Register

8 − 3 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانپیر گسلی می‌گوید که ماشین آلفاتائوری در گرندپری آذربایجان “شگفت انگیز” بوده درحالیکه راننده فرانسوی توانست با کسب یک سکوی باورنکردنی مسابقه را به پایان برساند.

گسلی عملکرد عالی خود در تعیین خط را در مسابقه یکشنبه هم ادامه داد و توانست در طول مسابقه خودش را در رده های بالا نگه دارد، و از اتفاقاتی که برای مدعیان اصلی یعنی مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون افتاد نهایت استفاده را کرد تا سرانجام به سومین پودیوم خود در فرمول یک دست پیدا کند. سرجیو پرز که در پایان مسابقه با یک مشکل هیدرولیک مواجه شده بود توانست تا پیروز مسابقه شود و همچنین سباستین فتل هم با رانندگی عالیش به رده دوم رسید تا پودیوم مسابقه هیجان انگیز باکو توسط این سه راننده تکمیل شود.

 گسلی پس از پایان گرندپری در مصاحبه اش با پاول دی‌رستا نظرش راجع به مسابقه ای که گذشت را گفت:

حقیقتا باورنکردنی بود، من واقعا نمی‌دانم که چه بگویم. مسابقه دیوانه‌واری بود و دو دور آخر آن خیلی هیجان انگیز بود.

ماشین در طول آخر هفته شگفت انگیز بود و در همه سکتور ها ما عملکرد خوبی داشتیم‌. پس از تعیین خط من نمی‌دانستم که در انتها رده ام را حفظ می‌کنم یا حتی برای سکو خواهم جنگید، ولی در پایان توانستیم انجامش بدهیم. من تا الان یکبار در رده اول روی سکو رفتم و یکبار در رده دوم و تا الان در رده سوم قرار نگرفتم، واقعا حس عالی ای دارد که این سکو را بدست آوردم.

پس از شروع دوباره مسابقه بعد از پرچم قرمز، رقابت برای رده سوم بین چارلز لکلرک و لندو نوریس و گسلی در دو دور پایانی بسیار داغ شده بود اما وی می‌گوید که با وجود مشکل پاوریونیت او توانست که پیروز این رقابت باشد‌. زمانی که از او درباره دورهای نهایی سوال شد وی با لبخند پاسخ داد:

ما باید فراتر از حد خودمان تلاش می‌کردیم. این مسابقه خیلی سختی برایم بود با وجود مشکلی که با موتور داشتیم، قدرت زیادی را در مستقیمی ها از دست می‌دادیم. سب در میانه های مسابقه از ما سبقت گرفت و من می‌دانستم که نگه داشتن چارلز در دو دور پایانی قرار است خیلی دشوار باشد.

در هر نقطه ترمزگیری، من مطمئن نبودم که ماشین می‌تواند ادامه دهد یا باید آنرا متوقف کنیم – من واقعا آن سکو را می‌خواستم. بعد از یک آخر هفته خوب، این واقعا حس محشری دارد.

با حضور یوکی سونودا در امتیازات، این مسابقه برای تیم ایتالیایی نتیجه بسیار مطلوبی محسوب می‌شود. گسلی در نهایت تیمش را تحسین کرد و گفت:

ما امتیازات خوبی گرفتیم، یوکی هم مسابقه خوبی داشت. در کل، کارمان را به نحو احسن انجام دادیم و امیدوارم که همگی بتوانیم امشب جشن بگیریم.

35 دیدگاه

 1. FARZAD🏁

  4

  10

  گسلی هم جوون آینده داری هست .
  بیاد مرسدس عالیه در کنار راسل ولی نمیدونم قرار دادش تاکی هست با آلفا

  • @sebvr

   5

   2

   قرار دادش تا ۲۰۲۳ هستش اگه اشتباه نکنم
   امسال ۲ ساله تمدید کرد

   • behzad

    6

    0

    گسلی قرارداد نداره برا سال بعد

   • @sebvr

    3

    0

    بله درسته اشتباه از من بود امسال تموم میشه

  • Amirali

   4

   2

   ببشید ریپلی میکنم میخوام سریع جواب بگیرم.میخواستم بپرسم چرا ترکیه تو بخش تهیه بلیط سایت فرمول یک نیست؟مگه 22 و 23 خرداد قرار نیست توی ترکیه مسابقه داشته باشیم؟

   • Amin-sdg

    5

    1

    فکر کنم کنسل شد ترکیه چند هفته پیش

 2. NavasaN

  14

  2

  ادمین جان با اجازت به غلط نگارشی میگیرم.به نحو احسنت اشتباهه.به نحو احسن درسته.احسنت یعنی آفرین بر تو.احسن یعنی بهترین.
  دم گسلی هم گرم واقعا یه دو دور آخر قلدر رو داشت

  • Ali kmax33

   4

   0

   سوال:یک امتیاز سریعترین دور به کی رسید؟

  • محمد شکاری

   10

   0

   احسنت😁… تصحیح خودکار کیبورد بوده فک کنم، اصلاح میشه

 3. احمدرضا لکلرک

  4

  19

  حق شارل بود که یه سکو بیاره
  یه لحظه نوریس رفت از درگیری شارل و گسلی استفاده کنه برای سبقت که لکلرک خوب نگهش داشت
  در کل مسابقه جذابی بود ولی باکو یه سکو به لکلرک بدهکار شد

  • finger hero

   18

   2

   سر چی باید یه سکو بدهکارش باشه؟؟؟
   راننده هایی مثل:
   همیلتون، ورشتپن، بوتاس
   بالا نبودن و بهترین فرصت بود که سکو بگیره، حالا پرز را بزاریم کنار، باید سکوی دوم یا سوم را میاورد حداقل که اونم نتونست بیاره، سر چی باید طلبکار باشه؟؟
   از اون حرفا بودا

   • محمد امین

    4

    6

    خب همونطور که دیدید بعد از استارت تمان تلاشش رو کرد که سبقت بگیره ،یکی مشکل پاور بود یکی که فکر میکنم عجله کرد ، ولی لکرلرک پتانسیل بالایی داره ، و اینکه تونست پول رو بگیره اونم با ماشین ضعیف تر خودش کلی حرف داره ، و بایو منتظر اپدیت های فراری برای مسابقه ی بعد باشیم، شاید سکو رو در اونجا بگیرن ، البته شاید گفتم

   • finger hero

    9

    2

    امتیازو یکشنبه میدن
    نه شنبه

   • Max33vr46

    6

    6

    آقا این چه حرفیه راه افتاد با ماشین ضعیف‌تری پول گرفته فراری اینجا اگه قوی‌تر نبود ضعیفتر هم نبود فراری تو تمام پیچ های کند و کوتاه نود درجه بنچ مارک بود بعلت دانفورس خیلی بالایی که تولید میکنه

   • Amirali

    4

    0

    اولین باره با این دوست مکس فن عزیز موافقم.فراری هم موناکو و هم اینجا بهترین پکیج رو داشت تازه گسلی هم مشکل موتورییی داشت یعنی مستقیمی عملا هیچ برتری نداشته فقط تو پیچ ها میتونسته تایم بگیره که تو پیچ ها هم فراری بهتر بوده برای چی دقیقا به شارل چیزی بدهکار باشه باکو؟الان واقعا استون مارتین و آلفاتاوری بهتر از فراری بودن؟اصلا بگیم ردبول هم بهتر

   • احمدرضا لکلرک

    3

    9

    finger hero
    بوتاس که راننده خاصی نیست اون هیچ
    ماشین فراری علی رغم قدرت به شدت ضعیف ترش نسبت به مرسدس و ردبول تونست با شارل پل پوزیشن بگیره و این یعنی شاهکار…توجه کن که تو مسابقه چقدر راحت همیلتون و ورشتپن ازش سبقت گرفتن همون اول
    فک میکنی به خاطر مهارت اون 2تا بود؟؟نه جانم به خاطر قدرت فضاییه اون 2تا ماشین بود وگرنه لکلرک استارتش عالی بود و 3 4 دور اول بود
    بعله که بهش بدهکاره چون هرچی تلاش کرد با اینکه عالی بود ولی نتونست سکو بگیره
    شما این همه تنفرت از لکلرک از پل پوزیشنش میاد فک کنم:)

   • akbar

    4

    1

    “احمدرضا لکلرک”
    با دیدگاهی که شما داری ، فرمول یک سکو ها به جورج راسل بدهکاره چون راننده ی خوبیه هست و بیشتر از توان ماشینش داره میکشه بیرون
    نه دوست عزیز باکو هیچ سکویی به لکلرک بدهکار نیست علیرغم عملکرد خیلی خوبش.
    در نهایت به امید اینکه شارل جوان آن ها سکو ها بیاره برای فراری تو این فصل .

   • Majid

    2

    2

    هبچ بدهکاری درکار نیست، هم ردبول هم مرسدس تا دو فصل قبل از مودهای خاص تعیین خط استفاده می کردند که در تک دورها بسیار سریع بودند و در مسابقه مودهای استقامتی تری بکار می گرفتند اما از فصل قبل قانون عوض شد و تیم ها مجبور هستند از همون مود تعیین خط در استارت مسابقه استفاده کنند و واضح است تیمی که انرژی شو بذاره روی تعیین خط در مسابقه کم میاره کاری که مرسدس و ردبول انجام نمی دن وگرنه با فاصله در هر پیستی اول تا چهارمند.

  • محمد جواد سلیمانی

   4

   1

   جوری میگی حق شارل بوده انگار یا یکی کوبونده بهش یا یکی اومده با جرثقیل ماشینشو گرفته بقیه ازش رد شدن
   کاربر “احمدرضا لکلرک”
   خب خودش اشتباه کرد یا میشه گفت ماشین بد بود یا هر چیز دیگه . لطفا اینطوری نگو

   • احمدرضا لکلرک

    1

    0

    چه باحال که همه با لکلرک خصومت دارین انگار
    خب پل گرفت رانندگیش هم خوب تلاش هم کرد بعد پرچم ولی نشد ک بشه
    وقتی میگم بدهکار شد یعنی سال دیگه بدهیو صاف میکنه حیف که امسال شرایطش جور نشد
    ی سری دوستان اینجا فک کردن بدهکار یعنی باید به لکلرک پول بدن😂😐

 4. Reza.MC

  4

  7

  دوستان خبری تو سایت فرمول یک منتشر شده که لکلرک گفته یک شاخه درخت سر پیچ 15 در دور اول باعث شده در ابتدای مسابقه سه رده از دست بده!!!
  اینو به عنوان یک فتل فن که دل خوشی از فراری نداره نگه میداریم به عنوان دلایل عدم موفقیت تیم فراری در پیروزی از جایگاه نخست در این فصل.
  تا اینجا شد 2 تا.
  1- گارد ریل سمت راست و نه چپی پیست موناکو.
  2- شاخه درخت سمت چپ پیست باکو. (شایدم راست. نمیدونم.)

 5. مهدی

  5

  2

  Sebvrمنتظر تحلیلتیم

 6. h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

  5

  1

  دوستان عزیز
  یه برنامه میدیدم درباره ماشین های ایندی کار بود یه نکته جالب بود برام روی فرمان ماشین دکمه هایی بود واسه موزیک حین ریس، میگفت موزیک راک داریم چندتا موزیک که هر کدوم رو خواستیم میتونیم گوش کنیم ، حالا میخواستم بپرسم فرمول یک هم راننده ها حین ریس موزیک گوش میدن یا نه؟
  کسی از دوستان‌اطلاع داره؟

  • finger hero

   9

   2

   جکی بیش نیس
   در بالای 200 مایل بر ساعت باید تمرکزت فقط به رانندگی باشه
   حتی تیم ها هم با راننده در جاهای کم خطر صحبت می کنند، پخش مکالمه بین تیم و راننده دقیقا در همان زمان اتفاق نیفتاده و کارگردان مسابقه در جاهای بخصوصی پخشش میکنه

 7. Amin-sdg

  3

  2

  واقعا دو دور آخر محشر کار کردن هر دو شون. هم پیر هم لکلرک. دفاع هم زمان لکلرک جلو نوریس وقتی داشت به پیر حمله میکرد هم واقعا جذاب بود. ولی تو ری استارت اول نزدیک بود قفل کردن لاستیک های لکلرک کار بده دست خودش و سب، ولی خب خدار رو شکر میلی متری ردش کردن:)

   • Arash⁵⁴

    2

    1

    آره داداش، فرمول یکم ۸تا قهرمانی تو ۳-۴ فصل به لکلرک بدهکاره…

   • Pouria

    2

    3

    از زمانی که لکلرک پل ها رو میزنه بدن بعضی ها بد جور درد گرفته😉

   • احمدرضا لکلرک

    0

    0

    کاربر آرش سر لوییست با دکمه مجیکش درگیره دلیل نمیشه لکلرک بهت بدهکاری داشته باشه ها پسر خوب😉😉ماشین همیلتون بدون راننده هم جزو 6 7 تای اول هست

 8. Majid

  4

  1

  گسلی و چند راننده جوون دیگه وقتی فشاری روشون نباشه عملکرد بسیار خوبی دارند ولی رانندگی ماشین در حد قهرمانی تحمل فشار زیادی می طلبه که از عهده گسلی بر نمیاد. دوباره برگرده ردبول افتش شروع میشه. خیلی ها فکر می کنن راسل به جای بوتاس برای مرسدس بهتره ولی خود مرسدس بهتر می دونه کدوم راننده توان تحمل چنین فشاری رو داره یا نه.