فرمول یک ایران – تیم فرمول یک مرسدس از خودروی جدید خود یعنی W12 برای رقابت در فصل 2021 فرمول یک رونمایی کرد اما تصاویر منتشر شده توسط این تیم به خصوص در نواحی خاصی از خودرو جزئیات زیادی از آن ها را مشخص نمی کند.

عدم تغییر قوانین برای فصل 2021 فرمول یک باعث شد تا تیم ها از بسیاری از بخش های اصلی خودروی فصل پیش خود مثل شاسی در این فصل نیز استفاده کنند و همچنین توسعه و تغیر برخی از قسمت ها نیز ممنوع اعلام شد. با این حال تیم ها برای تغییر در این قسمت ها دو توکن در اختیار داشتند که برای تغییر بخش های مهم مد نظرشان در خودرو می توانستند از آن استفاده کنند.

تیم ها همواره در هنگام رونمایی از خودروهایشان بسیار محتاطانه عمل می کنند اما تغییر مقررات برای این فصل باعث شد تا تیم ها این عمل را با جدیت بیشتری در دستور کار خود قرار دهند تا به این شیوه دستشان برای حریفان رو نشود. به عنوان مثال تیم ردبول فقط دو تصویر رندر شده از خودرو جدید خود را منتشر کرد در حالی که مرسدس نیز بسیاری از بخش های خودروی خود را در رونمایی مخفی کرده بود.

مرسدس w12

مرسدس w12

در هنگام رونمایی از خودروی مرسدس، مدیر فنی این تیم جیمز آلیسون مشخص نکرد که این تیم دو توکن خود برای اصلاح خودرو را در کجا مصرف کرده و فقط بیان داشت که دو توکن مصرف شده و همچنین او در ادامه گفت که به جهت عدم کپی زودهنگام دیگر تیم ها از ایده های مرسدس، خودروی رونمایی شده فاقد برخی از ویژگی های آیرودینامیکی است که در خودروی اصلی وجود دارد.

آلیسون گفت:

چیز هایی که تیم ها از خودروی فصل قبلشان (در خودروی جدید) استفاده می کنند، تیم به تیم متفاوت است چرا که قوانین تیم ها را ملزم نکرده تا عناصر یکسان را (از خودروی فصل قبل به خودروی جدید) منتقل کنند. مقررات، توسعه بسیاری از بخش های خودرو را متوقف کرده است. همراه با توکن ها، لیستی دیگر نیز ارائه شده که نشان می دهد تغییر هر قسمت از خودرو چه مقدار توکن مصرف خواهد کرد. اینکه تیم ها تصمیم بگیرند توکن ها را در کدام قسمت از خودرویشان مصرف کنند به خودشان بستگی دارد.

به علاوه بخش هایی از خودرو وجود دارد که می توانید بدون مصرف توکن ها آن ها را تغییر دهید. برای مثال پاوریونیت، سیستم خنک سازی، بخش هایی از سیستم تعلیق و البته تمام بخش های آیرودینامیکی. ما توکن های خود را مصرف کردیم اما اینکه کجا و چگونه، این را فعلا نمی گوییم. به موفع خودش مشخص خواهد شد.

وقتی مسابقات شروع شود، تقریبا هر چیزی که زیر پوسته و بدنه خودرو قرار دارد، توسعه اش برای کل سال متوقف خواهد شد. با اجازه خاص از FIA (فیا) می توانید تغییراتی را به منظور قابلیت اطمینان و یا صرفه جویی در هزینه انجام دهید اما اگر برخی از قسمت های خودرویتان به خوبی عمل نکنند، مجبورید تا آخر فصل با آن ها سَر کنید.

خودروی رونمایی شده برخی ویژگی های خودروی اصلی را ندارد

در حین رونمایی، آلیسون همچنین بیان کرد که به جهت این که تا قبل از شروع فصل رقبا نتوانند نگاه دقیقی به خودرو داشته باشند، خودروی رونمایی شده فاقد برخی از ویژگی های آیرودینامیکی مهم است.

آلیسون گفت:

با یک نگاه سطحی می توانید ببینید که W12 همان خودروی فصل گذشته است. همان شاسی، همان گیربکس و بسیاری دیگر از بخش های مشابه.

اما با یک نگاه دقیق تر می توانید متوجه برخی تفاوت های قابل توجه شوید. با یک نگاه روی سایدپاد، متوجه برآمدگی جذابی روی این ناحیه می شوید که کار دوستان ما در بخش توسعه پاوریونیت که موتور قدرتمندتری را توسعه داده اند، را مخفی کرده است و به طور کلی خود خودرو که لباس جدیدی بر تن کرده و بخش های آیرودینامیکی جدیدی که به آن اضافه شده. امیدواریم که به خودروی موفقی بدل شود.

قسمت کوچکی که به شما نشان نمی دهیم، لبه کف خودرو است. این قسمت بیشترین تغییر را توسط مقررات جدید داشته که هدف آن کاهش عملکرد خودرو ها بوده است. در این قسمت، یک سری جزئیات آیرودینامیکی وجود دارد که فعلا حاضر نیستیم آن ها را در معرض نمایش بگذاریم. نه به این خاطر که آماده نیستند بلکه به این خاطر که نمی خواهیم رقبایمان آن ها را ببینند و در تست های تونل باد خود از آن ها استفاده کنند.

نظر رانندگان مرسدس در رابطه با خودروی جدید

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون - فرمول یک اتریش 2020

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون

دو راننده این تیم، سر لوییس همیلتون و والتری بوتاس نیز در طی رونمایی از خودرو جدید مرسدس، در این رابطه صحبت هایی داشتند. همیلتون که به تازگی قراردادی یک ساله با مرسدس امضا کرده گفت:

روز رونمایی از خودروی جدید همیشه هیجان انگیز است. بسیار خوب است که نتیجه زحمات افراد در بخش کارخانه را به جهان نشان دهیم و همچنین برخی از دوستانم را به شخصه ببینم چرا که سال گذشته خیلی امکان این کار وجود نداشت. من در طول زمستان با مهندسان در ارتباط بودم و در حالی که خود را برای فصل پیش رو آماده می کردم، کار آن ها را نیز دنبال می کردم. هیجان زیادی دارم و نمی توانم صبر کنم تا با این خودرو رانندگی کنم.

راننده دیگر این تیم، والتری بوتاس نیز در رونمایی از خودروی جدید مرسدس بیان کرد:

مشخصا سال گذشته خیلی نتوانستیم از کارخانه بازدید کنیم پس اول خیلی خوشحالم که در اینجا هستم و توانستم خودروی جدید را برای اولین بار شخصا ببینم. من به طور منظم در رابطه با روند پیشرفت مسائل مربوط به خودرو اطلاعات کسب می کردم. بنابراین این خیلی خوبه که توانستم نتیجه نهایی را ببینم و این مورد در من هیجان بیشتری را برای فصل جدید ایجاد می کند. خودرو ها تقریبا همان خودرو های فصل پیش هستند اما تغییرات آیرودینامیکی جالبی در آن ها رخ داده که بر نحوه عملکرد خودرو تاثیر می گذارند. بنابراین مشتاقانه منتظر رانندگی با آن در بحرین هستم.

99 دیدگاه

 1. محمد یاسین

  16

  1

  فقط میشه گفت متاسفیم برای فراری که جیمز الیسون رو از دست داد

  • مَمَّدو

   6

   2

   عکس پروفایلت قرینه نیست میره رو مخم. استون رو بیارش وسط تصویر لطفا!

   • مَمَّدو

    5

    2

    به واحدهای معماری اسلامی و معماری جهان رسیدی؟ من کارهای گائودی و زاها حدید رو دوست دارم. نورمن فاسترم بعضیاش بد نیست.
    اگه دوست داشتی و ادامه دادی تا فوق لیسانس (انشالله)، پیشنهاد من به عنوان یه شهروند ایرانی اینه که روی معماری آپارتمان ها کار کنی که اولا اینقدر نمای بیرون و داخلشون دلگیر نباشه (چند تا اصول تعریف کنی که مثلا جزو شاخصه های اجباری شهرداری ها بشه) و دوم اینکه اینطوری حریم شخصی زیر سوال نره (چه داخلی اعم از انتقال سر و صدا در بین واحد ها و چه خارجی که پنجره هاشون تو دهن همه!). شاید یه روزی سبکت فراگیر شد. از یه اف1 فن هیچی بعید نیست.

   • محمد یاسین

    3

    1

    اره از ترم 4 به بعد شروع شده ، نه ممدو من زیاد از بانو زاها و استاد فاسترم خوشم نمیاد . ولی گایودی نظرم مثبته خصوصا شاهکار لاکدررا ؛ از نظر خودم پدر علم معماری نوین استاد بزرگ فرانک لوید رایت که خانه ی پرایری را طراحی کردند با اون همه ظرافت و بالکن های زیبا که بهتره خودت یک سرچ کنی چون من بگم بی مزه میشه بهترین الگو برای معماران این عصر هستند ؛ راستش رو بخوای من همیشه عاشق این بودم عمران یا IT بخونم ولی تقدیر ( بخوانید کنکور ) من رو به سمت دیگری سوق داد ؛ راستش هدف اول ام از معماری خوندن اینه که یک روز مدرس دانشگاه بشم و یکی این که مهندس نفت که بستگان خیلی دوست داشتند من رو مجبور به خواندن ان بکنند نشوم ؛ ممدو آن ایده هایی که دادی اولیش رو خودم خیلی دوست دارم ؛ مثالش اصلاح قانون اختصاص 70 درصد متراژ زمین به اپارتمانه که میتونه در دراز مدت باعث ریزش خانه های زیادی بشه و خیلی ها رو اوار کنه به نظر من باید یک قانون وضع بشه که بر اساس متراژ زمین بین 50 درصد تا دو سوم زمین قابل بهره برداری به عنوان اپارتمان بشه ( و همچنین متراژ های زمین ها با صدور وام توسط دولت با هم ادغام بشه مثلا دو تا زمین 125 متری بشن یک زمین 250 متری تا اینجوری بشه واحد های بزرگ تری ساخت و استحکام ساختمان را بلا برد و همچنین حیاط و پارکینگ بزرگ تری برای اهالی اپارتمان به وجود اورد ؛ ولی دومی متاسفانه در کشور ما امکان پذیر نیست حداقل با تحریم های فعلی برای واردات ستون های راکد اما انشاالله در اینده گام هایی در این مورد بر میدارم .

   • مَمَّدو

    4

    1

    امیدوارم به جاهای بلندی برسی و موفق باشی. ❤❤

  • امیرحسین

   1

   0

   دم مرسدس گرم امیدوارم ماشین W12عالی تو۲۰۲۱ باشه بااحترام به تیم های دیگه وهوادارانشون

 2. @sebvr

  10

  1

  مثل یک پادشاه.. : تحلیل کامل مرسدس W 12 :
  بالاخره!!! ماشین مرسدس هم رونمایی شد … ماشینی که همگی منتظرش بودیم و واقعا این انتظار ارزشش رو داشت …!! این مرسدس تغییرات خیلی خوبی رو داشته تا جایی که اکثرا از پیروزی اون در برابر ردبول مطمئنیم …! ببینیم پیکان های به ظاهر سیاه این فصل چیکار کرده ؟! با من همراه باشید…
  بال جلو : در بال جلو تغییرات جالبی رو شاهد بودیم !! جلوی بال جلو جلو تر اومده و و طولش هم کمتر شده یعنی عقب بال جلو اومده پایین تر و خیلی بهتر هوا رو به سمت بدنه و عقب هدایت میکنه چون تو موقعیت بهتری نسبت به قبل قرار داره .. و تغییر دیگه ای که داشته اینه که نوک اون تیغه های ذوالفقاری که به سمت دماغه هستش به جای به سمت پایین به سمت جلو تنظیم شده و یه فاصله هایی بینشون هستش
  در اندپلیت ماشین هم مرسدس تغییر خاصی رو نداشته ..
  دماغه : فلسفه ی دماغه ی مرسدس به مانند قبل حفظ شده و در کنار اون دایره ی دماغه دو تا پنل نصب شده که در واقع هوا رو در زیر ماشین و شاسی بهینه میکنن!!
  مرسدس دبلیو 11 فصل قبل در کناره های دماغه دو تا قطعه ی بلند و ملایم داشت که جریان هوا رو به زیر هدایت میکردند و تا اول سیستم تعلیق جلو ادامه داشتند ولی امسال اون دوتا قطعه کاملا به سمت پایین جهت گرفتند و به همین دلیل نسبت به قبل بزرگتر هم طراحی شدند که به نظرم این یه نوآوری فوق العاده س که بقیه تیم ها هم احتمالا ازش بهره خواهند برد …این قطعات چیکار میکنن؟! یکی از کار هاشون اینه که نمی زارن هوای زیر دماغه به دو سمت منحرف بشه و از حداکثر هوای ورودی به زیر ماشین و شاسی استفاده کنن!!! در بالای این قطعه هم دو تا قطعه ی اشک مانند جلوی سیستم تعلیق به مانند فصل قبل وجود داره که هوای ورودی به اونجا رو بهینه میکنه. در دو طرف فونت شماره ی لوییس همیلتون دوتا قطعه ی هدایت کننده ی هوا به دو سمت رو میبینیم که در واقع جریان هوا رو بهتر و راحتر به دو طرف هدایت میکنه که 1 . راننده اذیت نشه و تمرکزش به هم نخوره و 2 . هوا بهتر به دو سمت هدایت بشه . و در جلو فونت لوییس همون قطعه ی بلند فصل پیش برای بهینه سازی جریان هوا هستش فقط دو تا تیغه ی ریز جلوش اضافه شده و این قطعه رو بهینه تر کرده..
  سیستم تعلیق: از زاویه ای که من دیدم تقریبا شبیه فصل قبل هستش …. اگه یادتون باشه مرسدس دبلیو 11 سیستم تعلیقش کامل شبیه دبلیو 10 بود و از لحاظ هندسه ی سیستم تعلیق تغییری نداشت و فقط سیستم تعلیق رو در داخل پیچیده تر کرده بود که این باعث شد در موقع فرمون دادن ماشین بتونه تغییر ارتفاعی رو داشته باشه که این مسئله باعث شد که توی خروجی پیچ خیلی خوب عمل کنن!!
  بارج بورد : جلوی بارج بورد مرسدس یه شکل صافی رو به خودش گرفته که با تیم های دیگه که مورب بود فرق داره و همچنین در جلوی سایدپاد خراش های ریزی رو روی فلور داره که در پشت اونها 3 تا قطعه ی یا 4 تا قطعه ی طولی و زاویه دار نصب شده که اینجور که از شکلشون معلومه جریان هوا رو به سمت بیرون هدایت میکنه ..و همچنین در کنار بدنه هم قطعه ای هست که روش 4 تا شیار داره و جلوش اون قطعه ی بومرنگی هستش که در کنارش 5 تا قطعه مانند پله پشت سر هم نصب شده .مرسدس یه نوآوری جالب دیگه ای که داشته اینه که در اون قسمت جهت دار بارج بورد به سمت داخل سه تا قطعه ی جهت دار ملایم که از طول همدیگر روی هم قرار گرفتند .. و فکر کنم این ها باعث میشن هوا از بارج بورد به بیرون نره و بتونن از تمام هوای اون قسمت در جهت افزایش داونفورس استفاده کنن .
  سایدپاد: مرسدس به مانند فصل قبل بر خلاف رقباش از ساید پاد یک تکه استفاده کرده که این یعنی مرسدس میخواد خودرویی رو داشته باشه که توی روند توسعه ی پیاپی دست بازتری رو داشته باشه …قطعه ی زیرین متصل به سایدپاد در واقع شیبش بیشتر شده و همچنین در کنار فلور یه قطعه ی بلندی گذاشته شده تا بتونن سایدپاد رو بو اون متصل کنن و بینش پره های معروف فصل قبل رو بزارن که اسمال به جای 4 تا 3 تا شده!!!
  ایرباکس {{ورودی هوا}} : مرسدس باز هم از ورودی هوای پرکاربرد بیضی شکل استفاده کرده که قطعه ی بهینه کننده بالای ورودی هوا کمی عقب تر رفته … و این به هدایت جریان هوا کمک میکنه .. و در کنار ایرباکس هم اون دو تا قطعه برای تعادل و بهینه سازی هوای وارد بر بال عقب هستش ..!
  فلور {{سینی}}: سینی ماشین دبلیو 12 با توجه با قوانین شیاری نداره و انتهاش باریک تر شده..
  بال عقب : بال عقب مرسدس تغییرات کوچیکی رو داشته که عملکرد عقب خودرو رو بهینه سازی میکنه …اولین تغییر مرسدس اینه که بالای اندپلیت بال عقب مثل فصل قبل پله ای هستش که این توی هدایت جریان برخواسته از تایر به سمت بیرون هستش تا بهه داونفورس ماشین اسیب نزنه!!
  تغییر دوم اینه که در زیر اون خراش های پله ای سه تا پره ی اویزون ایجاد شده که قبلا 2 تا بود که توی بحرین 2019 کردنش 3 تا و این به گسترده کردن جریان هوا در بال عقب و در نهایت باعث داونفورس بیشتر میشه..!!
  و در نهایت اون خراش های روی اندپلیت هم پا برجاست که به جریان هوای خروجی از بال عقب کمک زیادی میکنه..!
  مرسدس مثل فصل قبل از قطعه ی تی شکل دو تایی استفاده میکنه تا جریان هوای برخواسته از موتور رو به هوای یکپارچه تبدیل کنه..
  نتیجه گیری : شاید اکثرا احتمال میدادیم مرسدس این فصل حکمرانی خودش رو ادامه بده و جیمز الیسون توی این رونمایی گفت : ما بخش های اصلی و نوآوری های جدید رو هنوز نشون ندادیم …. }} حالا فرض کنید دیگه با اونا چی میشه ….در هر صورت به نظر من باید برای پایین کشیدن مرسدس از صدر جدول تا انقلاب {{به قول توتو زمین لرزه}} 2022 صبر کرد..!!

  • Parsa16

   4

   0

   برام عادی شده هر روز ده بار به اعضا بگم:عالیییییی

  • Max33vr46

   7

   6

   دوست عزیز sebvr زیاد عجله نکن ردبول اونقدرها هم که فکر میکنی دست بسته نیست چون از طرف مکس تحت فشاره که مکس ماشین خوب می خواد که اگه ردبول امسالم ماشین خوب نده و مرسدس هم یه پیشنهاد کوچولو به مکس بده مکس میره کسی شک نداشته باشه از یه طرف دیگه فراموش نکن ردبول مکسو داره کافی کمی نزدیک مرسدس باشن بقیشو مکس با رانندگی برترش حل میکنه پس زود قضاوت نکن چون مطمئنم پایه های تاج و تخت این پادشاهو مکس امسال به لرزه میندازه

  • مَمَّدو

   4

   4

   خیلی هیجان زده ام و منتظرم اولین رقابت فصل شروع بشه. البته امیدوارم که در سه تا ریس اول نتایج خیلی عجیبی و غیر منتظره ای رو شاهد باشیم تا قلبمون برای دیدن ادامه فصل ، تاپ و تاپ بزنه. مثلا تو سه ریس اول این راننده ها اول بشن دنیل ریکاردو ، سباستین فتل ، فرناندو آلنزو

  • MH14

   3

   0

   👏💖👏

  • Hami

   3

   0

   آقا آنقدر جامع و کامل تحلیل میکنید که هیچ حرف دیگری برای گفتن باقی نمیماند . خسته نباشید

 3. محمد

  8

  0

  خب جلو همه نگو چی فهمیدی آقا یدفه دیدی بقیه اونو ندیده باشن فهمیده باشن.

  • @sebvr

   3

   0

   چشم معذرت میخوام‌قصد جسارت نداشتم ببخشید

 4. yaghub

  5

  3

  سلام
  من یه خبر خوندم که بوتاس توی مراسم رونمایی از ماشین مرسدس گفته بود اگر اول فصل بتونم همیلتون رو تحت فشار بزارم میتونم قهرمان بشم. من احتمال قهرمانی بوتاس رو تو این سال بالا میبینم به دلیل اینکه چند هفته پیش، قبل از تمدید قرارداد همیلتون توتوولف گفته بود موفقیت های مرسدس فقط بخاطر لوئیس نیست، پس اگر بوتاس بتونه اول فصل خوب کار کنه شاید استراتژی مرسدس بره سمتی که اونو قهرمان کنه تا همیلتون شرایط قراردادش برای فصل بعد سبک‌تر بشه و یه جوری بهش ثابت کنن که ماشین تاثیرش توی قهرمانی های این سالها بیشتر از خود لوئیسه و توتوولف هم حرفشو به قولی ثابت کنه.شاید این حرفی که بوتاس گفته، در واقع گفته تیم به اونه که اگر اول فصل خوب کار کنه و تو امتیاز جلوتر از همیلتون باشه دیگه به عنوان راننده دوم در نظر نمیگیرنش.
  نظر شما چیه؟!!به نظرتون این اتفاق رقم میخوره؟؟

  • @sebvr

   8

   3

   من که به بوتاس این فصل خیلییییی امیدوارم

  • Ali n

   8

   2

   بوتاس تقریباً هر فصل اول فصل خوب بوده و لویس رو هم تو تعیین خط و مسابقه به چالش کشیده ولی بعدش باز لویس پیش افتاده.
   بوتاس در حد قهرمانی نیست.
   اگه قراره قهرمان بین دو راننده مرسدس باشه من ترجیح میدم همیلتون باشه.

   • مَمَّدو

    7

    0

    ناندو ، 2 نصف شب تو کوچه چیکار میکرد؟

   • Mahmood.ghaedi

    1

    0

    بوتاس اول فصل خوب نیست
    بوتاس همیشه تو ی سطحه اول و اخر فصل نداره
    لوییس ک همیشه اولین ریس هارو نمیبره بوتاس هم بخاطر ماشینی ک داره ریس اول میبره
    ب چند سال اخیر دقت کنید
    حالا اگه ردبول ماشینی داشته باشه ک تو اول فصل ک لوییس نمیبره امتیاز جمع کنه میتونه رقیب سختی باشه همه چیز ب ماشین ردبول بستگی داره ک 4 .5 تا ریس از دست نده و از اول بتونه رقابت کنه
    اگه مثال سالهای قبل باشه بازهم لوییس قهرمان میشه

  • مَمَّدو

   4

   0

   نظریه جالبیه. بی رحمانه هست و البته اگه تو ایران بود خیلی عادی بود ولی اینکه مرسدسی ها یا اون سطح استاندارد و باوری که به سلامت روان و ارتباط با پرسنلشون دارن، چنین کاری رو در پیش بگیرن عجیبه. فکر کنم اونا از راه حل های دیه ای برای کنترل اوضاع استفاده میکنن و اصلا واسه همینه که پیشتاز و پیشرو هستند.

   • محمد

    7

    1

    توتو ولف میدونه چیکار کنه چه اتفاقی میفته.اون اشتباه مرسدس تو صخیر کاملا اتفاقی بود و برنامه ریزی نشده بود.

   • yaghub

    7

    5

    این همه بلا سر بوتاس اومده این چند سال یه سال هم سر همیلتون بیاد این بنده خدا هم یه سال قهرمان بشه به کجا برمیخوره😂

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    6

    2

    منظورت مسابقات ایمولا ، بریتانیا و ترکیه و…هست؟به نظرم اشتباهات فردی بیشتر دخیل بوده.

 5. @sebvr

  11

  0

  میراث مرسدس … : تحلیل کامل استون مارتین ار 21 :
  بالاخره استون مارتین هم از ماشینش رونمایی کرد تیمی که با اینکه دیگه کپی مرسدس نیست ولی یه ترکیبی از مرسدس دبلیو 10 دبلیو 11 و دبلیو12 هستش که از ویژگی های هر سه ماشین در این ماشین استفاده شده … حالا باید دید ایتون مارتین توی رقابت با مکلارن و فراری حرفی برای گفتن داره …یانه! با بررسی این ماشین با من همراه باشید..:
  بال جلو : اون قطعات ذوالفقاریه بال جلو از لحاظ ساختاری کاملا شبیه مرسدس دبلیو 11 و 12 هستش ولی از لحاظ قرار گیری و شکل دهی کاملا متفاوته …این قطعات به جای شیب رو به پایین به سمت دماغه ی مرسدس اومدن به این قطعات حالت موجی دادن که نمی دونم این دقیقا به نفعشون هست یا نه … و تغییر دیگه ای که داشتن د قسمت انتهایی قطعات ذوالفقاری که نزدیک اند پلیت هستش بر عکس مرسدس که در پایین اندپلیت قرار گرفته استون مارتین این قطعات رو به سمت بالای اندپلیت برده ..!
  اگه قسمت داخلی اندپلیت ماشین استون مارتین رو نگاه کنید یه قطعه ی چکش مانند کوچیک میبینید که ریسینگ پوینت در فصل قبل هم ازش بهره میبرد و مرسدس دبلیو 12 هم ازش استفاده میکنه …
  قسمت بیرونی اندپلیت بال جلو هم تغییر خاصی رو نکرده و فقط زاویه ی پشتش کمی بیشتر شده که هوا رو با شدت بیشتری هدایت کنه و انتهای قطعه ی کناریش هم نازک تر شده .
  دماغه : میرسیم به دماغه …ساختار دماغه ی استون مارتین یکم نسبت به فصل قبل دچار تغییر شده و اگه از کنار به دماغه دقت کنید کمی از دایره ای بودنش کاسته شده و خیلی شبیه دماغه ی این فصل مرسدس شده فاصله ای که در زیر دماغه وجود داره نسبت به فصل قبل بیشتر شده و این باعث ورود هوای بیشتری به زیر دماغه هستش که مرسدس هم توی این فصل این کار رو کرد
  کیپ {{قطعات کناری دماغه برای بهتر شدن عبور جریان هوا }}های کناری هم بدون تغییر هستن و کاملا هم سبک ماشین مرسدس دبلیو 11 هستن که این کیپ ها از ابتدای سیستم تعلیق جلو تا نزدیک های گردی دماغه ادامه داره تا بتونه جریان رو تا اخرین لحظه در اون منطقه ی ایجاد شده حفظ کنه … کاری که مرسدس به نظرم توی این فصل بهتر از همه انجامش خواهد داد…و این کیپ ها در انتها به پنل های کناری گردی دماغه متصل میشن تا اون هوایی که توسط اون پنل ها به اون سمت هدایت میشه رو از دست ندن!!!
  و باز هم اون قطعات اشک مانند برای بهنیه سازی تعادل و هوای ورودی به سیستم تعلیق ماشین هستش …
  در جلوی فونت شماره ی ماشین هم همون قطعات هدایت کننده ی هوا به دو سمت مرسدس موجوده که فقط کمی کوتاه تر شده سیستم تعلیق جلوی ماشین کاملا برگرفته از ریسینگ پوینت سال قبل هستش و هیچ تغییری توش ایجاد نشده..
  بارج بورد : بارج بورد ریسینگ پوینت فصل قبل واقعا یکی از پیچیده ترین بارج بورد هایی بود که تا حالا دیدم انقدر خراش و برآمدگی داشت که اصلا فلور معلوم نبود و این فصل برای تغییر قوانین این بارج بورد خیلی ساده تر شده و حالا فلسفه ی بومرنگ فراری رو در پیش گرفته که در کنار بدنه هم قطعات شیار داری ایجاد شده که عملکرد ایرودینامیکی ماشین رو افزایش میده و نمیزاره اون هوای خالص وارد اون قسمت بشه …و حالا استون اومده در قسمت کناری بارج بورد کاملا فلسفه ی مرسدس دبلیو 12 رو در پیش گرفته و دقیقا عین اون 3 قطعه ی مرسدس رو در کنار بارج بورد قرار داده تا نزاره جریان به سمت دیگری بره و از کل اون هوا بتونه استفاده ی ایرودینامیکی بکنه
  ساید پاد : ساید پاد استون مارتین تقریبا ساید پاد مرسدس دبلیو 11 هستش فقط دو تیکه که سایدپاد 2 تیکه مخصوص فراری و ردبول هستش و در عوض در توسعه ی پیاپی در ماشین خیلی کمک نمیکنه…قطعه ی بالایی سایدپاد استون مارتین صاف قرار داره و همینطور قطعه صاف زیرش هم مثل مرسدس هستش که که با یه قطعه ی کوچیک به قطعه ی بالایی متصل شده .و سایدپاد هم با 5 تا پره ی هم سبک مرسدس به قطعه ی عمودی موجود در بارج بورد متصل شده.
  داکت ترمز : داکت ترمز استون مارتین بر عکس بقیه ی تیم ها نسبت به قبل بیشتر توی تایر قرار گرفته که به نظرم کار اشتباهیه چون توی خنک کنندگی ترمز ها به مشکل میخورن مگر اینکه پره های چرخ رو نازک تر کرده باشن …
  ایرباکس {{ورودی هوا }}: ورودی هوای استون مارتین مثل فصل قبل بیضی شکل هستش فقط کمی جلو تر اومده تا از اون هوای خورده به کاسکت راننده و منحرف شده هم بتونن توی خنک کنندگی ماشین استفاده کنن!! و در کنارش هم برای تعادل ماشین قطعات اشک مانند هستش {{مثل اینکه ین قطعات اشک مانند دست از سرمون بر نمی دارن…خخخ}}
  ناحیه ی کوسه ای : ناحیه ی کوسه ای استون مارتین کاملا شبیه مرسدس طراحی شده و نسبت به تیم های دیگه بزرگ تر هستش …
  ناحیه ی کوکاکولایی : ناحیه ی کوکاکولایی استون مارتین کوچکتر شده …و اگه بتونن با این میزان فشرده سازی یه خنک کنندگی قابل قبولی رو ایجاد کنن قطعا به نفعشون خواهد بود …
  سیستم تعلیق عقب استون خیلی نمایان نیست ولیکن به نظرم قطعات بالاییش دیگه متصل نیستند و جدا طراحی شدند
  بال عقب :ساختار بال عقب استون کاملا مشابه با فصل قبل هستش ولیکن یه تغییراتی رو داره تغییراتش هم در کنار اندپلیت هستن که 3 تا برش به مانند پرده ی اویزون فصل قبل مرسدس ایجاد شده که نقش گسترده کننده هوای بال عقب رو داره ..و زیر اندپلیت بال عقب هم مثل فصل قبل خراش هایی رو داره…
  قطعات متصل کننده عقب ماشین به بال هم همچنان دوتایی هستن ولی از قطعه ی تی شکل خبری نیست و احتمالا در تست ها اضافه بشه ..
  نتیجه گیری : هیچ وقت کپی کاری رو دوست نداشتم هنوز هم دوست ندارم ماشینی که با تقلید از یکی دیگه ساخته بشه به نظر من ارزشی نداره ضمنا اینکه از روی یکی دیگه چیزی رو بسازی و تمام ایده هات رو از اون بگیری خیلی کار شاخی نیست و اینکه خودت نوآوری داشته باشی خیلی هنر کردی…من اخر شدن با ساخت ماشین خودم رو با اول شدن با کپی عوض نمی کنم …. ولی خب نمی دونم چرا ولی به سباستین وتل امسال حس خیلی خوبی دارم…!!

  • Parsa16

   4

   0

   خیلی ممنون،عالی

  • armin

   3

   0

   ✅ ممنون از توضیحاته عالیتون.البته شما بهتر از من میدونید که کمپانی استون مارتین و amgارتباطاته وسیعی دارن حتی تو ماشینه های سواریشون بخصوص تو پاور یونیت و بعضی اجزا دیگه.بهر حال من واقعا امیدوارم این ماشین رقابتی تر بشه تا همگی ریس هایه جذابی ببینیم .

  • danialhatami

   2

   0

   خدای برای فصل2021 یخورده تغییر کرده و کمتر شبیه مرسدسه

  • مَمَّدو

   2

   0

   ماشالله تحلیل هات روز به روز پخته تر میشن و اینکی خیلی خوب هست.
   بال جلو رو باهات موفقم که به طرز عجیبی مَوّاج طراحی شده و این خمیدگی لبه ها به سمت های درون و بیرون خیلی مرموزند و معلوم نیست قراره فقط قشنگ باشن یا اینکه استون از مرسدس هم بهتره؟!
   بارج بوردشون ولی به نظر کاملا فنی میاد و خیلی خوبه.
   بال عقب نسبت به چندتا رقیب دیگه یه کم ضعیف به نظر میاد که امیدوارم زودتر یه حرکتی بزنن.
   در کل اگه همه چی نمایشی و شو نباشه و این تیم واقعا قصد داشته باشه که بجنگه، منم خیلی به سب امیدوارم. مررررررسی sebvr

 6. محمد

  5

  0

  من یه ایده برای افزایش داون فورس جلو دارم.
  بهتره یه شکاف بزرگ وسط بال جلو بزارن که هوا از بالاش رد شه.اینطوری یه خلا داخل شکاف ایجاد میشه و باعث میشه هوا جلوی ماشین رو به زمین بچسبونه.
  نظرتون چیه؟

  • مَمَّدو

   7

   0

   طرحت رو دادم به کامپیوترم …. نرم افزار تحلیل سیالات من هنگ کرد!

   • محمد یاسین

    5

    1

    باید سیستمت مناسب رندر باشه تا بتونه طرح بزرگ جناب محمد رو تحلیل کنه من خودم چون رشتم معماری هست و خیلی نیاز به لب تاپ قدرتمند( به خاطر نرم افزار های معماری و نقشه کشی مثل coda , adobe ) و قابل حمل ( به خاطر کارهای دانشگاه ) دارم ایسر نیترو 5 رو پیشنهاد میکنم ( که لب تاپ خودمه)اوه صبر کن طرح رو گذاشتم تو پریمیر انجین لجین لب تاپ ترکید از پنجره پرت شد بیرون خدا بگم چیکارتون کنه ( صرفا جهت شوخی )

   • مَمَّدو

    7

    0

    من به یه سیستم مخصوص تحلیل سیالات دسترسی دارم (مال دانشگاهی هست تو شهرمون که منم یه ذره بهش دسترسی دارم) که 64 هسته داره با 32 گیگ رَم! خوراک بازی کامپیوتریه خخخخخخخخ

   • Pouria

    3

    0

    میدونم ربطی به فرمول وان نداره ولی mac book pro عالیه😎

   • AmirAli

    2

    0

    محمد یاشین، چه کانفیگی هست و چه قیمتی خرید زدید؟

 7. مَمَّدو

  7

  0

  تفسیر سینا (عکس سوم) :
  بوتاس و همیل وقتی اولین بار ماشین های رقبا رو میبینن ؛
  همیل : دادا! با این سه چرخه ها میخوان با ما رقابت کنن؟
  بوتی : خخخخخ من تا خود خط پایان دنده عقب میرم. …. توتو جان! واسه من آینه عقب نصب نکن!

 8. محمد

  8

  0

  عکس سینا(سومی):
  لوییس:تو هم همون چیزی رو میبینی که من میبینم؟

 9. Amir5

  6

  0

  بهترین مهندس فرمول یک حیف که فراری این مهندسو از دست داد

  • مَمَّدو

   5

   0

   Amir5؛
   میتونی شناسنامه این آدمارو بزنی رو میز؟
   1- مدیر عامل فراری و سابقش
   2- مسئول واحد شاسی فراری کیه و سابقش
   3- مسئول آیرودینامیک فراری کیه و سابقش
   4- مسئول طراحی انجین و پاوریونیت کیه و سابقش
   میخوام از رو شناسنامه کاریشون یه نتیجه گیری بکنیم ببینیم امیدی به 2022 و بعد از اون هست یا اینکه آدمای ماست و بیخودی هستن. اگه زحمت بکشی ممنون میشم.

 10. danialhatami

  10

  0

  سلام دوستان بعد از چند روز دوباره برگشتم با ی مقاله از استون

  چرا به نظر می رسد AMR21 استون مارتین تکامل یافته ترین خودروی 2021 باشد؟؟!!!!!
  استون مارتین امسال برای اولین بار از سال 1960 دوباره به فرمول 1 بازگشته است. تیم بعد از ظهر چهارشنبه ماشین جدید AMR21 خود را رو نمایی کرد
  مارک هیوز ، کارشناس فنی F1 نگاه جدی خود را به رقیب جدید جلب کرده است. استون مارتین AMR21 جدید کاملا متفاوت از مدل قبلی خود Racing Point RP20 – و جدای مرسدس W10 است. احتمالاً تاکنون از نظر تصویری بیشتر از ماشین های تیمی 2020 و 21 ‘بوده است شکل نازک آن شامل یک بال جلوی بازسازی شده ، پایه های فرعی جدید و ورودی رادیاتور می باشد .
  از آنجا که استون مارتین مجاز به استفاده از سیستم تعلیق عقب مرسدس در سال 2020 (به جای مشخصات مرسدس 2019 در Racing Point سال گذشته) بود ، این تیم در هزینه استفاده از توسعه های شاسی آزاد بوده است.
  این امر به طور منحصر به فرد به آنها این امکان را داده است که شکل شاسی را مطابق با مقررات تجدید نظر شده آیرو 2021 بهینه کنند. به نظر می رسد که این موارد ممکن است در اطراف ساختار sidepod / side side هزینه شده باشد که به نظر می رسد باریک تر از RP20 سال گذشته باشد. تغییرات دیگر از کوچک شدن پایه های فرعی و تغییر شکل پوشش موتور بوده است. همانند مرسدس W12 جدید ، قسمت بالای پایه نیز دارای برآمدگی متمایزاست
  این خلاصه ی از نظریات او در مورد اتومبیلی که سباستین فتل و لنس استرول در این فصل با آن مبارزه می کنند
  از نظر من استون امسال شاسی خیلی خوبی داره و شانس سکوش بیشتر نسبت ب الپین و مک لارن البته تا روز مسابقه هیچ چیز قابل پیش بینی نیست
  2فتل روحیه خیلی خوبی داره و باز هم خنده های از ته دلش رو دیدم بعد از مدت ها و اینکه استرول انگیز زیادی داره تا از فتل چیز های زیادی یاد بگیره و اونو ب چالش بکشه

  • محمد یاسین

   6

   1

   اول از همه بگم چه پروفایل قشنگی طرح روی جلد F1 2018 خودم دو سال و نیم هست که دارم بازی میکنم اونقدر خوبه که وجدانم بهم اجازه نمیده بزارمش کنار و F1 2020 که کلی پول سی دی کی اش رو دادم بازی کنم ( اخه تو F1 2020 از این میترسم که فراری به اندازه F1 2018 قدرت نداشته باشه و نتونم تو کریر با سب قهرمان بشم )

   • محمد

    5

    0

    فراری تو ۲۰۲۰ هم قدرتمنده(بازی نکردم ولی فیلم دیدم ازش).

  • محمد یاسین

   4

   1

   یک سوال اون جمله ای که میگویید استون مارتین امسال برای اولین بار از سال 1960 دوباره به فرمول 1 بازگشته است ؛ مگه استون تا همین پارسال شریک ردبول نبود؟

   • danialhatami

    2

    0

    شراکت ن بطور رسمی وارد مسابقات بشن و تیم داری بکنن

  • مَمَّدو

   4

   1

   من امروز عکس بال جلو ردبول و مرسدس و استون رو گذاشتم جلو روم و خیلی بهشون دقت کردم. به نظرم بال جلو استون خیلی خوبه. هرچند سبک فتل خیلی به عملکرد بال عقب وابسته هست و به نظرم استون در اون قسمت زیاد خوب کار نکرده ولی به نظرم تیم پویاییه و تا شروع رقابتها ممکنه هر تغییری اتفاق بیافته.

   • danialhatami

    2

    0

    ممدو داداش اگه می تونی برو تو سایت اف وان یا هر جور شده عکس ماشین استون رو از بغل ببین
    باله عقب استون پایین تر از لوگو jcb چند تا شیار می بینی ک باعس میشه هوا عقب ب طرف پایین بره و ایجاد دون فورس کنه حالا برو ماشین 2020 ریسینگ پوینتو ببین اصلا همچین چیزی نداره یه بال عقب ساده داره و کلا باله عقب عوض شده و ب نظرم خیلی بهتر شده خیلی بهتر و بهت قول می دم سب باهاش سکو می گیره عکس دوتا ماشین رو از بغل کنار هم بزار ببین چی می شه به نظر من امسال 1مرسدس 2ردبول 3استون 4 مکلارن 5 الپین و بقیه تیم ها یا یه تغییر احساساس می کنم ویلیام دیگه ب کف جدول نمی چسپه و با هاس و الفا رقابت خواهد داشت در مورد فراری چون ماشینو ندیدم توی این نظر سنجی نبود پس نگید فراری چی شد شاید فرای سومین ماشین شد از نظر من ب هر حال نظر همه محترمه

   • danialhatami

    3

    0

    ممدو ی تحلیل کوتاه در مورد بال عقب استون نوشتن ام ارسال نمی شه

   • مَمَّدو

    2

    0

    کاش ارسال بشه. من خیلی به بال عقبشون مظنونم.

   • SUPER FAST 16

    4

    0

    بزار مسابقه شروع بشه.بعد بهونه سبک رانندگی رو شروع کنین.خیلی خیلی زوده

   • @sebvr

    2

    0

    دانیال جان!!! فراری پس چی ؟!! اسب وحشی رو هیچ وقت دست کم نگیر!!

   • مَمَّدو

    2

    0

    عکسشو خوب نگاه کردم. درسته که خیلی تغییر کرده ولیکن رقبا هم بیکار ننشستن. تا این لحظه طرح هاس افتضاح ترینه و تقریبا یقین دارم که جای ویلیامز رو در ته جدول میگیره. آلفارومئو هم فقط میشه گفت بد نیست ولی چون ترکیب راننده های خوبی داره یه کم بهش امید هست.
    طرح بال عقب استون در مقایسه با سه رقیب برتر ، زیاد جالب نیست و فکر کنم تو ریس تغییراتی پیدا کنه.

  • Parsa16

   3

   0

   ممنون،خیلی خوب بود

 11. @sebvr

  3

  0

  من نمی دونم این چند روز پیام تحلیلی میزارم خیلیییییییی دیر تایید میشه…. تحلیل مرسدس رو گذاشتم گفتم خیلیا ندیدن ولی بازم تایید نشد …. استون هم گذاشتم ولی تایید نشد … دوستان شاید دیگه ماشین ها رو بررسی نکنم … ممنون از همتون..! فعلا شاید خیلی نباشم ممنونم

  • @sebvr

   5

   0

   تازه آقای محمدی هم همه ی ماشین ها رو قراره تحلیل کنه پس نیازی به من نیستش ممنونم

  • محمد یاسین

   4

   1

   بله منم چند روز پیش این مشکل رو داشتم به مرور زمان رفع خواهد شد @sebvr

  • مَمَّدو

   4

   2

   واقعا متاسفم و باهات همدردی میکنم. انشالله به زودی ریس شروع میشه و میریم تو کار تحلیل خود ریس ها و تعیین خط ها و استراتژی های احتمالی روز یکشنبه و کلی لذت میبریم.

   • @sebvr

    4

    0

    امیدوارم…… ولی خب شاید واسه این موضوع چند وقتی نباشم

   • مَمَّدو

    4

    1

    دیگه قهر نکن sebvr
    کامنت های تحلیلی کوتاه تر بذار. مثلا فقط بال عقب استون و یا یه تحلیل کلی راجع به ماشین ناندو و احتمال موفقیتش. دیگه داره فصل شروع میشه و من دارم خودمو گرم میکنم تا با شما و danialhatami و raha و محمدیاسین و kenzo و kamran و parsa16 و Ali n بحث های سنگین تحلیل ریس در روز قبل از رقابت و پیشبینی نتیجه و استراتژی داشته باشم! میخوای ببینی کی بهتر نتیجه رو پیشبینی میکنه؟! 😆🏎🏍💪

   • Parsa16

    3

    0

    ممدو واقعا از همین الان شوقم برای شروع شدن مسابقات بیشتر شد با این پیامت👌
    همه ی استادان جمع می شوند و…….

   • @sebvr

    2

    0

    اوه اوه ممدو!!! اصلا یادم رفته بود…!!! خیلییییییی منتظرم ….!!! تعیین خط ….!!! ریس..!! اصلا نمی تونم صبر کنم ..!!! پارسا … !! دیگه به ما استاد نگو احساس پیری میکنم … من سنم زیر 20 هستش ..!!!
    بزار جو صمیمی باشه …!! بریم واسه یه فصل فوق العاده

   • Parsa16

    1

    0

    چشم sebvrعزیز
    ولی استادان می‌توانند جوان و نوجوان باشند
    ولی در هر حال چشم👍

 12. Hami

  5

  1

  درود . من میخواستم یک پیشنهاد کلی برای ارتقا کیفیت کلی سایت بدم و امیدوارم مد نظر قرار بگیره . ای کاش میشد امکانی ایجاد بشه که خود کاربران امکان ایجاد تاپیکهای تحلیلی در مورد مسائل فنی هر ماشین را داشته باشند و توی هر تاپیک فقط در مورد مسائل مرتبط با همان موضوع مطرح و بحث شود و مسائل غیر مرتبط مطرح نشود تا بحث پراکنده نشود و آن تاپیک بشود مرجع اطلاع رسانی دقیقتر و کاملتر . البته نظر سایر کاربران را هم خیلی دوست دارم در این مورد بدانم

  • Kamran

   4

   0

   Hami
   خیلی هم نظر فوق العاده ایی

   • Hami

    3

    0

    درود . الباه میدانم اینکار بحث فنی سایت را هم در بر دارد که احتمالا باید کدنویسی بشود ولی اگر امکانش وجود داشته باشد سایت پویاتر و در عین حال مرتبتر هم خواهد شد .

  • ALIREZA.N

   2

   0

   عالیه واقعا 👏👏👏👏👏

 13. Eliya

  2

  0

  بچه ها ماشین هاس به خاطر مازپین طرح پرچم روسیه است!!!!

  • Hami

   3

   0

   در طی مسابقات مازپین به خاطر ممنوعیت فعالیت به پرچم روسیه باید بدون پرچم فعالیت کند

 14. Kamran

  2

  1

  Eliya
  پرچم روسیه که همینجوریشم به فنا رفته چه برسه بشه تم ماشین هاس

  • Eliya

   3

   0

   Kamran
   منظورتو درست نفهمیدم؟

   • Kamran

    1

    0

    ایلیا حان ببین بخاطر اون ماجرای افشاگری های تقلب های دوپینگ تو المپیک سوجی خب قرار بر این شد لول چهار سال بعد کردنش دو سال که ورزشکاران روسی در رقابت های ورزشی نمیتونند از پرچمشون استفاده کنند.یعنی مازپین رو لباس یا ماشینش نمیتونه تصویری از پرچم کشورش روسیه داشته باشه.

   • Parsa16

    3

    0

    به خاطر دوپینگ،مازپین نمیتونه از پرچم روسیه استفاده کنه،هیچ ورزشکاری نمیتونه

 15. Kamran

  1

  0

  ایلیا حان ببین بخاطر اون ماجرای افشاگری های تقلب های دوپینگ تو المپیک سوجی خب قرار بر این شد لول چهار سال بعد کردنش دو سال که ورزشکاران روسی در رقابت های ورزشی نمیتونند از پرچمشون استفاده کنند.یعنی مازپین رو لباس یا ماشینش نمیتونه تصویری از پرچم کشورش روسیه داشته باشه.

  • Eliya

   1

   0

   پس چجوری الان ماشین هاس طرح پرچم روسیه است؟

   • Parsa16

    1

    0

    ببخشید ولی فکر میکنم شما اشتباه میکنید آقا ایلیا

   • Parsa16

    2

    0

    طرح روسیه هست ولی نمی‌دونم بهشون اجازه استفاده از این طرح رو بدن یا نه

 16. Kamran

  2

  0

  ایلیا جواب گذاشیم برات متاسفانه رفت قاطی باقالیا

 17. Kamran

  2

  0

  بچه ها یکی لطف کنه جواب سوال ایلیا رو بده از من منتشر نمیشه

 18. armin

  1

  0

  کسی از دوستان میتونه منو راهنمایی کنه؟وقتی یه تیم موتور میده به یه تیم دیگه ،باید حتما مثله موتور خودش باشه .یا میتونه متفاوت باشه؟یعنی موتور مرسدس و مک لارنو استون و ویلیامز عینا یکی هستن امسال؟

  • Parsa16

   2

   0

   تا اونجایی که میدونم موتور به صورت کامل به دست خریدار میرسه

  • AmirAli

   1

   0

   پاوریونیت کامل در اختیار مشتری قرار میگیره، دیگه تنظیم مود موتور و طراحی سیستم خنک کاری یا همون رادیاتور ها با خمد خریدار هست

 19. Kamran

  2

  0

  دوستان یه چیزی ایلیا چند کامنت قبلتر گفت درباره طرح رنگ ماشین هاس منم یه جواب یزاش گذاشتم.حالا الان خودم اومدم دارم میبینم نه بابا ایلیا درست میگفت.اینکه خیلی دیگه ضایع ست.
  بعدشم مگه هاس رونمایی کرد؟جتی تو سایت خودشون هم عکسش بزرگ هست با طرح پرچم روسیه!!!!!!!!!!

  • Eliya

   2

   0

   Kamran
   منم همین رو گفتم ولی مثل اینکه شما درست پیج اینستاشون و ندیده بودی!!!

   • Kamran

    1

    0

    اصلا این خیلی جالب شد.بنظرم میاد یه داستانی سرش درست بشه؟

 20. محمد

  2

  0

  هاس ماشینش رو رونمایی کرده و طرح پرچم روسیه هست.واییییی خیلی قشنگه!

 21. Parsa16

  2

  0

  خبر از تیم الپین:
  اسبتان اکون یک روز فیلمبرداری 100 کیلومتری را که در Alpine A521 کاملاً جدید در سیلورستون انجام شد ، به پایان رساند ، هر چند مه شدید باعث تاخیر در اجرای صبح روز پنجشنبه شد.

  اکون روز سه شنبه آماده بود تا در یک رویداد مجازی از این اتومبیل رونمایی کند و طرفداران در سراسر جهان با رنگ خیره کننده آن شیفته آن شدند. فقط دو روز بعد ، ماشین در یک لرزش پیش فصل با حضور اکون وارد مسیر شد – زیرا فرناندو آلونسو پس از یک حادثه دوچرخه سواری در ماه فوریه شرکت نکرد

  اسبتان اکون گفت: “صبح امروز با مه کمی تأخیر رخ داد ، اما با پاک شدن مسیر ، مسیر خشک شد و دویدن بسیار لذت بخش بود.”

  “امروز واقعا یک روز جالب بود. اول از همه ، خوب بود که دوباره در مسیری مانند سیلورستون سوار اتومبیل بشوم که همیشه خاص است. ماشین برای اولین بار از رانندگی احساس خوبی داشت و ما توانستیم طبق برنامه برنامه خود را پشت سر بگذاریم. ”

  قوانین روز فیلمبرداری می گوید که تیم ها فقط می توانند ماشین 2021 خود را برای 100 کیلومتر رانندگی کنند ، بنابراین باید تا 12 مارس منتظر آزمایش قبل از فصل باشیم تا دوباره A521 را ببینیم.

  اکون افزود: “ای کاش می توانستم بیش از 100 کیلومتر رانندگی کنم ، اما این حد است و من با لبخند بر لب اینجا را ترک می کنم.” وی افزود: “ما می خواهیم این مسئله را هفته آینده به بحرین برسانیم كه شرایط با حضور لاستیك های مسابقه و گرمای هوا بیشتر نمایان می شود.

  “در کل ، روز بسیار جالبی بود و من نمی توانم صبر کنم تا اطلاعات بیشتری در مورد ماشین پیدا کنم. باید بگویم ، من رنگ های جدید را دوست دارم. این بهترین اتومبیل در شبکه است! ”

  آلونسو برای تست های پیش فصل قبل از مسابقات جایزه بزرگ بحرین در اواخر ماه مارس به تیم در بحرین می پیوندد و برای این کار پس از دو سال دوری به مسابقات F1 برمی گردد.

  • محمد

   2

   0

   این بهترین ترانسلیتی بود که من دیدم(البته به مایکروسافت نمیرسه.عالیه).

  • مَمَّدو

   1

   0

   واقعا خیلی عجیب میشه اگه ببینی لوئیس ، بوتاس ، فتل ، آلنزو ، مکس ، پرز ، چارلز ، ساینز و دانیل همه زیر نیم ثانیه دارن دور میزنن …. وااااای خدا یعنی میشه؟
   فکر کن ده تا ماشین زیر نیم ثانیه پُل بزنن و تو ریس هم بعد از بیست دور و در آستانه پیت اول ، فاصله اولی با هشتمی زیر ده ثانیه باشه!!!

 22. Eliya

  1

  1

  بچه ها هاس یک کار عجیب کرده برای مازپین ماشین اختصاصی طراحی کرده(طرح پرچم روسیه) برای شوماخر هم ماشین اختصاصی طراحی کرده(طرح پرچم المان)

 23. mahyar

  1

  1

  یحو میبینی مرسدس وسط مستقیمی از زیر کفی بال در میاره XD
  یعنی خوشم میاد که هر وقت اینا میگن ما ی کار جدیدی کردیم . جذابیت کارو بالا میبرن .
  یک هفته هم مونده تا فراری طرح نوشابه کوکاکولاشو رونمایی کنه .