موتوجی‌پی ایرانپول اسپارگارو در سخنان خود در رابطه با پیوستن به تیم رپسول هوندا، این انتقال را یک اکتشاف ماجراجویانه خواند و اظهار داشت هیچ استرسی بابت آن ندارد.

در اواسط فصل 2020 تیم هوندا تصمیم بر آن گرفت تا الکس مارکز تازه کار را از تیم رپسول هوندا به تیم ال‌سی‌آر هوندا منتقل کند. الکس در فصلی که هم تیمی و برادر خود یعنی مارک مارکز حضور نداشت، شروع خوبی را تجربه نکرد. با ادامه برگزاری مسابقات، رفته رفته نتایج وی بهبود یافت تا در اواخر فصل شاهد عملکردی قابل قبول از الکس مارکز بودیم.

ناکامی های الکس مارکز در ابتدای فصل و نتایج ضعیف جایگزین مارک مارکز یعنی استفان بردل باعث شد تا تیم هوندا یکی از ضعیف ترین نتایج تاریخ خود را به ثبت برساند. تیم هوندا برای فصل 2021 تصمیم به جذب پول اسپارگارو از تیم کی‌تی‌ام گرفت تا این موتورسوار را در کنار قهرمان خود یعنی مارک مارکز به پیست مسابقه بفرستد.

با ادامه مصدومیت مارک مارکز و تجویز استراحتی شش ماهه بعد از عمل جراحی سوم وی، احتمال عدم حضور او در ابتدای فصل 2021 قوت یافت. اکنون انتظار ها بیش از پیش بر روی پول اسپارگارو است تا جایگاه تیم هوندا را در بین سایر رقبا بالا نگه دارد.

مارک مارکز به همراه الکس مارکز

مارک مارکز به همراه الکس مارکز

نظر پول اسپارگارو در رابطه با انتقال به تیم هوندا

پول اسپارگارو نظر خود را در رابطه با هم تیمی شدن با مارکز مارکز اینگونه بیان کرد:

اصلا بحث ترس نیست. این برای من مانند یک ماجراجویی است. یک ماجراجویی برای بهبود خودم و کشف این که چه قدر می‌توانم سریع تر باشم. در گذشته افرادی من را کمتر از آن چه باید ارزیابی کردند. زیرا ما نتایج خوبی با تیم کی‌تی‌ام نمی‌گرفتیم. اما اکنون که خود را در مقام پنجم با این تیم می‌بینم، می‌خواهم این کار را با تیم هوندا انجام دهم.

این نشان می‌دهم که من موتورسوار بدی نیستم. در واقع بحث ثابت کردن به دیگران نیست. من می‌خواهم به خودم ثابت کنم که می‌توانم در سطح برترین موتورسواران فعالیت کنم.

25 دیدگاه

 1. @sebvr

  6

  2

  منتظریم …. ولی به نظرم هیچ کس به جز دنی پدروسا نمی تونه موتوری که برای شخص مارکز ساخته شده رو رام کنه!!

 2. مَمَّدو

  8

  3

  خیلی نگرانم که مارکی مثل کیسی استونر دچار وحشت از تصادف بشه و دیگه نتونه در اون سطح ظاهر بشه. زیبایی موتوجی پی به تکنیک ها و جسارت مارکز بود. البته شخصا ازش متنفرم چون در اون سالی که رقابت بین روسی و لورنزو بود، به خاطر طرفداری از هموطن اسپانیاییش، خیلی عوضی بازی در آورد و به پر و پای دکتر پیچید. یادتونه آخرش روسی با یه بغل موتور انداختش زمین و جریمه شد؟ عکس اون لحظه استثنایی و بی نظیره! حتی از پشت کاسکت هم میتونی عصبانیت ولنتینیو رو ببینی.

  • @sebvr

   7

   6

   دقیقا!! مارکز فکر میکنه با زمین زدن بقیه خودش بزرگ میشه ولی برعکس …..} عکس اون صحنه فوقالعاده س ….!! و اون قهرمانی که متاسفانه از دکتر گرفته شد منم هر جا میرم میگم ولنتینو 10 تا قهرمانی داره نه 9 تا چون به هیچ وجه 2015 رو نمی تونم قبول کنم {{البته قسمت جالب کار اینه که برادرم طرفدار مارکزه و هیچ کدوم از این حرف ها رو قبول نداره میگه تقصیر روسی بود منم ترجیح میدم جوابش رو ندم(: قبلا گفتم روسی باهوش ترین موتور سوار تاریخه همونطور که تو هلند است 2015 ثابت کرد ….. و خب به امید یازدهمین قهرمانی دکتر(:

   • مَمَّدو

    1

    10

    اوه، خب تو عاشقی و عشق چشمانت را کور کرده. (قصدم توهین نیستا! ضرب المثله).
    وگرنه دکتر همچینم باهوش نیست و اغلب حرص منو با انتخاب استراتژی اشتباه در میاره. آه آه همین الآن یاد اون مسابقه بارونی افتادم که مثل خنگا گیر داده بود به لاستیک های بارونی در حالی که همه پیست خشک شده بود و هر دور سه ثانیه از مارکز کندتر بود در حالیکه 9 ثانیه جلوتر بود ولی آخرش مسابقه رو واگذار کرد. اوننننند گریه کلدم … اونننند غصه خولدم …

  • ....

   2

   10

   چطور زمانی که فتل از از نیکو تو ابوظبی ۲۰۱۶ دفاع میکرد عادلانه بود و معرفت بالای فتل رو میرسوند اما اینجا که میرسیم به مارکز میشه بی معرفتی؟؟؟

   • NavasaN

    10

    2

    داستان فتل رو با داستان مارکز مقایسه نکن.فتل توی یه مسابقه مرد و مردونه دفاع کرد و حق طبیعیشه.اما مارکز تو والنسیا که قرار بود دکتر از آخر شروع کنه ،تو شرایطی که همه دیدن از لورنزو هم سریعتر بود از لورنزو سبقت نگرفت و دنی پدروسا که همتیمیشه بود رو هم دفاع کرد که نتونه لورنزو رو بگیره و اول بشه . نکته ظریفش اینه که تیم هوندا بابت این که مارکز برد توی یه مسابقه رو از تیم خودی گرفت و به یاماها داد هیچ اعتراضی بهش نکرد و این یک معنی بیشتر نداره…٬تبانی سازمان یافته٬

   • مَمَّدو

    4

    1

    اوووووووف
    اون مسابقه که عشق بود. روانی بود اصلا. یادته فتل برای دفاع از هموطن آلمانیش در مقابل تهاجم های احمقانه مَد مکس (اون موع هنوز دیوانه بود و یا سبقت میگرفت یا تصادف میشد) چطور مردونه از روی کرب ها پرش کرد (قشنگ مثل پرش با اسب بود … هرچند که واقعا با اسبش پرید!) و جلوی مکس فرود اومد؟ مدی مکس کامل هنگ کرده بود!

   • ....

    3

    5

    جناب نوسان والا شما که هم فتل فنی و هم روسی فن بایدم اینطور تفسیر کنی
    اما خب از لحاظ منطقی فرقی نمیکنه روسی از کجا شروع کرده و نیکو از کجا
    چرا که این رقابت نتیجه تلاش همه فصل بوده و صرفا یک ریس نمیتونه ملاک باشه
    دفاع کردن از هرکسی که میخوای یه حق تعریف شدس و هم فتل و هم مارکز به هم وطن خودشون اونم برای قهرمانی فصل کمک کردن،از نظر بنده هیچ اشکالی هم نداره
    این حق رانندس
    اگه به یاد داشته باشید تو فصل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ آلونسو جلو لوییس و فتل دفاع خیلی سنگین تری میکرد تا بوتاس و کیمی و ردبول ها
    درحالیکه هیچ موضوع خاصی وجود نداشت!

   • @sebvr

    2

    2

    داستان فتل با مارکز کلا فرق داره

   • Davidkam

    3

    2

    اول از همه فتل نتونست از نیکو رد بشه دوما اگه راننده فرمول یکی بیاد همچین کاری کنه بنا به حرف سنا دیگه راننده فرمول نیست
    و در آخر اینکه مارکز با لورنزو تبانی کرده بود که روسی رو کند کنه و مارکز هم به بهترین شکل انجامش داد سبقت گرفتن و جدا شدن خیلی هم خوبه ولی موتور رو قرار دادن و به اصلاح پارک کردن جلوی موتور حریف دفاع نیست ناجوانمردیه
    مارکز استعداد فوق تصوری داره ولی هیچ وقت قهرمان واقعی نیست حتی اگه ۱۱ قهرمانی داشته باشه

   • NavasaN

    2

    1

    Amin جان.
    اگه فتل میتونست بره اول بشه و صرفا دفاع میکرد و ریس رو ول میکرد اون موقع میشد با مارکز مقایسش کرد.مارکز مسابقه ای رو که هم میتونست خودش اول بشه هم پدروسا رسما خراب کرد که لورنزو اول شه.این یعنی روح مسابقه که تلاش واسه برنده شدن رو زیر پا گذاشته.

   • behzad

    2

    0

    آخه 2016 فراری ماشین داشت که فتل بره از رزبرگ جلو بزنه . یک مسابقه هم نبردن . تازه پیست یاس مارین که فکر نکنم فراری بالا سومی داشته باشه

   • H.farahani

    2

    0

    Amin
    یادتونه یه بار گفتید یه حرفایی اینقدر گفته میشه تبدیل میشه به فکت.جریان فتل و نیکو هم همینه.دوستان آلمان فن میخواستن این موضوع رو بولد کنن که فتل به عمد از نیکو رد نشد در حالی که همه زورشو زد.اگه ریس رو یه نگاه بندازید متوجه مبشید که همزمان با فتل که drs داشت نیکو هم drs لوییس رو داشت.اصلا کنار به کنار هم نشدن.فقط دور اخر بعد از کفی فتل عقب کشید که هیچ شانسی نداشت.اصلا موتور مرسدس و فراری تو دوتا دنیای دیگه بودن.

  • @sebvr

   7

   0

   مارکز یه قهرمانی رو از دکتر گرفت خدا هم یک قهرمانی یا شایدم خیلی بیشتر رو ازش گرفت یادت باشه {{خدا دیر گیره ولی شیر گیره یه روزی هم سر ستم به زیر تیغ میره !}} دوست عزیز حالا نوبت مارکز هست ……. مثل ولنتینو رو هیچ جا ندیدم نمیگم استعدادش بیشتره نه … به نظر من مارکز استعداد خیلی بهتری نسبت به روسی داره ولی از نظر اخلاق روسی فوق العاده اس یه موتور سوار بی ادعا همونطور که تو مصاحبه ی پارسال گفت : موتور سوار های جدید بهترن و حرفه ای ترن و…….}} و اینو نمیشه انکار کرد!!! شب و روزتون خوش با احترام به فن های محترم مارک مارکز {{برادر منم فن مارکز هست شدید}}(:

   • behzad

    2

    1

    هر مسابقه ای که مارکز مصدومه من یاد اخلاق ورزشی 2015 ش میوفتم

 3. مَمَّدو

  5

  0

  ادمین!
  چرا بیوگرافی آلکس مارکز رو آپدیت نمیکنین. هنوز تعداد مسابقاتش صفره؟!

 4. ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

  4

  0

  یه سوال دارم مربوط به متن نیست اصلا!
  آیا انتقال آندره به یاماها به ضررش تموم میشه؟

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   4

   0

   چون تو یه ریس دیدم انجین دوکاتی نسبت به بقیه خیلی بهتر بود!
   وفقط تو پیچ های تند زمان از دست میداد!(که اونم دلیلش رو نمیدونم)

  • behzad

   4

   0

   انتقال بشه میشه موتور سوار تست

  • @sebvr

   4

   0

   اصلا انتقال پیدا نکرد متاسفانه ولنتینو گفت یاماها باید برنامه ی تست گسترده داشته باشه اگه موتوری میخواد که برای قهرمانی بجنگه ((طعنه به لورنزو )) بعدشم گفت : موتور سوار هایی مانند کل کراچلو ((به عنوان موتور سوار تست به یاماها اومد 😉)) و اندرا (( قرار بود بیاد نشد 😔)) امیدوارم موتور امسال خوب باشه…

 5. محمد

  0

  1

  یه خواهش دارم از مدیریت سایت
  اگه میشه میتونید برای پیام رسان هایی مثل ایت هم کانال داشته باشین تا راحت تر از تلگرام باشه؟