فرمول یک ایران – مرسدس بروزرسانی های خودروی فصل 2020 خودش را خیلی وقت است که به پایان رسانیده و انتظار دارد که ردبول در ادامه فصل فشار بیشتری را به آنها وارد کند.

مرسدس تا به الان در 11 مسابقه از فصل 2020 به پیروزی رسیده است و در تمامی پیست ها تا به الان رده پول پوزیشن را در اختیار داشته است. توتو ولف بیان کرده است:

ما خیلی وقت است که (بروزرسانی ها) را به پایان رسانده ایم. در گذشته نیز همیشه این طور بوده است و کامل روی این موضوع فکر می شود چونکه در رقابت قهرمانی جهان شما نمی توانید زود کار خودتان را تمام کنید. اما قوانین برای سال بعد تغییرات زیادی را به خودش می گیرد و از این لحاظ، ما تصمیم گرفتیم که به مانند سالهای قبل، روی خودروی فصل قبل متمرکز شویم و به همین خاطر است که شما می بینید عملکرد بین تیمها تغییر پیدا کرده است.

من فکر می کنم که ما همیشه در ابتدا و میانه فصل خیلی قدرتمند هستیم و در پایان فصل هم کسی که توسعه خودرویش را ادامه می دهد عملکرد قدرتمندی را از خودش نشان می دهد.

اندرو شاولین - توتو ولف

اندرو شاولین و توتو ولف

ردبول در مرحله تعیین خط به مرسدس نزدیک شده است

پس از بخشنامه فنی برای محدود کردن مود موتوری فاصله بین تیم ها نیز دستخوش تغییراتی شده است که اندرو شاولین مهندس حاضر در پیست مرسدس نیز در مورد خطر ردبول اینگونه صحبت می کند:

ردبول الان در مرحله تعیین خط به ما نزدیک تر شده و لوئیس و مکس در مرحله دوم تعیین خط نوربرگ رینگ بهترین زمان های خودشان را زده اند. اگر که به بهترین دورهای دیگران دقت کنید، خیلی خیلی نتایج نزدیک به هم است. والتری وقتیکه واقعا زمان تعیین کننده فرا رسیده بود، یک دور عالی را زد. آنها در طول سال دارند به ما نزدیک می کنند.

مطمئنا تغییرات حاصل از ممنوعیت مود موتوری باعث شده است که آنها یک قدم به ما نزدیک تر شوند. فکر می کنم که آنها در حال حاضر سریعتر از ما در حال توسعه هستند و ما داریم این را به طور پیوسته نگاه می کنیم. اما صادقانه باید گفت که ما این را در بیشتر سالهای گذشته هم دیده ایم، آنها به مانند ما شروع قدرتمندی را ندارند. واقعا نمی توانم سالی را به خاطر داشته باشم که آنها در پایان سال در حد ما نبوده باشند.

اگر که دوباره همین روند ادامه داشته باشد، مسابقات باقیمانده برای ما سخت تر خواهد شد و تلاش برای کسب پول پوزیشن در روز شنبه و پیروزی در روز یکشنبه سخت تر خواهد شد.

مایکل خاص ترین راننده مسابقه ای خواهد بود

پس از اینکه لوئیس همیلتون به رکورد پیروزی مایکل شوماخر دست یافت و تقریبا دیگر به هفتمین قهرمانی جهان خودش رسیده و مرسدس نیز به قهرمانی جهان دست یافته، ولف بیان کرده است که چنین موفقیت هایی که مرسدس به آن دست یافته باعث نمی شود که در عملکرد این تیم خللی وارد شود و گارد خودش را باز کند:

وقتیکه بیش از اندازه در مورد امتیازات، پیروزی مسابقات یا قهرمانی جهان ها فکر می کنید، از حالت ایده آل خارج می شوید.

فکر می کنم که شما نیاز دارید در هر مرحله در بالاترین سطح عملکردی کار کنید و سپس در مسابقه تلاش کنید که تا آنجایی که ممکن است امتیاز کسب کنید. برای همین، شما نباید بیش از اندازه به این فکر کنید که چه پیش خواهد آمد بلکه باید روی وظیفه پیش روی خودتان تمرکز کنید.

برای من شخصا، مایکل خاص ترین راننده مسابقه ای خواهد بود. من به خاطر دارم که در آن دوران مایکل و فراری را تماشا می کردم و چه کسی فکر می کرد که این رکورد ها شکسته شوند؟ حال ما اینجاییم، 91 پیروزی!

این چیزیست که باید به آن افتخار کنیم اما چیزی نباید باشد که باعث تحریک بیش از اندازه رضایت شود. چنین ریسکی در تیم ما جایی ندارد به این خاطر که ما غیرقابل توقفیم، ما برای عالی شدن و آینده تلاش می کنیم و به گذشته نگاه نمی کنیم.

35 دیدگاه

  • ایرن

   13

   3

   میریم که داشته باشیم یه دعوای بزرگ بین لوییس فن ها و طرفدارای مایکل و البته افرادی که با لوییس مشکل شخصی هم دارن.
   البته بذار چراغ اول رو خودم روشن کنم. واقعا به نظر منم مایکل برترین راننده ی تاریخ هست. البته برترین بین اونهایی که من دیدم. قبل از مایکل رو ندیدم و نمیتونم دربارشون نظر بدم.

   • Shabneshin

    14

    0

    این چراغی که روشن کردید فقط میتونه یک آدم مغرض و بی منطق را وادار به عکس العمل کنه.هرکسی میتونه هرنظری داشته باشه.یکبار عرض کردم که از نظر یک کاربر، لطیفی میتونه بهترین راننده تمام دوران باشه.آیا این توهین به مایکل، لوییس، مکس، نیکی، فرناندو، آیرتون و یا هرراننده دیگری است؟به هیچ وجه
    کسی که اظهارنظری ساده را به عنوان توهین برداشت میکنه مشکل داره،اونم یک مشکل بزرگ.
    همین الان من که شیفته شوماخر و سنا بودم وهستم از مسابقات همیلتون بیشترین لذت را میبرم.همینطوراز شجاعت و مهارت فوق العاده مکس و استعداد ناب جورج راسل و لندو نوریس و عطش ریکاردو برای موفقیت.برای فتل بسیار احترام قائلم و همیشه منتظرم به روزهای خوبش برگرده.این ورزشکارها باهم دشمن نیستند، برخی حتی دوستان بسیار نزدیکی هم هستند.اما جالبه که طرفدارای ایرانی شون نظرشخصی طرفداردیگه را برنمی‌تابند و به همدیگه انگ میزنند.

   • TRANS AM

    9

    1

    چرا دعوا ؟ توجه به واقعیتها از برخوردهای کورکورانه جلوگیری میکند . واقعیت اینست که مایکل شوماخر راننده ای از گذشته تقریبا دور است ولی بقدری خوب بوده که بعد از گذشت این همه سال مهارتهایش مورد استناد بزرگان این رشته قرار میگیرد . مایکل بنظر توتو خاص ترین راننده مسابقه ای بوده و هست . نظر شخصی خود من و خیل عظیمی از اف وان دوستان هم همینه و تمام این نظرات باعث نمیشه که بگیم لوئس راننده بدتری بوده یا مشکل شخصی باهاش داشته باشیم ( اصولا آدم نمیتونه با کسی که از نزدیک ملاقاتش نکرده مشکل شخصی داشته باشه ! )
    اگر الان F1 ملال انگیز و خواب آور شده تقصیر لوئس نیست عوامل زیادی اعم از مدیریت غیر اروپایی ، مسائل اقتصادی ، قوانین فنی و موتوری پیچیده و پر هزینه ، ظهور رقبای جدید مثل FE و مهمتر از همه دخالت بیش از حد تکنولوژی بجای مهارت رانندگی باعث افت تماشاگران و فرار اسپانسرها از این ورزش شده .
    حالا اگه چند تا متعصب دو آتشه از طرفداران راننده های مطرح گرید بیان اینجا و بدون توجه به واقعیتها آب در هاون بکوبند نه چیزی به اعتبار راننده مورد علاقه شون اضافه میشه نه چیزی از اون کم میشه .
    چه خوشمان بیاید چه خوشمان نیاید همیلتن و فتل امروز در جایگاهی قرار دارند که در آینده به رکوردها و مهارتهایشان استناد خواهد شد چون جمعا با کسب ۹ عنوان قهرمانی و چند نایب قهرمانی تاثیر گذارترین راننده ها در طول یک دهه گذشته بوده اند .

   • ایرن

    8

    1

    اون بحث دعوا و کل کل که گفتم به شوخی بود اما یک شوخی تلخ. منم نظر شب نشین رو بجز اونجایی که ایرانی خارجیش کرد قبول دارم. و همچنین نظر ترنزم.

    اما قبول کنیم که همه جا و در هر موردی برخی اونقدر متعصبانه حرف میزنند که انگار با نظری که دادی ولیعهد اتریش رو ترور کردی و اونها هم وظیفه دارند به عنوان اتریش به صربستان اعلان جنگ کنند و یه سری دیگه هم فکر میکنند آلمان هستند که باید در حمایت از اتریش به فرانسه و روسیه اعلان جنگ و به بلژِک حمله کنند یه سریا در نقش انگلیس ظاهر میشند و به بهانه ی حمله به کشوری بی طرفی به نام بلژیک وارد جنگ میشن و … بوووووووم لیدیز اند جنتلمن به جنگ جهانی اول خوش آمدید

   • DR3 FA14

    6

    0

    مثل اینکه بگیم مارادونا بهتره یا پله رونالدو یا مسی هر کس نظر خودشو می ده در حالی که همه می دونن همشون عالی هستن

 1. محمد

  2

  0

  بلاخره نفهمیدم؛هاس میگه قوانینـ مــی‌خوان بمونن فیا میگه تغییرات زیاده داره لیبرتی مدیا هیچی نمیگه(چرا باید بگه)مرسدسم میگه قوانین تغییر می کنن

  یه پاسخ هم میدم به این نطر به عنوان نظر اصلی

 2. sadegh.f1

  4

  14

  ببنید مرسدس چقدر با برنامه عمل می کنه
  انقدر از خودشون و برنامشون مطمئن هستند که دیگه توسعه خودرو امسال کنار گذاشتن دارن روی خودروی سال بعد و چه بسا 2022 کار می کنن
  مقایسه کنید با تیم هایی امسال فراری و ردبول و تیم های دیگه ، که هنوز دارن روی خودرو خودشون کار می کنن
  موفقیت این چندسال مرسدس حاصل یه تیم منظم و با برنامه بود که نتیجش قهرمانی های لویس و نایب قهرمانی های بوتاس بوده ، در نظر بگیرید اگه که مرسدس توی اغلب مسابقات 1- 2 کرده یعنی اگه لویس نبود بوتاس ( درجه 3) اول میشده پس اینجا به برنامه و نظم تیمی در کنار تخصص ایمان اورد.
  در وصف شوماخر هم که زبان قاصره
  من مسابقات شوماخر، الونسو، فتل ، لوییس و هم نسل های اینها رو دیدم
  به ترتیب از نظر من توی نبوغ
  1- شوماخر
  2- الونسو
  3- فتل
  4- همیلتون
  ورشتپن هم تا زمانی که قهرمانی نیاره از نظر من باید نبوغشو ببره دمه کوزه ابشو بخوره چون فتل با ماشین به مراتب ضعیفت تر از ردبول الان 4 بار قهرمان شد اونم رقابت با فراری مک لازن اون موقع که ماشینی رقابتی داشتن ( یه چیزی تو مایه های مرسدس الان)
  من چندتا پیست مشترک از راننده های بالا نگاه کردم شوماخر هنگام ورود به پیچ و خروج از ایپکس ها و پیچ ها سرعت بالاتری نسبت به همشون داشته
  در مورد سنا هم چون کامل ندیدم مسابقاتشو نظری نمی تونم بدم

  • Max33vr46

   10

   2

   خب جناب آقای صادق یه سوال شما گفتی که ردبول اون زمان از ردبول الان ضعیف تربوده درسته من ریس هارو از 2016 میبینم ولی از نظر کسی هایی که اون سال هارو تماشا کردن میشه فهمید ردبول تو اون زمان‌ها ماشین برترو داشته واز طرفی هم یه مرسدس بنز قوی که هیچ کس به گردش نمیرسه تو اون زمانی که شما میگی نبوده و بهتره برای بزرگ جلوه دادن کار سب وتل یجوری صحبت نکنین که انگار وتل با ماشین ضعیفی قهرمان شده هممون میدونیم سب راننده بزرگی هست و چهار سال قهرمانی متوالی که تو اون زمان‌ها بدست آورده کار هر کسی نیست ولی لطفا برای بزرگ کردن سب بقیه راننده های دیگرو کوچیک نکنین چه مکس باشه چه راننده دیگه ای

   • sadegh.f1

    4

    7

    داداچ من کسیو کوچیک نکردم
    متن با دقت بخون، نوشتم مک‌لارن و فراری اون زمان یه چیزی تو مایه های مرسدس الان بوده
    تمام این 4 راننده ایی که اسم بردم از تاریخ سازهای این رشته هستن
    مکس هم وقتی قهرمانی آورد اونوقت میاد قاطی باقالیا… البته توی استعداد و سرعتش شکی نیست ولی فعلا من جز تاریخ سازها نمی بینمش هرچند که با دوره جوانی 4 تا راننده بالا مقایسش می کنم هیچ چیز منحصر به فردی تووش نمی بینم جز پرپوگاندای رسانه ایی، پول ددی و حمایت بی چون چرا ردبول

   • 33🦁Ali

    6

    6

    صادق داری مکس با دوران جوانی این 4تا راننده مقایسه می کنی پس می تونی آمار و افتخارشون هم کنار هم بزاری تو سن 22سالگی.؟
    بعدش می بینیم چه کسانی منحصر به فرد بودن جز وتل که قهرمان شد.
    فعلأ مکس قربانی ماشین هست اینم بگم این 4تا راننده هم ماشین در حد قهرمانی داشتن که تونستن قهرمان دنیا بشن ولی مکس فقط امسال ماشین دوم دستش هست همیشه بعد فراری سوم بودن.
    اگر تحلیلت منطقی بود هیچ وقت مکس قاطی این راننده های سن بالا نمی کردی یا فقط می خواستی تخریبش کنی.

   • Mahmood.gh

    7

    1

    علی
    اگه اشتباه نکنم لوییز تو این سن سال دوم حضورش بود و قهرمان جهان شد
    نظر منو درباره مکس میدونی
    ولی بنظر من هم الان خیلی زوده ک ادم بخواد مکس با لوییز سب و الونسو و صد البته مایکل تو ی کفه ترازو گذاشت
    مکس خیلی خیلی خوبه ولی هنوز هیچکاری نکرده تازه اول راه

   • 33🦁Ali

    2

    2

    محمود
    اینجور که تو میگی باید لوئيس جوانترین قهرمان سال دونست نه وتل.

   • Mohammad44

    1

    2

    علی سب جوون ترین قهرمانه که فکر کنم ۲۲ سالگی قهرمان شد
    لوییس هم فکر کنم بعدیش باشه اگه اشتباه نکنم سب موقع قهرمانیش نسبت به لوییس موقع قهرمانیش ۵-۶ ماه جوون تر بوده سب اگه اشتباه نکنم دو سال و نیم کوچیکتر از لوییسه ولی قهرمانیش رو دو سال بعد لوییس به دست آورده با یه تفریق به پنج شیش ماهی که گفتم می رسی

   • Mahmood.gh

    2

    1

    علی داداش گفتی افتخارت لوییز الونسو سب و مایکل ک میشن اون 4 نفر توی 22 سالگی کنار هم بزاریم
    منم عرض کردم لوییز توی این سن قهرمان جهان شده
    لوییز متولد 85 یا 86 باشه
    ک تو سال 2008 با مکلارن قهرمان جهان شده
    میشه هم سن الان مکس دیگه چ ربطی ب سب داشت من متوجه منظورت نشدم

   • 33🦁Ali

    4

    3

    صادق
    مگه لایک و دیسلایک چه معنی و مفهومی دارن تو این سایت وقتی به کسی که حتی سلام می کنه یا فقط آرزوی سلامتی هم میده بازم بهش دیسلایک میدن بعدش شما به چه چیزای توجه میکنید برعکس من که هیچ اهمیتی نمیدم هر کاربر اینجا نظرش قابل احترام هستش ولی منطق و غیر منطق هیچ فرقی نداره چون بر اساس طرفداری بیشتر لایک یا دیسلایک میدن نه بر اساس منطق یا غیره…
    اینو کلی گفتم نه اینکه بخوام تحلیل خودم را همش منطق بدونم نه اصلأ.

   • 33🦁Ali

    3

    4

    مکس در وهله اول چیزی که باید نشون بده مهارت و رانندگی‌ تو پیست هست، نه به قول شما حمایت رسانه‌ای ، پول و تیم ردبول هست این حمایت هم که می بینید چون براشون بهترین راننده هست نتیجش مشخصه.
    لازم نداره شما چیز منحصر به فردی درش ببینید که ازش تعریف کنید برای ما طرفداراش بهترین هست.

  • Amir Mp

   6

   0

   خب وقت نظر دادنه😋
   اول اینکه من اصلا نمیخوام در مورد قیاس شما در مورد راننده ها بحث کنم میخوام راجع به ماشین ها و تیم ها صحبت کنم
   (فتل با ماشینی به مراتب ضعیفتر از الان ردبول قهرمان شد) واقعااا؟!؟!؟! وقتی دو سال ماشینت دامیننت باشه و توی دوسال دیگه هم کاملا مناسب قهرمانی بوده باشه میشه به مراتب ضعیفتر از الان ردبول؟؟؟ برادر من ،من نمیخوام به شما توهینی کنم ولی شما فرمول یک میبینید یا چیز دیگه ای؟؟ردبول سال ۲۰۱۶ ماشین دوم /سوم پیست بود(مکس همون اولین مسابقش رو برد تا آخر سال هم خوب کار کرد جوانترین پودیوم و برد رو هم بدست آورد و از موقعی که وسط فصل منتقل شد به ردبول چهارمین امتیاز زیاد رو بدست آورد (طبیعتا بعد از مرسدسا و دنی ریک)) می رسیم ۲۰۱۷ ماشین بشدت بد و غیرقابل تحمل ردبول که اصلا در حد دو ماشین برتر(مرسدس و فراری که اون سال جفتشون عالی بودن) نبود و خب بدشانسی ها و dnf های پیاپی برا مکس باعث شد که عملکرد عالیش تو بیشتر مسابقه هایی که تموم کرد به چشم نیاد (تو تعیین خط دنیل رو راحت شکست داد)۲۰۱۸ سالی که مرسدسی ها و همیلتون فن ها معتقد بودن فتل و فراری ماشین برتر داشتن و فتل و فراری فنا هم برعکس سالی نزدیک و جذاب که عملکرد سب میتونست به مراتب بهتر باشه ولی مشکلات و اشتباهات باعث شد قهرمانی رو با اختلاف زیادی از دست بده (عملکرد مکس تو این سال عالی بود و بدشانسی نمیاورد میتونست حتی بالاتر از کیمی و در نزدیکی سب قرار بگیره اونم با ماشینی که بازم درحد فراری نبود (ریس های خوبی هم ۲۰۱۸ انجام داد میتونین برین ببینین و پی ببرین)) ۲۰۱۹ هم که گفتن نداره جدال سومی بین مکس و چارلز (شارل)و سب که در آخر مکس با درخشش تو ردبولی که به نظر من بازم ماشین سوم بود(ایندفعه با اختلاف کمتر نسبت به فراری) تونست سوم بشه و سه تا مسابقه رو هم برد سبقت های عالی ای هم گرفت امسال هم مطمئن باش اگه ۳ تا dnf بخاطر مشکلات موتوری نبود الان مکس براحتی بالاتر از بوتاس بود و شاید حتی شانس قهرمانی داشت(باتوجه به حرف توتو و البته پیشرفت ردبول) حالا همه اینا هیچی چجوری میگی فراری و مکلارن حکم مرسدس الان رو داشتن؟😐با اشاره به حرف خودتون باید بگم شما که ناندو رو بالاتر از سب گزاشتین و معتقدین فراری حکم مرسدس رو داشته چجوری نتونست قهرمان بشه؟یا مثلا چرا تو دوسال فتل با اونهمه اختلاف قهرمان شد؟

 3. Dr!fter

  10

  1

  کم نیستند رانندگانی که در تاریخ فرمول۱ از نظر مهارت بهتر از شوماخر و همیلتون هستند اما یک عامل مهم باعث شد تا افتخارات این دو راننده از همه بیشتر باشد،
  ثبات و تداوم در عملکرد

 4. Mehryar Salehi

  8

  1

  با این اوصاف خدا بداد سال آینده برسه!
  این “مدتها پیش” اگر ۲-۳ ماه هم باشه، درحالیکه تمام رقباش همچنان درحال آوردن آپدیت برای ماشین امسالن، معلوم نیست چه هداستارت وحشتناکی میخواد بهشون بده برای سال آینده.

  • iman88

   4

   1

   مهریار فکر میکنید اختلاف مرسدس و هوندا در چه حدیه؟
   اخه با عقل من جور در نمیاد که ردبول همچین طرحی رو بدون یه پشتوانه محکم پیشنهاد بده،اونم به این شکل!

   • Mehryar Salehi

    5

    0

    طرح = فریز موتور؟
    اگر منظورتون اینه که مطمئنا خیلی کم! صحبت از ۱۰ HP هست و این عدد میتونه با یک آپدیت سال دیگه از اینم حتی کمتر بشه ولی حتی خود این ۱۰ اسب بخار هم خیلی تاثیرش کمه.
    توئت که زمانی وظیفه آنالیز دیتاهای تیمهای رقیب رو برای BAR انجام میداد به عدد ۰.۰۱۴ ثانیه برای هر HP اشاره میکرد و این برای دوره ایی بود که خروجی این موتورها روی ۸۰۰ اسب بخار بود.با افزایش توان موتورها به ۱۰۰۰، این عدد احتمالا برای ۱۰ قوه اسب بیشتر، نهایتا به یک دهم برسه برای موتورهای فعلی و البته با یک اینستالیشن کاملا برابر.

    این عدد سال دیگه حتی کوچکتر هم میتونه باشه اگر هوندا یک قدم دیگه به سمت مرسدس برداره.

    بنظرم اتفاقات این فصل، اعم از ممنوعیت پارتی مود، فورم ردبول قبل و بعدش، پیشرفت ردبول نسبت به مرسدس از زمانیکه این تیم آپدیتهاش رو متوقف کرده، همگی یک معنا دارن : آخرین مشکل ردبول، توان خروجیه موتوره.قبل از اون کار برای انجام دادن خیلی خیلی زیاد دارن.

   • iman88

    6

    0

    بله منظورم از طرح همون فریز موتور بود.
    پس با این همه مشکل چرا شرط فریز کردن موتور رو گذاشته؟فکر نمیکنید مربوط به موتوری میشه که قراره سال بعد از هوندا تحویل بگیره؟به نوعی اخرین زور هونداست و خود هوندا هم گفته قراره با موتور 2022 وارد فصل اینده بشن.

   • Mehryar Salehi

    3

    0

    من اینو نشنیده بودم که این موتور قراره موتور ۲۰۲۲ باشه! یک مقدار شبیه شایعه هست یا ادعای بی پایه اساس.چونکه این پیشرفت ها یک سیر پیوسته هست و باید آپدیتها و R&D ۲۰۲۱ باشه تا به طرح موتور ۲۰۲۲ برسن، چطور ۲ پله یکی میشه کرد؟

    اما قسمت “با این همه مشکل” رو متوجه نشدم! بنظرم یک پارامتری که زیاد توش عقب نیستن و میتونن فصل بعد حتی نزدیکتر بشن رو دوست دارن حذف کنن تا فوکوس کامل رو بزارن روی بحث شاسی، ایرو، تعلیق.

    و البته اون مورد موتور ۲۰۲۲ برای سال اینده، اگر احیانا توش ردپایی از به حقیقت پیوستن باشه، خودش یک علت خیلی خوبه که موتورها نباید فریز بشن.چون اگر سال دیگه یک تیم، ۱٪ بتونه یه جامپ بزرگ داشته باشه، پرونده ۲-۳ فصل بسته بشه؟

   • Mahmood.gh

    3

    0

    مهریار بنظرت اگه واقعا موتور هوندا اینقدر نزدیک شده بود مرسدس قبول میکرد ابدیت نیاره اونم وقتی میدونه چون قراره از سال بعدش قوانین عوض بشه و دست بالا معلوم نیست کی داره
    اگه هوندا اینقدر نزدیک باشه یعنی میتونه قهرمانی سال بعد تیم وا رانندش ب خطر بیفته بعدش چرا مرسدس باید قبول کنه
    اونم تیمی ک چند ساله تمام توانش گذاشته ک رانندش رکورد شوماخر بشکنه
    چرا باید 8 قهرمانی پشت هم تیمی و 8 قهرمانی لوییز با ک یکیش با مکلارنی بود ک اونم موتور مرسدس داشت ب خطر بیفته
    بحث مالیش هم توجیح خوبی واسه مرسدس نداره ک بگیم بخاطر پوله و مرسدس نمیتونه هزینه کنه بنظر من اگه خیال مرسدس راحت نبود قبول نمیکرد

   • Mehryar Salehi

    3

    1

    محمود جان تهدیدی درکار نیست!
    کلا ۲۵۸ امتیاز توی جدول سازندگان باقی مونده با اختلاف ۱۸۰ امتیازی، ۱۵۰ امتیازم توی جدول رانندگان با ۸۳ امتیاز اختلاف.

    با توجه به اینکه کل پیشرفت طی یک فصل بین ۱ الی ۱.۵ ثانیه هست که امسال با این محدودیت ها، کمتر هم هست این رقم و البته مشکل اپریشن تیم رقیب (امتیاز نگرفتنهای یک راننده و گاف های استراتژی)، پرونده قهرمانی مدتهاست که بسته شده و خطری تهدیدشون نمیکنه.

   • Mahmood.gh

    0

    3

    مهریار امسال ک اره تمام شدس
    ولی چون همه چیز واسه سال دیگه ثابت هست و کوچیکترین تغییری نداره
    اگه تهدیدی هم باشه واسه سال دیگس شما فکر کن سال دیگه اینقدر نزدیک باشه ردبول و یکی مثل پرز یا هالکنبرگ هم تو اون یکی صندلی باشه ب جایی البون
    اونموقس ک ردبول تهدید حساب میشه
    بعد منطقی نیست ک مرسدس بخواد همچین چیزی قبول کنه

   • iman88

    3

    0

    البته مهریار من خوب مطرح نکردم ،موتور قرار نیست موتور ۲۰۲۲ باشه.چند روز پیش این مطلب رو خوندم هر چی فکر میکنم یادم نمیاد کجا یا از زبان چه کسی بود .اما اگر اشتباه نکنم بحث این بود که هوندا یه سری طرح یا ایده یا منابعی که هدف گزاریش فصل 2022 بوده رو یک سال زودتر عملیاتی میکنه.
    سعی میکنم حتما منبعش رو پیدا کنم و متن دقیقش رو قرار بدم.

   • Mehryar Salehi

    3

    0

    محمود جان فکر کنم سوتفاهم شده چون حرف مرسدس هم همینیه که شما میگید، توسعه ماشین فعلی رو استپ کردن که تمام تمرکز رو بزارن برای ماشین سال آینده تا تهدید ردبول رو بتونن کاور کنن…هرچند، فکر کنم سال آینده رقابتها و فواصل بین تیمها خیلی نزدیک تر باشه، نه فقط ۲-۳ تای بالای جدول، کل گرید.

    ایمان، امیدوارم همچین جامپی که ادعا میکنه هوندا، بتونه داشته باشه چون بهرحال اگر اختلاف موتور ۱-۲ دهم باشه بازم خودش عددیه و به صفر برسه باعث بهتر شدن رقابتها میشه…اما تعداد ادعاهای هوندا که صرفا جنبه تبلیغاتی داشته تو این ۵-۶ ساله، انقدر زیاد شده که دیگه نمیشه شمردشون واقعا.

   • iman88

    1

    0

    کاملا موافقم

  • Amin

   3

   2

   فکر میکنم مرسدس میخواد آخرین سال هایبرید همه ریس و تعیین خط ها رو یک دو کنه و تو تاریخ ثبت بشه
   شاید تعیین خط اولین مسابقه سال بعد
   لوییز و بوتاس یک دو
   نفر سوم با اختلاف بیش از یک ثانیه

 5. Mahmood.gh

  4

  2

  خب مرسدس خیالش راحته
  ک ردبول و هوندا بهش نمیرسن ک توسعه متوقف کردن توی ی ریس بود ب مکس رادیو زدن ک فاصلت با لوییز کم شده داری نزدیک میشی مکس ی جواب عالی داد گفت ن ما بهش نزدیک نمیشم لوییز داره مدریت میکنه و گاز نمیده
  بنظر من ک شاید اشتباه باشه مرسدس وقتی فاصله بقیه باخودش دیدی دیگه تمام توانش نشون نداده الانم خیالش راحته ک دیگه توسعه نمیده اینکه میگن ردبول نزدیک شده بخاطر سیاست تیمه
  حالا شاید نظر من کاملا هم اشتباه باشه

 6. Saeedreza

  4

  1

  مرسدس این ماشین 2020رو همین طوری، دو سال ديگه بياره تو فرمول یک بدون بروز رسانی، باز هم قهرمان فرمول یک ميشه
  توتو داره بقیه رو سر کار میزاره

دیدگاه خود را بیان کنید