپن با خودروی ردبول داره می‌کنه هیچ راننده ایی در حال حاضر قادر به انجامش نیست و خیلی یادآور تفاوت راننده هایی مثله جیم کلارک و آیرتون سنا با بقیه راننده ها در زمان خودشونه، وقتی که از پیت با لاستیک های کاملا سرد پشت سر ابرخودروی مرسدس خارج بشید فقط راننده ای مثله اون می‌تونه تو نیم دور سبقت بگیره،برزیل سال قبل و سیلوراستون امسال

  • Fastboy 44

   7

   3

   سبقت از بوتاس که کار خیلی سختی نباید باشه مخصوصا توی بروکلند
   تازه لاستیک های نو ورستپن در مقابل لاستیک های کهنه مرسدس ها اونم تو شرایط افتضاح مرسدس با لاستیکا!
   برزیل هم که مرسدس به لوییس نگفت که پشتت مکسه وگرنه همه باتریشو از دست نمیداد که بخواد ازش رد شه!
   و درنهایت هیچوقت سنا و کلارک رو با هیچکس مقایسه هم نکنیم!!

 5. 33🦁Ali

  9

  6

  مکس آخه چطور با لوئيس رقابت کنه….
  بعدش تنها شکست تو تعیین خط 2019 کانادا بود پرچم قرمز باعث شد که مکس نتونه تأیم بزنه راننده هاس رفت تو دیوار.

  • پویا اردلان

   2

   3

   مکس سال ۲۰۱۶ به دانیل به طرز بدی باخته .
   سال ۲۰۱۷ باخته ، و سال ۲۰۱۸ تنها سالی بوده که مکس دانیل را برده ، انهم زمانی که دانیل ۸ مسابقه را DNF شده. و مکس فقط ۴ تا. و جاابه که دو تاش با دانیل مشترک‌بوده .
   ببخشید که حقیقت کمی تلخ است. مکس از ریکاردو‌ دو بر یک شکست خورده .

   موفق باشید.

   در ضمن اون موقعی که دانیل با همین ماشین ردبول پول پوزیشن بدست می اورد مگس اصلا یکبار هم نتوانست مثل دانیل سریع باشد. با ماشین برابر.

   • 33🦁Ali

    1

    0

    آقای اردلان
    شما چرا سیلورستون 2 اصلأ پیدات نبود نظر بدی.؟؟

 6. DR3 FA14

  17

  4

  اگه مکس یک بار ریکاردو رو شکست داده ریکاردو دو بار شکستش داده فصل ۲۰۱۸ هم تا وقتی که ریکاردو نگفته بود می خواد بره رنو دست بالا ترو داشت بعد کاری که ردبول با وتل کرد رو سر ریکاردو درآورد یعنی استراتژی بدتر برای ریکاردو و اندرکات کردنش توسط مکس من نمی گم دنیل از مکس بهتره ولی بدتر هم نیست ولی گسلی و البون اصلا تو یه لیگ دیگن

  • 33🦁Ali

   7

   4

   گسلی که داری می بینی از خیلی راننده ها سریعتر هستش بعدش اون راننده های که ازش کندتر هستن دیگه تو کدوم لیگ هستن.؟؟
   آلبون هم اگه مهارت نداشت جاش تو فرمول وان نبود مطمئن باش الکس تو سبقت گیری از خیلی رانندها بهتر هست.
   منم واقعأ دوس دارم سریعتر باشن یا حتی سریعترین راننده بیاد با مکس همتیمی بشه چون اول به نفع مکس هست.
   وقتی یه راننده دومی میاد تو تیم و راننده اول به چالش می کشه میگید که آره مدیریت و گاراژ پشتش بوده ماشین دستکاری کردن فراریش دادن و خیلی حرفای ضدنقیض دیگه مکس با اون تجربه و سن کمش هم از دنیل کم نمی أورد که بخواد راحت شکست بخوره.
   مکس اخلاقش تو پیست با بیرون پیست خیلی فرق داره همینشم درسته یعنی بیرون پیست با نوریس و دنیل فرقی نداره شوخ طبعی با خبرنگارا و بقیه، خیلی از راننده ها تو فشار بودن بدتر از مکس عکس العمل نشون دادن نمی خوام اسم بیارم این در جواب دوستانی که همش میگن مکس اخلاق نداره.
   واسه ما طرفداراش هم بیشترین جذابیت مکس داره از بین راننده ها.

   • DR3 FA14

    6

    5

    خب گسلی تا اومد ردبول بد نتیجه می گرفت دوباره برگشت توروروسو و نیتجه های بهتر می گرفت البون هم تو توروروسو عالی بود
    پس مشکل از اونا نیست از ردبول هم نیست از سبک رانندگیه که ماشینو برای مکس طراحی کردن که اونا نمی تونن راحت باهاش باشن
    درضمن شما راست می گید واقعا شانسکی که وتل امثال اینقدر ماشینش خرابه یا تو سال ۲۰۱۴ که سب میخواست فصل دیگه بره فراری حتی یک برد نداشت یا ۲۰۱۸ ریکاردو که از اواسط فصل گفت میخوام برم رنو یهو کلی بدشانسی اورد ساینز هم که فصل پیش نزدیک ۵۰ امتیاز بالاتر از نوریس بود الان نزدیک ۱۵ امتیاز ازش عقبه یا رایکونن که فصل ۲۰۱۳ قرار بود فصل بعد بره فراری حتی دو مسابقه اخرو نتونست شروع کنه واقعا تو همه اینا مقصر رانندست وگرنه گاراژ که همه رو به یک چشم نگاه می کنه

   • 33🦁Ali

    2

    2

    چقد بعضی از لوئيس فن ها اینقد حرص می خورن این نظر قهرمان جهان هست نه کاربران سایت بعدش این سلطان شما چی هست.؟ که کسی نباید مقایسه کنه آخه همه شوماخر و سنا مقایسه می کنن با هر کسی نه لوئيس با اینکه 6دور قهرمان جهان شده، چرا تو پیست خانگی اینطور فیتیله پیچ شد.؟ جشن 70سالگی به صرف نوشیدنی و قصه مادر بزرگ تمام شد..

  • Amir Mp

   4

   6

   اگه فصل ۲۰۱۷ رو دیده باشی همچین حرفی نمیزدی(۶تا dnf تو ۱۲ مسابقه اول همش هم بخاطر مشکلات فنی رو حساب نمیکنی بعد میری امتیاز ها رو می بینی میگی دنیل مکس رو شکست داده؟😑برو گرندپری آمریکا ۲۰۱۷ رو نگاه کن بعد بگو)در ضمن توی تعیین خط هم مکس شکستش داد

   • DR3 FA14

    9

    5

    خب مکس ۷ بار خارج شد دنیل ۶ بار
    دنیل ۲۰۰ امتیاز
    مکس ۱۶۸ امتیاز
    هر چقدر محاسبه می کنم اگه یک مسابقه کمتر مکس خارج می شد تغییری در جدول نمی افتاد

   • AHMADREZA_F1

    5

    4

    اگه نقص فنی ماشین ریکاردو تو اتریش در دور ۵۴ که دوم بود نبود و آخر مسابقه اول میشد(که خیلی محتمل بود) تو فصل ۲۰۱۸ در رقابت قهرمانی با لوئیس همیلتون قرار میگرفت!

   • Amir Mp

    4

    4

    توی موناکو استراتژی بهتر واسه دنیل بود ؛یه بار هم مسا زد به مکس (که نرفتن بیشتر بررسی کنن)بعد مکس کلی رده از دست داد و خودشو کشت اومد دهم همچنین تو همون گرندپری آمریکا که گفتم به مکس ۵ ثانیه پنالتی دادن و مکس که توی پیچ های آخر از کیمی سبقت گرفت و سوم شد رو بخاطر پنالتی چهارمش کردن(خیلی ها معتقد بودن که نباید میدادن پنالتی رو)و البته این که دنیل فوق العاده خوش شانسه و بیشتر پودیم هاش بخاطر این بود که راننده های دیگه با همدیگه درگیری داشتن و در آخر پیشنهاد میکنم بری ۲۰۱۷ رو یه بار دیگه ببینی و اینکه درسته که دنیل سبقت های عالی میگیره و اینکه شخصیت فان و باحال و دوست داشتنی داره ولی باید قبول کنید که مکس راننده بهتریه(توی خارج از کشور مکس رو با لوییز مقایسه میکنن حالا شما هی بگین دنیل بهتر بود و تیم پشت مکس بود و … ولی همه میدونن که کی واقعا بهتر و سریعتره و الان هم که واقعا راننده کاملی شده مکس)

   • DR3 FA14

    4

    2

    کدوم موناکو رو می‌گی ۲۰۱۶ که تیم بردو از دنیل گرفت ۲۰۱۷ هم که مکس‌ می خواست بوتاس رو اندرکات زودتر رفت پیت ولی نتونست و دنیل جلوش در اومد ۲۰۱۸ هم که مکس اخر هفته شو با تصادف نابود کرد ریکاردو با ۶ دنده مسابقه رو تموم کرد من که استراتژی برتری نمی بینم
    راستی من ۲۰۱۷ رو دیدم خیلی واسه وتل ناراحت شدم ولی اگه پولشو بدی دوباره می بینم

   • پویا اردلان

    0

    1

    شما چرا خودت نگاه نمیکنی اون سال را که مثل الان یکنفر مثل من نیاد بهت بگه اگر مکس ۶ dnf داشته ، دانیل هم ۵ تا dnf داشته.

    *

 7. م.یوسفوند

  5

  3

  یه سری از دوستان چون از یه راننده ایی خوششون نمیاد کلا چشماشون رو روی تواناییاش میبندن و نظراتی میدن که بیشتر نشون دهنده سطح درکشون از فرمولا وانه،امیدوارم به بعضی دوستان برنخوره اما خودتون رو اصلاح کنید،ورشتپن نه اخلاق داره نه آدم جذابیه،اتفاقا خیلی هم مغروره ولی تواناییاش درحال حاضر با هیچ راننده ای بجز لکلرک هم سطح نیست،خواهشا بدون تعصب نظر بدید

  • THE MINDBLOWER

   3

   3

   مکس اخلاق نداره؟؟؟
   داداش یه‌سری به ویدیو‌های تو یوتیوب بزن بفهمی کی نچسبه، مکس و دنیل بهترین برومنس گرید بودن و هستن و این نمیتونه تمامش به دنی ریک برگرده، اونی که نچسبه اوکنه نه مکس.
   مکس از قدیم ازش خوشش نمیومد، پیِر باهاش مشکل داره و لندو جرج و الکس و شارل هم زیاد تحویلش نمیگیرن

 8. iman

  7

  5

  به اعتقاد من بدون تردید بهترین راننده گریده و من تا امروز همچین راننده با این سطح از توانایی و عملکرد ندیدم.تردیدی ندارم که با ماشین برابر هر کسی رو نابود میکنه

  • AHMADREZA_F1

   5

   8

   هیچکدوم از بردهای ورشتپن تو ماشین برابر نبود یا مشکلات بقیه دخیل بوده یا ماشین بهتری داشته نمونش همین برد برزیل که پیشرانه عالی هوندا باعث شد حتی گسلی هم تو مستقیمی آخر با مرسدس فاصله بندازه دیگه چه برسه به ورشتپن که سرتر از گسلی هست!

   • O.Sh

    4

    0

    واقعا خودتم این حرفتو قبول داری

   • O.Sh

    6

    0

    حقیقت اینه که مکس از خیلی ها بهتره نمونش همون برزیل و سیلوراستون ولی شما دوست نداری قبول کنی
    اون موتور هم که خیلی خوبه مال مرسدس یکی دیگه قهرمانی هاش رو به هش مدیونه

   • THE MINDBLOWER

    2

    3

    داداش یه هشتگ فان میزدی سید بیاد واسه آخر سال ورش داره

   • AHMADREZA_F1

    4

    6

    هیچکس منکر این نیست که ورشتپن حداقل الآن جزو ۵تای برتر هست!من میگم اون هنوز جوونه با این حال بعضی از دوستان میگن ورشتپن الآن راننده کاملی شده!
    هر چند که کارشناس قدیمی (برایتوره) گفته راننده هلندی_بلژیکی در اوج خودش قرار داره!
    ولی من معتقدم که ورشتپن پتانسیل بیشتری داره.

   • AHMADREZA_F1

    2

    1

    به جای دیسلایک دادن جوابمو بدین شاید من اشتباه میکنم و حق با شما باشه.

  • THE MINDBLOWER

   3

   2

   داداش لوییس ۲۰۰۸ نسبت به لوییس الان هیچی نیست. خودشم ۲۰۱۸ اینو گفت تو مصاحبه با آشنای بعد از ریس سنگاپور. مصاحبه‌ش با آنتونی دیویدسون بود

  • THE MINDBLOWER

   5

   3

   ساینز و راسل کشک میسابن؟؟؟
   سب چرا باید بالاتر از لوییس باشه؟؟؟ عملکرد لوییس حداقل ۲ لول بهتر از سب بوده امسال به هر دلیلی که بخای بیاری.

   • Fastboy 44

    6

    2

    The mindblower
    با این که طرفدار وتل هستید ولی اون چیزی که خودتون میبینید رو میگید
    واقعا از شما ممنونم و امیدوارم بقیه(و همچنین خودم) چشممون رو بر روی چیز های واضح نبندیم🙏

  • پویا اردلان

   0

   1

   شما که واقعا شاهکار هستید از نظر بحث در این موارد.

   دوست خوبم ، اعتبار حرف ادم خیلی با ارزش است به اسم اینکه این نظر من است هر حرفی را نگویید چون دو تا سوال میپرسن بعدش معیارتان کاملا مشخص میشه برای خودتان بد است.

   *
   موفق باشید.

 9. Saeedreza

  1

  4

  وبر راننده خوبیه و نظرات کارشناسی خوبی میده ولی یادش رفت بگه بعد سنا و شماخر،
  فتل هم اینکار رو با وبر کرد تو سالهایی که همتیمی بودن
  برای مکس تو ماشين ردبول تنها رقیب فتل هست
  هر جفتشو دوست دارم واقعا هر کدوم یک جورهایی جذابیت فرمول 1 هستند
  چه شود که همتیمی شن واقعا اونموقع دیدن داره

 10. م.یوسفوند

  3

  6

  نه دوست عزیز کشک نمیسابن بنده نظری نسبت به تفاوت بقیه راننده ها ندارم،همیلتون قهرمان شش دوره فرمول یکه البته به لطف اختلاف خودرو مرسدس با بقیه تیم ها،و نظر شخصیمه که فتل اگه با همیلتون هم‌تیمی باشه شکستش میده،نظر شما محترمه ولی این نظر شخصیمه

 11. Amin

  4

  7

  آره واقعا دوران سختی رو داره
  مثلا اینکه ماشین رو قبل از استارت مجارستان میبره تو دیوار و مهندس هاش با سرعت نور ماشین رو دوباره سرپا میکنن
  یا تو دور آخر کیوسه اتریش۲ که میخواد با سلطان کل بندازه تو پیچ آخر اسپین میشه و آخرش هم یه تایم با اختلاف ۱.۲ ثانیه زیر سلطان ثبت میشه!
  فقط یه سوالی همیشه داشتم اینه که
  مایی که حتی یه مسابقه رو صفر تا صد با همه اتفاقاتش رو نمیتونم حفظ کنیم چ طور ب خودمون اجازه میدیم بیایم قهرمان ۶ دوره فرمول یک رو زیر سوال ببریم؟؟؟
  و اون دوستی که نظر شخصیشو در مورد رانندگان گرید داده بود
  داداش تو خیلی خوبی…همیشه نظر بده

 12. Amin

  5

  7

  مکس و امثالهم اصلا در حدی نیستن که بخوان با لوییز مقایسه بشن
  چه برسه به کلارک و سنا
  اونایی ک با مکس طرفدار فرمول یک شدن یادشون نیست لوییز تو سال اول ورودش به فرمول یک با قهرمان دوسال پیاپی‌جهان چیکار کرد
  و باز هم صد حیف از استراتژی مزخرف چین ۲۰۰۷ و پیت لین لعنتیش و مشکل گیربکس برزیل ۲۰۰۷
  فقط یکی از اون مسابقه ها اگه بدون بدشانسی میبود یه رکورد تاریخی دیگه رو ب اسم لوییز میدیدیم

 13. م.یوسفوند

  3

  6

  بله خب اگه فتل هم اون اشتباهات و خرابی خودرو و ضعف استراتژی های تیمش رو نداشت الان همیلتون۴تا قهرمانی داشت فتل۶تا،منتهی اتفاقات همیشه هستن و جذابیت هم به اتفاقات و حوادث غیر مترقبه هستش

  • Amin

   3

   1

   داداش شما کلا داری تو یه دنیای دیگه نظر میدی
   چین ۲۰۰۷ لوییز تو دور قبل از پیت اصلا لاستیک نداشت و همه پیچ ها رو ب زور رد می‌کرد‌ حتی از ماشین هایی ک لپ کرده بود هم کندتر حرکت میکرد چون اصلا لاستیک نداشت
   تو برزیل هم با بدشانسی دو دنده آخر گیربکس رو از دست داد
   ۲۰۱۶ تو رده اول مالزی موتور زد
   و در آخر ۲۰۰۷ با دو امتیاز بیشتر قهرمان میبود
   ۲۰۱۶ رو هم با پنج امتیاز از دست داد
   کدوم فصل رو فتل با این اختلاف از دست داده؟
   فتل دو هزار و هجده ۸۸ امیتاز کمتر داشت
   ۲۰۱۷ هم ۴۶ امتیاز کمتر گرفت
   ی چی بگید که بشه باور کرد

   • DR3 FA14

    0

    0

    این اتفاقا افتاده با گفتنه اگه می شه چندین عنوان قهرمانی رو عوض کرد
    ۱۹۷۶ اگر مسابقه المان طبق گفته لائودا لغو می شد او قهرمان می شد
    ۱۹۹۹ اگر شوماخر تصادف نمی کرد او قهرمان می شد
    ۲۰۰۷ اگر به دیواره پیت همیلتون نمی زد قهرمان بود یا الونسو تو ژاپن تصادف نکرده بود قهرمان بود
    ۲۰۰۸ اگر چراغ پیت ماسا تو سنگاپور درست بود قهرمان بود
    ۲۰۰۹ اگر راس برون سال قبل به هوندا نمیرفت سال بعد برون رو درست نمی کرد و باتن قهرمان نمی شد
    ۲۰۱۰ اگر آن استراتژی مزخرف فراری برای الونسو تو ابوظبی نبود قهرمان می شد یا مالدوندا وبر رو اسپین نمی کرد وبر قهرمان بود
    ۲۰۱۲ اگر گروژان اون تصادف وحشتناکه اسپا رو به وجود نمی اورد الونسو قهرمان بود
    ۲۰۱۶ اگر تنظیمات موتوری روزبرگ درست بود در دور های بعدی همیلتون با DRS می گرفتتش
    اگر شوماخر سرش ضربه نمی خورد تو همون مرسدس می موند شاید چند قهرمانی به دست می اورد

 14. AHMADREZA_F1

  4

  3

  ورشتپن هیچ وقت تو کورس قهرمانی نبوده و ماشینی هم که داشته برای رقابت قهرمانی نبوده
  پس فشاری روش نبوده(با توجه به ماشینی که مطابق سبکش)
  نمونش همین وتل که تو تیم مافیایی برای قهرمانی میجنگید دیدین چی شد تو اینجور حالت ها اگه یک اشتباه بکنی ممکنه اشتباه آخر همون فصلت(فصل ۲۰۱۶لوئیس با ۱ امتیاز اختلاف قهرمانی رو از دست داد)باشه که اونوقت فشار مضائف رو تجربه میکنی!
  اگه به سریع بودن فقط باشه که شوماخر و سنا و… بالاترن!

  • AHMADREZA_F1

   2

   2

   در واقع وقتی ماشینت در حد قهرمانی نباشه کسی از تو انتظار قهرمانی نداره و استرسی نداری
   و اگه اشتباهی بکنی میتونی گردن یه چیزایی بندازی!
   نمیدونم چرا راننده های حرفه ای مثل باتن و روزبرگ فقط مکس رو میبینن!
   چرا چیزی در مورد راسل با استعدادش نمیکنن اونم همتیمیش سطحش پایینتره ولی پیشرفتش تا حدی بوده که با ویلیامز تو رقابت تعیین خط, خط۱۲ رو میگیره
   دقیقا Mahyar Salehi هم همینو گفتن راسل نیاز به یک همتیمی بهتر و از اون مهمتر نیاز به یه ماشین در حد میانه جدول نه در حد w11 داره تا پیشرفت کنه و خودشو ثابت کنه!

   • 33🦁Ali

    2

    3

    سری بعد دیگه مکس نمی بینن از سلطان لوئيس و ماشینش که در حد قهرمانی تمجید می کنن تا شما اینقد حرص نخورید😅
    نمی دونم چرا همه میگن مهیار ایشون آقا مهریار هستن.

   • AHMADREZA_F1

    2

    1

    لوئیس و فتل نیازی به تمجید رانندگانی مثل ایشون ندارن!
    هردوی آنها هم یکبار با لوئیس هم تیمی بودن.من حرفم با راسل بود
    گویی شما فکر میکنین من چون طرفدار تیم مرسدس هستم نظراتم حالت تعصب داره و برای همین راننده ای مثل راسل رو مثال زدم.

 15. پویا اردلان

  1

  2

  سلام جناب سید علی حسینی.

  معیار شما برای برد و باخت یک راننده تعیبن خط است ،یا امتیاز اخر فصل ؟؟؟
  از دید امتیاز اخر فصل که از هر نظر رسمیت دارد و‌برنده و بازنده را مشخص میکند میگوید مکس سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ به دانیل باخته و سال ۲۰۱۸ هم از دانیل برده.

  اما اگر معیار چیز دیگری است ، یقیننا مکس همه را برده است.

  موفق باشید.

دیدگاه خود را بیان کنید