فرمول یک ایران – تعیین خط گرندپری کانادا 2018 در ساعت 22:30 به وقت تهران شروع و سباستین فتل راننده آلمانی تیم فراری موفق به کسب مقام اول در این مرحله شد.

 

خلاصه ای بر اتفاقاتی که در این مرحله رخ داد:

 

22:30 – به محض شروع تعیین خط رومن گروژان با مشکل مواجه شده و دود بسیار زیادی از قسمت پشتیه خودرویش به بیرون پخش می شود و در مسیر پیت متوقف شده و فعلا تعیین خط برای او تمام شده است.

romain Grosjean

رومن گروژان در مرحله تعیین خط گرندپری کانادا 2018

22:31 – کوین مگنوسن با موفقیت و سلامت به پیست وارد می شود. گروژان هنوز از خودرو خارج نشده و امید به برگشت به پیست دارد.

22:35 – سباستین فتل اولین زمان رقابتی مرحله اول تعیین خط را ثبت می کند و خود را در جایگاه اول قرار می دهد. 1.12.110 ثانیه

22:36 – پیر گسلی برای لحظاتی با اختلاف زمان 1.6 ثانیه با فتل در جایگاه دوم قرار می گیرد اما به سرعت توسط مگنوسن به جایگاه پایین تر کشیده می شود و کوین با اختلاف 0.011 ثانیه او را شکست می دهد. کیمی رایکونن با دوری فوق العاده خود را به جایگاه اول می رساند . 1.12.050

22:38 – کار برای گروژان تمام می شود و او مرحله تعیین خط را از دست می دهد. فتل جایگاه خود را از رایکونن باز پس می گیرد. دنیل ریکاردو هم در اولین تلاش خود جایگاهی بهتر از چهارم بدست نمی اورد.

22:39 – مدیریت ترمز ها امری کلیدی در گرندپری کانادا می باشد. والتری بوتاس هم به جمع پیوسته و خود را به جایگاه سوم و بالاتر از استبان اکون و ریکاردو و پرز قرار می دهد.

22:43 – مارکوس اریکسون هم با دیواره برخوردی را دارد و در مکالمه رادیویی می گوید که خودرویش آسیب دیده و این مرحله را از دست داده است.

Ericsson makes contact with the wall

برخورد مارکوس اریکسون با دیواره پیست در گرندپری کانادا 2018

22:45 – لوییس همیلتون زمان خود را بهبود می بخشد ولی در جایگاه پنجم قرار می گیرد. مارکوس اریکسون هم تعیین خط را از دست می دهد.

22:47 – مکلارنی ها نتوانستند هنوز خود را به جایگاه امنی در این مرحله برسانند و با خطر حذف در این مرحله روبرو هستند.

22:50 – مکلارنی ها موفق به عبور از مرحله می شوند و گسلی ، استرول ، سیروتکین ، اریکسون و گروژان از ورود به مرحله دوم تعیین خط باز می مانند.

22:55 – شروع مرحله دوم تعیین خط

22:55 – کوین مگنوسن اولین نفریست که به پیست میاید.

22:57 – فراری ها و مرسدسی ها نیز به پیست میایند و هر دو از ست التراسافت بهره می برند، این استراتژی فراری با توجه به عملکردش تعجب برانگیز است!

23:01 – ردبول ها که با هایپرسافت به پیست آمده اند عملکردی نه چندان رقابتی با مرسدسی ها و فراری های التراسافت را دارند.

23:03 – کارلوس ساینز خود را به جایگاه هفتم و بالاتر از فورس ایندیایی ها و مگنوسن قرار می دهد.

23:06 – مرسدسی ها و فراری ها به پیت می روند تا از ست هایپرسافت استفاده کنند.

23:11 – نیکو هالکنبرگ هم در لحظه اخر خود را از جایگاه دهم به هفتم می رساند.

23:12 – افرادی که به مرحله بعدی تعیین خط راه پیدا کردند: ریکاردو ، ورشتپن ، بوتاس ، فتل ، رایکونن ، همیلتون ، هالکنبرگ ، ساینز ، اکون ، پرز هستند.

23:18 – شروع مرحله سوم تعیین خط

23:18 – مرسدسی ها اولین خودرو هایی هستند که به پیست وارد می شوند و بلافاصله زمان های فوق العاده ای را ثبت می کنند. همیلتون 1.11.227 و چند لحظه بعد بوتاس با 0.37 ثانیه اختلاف او را شکست می دهد.

23:21 – رایکونن خود را بین دو مرسدس قرار می دهد . (0.238 ثانیه اختلاف با بوتاس)

23:22 – فتل به طرز فوق العاده ای سریع عمل میکنه و زمان 1.10.776 را ثبت می کند و خود را به جایگاه اول می رساند.

23:29 – رایکونن با یک اشتباه کوچک و خارج شدن از مسیر زمان خود را خراب می کند و نمیتواند پول پوزیشن را کسب کند

Disaster for Raikkonen

اشتباه کیمی رایکونن در دور آخر تعیین خط – گرندپری کانادا 2018

23:30 – پایان مرحله تعیین خط گرندپری کانادا 2018 و پول پوزیشنی دیگر برای سباستین فتل

 

 

Quali result 1

نتیجه کامل تعیین خط گرندپری کانادا 2018

 

 

 

 

71 دیدگاه

 1. سجاد

  21

  8

  باز هم درخششی دیگر.مرسی سب.تبریک به همه طرفداران فتل و فراری و بیشتر تبریک به خودش به خاطر رانندگی بی نقص و بدون اشتباهش امروز و تو کل این 6 مسابقه.متاسفانه کیمی اوقدرها که باید خوب باشه نیست.راحت میتونست حداقل سوم شه و این به ضرر فراری و فتل هست مخصوصا تو مسابقه و استارت.امیدوارم فردا بهتر باشه.وشتپن سکتور اول و فتل سکتور دوم و سوم.
  تبریک به همیلتون با مرسدس از پس مکس برنیومد.مثلا میخواست رکورد شوماخر رو بزنه ولی برعکس آفرین به بوتاس بازم کانادا بازم بوتاس.
  ماشالا به هالک و رنو.عالی بودن.علیرغم اینکه سخته اینجا شکست دادن فورس ایندیا اینکارو کردن.
  انواعی از اشتباهات رو دیدیم تو تعیین خط از بهترین راننده از دید اکثر رسانه های انگلیسی.فقط بشمارید کی تا حالا کمترین اشتباه رو داشته.من به جای تیم های وسط جدول بودم بیشتر دوست داشتم راننده هام 11و12 بشن تا برن Q3 .اینطوری میتونن اولترا بندازن و بعدش با حفظ لاستیک اواخر مسابقه سریع بشن.درست مثل مسابقه قبل که هالکنبرگ خیلی سریع شد.البته تفاوت هایپر با اولترا اینجا مثل موناکو و اسپانیا نیست.الان به نظرم راننده های 11 تا 15 ضرر نکردن خیلی با توجه به اینکه سبقت گیری خیلی سخت نیست گرچه تعقیب ماشین جلویی مخصوصا اگه پاوریونیتشم خوب باشه اینجا کار آسونی نیست.
  مطابق چیزی که انتظار داشتم عملکرد مکلارن و تورو روسو خوب نبود اینجا و برعکس عملکرد فورس ایندیا و ساوبر اینجا به نسبت خودشون خوب بود. البته مکلارن همیشه تو مسابقه بهتره تا تعیین خط. رنو هم که مثل همیشه خوبه و مارو خوشحال میکنن.

  • سجاد

   10

   4

   کامنت اول رو چرا تایید نمیکنید اونم تو خبر به این مهمی.چرا اینقدر اذیت میکنید

   • ايزديار

    5

    0

    پول پوزيشن كه براي فتل كاري نداشت
    چون دست خودشه
    نه گاراژ و سيفتي و شانس

    برد فتل سخته چون استراتژي و امدن سيفتي هميشه بنفع يه تيم و يه راننده خاصه
    ولي

  • سجاد

   11

   1

   آقای حسینی خیلی رشته کامنتی رو که اصلا موردی نداره تایید نمیکنید.شما هم دوست دارید کسی بهتون اینطور بی احترامی کنه؟

   • سید علی حسینی

    9

    0

    کدوم کامنت ، سجاد نگاه کن روزی که تعیین خط و مسابقه هستش کامنت ها توو سایت منفجر میشه، همین الان که دارم کامنتت رو تایید و جواب میدم 16 تا کامنت تایید نشده وجود داره اینم در حالیه که طی چند دقیقه اخیر 10 20 تا کامنت دیگه رو تایید کردم،دیشب تعداد کامنت ها به 50 تا رسید منم دیگه واقعا خسته بودم نشد همه رو تایید کنم ، یخورده استراحت کردم الان اومدم دارم ویدئوهای تعیین خط و دور پول پوزیشن رو آپلود میکنم، همین امشب که مسابقه هست تا صبح بیشتر از 100 تا کامنت میاد ما نهایتا 20 30 تا رو امشب تایید کنیم بقیش میمونه واسه فردا صبحش، بد گمان نکن لطفا

   • سجاد

    4

    1

    حرف شما کاملا متین و من هم درک میکنم که چرا کامنتا دیر تایید میشه ولی حداقل به ترتیب اولویتی که ثبت شده باید تایید بشه نه رندوم.مثلا کامنتای بعدی من ثبت شده بود ولی کامنت اول نه.برای بقیه هم قبلا این اتفاق افتاده بود

   • سید علی حسینی

    2

    0

    بخاطر اینکه کامنت اول توو ترتیب زمانی برنامه ریزی شده سایت منتقل میشه به صفحات بعدی،برای همین اینجا یه خورده مشکل پیش میاد، برنامه نویسی سایت طوریه که کامنتی که دیرتر اومده بالاتر توو صفحه اول . صف اول برای تایید قرار میگیره،سعی می کنیم که یا این سبک سایت رو عوض کنیم یا از آخر بریم تایید کنیم،بعضی موقع هم کامنت های کم خط تر و کم حجم تر رو سریعتر تایید میکنیم

 2. سجاد

  24

  12

  فتل در جایگاه اول.همین؟؟!!شمام شدید مثل رسانه های بریتانیا چرا عزیز جان؟
  باید میگفتید مرسدس یا همیلتون؟مسئله اینست.

  • max verstappen

   7

   0

   اقا پخش زنده مسابقه اصلی لینک میزارین؟

  • yas

   10

   1

   أه. باز کیمی گند زد به دورتعیین خطش. اگه دوم و یا سوم بود خیلی خوب می‌شد. می‌تونستن با کار تیمی مرسدس رو شکست بدن؛ ولی باز هم جایی که بهش نیازه آدمو ناامید می‌کنه. امیدوارم تو مسابقه جبران کنه هرچند کیمی خیلی وقته سبقت‌های زیادی نمی‌گیره

 3. HaniCaspian

  27

  4

  آفرین به فتل…خیلی خوب کار کرد.به نظر میاد که تغییر DNA ماشین فراری خودشو تو پیست های دانفورس پایین به رخ میکشه…فقط حیف که کیمی اشتباه کرد و بازم پشت مرسدس ها استارت میزنه.فراری برای قهرمانی سازندگان باید یه فکری فکری برای راننده دومش بکنه

  • mohammad

   11

   0

   فراری برای برنده شدن تو سازندگان باید فکری به جال استراتژی هایش بکند وگرنه کیمی که اینصل همش رو سکو بوده مگه اینکه ماشین خراب شده یا دستور تیمی بهش داده شده

   • HaniCaspian

    2

    0

    تا حدودی با نظر شما موافقم.اما این رو هم میدونیم که فراری تو اون مسابقه ای که سب رو برای بار دوم آورد پیت مشکل داشت با لاستیک هاش.
    در هر صورت به عقیده من تاثیر راننده دوم خیلی بیشتر از استراتژی هست…الان رایکونن باید حداقل سوم می بود و در این صورت شاهد کار تیمی فراری در طول ریس برای کسب حداکثر امتیازات بودیم

 4. McLaren F1

  29

  2

  تبریک به فتل
  افسوس برای حال و روز مک لارن
  و حیف شد موقعیت کیمی تو خط استارت
  به امید یه مسابقه ی باحال
  خدا به داد مرسدسیا برسه که گیر کردن بین ورشتپن
  امیدوارم عاقلانه برونه

 5. Seb vetel

  35

  15

  وتمام پوپوپوپوپوپوپو پووووول پوزیشن.تبریک به طرفدارا تبریک به خودش.برای شصدمین بار نشون دادکه کسی به گرد پاش تو رانندگی نمیرسه اونم با ماشین ضعیف تر.بدون اشتباه تا اخر دور میزد دمش‌گرم و تشکر ویژه از ادمین عزیز بابت پخش زنده تنها امیدما همین سایته.مرسی.??seb 5??

  • Majiiiiid

   20

   13

   جالبع فراری بهترین ماشینم بسازه باز شماها قبول نمیکنین??

  • Hamed

   16

   15

   این ماشین ضعیف تر از زبون شما نمیخواد بیفته ؟ بس کنید بابا خیلی بیمزه شده
   طرف سریعترن ماشین گرید دستشه بیشترین پل پوزیشن امسال رو گرفته سکتور 3 داشت پیستو جر میداد
   امیدوارم فردا بدون دردسر اول بشه

   • Mahmoud

    8

    2

    حالت خوبه دادا دور آخرو ندیدی سکتور دو رو بنفش کرد فتل سکتور آخرو زرد کرد مگرنه الان اختلاف فاحش بود

  • Behnam380

   16

   2

   دوست عزیز منم طرفدار فتلم وبه نظرم در حاله حاضر بهترین راننده فرمول یک هستش ولی شما با چه معیاری میگی ماشینش ضعیفه ،به اطلاعات گاراژها فراری ومرسدس دسترسی داری آیا؟!!

   • DR.ARDALAN

    2

    12

    شما نظرتان محترم. اما رنکینگ جهانی و رسمی ایشان راننده دوم هم نشان نمیده، بلکه راننده سوم است.
    چون مکس دوم است.
    طرفداران مارکوس اریکسون هم او را بهترین راننده مبدانن، اما ملاک چیزی است فدراسیون جهانی و خوده فرمول 1 اخر هر فصل مثل تمامی رشته های ورزشی اعلام مینماید.
    میدانید که ذر اخر فصل نوع ماشین اصلا ملاک نیست. و فتل با داشتن نایب قهرمانی فصل بد از مکس قرار گرفت.
    چرایش را دیگه متخصصین این رشته میدانن.
    اما امار قابل پذیرش و اعتماد همان آمار رسمی است که متاسفانه نظرشان با شما خیلی اختلاف دارد.
    موفق باشید

 6. HamidFTN

  26

  1

  حالا مسابقه فردا
  یه استارت بی نقص میخواد که بتونه فاصله بیافته
  مکس اون جلو هست باید منتظر سورپرایز هایی که به وجود میاره بود

 7. 77Ali

  8

  4

  پل پوزيشن ???? چقد خوبه اين فصل فرمولا وان ماشينا همه نزديك و استراتژى خيلى مهم كه متاسفانه فرارى با همين استراتژى هاى بد فتل و ١٦ امتياز عقب انداخته هيچ بعيدم نيست فردا شبم فتل قهرمان نشه اگه ورشتپن سبقت بگيره و با يه پيت استاپ بخواد تموم كنه در درجه اول فتل دوم ميشه حالا اگه استراتژى بعد باشه ميتونه تا چهارمم پايين بياد كاش كيمى خراب نميكرد كه فرارى ١ ٢ ياحداقل ١ و ٣ رو داشت
  رايكونن نشون داده وقتى عقبه نميتونه جلو بياد تو ريس اميدوارم فردا با يه استارت خوب لوييس جا بزاره

 8. Farid

  29

  4

  حال کردم!!! چیکار کرد سب ! بی همتا بود امروز. خیلی خوشحالم و همزمان استرس فردا رو هم دارم !!یکی اقایی کنه به گاراژ فراری بزنگه بگه وتلو به حال خودش بزارن !!! اون خودش میدونه چجوری جایگاهشو نگه داره !! فورزا سب فورزا فراری

  • ...m6...

   8

   10

   درسته فراری بی همتا بود

 9. REZA.M

  24

  3

  خدا رو شک.پر از شگفتی بود رنو ها فورس ایندیا و اینکه کیمی دیگه تمومه شده و مورد آخر هم اینکه آقای استاد کانادا توسط همتیمیش اوت شد و بد جوری هم قفل میکرد مخصوصا یه قفل خیلی سنگین هم روی التراهایی که فردا قراره باشون شروع کنه داشت.فلت اسپات نکرده باشه خوبه.

  • REZA.M

   27

   3

   خدا به فتل رحم کنه وشتپن پشت سرشه.

   • REZA.M

    20

    5

    تیتر هم گویای همه چیزه.لوییس که پل میزنه یه تیتری میزارید انگار با کند ترین ماشین جهان پل رو گرفته اما واسه فتل هیچی.یکم انصاف هم خوب چیزیه.

   • سید علی حسینی

    16

    8

    انصافا دیگه تیتر اکیه، من خودم طرفدار فراری هستم ولی از این تیترها زیاد زدیم،بعضی لغات ها تکراری شدن واقعا ،خواستیم یخورده عادی باشیم همین،بعدشم نمیتونیم تیتر رو زیاد طولانی کنیم ، بعدش این واسه پول پوزیشنه ، نتیجه مسابقه نیست،مثلا اگه مسابقه بود ، مینوشتم فتل فاتح کانادا مثلا ولی پول پوزیشن که زیاد خبری نیست، شاید فردا اصلا یکی بزنه بهش یا خودش بزنه یا ماشینش خراب شه یا استراتژیست ها خراب کنن کارو،واسه همین نمیشه روو پول پوزیشن تیتر خفن و خاصی گذاشت

 10. 77Ali

  11

  4

  و البته خيلى مغرضانه گزارش كرديد از كجا معلوم كه رايكونن ميتونست پل بگيره فتل هم تو دوره دوم اشتباه كرد وگرنه تايم بهترى بازى ميزد رايكونن تو بهترين شرايط ميتونست دوم شه كه متاسفانه نشد??

 11. mazroid7

  12

  56

  عجب تعیین خط مسخره ای بود.

  اگر چه لوئیس در این پیست آمار خوبی داره امیدوارم فردا روز خوبش باشه
  حالا تا میتونید منفی بدید

 12. Amirreza.sv5.kr7

  32

  5

  عجب تعیین خطی واقعا پرهیجان بود
  پول پوزیشن فتل رو به همه طرفداراش تبریک میگمبا این نتایج کانادا هم شبیه چین میشه بنظرم
  فردا ۵ تا خطر برای فتل وجود داره
  اول مکسه که پشتش استارت میزنه
  دوم بوتاسه که نشون داده استارت های خوبی داره و میتونه مثل روسیه پارسال هممون رو نقره داغ کنه
  سوم ردبول که با هایپر شروع میکنن ولی فراری و مرسدس با اولترا درنتیجه اولای مسابقه خیلی تهاجمی ظاهر خواهند شد
  چهارم همیلتون که الان به قول گزارشگرای کشتی مثل مار زخمی میمونه پس باید منتظر مسابقه خوبی ازش باشیم
  پنجم استراتژیست های فراری
  که اگر رایکونن خراب نمیکرد و کنار فتل میبود خیلی میتونست بهش کمک کنه
  فردا کاملا غیر قابل پیش بینیه…
  فورزا فراری فورزا فتل فورزا کیمی

  • mohammad

   1

   11

   اگه کیمی دوم بود فتل همه رو ول میکرد میرفت کیمی رو می بست به نظرم براش خوب شده مه دوم نیست اما اینکه پشت لویس هست خیلی بده امیدوارم بوتاس دوم بشه

 13. ali m

  11

  0

  فتل بی نقص بود واقعا عالی ردبولا فردا خطرناکن لوییس هم که با لاک آپ هاش هم چهارم شد هم با اون لاستیک نه چندان سالم اولتراسافتش باید شروع کنه. البته هنوز انتظار خرابکاری فراری رو داریم و همچنین مد مکس رو

 14. ...m6...

  7

  2

  خداوکیلی پیش بینیم درست بود پل مبارکش باشه امیدوارم فردا مسابقه ی خوبی داشته باشن لوئیس برو پسر?

 15. M.SH

  9

  0

  فراری و فتل قهرمانن امسال مرسدس دیگه سخت شد کارش

 16. seb5

  14

  5

  سلام ادمین میتونستی این تیتر رو بزنی پول پوزیشن برایه فراری بعد از ۱۷ سال توسط پسر آلمانی چون فراری آخرین باری که پول زده ۲۰۰۱ بوده

  • سید علی حسینی

   12

   2

   سلام، انصافا تیترش کل اسلاید رو میگرفت خب، ” گزارش تعیین خط گرندپری کانادا ؛ پول پوزیشن برای فراری بعد از 17 سال توسط پسر آلمانی” ببین من میدونم علاقه شما و همینطور منظور شما رو ولی این برای سایت امکانپذیر نیست که دو خط تیتر بزنه

   • Mahmoud

    7

    1

    تیتر هرچی ساده تر قشنگ تر?
    ولی تیتر تمرین سوم برات وشتپن قشنگ تر بود جان تو…!!!

   • Omid

    7

    1

    کل مطلب و تاریخچه ی کانادا و پول پوزیشن هاش رو توی تیتر باید بنویسین تا تیتر از سادگی دربیاد و هیجان انگیز بشه!!! D:
    آخرین پول پوزیشن فراری تو کانادا توسط شوماخر بود تو سال 2001. آخرین برد هم فکر کنم 2004

 17. ??Seb5

  20

  5

  54امین پول پوزیشن سب را به طرفداران بی شمارش تبریک میگم. به امید موفقیتش در مسابقه فردا.
  دوباره برای فتل تیتر ساده زدید! ?

  • سید علی حسینی

   21

   1

   بزار مسابقه رو ببره چشممم تیتر خوب هم میزنیم،بابا من خودم طرفدارشم بقرآن

   • saeed.shei

    4

    0

    سلام برنامه ایپکس چی شد؟

   • سید علی حسینی

    6

    0

    سلاام سعید جان،برنامه ایپکس با هدف جذب سرمایه گذار بود برای وبسایت، متاسفانه یه سری حمایت هایی که قول داده شده بود صورت نگرفت و ما خیلی خیلی دویدن های بی فایده داشتیم تا این حمایت ها صورت بگیره، یکی از دلایلی که سایت کمی از فعالیتش کم شده هم همینه ، هنوز ما داریم ترکش هارو در میاریم،فعلا این برنامه پخشش متوقف شده حالا به دلایلی که از گفتنش خودداری می کنیم ولی امید هست که از آخر تابستون دوباره کار رو از سر بگیریم،دمت گرم که حواست بود

 18. Mahmoud

  25

  1

  اییییینهههههههه. به این میگن یه تایم سریع دمت گرم فتل. فقط حیف که دور آخرش اشباه کرد سکتور آخرو مگر نه که الان اختلاف فاهش بود
  هی من بهتون میگفتم توی موناکو بابا این فراری عالیه امسال شما میگفتین نه که فتل تکمیلش میکنه.
  این ردبول کی اینقدر سریع شد؟؟؟
  از همیلتون سریع تر زده وشتپن مگه میشه مگه داریم. این رنو چیکار کرده برا کانادا خدا میدونه
  پس چرل مکلارن اینقدر عقبه موتور ردبولم همینه دیگه نباید اینقدر اختلاف میبود؟؟!!
  امید به برد فتل برا فردا…

 19. Majiiiiid

  14

  1

  مشکل مکلارن موتورش نیست شاسیشع که خودشونم نمیتونن کاری بهتر انجام بدن میندازن سر موتور

 20. saeed.shei

  11

  0

  نکته مهم این مسابقه تحلیل ردبول ها روی موتور هوندا است اگر اختلاف زمانی دوتا راننده ی تورو روسو هوندا را با تایم ردبول ها از ناحیه ی شاسی ایرو دینامیک و مهارت رانندگی کمتر بگذاریم شاید بشه گفت موتور هوندا مشکل خاصی نداره شاید با یک شاسی خوب بهتر هم باشه

 21. Mehrdad

  9

  0

  خب ماهم نظرمون رو بگیم
  50 درصد کار رو فتل انجام داده
  50 درصد اصلی تر مونده
  باتوجه به دو نفر پشت سرش کار براش بسیار سخته
  از طرفی بوتاس رو داریم که میشه استارت هاش ترسناکن
  و از طرف دیگه مد مکس بی کله که واسش مهم نیست به کی میزنه
  اختلاف فراری و مرسدس هم خیلی کمه و در مسابقه این اخلاف اصلا برتری حساب نمیشه واسه فراری
  همیلتون پر اشتباه که هرچی لاستیک داشت با قفل کردن زد داغون کرد اگه دور اخرش قفل نمیکرد حتی میتونست واسه تایم یک با فتل بجنگه
  از طرفی ردبول ها خیلی سریع شدن اونم تو همچین پیستی که اصلا به گروه خونی ماشینشون نمیخوره پس میشه اونهارو در پیست های دانفورس بالا مدعی اصلی دونست
  نکته بعد عملکرد عالی رنو بود اونم تو این پیست سریع پیشرفت رنو از همه تیم ها بیشتر بوده امسال
  به امید برد فتل

 22. mahdavi3d

  9

  0

  امروز ردبول در همان جایی هست که ابتدای فصل تصور می شد مکلارن می تواند آنجا باشد! تاسف برای آلونسو.

 23. Farid

  9

  1

  طفلک هوندا !!! پارسال چه انگها و اتهامای غیر منصفانه ای بهش زدن این بریتانیایی های …ی !! الان معلوم شد که ایراد مک لارن فقط موتور نیس. هوندا هم از ۲۰۲۰ موتورش رقابتی میشه. انوقت همین مک لارن باید التماسش کنه تا بهش موتور بدن!! مطمئن باشید موتور هوندا سال دیگه رقابتیه

 24. amin.mohammadi

  3

  0

  سلام سید جان
  لینک پخش زنده بازی امشب رو میشه بزارین؟؟

  ممنون

  • سید علی حسینی

   3

   0

   سلااام ، از همین لینک که واسه دیشب گذاشته شد استفاده کن فعلا فعاله و جواب میده

 25. بهزاد زمانی

  12

  0

  شرایط پول پوزیشن با مسابقه تومنی صنار فرقشه, اصلا رو پول پوزیشن نمیشه حساب باز کرد مگر پیستهایی خیابانی مثل موناکو که ظاهرا برای دور دور کردن میرن نه مسابقه, اما پیستهای مسابقه قضیه اش فرق داره باید منتظر بود و نتیجه رو دید.

 26. sebastian

  13

  0

  دم سب گرم.. عاااالی و بی نقص بود.
  بوتاسم به یکباره تو دور ماقبل آخر کیو 3 یه تایمی زد عجییب.
  مکس مثه تمرینا خوب بود ولی هنوز کار داره بخواد با سب رقابت کنه.
  لوییس امشب به نظر من اصلا خوب نبود. فقط قفل میکرد چرخاش.
  و کیمی که همیییشه بعد از تایم گیری و مسابقه باید یه افسوسی به جا بزاره،متاسفانه فراری باید واسه سال بعد به فکر راننده دوم باشه.
  ریکاردو نمیدونم چرا نتونست مثه مکس خوب باشه..
  ممنون ادمین. خدایی میشد یکم تیتر جذاب تری زد. مرسی بابت لینک پخش و بودنتون.

 27. Baby Schumi

  18

  0

  کاری ندارم که آقای حسینی خودش طرفدار فتل هست یا کس دیگه. صرفا خواستم بگم انتقادها به تیتر وارده و اصلا بحث این نیست که پول اهمیتی نداره. اتفاقا داره همونطور که دیشب کرافتی و مارتین براندل هم علیرغم میلشون بهش اذعان کردن.
  و اما تیتر. کافیه تو ورد مقایسه کنید ببینید که هدلاین “تمرین سوم گرندپری کانادا؛ خیزش ورشتپن برای پول پوزیشن” چهار کاراکتر بیشتر داره از تیتری که برای فتل استفاده شده. ضمن اینکه کلمه “‘گزارش” هم اولش نیومده که اگه از اول تیتر فتل حذف بشه به ما ۸ کاراکتر اضافی میده در مجموع. من امتحان کردم دیدم خیلی بهتر میشد تیتر زد بدون نگرانی برای جا: “تعیین خط گرندپری کانادا؛ فتل و تحقق آرزوی ۱۷ ساله فراری.” البته این یه انتقاد دوستانس. کسی شما رو متهم به طرفداری از فرد خاصی نمیکنه.
  همین. به امید موفقیت فتل. هیچ کسی نمیتونه انکار کنه که بعد از چندین سال رقابت خسته کننده در دوران هیبرید که همیشه بنز به خاطر تکنولوژی بی رقیبش توش اول شده دیدن پیروزی و پول پوزیشن های فراری و ردبول یه هیجان و لذت خاصی داره صرفنظر از اینکه طرفدار کی باشی.

 28. Omid

  13

  0

  تبریک به فتل و طرفداراش !

  مکس هم عجیب بود توی تمرینات و زمان گیری که تصادف نکرد…
  پس حتما میخواد تو مسابقه تصادف کنه
  از 6 تا مسابقه تا الان 6 تا تصادف داشته.

 29. saman

  9

  1

  تبریک به فتل??
  چرا کیمی اینطوری کرد??
  ایشالا ی مسابقه پر از سبقت و هیجان رو ببینیم
  سب اول شه دن ریک دوم و همیلتون ششم?
  تا بالای جدول قشنــــــــــــــــــــــگ جذابه شه

  • ...m6...

   1

   7

   همیلتون ششم؟ چرا اینجوری هستید؟ :// میبینید همیلتون چطور حمله میکنه:))

   • DR.ARDALAN

    0

    5

    ششم نیستش، چهارم هستش.

  • ...m6...

   1

   6

   اینو یادم رفت بگم به نکته خوبی اشاره کردی محض اطلاعت الان بالای جدول فوق العادس بینظیره

  • Omid

   6

   1

   سب و کیمی بالای جدول
   همیلتون هم نوزدهم یا بیستم جدول بشه جذاب تر میشه.

 30. DR.ARDALAN

  0

  11

  اقا یک لطفی کن براشون بزن فتل با خط یازده اصلا پول پوزیشن را گرفت.
  من واقعا نمیدانستم دیگه تا این حد ارزو شده برای یک عده.
  ادمین عزیز ایا میدانید هر تیم الان چند دست لاستیک کاملا نو داره؟
  مرسدس را میدانم از نظر هایپرسافت نسبت به فراری و ردبول بیشترین لاستیک نو را دارد.
  لوییس مگر تایم اخرش را هایپرسافت نزد؟

  • lapped champion

   6

   0

   ارزو نیست ,در پیست هایی که سلطه مرسدس بود فراری داره مشتی تایم میزنه باید یک تیتر قشنگ بزنن ,فعلا از المان از شبکه ورزش مسابقات رو نگاه کن دکتر جان بقیش بماند برا بعد

 31. DR.ARDALAN

  4

  6

  ادمینهای محترم اگر صلاح میدانید این کامنت را تایید نمایید.
  البته فقط نیت کمک جهت این است که عراقمندان بتوانند بدون مشکل مسابقه را ببینند.
  اما بهرحال اگر میبینید مشکل دارد تایید نکنید.

  دوستان عزیزی که احتمالا از طریق لینک های سایت نمیتوانند یا با مشکل برای دیدن مسابقه مواجه هستند،
  ((( چون بهرحال عده ای امکان دارد براشون دیدن از طریق لینک هایی که انصافا سالم انرا پیدا کردن و ارائه کردن ان بسیار مشکل هم هستش.و سایت همیشه سعی در ارائه بهترین لینک ها را داشته )))
  اپلیکیشن آنتن، و همینطور اپلیکیشن آیواسپرت هم نشان میدهند، میتوانند از ان طریق هم نگاه کنند.
  به امید دیدن مسابقه ای زیبا.

  • Akbar (Ghasemi)

   9

   0

   انتن هم سر میزنی از المان؟؟؟!!! فک می کردم فقط تو ایران نمیشه راحت پخش زنده دید نگو آلمانیا هم از طریق ایران می بینن!!!!!!!! وطنم پاره ی تنم…

 32. Omid

  12

  0

  این فصل از بوتاس خوشم اومده، کلا از هرکسی که توی پیست حال همیلتون رو بگیره خوشم میاد!
  بوتاس همیلتون رو توی همه ی پیست ها داره به چالش میکشه
  این بار هم توی کانادا که پیست مورد علاقه همیلتون بود به چالش کشیدش
  بعد تعیین خط حرف زدن همیلتون هم جالب بود…

 33. saeidkimi7

  4

  0

  خوب بود سب ولی انگار کیمی دوست داره اشتباه کنه وقتی میره واسه
  پول فقط گند نزنن استراتژی رو

 34. پوریا

  2

  0

  دوستان توجه کردید که تو Q3تلاش دوم ،رایکونن میتونست تو کفیه آخر به فتل کمک کنه؟ ولی کاری نکرد ،عجیبه