فرمول یک ایرانمیک شوماخر اطمینان دارد که فرمول یک باکو 2021 با فرصت های مناسبی برای خودش و تیم فرمول یک هاس همراه خواهد بود.

میک شوماخر در اولین فصل حضور خود در فرمول یک، پشت فرمان ماشینی قرار گرفته است که با اختلاف بدترین ماشین پیست است چراکه هاس روی ماشین فصل آینده تمرکز کرده است و ماشین این فصلشان به هیچ وجه رقابتی نیست.

به همین دلیل میک شوماخر در تمام رقابت های این فصل در انتهای جدول قرار داشت و در رقابت هایی که از خط پایان عبور کرد، فقط توانست بود از نیکولاس لطیفی و مازپین سبقت بگیرد.

اما باوجود نتایج پیست باکو در سال های اخیر، شوماخر مطمئن است که در باکو 2021 می‌تواند جایگاه بهتری در جدول کسب کند:

مشخصا این اولین شروع من در باکو و در ماشین فرمول یک خواهد بود. شرایط به دلیل سرعت بسیار بیشتر، متفاوت خواهد بود.

در فرمول دو، در این پیست حس خوبی داشتم. ما در آستانه رسیدن به سکو بودیم یا حداقل جایگاه چهارم. اما در مسابقه ویژه من اشتباه کردم که به حذف شدنم از مسابقه ختم شد اما در هر صورت روز مسابقه از انتهای جدول به جایگاه پنجم رسیدیم.

این مسابقه ای است که هر چیزی ممکن است و ما این را در سال های گذشته دیده ایم. این پیست فرصت ها است و اگر در جای درستی قرار داشته باشید، سود خیلی زیادی خواهید برد. هدف ما همین است.

ما باید با ذهن باز وارد مسابقه بشویم و از فرصت هایی که در اختیارمان قرار می‌گیرد، استفاده کنیم.

هفته گذشته شاید بدترین تجربه میک شوماخر در فرمول یک باشد. او در تمرین سوم از رقابت خارج شد و تعیین خط را از دست داد. در روز مسابقه هم برای اولین پشت سر مازپین از خط پایان عبور کرد.

اما میک شوماخر بخش مثبت ماجرا را می‌بیند و اعلام کرد که با ماشین راحت است و می‌تواند ویلیامز را به چالش بکشد:

موناکو سخت بود. ما در پیست برخوردی داشتیم و این برخورد ها همیشه اعتماد به نفس شما را کاهش می‌دهند.

من همیشه در ماشین حس خوبی داشتم و به همین دلیل می‌توانستیم در همان تمرین سوم هم سرعت خوبی را شاهد باشیم.

از دست رفتن تعیین خط بدشانسی بود چراکه احساس می‌کردم سرعت لازم را برای رقابت داشتیم.

ما میدانیم که تعیین خط موناکو بسیار مهم است و به همین دلیل امیدوارم که سال آینده در آن حاضر باشم و عملکردم را نشان بدهم. من از پیست و رانندگی در خیابان خوشم می‌آید.

 

91 دیدگاه

 1. Amirali

  20

  5

  رفقا نظر شما در مورد رقابت پول چیه؟به نظرتون کی پول رو میزنه؟
  خودم نظرم لوییس هست.
  ضمنا یک بحثی در پست قبل مطرح شد روی کامنت من که باز دوستان فن بوی به خاطر اعلام نظر به بنده حمله کردن.اول از همه که هرکسی حق داره اینجا هر کامنتی که خارج از ادب و موضوع نباشه ثبت کنه.کامنت من کاملا هردوی این شروط رو داشت اما کامنت دوستمون نداشت.جدا از این جای هوادار متعصب و غیرمنطقی فرمول یک نیست،فرمول یک جای عدد و داده هست نه نظر عده ای که دارای کوچکترین تخصصی نیستند.اعتراض شد که چرا به مکس میگم راننده سطح پایین تر؟طبیعیه چون هرکسی که کوچکترین دانشی داره حداقل فعلا این حرف رو میزنه.مکس اگه یک سری اشتباهات رو نمیکرد الان شاید بیشتر از ده امتیاز اضافه میداشت.

  • محند امین

   9

   2

   ممکنه هم ورشتاپن باشه ،چون ردبول در خط مستقیم واقعا سریع هست ،البته باید منتظر تمرینات بود ، که ببینیم چه تعقیراتی روی ماشین ها انجام شده ، ولی احتمالا ورشتاپن یا همیلتون هست

   • Amirali

    12

    2

    درسته محمد امین گرانقدر اما من فکر میکنم که بوتاس با یک عملکرد خوب هممون رو غافلگیر میکنه.چون اینجا از پیست های خوبش بوده

   • Y.S

    7

    1

    بله احتمالا درسته نظر شما
    اما بزارید یه تمرین هم پشت سر گذاشته بشه ببینیم

   • ferarri

    5

    2

    بنظر من یا بوتاس میزنه یا ورستپن

  • @sebvr

   16

   4

   سلام امیر علی عزیز !
   سه بخش بزرگی از برتری تیم توی باکو و هر پیست دیگه ای به نحوه ی چیدن ست اپ مناسبه
   شما میتونی ست اپ رو جوری تنظیم کنی که توی کفی سریعتر باشی و توی پیچ ها اونقدر نتونی پرفورمنس خوبی رو ارائه بدی و با این استراتژی که :”من توی کفی ها سریع میرم تایم بدست میارم ولی اگه توی پیچ ها تایم از دست دادم مشکلی نیست چون که تایم پایانی من تایم بهینه ای هست”
   در کل پیش بینی من اینه که مرسدس ماشین رو روی حالتی تنظیم میکنه که توی کفی فوق العاده سریع باشه کاری که تو موناکو عملا بی تاثیر بود ! مرسدس چون میدونه به واسطه ی این قوانین جدید توی پیچ سرعت ردبول رو نداره ولی میتونه توی کفی عملکرد خوبی رو داشته باشه ! هر چند بعید میدونم با این حال هم به ردبول برسن چون ردبول میتونه با داشتن یه ست اپ تقریبا هم جهت با مرسدس این کار رو خنثی کنه ! در هر صورت باید دید چی میشه تا تمرین دوم چیزی مشخص نیست

   • Amirali

    7

    8

    دقیقا دوست عزیزم حق با شماست اما در مورد اینکه روی چه حالتی باشه بازی اف وان به خوبی این حالات رو شبیه سازی میکنه و من خودم الان به درک واقعا خوبی نسبت به ستاپ رسیدم به همین بازی.چون با یک ستاپ ضعیف تر تو تعیین خط حدود یک ثانیه حتی کند تر بودم.البته که پیست بدم هم بود من تو فرانسه خیلی خوب نیستم:)
    ولی در کل اگر بذاره رو نهایت سرعت کفی تو پیچ ها راننده ها نابود میشن تا بتونن پیچ رو درست طی کنن.من فکر میکنم مرسدس حالت نیمه سریع رو در نظر میگیره با ملاک های همون بازی.

   • داریوش

    8

    10

    استاد امیرعلی ، کاش قبل از اینکه درباره سطح راننده ها نظر بدی و همه ی گرید یک لول پایین تر از راننده مور علاقت ذکر کنی ، یکم بیشتر مطالعه میکردی ، مثلا اینکه باکو کجاست ، فرانسه کجاست و …..
    موفق و پیروز باشی برادر ، همچنان به نوشتن نظرات گهر بارت ادامه بده

   • مهدی

    5

    4

    پول برا بوتاس هست ولی از نظر من مکس مسابقه رو میبره

   • ferarri

    5

    3

    بنظرم این پیست هم واسه هاس جای مناسبی نیست ، چون فراری تو کفی ها سریع نیست

   • Amirali

    7

    1

    داریوش عزیز شما اول یک دوره کامل و جامع درک مطلب(خیلی جلوی خودمو گرفتم از نهضت سواد آموزی صحبت نکنم)رو بگذرونید تا بعد به بحث های فرمول یکی هم برسیم.اینکه شما متوجه نشدید من کلا دارم درمورد بازی و اهمیت ستاپ داخل بازی صحبت میکنم برای شخص من جای تامل بسیاری داره.چون همیشه تو این سایت قشر فرهیخته و با سواد جامعه فعالیت داشته جدیدا نمیدونم چی شده که دوستان ریختن و با انواع و اقسام صحبت های بد و حتی طرفداری متعصبانه سایت رو آلوده به نکات منفی کردن.من از شما خواهش میکنم اگر من رو هم قبول نداری حداقل یک بار مسابقه رو با دقت نگاه کن یا هم اینکه یک سری به مقالات کارشناسی بزن.البته وقتی متوجه حرف یک محصل معمولی نشدید طبیعتا مقالات کارشناسی که جای خود دارند.

   • Amirali

    8

    0

    امیدوارم کامنت بنده هم تایید بشه که حق جواب در برابر توهین از بین نره.ممنون از ادمین عزیز

   • Amirali

    13

    5

    در ضمن دوست ندارم مثل عزیزی که هممون میشناسیم و جاش روی سر بنده هست مدام بحث و جدل ایجاد کنم اما باید به سمع و نظر جناب عالی،کارشناس خبره فرمول یک برسونم که من به تمام گرید نگفتم یک سطح پایین تر از لوییس.من گفتم مکس سطحش در حال حاضر در حد لوییس نیست.
    شما همونطور که از بیوت معلومه وتل فنی.چی میشه شما هم از اون دو سه عزیز دل بکنی و به جمع وتل فن های منطقی و با اصالت بپیوندی که به خاطر باخت راننده محبوبشون الان طرفدار مکس نشدن؟

   • Amirali

    10

    2

    خب نکته ن اراحت کننده اینه که ظاهرا کامنتم قرار نیست تایید بشه و اگر شد که دیگه عذرمیخوام این رو مینویسم.
    عرض کردم شما بهتره کمی درک خودتون رو از مطلب بالاتر ببرید چون من هدفم از مثال زدن فرانسه فقط درمورد ستاپ بود و ربطی به باکو نداشت.شما میتونستید ببینید که من وقتی با اون رفیقمون در مورد خرید بلیط باکو صحبت کردم قطعا میدونم باکو کجاست.

  • Amir

   12

   4

   در مورد پول دو حالت وجود داره , با توجه به صحبت های توتو مرسدس داره اعتراض میکنه که تست بال های عقب و جلو رو به باکو و روز جمعه منتقل کنن,چون این بال عقب ردبول در پیستی مانند باکو که مستقیمی بلند و پیچ های سرعت پایین زیادی داره حدود نیم ثانیه در هر دور کم میکنه , و به نظر من هم درست میگه چون یکی از پیست هایی که این نوع بال توش کاربرد فرق العاده ای داره باکو هست و انتقال تست به بعد از باکو کار اشتباهیه, البته ردبول هم همین رو نسبت به بال جلو مرسدس گفت و توتو در جواب گفت که بال جلو ردبول هم دقیقا همینه, حالا اگر تکلیف بال ها قبل از مسابقه باکو مشخص شه به نظرم مرسدس پول رو میگیره ولی اگر بعد از باکو تکلیف مشخص شه به نظرم پول برا ردبوله چون نیم ثانیه زمان کمی نیست

   • Amirali

    10

    4

    ردبول اگر این نیم ثانیه رو از دست بده شاید بیفته پشت فراری و مکلارن و دوقطبی جذاب فراری مرسدس هرچند با فاصله قدرتی بسیار زیاد مجدد شکل بگیره.ما که مشتاقیم مکلارن هم با دنیل گورکن زودتر به مهمونی اضافه بشه

   • 33🦁Ali

    7

    7

    Amir
    واقعأ شما چطور این شایعات و نظرات أخیر توتو که کارش جز بهم ریختن تیم رقیب و حاشیه سازی درست کردن چیز دیگه ای نیست باور می کنید، هر دور نیم ثانیه کم
    می کنه بیخیال این حرفا نمی دونم چطور محاسبه می کنن جز شلوغ کاری چیزی ندارن یا نظر به مکس میده که اشتباه زیاد داره و همیلتون کم اشتباه هست امسال خوب افتاده رو مصاحبه کردن بجای این حرفا اول بره بالا جلو خودشون اصلاح کنه بعدش گیر بده به بال عقب ردبول که تست قانونی هم گرفته هیچ خلافی درش نیست، حالا دیگه سیستم Das ندارن مشکل گرم کردن نرمترین لاستیک‌ها در این نوع پیستها دارن بعدش میگن هر دور نیم ثانیه ردبول زمان بدست میاره حرفاشون فقط برای خودشون تأئيدیه داره این نیم ثانیه حتی بین ردبول و هاس هم پیش نمیاد در هر دور.
    حالا هم fia فقط تو فرانسه تست میگیره چون تخلفی از ردبول سر نزده که الان جلوگیری کنه با حرفای توتو.
    اینم بگم بعد مسابقه موناکو fia ماشین مکس بردن سنسوراش، ترمز، گاز، قدرت موتور، و بقیه قطعات تست گرفتن همش هم قانونی بود.

   • @sebvr

    8

    6

    این پیست بدون شک بهترین پیست برای استفاده از بال عقب متحرکه و مرسدس خیلی راحت نباید ازش رد بشه ! چون هم فوق العاده برای پیچ ها داونفورس بالایی لازمه و برای کفی درگ کمی لازمه تا سرعت خالص بیشتر باشه ! در هر صورت با این بال عقب کار ردبول از اینی که هست راحت تر میشه ..

   • @sebvr

    8

    7

    علی 33
    بال جلوی مرسدس اگرم مشکلی داشته باشه و ردبول هم بدش نمیاد با بردن بال جلوی مرسدس زیر سوال یه جورایی حواس رو از بال عقب خودش پرت کنه و این یه تکنیک قدیمی هست
    فقط میخواستم بدونم اگه شما لوییس فن بودی بازم میگفتی بال عقب ردبول قانونیه !؟ مطمئنم اینو نمیگفتی علی عزیز !
    در ضمن اونی که با مصاحبه ها سعی میکنه حواس ها رو پرت کنه مکسه نه لوییس ! {{یه خورده خشن شد ولی خب خواستم یه مقدار از لوییس دفاع کنم اشتباه نشه لوییس فن نیستم !

   • Fastboy 44

    9

    6

    شما که همیشه دم از حق و حقیقت میزنین
    چطور به DAS میگین “غیرقانونی”؟!
    اون وقت دلیل غیرقانونی بودن ش چیه؟!
    چون مرسدس ساخته؟!

   • Mahmood.ghaedi

    8

    3

    اگه واقعا نیم ثانیه باشه
    شک نکید فیا غیر قانونیش میکنه
    ب شخصه فکر میکنم نیم ثانیه ب ردبول نمیده ولی خب سود داره واسشون و بهشون تایم میده
    و همین یکی دو دهم هم تاثیر داره تو بعضی پیست ها همین دو دهم میتونه فرقش پول پزیشن باشه یا حتی خط یک استارت زدن یا خط دو استارت زدن

  • Silver Arrows

   7

   5

   ردبول این فصل رقیب قدرتمندیه اما من تصور می‌کنم مرسدس Pole رو با بوتاس خواهد گرفت. مکس دوم و همیلتون سوم.
   اما مسابقه به این شکل به پایان نمی‌رسه! احتمالا همیلتون رده اول

  • Kiarash16

   12

   5

   امیرعلی جان ……
   تو سکتور یک قطعا ردبول از همه سریع تره
   سکتور دو اما فراری از ردبول و مرسدس سريعتر خواهد بود ……(با اختلاف کم)
   اما سکتور سه رو از الان برای مرسدس بدونین ….
   چون سکتور سه اصن پیچه خاصی نداره
   جز یکی دوتا ………

   در کل به نظرم نتیجه تعین خط اینطوریه …..

   مکس
   بوتاس
   شارل
   لوئیز ……

   مطمئن باشین شارل تو سه راننده برتر تعین خط تموم می کنه ………

   بینوتو برای جبران ریسه موناکو هم که شده ……
   قطعا اپدیت های قوی ای اورده …….

   اما روزه ریس مرسدس ها خیلی خیلی قوی خواهند بود ……
   و قطعا اجازه برد رو به مکس نمیدن ……

   • Amirali

    5

    6

    درود بر شما.با نظر شما به جز بخش لوییس موافقم فکر میکنم شارل جوان آنها چهارم باشه و لوییس سوم:)

   • SIAMAK

    13

    1

    امیرعلی جان ، جسارتا یه توضیح کوچولو :
    شارل جوان “ما ” …
    جورج جوان ” آنها “…
    لوئیس نسبتا جوان ” شما ”
    درستش از نظر استاد جینگوزز اینطوریه ! :))

   • |ZXE-LECLERC16|

    10

    2

    تاریخ نویسان می گویند بر سر استفاده از «آنها» و «ما» در دوره پارینه جینگوزی در دنیای موتوراسپورت اختلافات بین علما و دانشمندان بسیار زیاد بوده است…😂😂😂😂

   • ایرن

    9

    5

    من از زمان ارائه آپدیت ها خبر ندارم. اما یه جوری میگی بینوتو آپدیت میاره که صبح روز بعد از مسابقه موناکو بینوتو با رفقا نشسته بودند سر میز صبحانه و داشتند از موناکو حرف میزدند و یکی گفته باید برای جبران موناکو یه کاری کنیم و بینوتو یه لامپ از این لامپهای قدیمی زمان ادیسون روشن شده از جاش برخواسته و با صدایی حماسی از اعماق وجودش گفته: یافتم. باید آپدیت بیاوریم!!!
    بعد بهع بقیه گفته زودباشین بساط صبحونه رو جمع کنید که باید چند تا آپدیت خفن برای مسابقه بعدی آماده کنیم. اونایی هم که خواب موندن رو بیدار کنید کار داریم زیاااد.

   • مهدی

    1

    9

    کی؟!!!!!! :/بینوتو؟

   • Amirali

    6

    3

    خوشحالم که از برگشت مکلارن حرف زدید.ما هم امیدواریم.هم به خودرو های عادی مکلارن علاقه مندم و هم بخش موتوراسپورت.

   • Kiarash16

    7

    5

    مکلارن ها هیچ شانسی برای رقابت با
    مرسدس،ردبول یا حتی فراری
    تو تعیین خط ندارن
    و رقیب اصلیشون آلپینه……..و کارلوس ساینزه .

    مکلارن ها تو ریسه بحرین
    که ۹۰ درصد مستقیمی بود
    از شارل شکست خوردن ‌……

    اما تو این پیست …..گریپ و آیرودینامیک و پاوریونیت ……نقش تقریبا برابری دارن

    سکتور ۱ ایرودینامیک
    سکتور ۲ گریپ
    سکتور۳ پاوریونیت ……..

  • (Mahdi (CL16

   4

   5

   بنظر من صد درصد باید منتظر تمرین ها باشیم هنوز هیچ کدام از مواردی که من در زیر لیست میکنم قطعی نیست

   اپدیت های فوق العاده ی فراری

   نیروی فوق بشری ورشتاپن و ردبول بعد از سالیان سال

   تجدید قوای مرسدس بعد از شکست مفتضحانه در موناکو

  • Amirali

   9

   6

   بدبخت فصلی که بهترین رویکیش سونودا باشه هامون عزیز
   شوماخر داره از اون عقبا میاد و به نظرم با یک ماشین خوب میتونه کار های جالبی انجام بده

  • Kiarash16

   9

   4

   انصافا سونودا افتضاحه …….
   برخلاف نظر شما
   به نظرم مازپین داره پیشرفت میکنه …….
   ریسه اول دوم تو تمام تمرین ها اسپین میشد
   ولی الان کمی بهتر شده …..
   ریسه قبلم که میکو اندرکات کرد

   • @sebvr

    13

    1

    اقای کیارش عبور مازپین اندرکات نبود! دستور تیمی بود دوست من

   • raha

    4

    5

    اینکه یک راننده فرمول یک بعد دو یا سه مسابقه اسپین بشه و بعد تازه پیشرفتش این باشه که اسپین نشه بهش میگن پیشرفت کردن ؟؟😄

   • (Mahdi (CL16

    3

    5

    بد ترین راننده های فعلی پیست
    یوکی سونودا و نیکیتا مازپین

  • mrz_ir

   5

   4

   سونودا رو میشه حتی پایینتر از مازپین قرار دادش
   فقط یه ف.ک بلده بگه
   حیف اون ماشین که این بشر رانندشه واقعا میک لیاقت ماشین خیلی بهتری رو داشت
   ماشینی در حد خود فراری حتی

 2. NICO ROSBERG-06

  6

  6

  دوست دارم تو یکی از۳تا تمرینات باکو از ألبون استفاده کنه ردبول .. برام جالبه تایمی که با ماشین امساله ردبول تو باکو میزنه رو ببینم.. باتوجه به اختلافاتی که بین هوادارای آلبوم و پرز هست برام جالبه
  اما گذشته از همه اینا خیلی دلم میخواد دنیل با مک لارن بین شیش نفر اول تایم بزنه و تو ریس هم امتیاز بالا بگیره این برای بازیابی اعتماد بنفسش با مک لارن خیلی می‌تونه مؤثر باشه..اگه دنیل بتونه با مک لارن مچ بشه قطعا اون بالا هیجان زیادی تو هر ریس میبینیم برای کسب جایگاه و حتی سکو..
  راسل هم به نظرم تو باکو بتونه عملکرد خوبی داشته باشه تو تو اعلام کرده که اگه مرسدس میتونست از۳صندلی استفاده کنه برای هر مسابقه،صندلی سومش قطعا به راسل می‌رسید نه مکس..که به شخصه فکر میکنم این در جهت سیاستهای حمایتی مرسدس از رانندگان جوانشونه اما باتوجه به اینکه هردو راننده فعلیشون سال آخرقراردادشونه (منظور،قرارداد یکساله دارن)باید دید اگر فصل بعد لویس یا بوتاس از یکی از این دو صندلی کنار گذاشته بشن آیا این حرف توتو به واقعیت میپیونده یا نه.. چون کمتر کسی استعداد ورسشتفن و زیر سوال میبرد و به نظرم مکس تنها در صورت قهرمانی امسال باردبوله که احتمالا برای مدت طولانی با ردبول،موندگار بشه .

 3. امید نورمحمدی

  8

  12

  گویا دوستان شوخی میکنند. ست آپ بر اساس گین اف 1 ؟! تعیین سطح راننده ها بر اساس بازی که میکنیم؟! اساتید! از خودتون مایه بزارید! چرا میگید “همه میدونن مکس …” !!!
  بی ادبی با کلمات توهین آمیز یک بحثیه و توهین به شعور دیگران یک بحث دیگه.
  بر اساس آنچه تا امروز و طی 8 فصل اخیر اتفاق افتاده شانس مرسدس و همیلتون در این پیست بالاست و بوتاس هم طبق گفته یکی از دوستان میتونه شگفتانه این مسابقه باشه.
  فراری هم نا امید نیست و اگر برای سکتور 3 بتونن اختلافشونو کمتر کنند قطعا نتیجه خوبی خواهند گرفت.

   • @sebvr

    12

    3

    اقای نورمحمدی من فکر میکنم برداشت شما از حرف امیر علی اشتباه بوده و ایشون منظوری نداشته و بیشتر یه مثال قابل درک زده ! در هر صورت امیدوارم تونسته باشم شفاف سازی کرده باشم تا این بحث ادامه دار نشه ممنونم

  • Amirali

   14

   3

   امید جان نور محمدی از شما انتظار نداشتم برداشت اینطوری از حرف من بکنید.من عرض کردم ستاپ نادرست میتونه تاثیرات زیان باری داشته باشه و در همون بازی هم مشهود بود.نه گفتم تیم فرمول یک با بودجه ب400 میلیون دلاریش میاد از روی بازی شصت دلاری ستاپ میچینه و نه هیچ چیز دیگه ای.هرحال شاید بنده بد مفهوم رو رسوندم که این همه برداشت اشتباه شده و به نوبه خودم عذرخواهی میکنم.شما هم بهتره کم کم این ادبیات تهاجمی موجود در متونتون رو بذارید کنار.توهین به شعور مخاطب هم که جوابشو بالا دادم کاملا برداشت شما غلط بوده.
   در مورد از خودم مایه گذاشتن به نظرم حرفی از همه زده نشده و فقط نوشتم کارشناسان.و من از هیچ کارشناسی جز رقبایی که توسط همیلتون آزار دیدن نشنیدم که مکس بهتر باشه.که نظر اون رقبا هم میتونه مغرضانه باشه و هم میتونه نباشه یعنی به اعتبارش خیلی هم اطمینانی نیست.

   • داریوش

    8

    10

    ۳۵ تا کامنت ، ۱۱ تاش از استاد امیر علی هست
    دادش ما پذیرفتیم ، همیلتون از همه بهتره ، مکس از ایشون ضعیفتره
    فتل فن ها هم به دو شقه ی با اصالت و بی اصالت تقسیم میشن
    داداش یکم وا بده ، یه استراحتی بکن

   • |ZXE-LECLERC16|

    7

    2

    امیرعلی جان یعنی بیوگرافیت😂😂

   • (Mahdi (CL16

    4

    4

    دوست عزیز ستاپ چیدن نه شانسیه و نه قطعی
    اگه موناکو ۲ هفته پیش رو یادتون باشه ردبول به ستاپ بسیار عالی ای رسید و مرسدس اصلا نتونست ستاپی برای این پیست پیدا کنه
    اینها شانس نبودن و ردبول هم دلش خوش نبود
    طبق یکی از مطالبی که همین سایت چند وقت پیش گذاشت رسیدن به ستاپ برای تیم های فرمول یک یه هنره که تنها بوسیله دور (لپ) های زیاد و صحیح بدست میاد و این حکم طلا رو برای هر تیم داره

   • Amirali

    8

    1

    بله رفیق ما اهل برقی شدن نیستیم تا وقتی خود همون برق از نیروگاهی با سوخت های فسیلی به دست میاد:)))))
    داریوش جان به شما هم جوابی نمیدم همین که قبول کردی که کاملا اشتباه کردی برای من کافیه وگرنه حرف تعداد کامنت رو نمیزدی.

 4. SUPER FAST 16

  8

  2

  پل پوزیشن،پول پوزیشن مسائله این است.؟
  شارل جوان ما و تیم محبوب ما باید همون نصفه ناکامی که تو موناکو داشتیم رو تو باکو با یه نتیجه خوب از ذهن هامون بشوره ببره.

 5. |ZXE-LECLERC16|

  5

  3

  دوستان قوانین و امتیازبندی لیگ فانتزی برای 3 گرندپری دارای اسپرینت ریس اومده و یه کم نگران کننده است! ببینید شما در آخرهفته معمول درست لحظه شروع کوالی تیمتون قفل میشه(یعنی چند ساعت بعد تمرین سوم) اما برای این گرندپری ها موقع کوالی ریس اسپرینت قفل میشه یعنی بعد تمرین اول! و اما امتیاز بندی:
  Sprint Qualifying
  Finished Race
  1 pt
  Per Position Gained (max. +5 pts)
  1 pt
  Finished ahead of team-mate (driver only)
  2 pts
  Fastest lap (driver only)
  3 pts
  Per Position Lost (max. -5 pts)
  -1 pt
  Not classified (driver only)
  -5 pts
  Disqualification from Sprint Qualifying (driver only)
  -10 pts
  Sprint Qualifying Position Bonuses
  1st Place
  10 pts
  2nd place
  9 pts
  3rd place
  8 pts
  4th place
  7 pts
  5th place
  6 pts
  6th place
  5 pts
  7th place
  4 pts
  8th place
  3 pts
  9th place
  2 pts
  10th place
  1 pt
  در ضمن رده های اسپرینت کوالیفاینگ توی اون امتیاز هایی که بر اساس عملکرد پیوسته راننده محاسبه می شه، لحاظ نمیشه.

  • (Mahdi (CL16

   5

   2

   توجه توجه

   دوستان لطفا کمک کنید نمیتونم برای لیگ فانتزی در واقع خود فرمول یک اکنت بسازم و همش میپره بیرون داخل سایت هم میگه درحال حاضر همچین کاری امکان پذیر نیست
   چکار کنم لطفا جواب بدین

   • Amirali

    5

    2

    سلام مهدی جان.منم از 2019 تیم دارم اصلا نمیدونم چی شده اوضاع تیمه چون همون موقع هم خیلی بلد نبودم یک چیزی ساختم فقط.ولی نمیتونم برم توی اکانتم اصلا.با اینکه رمزش هم یادم رفته ولی به اون مرحله نمیرسه اصلا چون پسووردش سیو هست فکر کنم.

  • SIAMAK

   10

   1

   به نظر منهم کمتر ممکنه میک مثل پدرش یک اسطوره بشه ، مگه اونکه یک اراده قوی ، ساپورت گسترده و دستهای پشت پرده !! در تشکیلات فرمولا وان تصمیم بگیره تا اونو بولد کنه و ازش یک اسطوره تازه خلق کنه ! در اینصورت موفقیت این پروژه فرضی به استعداد و کاراکتر قوی نیاز داره که میک هنوز فرصت ارائه و به نمایش گذاشتنش رو نداشته .

   • Amirali

    6

    1

    با استاد سیامک موافقم

   • SIAMAK

    9

    1

    امیرعلی جان .
    پاهای ناتوان بنده حقیر توانائی تحمل سنگینی کلمه استاد را ندارد !
    همانطور که قبلا هم به کرات متذکر شدم ، حضورم در اینجا فقط با انگیزه یادگیری مطالب تازه و ندانسته است .
    علی الحال از مرحمت و تعارف شما ممنونم .

   • Amirali

    1

    0

    بله بنده هم هیچوقت برای هرکسی کلمه استاد رو استفاده نمیکنم ولی طی این دوسالی که اینجا در خدمت دوستان هستم اونقدری مطلب یاد گرفتم که بتونم به شما بگم استاد.به هرحال تواضع شما واقعا ستودنیه.

  • (Mahdi (CL16

   5

   1

   در پاسخ به حسین ۱۳۸۲

   طبق مقالات و گزارشات گزارشگران و تحلیگران معتبر پتانسیل کافی در میک شوماخر (به اندازه پدرش) دیده نمیشود

   یک کلمه ترجمه م با اصل جمله مو نمیزنه

  • raha

   7

   1

   تا اونجایی که من از کامنت شما فهمیدم اینه که
   Pool به فارسی میشه استخر و فکر نمیکنم تو فرمول یک کاربرد داشته باشه
   ولی pole position که به فارسی پول پوزیشن مینویسن البته اگر سوالتون رو درست فهمیده باشم

   • SUPER FAST 16

    4

    4

    به فارسی مینویسن پل میخونن پول .از فکر کنم ضمه بالای حرف پ استفاده میشه.

   • بهزاد زمانی

    10

    1

    یک تفائتی هست در تلفظ صدای ضمه اُ با صدای اُو که د.می کشیده تر تلفظ میشه. Pole رو پل مینویسن پُل میخونن. پول برای وجه رایج و استخر و غیره استفاده میشه. متاسفانه دیده میشه بعضی دوستان اظهارنظرهای فضایی میکنن و کلی هم ادعاشون میشه اما در نگارش و املای کلمات اشتباهاتی دارند که آدم شک میکنه در توانایی خوندن و نوشتن این دوستان. اشتباهات لپی رو میشه نادیده گرفت چون همه از این دست تپق ها دارند ولی وقتی تکرار میشه چیز دیگری رو میرسونه

   • SIAMAK

    8

    1

    جناب زمانی .
    در تائید نظر محترمتون ، وقتی ” نسبت ” بارها و نه یکبار ” نصبت ! ” نوشته بشه ، وقتی ” امسال ” دریک متن بدفعات ” امثال ” درج بشه ، واقعا گویای اینه که زبان فارسی در موقعیت تهدید جدی قرار گرفته !! واژه های پل ( pole ) و پول ( pool ) که جای خود دارد ! خدا آخر و عاقبت همه ما و زبان شیرین پارسی را ختم بخیر کند !

  • Amirali

   7

   0

   من خودم تا الان مینوشتم پول برای Pole ولی با توجه به حرف شما فکر میکنم استخرباید بشه پول و Pole باید بشه پل.البته از بدی های تبدیل کلمه به زبان و گویش متفاوت همینه.هیچکدوم از این دوتا کلمه تلفظ درست Pole رو نمیرسونن.

   • بهزاد زمانی

    9

    0

    جناب امیر علی pole در فارسی سالهاست که پل نوشته میشه و پل هم خونده میشه. گزارش انگلیسی رو هم اگر گوش کنید یا اگر به فونتیک آکسفورد مراجعه کنید به اینگلیسی هم پُل خونده میشه نه پوُل

 6. Mehriar Salehi

  14

  1

  چقدر بحث و پیش بینی درباره پل پوزیشن! جالبه چون ریت برنده مسابقه از پل پوزیشن تو این پیست فقط ۵۰٪ بوده بخاطر امکان نسبتا بالاتر سبقت گیری و اتفاقات زیاد ریس.
  ریت تبدیل پل به برد طی این فصل هم ۲۰٪ که نشون دهنده تفاوت ریس پیس و آلتیمیت پیس، نقش پیت وال و اشتباهات راننده هایت.
  درکل شاید پل پوزیشن حداقل تو این ریس خیلی هم تعیین کننده نباشه.

  آپدیت های تیمها هم جالبه.
  مرسدس ساسپنشن جلوی مخصوص موناکوش رو برداشته، برگشته به کانفیگ قبل موناکوش.تقریبا وابت از اول فصل.
  آستون مارتین، مک لارن، آلفاتائوری بال عقبهای مدیوم/لو دانفورس آوردن.
  آلپین هم همینطور البته + تغییراتی تو بال جلوش.

  جالبترینشون ردبول هست که بال عقب خیلی تهاجمی آورده.۲ ورژن با یک فلسفه طراحی.هردو رو میشه گفت پایینترین دانفورس رو بین بال های عقب این آخر هفته دارن، یکیشون حتی نازک تر در قسمت مین پلیت.

 7. Amin

  5

  2

  سلام دوستان. یه جا دیدم برای تست بال عقب تو باکو ۲ تا نقطه زرد به بال عقب ماشین ها اضافه کردن تا تغییر حالت شون رو تست کنن. درسته این خبر؟
  اگر واقعا تست کنن و ردبول رد بشه از کی امکان داره استفاده از این بال شونو ممنوع کنن؟

  • Mehriar Salehi

   7

   1

   بله البته این یک آزمایش قبل از تغییر عدد لود تو تست هست که برای ریس فرانسه اعمال میشه…اینارو گذاشتن صرفا که تو آنبورد رو به بال عقب میزان حرکت بال عقب بصورت بصری هم مشخص باشه.تست جدید برای فرانسه هست.

   • Amin

    6

    1

    مرسی آقا مهریار👌

  • Kiarash16

   4

   3

   پیشبینی هام تقریبا درست بود …….
   سکتور دوی بنفش از شارل
   سکتور یکه بنفش از مکس ……
   و مرسدسم مشخص بود نمی خواد قدرتشو رو کنه ……وگرنه سکتور سه بنفش میزدن !!

   دیدیم که مکس و شارل سکتور سه های زرد ثبت کردن …….
   کاملا مشخصه که قدرتشونو رو نکردن …

   البته بهتره لاندو رو دست کم نگیریم
   سکتوره یکه و دو بنفش و ثبت کرد ……
   ولی اشتباه کردو تایمش ثبت نشد …..

   اما بعید میدونم بازم به گرده پای مکس و شارل برسه …….‌..

   در کل رقابت پول پوزیشن بین مکس و شاهزاده موناکویی و لوئیزه …..

   لاندو و کارلوس و دنیل و والتری و پرز
   بر سره رده های بعدی رقابت می کنن …..

   بخاطره پرچم زرد های فراوان ……
   باید منتظر اتفاقای غیرمنتظره تو تعیین خط باشیم …….

   در کل مسابقه و تعیین خط جذابی پیش رو داریم

   • Erfan

    5

    3

    به نظر من در حالت معمول چارلز شانسی برای پول نداره. رقابت بین مکس و لوییسه وشاید بوتاس هم بهشون ملحق بشه. چارلز همینکه جلوی لاندو تموم کنه خوبه

   • Kiarash16

    4

    2

    Erfan
    ریسه موناکو هم همینو می گفتین……
    ولی شارل پول گرفت
    تازه با یه تمرین کمتر نسبت به بقیه…….

    ولی خوب منطقی که بخوایم بگیم ….
    رده سوم براش مناسبه
    یعنی پشت لوئیز و مکس ……

  • @sebvr

   2

   0

   فکر میکنم دلیل پرفورمنس خوبشون اینه که این پیست هم مثل موناکو خیابونیه ولی با کفی بلندی که داره این نتیجه یکم قابل تامله !

دیدگاه خود را بیان کنید