کیمی رایکونن
7
ملیت : فنلاندی
سن : 36
نام تیم : فراری
محل تولد : اسپو
تاریخ تولد : 17-10-1979
تعداد مسابقات : 244
تعداد برد : 20
امتیاز ها : 1296
تعداد سکو : 84
بیوگرافی کیمی رایکونن

 

کیمی ماتیاس رایکونن یا همان مرد یخی فرمول یک ،در شهر اسپو در جنوب فنلاند متولد شد و هم اکنون در 36 سالگی یکی از راننده های تیم فراری است.

 

رایکونن برای اولین بار در 11 سالگی کارتینگ را آغاز کرد و از همان جا شروع به نوشتن داستان یکی از بهترین رانندگان تاریخ فرمول یک کرد. در واقع رایکونن هیچ وقت عنوانی در کارتینگ کسب نکرد اما مهارتش در رانندگی نشان می داد که در آینده ستاره ای خواهد شد.

 

کیمی رایکونن

 

در سال 2000، ده سال پس از اولین حضور در کارتینگ و عدم موفقیت در کسب عناوین، رایکونن توانست در مسابقات فرمولا رنوی بریتانیا قهرمان شود؛ او توانست هفت پیروزی، شش پول پوزیشن و 316 امتیاز را در آن مسابقات کسب بکند.

 

عملکرد خوب رایکونن در فرمولا رنو، باعث شد تا در سال 2001، پیتر سائوبر به جذب او علاقه مند بشود و رایکونن 23 ساله به تیم سائوبر پیوست. انتقادهای زیادی نیز از پیتر سائوبر شد اما رایکونن با سرعت و رانندگی خوبش جواب همه ی این انتقاد ها را داد. او در اولین مسابقه اش 9 امتیاز برای تیمش کسب کرد و تحسین همه از جمله ران دنیس را برانگیخت.

 

 

در سال 2002، ران دنیس دنبال یک جایگزین برای میکا هاکینن بود و کیمی رایکونن را انتخاب کرد، کیمی برخلاف هم تیمی اش، دیوید کولتهارد، در مسابقه ای پیروز نشد اما 4 سکو و 24 امتیاز را کسب کرد.

 

سال بعد از آن رایکونن توانست اولین پیروزی خود را در مالزی به دست آورد و در ادامه 10 پودیوم دیگر را کسب کرد و تنها دو امتیاز کم آورد و پس از مایکل شوماخر دوم شد.

 

 

اما در سال 2004 مک لارن در پایداری مشکل داشت و رایکونن در هر سه مسابقه ی ابتدای فصل از دور مسابقه به دلیل نقص های فنی کنار رفت ولی با این حال توانست در بلژیک پیروز شود و در انگلستان نیز سکو کسب بکند.

 

سال 2005 سال خوبی برای مک لارن بود و رایکونن توانست 7 پیروزی، 5 سکو و پنج پول پوزیشن به دست آورد. رایکونن در آن سال برای دومین بار نایب قهرمان شد و نتوانست از پس رنو و فرناندو آلونسو بر بیاید.

 

در سال 2006 او در همه ی مسابقات امتیاز کسب کرد ولی با این وجود نتوانست در جدول راننده ها رتبه ای بهتر از پنجمی را برای خود بکند. همین باعث شد که شایعات دوباره بر سر زبان ها بیفتند ولی این بار شایعات به واقعیت پیوست و رایکونن در سال 2007 به فراری رفت تا جای مایکل شوماخر را بگیرد.

 

پس از پیروزی در اولین مسابقه اش با فراری آن هم در استرالیا، رایکونن این روند را ادامه داد و بالاخره توانست قهرمانی را در سال 2007 برای خود کند. اما در سال 2008 او نتوانست این روند را ادامه دهد، او سرعت فوق العاده ای داشت ولی بیشتر در نقش یک یار کمکی برای فیلیپه مسا ظاهر شد و ششم شد.

 

 

در سال 2009 شروعش کمی بهتر بود، با این حال اکثر افراد می گفتند که کیمی علاقه اش به این ورزش را از دست داده است ولی کیمی باز هم توانست بر روی سکو برود و در گرندپری موناکو سوم شد. در ادامه توانست در مجارستان دوم بشود و هم چنین تنها برد فراری در فصل 2009 را در بلژیک به دست آورد.

 

رایکونن در سال 2009 از فراری و فرمول یک رفت و به مدت دو سال در این رقابت ها شرکت نکرد. او در این دو سال در مسابقات رالی و نسکار نیز ظاهر شد تا اینکه با لوتوس به فرمول یک برگشت.

 

رایکونن ثابت کرد که این دو سال تاثیر منفی ای در سرعت و رانندگی اش نداشته است و توانست در اولین مسابقه اش امتیاز کسب بکند و در پایان فصل 2012 نیز در جدول رده بندی سوم شد.

 

 

سال بعد رایکونن توانست پنجم بشود اما در سال 2014 به دلیل مشکلات مالی ای که تیم لوتوس داشت دوباره به فراری برگشت. بازگشتش به فراری خیلی با خوشی همراه نبود و به دلیل مشکلاتی که رایکونن با ماشین F14-T خودش داشت، برای اولین بار در تمام این سال ها، نتوانست حتی یک پودیوم در یک فصل کسب بکند و با هم تیمی خود فرناندو آلونسو 106 امتیاز فاصله داشت و 12 ام شد.

 

اما رایکونن امیدوار بود که در سال 2015 در کنار سباستین فتل عملکرد بهتری داشته باشد، او در پایان جایگاهی بهتری به دست آورد و چهارم شد اما هنوز با هم تیمی خودش یعنی سباستین فتل، 128 امتیاز فاصله داشت و در کل سه پودیوم کسب کرد.

 

formula-1-test-spanish-action-kimi-raikkonen-ferrari_3260323

 

در سال 2016 نیز رایکونن 36 ساله در کنار سباستین فتل در فراری رانندگی خواهد کرد و باید ببینیم مرد یخی امسال چگونه عمل خواهد کرد.