فرمول یک ایرانمکس ورشتپن از شکست خوردن در مقابل مرسدس در طول رقابت فرمول یک اسپانیا 2021 تعجب نکرد و قبل از مسابقه انتظار این موضوع را داشت.

مکس ورشتپن در دور ابتدایی رقابت بارسلونا 2021 طی یک حرکت جسورانه جایگاه اول را از لوئیس همیلتون گرفت. از آنجا به بعد شاهد رقابت این دو راننده بر سر جایگاه اول بودیم اما در نهایت تیم فرمول یک مرسدس دست بالاتر را داشت.

تیم مرسدس در طول رقابت تصمیم گرفت استراتژی خود را تغییر دهد و استراتژی این تیم تحت مدیریت جیمز وولز به دو بار توقف تغییر کرد و همیلتون در دور 42 به پیت رفت.

تیم ردبول به جای کاور کردن همیلتون و به پیت آوردن مکس، ترجیح داد در پیست بماند. اما در نهایت راننده بریتانیایی مرسدس فاصله 23 ثانیه ای را جبران کرد و شش دور مانده به پایان رقابت، از مکس ورشتپن سبقت گرفت تا نود و هشتمین پیروزی خود در فرمول یک را به ثبت برساند.

مکس ورشتپن نگاه واقع بینانه ای به این قضیه داشت و با توجه به لاستیک های انتخابی تیم ها، انتظار رسیدن همیلتون را داشت:

این تقریبا قابل پیش بینی بود. او با لاستیک های سافت سریع تر بود و ما هم روی مدیوم بودیم. در نتیجه او سرعت بسیار بیشتری داشت و می توانست در بازه یک ثانیه ای بماند.

کار زیادی از ما ساخته نبود. آنها برای توقف دوم به پیت رفتند و من همان لحظه فهمیدم که همه چیز تمام شد چون همان موقع هم با لاستیک هایم مشکل داشتم و او با هر دور نزدیک می شد. کاری از من ساخته نبود.

ما مشخصا سرعت کمبود سرعت داشتیم. در هر صورت من تمام تلاشم را کردم.

در نهایت مکس ورشتپن گفت که به نظرش مرسدس در تمام این آخر هفته سریع تر بود و به نظرش همچنان فضای زیادی برای پیشرفت ردبول وجود دارد:

ما جایی که میخواستیم باشیم، نیستیم. ما همچنان باید تلاش کنیم و به بقیه برسیم چون در حال حاضر کمی کند تر هستیم. اما در مقایسه با سال قبل، پیشرفت زیادی کرده ایم.

 

250 دیدگاه

 1. Lh44

  15

  8

  تموم شد دیگه 2022داره از راه میرسه و اصلا مشخص نیست از فصل 2022کی میتونه موفق بیرون بیاد.
  ممکنه مکلارن بیاد که سال به سال داره بهتر میشه ممکنه فراری رو دست همه بزنه، یا ممکنه مرسدس اول فصل جالب ظاهر نشه ولی تو دوسه تا ریس اول دوباره سلطه رو به دست بگیره راجع 2022هیچ نظر قطعی نمیشه داد

   • Lh44

    12

    4

    نظر رو میتونم بدم ولی نمیتونم تضمینش کنم

   • Amir

    13

    1

    مکس داره نظراتشو نسبت به راننده دوم تیم تغییر میده بعد کوالی ابوذبی پارسال که البون خط ۴ بود بهش گفتن نظرت جیه راجب اینکه البون حالا کمکته گفته بود ما راه خودمون رو میریم حالا کسی هم دنبال کرد , کرد . ولی دیروز طوری حرف زد که یه جورایی گفت که چون مرسدس دو تا ماشین بالا داره تو استرادژی کاری از ما بر نمیومد و حتی اگه زود تر پیت میومدیم کاری ازمون بر نمیومد , و این مفهوم رو رسوند که برای استرادژی خوب و برد به پرز در بالا نیاز داریم

   • Engineer

    11

    3

    Amir
    وجود پرز خیلی ضروریه
    کمترین کمکش فشار روی مرسدس ها و باعث اشتباه کردنشونه.

    پس ببین چقدر میتونه توی استراتژی خوب ردبول تاثیر بزاره و برعکس دست مرسدس رو محدود کنه.

   • Erfan

    6

    3

    وتل کجایی

  • داریوش

   18

   2

   اگر سرجیو توی فاصله ی زیر ۲۰ ثانیه پیشتاز ها بود ، هرگز مرسدس این مسابقه نمیبرد
   یکم زوده واسه تسلیم شدن ردبول ، ماشین ها حدودا برابر هست ، یک مسابقه مرسدس ها یکم بهتر هستند و یک مسابقه ردبول
   بنظرم یکم دیگه باید بهش فرصت داد (( هر چند بشخصه هیچ وقت از پرز خوشم نیومد ، مخصوصا وقتی که توی سنگاپور نمیتونست از اریکسون رد بشه و اون کار زشت کرد ))

   • Mercedes amg

    11

    7

    آقا این جمله مرسدس هرگز نمیبرد و از کجا میاری ؟ مکس که خودش تو پیست در حال رانندگی کردن بوده و چند ساله با لوئیس رقابت داره از نزدیک میبینتش باهاش دست میده یک چند باری هم همیلتون ازش تو مسابقات سبقت گرفته
    ایشون می گویند زمانی که متوجه استراتژی مرسدس شدم دریافتم همه چیز تمام شده و حتی سرجیو پرز و هفت هشت راننده کمی دیگر و دست غیب هم نمیتواند جلوی مرسدس را بگیرد حالا حی بیایید توجیح کنید و هر بیست دقیقه یکبار یک بهانه جدید برای به زانو درآمدنتون جلوی مرسدس بسازید
    بابا خسته شدیم از این توجیحات کودکانه…

   • Milad SV5

    6

    7

    مکس این ریس رو نه به استراتژی ردبول و نه به سرعت مرسدس
    بلکه به عقب موندن پرز باخت

  • Mmd9024

   7

   2

   من فکر میکنم اگر ردبول و مکس امسال هم نتونن قهرمان بشن به این دلیل که یه شرایط مشابه فراری و آلونسو دارن که تیم فقط حول محور مکس هستش و ماشین فقط با بیشترین نظر و طبق توانایی ورشتپن ساخته میشه قشنگ میشه اینو حس کرد از رفتن دنیل ریکاردو از تیم و ناموفق بودن گسلی و آلبون توی تیم و امسال هم پرز . یه مصاحبه از پرز خوندم که حتی ماشینو با تنظیمات مکس میرونه و فعلا بهترین کار همینه براش

   • Rami

    0

    4

    مکس اگه دوست داره قهرمان بشه باید بفکر قرارداد بعنوان راننده مرسدس باشه تمام…

  • بوتاس فن!!!

   9

   2

   این حرف مکس،دقیقا منو یاد مصاحبه پارسال فتل انداخت که گفت من از لپ شدن توسط همیلتون تعجب نکردم.(خطاب به خبرنگار)شما تعجب کردی؟؟

  • 🏁Parsa16

   17

   7

   بسه دیگه،مکس و خیلی بزرگ کردید
   مکس جوابمونو قرار بود بده،اما دید که هنوز در حد لوییس همیلتون نیست
   میدونید. که من لوییس فن نیستم،از مکس هم بدم نمیاد،ولی باید واقع گرا باشیم،نه اینکه با یکسری بهانه چشممون رو روی واقعیت ببندیم
   به نظر من مکس نه تنها از لوییس بهتر نیست،بلکه بهترین توی جوانان هم نیست،عملکردشو با عملکرد لکلرک و راسل تو اون ماشینی که دوری یک ثانیه(کم کم ۱ ثانیه)کندتر از مکسه ببینید

   • 🏁Parsa16

    16

    6

    یک دوستی بود میگفت مکس از سنا و شوماخر و همیلتون و جیم کلارک هم بهتره😂😂
    دوست من،مکس تو نسل خودش(نسل جوان های الان)هم بهترین نیست چه برسه به شوماخر و کلارک و سنا و …

   • 🏁Parsa16

    12

    6

    مكس تا٢٠١٨كى بود اصلا؟
    اون فصل ريكياردو رو نابود كردن براى مكس،با اختلاف ٢امتياز چهارم شد
    ٢٠١٩به خاطر افت سب و شيرين كاري هاى فرارى سوم شد
    ٢٠٢٠كه فرارى رفت به فنا،باز هم نتونست از سومى بياد بالاتر
    ٢٠٢١ هم با اين همه ادعا و ماشين خوب،هيچى

   • الهه انصاری

    12

    1

    واقعا مقایسه راننده ها اونم تو ماشین متفاوت کار درستی نیست
    من اگر چه تو نسل جدید چارلز رو بهتر میدونم
    اما
    جدی ترین و شاید تنها تهدید برای مرسدس و همر فعلا همین مکسه

   • Amir

    9

    2

    تو ۲۰۱۸ هم اگه دی ان اف های ریکاردو اونقدر نبودن اختلاف با مکس حدود ۱۵ امتیاز بود , با اینکه کل تیم نیم فصل دوم طرف مکس بود

   • Ali

    3

    0

    مکس رو کسی بزرگ نکرد…مکس خودش بزرگه…مطمئن باشید با سن و سال و نبوغی که داره فوق ستاره بعدی دنیای فرمول یک بعد از شوماخر و همیلتون جناب مکس وستپن خواهد بود و پیش بینی من اینه که حتی رکوردهای همیلتون رو خواهد زد…کافیه فقط یکبار قهرمان فصل بشه بعد دیگه نمیشه قهرمانی رو ازش پس گرفت…امسال بوضوح میبینید که چقدر پخته تر از فصلهای قبل داره رانندگی میکنه

   • ferarri

    2

    0

    بچه ها یچیزی رو فراموش کردین .
    درسته طرفدار فراری ام ولی منکر قدرت زیاد همیلتون و مرسدس با هم نمیشم .
    یادمه قبل این فصل همه میگفتن مکس و لکلرک و راسل با استعداد ترینان .
    حالا که مکس با همیلتون رفته تو رقابت تنگاتنگ ، و مطابق انتظار همیشه نمیتونه همیلتون رو شکست بده ، همه دارن میگن مکس بی استعداده .
    نمیخوام بحث ماشین برابر و … بیارم وسط . ولی اگه به لکلرک و راسل هم این ماشین ردبول رو بدن و بهش بگن همیشه همیلتون روببر ، قاعدتا نمیتونه .
    فنای همیلتون میگن مکس ضعیفه و بی استعداده و … و چون تعدادشون زیاده نظراتشون زیاد لایک میخوره . ولی باید بدونیم مکس هنوز خیلی در مقابل همیلتون بی تجربه است و تازه ی فصله تو رقابت دونفره رفتن .
    تازه ما همیشه ردبولو با پیت استاپ های سریع میشناسیم . ولی همه چی پیت استاپ نیست و این رو تیم مرسدس نشون داد به ردبول که فقط روی ماشین تمرکز نکنن . بلکه یکمم روی استراتژی و فکرشون تمرکز کنن.
    در کل میخوام اینو بگم که ۱۰ درصد احتمال داره مکس امسال بتونه همیلتون رو شکست بده . حداقل تا اینجا که همه چی اینو نشون میده .

  • h.e.s.a.m 4️⃣4️⃣

   4

   2

   اقا یه سوال
   دوستان به نظرتون وقتی مازپین واسه بار دوم لپ شد متوجه شده که ۲ دور لپ شده یا از خودش پرسیده که : عهههههه من کی از لوییس همیلتون رد شدم که الان اومد از کنارم رد شد 🤨🤨🤨🤨🤨

  • Amirali

   3

   0

   THE MINDBLOWER دلمون برای نظرات منطقی و منصفانت تنگ شده رفیق اگر هنوز به سایت سر میزنی یک چیزی بنویس.همه قدیمی ها دوباره اومدن شما هم یک سری به کامنت ها بزن.

 2. Mmd9024

  7

  1

  من فکر میکنم اگر ردبول و مکس امسال هم نتونن قهرمان بشن به این دلیل که یه شرایط مشابه فراری و آلونسو دارن که تیم فقط حول محور مکس هستش و ماشین فقط با بیشترین نظر و طبق توانایی ورشتپن ساخته میشه قشنگ میشه اینو حس کرد از رفتن دنیل ریکاردو از تیم و ناموفق بودن گسلی و آلبون توی تیم و امسال هم پرز . یه مصاحبه از پرز خوندم که حتی ماشینو با تنظیمات مکس میرونه و فعلا بهترین کار همینه براش

 3. Farzad🏁

  13

  5

  استراتژیست های ردبول اگه بخوان اینجوری کار کنن همیشه بازنده هستن باید خیلی باهوش تر از این حرفا باشن .
  مکس فوق العادس و انتقادی بش ندارم .
  اما پرز ، همین پرز باعث میشه امسال هم مرسدس دوباره قهرمان شه ، اگه بخوایم با بوتاس مقایسش کنیم ، بوتاس واقعا خیلی بهتره ، نمیدونم چرا هیچ فشار و انتقادی به پرز وارد نمیکنه ، میگی نمیتونی با ماشین کنار بیای خیلی خوب خدافظ !

  • مصطفی

   7

   35

   بوتاس بهتره از پرز؟! به نظر من که بوتاس حده اقل از 10 تا راننده اول ضعیف تره، بماند که راسل که الان پایینای جدوله پارسال تو اون تک مسابقه خیلی چیزا رو ثابت کرد، پرز فرصت میخواد به همون دلیل که ساینز و فتل فرصت میخوان، شاید دوستان طرفدار همیلتون بدشون بیاد ولی هنوزم ماشین مرسدس از همه ماشینا بهتره عملکرد بالانس در مستقیمی ها و سایر نقاط پیست که ماشین ردبول هنوز کامل بالانس نیست،

   • Farzad🏁

    11

    9

    کاملا منطقیه ، یه چیزی هست به اسم جدول امتیازات که عیار هر راننده رو نشون میده ، طرفدارای مرسدس برا چی ناراحت بشن ؟منم قبول دارم که ماشین مرسدس کمی بهتره شما اختلاف زمانی که همیلتون اول شد رو ببین .

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    18

    4

    عیار راسل رو هم تو بحرین و هم تو ایمولا دیدیم
    و فهمیدیم ریس بحرین کلا مستقیمی بود.
    شما از یک تک مسابقه نتیجه گیری کردی؟
    درسته راسل خیلی خوب هست در کنارش هنوز ضعف هاش دیده نشده هنوز تحت فشار عملکردش رو ندیدیم.

    و میشه لطف کنی بگی اون سایر نقاط دقیقا کجا هستن؟

   • بوتاس فن!!!

    8

    0

    شما اصلا نظرت منطقی نیست.جدول امتیازگیری راننده ها تنها منبع قابل اطمینان برای مقایسه راننده هاست که بوتاس الان از بقیه به جز ۲ نفر بهتره.نکنه میخوای بوتاس با ماشین هاس مهارت رانندگیش رو بهت نشون بده؟؟

   • NICO ROSBERG-06

    5

    2

    مصطفی
    راجع ب بوتاس شدیدا اشتباه می کنی.
    بوتاس و دور ننداز.

   • محمد یاسین

    8

    1

    اقا فرزاد جدول امتیازات عیار راننده ها رو تا حدودی نشون میده مثلا شما باور میکنی که بچه ای مثل اوکون ( که با استعداد هم هست ) سطحش از سه قهرمان جهان یعنی آلونسو و سب و کیمی بالا تر باشه ( والا اگه به جدول نگاه کنیم باید همچین برداشتی کنیم )

   • Farzad🏁

    5

    5

    آقا محمدیاسین
    جدول امتیازات رو برای مقایسه دو تیم مرسدس و ردبول عرض کردم چون تقریبا ماشینهاشون برابره .
    و گرنه که اگه مثلا سب بشینه پشت ماشین پرز از همیلتون هم سبقت میگیره .

   • ferarri

    1

    1

    FARZAD🏁
    بنظر میاد مسابقه رو ندیدی درسته ؟ چون این فاصله زمانی یکی بخاطر اشتباه واضح استراتژیست های ردبول بود ، یکی‌هم بخاطر اینکه مکس میخواد سریعترین دور رو بزنه

  • Erfan

   16

   4

   پرز رو نباید با بوتاس مقایسه کرد. هیچ وجه اشتراکی ندارن. پرز رو باید با راننده های قبلی ردبول مقایسه کرد که به نظر از قبلیا بهتر بوده تا همینجا

   • Farzad🏁

    14

    3

    امسال ردبول داره با مرسدس مدعی رقابت میکنه پس باید مقایسه بشه .
    از تیم ردبول نا امید میشم اگه نخواد هیچ انتقادی به پرز بکنه .

   • Lh44

    11

    1

    جنگ قهرمانی بین ردبول و مرسدسه مرسدس اوله راننده ها هم جنگ بین مکس و لوییسه این دوتا رو کاری ندارم چون تو یه سطح دیگه ای دارن رانندگی میکنن
    اونایی که میگن پرز بهتره از بوتاس جواب بدن بوتاس تو جدول قهرمانی چندمه و پرز چندم فصل که تموم بشه هرچی هم بحث کنید فایده نداره با بحث کردن سر این که کی بهتره کسی قهرمان نمیشه یا تویه میان جدول بالاتر از حریفش تموم کنه .
    جنگ بین اول دومی فعلا بین مکسو لوییسه سومی و چهارمی هم ولتری چکو که مرسدسا فعلا حریفاشونو شکست دادن بحث ماشین قوی تر رو هم خدایی شروع نکنین

   • Max33vr46

    11

    21

    خدایی شروع نکنیم چون مرسدس برتره حالا باشه ما بحثو شروع نمی‌کنیم ولی واقعیت عوض نمیشه

   • Mahmood.ghaedi

    8

    3

    Farzad
    خودت ناراحت نکن عزیز ازشش رو نداره نکن اینکار با خودت
    بیان انتقاد کنن از رانندشون فشاری ک روش هست بیشتر کنن روش؟
    اونم زمانی ک فقط 4 ریس گذشته 🤔

   • Farzad🏁

    6

    2

    محمود
    اوضاع ردبول خطری شده باید یه حرکتی بزنن وگرنه کارشون تمومه .

  • Mercedes amg

   16

   5

   اگر تمام هارت و پورت ردبول و ادعای قهرمانیش به این باشه که راننده دومش بیاد جلوی همیلتون رو بگیره
   برای ردبول هیچ ارزشی قایل نیستم چون که این کار و هر کسی تو پیست میتونه انجام بده
   ….
   متوجه میشید چی میگم ؟؟؟
   اگر پرز میتونست جلوی همیلتون رو بگیره پس از اول مسابقه تو خط اول باید استارت هم میزد
   گرفتی مطلبو ؟؟؟؟

   • Farzad🏁

    5

    4

    خیرراننده دوم مسلما نمیتونه جلو همیلتون رو بگیره ولی باید بتونه به اندازه بوتاس امتیاز جمع کنه

   • Milad SV5

    11

    3

    مگه همه چی به جدول امتیازاته؟؟؟😂😂😂

    ینی الان که امثال وتل و الونسو یک دهم امتیازات همیلتون و ورستپن رو هم ندارن
    راننده های بدتری هستن؟؟؟!!!

    در ضمن بوتاس با بهترین ماشین تاریخ هنوز برد هاش دو رقمی نشده 🙂

   • Farzad🏁

    4

    3

    بله همه چیز به جدول امتیازاته ، الان مرسدس ۱۴۱ امتیاز و ردبول ۱۱۲ امتیاز ، این ختلاف چه زمانی میخواد جبران شه با این وضعیت .

  • mrz_ir

   13

   2

   همینکارو کرده که ردبول راننده دوم نداره
   دنیلو فراری دادن
   گسلی و البونو هم که نابود کردن
   پرزم که تا اخر فصل خدا رحمت کنه
   مکس از ردبول بره و دو تا راننده خوب دیگه بیارن احتمال خوب شدن تیم وجود داره
   اینقدر مکسو چسبیدن که راننده دوم همیشه به فنا میره

   • NICO ROSBERG-06

    5

    6

    من که از همون ریس اول گفتم ما رقیب نداریم. بهترین مدیر توتو بهترین ماشین -بهترین راننده-بهترین تیم-بهترین کمک راننده. خخخ
    اگه مرسدس با لویس قهرمان نشه من دیگه اینجا پست نمیذارم
    ردبول با این وضعیت نمیتونه خطری ایجاد کنه برامون.با احترام ب فن های محترم و دوست داشتنی ردبول و مکس.

  • meraj

   2

   1

   فرزاد جان به نظر من نباید بیایم الان چیکو رو مورد قضاوت قرار بدیم (اینقدر شدید) خودشم گفته بود نحوه رانندگی داخل ریسینگ پوینت با ردبول خیلی فرق میکنه از نظر من چیکو در اینده عملکرد بهتری نسبت به الان از خودش نشون میده و نکته بعد اینکه تیم ها بخش اعظمی از کار و اطلاعات مهندسی خودروی خودشون رو بر اساس راننده اول تنظیم میکنه مکس چند فصل داخل ردبول هست و تیم سرمایه گذاری اصلی روی اون کرده طبیعی هست که راننده دوم دچار یکسری مشکلات بشه

   • Farzad🏁

    4

    1

    معراج جان باهات موافقم ، اما چکو تا بیاد عملکردشو بهبود بده کار ردبول تمومه و مرسدس دوباره قهرمان میشه ، البته نه اینکه قهرمانی مرسدس بد باشه برای هیجان مسابقات میگم

 4. Se5Mi7

  14

  3

  بوی ناامیدی از حرفهاش میاد.

 5. a Ferrari lover

  19

  9

  بعضی ها میگن مکس توانایی شکست لوییس رو نداره ولی خب باید یادشون بیارم که توی 18 تا راننده دیگه امسال فرمول یک سطح آمادگی هیچکس بهتر از مکس نیست پس اگه مکس نمیتونه یعنی هیچ کدوم از راننده های دیگه هم با ماشین برابر نمیتونن لوییس رو شکست بدن (نیاید بگید نمیدونم فتل و آلونسو و اینها اره اینها یه زمانی توی آمادگی کامل بودن ولی سطح آمادگی الان شون فرق میکنه)

  • miladleclerc16

   12

   7

   با کمال احترام با نظرتون مخالفم .شاید نشه کل راننده هارو گفت ولی حداقل 3 یا چهارتاشون هنوز اون ماشین مناسب و ندارن که تمام ظرفیت خودشون رو نشون بدن حتی همون بوتاس هم هنوز مشخص نیست از مکس شکست بخوره تا پایان فصل.

   • Arvin.Hamilton 44

    23

    6

    کاملا باهاتون مخالفم
    مثلا اگه همین ماشین ردبول دست شارل یا راسل یا لندو بود نمیتونستن کاری که الان مکس داره میکنه رو انجام بدن؟؟
    اون ها ماشینشون ضعیف تره از ردبول مثلا شارل با همین فراری عملکردش فوق العاده است
    مکس هم نمیتونه
    همیلتون رو مکس نمیتونه بگیره

   • Farzad🏁

    8

    6

    مقایسه بوتاس و مکس کمی خنده دار نیست ؟
    مکس به راحتی بوتاس رو قورت میده

  • Hamoon

   7

   3

   فکر کنم لکلرک و راسل یادت رفته

   • Max33vr46

    7

    14

    کاربر siavaghsh میدونی چیه این اگه ها بدرد نمیخورن این جدول قهرمانی که صحبت میکنه اگه اینقد خوبه لکلرک شما باید سب وتل رو له می کرد و تمام اون هفت هشت مسابقه هم برنده میشد تازه دیگه غیر قابل انکار که ماشین اونسال فراری بهتر از ردبول بود حالا اونموقع از بال‌هایی که شمردی کم سر مکس نیومده ولی ما سکوت میکنیم و نمیگیم میدونی چرا چون همونطور که بالا گفتم جدول قهرمانی صحبت میکنه که کی قهرمان میشه و کی برنده مثلا اگه استراتژی افتضاح فراری برای فتل تو 2017 و 2018 نبود فتل قهرمان میشد ولی نشد و همه لوئيسو قهرمان اونسال میدونم اما و اگر این چیزا یه برنده رو مشخص نمی کنه این جدول قهرمانی که نشون میده کی بالاتره

   • Siavaghsh

    10

    5

    Max33vr46 یه جوری میگی شارل باید وتلو له میکرد انگار ن انگار قهرمان چهار دوره جهانه کم کسی نیست! توی سال اولش توی فراری وتلو شکست داد. و میگین باید اون هفت هشت مسابقه رو میبرد، فک کنم دلایلشو گفتم!!!!
    و میگین که جدول قهرمانی مشخص می‌کنه کی بالاتره،
    پس کوبیتسا از جورج راسل بالاتره چون توی 2018 بود یا 19 یک امتیاز گرفت ولی راسل امتیاز نگرفت!😂 درسته؟

   • BAHRAM

    9

    2

    Max33vr46
    دوست عزیز فقط شما ادعا داری ماشین فصل ۲۰۱۹ فراری از ردبول بهتر بوده. ماشینی که فقط تو تایمگیری سریعه ولی تو مسابقه اصلا مدیریت تایر نداره و از کمبود داونفورس در قسمت جلو رنج میبرده.

  • a Ferrari lover

   13

   8

   3 تا اسم گفتید یکی راسل که واقعا یه شوخی که بگیم میتونه همیلتون رو شکست واقعا شوخیه
   دومی نوریس راننده خوبیه ولی اصلا راننده شنبه ها نیست پر اشتباه شنبه ها و عملکرد خوب یکشنبه هاش هم همیشگی نیست این رو پارسال هم دیدیم
   و عشق خودم لکلرک قطعا میشه گفت بهترین راننده شنبه هاست ولی لکلرک هم هنوز در حد مکس نیست مخصوصا در یکشنبه ها حالا چرا نیست یک اینکه قدرت تهاجمیش ضعیف تر از مکس هست و دوما نمیتونه مثلا 5 یا 6 دور رو پشت سر هم توی یک بازه دور بزنه

   • Arvin.Hamilton 44

    16

    4

    لکلرک اگه یه ماشین خیلی خوب بهش برسه مکس رو میتونه شکست بده
    لندو رو قبول دارم شنبه خیلی اشتباه داره
    در مورد راسل که گفتید خنده داره که لوییس رو شکست بده مگه من گفتم شکست میده؟من گفتم کاری که مکس داره میکنه رو این سه تا هم میتونن بکنن مگه مکس داره لوییس رو شکست میده؟

   • Max33vr46

    5

    23

    آروین همیلتون چند سالته از کی فرمول یک میبینی تو سال 2019 که لکلرک ماشین برتری نسبت به مکس داشت تو جول قهرمانی از مکس شکست خورد بعد چطور سر سری نظر میدی برو و رقابت چرخ به چرخ این دوتا تو سیلور استون 2019 رو ببین تا به حرف کاربر lovereferrari برسی که چرا میگه قدرت تهاجمیش در حد مکس نیست

   • Arvin.Hamilton 44

    22

    4

    Max33
    مطمئنم از شما بیشتر میبینم و سنم هم خیلی از شما بیشتر اون موقع هم که عضو بودم کامنتاتون رو میخوندم که چقدر متعصبانه نظر میدادی
    همه چیز قدرت تهاجمی نیست تو فرمول 1

   • Hamoon

    9

    3

    مونزا 2019 یادت رفته عشق لکلرک؟

   • Arvin.Hamilton 44

    20

    5

    Max33
    از حرف شما مکس فن ها واقعا خسته شدم انصافا تو هم یه سری به مسابقه 2019 بزن ببین شارل چه راننده ایه! و ببین اگه بهش یه ماشین بدن چیکار میکنه
    اولین ریسی هم که دیدم فکرکنم اصلا نمیدونستی فرمول 1 چی هست!

   • Siavaghsh

    14

    5

    در جواب Max33vr46 که میگه لکلرک از مکس شکست خورد 2019.
    اولا ماشین فراری کلا توی شیش هفتا مسابقه شانس برد داشتن اونم به خاطر موتور قدرتمندش بود.
    بعدشم فراری دوتا راننده درجه یک داشت یعنی امتیازات بینشون تقسیم میشد.
    مسابقه اول توی استرالیا چند دور آخر شارلز به وتل رسید ولی با دستور تیمی ازش سبقت نگرفت. توی مسابقه بحرین راحت میتونست ببره ماشینش خراب شد.
    مسابقه چین استراتژی افتضاح برای لکلرک که سومی رو با پنجمی عوض کردن.
    مسابقه آذربایجان راحت میتونست پول پوزیشنو بگیره توی تمام هفته از همه سریع تر بود ولی توی تعیین خط اشتباه کرد. توی روز مسابقه بازهم استراتژیسهای فراری یه گند دیگه زدن افتاد پشت مکس.
    مسابقه اسپانیا که سرعتش با وتل یکی بود باز هم اگه یادتون باشه وقتی سیفتی کار اومد انداختنش پشت مکس😂.
    موناکو هم خودش خراب کرد دی ان شد.
    تو همون سیلوراستون هم ک میگین با اینکه ماشینش توی اون پیست ضعیف تر بود عالی بود. بازهم شیرین کاری گاراژ فراری موقع سیفتی کار انداختنش پشت گسلی.
    مسابقه آلمان به راحتی میتونست سکو بگیره جزو سریعترینا بود ولی رفت تو دیوار.
    مجارستان جلوی سب بود ولی استراتژی بهتر برای وتل دیر تر آوردنش پیت بعد با لاستیک نو آخر مسابقه ازش سبقت گرفت و سکو رو ازدست داد.
    سنگاپور که دیگه نگم برد مال اون بود ولی..‌
    روسیه وتل به خودمون لایی زد. برد توی دستاش بود. آخرش سوم شد.
    ژاپن تصادف کرد فک کنم.
    و مکزیک که دیگه اوج گندکاری گاراژ فراری
    درحالی که یک دو بودن فراری ها با استراتژی افتضاح چهارم شد برد توی چنگش بود. خداااااا.
    برزیل هم تصادف با وتل .
    مگه داریممممممم مگه میشه این همه شیرین کاری این همه گندکاری گاراژ؟؟
    اگه اینارو حساب کنم با اختلاف صد امتیاز مکسو شکست میداد.
    دفه دیگه هم نگو مکس لکلرکو شکست داد که بقیه بهت میخندن.
    فک نکنم دیگه جای بحثی مونده باشه😉

   • 🏁Parsa16

    7

    3

    لکلرک به خاطر این شکست خورد که بدشانس بود،خودت اون فصل فراری رو با ردبول مقایسه کن،شیرین کاری های پیت،استراتژی،خرابی ماشین،تصادف های نا عمد و…ولی مکس چی؟؟

   • 🏁Parsa16

    7

    5

    فصل ۲۰۱۹ رکورد تعداد پل پزیشن در فصل رو لکلرک زد اگه اشتباه نکنم با ۷ تا،یعنی سریعترین لکلرک بوده پس باید ۷تا برد کسب می کرد نه ۲ تا،به خاطر این دوتا پیروزی کسب کرد که در مسابقه به خاطر اشتباه تیمی،اشتباه استراتژی،پیت استاد بد،و…رده از دست داده
    همه چیز رو در نظر بگیر دوست عزیز

   • yaghub

    6

    4

    سلام
    چطور میگید توی 2019لکلرک از ورستپن شکست خورد
    امتیازات پایانی 2019
    همیلتون 381
    بوتاس314
    لکلرک249
    ورستپن235
    فتل230
    دقیقا چطوری شکست خورده؟!!!!!

   • محمد یاسین

    6

    0

    جدول امتیازی شما مال قبل از برزیل هست آقا یعقوب آخر فصل مکس ۲۷۸ شارلز ۲۶۴ سب ۲۴۰ فراری ها توی برزیل تصادف کردند .

   • yaghub

    4

    1

    بله آقای محمد یاسین، حق با شماست و من اشتباه کردم. چیزی که گفتم اشتباهه.

   • Ali

    0

    1

    دقیقا….تحلیلت عالیه…فقط مکس هست که سطحش در سطح همیلتونه

  • mahdi.doroudi

   12

   5

   برعکس بالاترین حد توانایی رو فعلا در فرمول یک لوئیز همیلتون داره چون پا به سن گذاشته ولی بازم راننده جوان ردبول ینی مکس بازم نمیتونه شکستش بده با ماشین برابر لندو و لکرک بنظرم بهتر از مکس عمل میکنن فقط ماشینشو ندارن البته لکرک !

   • Max33vr46

    4

    13

    ببین بذار این فصل کذایی تموم بشه و لوئيستون مکسو شکست بده بعد بیاید بگید لوئيس مکسو له کرد

   • Lh44

    6

    2

    تا وقتی لوییس تو فرمول یک هست کسی نمیتونه نوار قهرمانی هاشو پاره کنه همینجوری به تاریخ سازی ادامه میده وقتی رفت بقیه میتونن واسه خودشون قهرمانی به دست بیارن

   • Milad SV5

    6

    5

    در جواب اون دوستمون که هنوز ول کن 2019 نیست :

    ملبورن یه پیت زود هنگام با هدف اندرکات کردن همیلتون که موفقیت آمیز نبود و سب مجبور به انجام استینت طولانی (حدود ۴۰ دور ) شد که مکس و لکلرک با تایر نوتر ازش سریعتر بودن که مکس رد شد و لکلرک هم دلیلی برای رد شدن از سب نبود

    تو بحرین سب مشکل ستاپ داشت و لکلرک ازش سریعتر بود
    چین سب کاملا سریعتر بود و دستور تیمی هم منطقی اما دیر داده شد
    زمانیکه سب تایر هاشو از دست داده بود
    و بعد پیت دیدیم که مکس رو هم به زور دفاع کرد
    تو باکو لکلرک سریعتر اما پراشتباه
    که سب تونست سکو رو بگیره

    بارسلون و موناکو سب راننده سریعتر بود
    و لکلرک اشتباهات زیادی تو تعیین خط بارسلون و ریس موناکو داشت

    کانادا رو نگیم که سب با ۷ دهم لکلرک رو اوت کوالیفای کرد و یه برد مسلم رو از سب دزدیدن کادو دادن به همیل
    ( تا اینجا تو تایمگیری ۶ به ۱ سب هست)

    میرسیم به فرانسه که بدشانسی های سب شروع شد
    فرانسه مشکل ستاپ
    اتریش مشکل پمپ سوخت
    انگلیس به همین شکل
    المان هم که مشکل توربو

    که باعث تو هر ۴ ریس سب امتیازات زیادی رو از دست بده و عملا تو کوالی هم شانس زیادی واسش باقی نموند

    لکلرک هم به جز دو تا سکو تو فرانسه و انگلیس چیزی دیگه ای بدست نیاورد
    و اشتباه تو دفاع در اتریش
    برخورد و کنار رفتن از ریس المان
    کاری خاص دیگه ای نکرد

    اسپا جایی بود که لکلرک راننده سریعتر بود
    اما همون برد رو هم از صدقه سری سب داشت
    که با بلاک کردن همیلتون زمان زیادی ازش گرفت
    مونزا رو هم که دیگه همه دیدن که بلاک کردن همیلتون مسلما جریمه داشت
    اما جریمه کردن راننده پیشتاز فراری اونم تو مونزا کار راحتی نیس
    پس یه برد دیگه ( که حق همیل بود) به لکلرک رسید

    سنگاپور رو همه میگن برد رو به وتل کادو دادن اما
    نکته مهم دور خروجی اوت لپ سب بعد از پیت بود که تفاوت رو رقم زد
    و به برد رسید

    روسیه سب با یه استارت خارق العاده پیشتاز شد
    و یه برد رو به خاطر خرابی سیستم الکتریکی از دست داد
    و لکلرک رو هم دیدیم که با ماشین سریعتر از سبقت گرفتن بوتاس عاجز بود

    ژاپن ریس فراری ها تو همون استارت تموم شد
    اما سب تونست سکو رو بگیره اما لکلرک هم ریس مکس و هم همیل رو نابود کرد

    مکزیک هم باز سب سکو گرفت و لکلرک علیرغم تایر بهتر چهارم شد

    کوتا سب جلوتر بود و یه سکو احتمالی رو به خاطر خرابی سیستم تعلیق از دست داد

    برزیل سب با انجین قدیمی تر لکلرک رو تو تعیین خط شکست داد و ریس هم جلوتر بود که تصادف کردن
    تصادفی که هم وتل هم لکلرک و هم تیم درش مقصر بودن

    ابوظبی لکلرک سریعتر بود و سوم شد

    در نهایت اگه برد کانادا و اتفاقات فرانسه تا المان + از دست دادن امتیازات روسیه و کوتا رو حساب کنیم
    این سب هست که سوم فصل میشد و نه مکس

    بعیده کسی اینو بخونه و قبولش نکنه

   • Siavaghsh

    5

    2

    یه پیت زود هنگام با هدف آندرکات کردن همیلتون؟؟😂😂 حالت خوبه؟ عزیز دل فتل حتی نزدیک همیلتون هم نبود چیمیگی؟
    تو چین کاملا سریع تر بود؟؟؟ 😂
    تو اسپانیا و چین کاملا برابر بودن و تو مسابقه بهم چسبیده بودن و هیچکدوم فاصله باز نمی کردن ولی چون فتل راننده شماره یک بود استراتژی ها ب نفعش بود.
    تو کانادا درسته فتل با اختلاف هفت دهم توی تعیین خط شکست داد. ولی شارل هم توی اسپا با همین اختلاف شکستش داد.
    توی مونزا باید جریمش میکردن؟؟🤔
    پس توی اتریش هم باید مکسو جریمه می کردن؟ ولی توی اتریش جلوی تماشاگرای ردبول جریمه کردنشون کاره راحتی نیس.
    تصادف برزیل هم کاملا وتل مقصر بود اینو همه میدونن.
    تو روسیه با ماشین سریعتر سبقت نگرفت درسته. وتل هم 2017 با ماشین سریعتر از بوتاس سبقت نگرفت.
    شارل سال اولش بود توی فراری و اشتباهاتی هم ک داشت کاملا طبیعی بود . همین مکسو ببین هر مسابقه یه اشتباه می‌کنه.

    من خودم عاشق سباستین وتلم.
    درضمن بهتره به جای اینکه به لکلرک حمله کنی به وشتپن حمله کن که چپ و راست به وتل کوبید😂. لامصب یه بار دوبار ……پنجاه بار بهش کوبید.
    از دست مکس فک کنم …..شد

  • Milad SV5

   6

   2

   ماشین استون و الپین رو با ردبول و بنز خواهشا یکی نکن

   با تشکر

 6. NICO ROSBERG-06

  11

  12

  با احترام ب همه طرفدارانش اما ما از همون دومین ریی، گفتیم که ردبول امسالم زورش ب مرسدس نمی ریه فقط نمی‌دونم چرا یه تعدادی همیشه دوست دارن در برابر حقیقت مقاومت کن
  حقیقت،همیشه حقیقته حتی اگه شما مخالفش باشی.
  این مرسدس و کسی نمیتونه متوقف کنه.

  • بیژن

   21

   5

   نه دوست عزیز این همیلتون رو کسی به این راحتی نمیتونه متوقف کنه .
   وگرنه یه مرسدس دیگه همیشه پایین تر از ماشین ردبوله .
   حقیقت اینه که یه همیلتون کاملا اماده پشت اون ماشین نشسته .
   میدونم براتون سخته قبول این حقیقت
   برای همین با این حرفا میخوایین یکم خودتون رو سبک کنید .
   ولی نمیشه:))))) یه راه دیگه پیدا کنید.

   • Hamoon

    21

    2

    همیلتون از هر نظر امادست…برا هر اتفاقی امادگی داره خودشو نمیبازه عصبانی هم نمیشه.
    این دیگه واقعیت

   • McLaren F1

    11

    21

    راه دیگش میشه همون تک مسابقه ای که راسل با حداقل تمرین و آشنایی با ماشین مرسدس همه رو درو کرد
    همیلتون راننده ی فوق العاده ای هست و هیچ شکی درش نیست اما حقیقت اینه که سال هاست رقیبی با ماشین برابر نداشته
    فقط خودش بوده و بوتاسی که واقعا سطحش فرمول یک نیست
    اینم حقیقتیه که شما نمیتونی ازش فرار کنی
    ضمنا دوستانی که از بوتاس راضین بخاطر اینه که با همین سطح رانندگیش به خاطر ماشین بی نظیرش به اندازه ی قهرمانی تیمی شدن برای مرسدس امتیاز جمع میکنه
    ولی فقط یه لحظه در نظر بگیرین اگه به جای بوتاس ، راسل پشت فرمون بود چه هیجانی رو از اول تا آخر مسابقات میدیدیم
    انتخاب بوتاس هیجان فرمول یک توی چند سال سلطه ی مرسدس نابود کرد

   • Ali

    18

    4

    Maclaren1 مدتیه نیستی از نظرات سرشار از کینه هاتون لذت ببریم
    نکته جالب اسپانیا این بود که مکس ۱۰۰ مین مسابقه اش بود و لوئیس ۱۰۰ مین پول پوزیشن
    خیلی حرفه با ماشین برابر و ۳۶ سال سن بتونی با به قول دوستان نابغه فرمول یک پا به پاش برین چیزی که دوستان میگن متاسفانه بی انصافی در حق همیلتونه این بشر از ۲۰۰۷ تا الان تلاش و سخت کوشی داشته و حقشه اینجا بودن که تو این سن میتونه عملکردی با کمترین تلرانس داشته باشه
    نکته پایانی که میکن شانس یادتون باشه شانس واسه کسیه که تا لحظه اخر تلاش میکنه

   • Ali shrifinia

    13

    2

    درسته اگه بوتاس بود واقعا میتونست این استراتژی رو انجام بده ؟نه همیلتون واقعا فوق العادست

   • Milad SV5

    7

    9

    اینکه ماشین مرسدس یه سر و گردن از ردبول بالاتر هست رو به توانایی همیلتون بچسبونیم
    کار عقلانی نیست

    مثل اینکه طرفدار های همیلتون همون یدونه ریس بحرین رو گرفتن و تا اخر سال هم باهاش میرین
    فک کنم تا اخر سال کل ریس هارو هم همیل ببره
    بازم طرفداراش میان میگن ماشین بنز رد حد هاس بود
    همیلتون شق القمر کرده!!!

   • Mercedes amg

    4

    1

    بیژن جان در حال حاضر غالب متخصصین فرمول یک بعد از این چهار مسابقه به این نتیجه رسیدن که ماشین مرسدس دست بالا رو داره …
    کافیه یک سرچی تو اینترنت بزنی .

   • بیژن

    0

    1

    راسل کنار همیلتون اون مسابقه رو داد؟ تو پیستی که همش مستقیمی بوده ؟
    همون مسابقه نشون داد وقتی به راننده هات اطمینان کامل نداشتی نتیجه اش میشه اشتباه گاراژ.
    احتمالا ۹۰ درصد سال بعد راسل با لوییس هم تیمی میشه باز ببینم سال بعد چی دارین بگین .

  • امیر باقری

   21

   5

   چطور امسال مکس نمیتونه با نبوووووغش گپو جبران کنه؟!🤔
   حتی اگه فرض کنیم امسال مرسدس سریعتره گپش با ردبول کمتر از سال قبله
   کسی نمیخواد مکسو زیر سوال ببره نه
   ولی بهونه تراشیدن هم حدی داره

   • Arvin.Hamilton 44

    24

    4

    McLaren
    چرا تا همین سال پیش میگفتین اگه ماشین برابر بدن مکس همیلتون رو میخوره که
    الان که برابره پس چرا مکس نمیتونه با نبوغش لوییس رو شکست بده؟
    به هیچ وجه توانایی های مکس رو زیرسوال نمیبرم و راننده فوق العاده ایه ولی انقدر بهونه نیارید انصافا

   • Max33vr46

    1

    0

    جنابان لوئيس فن یه سوال ازتون دارم ماشین سر لوئيس همیلتون کبیر فقط و فقط نزدیک دو دهم بدون دی آر اس کم می‌کرد حالا من حداقل گفتم بیشتر هم بود حالا دقیقا میشه بپرسم چه کاری از دست مکس بر می اومد که نکرد تو استارت باید رد می شد که شد همیلتونو پشت سرش نگه می‌داشت که نگه داشت حتی گزارشگر که همجوره هوای لوئيسو داشت منظورم شبکه ورزشه گفت بنظر من پیس ماشین مرسدس بالاتر که مکس کاری نمیتونه بکنه و دوما خیلیا از اشتباهات مکس گفتن و سرزنشش کردن ولی کسی ندید همیلتون تو استارت مجدد بعد سیفتی کار به راحتی باید از مکس رد میشد ولی تو پیچ آخر اشتباه فاحشی انجام داد لاستیک‌های عقب بشدت سرخوردن و حتی با وجود این اشتباه از مکس بحدی توی کفی سریعتر بود که تو پیچ اول چسبوند پشت مکس ماشینو که به زعم من اگه اون اشتباهو نمی‌کرد تو همون استارت مجدد کار مکسو یسره می‌کرد حالا اگه مکس بود بیچارش میکردن و میگفتن مکس زیر فشار راننده پر اشتباهیه و نباید فلان کارو انجام می‌داد اما همین اشتباهه همیلتونو گزارشگر تو صداوسیما گفت ولی کسی اینجا بهش اشاره نکرد حالا از دوستان یه سوال دارم اگه ماشین مکس و لوئيس عوض میشد تو این ریس و استراتژی همیلتون برای مکس بود و شرایط مکسو لوئيس داشت یعنی لوئيس پیشتاز بود و مکس میرفت پیت و برمی‌گشت آیا نمیتونست کاری که همیلتون کردو انجام بده انصافا هر کدوم از لوئيس فنا دید جواب بده نه جواب متعصبانه بلکه انصافی.

   • Max33vr46

    4

    15

    کامنت منو تایید کن ادمین این چه وضعشه هر موقع میخوام کامنت بزارم همین آشه و همین کاسه

   • Max33vr46

    6

    13

    آروین همیلتون مثل اینکه نمیخوای قبول کنی که ماشین مرسدس سریعتره

   • Arvin.Hamilton 44

    12

    3

    Max33
    میدونی با بعضی از مکس فن ها که بحث کنی تا فردا صبح هم بگی بازم حرف خودشون رو میزنن
    آره اصلا همیلتون راننده نیست و مکس بهترین راننده تاریخ بالاتر از لوییس و شوماخر و سنا قرار میگیره

 7. بیژن

  15

  11

  خیلی جالبه چطور مرسدس سرعت بیشتری داشت که حتی تو کفی با دی ار اس لوئیز نمیتونست قبل پیت دوم رد بشه ؟
  تنها برتری مرسدس همون استراژی دو پیت استاپ بود و لوئیز با لاستیک نو تر به نحو احسن اجراش کرد.
  من به رادیو تیم ها گوش کردم دقیقا بعد پیت دوم لوئیز که وارد پیت لین شد ،تو رادیو به مکس گفتن مجارستان ۲۰۱۹ رو میخوان اجرا کنن.
  تنها علتی هم که مکس رو پیت نیاوردن
  این بود لاستیک مدیوم نو نداشتن واسه مکس و میدونستن با لاستیک سافت شاید ۱۰ دور سریع باشه و بعد افت میکنه برای همین چاره ای نداشتن جز همین کاری که کردن .
  یه رادیو دیگه هم که به مکس زدن بعد پیت مکس این بود که با همین سرعت که لوئیز داره میاد دور اخر بهت میرسه که بعد چند دور فهمیدن اشتباه کردن و تنها کاری هم که میتونستن اونم بعد پیت بوتاس انجام دادن .
  مکس سرعت خوبی داشت سندشم بوتاسه که بعد پیت که رفت روی سافت؛ تا قبل پیت مکس نتونست انچنان نزدیک بشه.
  مکس هم بعد پیت اخر داشت پرواز میکرد ، با اینکه بوتاسم هم سافت نو داشت مکس هی فاصله رو بیشتر کرد و فاصله اش با لوئیز رو هم دوری دو ثانیه کم کرد .
  اختلاف ردبول و مرسدس در لاستیک بهتره لوییس بود و از اون بهتر رانندگی فوقالعاده و بی نقصش.
  ردبول در انتخاب تعداد لاستیک مدیوم برای مکس اشتباه کرد همین .
  امسال ماشین ردبول و مرسدس در روز مسابقه برابره و با تغییر پیست ممکنه یکی بالاتر باشه .
  در تک دور هم ردبول بهتره ، تعیین خط ها رو به اشتباه خودش مکس باخته. وگرنه نظر کارشناسان فرمول وان اینه ماشین ردبول در تک دور بهتره .

  • McLaren F1

   6

   14

   این نظریه شما دیگه چیزی جز کتمان حقیقت نمیشه اسمش گذاشت

  • Erfan

   6

   15

   بوتاس هم نمیتونست از لکلرک رد بشه. پس نتیجه میگیریم سرعت مرسدس از فراری بیشتر نیست!

   • M.Kazemi

    15

    1

    نمیتونست رد بشه چون پیچ آخر جوری هست که باد کثیف ماشین جلویی اجازه نمیده ماشین عقب تر نزدیک بمونه و بتونه از دی آر اس و اسلیپ استریم بهره ببره، تنها راه نزدیک شدن ماشین عقب داشتن لاستیک بهتر و چسبندگی بیشتر است وگر نه شما توی این پیست سبقتی نخواهید دید

   • mrz_ir

    7

    0

    یه پیشنهاد دارم
    یه گیمی هست به اسم فرمول یک!
    2020-2021 شو میتونی بخری
    2018 شو میتونی کرکی دانلود کنی
    یه کم پلی بده ببین میشه یا نه
    فیزیک خیلی خفنی داره
    و واقعا تو این پیست نمیشه سبقت گرفت
    فقط اگه دی ار اس و فاصلت کم بشه و بتونی قبل پایان مستقیمی اصلی سبقت بگیری
    وگرنه نه پیچ اول جای سبقته و نه جای دیگه این پیست
    نزدیک ترین تجربه ای که میشه از پیست داشت همینه

   • Erfan

    4

    0

    کامنت من در جواب بیژن بود که گفت”خیلی جالبه چطور مرسدس سرعت بیشتری داشت که حتی تو کفی با دی ار اس لوئیز نمیتونست قبل پیت دوم رد بشه؟”
    این پیست سبقت گیری واقعا سخت بود. و دلیل نمیشه بگیم جون لوییس با در آر اس نمیتونست از مکس سبقت بگیره پس ماشین مرسدس کندتر از ماشین ردبوله

   • بیژن

    0

    1

    erfan
    من نمیگم مرسدس کندتره هر دو ماشین برابر هستن ؛ ردبول و مرسدس
    ولی با توجه به پیست و نوع رفتار لاستیک
    ممکنه یه تیم بهتر بشه.
    حتی تو تو یه پیست دو مدل لاستیک هم برای یه ماشین رفتار متفاوتی داره .
    گاهی حتی یه مدل لاستیک در استینت اول و دوم رفتار متفاوتی دارن .
    مکس بعد پیت اول سرعت خوبی داشت و داشت مدیریت میکرد به محض رسیدن لوییس شروع کرد به سریع تر دور زدن (میتونید برید لپ تایم هارو چک کنید )
    مرسدس و لوییس هم دیدن تو لاستیک برابر سخته تو هوای کثیف نزدیک بمونن چند دور زدن و رفتن
    برای پیت دوم هم میدونستن سرعت مکس افت میکنه چون فشار زیادی آورده بود .
    من و دوستان مرسدس فن (البته بیشترشون) حرفمون اینه
    ردبول و مرسدس
    امسال برابر هستن و تو هر پیست این برتری تغییر میکنه.(طبق مقاله های خود فرمول وان)
    ولی شما و دوستان دیگه اصرار دارین که ردبول کند تره .
    سال گذشته ماشین مرسدس برتر بود دیدین که بوتاس هم پا به پای لوییس میرفت و اکثرا یک و دو میکردن؛ ولی امسال بوتاس کجاست ؟!!!

    حتی پارسال بعد اینکه لوییس کرونا گرفت و بدون آمادگی کامل اومد به مسابقه آخر ، با اینکه پارسال مرسدس برتر بود و تو پیست ابوظبی مرسدس بهتره باز بوتاس نتونست حریف مکس بشه .
    هر راننده ای به غیر لوییس امسال تو مرسدس بود الان هر چهارتا مسابقه رو مکس برده بود .
    تو سن ۳۶ سالگی اینطور آماده باشی اونم تمام مسابقات کار هر راننده ای نیست .
    به شخصه نه به مکس توهینی کردم نه به ردبول .
    ولی وقتی حرف بیشتر راننده های سابق و کارشناس های فرمول وان رو قبول ندارین چی میشه گفت .
    همه اونها امسال
    در بهترین حالت مرسدس رو برابر میدونن با ردبول .

  • Erfn

   10

   13

   چه اصراری دارین شماها که بگین مرسدس ماشینش ضعیفه؟! نه آقاجان من مرسدس هنوزم ماشینش خوبه راننده‌ش هم خوبه ؛ یجوری میخواین القا کنین که انگار همیلتون با پراید صد و یازده برنده میشه

   • amirreza

    6

    4

    آقا تو هم یجوری داری حرف میزنی انگار ماشین مرسدس برا خودش داشت حرکت میکرد بدونه راننده

   • بیژن

    0

    0

    کاربر erfan
    ما نمیگیم ماشین مرسدس ضعیف تر از ردبوله ، اگه متن بالای منو درست بخونید شما و یه سری ااز دوستان مغرض ، متوجه میشد گفتم ردبول و مرسدس برابر هستن و با توجه به هر پیست ممکنه این برتری تغییر کنه
    اتفاقا این شما ها هستین که نمیخوایین قبول کنید ماشین ردبول برابره با مرسدس.
    کافیه برید یه سر تو سایت اف وان یا گوگل و یوتویوب سرچ کنید نظر کارشناساس های مطرح رو بخونید
    دیگه اون کارشناس ها که بدون تعصب و طرفداری از کسی نظر میدن .

  • Milad SV5

   9

   2

   پیست کفی واسه سبقت نداره
   نشون دهنده برابر بودن ردبول و بنزه؟؟😂😂

  • Mercedes amg

   0

   1

   بابا خدایش تعطیلی …اصلا جای بحث هم نداری داداش

 8. miladleclerc16

  15

  5

  احتمالامکس هم به این باور رسیده که نمیتونه با مرسدس و لویس رقابت کنه داره کمکم پا پس میکشه

  • Hamoon

   9

   3

   اگه اینطور باشه ک اشتباه میکنه.
   خیلی زود برا تسلیم شدن
   هیجان این فصل عالیه
   فراری هم خیلی امیدوارمون کرده

  • Farzad🏁

   8

   1

   خیر ، گفته : آنها برای توقف دوم به پیت رفتند و من همان لحظه فهمیدم که همه چیز تمام شد چون همان موقع هم با لاستیک هایم مشکل داشتم و او با هر دور نزدیک می شد. کاری از من ساخته نبود.
   در واقع از اینجا بوده که انتظار شکست رو داشته .

   • Farzad🏁

    5

    2

    این که گفته ؛ قبل از مسابقه انتظار شکست خوردن داشتم برای اینه که حریف رو دست کم نگرفته باشه

 9. (از کاربران اکانت پریده) finger hero

  17

  4

  بزرگانی مثل فتل و کیمی حتی نتونستن اینو(مرسدس + مرسدس +همیلتون یعنی دو به یک) متوقف کنن. اونوقت کسی که هر مسابقه حداقل یه اشتباه اثرگذار داره میخاد اینارو به چالش بکشه اونم با ماشین برتر؟؟؟
  حتی نتونسته امتیازاشو برابر کنه چه برسه بخاد ….
  فتل با اختلاف بالای 25 تا نتونست. فقط باعث شد مرسدس هی پیشرفت کنه و هی پیشرفت کنه
  اینو من نمیگم آلیسون فک کنم نیم فصل دوم 2018 گفته بود که امتیاز بالای فتل مجبورشون کرده که در تاریکترین و بن بست ترین قسمت ها دنبال سرعت بگردن

  • محمد یاسین

   14

   4

   همه بد شانسی های ما تو 2018 از المان شروع شد جایی که سب برتری و روحیه اش رو باهم از دست داد وگرنه سب با ماشین فراری که حدودا سر جمع تو هر مسابقه تقریبا 0.1 اروم تر بود داشت پا به پا شون میومد

  • Engineer

   10

   12

   توی 2 ریس اول ردبول بهتر بود و مکس 1 امتیاز عقب بود.
   ولی توی پرتغال و اسپانیا هر شخصی متوجه میشد که مرسدس بهتر بود.

   حالا اینکه شما به این نتیجه نرسیدی حتما دلیلی داره.

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    8

    2

    Engineer
    تو پرتغال ورشتپن خروجی خوبی نسبت به پیچ آخر نداشت.
    بعد سیفتیکار همیلتون از هر دو اونها رد شد ولی شما حساب کن تو اون مستقیمی که زیاد بلند هم نبود و شما نمیتونی از پیچ آخر خروجی خوبی بگیری
    بالعکس والتری نقطه قوتش همون پیچ بود.در ضمن اینو هم در نظر بگیر ورشتپن باید زودتر سبقت میگرفت و چسبندگی کمتر تایر نسبت به راننده جلویی هم یکی از دلایل سبقت نگرفتن میتونست باشه.
    همون پیستی که آپدیت هم آورده بودن ولی شرایط پیست با ماشین همخوانی نداشت
    بهتر بود میگفتین پیست شرایطش با مرسدس کمی همخوانی بیشتری داشت.

    ولی من فکر نمیکنم ماشین مرسدس اونجا بهتر از ردبول بود.

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    3

    3

    اسپانیا هم خودتون گفتین ورشتپن به استراتژی باخت.
    نه به لوئیس پس نبود راننده ای مثل پرز باعث شد تا ورشتپن پیروزی رو از دست بده.
    خوب یادم نمیاد ولی تو پست قبلی فکر به این اشاره کردین که دو تا ماشین تقریبا برابر بودن.

   • Lh44

    9

    2

    یهو بیا بگو خروجی اشتباه مکس از پیچ 13 وزش باد هم تقصیر مرسدسه. چرا مرسدسا اشتباه نمیکردن؟ باد اگه برای ردبول بوده برای تمام ماشینا دیگه تو پیست هم بوده .

   • Engineer

    4

    8

    تقریبا برابر بودن منم نمیگم مرسدس دوری 1 ثانیه سریعتر بوده.
    ولی قطعا هم در پرتغال و هم در اسپانیا 0.050 تا 0.1 کندتر بود ردبول.

    توی کفی 0.1 تو بحرین کندتر بود.
    توی اسپانیا توی کفی 0.2 کندتره.

    توی پرتغال هم بعضا بود زمان هایی که مکس از پیچ ماقبل اخر خروجی خوب بگیره ولی بازم با drs باید اختلاف 0.8 رو توی کفی به 0.2 میرسوند ولی اخر کفی میدیدیم اختلاف 0.4 است.

    این یعنی چیزی حدود 0.2 توی پرتغال هم در کفی ها کندتر بودن.
    و در کل پیچ سریعترن ولی بازم حدود 0.50.0 تا 0.1 کندتره ردبول.

    استراتژِی های ردبول هم که عملا باعث باخت مکس میشه هم در بحرین و هم در اسپانیا.

    حالا این که استراتژی مرسدس بهتره بخشی از مسابقست و نمیشه چیزی گفت به هر حال بهتر عمل کردن.

    ولی شرایط ماشین همیلتون بهتر بوده.
    و الان 14 امتیاز جلو.این بازم نشون میده که مکس نسبت به همیلتون کم نزاشته.

    شاید ردبول فقط استارت بهتری زده
    توی ایمولا توی بارون سرعت ها برابر بود و توی خشکی ردبول خیلی کم سریعتر بود.

    شاید اختلاف سرعت بیشتر ردبول توی ایمولا به 0.050 هم نمیرسید.

    توی بحرین هم اگه 0.2 ردبول سریعتر بود طبق امار رسمی که خودشون اعلام کردن همیلتون باید حداقل 5 ثانیه عقب تر بود.

    قطعا استراتژِی تاثیر داشته ولی چقدر میتونه موثر باشه
    ایا میتونه اختلاف دوری 0.2 رو کم کنه
    مکس و همیلتون سرعتشون یکیه
    اگه 0.2 تو بحرین سریعتر بود طی 50 دور مکس باید چیزی حدود 10 ثانیه جلوتر بود.

    حالا فرض کن همیلتون دوری 0.1 هم سریعتر از مکس میزد.
    یعنی اختلاف 0.2 رو میکرد 0.1
    بازم باید 5 ثانیه همیلتون عقب تر بود.

    میگیم حرکتش پشت سیفتی کار و استراتژِی هم 3 ثانیه رو براش خرید.
    باز باید 2 ثانیه عقب تر بود.

    ولی دفاعی که از مکس کرد و رفت تو هوای کثیف.
    حتی اگه مکس رد هم میشد با اون تایر ها نمیشد 2 ثانیه اختلاف توی 2 دور بندازه.

    نهایتا 0.4 ممکن بود.
    بشین محاسبه کن تا متوجه بشی خودت.

   • Mercedes amg

    6

    3

    دوست عزیز جناب Engineer سلام . من طرفدار متعصبی هستم اما تخصصی در مکانیک و آیرودینامیک و …ندارم
    قبلا پست های شما رو خوندم و متوجه شدم که شما دارای دانش تخصصی هستید از این بابت خوشحالم که دوستانی داریم که لطف میکنند و اطلاعات جامعه و خوبی رو انتقال میدهند .
    حالا سئوال …این که
    تو مسابقه پرتغال و اسپانیا به وضوح مرسدس ماشین بهتری داشت
    آیا واقعا اینطور بود؟؟
    اگر هست شما چطور دیدید ؟

   • Engineer

    4

    4

    Mercedes amg
    سلام خدمت شما
    متشکرم از لطفی که نسبت به من داشتید.
    چون شما از من پرسیدی منم طبق دانش خودم جواب میدم.
    توی ریس بحرین و ایمولا ردبول سریعتر بود بین 0.050 تا 0.150.
    در ایمولا اختلاف سرعت حداقل بود.
    ولی توی ریس پرتغال مرسدس حدود 0.1 سریعتر بود که نوع پیست و شرایط باد هم درش تاثیر داشت.

    توی این ریس به اندازه پرتغال وضع به نفع مرسدس نبود.
    ولی بازم چیزی حدود 0.050 تا 0.1 میتونست در هر دور سریعتر باشه ولی توی پرتغال تقریبا هر دور بیش از 0.1 مرسدس سریعتر بود.

    در این اختلاف شرایط پیست و اسفالت و تایر تاثیر داره.
    توی پیست های با کفی بیشتر مرسدس بهتره.
    توی تایر های سخت تر مرسدس بهتره.
    توی هوای بارونی مرسدس بهتره که توی ایمولا وقتی خشک شد ردبول سریعتر شد ولی قبلش یکسان بودن و این باران بود که باعث شد مرسدس به سرعت ردبول برسه.
    توی سرما مرسدس بهتره.
    توی افتاب و گرما ردبول بهتره.(تایر کمتری مصرف میکنه)
    توی پیچ ها و پیست های ایرودینامیکی که نهایت چسبندگی لازمه ردبول بهتره.

    ولی بیشتر از مرسدس با هدر رفت تایر ها و بیش و کم فرمانی و ناپایداری مواجه هست.

 10. Dr¡ft€r

  22

  2

  ردبول و مکس باید از لکلرک ممنون باشند شروع مسابقه از بوتاس سبقت گرفت و همین باعث شد پشت سرش کلی زمان از دست داد وگرنه با این استراتژی مرسدس مکس سوم میشد

  • miladleclerc16

   13

   0

   دقیقا تو پست مربوط به ریس بنده هم به همین موضوع اشاره کردم دقیقا کاری که پرز باید برای مکس انجام میداد رو لکلرک انجام داد .

   • Max33vr46

    11

    5

    دقیقا حرف دل مارو گفتی میلاد کاری کع چکو باید می‌کرد شارل کرد کاش مکس فتلو به عنوان همتیمی می داشت تا اون موقع بهتر مرسدسو به چالش بکشن

 11. Erfan

  8

  4

  از رفتار و حرفای مکس کاملا ناامیدی برداشت میشه

 12. Erfan

  19

  7

  اینجا بیشتر درایورفن داریم تا تیم فن. یعنی طرف تیم مورد علاقشو میکوبه که بگه راننده مورد علاقم خوبه :/

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   17

   3

   مشکل اینجاست که شماها قبلا به همین بهانه خیلی یک راننده رو کوبیدین.
   ولی امسال دیگه هیچ بهانه ای وجود نداره نه برای تیم نه ماشین

   • Erfan

    8

    11

    من طرفدار فرارایم و کسی رو تا حالا نکوبیدم. ازت میخوام منظورتو از “شماها” بیان کنی

 13. Erfan

  7

  17

  تموم شد تموم
  ماشین مرسدس برتر شد
  نبود ولی شد دیگه هم همون برتر خواهد موند فوقش آخر فصل میشه یکی مثل ۲۰۱۷ یا ۲۰۱۸ استراتژی و راننده دوم و گاراژ و همه چی مرسدس بهتره

 14. MERC

  21

  2

  همه میگن بوتاس راننده درجه 2 ای هستش که از ارزش افتخارات لوییس کم کنن, ولی اگه فصل دیگه راسل بیاد, و بوتاس آزاد بشه, احتمالا ردبول بوتاس رو بگیره, همونطوری که 15تا از مهندسای مرسدس رو تا اینجا بردن. و اون موقع بوتاس باعث شکست مرسدس میشه.
  بوتاس سلاح خطرناکیه که نباید دست کسی بیوفته.

  • M.Kazemi

   3

   0

   پایان این فصل اگر همیلتون تمدید کنه، حتی اگر تیم هم بخواد بوتاس باید از تیم بره وگرنه به آینده خودش لطمه زده
   چند ساله پشت راننده اول مونده و امسال هم داره میبینه رقابت قهرمانی جای دیگری هست همین الانش هم روحیه براش نمونده، شما مصاحبه ها و سکو ها رو ببینید توی چهره اش هیچ خوشحالی ای وجود نداره
   اگر آینده خودش براش اهمیت داره باید موندن یا نموندن در تیم رو به موندن یا خداحافظی همیلتون محدود کنه

   البته اگر خارج بشه شاید مک لارن بهش صندلی بده، بعید هست که حتی اگر ردبول امسال هم از پرز نتیجه ای نگیره سراغش بره

 15. Amin44

  15

  3

  خطاب به کسانی که ارزش کار لوییس رو پایین میدونن
  چطوره اینطوری به مسئله نگاه کنیم!
  اختلاف ماشین ردبول و مرسدس بین یک تا دو دهمه (دست بالا با ردبول)
  بسته به شرایط مختلف پیست و لاستیک
  اما این لوییسه که با نبوغ خودش و اجرای استراتژی ها این فاصله رو پوشش میده و ریس رو میبره؟!
  شاید پیش بینی ها در مورد اینکه اگه اختلاف یک دهم باشه مکس جبران می‌کنه،دقیقا برعکس اتفاق افتاده؟
  به وضوح مکس با اشتباه خودش پل ایمولا و پورتیمائو( و شاید برد ریس)رو از دست داد
  تو اسپانیا سکتور یک و سه دست مکس بود
  یعنی هم کفی و هم پیچ!
  اینکه لوییس تو کفی یک دهم نزدیک میشد به خاطر تو بود نه قدرت موتور
  البته پیس مرسدس ارتباط خیلی مستقیمی به مدیریت لاستیک لوییس داره طوری که ۲۰ دور تو فاصله یک ثانیه ای حرکت می‌کنه اما باز هم دیرتر از همه لاستیک هاشو از دست میده!

  • Max33vr46

   7

   16

   و اعجاب انگیزه چرا میخواید خودتونو قول بزنید این ریس اسپانیا به زعم همه مال ردبول بود بخاطر اینکه آیرودینامیک خوبی میخواد ولی حتی بااین وضعیت اونی که یکی دو دهم دست بالاتر رو داره مرسدسه نه ردبول شما هم زیاد جوش نزن چون به غیر از همکیشان خودت کسی این موضوع که مرسدس از ردبول بهتره رو انکار نمیکنه

   • Fastboy 44

    14

    4

    خوبه من کلمه “همکیشان” رو به شما یاد دادم!

   • Lh44

    8

    5

    Max33
    شما از دیس لایکایی که میخوری مشخصه چقدر درست میگی شما میگی همیلتون بخاطر ماشین برندس اولا یک راننده سطح یک اگه ماشین سریع نداشته باشه کار خاصی نمیتونه انجام بده پس ماشین و راننده باید مثل هم باشن
    و این که چجوری مکس فاصله 0.3 ثانیه ای اخر کفی رو به 0.7دهم میرسوند قائدتا اگه ماشین برتر نداشته باشی نمیتونم این کارو انجام بدی

   • Engineer

    4

    5

    Lh44
    از این متعجبم که تو در نظر نگرفتی که مکس فاصله 0.5 رو میکرد 0.9 چون همیلتون توی هوای کثیف بود.
    تایم دقیقش 0.5 تا 0.9 بود.

    ولی با drs یکی بار به 0.3 و یکبار به 0.4 رسید و باز شد 0.9
    علتش برتری مکس نبود هوای کثیف ماشینش بود.

    صمنا تو ماشین و اسلیپ استریم توی 0.9 نمیتونه شمارو حتی 0.1 سریعتر کنه توی 1 کفی
    ولی مرسدس 0.2 سریعتر بود.
    که بازم نشونه موتور قویه.

    بعدم این که ماشین مرسدس انقدر قوی بود که مکس نمیتونست جدا شه.
    ولی اگه برعکس بود و همیلتون جلو بود و مکس درهوای کثیف همیلتون قطعا جدا میشد.

    این که مکس فاصله رو بیشتر میکرد هوای کثیف و کاهش دانفورس ماشین همیلتون سر پیچ بود.
    ولی دوباره حتی بدون drs نزدیک میشد که قاعدتا اگه ماشینت بهتر نباشه نمیتونی هر دور نزدیک بشی و چند دور طول میکشه تا 1 ثانیه رو بکنی 0.5.
    چون اکثر اوقات drs نداشت جز 1 و 2 دور.
    1 بارم توی کفی دیگه drs داشت.

    بازم میگی ماشین مکس بهتره

  • Milad SV5

   5

   9

   دست بالا با ردبوله؟؟؟!!!

   من دیگه حرفی ندارم.

  • Engineer

   3

   4

   Amin44
   ببخشید ولی به نظرم کل حرفتون اشتباهه.

   چطوره برعکس نگاه کنی
   که برعکسش هم درسته

   ماشین مرسدس بهتره و مکس بهتر از همیلتون بوده که تونسته امتیاز رو نگه داره.
   این رو توی موتور اسپرت-فرمول 1- هر سایتی خواستی سرچ کن ببین که مرسدس در پرتغال و اسپانیا سریعتر بوده.

   من اصلا تعصبی نبودم که بعد ریس بحرین گفتم ردبول بهتر بود با اینکه خودم طرفدارشم ولی انکار نکردم چون واضح بود.

   حتی برخی از طرفدارن همیلتون هم اینجا اعتراف کردن که توی 2 ریس اخیر مرسدس قوی تر بوده.

   صمنا مکس اشتباهش توی پورتیمااو 1 امتیاز فاست و پول بود که از دست داد.

   نه پیروزی ریس که 7 امتیاز بیشتر داشت.
   مکس توی پرتغال هر کاری هم میکرد برنده نمیشد.
   این رو همه میدونن چرا و نیازی به توضیحش نیست قبلم توضیح دادم.

   حالا شما از دید خودت ببین.
   تقریبا 90% هواداران فرمول 1 جهان میدونن اگه اختلاف سرعت ردبول و مرسدس در 4 تا ریس رو درنظر بگیرن کفه ترازو به نفع مرسدسه.
   توی ایمولا ردبول برتری جزیی داشت توی خشکی که خرابش شد با بارش بارون.

   توی پرتغال هم که مرسدس قورتش میداد.
   توی اسپانیا هم باز کمی مرسدس بهتر بود.

   انکار و لایک و دیسلایک شما حقیقتی که تمام سایت های تخصصی تایید کردن و حتی خود مکس گفته ما کندتریم رو انکار نمیکنه.

   همیلتون توی این ریس گفت تایرم تمومه همین که مکس رفت پیت گفتم تایرم خوبه.
   ریس های قبل میگفت فعلا توی تعیین خط ها بهشون نمیرسیم ولی 3 تا تعیین خط از 4 تارو مرسدس برده.(حتی بوتاس)

   انوقت این مکسه که امار رو اشتباه میده یا همیلتون.

 16. محمد

  1

  0

  همه سایت ها تا مسابقه موناکو(تقریبا دو هفته)باید بسته بشن!
  چه وضعیه؟
  تو موناکو همیلتون نمیبره ۳ ۲ میشین.
  یا شایدم بوتاس ببره.

 17. Formula 44

  13

  3

  اوضاع برعکس بود اتفاقات بحرین همین امسال یا موناکو ۲۰۱۹ میفتاد
  همیلتون کاری میکنه ساده به نظر بیاد

  • Max33vr46

   3

   16

   نه بابا اگه میتونست که همون اول تو استارت ردشو نمی‌داد

   • Arvin.Hamilton 44

    15

    3

    یعنی از دیروز تا الان فقط به استارت فکرمیکنین
    هر کسی بهتر استارت بزنه برنده نمیشه استاد
    نبوغ راننده شما هم تو بحرین به صورت خیلی واضحی دیدیم که با لاستیک نو تر و دی آر اس و ماشین برتر نتونست از لوییس سبقت بگیره
    نتیجه گیری از حرف های بعضی مکس فن ها:چون یه استارت بد داشت لوییس 98 پیروزی و 100 تا پول پوزیشن و 7 تا قهرمانی جهان ازشون چشم گیری میشه و نتیجه میگیریم که لوییس اصلا راننده نیست و حتی مازپین هم ازش بهتره

   • بیژن

    8

    2

    اگه سر لوییس یه لحظه کنار نمیکشید سر پیچ یک الان بوتاس برنده مسابقه بود ؛ سر لوییس و مکس هم در بهترین حالت برای رده میجنگیدن ،
    اینکه سر پیچ یک با اون سرعت عمل فوق العاده سریع از برخورد جلوگیری کنی کار هر راننده ای نیست . بعدشم تا اخر ریس بدون نقص بری دنبال شکار .
    دوستان مکس فن که مشخصه برای چی میگن ردبول کندتره .
    یه سری دوستان هم که زخم کهنه دارن اونا هم تکلیفشون معلومه .
    بازم میگم کسی نمیگه مرسدس کنده
    بلکه حرف ما اینه هر دو ماشین برابر هستن.
    میخوام به یه موضع ای اشاره کنم
    تا پارسال و همین مسابقه اول خیلی از دوستان میگفتن و میگن مکس فاصله تا ۳ دهم رو جبران میکنه ،
    الان به قول دوستان طرفدار مکس و ردبول مرسدس نهایتا دوتا مسابقه آخر ۲ دهم سریعتره (طبق گفته خودتون ؛دیگه حرف خودتون رو که قبول دارین ؟؟!!!) پس چرا نمیتونه مکس این ۲ دهم رو جبران کنه ؟
    این که دیگه حرف خودتون که میزدنین فصل قبل که مکس تا ۳ دهم رو هم جبران میکنه!!!!!!!!!!!! پس چرا نمیتونه ۲ دهم رو جبران کنه ؟
    شانس اوردین لوئیز یه مسابقه اشتباه کرد وگرنه همون مسابقه رو هم نمیتونست ببره مکس .
    ی اگه حرف خودتون رو هم کتمان کنید دیگه حرفی نمیمونه
    :))))))))!!!😎

  • 🏁Parsa16

   11

   3

   مکس استارت بهتری داشت،بهش جایزه بدین
   دست👏دست👏دست👏دست👏به افتخار مکس که تاریخ سازی کرد،افرین بهترین تاریخ

   دوست عزیز یک جوری استارت استارت میکنی انگار فقط مکس رده گرفته،حتی مازپین هم در استارت رده گرفت(ولی خیلی سریع پس داد)لکلرک گرفت،چکو گرفت،بقیه هم گرفتن،چه افتخاری داره؟مهم رده پایان مسابقه است

   • محمد یاسین

    8

    0

    سب هم یکی گرفت ( باید از حق راننده مورد علاقه ام دفاع کنم )😉😉😉

 18. 33🦁Ali

  10

  20

  بعضی شما لوئيس فن ها بجای نظرات بیهودتون که ماشین ردبول سریعتر هست و همش مقصر مکس هست که اشتباه می کنه برد از دست میده بهتره برین از رانندتون طرفداری کنید.
  مکس این فصل هر وقت اشتباهی هم داشته دلیلش اینه چون باید همچین ریسک های بکنه تو سرعت بالا در محدودیت پیست تا به سطح مرسدس برسه اگه شما به این موارد میگین اشتباه پس به اشتباه رانندتون در ایمولا چی میگین واقعٱ.
  آره نبوغ همیلتون هست مهارت عالیش ما هیچ وقت منکرش نشدیم ولی شماها دیگه زیادی دارین رو اشتباهات مکس و تیم ردبول زوم
  می کنید بجای که واقعیت سرعت مسابقه ای درک کنید هنوز تو خواب تعیین خط بحرین هستین خیلی هاتون نظر میدین.
  مکس دیروز هم هر کاری از دستش میومد انجام داد دیگه مهمتر از استارت نداشتیم که همه دیدن.
  مکس دلیل نمیشه ناامید بشه راننده حرفه ای به بهترین شکل مسابقش ادامه میده ابزارش هم باید تیم مهیا کنه اگه بخوان برای قهرمانی بجنگن.

  • Hamilton

   21

   5

   پس چطور وقتی شما مکس فنا لوئیز رو به خاطر برتری مرسدس میکوبیدید اشکال نداشت الان ما میگیم اشکال نداره ؟؟
   والا ما مکس فن داشتیم میگفت لوئیز چون سال اول به باتن باخت هیچی نیست چون باتن راننده درجه دو هست خب من به این فرد چی بگم آخه

   • Engineer

    4

    7

    شما هم هر وقت مکس 9 فصل ماشین برتر داشت بیا بکوبکش

    ماشین برتر مکس فقط 2 ریس دووم داشت.
    ولی برای همیلتون حدود 180 ریس.

    وگرنه همیلتون که الان 97 و 98 برد داره تا پایان 7 فصل تا اخر 2013 فقط 22 برد داشت.

    یک مقایسه دیدم که تعداد بردهای 3 راننده بزرگ به اندازه همیلتون نبود.
    این رو هم بزار کنارش

    فتل 4 سال ماشین برتر
    کیمی 1 سال
    باتن 1 سال
    الونسو 2 سال

    مجموعا 4 راننده 9 سال و همیلتون به تنهایی 9 سال

   • Engineer

    5

    5

    اشتباه حساب کردم چون مجموع 4 تاشون هم 8 سال میشد
    ولی همیلتون به تنهایی 9 سال

    مجموع برد 3 راننده به همیلتون نمیرسه
    ولی مجموع ماشین برتر 4 راننده هم بهش نمیرسه

   • Formula 44

    3

    1

    جالبه ۲۰۰۷ برای همیلتون ماشین برتر حساب کردی ولی برای آلونسو که همتیمی بودن نه 😶

   • Engineer

    2

    3

    Formula 44
    الونسو رو همه با 2 سال رنو ماشین برتر میشناسن
    انقدر تیم عوض کرده که امار از دست ادم میره

    ولی خوب حرف شما درسته
    به هر حال بازم 9-9 میشه.

    بازم مجموع 4 راننده 9 سال همیلتون 9 سال.

  • Max33vr46

   10

   8

   دوستان یه سوال داشتم موناکو ردبول بهتره یا مرسدس؟

   • Hamoon

    12

    3

    اخه سوال کردن هم دیس داره !!!

   • Max33vr46

    9

    4

    هامون دمت گرم😂😂😂

   • Mohammad44

    7

    4

    منطقیه که ردبول سریعتر باشه همون طور که تو سکتور سه اسپانیا سریعتر بوده

   • MHR

    7

    0

    الان نمیدونم کدوم تیم قوی تر میتونه ظاهر شه توی موناکو اما چیزی که خاطرم هست اینه که این پیسته همیلتون نیست و معمولا به مشکل میخوره تو این پیست… هم به فتل تو رقابت با فراری سالای ۲۰۱۷-۲۰۱۸ فکر کنم باخت تو این پیست هم زمان رقابت با رزبرگ اینجا نتیجه خوبی نمیگرفت…البته اگر با پیست دیگه ای اشتباه نگرفته باشم

   • NICO ROSBERG-06

    6

    6

    هامون
    سوال کردنم اینجا دیس داره چون یه عده هستن که طرفدار راننده خاصی نیستن (شایدم هستن.) اما توهم طوتئه دارن..

   • محمد یاسین

    8

    1

    ردبول سریعتره ردبول تو ۲۰۱۸ که ماشین سوم گرید بود تو موناکو دست برتر رو داشت وای به حال الان

   • بیژن

    8

    3

    اخه تا ببینی هدف از سوال چیه .

    این دوستمون معلومه دنبال چیه .

   • Engineer

    3

    9

    یعنی واقعا خودت جوابش رو نمیدونی.

    به نظرم سوال نکنیم دیگه چون تقریبا از الان باید شاهد 19 ریس برتری مرسدس باشیم.

   • Mahmood.ghaedi

    2

    0

    Max33
    مقایسه دور مکس و لوییس توی تایم گیری نگاه کن
    مسابقه بعدی ردوبل وضع بهتری داره توی اون دور لوییس بیشترین زمانی ک نسبت ب مکس از دست میده پیچ 3 و اون شبکین اخره ک فقط نزدیک 3تا 4 دهم از دست میده
    ولی توی این ورزش نمیشه صد در صد چیزی گفت بخصوص ماهایی ک دانشش نداریم ممکنه ی ابدیت ورق کمی برگردونه
    درباره کل فصل هم نمیشه گفت از اون سالهای ک نمیشه گفت کدوم بهتره هر ریس و هر پیست ممکنه ماشین ی کدوم بهتر باشه

  • Ali

   13

   7

   اون استارت کثیف رو میگین؟؟ دوتا سبقت کثیف داشته چجوری وارد میشه که انگار فقط منم این شخص خواب قهرمانی رو میبینه هنوز موند لیاقت قهرمانی رو داشته باشه این همیلتون بود که هر دوبار از برخورد دوری میکنه چون ترجیح میده تو مسابقه باشه و جواب بده تا دی ان اف بشه پس این یه نکته
   در مورد ماشینها نمیدونم چندسالته و چندساله اف وان میبینی ولی در بدترین حالت و بهترین حالت این مرسدس یا دو دهم سریعتره یا دوهم کندتر که اینو میشه از اختلاف تعیین خطها و سرعت مسابقه ایی دید . بر فرض سریعتر بودن همیلتون شما فرمایش میکردی ماشین ردبول حتی ۲ دهم کندتر باشه همیلتون رو خاکشیر میکنه الان چرا دارین زمین و زمان رو به هم میبافین.
   همونظوری که آقای صالحی عزیز گفتن راننده هایی مثل شوماخر همیلتون آلنسو اینا یه دنده اضافه در تایمای بخصوصی دارن وگرنه ۱۵ سال در بالاترین سطح میابقه دادن بدونه کمترین تلرانس فقط از نوابغ برمیاد

   • Max33vr46

    10

    16

    کاش راننده شما هم استارت کثیف میزد ولی جلوتر در میومد😏😏😏

   • Ali

    8

    3

    ببخشید سبقت کثیف اشتباه تایپی بوده

   • Max33vr46

    6

    12

    مکس هم همون دنده رو داره شما منتظر باش که رو خواهد کرد نگران نباش تو بقیه این فصل هم از این استارت ای کثیف میبینی پس زیاد جوش نزن که مرسدس برتره

   • Max33vr46

    9

    2

    علی خوب دم شما گرم عذر خواهی میکنی بعضیا همون کار رو هم انجام نمی دن

   • بردیا

    2

    13

    فرمول یک که خاله بازی اگر بخواد یکی توی استارت سبقت بگیره که با خاله بازی که نمیتونه

   • Mahmood.ghaedi

    14

    2

    Max33مسابقه فقط تو استارت خلاصه نمیشه
    مهم این نیست ک ویچ یک کی جلوتر دربیاد مهم اینه پیچ اخر دور اخر کی جلوتر تمام میکنه

   • Ali

    10

    3

    شما از ۲ سال پیش همش داری بگم بگم میکنی ما که تا حالا هیچی ندیدیم که بگیم واوووو مکس این کارو انجام داد منکر خوب بودن و عالی بودنش نیستم ولی برای راه یافتن بین بزرگان قطعا عالی بودن کافی نیست ، درضمن بهتون قول میدم اگه فراری بتونی نزدیک بشت شارل به مزاتب چه در رانندگی و چه توانایی از مکس بهتره

   • Max33vr46

    4

    11

    کاربر علی فعلا که مکس یبار چارلزو شکست داده حالا شما هر چقدر دوست داری خیال بافی کن

   • mrz_ir

    7

    6

    کارهای کثیف فقط از مکس بر میاد که بعد اونهمه سال قرارداد رانندگانی نبوده
    مکس کاری کرده که قرارداد ببندن
    در واقع مکس یکم زیادی از غریزش به جای عقلش استفاده میکنه

   • mrz_ir

    6

    1

    ادمین اگه میشه کامنت بالاییمو حذف کن
    خییییلی زیاده روی کردم
    نباید اینقدر تند میگفتم

   • 🏁Parsa16

    9

    5

    واقعا میتونم فقط بخندم،لکلرک تو فصل اولش تو فراری قهرمان ۴دوره جهان رو شکست داد،مکس کیو؟گسلی و البون
    شما حتی نمیدونی وقتی دوتا راننده تیمت تاپ باشن امتیاز بینشون تقسیم میشه
    اگه همتیمی چارلز به جای سب البون بود که چارلز درو می‌کرد همرو
    یه مونزا سب دچار مشکل شد و رده از دست داد،کی تونست جلوی چارلز بگیره؟
    اگه ماشین چارلز تو بحرین خراب نمی شد مکس به گرد پاش می رسید؟
    حداقل چارلز اون فصل باید ۵تا برد کسب می‌کرد اما به خاطر بدشانسی نتونست

  • 🏁Parsa16

   11

   4

   علی جان تمام لوییس فن ها فقط طرفداری کردند
   این مکس فن ها بودند که احترام همیلتون رو زیر پا گذاشتند
   حتی زیر کامنتی که شمارشگر زد،دو کاربر مکس فن اومدن گفتن ماشین برتر و استراتژی و خاک بر سر ردبول و زمین کجه و این چیزا
   نمونه ی لوییس فن هایی که هیچی راجب مکس و ردبول نگفتن و فقط لوییس رو تشویق کردن کاربران فستبوی،شمارشگر،آروین همیلتون و …بودند
   لویسس فن ها با گفته های دو کاربر مکس فن پاشون به این بحث باز شد

   • Engineer

    4

    8

    همین لوییس فن ها بعد بحرین و تعیین خط ایمولا مارو بچاره کردن.

    طاقت نداشتن 2 تا ریس از دست رفتن ماشین برتر برای رانندشون ببینن.

    طبیعی چون خودشون هم میدونن بدون ماشین برتر قطعا قهرمانی نمیگیره.
    مصداقش هم 2008 تا 2013 یعنی 5 فصل.

    تازه 2007 و 2016 ماشین برتر هم داشت و قهرمان نشد.

    9 فصل و 180 ریس ماشین برتر.
    مکس هم ماشین برتر داشته تو کریرش 2 ریس

   • Fastboy 44

    3

    2

    Parsa16 جان لطف دارین
    از اول همین بوده
    یادمه مسابقات ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ رو
    لوییس میبرد میگفتن راننده اتوبان هیولا،پسر خوش شانس،ابر و باد و مه خورشید و فلک و چارلی وایتینگ و ….
    لوییس نمیبرد هم اینا همینا رو مینوشتن و میگفتن با اینا هم نتونسته ببره!
    ما صبر میکردیم که موقع مناسبش برسه و بیایم تلافی کنیم
    عمدتا شروع کننده نبودیم
    ولی خب چی میشه کرد دیگه!
    💜

  • Engineer

   4

   10

   33🦁Ali
   کسی متوجه نیست
   امسال هم ماشین برتر برای همیلتون میشه 10 امین سال.
   تعجبی نیست که مکس ببازه.

   حتی اگه 8 قهرمانی بگیره.
   باز میشه
   شوماخر 5 فصل ماشین برتر و 7 قهرمانی
   همیلتون 10 فصل ماشین برتر و 8 قهرمانی.

   هیچوقت همیلتون شوماخر نمیشه.
   برای کسی که متوجه میشه.

 19. Mmd9024

  7

  0

  مدیر تومن تائید کن

 20. بردیا

  6

  10

  یه جوری تو کامنتا میگید مکس از همیلتون ضعیف تره انگار دیروز مکس یه اشتباه فاجعه بار انجام داد که باعث شد مکس مسابقه رو از دست بده خب مکس حدود چند دور همیلتون رو پشت سر خودش نگه داشت و توی استارت هم از لوییس رد شد آخر هم به استراتژی باخت کلا دیروز ردبول به جز سرعت دیگه اصلا خوب نبود یه پیت استاپ ۴ثانیه ای هم انجام دادند که نمیدونم چرا مرسدس به پیت نرفت که جلوی ورشتپن در بیاد

  • Ali

   6

   1

   ریسک داشت که حتی ممکنه بود پشت پرز در بیاد یا بین پرز و مکس برای هکین ریسک نکردن که به جا بود

  • Fastboy 44

   8

   4

   ما با مسابقه دیروز به این نتیجه نرسیدیم!
   ما از فصل ۲۰۰۷ به این نتیجه رسیدیم!
   فصل اول،همتیمی یکی از بهترین راننده های تاریخ!
   و درگیری با کیمی رایکونن!
   نمایش عملکردش که دیگه لازم به توضیح نیست
   البته اگه فرمول یک تو اون فصل هارو دیده باشین!
   تازه از بقیه فصل های لوییس اصلا مثال نزدم چون که کامنتم ۱۰۰ خط به درازا می انجامید!!!

   • محمد یاسین

    4

    1

    بی زحمت از چین ۲۰۱۱ هم یک مثال بزن من بهترین همیلتون تاریخ رو اونجا دیدم

 21. Max33vr46

  4

  7

  دقیقا حالا یجوری از راننده خودشون دفاع میکنن اتفاقا به نظرم این ریس همیلتون دوتا اشتباه داشت یکی تو استارت و سبقتی که مکس ازش گرفت و بعد تو استارت مجدد پشت سیفتی کار که همیلتون تو پیچ آخر اشتباه کرد و لاستیک عقبش سر خورد و نزدیک بود لکلرک هم ازش رد بشه ولی قدرت موتور مرسدس بحدی بالا بود که شارلی که اسلیپ استریم از همیلتون داشت کاری از پیش نبرد و مکس که با اشتباه همیلتون یه ذره فاصله گرفته بود تو پیج اول چسبونده بود پشت مکس همه دیدن و فهمیدن مرسدس سریعتر از ردبوله

  • Max33vr46

   4

   4

   ادمین چرا تایید نمیکنی چرا نظرات من میره به آ
   ایست بازرسی

 22. 77Ali

  14

  7

  من به عنوان یه فراری فن بی طرف میگم چطوری میگید ردبول سریعتره ؟
  همیلتون که بالای مکس تموم میکنه بوتاسم بالای پرز
  بعد چطوری ردبول دست بالا رو داره؟
  خواهشا اذیتمون نکینید و این بحثو تمومش کنید به قول دوستمون یه واقعیت وجود داره و اونم اینه که ماشین مرسدس و لویس و مکس و ردبول بهم نزدیکن و یه پیست یکم اون سریعتره یکی یکم اون یکی باید با هوش و تجربه و استراتژی همو شکست بدن که فعلا مرسدس و لویس اینکارو کردن ولی از اون ور تو ماشن دوما به راحتی بوتاسو مرسدس تند تر از پرز و ردبولن پس کار ردبول سخت تره اما کلا جای بهونه گیری نیست
  من دیروز به استراتژی ردبول اعتراض کردم دیسلایک زیاد خوردم اما ببینید درسته اگه مکس میکشیدن بیرون پشت بوتاس باید میجنگید ولی بهتر از این بود که وایسن و یه اتفاقی که ۱۰۰ درصد رخ میدادو تماشا کنن میتونستن اصلا بعد ۱۰ دور عوض کردن لویس مکسو ببرن رو سافت نو عی که داشت و نگین که کارش واسه سبقت از بوتاس سخت میشدو فلان بوتاسو قورت میداد و جدا از این اگه میترسی که راننده سبقت نمیگیره خوب دیگه چی بگم بشینو شکست خوردنو تماشا کن استراتژی مرسدس همچین گلو بلبل نبود لویس باید کلی ماشین توش لپ میکرد از بوتاس سبقت میگرفت مثل یه مرد قبول کرد هم خودش هم مرسدس و انجامش داد و نوش جونشون
  نمیگم ردبول اگه کارایی که گفتمو انجام میداد میبرد اما حداقل تلاششو میکرد نه اینکه انقد ترسو باشه تو بیابون فقط بشینه و منتظر بارون باشه

  • 77Ali

   7

   4

   و البته نگید که ممکمن بود پشت بوتاس تموم کنه که اصلا و ابدا امکان نداشت پشت بوتاس تموم کنه با هر نوع تعویض لاستیکی

   • farshad.b

    5

    0

    علی 77 عزیز سلام . کاملا باهات موافقم . لااقل بعد از رفتن بوتاس روی سافت توی دور 54 میتوانستند مکس رو دور 55 بیارند روی سافت اونموقع فاصله اش با بوتاس 35 ثانیه بود و از همیلتون 8 ثانیه و ده دور فرصت داشت تا فاصله حدود16 ثانیه ایی که از همیلتون عقب میفتاد رو داشت جبران کنه با سافت نو . آیا این اتفاق میفتاد ؟؟ اونو دیگه خدا میدونه و شاید هم بازم دوم تموم میکرد ولی قطعا میتوانستند شانسشون رو امتحان کنند و منفعل عمل نکنند . بنظر از پیش به دومی راضی بودند . جالب اینجاست که بلافاصله همیلتون برای پیت دوم رفت مهندس مکس توی رادیو گفت اتفاق مجارستان شاید تکرار بشه و بعد از اون عمل خاصی انجام ندادند . اتفاقا تیمشان خیلی خوبه و اینو بارها ثابت کردند با استراتژی و پیت استاپهای بی نقص ولی ظاهرا دیروز تمرکز نداشتن , همون پیت اول مکس هم گواهشه . (لاستیک یادشان بره!!!!) . حالا هم دیگه فرقی نمی کنه اتفاقیه که افتاده و تمام شده مکس هم خیلی منطقی پذیرفت توی مصاحبه اش و گفت باید سعی کنیم سریعتر بشیم و راست میگه الان بشدت به هم نزدیک هستند و تیمی که میخواد قهرمان بشه باید سریعتر باشه والا همینه که هست .

   • AM PHD

    6

    0

    farshad.b
    لاستیک یادشان نرفت، ورستپن 1 دور زودتر اومد پیت و به تیم اطلاع نداده بود پس براش کاملا آماده نبودن
    به دومی هم راضی نبودند،با ریس پیس مرسدس بیشتر از دومی گیرشون نمیومد وگرنه کسی از بردن بدش نمیاد

   • farshad.b

    1

    0

    Am phd دوست عزیز . بعید میدونم بدون هماهنگی پیت استاپ صورت گرفته ولی فرض هم بگیریم حق با شما باشه پس چرا سه حلقه آماده بود و فقط عقب چپ هماهنگ نبود . به هر حال اونجا فقط دو ثانیه عقبتر از نرمال بودند و چندان ضرری نزد . مرسی از توجه و راهنمایی شما .

  • بردیا

   3

   0

   77ali طرفدار فتل و فراری هستی ولی 77 (شماره بوتاس ) رو گزاشتی؟

  • @sebvr

   9

   0

   بوتاس رو داری پرز مقایسه میکنی ؟! معلومه بوتاس بهتره !

  • Amin44

   7

   1

   اولا که لوییس بارها با ماشین ضعیف تر اینکارو کرده
   اونم برمیگرده به مهارت،الان کمتر استراتژی ها پیچیده میشه سال های قبل یادمون هست که ب لوییس میگفتن اگه اونا برن پیت ما بیرون می‌مونیم اگه اون بیرون بمونن ما میریم پیت!
   لوییس با این مدل استراتژی کم مسابقه نبرده مصداق بارزش مجارستان ۲۰۱۹ بود
   به قول مهریار این استراتژی راننده ای رو میخواد که پشت هم ده پونزده دور با فشار بدون اشتباه بزنه
   مکس تو بحرین هم ماشین سریعتر رو با اختلاف داشت اما نتونست ببره اشتباهش هم فقط ترک لیمیت پیچ چهار نبود،تو راه دادن به لوییس اشتباه کرد تو دنبال کردن لوییس تو پیچ ماقبل آخر اشتباه کرد که باعث شد دی ار اس اون دورو از دست بده!
   پورتیمائو ستاپ ماشین برا پل بود که پیچ یک رو بگیره و بره نه اینکه توسط مرسدس ساندویچ بشه
   میگن اگه ردبول قوی تره چرا نتونست از بوتاس رد بشه و رده رو ب لوییس داد..
   وقتی میگیم ردبول جلوتره این نیست که دوری یک ثانیه جلو باشه اونا فقط ماشین بهتری دارن که تو یک دور واقعا سریعه،دیروز اختلاف سریعترین پوزش با بوتاس موضوع رو نشون داد!
   ب نظرم الان وضعیت مرسدس تو لاستیک خوری یکم بهتره که اونم برمیگرده به خود لوییس
   ماشین ردبول تو پیچ ها یکم خشن تر عمل می‌کنه و لاستیک ها رو زودتر از بین میبره
   انگلیس ۲ پارسال اشتباه مرسدس تو ستاپ که برا مگتس اند بکتس چیده شده بود خودشو تو ریس نشون داد(اگر به یاد داشته باشید مرسدس ها تو تایم گیری اون مجموع پیچ رو بدون دی ارس(تو پیچ نمیشه دی ار اس داشت) حدود ۳۰۰ میزدن در حالیکه باقی تیم ها تو کفی بعدی تو تعیین خط با دی ار اس ۳۲۰ سرعتشون بود یعنی بدون دی ار اس حدود ۳۰۰ تا ۳۰۵) تو همون تعیین خط هم مرسدس ها لاستیک سافتشون تا آخر سکتور سه نابود میشد!
   مرسدس از ریس بعدی ستاپ رو برد سمت کفی تا لاستیک خوری کمتر بشه
   بنده یک تماشاگر ساده ام اما شاید بهتر باشه ردبول هم همین کارو کنه تا هم سبقت گرفتن ازشون سخت بشه و لاستیک خوریشون پایین بیاد!

  • NICO ROSBERG-06

   5

   3

   77Ali
   آفرین
   حرف دلم و زدی اگه اینکارو میکردن حداقل تو سبقت مکس از بوتاس یکم هیجان میدیدیم.. ولی وقتی ریس پیسایی ک لویس میزد ازهمون فاصله18 ثلنیه به پایین دیگه میشد حدس زد لویس با ردبول چیکار میکنه..حس میکنم از اینجای مسابقات به بعد بازم دست بالا رو ما داشته باشیم.. مثل سالهای قبل.

 23. امیرعبّاس

  2

  2

  بسم الله النّور

  ** آخرین پیام امیرعبّاس **

  سلام و ادب خدمت دوستان. با اتفاقاتی که پیش آمده بود، بنا نداشتم دیگر نظری ثبت کنم، اما باید خداحافظی می کردم و به همین دلیل برای آخرین بار خدمت رسیدم.
  ___________

  همیلتون برنده شد، چون بهترین رانندۀ فرمول یک است. اگر مصاحبۀ بعد از برد اخیر را دیده باشید، مشخص کرد که خودش در طراحیِ راهبرد (استراتژی) تیم نقش فعال دارد. همیلتون از استراتژی مرسدس جدا نیست و مهم تر از آن همیلتون برنده شد چون توان اجرای هر سناریویی را دارد!

  مکس محکوم به شکست بود، چون با همیلتون می جنگید! او بهتر از این نمی توانست کار بکند و کسی گمان نکند اگر طرح دیگری اجرا می کرد، می توانست برنده شود. فرقی نمی کرد که ورستپن چه زمانی به پیت برود؛ او در هر صورت می باخت چون همیلتون برای هر حرکت مکس برنامه داشت و البته نقشۀ الف (پلن A) کافی بود و همیلتون به همراه مهندسان تیم، حرکت ورستپن را پیش بینی کرده بودند!

  همیلتون، مردانه، شرافتمندانه، بدون خطا و حتی بدون کوتاه آمدن یار خودی برنده شد. او با زرنگی و ظرافت بوتاس را پشت سر گذاشت تا به مکس رسید. همه می دانند که ماشین مرسدس در این فصل ضعیف تر از ردبول است، به ویژه در شتاب اولیه؛ اما این واقعیت همیلتون است که با ماشین ضعیف تر هم می تواند با توانایی و نبوغ خود برنده شود. این همیلتونی که شاهد نمایش درخشانش هستیم، در چند تیم دیگر هم اگر بود می توانست برنده شود. او در ردبول و در یکی دو تیم دیگر هم می تواند برنده باشد و برای همین است که مرسدس به هیچ وجه او را از دست نمی دهد.

  برخی گمان نکنند که مرسدس همیلتون را قهرمان می کند، که اگر چنین بود، دیگر کسی اسم راننده ها را نمی آورد و همه فقط از تیم ها نام می بردند!
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

  کاربران این سایت باید عادت کنند که هر بار کسی بیاید و برای بردهای سر لوئیس همیلتون بهانه تراشی کند و بردهای لوئیس را به شانس، دستور تیمی، ماشین، مهندسین تیم و … نسبت دهد! همیشه کسی هست که می آید و باخت های مکس را توجیه می کند و نمی تواند بپذیرد که سر لوئیس همیلتون خیلی بزرگ تر از مکس است. اما جای نگرانی نیست، خورشید می درخشد و جهان را روشن می کند و کسی که نور خورشید را کتمان کند، خودش مضحکه می شود، چه بفهمد و چه نفهمد.

  دوستان عزیز خداحافظ؛ حلال کنید.

 24. Mahmood.ghaedi

  14

  1

  چقدر حال دارین ک این بحث کی ماشین بهتری داره تمام نمیکنید😂
  برین مقایسه دوره تعیین خط لوییس و مکس ببینید و متوجه میشید کجای پیست کدوم ماشین بهتره بعد با پیستهای ک مونده مقایسه کنید متوجه میشید کدوم پیست کدوم ماشین دست برتر داره
  یا فعلا کدوم قسمت کدوم پیست ماشین تیم مورد علاقتون دست برتر

  • Hamoon

   9

   1

   اره واقعا.حالا ی پیست یکم مرسدس دست برتر داره ی پیستم ردبول
   ۲۳تا ریس
   کلی فاکتور باید دست ب دست هم بدن تا قهرمان مشخص شه
   ببینین و لذت ببرین

  • Mehriar Salehi

   9

   1

   محمود جان سرچی‌ که کردم فقط اینو پیدا کردم که گفته خود لوییس هست درباره تایرهای کار کرده :

   “هیچ علت بخصوصی نداشت، من تو Q1 عملکرد جالبی با تایرهای مدیوم نداشتم، تیم گفت رو لبه هستی برای رسیدن به Q3 با این پیس پس مجبور شدیم سوییچ کنیم به تایر سافت.
   بلطبع برای پل من دو ست نیاز داشتم و وقتی تایم اول رو زدم، برای تایم دوم همین ست رو داشتیم که دیدم ست بهتری هست پس زمانم رو باهاش تکمیل کردم.”

   درکل محمود جان ست های یک کامپاند توشون امکان داره دست هایی باشن که به خوبی ست دیگه نباشه.عجیبه اما بارها این مطلب رو شنیدم از راننده و با توجه به تعداد تایرها، یک لپ آخر Q2 زدن که معمولا راننده هایی که به Q3 میرسن اینکارو میکنن با اینکه نیازی ندارن اما میخوان آخرین وضعیت پیست رو چک کنن و وقتی دیدن این ست، ست بهتری هست، لپ رو تکمیل کردن که از همین دست استفاده کنن تو ریس.

   این برداشت منه البته یک امکانش هم هست که این حرفهای لوییس راست نباشه و تکنیکی که محمد گفت واقعا وجود داشته باشه که لوییس سعی کرده عنوان نکنه…اما هرچقدر گشتم، جز نظر چند نفر یوزر تو فورومها، کسی اینو عنوان نکرده بود و راستش من هنوز نمیتونم متوجه بشم که چرا این تکنیک رو فقط یک راننده بدردش خورده! حالا تیمهای دیگه هیچی، هم تیمیش چرا از این آوانتاژ استفاده نکرده؟ اما بهرحال اون تئوری رو چند پوستر دیگه هم عنوان کردن که البته اساس صحبتشون، عملکرد تایرها بعد از سرد شدن و استفاده مجدد تو‌سری های جونیور بوده نه فرمولا وان.

   • Mehdi mozafari

    7

    0

    دمت گرم مهریار جان
    بدجوری رو مخم بود این مسئله.حالا برداشت خودم:
    به طوری که شنیدم و خوندم تایرها یک چرخه دما دارن که وقتی یکبار این چرخه کامل طی بشه و به دما برسه بهترین عملکرد را ازخودشون نشون میدن و با سرد شدن یا ناقص شدن این چرخه دیگه اون عملکرد بهینه را ندارند.به نظرم شما درست میگی،ازبین اون دو ست تایر دومی بهتر بوده و همون را نگه داشتند،با این ریسک که توی استارت مکس با لاستیک بهتر آوانس خواهد داشت
    درضمن به نظرم تمام این استراتژی که از مرسدس برای لوییس در یکشنبه دیدیم، از روز شنبه نهایی شده بود.به نظر من اینطور بود.و به همین دلیل روی تک تک ست لاستیکهاشون برنامه داشتن

 25. Engineer

  6

  10

  دوستان بزرگوار اگر یادشون باشه مکس پیت اول رو انجام داد.
  و همیلتون 4 دور بعد رفت به پیت.وقتی اومد بیرون 5.7 پشت مکس رسید.

  هر دو تایر نو داشتن.
  مکس 4 دور زده بود و تایرش گرم هم شده بود.

  ولی در عرض 5 دور همیلتون فاصله 5.7 رو کرد 1 ثانیه.
  یعنی دوری 0.9 سریعتر بود.با اینکه تایر هر دو نو بود.
  تایر هر دو نو و مدیوم بود و تایر مکس هم گرم شده بود.

  دوستانی که هنوز ردبول رو برتر میدونن پاسخ بدن
  اگه این برتری ماشین مرسدس نبود پس چی بود

  رسید به 1 ثانیه ای مکس و دیگه توی هوای کثیف گیر کرد و نمیتونست سریعتر بشه.
  همه میدونیم سرعت مسابقه ای مرسدس بیشتر بود.

  ولی دقت کنید اگر مکس پشت سر همیلتون بود توی مسابقه و توی هوای کثیف گیر کرده بود قطعا همیلتون جدا میشد و فاصله مینداخت.
  کاری که مکس نتونست انجام بده به دلیل وجود ضعف در ماشین.

  اگه ماشین ها حتی برابر هم بود توی هوای کثیفی که همیلتون بود مکس باید حداقل 2 ثانیه فاصله مینداخت.
  الان باز یه عده میگن همیلتون سریع بوده.قطعا مکس کندتر از همیلتون نیست خودش.

  من توی اکثر مسابقات که speed راننده هارو مقایسه کردم از اول 2020 تقریبا مکس سریعترین راننده بوده و حالا نمیتونه کاری کنه با اون سرعت بالاش.
  باز هم میگن اتوموبیل ردبول بهتره.
  من فکر میکنم حتی برابر هم نیستن و مرسدس بهتره.

  • @sebvr

   7

   2

   مهندس عزیز توی تحلیل در پاسخ این حرفت مینویسم !

   • Engineer

    4

    8

    متشکرم @sebvr خیلی دوست دارم بدونم وقتی تایر هر دو نو بود و مدیوم و تایر مکس هم گرم بود و هر دو هم فشار ماکسیمم به ماشین میاوردن و سریع هم دور میزدن چه دلیلی دیگه ای به جز برتری ماشین میتونه باعث از بین رفتن این فاصله شده باشه.

    متشکرم که در تحلیل توضیح میدی.

  • Amin44

   8

   4

   عزیز جان شما مسابقه رو خوب تماشا نمیکنی
   اون زمانی که مکس لاستیک نو داشت فقط یک اوت لپ سریع زد که اوور کات نشه وقتی لوییس نیومد داخل به مکس گفتن شل کن
   مکس هم رفت رو بازه ۱.۲۲ های بالا دور زد
   وقتی لوییس رسید پشت مکس هم شروع کرد به فشار و تو همون دور که لوییس پست بود ۱.۲۱.۵ زد!
   چون میخواست لوییس بیاد برسه و تو هوای کثیفش قرار بگیره تا چهار دور اختلاف نو بودن لاستیک از بین بره!
   دوست عزیز خوبه که اختلاف بین راننده ها رو دنبال میکنی این یعنی بهتر از افراد عادی تماشاگر هستی
   اما نکته اصلی اینه که لپ تایم ها رو نگاه کنی تا متوجه بشی راننده داره فشار میاره یا نه!

   • Engineer

    5

    12

    عزیز من وقتی مکس اوت لپ زد شل کرد.
    ولی نه در حدی که همیلتون بعد از اینکه از پیت اومد دوری 1 ثانیه رو جبران کنه.

    این شل کردن مکس اگه ماشین برابر بوده باشه نهایتا 0.2 در دور سریعتر میشد همیلتون.
    نه هر دور 1 ثانیه.
    مشکل ردبول توی مدیوم هم تا حدی موثر بوده.

    ولی اینکه ماشین مرسدس بهتر بود کاملا واضحه.

   • Amin44

    8

    3

    ببین مهندس شاید پایه ترین شخص تو سایت برای بحث باشم!اما اعتراف میکنم بحث کردن با شما اصلا کار درستی نیست
    کلا نمیخوای متوجه چیزی بشی
    کلام آخر برو از یک جایی آرشیو مسابقه رو پیدا کن،اون قسمت که مکس می‌ره پیت و بعدش لوییس تا لوییس بیاد برسه رو یکبار دیگه نگاه کن
    شاید که متوجه قضیه بشی
    لوییس تو اسپانیا مدیریت لاستیک بهتری داشت
    و همین موضوع باعث میشد پیس بهتری داشته باشه البته نمی‌خوام مکس رو زیر سوال ببرم چون اشاره کردم که ماشین ردبول تو پیچ ها خشن تره

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    8

    2

    دقیقا همیلتون دوری نزدیک به ۱ ثانیه نزدیک میشد که یک دفعه شد ۲۶ هزارم ثانیه.

    فکر کنم همیلتون چون میدونست استراتژی رو بخاطر همین نهایت فشار رو روی تایر مدیوم میاورد
    فقط ۱۲ دور زد حتی سافت هم ۱۰ دور میتونه عملکرد خوبی داشته باشه دیگه اون مدیوم ۱۰۰% میتونه داشته باشه.از اون طرف ورشتپن تا آخر میخواست با همین تایر بره پس فکر کنم داشت از تایر ها مراقبت میکرد.

   • Engineer

    3

    9

    Amin44
    منم عقلم میرسه که مکس تایر نگه میداشت و همیلتون فشار رو بیشتر میکرد ولی نه در حد دوری 1 ثانیه.

    ماشین مرسدس توی هوای کثیف مکس نمیتونست سریعتر باشه.

    وگرنه انقدر سریع بود که اگه جلوی مکس بود و مکس توی هوای کثیف 5 ثانیه تا اخر ریس فاصله باز میکرد.

    علت انکار شما هوادار اینه که همیشه ماشین رانندتون بهترین بوده و امسال یه حداقل فرصتی پیدا کردید توی 2 ریس اول که بگید دیدید به ماشین نبود چون باز هم ورشتپن شکست خورده.
    ولی هر کس که مسابقه رو درست ببینه باز هم متوجه برتری های مرسدس میشه.

    ضمنا اون زمان که تایر نگه میداشت مکس خودش میدونست همیلتون 1 مدیوم دیگه هم داره.

    بعدشم ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1
    شما به 1 نکته دقت کن
    همیلتون لاستیک مدیومش 12 دور تموم نشد.
    من نمیدونم شما چرا این رو گفتی و هرکی شاید بود به تمسخر میگرفت حرف شما رو.

    ولی من برای اطلاع میگم.
    همیلتون و هر راننده ای هر مدلی فشار بیاره به لاستیک.

    لاستیک مدیوم در افتاب و گرما نهایت فشار هم بهش بیاری زودتر از 20 دور تموم نمیشه.
    اونم توی هوای خنک و بارانی اسپانیا.

    نمیدونم شما واقعا فکر کردید لاستیکش تموم شد که رفت پیت.
    واقعا فکر کردی انقدر فشار اورد که تایر تموم شه.

    مدیوم توی 12 دور.

    نه عزیز من
    دلیل پیت 2 همیلتون بعد 12 دور این نبود که واسه کم کردن فاصله فشار اورده و توی 12 دور تایر مدیوم رو خراب کرده.

    دلیلش این بود که پیت 24 ثانیه طول میکشید.
    اگه همیلتون دیرتر میومد پیت شاید نمیتونست به مکس برسه.
    الان هم تو 5 دور اخر رسید و مرسدس اهل این نوع ریسک نیست.

    چه طرفدار هایی داره همیلتون.
    بعد 12 دور اومده پیت که بتونه 24 ثانیه فاصله رو تا اخر ریس جبران کنه.

    انوقت هوادارش میگن نگاه کن انقدر به تایر فشار اورد تا به مکس برسه و اختلاف 5.7 رو جبران کنه که تایر توی 12 دور از دست رفت.

    حتی با سافت هم توی این پیست اول ریس 22 دور زدن.

    مدیوم غیر ممکن که توی 12 دور از بین بره.

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    7

    0

    Engineer
    شما متوجه کامنت بنده نشدین
    و اگه پاسخ نمیدادین بهتر بود
    من حرفی از تموم شدن تایر زدم؟
    من گفتم همیلتون میدونست عمر مثبت تایر مدیوم خیلی بیشتره و خیالش از آوردن نهایت فشار به تایر راحت بود و این کار رو هم کرد.از شما انتظار نداشتم…

   • Engineer

    2

    4

    ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1
    بله حرف شما درباره پیت 1 صدق میکنه ولی برای پیت 2 نه.
    درسته بعد پیت 2 تایرش 12 دور نو تر بود.

    ولی مکس داشت نگه میداشت و همیلتون داشت فشار میاورد.
    پس اگه بعد پیت 2 همیلتون خیلی فشار میاورد و اصلا دقت در نگهداری نمیکرد.

    به سختی میتونست سبقت بگیره.
    خوب تایر نگه داشت نسبت به فشاری که اورد.

    ولی بازم این سوتی استراتژی ردبول خیلی رو مخ بود.

   • Engineer

    3

    5

    ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1
    مکس خودش میگه وقتی رفت پیت 2 من میدونستم میبازم.

    ولی با این حال هیچ کاری نکردن و فقط نگاه کردن.

    بازم میگم شاید 15 دور مونده بود میرفت پیت با سافت شانس پیروزی داشت.
    از ردبول واقعا بعید بود.یه حداقل واکنشی هم نشون نداد.

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    2

    0

    درسته شاید من نتونستم منظورم رو به شما برسونم.
    منظور منم در مورد همون ۵.۷ ثانیه بود.

  • Ali

   7

   5

   وای شما حتی متوجه این نیستی که مکس داشت اروم میروند؟؟ و حداکثر توان نبود حداقل لپ تایم ها رو میدی که روی چند دور میزنه بدبختی اینه میاین اینجا هر پستم ۴۰ تا کامنت کارشناسی میدین😀😀😀

   • Engineer

    6

    5

    باشه من متوجه نیستم
    شما متوجهی خیلی خوبه

    سال ها مسابقه دیدم و میدونم شل کردن یه راننده بعد پیت که اوت لپ میزنه تا اندرکات نشه نهایتا 0.2 یا 0.3 کندتره.

    نه 1 ثانیه.
    میزان توجه شما خیلی بیشتر از منه.

   • ALIREZA

    5

    1

    درست میگی ولی دلیل داشت چون مجبور بود از لاستیکهاش نگهداری کنه چون تا آخر مسابقه در صورت سبقت نگرفتن همیلتون باید باهاش ادامه میداد .. حتی هورنر هم به ورشتپن گفت از لاستیکهات نگهداری کن دور ۴۷

   • Amin44

    2

    2

    دوست عزیز چند ماهی میشد اینطوری بحث نکرده بودم
    شما کلا قیمه ها رو میریزی تو ماستا…
    گفتی مکس سرعت نداشت و لوییس خیلی زود رسید،جوابتو دادم،بهت آدرس دادم بری نگاه کنی تا متوجه قضیه بشی اینکه نمی‌خوای،یک موضوع دیگس که حداقل بنده حوصلشو ندارم
    برو لپ تایم مکس زمانی که لوییس رسید بهش رو با سه دور قبلی مقایسه کن،مثل روز روشنه
    نمیخواد اینجا پایین بالا کنی
    در مورد احمد رضا هم کلا شما اشتباه برداشت کردی،اون بنده خدا یه چی دیگه گفته شما سر یک موضوع دیگه داری بحث میکنی و پرچسب میزنی!
    فقط همون عرض قبلیم
    شما اولین گروهی نیستید که با لوییس فن ها
    کل کل میکنید،ما راهمون رو خوب بلدیم!!!!
    راننده و تیممون هم اونقدری باتجربه هستن که تا لحظه آخر دست از تلاش برندارن!
    همینطور که گفته بودم ما مرسدسیم!
    فتل فن ها خوب میدونن کامبک تو فصل با آپدیت یعنی چی!!!

  • ALIREZA

   4

   1

   دلیلش اینکه اونموقع مرسدس میخواست دوتا پیت مدیوم برای همیلتون بزاره و بخاطر همین همیلتون حداکثر فشار رو روی لاستیک می آورد . ورشتپن چون لاستیک مدیوم دیگه ایی نداشت و منطقی نبود بعد پیت همیلتون بره روی هارد مجبور شد داخل بمونه و ادامه بده به مسابقه ..‌ اصلی ربطی به برتری مرسدس ندلشت و فقط جنگ استراژدی بود چون دوتا مدیوم همیلتون داشت و ورشتپن فقط یکی . وگرنه سریع بعد پیت همیلتون اونم میومد پیت و عوض میکرد لاستیکش …حتی بعد پیت دوم همیلتون تو رادیو هورنر به ورشتپن گفت مجارستان بعدی در راه هس انگاری

   • Engineer

    2

    4

    ALIREZA
    کامنتی برای Amin44 ارسال کردم که پاسخ شما هم درش هست دربالا.

  • Lh44

   1

   2

   پس من واقعا خوشحالم که ماشین مرسدس بهتره و یه قهرمانی دیگه به تیم و لوییس میرسه

   • Engineer

    2

    6

    Lh44
    بایدم خوشحال باشی درستش همینه
    منم تیمم برتر بود خوشحال بودم.

    این کامنتت نشون میده که خودتم شک داشتی با ماشین برابر بتونه قهرمان بشه.

    وقتی میگی ماشین مرسدس بهتره پس قهرمانیم.
    بله همیلتون کسی نیست که وقتی ماشینش حتی یه خرده بهتر باشه ببازه.

    ولی شما هوادارانش مطمن نیستید که با ماشین برابر مکس رو شکست بده.
    همین کامنت این رو ثابت میکنه.

    در صورتی که من خودم به عنوان هوادار مکس و به نظر خودم مطمنم توی ماشین برابر مکس همیلتون رو شکست میده.

    البته تا زمانی که ردبول به مرسدس نبازه.
    فقط ماشین نباید برابر باشه.
    تیم هم مهمه

    در اصل مکس الان داره به مرسدس میبازه.
    داره به ردبول میبازه.
    به نظر من تنها کسی که از همه کمتر در شکست مکس دخیل بوده همیلتون بوده.

    اتوموبیل مرسدس-تیم مرسدس-سوتی های ردبول-اشتباهات مکس-همیلتون

    مکس حتی به اشتباهات خودش بیشتر باخته تا به همیلتون
    وگرنه توی همون بحرین هم توانایی شکست همیلتون رو داشت.
    توانایی پول گرفتن توی پرتغال و ایمولا.
    از دست دادن فاست پرتغال.

    مکس اشتباه کرده.همیلتون هم همینطور.

    ولی 1 اشتباه بی تاثیر توی ایمولا که هیچ تفاوتی در امتیاز ایجاد نکرد.
    اونم نه برای اینکه اشتباه کوچکی بود.
    اتفاقا از تمام اشتباهات مکس هم بزرگ تر بود.
    ولی ردفلگ اومد و دست مارو انداخت تو پوست گردو.

 26. @sebvr

  11

  1

  سلام رفقا ! اگه خدا بخواد تحلیل کامل این ریس هم با تاخیر خدمتتون قرار میدم اگه سوالی داشتید که دوست دارین توی تحلیل جواب داده باشه خوشحال میشم مطرح کنید ! ممنون از همگی

  • Lh44

   2

   1

   سب وی ار تحلیلتونو کجا گذاشتید ؟

 27. Mmd9024

  2

  0

  چرا کامنتای من تایید نمیشه مدیر

 28. Sina

  5

  1

  شما پیشرفت کردین ولی خیلیشو مدیون پسرفت مرسدسین

 29. yaghub

  2

  0

  پس تا کی میخواید این بحث های بی دلیل و بی منطق را ادامه بدید، 140 کامنت فقط داره این چندتا جمله تکرار میشه که فلانی سریعتره یا این شانس داره ووو….
  انسان باید توانایی پذیرش حقیقت را داشته باشه چه خوشش بیاد چه بدش بیاد.
  مرسدس مسابقه را برد و تمام شد، آخر مسابقه اونا با هم دست میدن و نتیجه را می‌پذیرند اینجا ما داریم میزنیم تو سر خودمون و دعوا میکنیم.
  همیشه بحث و کل کل و کوری خوندن نمک ورزشه، اما هر دفعه بخوای یه چیز تکراری را بگی و نتیجه را قبول نکنی و بهونه بیاری خوب نیست.
  موفق باشید

 30. yaghub

  2

  0

  ادمین محترم این اکانت من دوباره مشکلی پیدا کرده؟ چون نظرات من میره تو ایست بازرسی.
  بی زحمت پیگیری کنید، ممنون

  • farshad.b

   2

   0

   اقا یعقوب ظاهرا کامنتهای طولانی توسط ربات میره برای بررسی برای من و دیگر دوستان هم پیش اومده . فکر کنم دو سه ساعتی طول میکشه .

 31. محمد یاسین

  4

  0

  یکم دیگه بگذره امروز تعداد نظرات از خود مسابقه بیشتر میشه 😄😄😄😄

 32. Behrooz

  4

  1

  این نکته مکس رو من متوجه نشدم میگه اونا روی سافت از مدیوم ما سریعتر بودند ، وقتی مکس رفت مدیوم انداخت که مکس سریع تر بود با لاستیک نو تو همون چند دور پنج شیش ثانیه جلوتر افتاد با احتساب پیت ۴ ثانیه ای که دوثانیش اضافی بود ، به نظرم بهانه اوردن برای بدچیدن استراتژی خودشون وگرنه روی سافت هم سریعترین دور رو زد با اختلاف یک ثانیه و بوتاس هم نتونست ، اینجوری که ردبول بهانه میاره هم نیست سرعتشون و تعیین خط هزارم ثانیه ای نشون میده که سرعت جفت تیم ها برابره

 33. Mehriar Salehi

  16

  1

  صحبت های لوییس بعد از ریس خیلی جالب بود بنظرم…میگفت این ریس به اندازه کل زمان های رقابتش با مکس، مطلب متوجه شده درباره اشون.هم نوع رانندگی مکس هم نوع رفتار ماشینشون…واقعا تا چه حد بعضی از این راننده ها مغز های بازی دارن که در حین ریس، حفظ پیس، کنترل دمای تایر و ترمز و دیپلویمنت و محاسباتی که از ذهنشون میگذره و کلی تنظیمات حین لپ، رادیوها و غیره، آنالیز رقیب و ماشینشو هم میکنن که بعدا ازش استفاده کنن! خیلی جالب بود برام، آخرین باری که همچین موضوعی رو شنیده بودم از فرناندو بود، ۲۰۱۶ یا ۱۷ تو همین بارسلونا درباره رقیبش که یادم نیست کی بود.

  اما کامنت هارو که میخوندم و میزارمش کنار صحبتهای امروز هورنر درباره اینکه چقدر ردبول و مکس به یک پرز رقابتی نیاز دارن برای قهرمانی، فکر کردم یک قیاسی کنیم بین افرادی که اخیرا تو اون ماشین نشستن.

  متوسط گپ کوالیفاینگ پرز با مکس بعد از ۴ تا ریس : 0.670 ثانیه (۳-۱)

  متوسط گپ کوالیفاینگ مکس با آلبون بعد از ۴ تا ریس : 0.750 ثانیه (۴-۰)

  متوسط گپ کوالیفاینگ مکس با گسلی بعد از ۴ تا ریس : 1.08 ثانیه (۴-۰)

  یه ارفاقی هم کردم به آلبونی که ۲۰۲۰ اش رو در نظر گرفتم در حالیکه نیم فصل با ردبول مچ شده بود تو سال ۲۰۱۹.

  پس فکر کنم کافی باشه این اعداد برای همون ۱٪ که هنوز معتقدن گسلی یا آلبون باید مینشستن تو ماشین…درباره آلبون میگن جوونه و جای پیشرفت داشت اما باید درنظر بگیرن این دوستان که ردبول، فینیشنگ اسکول کسی نیست.که بخواد توش یه راننده دوران یادگیری فرمولا وان رو سپری کنه.در ضمن اینکه اگر فرمش ظرف یکسال و نیم رو به جلو بود میشد بهش امید داشت، که نبود.اندازه کافی هم بهش زمان داده شد.

  گسلی هم هرچند منم دوست دارم رانندگیشو بنظرم پیشرفت هم کرده اما شدیدا اورریتد هست.بصورت مطلق! نتایج طوری دارن رقم میخورن که خیلی ستاره نشونش میدن که نیست.
  سال قبل نتایج عالی، عرض کردم که راننده خوبیه اما در قیاس با کی؟ کویات؟ این بیچاره زمان اوجشم هرکی میرسید شکستش میداد چه برسه به دورانی که دوبار از تیم گذاشتنش کنار و روحیه ایی براش نمونده بود!در قیاس با دنی خیلی درخشید و چندتا ریس شرایط عجیبی داشت که این درخشش بیشتر به چشم اومد.همین!
  امسالم که جلوی یک روکی پر اشتباه و کند داره رقابت میکنه…۴ تا ریس گذشته، بهترین موقعیتش رو هم با اشتباه خودش از دست داد: بحرین زمانیکه ماشینی نزدیک به جلوی میدفیلد داشتن.شاید اشتباهات دیگه هم داشته که یادم نمیاد امسال.
  در کل زیادی بزرگش کردن و نمیبینم باوجود پیشرفتی که کرده چقدر شانس نمایش بهتر داره تو‌ ردبول.

  تو چکو شما یک راننده ایی رو دارید که همیشه موفق بوده.همیشه هم تیمی هاشو‌شکست داده، خوبم شکست داده! جز باتن البته که حتی همون تک فصلش تو مک لارن هم نمایش بدی نبود…خیلیا میگن هالک رو بیارن! عجب! اینکه ۱-۲ ساله بیرون گرید هست به کنار، همون موقع که هم تیمی بودن ایندو نفر، از چکو شکست میخورده! چرا باید همچین اشتباه مضحکی رو ردبول بکنه؟
  سب؟ صبر کنیم اول به لول پرز در قیاس با لنس برسه که دوبلش امتیاز میگرفت، بعد تازه میرسیم به یک جایگاه! یعنی اون زمان تازه میشه همین پرزی که الان هست…اوکی، رسید به جاییکه با گپ های بیشتر از چکو، لنس رو شکست داد، با اختلافات بیشتر از چکو، از لنس جلوتر تموم کرد، اون موقع میشه بهش فکر کرد.در حال حاضر درگیر رقابت با راننده اییه که تو مشت چکو‌ بوده.

  سنودا؟ گروژان؟ کی؟

  منظور اینکه اوکی این صندلی بده، جاش یک مبل بزارید، مگه چه آپشنی ردبول داشته که ازش استفاده نکرده؟ و کدوم یکی از این راننده هایی که این ۲ ساله تو اون ماشین نشستن نمایش بهتری داشتن؟ چیزی که الان گرفتارش هستن نتیجه سوزاندن موقعیت با ساینز و دنیل هست ولاغیر، بیشتر از این چیزی گیرشون نمیاد.

  مطمئنم که چکو توانایی اینو داره که فصل رو با اختلافی از مکس تو جدول و کوالیفاینگ تموم کنه که امثال آلبون و گسلی تو خوابشونم نمیدیدن.
  بیشتر از این اگر مارکو انتظار داره؟ باید یه نگاه بندازه که چی شد آکادمی راننده هاش به وضعی افتاده که نوجوان ها با ترس بهش نگاه میکنن و خالی شده از استعداد ناب و دیگه آس این سبد شده سنودا!

  و یک سوال هم که داشتم چون زیاد دقت نکردم راستش به این موضوع، چون اون عقبهای گرید جاییه که بیشتر ذهنمو درگیر میکرده، میشه یکی این ۴ ریس رو دقیق توضیح بده چند بار بوتاس عملا بازیگر بوده تو استراتژی لوییس؟

  فکر کنم بحرین که کلا پرت بود، بازیگری به حساب نمیومد.
  ایمولا هم که کلا هیچی.

  پرتیماو و بارسلونا رو ممنون میشم توضیح بدن دوستان که اگر نبود، استراتژی ها چه فرقی میکرد و بودنش چه تاثیری رو استرتژی ردبول گذاشته چون عرض کردم دقیق نبودم روش.

  در آخر، جناب هورنر و مارکو اولا فکر کنم اگر ناراضی هستن از وضعیت صندلی دوم، اول یقه خودشونو باید بگیرن، دومم خودشون، سومم خودشون بعد چکو رو!
  و ثانیا جای خراب کردن همه چیز سر چکو، شاید بهتر باشه بررسی کنن چی شد که ماشینی که کاملا تو بحرین پیشتاز بود، تو ریسش هم با وجود مشکلاتی، ماشین برتر بود، تو ایمولا همینطور، الان با وجود آوردن دو‌سری آپدیت تو ریس قبل و این ریس، شرایط طوری شده پیسشون برابر یا شاید حتی کمی ضعیف تر از مرسدسی شده که صرفا با شناخت بهتر ماشینش و بدون آپدیت دارن باهاشون رقابت میکنن! بد نیست بین انتقاد از ترک لیمیت و ضعف پرز و … هر از گاهی یک توضیحی هم بدن درباره این شاهکارشون! یک تیم برتر با دو سری آپدیت، یک‌ تیم ضعیف تر بدون آپدیت! نتیجه؟ برابر شدن ظرف یک ماه!!!

  فکر کنم طرفدارای مکس بهتره گول این صحبت های تیم رو نخورن و بدونن که الان چکو شده scapegoat تیم.ایراد از جای دیگه هست.

  • Mahmood.ghaedi

   11

   1

   مهریار
   داداش این ریس بنظر من بوتاس خیلی نقش حضورش خیلی نقش داشت
   چون فاصلش با مکس اگه اشتباه نکنم 7یا 8 ثانیه بود
   و من فکر میکنم ردبول فکر کردن شاید اگه مکس بیاد پیت همین دومی هم از دست بدن ولی اینجوری ریسک بردن مسابقه کردن و مکس نگهداشتن تو پیست
   اگه پیت میومد و پشت لوییس تو رده سوم بود
   اگه یک درصد سیفتی میومد بوتاس راحت میرفت پیت و لاستیک نو مینداخت و پشتش هم لکلرک همین کار میکرد و خطری میشد
   اگه سیفتی هم نمیومد ک نیومد باید از دوتا مرسدس سبقت میگرفت
   البته این نظر شخص منه درباره اینکه اگه پرز بود شاید لوییس استراتژیش فرق میکرد و پیت نمیرفت ک مجبور بشه از دوتا ردبول سبقت بگیره
   البته در جریان هستین ک من کارشناس نیستم و نظر شخصیه😉

  • Abbas

   7

   1

   ایول داداش،خیلی خوووووب❤❤❤،صالحی100%

  • Mekaeel

   7

   3

   راستش آقا مهریار من فکر میکنم دلیل ناموفق بودن راننده های دوم ردبول بی توجهی زیادیه که به صحبت های اونا در مورد ماشین میشه
   ماشین ردبول صرفا برای مکس داره ارتقا داده میشه و همین باعث شده که عملکرد اونا تا این حد ضعیف باشه

   در مورد سب هم فکر میکنم دیگه اصلا کار خوبی نیست که بیارنش ردبول با این که خودم طرفدارشم
   دیگه سایه ای از اون سباستین فوق‌العاده نیست ولی حتی با این حال هم قیاسش با پرز جالب نیست
   امیدوارم ناراحت نشید از حرفم من دیگه اون دیدگاه های چند سال قبل رو ندارم با این حال هنوزم معتقدم پرز انگشت سب هم نمیشه البته سب قبل ۲۰۱۸

  • Engineer

   5

   10

   درباره قسمت سب و پرز و لنس نکته ی جالبی گفتید
   ولی سرجیو مدتی در ریسینگ پوینت بوده و طبیعی بود که با لنس بهتر مسابقه بده
   سب تازه به استون اومده و عملکردش خوب نیست حتی نسبت به لنس
   ولی پرز هم بعد عوض کردن تیم عملکردش به نسبت ماشین و همتیمی خوب نیست

   اما زمان ورود به ردبول 2021 هم برای سب و هم برای پرز ماشین جدید بود
   که خوب شاید عملکرد فتل توی ماشین پایدار و رقابتی از پرز بهتر میبود.
   استون شرایط خوبی نداره.

   فتل نیاز به روحیه و ماشین رقابتی داره.
   زمانی که ماشین خوب باشه و حس کنه میتونه بجنگه شاید قضیه فرق کنه.

   به هر حال من فکر میکنه فتل در بدترین حالت هم باز فتل هست.
   تا نیم فصل 2018 حتی همیلتون رو هم شکست داده بود.

   استعداد کسی مثل فتل هرگز با پرز برابر نیست.

  • farshad.b

   3

   1

   اقای صالحی عزیز سلام و ارادت . درباره تعویض پرز اونم الان که قطعا کار درستی نیست و با فرمایشات حضرتعالی در خصوص رانندگانی که نام بردید کاملا هم موافقم . پرز اومد که مشکلات رو کم کنه ولی تا اینجا اصلا خوب نبوده . والا خود من حتی انتظار ندارم بوتاس رو شکست بده ولی توقع دارم پشت بوتاس خیلی فاصله نداشته باشه . اسپین شدنش در کیو 3 رو اگه البون انجام میداد چی در موردش میگفتیم , نه تو پیچ بود نه زمین خیس . یا اسپین در ایمولا که فشاری روش نبود . بازم میگم هنوز باید بهش فرصت بدند ولی اگه دو سه ریس آینده هم همین باشه بنظر منطقی ترین کار اینه که البون راننده ذخیره تیم لااقل یک ریس جایگزین بشه و هم شوکی به پرز بدند و هم البون محکی بخوره . اونم بخاطر اینکه ماشین امسال هم موتور و هم ثبات بهتری نسبت به پارسال داره و شاید البون عملکرد خوبی تونست داشته باشه . اگه ماشین همون پارسالی بود که نه همون یه فرصت هم منطقی نیست به هر حال فاصله ها داره خیلی زیاد میشه و کافیه خدای نکرده یک دی آن اف حتی مقام دوم سازندگان رو بشدت بخطر بندازه . بقول اقا محمود این نظر شخصیه شایدم اشتباه کنم چون نه تنها من کارشناس نیستم بلکه ناشی هم هستم و روکی حساب میشم پیش دیگر دوستان عزیز ☺ .

  • Siavaghsh

   6

   0

   مهریار تو باید فن فراری میبودی! حیف

   • Mehriar Salehi

    10

    3

    اصولا یک طرفدار ویلیامز تو دی ان ایش هست که نه از فراری خوشش بیاد نه از شوماخر.

    اما خب احترام بهشون بحثش جداست.

   • SIAMAK

    4

    0

    🤔🤔😠❗❓

   • Siavaghsh

    6

    0

    اصولاً فراری فن ها هم از ویلیامز خوششون نمیاد
    اما خب احترام بهشون بحثش جداست 😊

 34. Mahmood.ghaedi

  6

  1

  ی سوال از دوستانی دارم ک میگن ماشین ردبول ضعیفتره و مرسدس بهتره
  رو چ حسابی این حرف میزنن با چ علمی میگن
  بخاطر نتیجه این 4 تا ریس میگین یا ن ی بحث علمی و ی اطلاعات مهندسی دارین ک میگین؟
  البته دوستان مرسدس فن هم همین حرفها میزنن اگه اوناهم چیز درست درمونی دارن ک ادم قانع کنه بگن ممنون میشم

  • MERC

   5

   0

   حالا پرز جلوتر هم میبود , فرقی نمیکرد, لوییس ازش رد میشد و دوباره با یه لپی اشتباهش میگرفت.

   • Mahmood.ghaedi

    2

    3

    Merc
    ن اگه پرز بود بازی کلا فرق میکرد
    البته ب نظر من اونموقع مرسدس اینقدر راحت نمیتونست بازی استراتژی بکنه

  • Engineer

   3

   10

   لپ تایم ها هست و مشخصه بیشترین برتری تیم 1 نسبت به 2.
   پورتیمااو بود که مرسدس خیلی سریعتر بود.
   اسپانیا هم شرایط به نفع مرسدس بود ولی کمتر از پرتغال.

   • Mahmood.ghaedi

    8

    0

    Engineer
    حالا اگه موناکو ک ریس بعدی لپ تایم هاردبول بهتر بود
    باید کلا گفت ک ماشین ردبول بهتره؟
    خب برادر من هر ریس شرایطش فرق میکنه
    شما شرتیط محیطی در نظر نمیگیری
    ی روز بارون میاد ی روز باد هست
    ی روز دمای استفالت بالاس نوع لاستیکی ک پیرلی میاره ابدیت تیمها
    جنس اسفالت همه توی لپ تایم ها تاثیری دارن

   • Engineer

    3

    3

    من در بالا خودم به شرایط محیط توی سرعت اشاره کردم.

    ولی مثل روز برام روشنه توی حداقل 18 ریس از 23 تا مرسدس بهتره.
    پس در مجموع مرسدس بهتره.

    اگه چند گرندپری پشت هم ردبول بهتر بود حرف شما درست و منم قبول میکنم
    شرایط 2 ریس برعکسه و احتمالا ادامه هم داشته باشه ولی شما نمیخواید قبول کنید

    در هر صورت خود سایت رسمی نوشته مرسدس سریعتره و حقیقت هم تغییر نمیکنه.
    من خودم اول فصل میگفتم ردبول سریعتره حتی زمانی که مکس تو بحرین باخت باز هم حقیقت رو کتمان نکردم.

 35. itg

  0

  1

  تبریک به همیل فنها
  و همچنین طرفدارای مرسدس عالی و بی نقص مثل همیشه
  احساس میکنم وقتشه سایت شرایط سنی برای عضویت بزاره و همچنین تغییر نام کاربری
  به امید جایگاه های بهتر برای لکرک

 36. HIM

  9

  2

  سلام به همگی
  تا الان همیشه بدون موضع کامنت میذاشتم، ولی یکم کامنتهای دوستان خنده دار شده، کدامتان تا الان با کارت ریس تو پیست رانندگی مسابقه دادید؟ که ۴ تا اصول پایه را خودتون لمس کرده باشید، مثلا یک ایپکس را صحیح نزنید چقدر تایم از دست دادید!!! بعد اینجا انچنان فن های خودتون را خدا و بقیه را له میکنید
  دوستان عزیز تو پوکر یک اصطلاح هست که میگه ورق خوب برای بازیکن خوب میاد، مطمئن باشید کسی که قهرمان فصل میشه تمام عوامل خوب را بعلاوه رانندگی بدون اشتباه داره ۵۰+۵۰ پس لطفا شانس و وینگر خوب و این داستانها را بریزید دور

  عذر میخوام اگه کسی از حرفهام دلخور شده باشه

 37. Behrooz

  4

  0

  راجب اون زمانی که همیل رفت مدیوم اول رو انداخت و پنج ثانیه رو جبران کرد ، یه دلیلش فشار اوردن لوییس بود یه دلیلش هم مکس بود که بهش گفتن فشار نیار و احتمالا داشت باتری خودش رو کامل شارژ میکرد که زمان رسیدن همیل بتونه دفاع کنه ، که موفق هم بود ، برای همین دوری یک ثانیه اختلاف جبران کردن همیل انچنان عجیب نیست که بعضی از دوستان تعجب کردن و اونو به برتری مطلق مرسدس ربط میدن !

 38. Rami

  2

  1

  دوستان بالاترین سرعت که ثبت شد استرول بود با ۳۴۳ آیا.؟