فرمول یک ایرانالکساندر آلبون حس می‌کند که در مسابقه اتریش می‌توانست به پیروزی برسد که این رقابت برای او با تصادفش با لوئیس همیلتون به پایان رسید.

آلبون بیشتر مسابقه فرمول یک اتریش 2020 را پشت دو خودروی مرسدس که پیشتازان مسابقه بودند گذراند ولی او توانست تا هنگامی که بیست دور به پایان مسابقه مانده بود و دومین ماشین ایمنی به پیست آمده بود، به پیت برود تا مسابقه اش را با یک ست لاستیک سافت ادامه دهد. در همین حال بود که مرسدس تصمیم گرفت تا هر دو ماشین خودش را با لاستیک های هاردی که ۲۵ دور تا آن زمان استفاده شده بودند را در پیست نگه دارد.

آلبون پس از شروع دوباره مسابقه از رده سوم، در پیچ چهارم از فرصت استفاده کرد تا از همیلتون سبقت بگیرد و به نظر می‌آمد که این سبقت تکمیل شده بود ولی تماس چرخ جلوی سمت چپ خودروی همیلتون و انتهای خودروی آلبون باعث شد تا ماشین ردبول ریسینگ اسپین شود و از همه خودروهای دیگر باز بماند.

همیلتون بخاطر این حادثه پنج ثانیه جریمه شد که او را از رده دوم مسابقه به رده چهارم فرستاد. این برخورد میان این دو راننده تنها برخورد میان این دو نبوده، بلکه در گرند پری برزیل سال پیش نیز راننده تایلندی با همیلتون برخورد داشته. آلبون پس از مسابقه گفت:

باید بسیار مواظب باشم که الان چه میگویم زیرا اندکی عصبانی هستم. من واقعا حس کردم که می‌توانیم آن مسابقه را پیروز شویم. قطعا مرسدس امروز از همه رقبا سریع تر بود ولی بچه های ما هم درباره استراتژی بسیار خوب عمل‌ کردند. زمانی که پیت استاپ را انجام داده بودم نمی‌دانستم که دقیقا کجای پیست قرار داریم و وضعیتمان چطور است ولی همین که مسابقه دوباره آغاز شد همه چیز به نفع ما بود.

من اساسا می‌دانستم که آنها تایر هارد دارند و پنج دور اولم با تایرهای سافت جدیدم بود که من قرار بود سبقت بگیرم. من درمورد ماشین آسوده خاطر بودم و در بخش های پایانی مسابقه واقعا ماشین حس خوبی داشت.

مکس ورشتپن و مکانیک های تیم ردبول - فرمول یک اتریش 2020

مکس ورشتپن و مکانیک های تیم ردبول – فرمول یک اتریش 2020

آلبون گفت که حادثه فصل پیشش با همیلتون در برزیل تقصیر کسی نبود ولی ایندفعه به وضوح رقیب او مقصر است:

من نمی‌گویم که بیشتر از بریزیل دردناک است، اما آنجا به نوعی پنجاه پنجاه بود. در اینجا من حس کردم که کاملا از او عبور کرده ام و در همان حین تمام تمرکزم را روی بوتاس گذاشته بودم. برخورد خیلی دیر اتفاق افتاد.

من فکر می‌کنم که سبقت گرفتن از شعاع بیرونی پیست همیشه ریسک به همراه دارد ولی من تا جایی که می‌توانستم به او فضا دادم. من کاملا روی لبه بودم و می‌دانستم تا زمانیکه من تمام فضایی که می‌توانم را بدهم، این تنها به او بستگی دارد که بخواهد تصادف کند یا نه.

از او پرسیده شد که آیا او برای صحبت کردن پیش همیلتون خواهد رفت یا نه، آلبون در پاسخ گفت:

من آرام خواهم شد و بعد ‌برمی‌گردم.

همیلتون پس از آنکه یک ساعت مانده به شروع مسابقه، یک جریمه سه رده ای دریافت کرد، توانست در مسابقه از رده پنج به رده دوم صعود کند. قهرمان شش دوره مسابقات فرمول یک درباره گرندپری ای که پشت سر گذاشته بود، گفت:

این یک آخر هفته عالی برای من نبود. من حس می‌کنم که دیروز و در تعیین خط همه چیز تقصیر من بود، درباره امروز هم آماده شدن برای یک پنالتی ناگهانی در لحظات منتهی به مسابقه عجیب و غریب بود اما این اتفاقی است که افتاده و این من را ضعیف نمی‌کند.

من بخاطر اینها تشویق شدم تا به مسابقه بروم و سعی کنم تا بهترین رانندگی ‌ای که می‌توانم را انجام بدهم. من سرعت خوبی داشتم تا با والتری حرکت کنم و به او برسم. ولی به هرحال، من هر جریمه ای را که آنها می‌گویند که لیاقتش را دارم قبول می‌کنم و به پیشرفت ادامه می‌دهم.

57 دیدگاه

 1. 33🦁Ali

  0

  0

  بعضی از مرسدس فن و لوئیس فن از بعد مسابقه میگن ردبول حقش بوده چون جواب کارای کثیفش گرفت و بیشتر خوشحال شدیم این حرفا خودش مثل این میمونه که ما واقعأ باید به همکاری فیا و مرسدس تو اعلام رٱی که اول پنالتی نمیدن بعدش فیا ضایع میشه از شکایت ردبول مجبور میشن رده بدن + شاهکار به قول خودشون بهترین راننده دنیا که تا حالا زیاد تو فشار رقابت نبوده این چند سال 2تا سکو از راننده بی حاشیه و بی إدعا میگیره چه صفتی باید گذاشت.؟؟
  حساب کنین آلبون که اینقد راننده خنده رو و آرومی هست اینطور به جوش أمد
  حالا که ردبول شکایت می کنه از مرسدس رفتاراش کثیف هستش ولی کارای خودشون با مافیا تمیزترین
  در ضمن بهتون بگم حرف از مکس و برخورداش پیش می کشید سریع، تجربه کم کنارش مزیت بر علت بود ولی ناجوانمردانه نبودن می جنگید چون ماشینش بالاترین نبود..

 2. Mahmoud

  16

  6

  همیلتون حداقل میتونست بعد مسابقه پیش آلبون بره و ازش عذرخواهی کنه مثل فتل در مونزا سال پیش. واقعانمیدونم درباره ی همیلتوت چی بگم!!!!!

  • Amirali

   8

   7

   قطعا راننده ها با هم صحبت میکنن اگه خبرش نمیاد شما فکر نکنید نرفتن پیش هم شاید
   به قول خود آلبون گذاشتن آروم بشن بعد

   • Mahmoud

    8

    3

    داداش بعد از چند روز عذر خواهی کردن که به درد نمیخوره. چیجوری سب همون موقع میره عذرخواهی میکنه؟؟؟ شخصیت یه فرد مشخص میکنه که اون اشتباهشو میپزیره و شجاعتشو داره که همون موقع عذرخواهی کنه.

  • رضا red horse

   5

   3

   دوستان یه سوال
   ردبول دقیقا چه چیزی به داورا نشون داد که سه رده جریمه تو استارت به لوییس دادن؟این فیلمو مگه فقط ردبول داشت که اونامتوجه شده بودن!!!!!!!!نمیخام حرفایه شک برانگیزبزنم ، ولی واقعا سوال واسم پیش اومده ، اگه ردبول نبود داورامتوجه نمیشدن؟یااینکه داورا بافشار مابقیه تیمها،تصمیماتشون عوض میشه؟
   بنظرم توهمین تصمیم داورها میشه خود هیات داوران روهم جریمه کرد، چراکه اگر ردبول نبودلوییس جریمه نمیشد ویه حق خوری بوجودمی اومد،یااینکه اصلا حق نبود لوییس جریمه بشه ،وبخاطر فشار ردبول در حق لوییس جفاشده،واقعاخیلی ابهامات وجود داره !!!!!!!!
   من نه میخوام از ردبول دفاع کنم و نه اینکه اونارو نوک تیغ قراربدم، درباره لوییس هم همینطور، فقط میخام بدونم ملاک تصمیم نهایی داوران چی بوده، مگر نه اینکه داوران به تمام دوربینها دسترسی دارن ، تماااااام دوربینها، پس چجورمیشه تویه همچین تصمیم مهمی اونا این تصویر رو نمیبینن تااینکه ردبول به اونا یادآورمیشه!!!!!!تصمیمی که همه دیدیم چقدرتونتیجه مسابقه تاثیرگزاربود،
   دوستان ممنون میشم اگه راهنمایی کنن بنده حقیر رو

   • Behrooz

    5

    0

    شاکی خصوصی که میگن اینجا صدق میکنه ، داورا به بهانه ندیدن پرچم جریمه نکردن ولی وقتی ردبول اعتراض کرد دیگه چاره ای نداشتن .

 3. akbar

  13

  6

  فکر میکنم همیلتون شدیدا درگیر بوتاس بود و خیلی خشن رانندگی میکرد حتی بار ها رادیو ی تیم اخطار داده بود روی کرب ها نرید ولی نه همیلتون نه بوتاس گوششون بدهکار نبود و البون وسط عصبانیت همیلتون و درگیریش با بوتاس یه جورایی موی دماغ همیلتون شده بود. به نظرم حق کاملا با البون بود و لوییس باید جریمه یبیشتری میشد چراکه باعث شد البون نه تنها اولین سکوش و از دست بده بلکه هیچ امتیازی هم نتونست از این مسابقه بگیره در حالی که خود همیلتون تو رده ی چهارم تموم کرد(اینجوری حتی بیشتر از یک دو برای مرسدس سود داشت چراکه با امتیاز نگرفتن تنها (شاید) رقیبشون ردبول اختلاف امتیازشون خیلی بیشتر شده) به نظرم بی انصافیه دوبار مسابقه ی یکی و اینجوری خراب کنی.

  • Yasxx2

   10

   3

   دقیقا
   ۵ ثانیه جریمه برای لوییز دو رده پایین تر بوده اما البون کلا محو شد

   تو این مورد فکر میکنم مرسدس با اینکا خاطی بوده سود و ردبول خیلی ضرر کرده

  • a Ferrari lover

   9

   7

   چه توقعی داری در مورد تیم مورد علاقه فیا حرف میزنی اگه یه درصد میشد پنالتی ندن نمیدادن
   تو ببین اگه ردبول فشار نیاورده بود حرکت خطا همیلتون تو تعیین خط رو ماسمالی کرده بود جریمه هم نداده بود (دیدیم که اول هم ندادن)
   بهترین جریمه برای همیلتون یه استاپ توی پیت لین بود این میتونست بهتر باشه

 4. Mohammad.gh

  9

  5

  این برخورد در شرایطی افتاد که تمام ماشین ها بعد از سیفتی کار نزدیک به هم بودن، درنتیجه اوضاع واسه آلبون خیلی بدتر از حالت معمول مسابقه هستش که راننده اول تا 10 ام یک دقیقه اختلاف دارن، به نظرم باید حداقل پنالتی داده میشد که انصاف رعایت بشه، جوری که حداقل تو پیست همیلتون پشت آلبون بیفته، به نظرم 5 ثانیه خیلی کم بود،
  در واقع سبک ترین جریمه ممکن

  • Yasxx2

   9

   2

   دور ۶۱ بوده
   ۱۰ دور مونده به اتمام مسابقه
   قراربر خرابی بود تا ۶۱ نمیکشید
   چون ماشین مکس خراب شد دلیل بر خرابی ماشین البون نیست

   مسابقه اس زشتی نداره
   جریمه باید جوری میبود که همیلتون بیشتر از البون متضرر میشد
   البون دست کم میتونست ۱۰ امتیاز برای ردبول بگیره اما الان نه البون امتیازی داره نه ردبول

   • Mohammad44

    3

    5

    دوست عزیز چه ربطی داره مگه موتور اعلام می کنه کی می خواد مشکل پیدا کنه؟؟؟؟؟؟؟؟ اتفاقا احتمال ایراد موتور تو دور های اخر بیشتر بود

  • Yasxx2

   3

   0

   فکر میکنم قانون میگه ماشین عقبی اگه از نصف ماشین جلویی رد بشه حق با ماشین عقبیه
   حالا چه تو ریسینگ لاین باشه چه نباشه

  • Amin

   3

   6

   ناشیانه کار کرد چون با اون لاستیک میتونس دو تا سکتور صبر کنه و راحت بره واسه حمله به بوتاس،دور آخر نبود که بخواد اونطوری بی محابا حمله کنه،اگه یکی مثل مکس جای لوییز میبود هر دوشون همونجا تو برخورد دی ان اف میشدن!

   • THE MINDBLOWER

    3

    2

    اصلا ناشیانه نبود، برتری تایر داشت و نیازی هم نداره که صبر کنه قشنگ رد شده بود که لوییس زد بهش، کسی که حرکتش ناشیانه بود(اگه قراره کسی ناشی باشه) لوییس بود نه الکس تو برو سبقت شارل از نوریس رو ببین، لندو قفل کرد که سرعت ورودیشو کم کنه چون پیچ4 پیچی هست که ماشین به بیرون کشیده میشه و باید وقتی لاین داخل رو داری سرعتتو کم کنی کاری خود لوییس پارسال واسه سب کرد وقتی سب ازش سبقت گرفت، بنظرم لوییس تو رقابت چرخ به چرخ به سب و مکس فضای بیشتری میده تا به الکس یا امثالهم،

   • NavasaN

    2

    0

    تقریبا ۱۱ دور مونده بود…۱۱ دور یعنی تقریبا دوتا سیفتی کار!اتفاقا باید همینقدر زود حمله میکرد اونم تو مسابقه آی که این همه سیفتی کار میاد

   • Mahmood.gh

    1

    -1

    The mind
    دوست عزیز تو اینکه لوییز اشتباه کرد شکی نیست ولی البون هم اشتباه کرد تو همون لحظه
    بنظر من لوییز نمیتونست بیشتر از این فرمون سمت راست بگیره چون سرعتش واسه اون پیچ یکم زیاد بود و احتمال زیاد اسپین میشد
    انبورد لوییز ببین انبورد البون هم ببین
    تو اینکه حق کاملا با البون بود شکی نیست ولی البون میتونست راحت رد بشه چون هم سمت بیرون پیچ جا داشت حتی چرخش نزدیک کروها هم نشده بود
    شک نکن اگه مکس ب جای البون بود هم از لوییز رد شده بود هم مسابقه میبرد

  • Mohammad44

   5

   10

   ایول زدی تو خال بردیا این قدر گفتن لوییس البون رو ترکوند یه لحظه شک کردم که موتور آلبون خراب نشده بود و آلبون مسابقه رو تموم کرده!!!!!!!!!

   • NavasaN

    2

    1

    میدونی یه اسپین چه بلایی به سر دوام ماشین و سنسور ها میاره؟مرسدس ها که اسپین نشده سنسور دادن!

   • Mohammad44

    1

    2

    نوسان می خوام یه چیز بگم ولی بیخیال چون باعث ایجاد بحث های بیهوده میشه ولی همین قدر می دونم که تاثیری که شما میگی درازمدته یعنی مثلا بعد 2 مسابقه خودشو نشون میده نه چند دقیقه اگه مشکلی می خواست ایجاد بشه یا موقع برخورد بوده که میشه اسیب مستقیم یا در مدت طولانی تر که میشه کاهش عمر قطعات

   • Mohammad44

    4

    7

    بحث جریمه شدن یا نشدن نیست چندین بار گفتم که لوییز مقصره و شایسته جریمه ولی این حجم از جنجال اونم وقتی که طرف به خاطر مشکل موتوری خارج شد غیرمنطقیه

   • Amin

    2

    4

    تشبیهت درست نیست
    همیلتون به اون شخصی که داشته میمرده یه لقد زده،حالا اگه شما فکر میکنی با یه لقد آدم میمیره باید بگم فکر درستی نیست!
    چون پزشکی قانونی هم برن دیه همون یه لقد رو از لقدزننده میگیرن نه دیه کل جسم رو!!!!

   • Mohammad.gh

    6

    3

    امین جان چرا قانونو تحریف میکنی؟ ?
    مشارکت در قتل و قتل غیرعمد نشنیدی؟
    واسه اینا فقط دیه میگیرن؟!

   • Amin

    2

    4

    محمود:اتفاقا باید به عرضتون برسونم چون قانون رو خوندم اینارو میگم!
    یک جرم سه عنصر باید داشته باشه!
    عنصر قانونی(یعنی تو قانون تصریح شده باشه)عنصر مادی(اون فعل رخ بده و اتفاق بیفته)عنصر روانی(قصد و اراده یا سوءنیت شخص مرتکب)
    هیچ قاضی نمیتونه واسه خودش استنباط کنه که قصد مرتکب از لقد(یا لگد)زدن،به قتل رسوندن مقتول بوده!
    فرق مشارکت در قتل با قتل غیرعمد تو همین عنصر روانی خلاصه میشه!تو مشارکت فرد شریک سو نیت داره ولی تو غیر عمد چون اراده و قصد وجود نداره میگن غیر عمد!
    اون حبسی که برا مجرم تعریف شده ب همین قصد و نیت برمیگرده،شریک باید حبس بکشه یا فردی عامدا اینکارو نکرده فقط دیه!
    ب نظرت لوییز قصد داشت آلبون رو دی ان اف کنه؟؟؟ب نظرت چ جوری وقتی تا جایی ک میشه فرمون رو ب راست گرفته و جا ب اندازه کافی هم گذاشته می‌تونه چنین قصدی داشته باشه؟؟؟
    اگه بخوایم عمد(مشارکت) و غیر عمد رو تو عمل لوییز در نظر بگیریم
    باید بگیم لوییز میدونس موتور‌البون داره خراب میشه و با یه ضربه می‌تونه همه چی رو خراب کنه که حقیقتا سناریو خنده داریه!اما میتونیم بگیم لوییز ب صورت غیر عمد باعث شده ب موتور‌البون فشار وارد بشه(هرچند که تو مسابقات قبلتر دیدیم تو برخورد های خیلی سختتر هم موتور سالم مونده)که جریمه هم شد و کافی هم بود
    هرچند ب عنوان مثال جناب مکس بار ها از همین حرکت ها زده و طرف رو از قهرمان جهان دور کرده ولی هیچی به هیچی شده…

   • THE MINDBLOWER

    2

    2

    نیازی که تشبیه نداره، به حرکتی که بردیا کرد میگن ریختن قیمه تو ماست،
    پنالتی واسه برخورد داده شده اصلا ربطی به خراب موتور نداره

   • Mohammad.gh

    1

    3

    امین عزیز، من محمد هستم، mahmood.gh یکی دیگست، گفتم اگه ناراحت شدی یوقتی به اون بنده خدا کاری نداشته باشی…
    توضیحاتت بسیار جالب بود و یاد گرفتم ???
    الان تو قانون ایران کسی که قتل غیر عمد داشته باشه فقط ازش دیه میگیرن؟
    ببین درباره عکس العمل لوییس اولا که کاملا فرمون رو سمت راست نگرفته بود، ببین بعد برخورد فرمونو میپیچونه به راست، پس یعنی فرمون تا آخر نداده بود
    اینکه خرابی موتور آلبون به برخورد ربطی داشته یا نداشته واقعا نمیشه گفت، از طرفی این ماشین ها انقدر حساسن که برخورد و ضربه و ارتعاش ممکنه باعث ایجاد مشکل بشه، مثه اثری که کرب ها دارن، البته به نظر من خرابی موتور رو نمیشه تقصیر لوییس انداخت، چون ازین برخوردا تو هرمسابقه پیش میاد و هدف راننده ها قطعا فقط جلوتر بودن مسابقه هست و تخریب ماشین طرف مقابل نیست،
    نکته دوم اینه که قطعا جریمه کافی نبود، تو کانادا لویی چند رده بخاطر حرکت فتل از دست داد؟!
    تو مونزا استرول بخاطر فتل رده از دست داد و اون جریمه ای که به فتل دادن کافی بود نه اینی که به همیلتون دادن، اینجا حداقل 10 ثانیه تا حداکثر جریمه عبور از پیت لین میشد داد، با توجه به خسارتی که از لحاظ امتیازی به ردبول و آلبون زد،
    مکس که پسر محبوب داورها و کل فرمول یک هست هرکاری بکنه کاریش ندارن!
    حرکت پارسال مکس با شارل تو اتریش و شارل با لوییس تو مونزا به نظر من پنالتی داشت،
    راننده های نسل قبل از یه سری برخوردها پیشگیری میکردن و یه سری قوانین نانوشته رو رعایت میکردن که نسل جدید اینجوری نیستن و رعایت نمیکنن و جالب اینه که بخاطرش جریمه هم نمیشن و واسه همین هرج و مرج بوجود میاد

   • 33🦁Ali

    1

    1

    امین
    شما و بعضی طرفدارای لوئیس چرا همش پای مکس می کشید وسط، مکس اگه برخورد هم داشته بعضی هاش هم رو کم تجربه بودش تلقی میشه کم هم بعضیا مسابقش خراب نکردن ولی وقتی کم میاره نمیاد مسابقه کسی خراب کنه درسته مکس شخصیتش به وقتش خشن هستش که مزیت خوبی هست ولی دیگه کم بیاره مسابقه کسی خراب نمی کنه آلبون هم باید یکم خشن تر بشه چون زیادی آروم هست شخصیت بی ادعا و بی حاشیه ای هستش تو 20راننده که تو پیست بعضی وقتا می خواد خشن باشی میطلبه.. مکس اگه ماشین فعلی مرسدس زیر پاش بود خیلی چیزا اثبات میشد براتون

   • Amin

    1

    1

    محمد جان معذرت میخوام?
    باو اسم شما با محمود کپی هم دیگس فقط چنتا حرفش فرق می‌کنه!ب هرحال پوزش?
    اما در مورد برخورد یک موردی رو جا انداختم تو فرمول یک مهم نیست طرف نیت داشته یا نه،صرف برخورد پنالتی رو ب دنبال خواهد داشت،اما اینکه شما میگی لوییز باید بیشتر میچرخوند فرمون رو،خب برادر اگه بیشتر میچرخوند که اسپین میشد و الان دوتاشون هم دی ان اف شده بود،
    بنده فقط میگم،البون میتونس ب راحتی سبقت رو تکمیل کنه و لوییز هم هیچ مزاحمتی بهش نداشت
    حتی فرمون رو هم بر نگردوند به سمت آلبون تا بلاکش کنه،لوییز داشت راه خودشو میرفت که آلبون اومد پیچید بهش،البون بیش از اندازه به راست فرمون داد!
    ب علاوه هیچ وقت نگاه نمیکنن که ببین طرف چقدر ضرر کرده و بعد پنالتی بدن،ی حرکت خاص ی جریمه خاص داره
    مثل اینه که بگیم پارسال بعد از پنج ثانیه پنالتی ک ب فتل دادن لوییز نتونست فاصله پنج ثانیه ای رو نگه داره و با اشتباه خودش از پیست خارج میشه یا با یکی برخورد می‌کنه !اونوقت ما بیایم بگیم حرکت فتل باعث شد لوییز ب ماشین فشار بیاره و فاصلشو حفظ کنه و همین امر خودش سبب اشتباه لوییز شد پس باید ۲۰ ثانیه جریمه میدادن تا لوییز بدون فشار آوردن هم میتونس برنده ریس بشه.
    بعد از تموم شدن ماجرا قضاوت کردن تاثیری نداره مهم تو همون زمان و تو همون شرایطه موضوعات بعدی از اراده ها خارجه و غیرقابل پیش‌بینی!

   • Mohammad44

    1

    1

    محمد یه نکته ای درباره حرکت سب تو مونزا بگم و اینکه تو اون ورود به پیست فقط سب و استرول نبودن بلکه اینکا سب باعث شد جلوتر بین استرول و یه ماشین دیگه هم مشکل پیش بیاد برای همین جریمه نسبتا سنگینی بهش دادن

   • Mahmood.gh

    0

    0

    اقا من ک ی گوشه داشتم نون وماستم میخوردم چیکار من دارین????

 5. alireza_h

  3

  9

  آلبون اگر هوش مسابقه‌ای داشت کمی صبر می‌کرد و توو جایی سبقت می‌گرفت که اینقدر ریسک اسپین شدن، بالا نباشه!

  فرق یه راننده قهرمان با یه راننده متوسط همین جاها مشخص می‌شه

  • Mohammad.gh

   9

   3

   صبر میکرد تا تایرهای هارد لوییس کاملا به دمای عملیاتی برسن و لاستیکاش کهنه بشه بعد سبقت بگیره؟
   یعنی این برخورد تقصیر لوییس نبود؟
   مشکل طرفداری های اینچنینی اینه که نمی خواین اشتباه راننده مورد علاقتون رو قبول کنین، حالا چه لوییس باشه چه فتل چه جیویناتزی کبیییییر

   • Mohammad44

    4

    5

    دوست عزیز تا جایی که تو کامنت ها دیدم تقریبا همه ی طرفدارن لوییز گفتن که تقصیر لوییز بوده ولی اینم نمی شه انکار کرد که آلبون می تونست از برخورد جلوگیری کنه

   • Behnam380

    1

    5

    طرفداران مرسدس اکثرا تو چند سال اخیر به فرمول یک ملحق شدن و مثل فوتبال باهاش برخورد میکنن و از خیلی از جزییات خبر ندارن.

  • Karim

   4

   1

   واقعاً درست میگی، همیلتون جوری میزنه که فقط حریفش نابود بشه(این از ویژگی های ۶دوره !!!!!! قهرمان جهان) گرفتی ملتو؟!!!!! تایر سافت، بیشتر از ۷۵درصد رد شده ، صبر میکرده تایر همیل گرم شه؟!!!!
   نمی‌دونم شاید حق با شماست.

   • Amin

    0

    0

    The mind:خب پس چرا داره گریه میکنه؟
    آلبون ضعیفترین راننده بین راننده ها جوون با استعداده

 6. P1F1kimi

  6

  2

  ديروز بعد اون برخورد مطمئن بودم حداقل ١٠ثانيه پنالتي ميگيره خيلي واسم عجيب بود ٥ثانيه !! با اينكارش رقيب مستقيم مرسدس از بازي حذف شد و مرسدس عملاً جاي يك و دو،يك و چهار زد
  اينا منصفانه نيست فيا قطعاً بايد قوانين واضح و شفاف تري در اين موارد وضع كنه،اگر آخر فصل بود و اين تصادف منجر به از دست رفتن كل امتيازات و قهرماني واسه تيمي ميشد چي؟؟نميشه بگيم اول فصل يه پنالتي داره آخر فصل يه پنالتي ديگه
  كلاً قوانين بازدارنده مخصوصاً مجازات و پنالتي ها تو فيا خيلي كلي و سليقه اي اعمال ميشه و اين در كل به فرمول يك ضرر ميرسونه

  • akbar

   5

   1

   دقیقا،فصل قبل دیدیم کیمی یه جامپ استارت داشت تازه بعدشم ترمز گرفت و کلی عقب افتاد بهش جریمه ی عبور از پیت لین دادن حالا اینجا یکی میزنه مسابقه ی یکیو خراب می‌کنه فقط پنج ثانیه جریمش می کنن!!

 7. امید نورمحمدی

  6

  1

  بنظر من اگر این تصادف رخ نمیداد آلبون شانس گرفتن بوتاس هم داشت و همیلتون بنوعی قربانی برد تیمش شد. البته حق آلبون حداقل دوم شدن بود که با این تصادف سکوی دوم به کسی رسید که بیشتر از همه تاد را خوشحال کرد.
  اتفاقات مسابقه اول رویایی و بتورنکردنی و بسیار جذاب بود. بخصوص ماشین سب که عملکرد بینظیری داشت!!! فیلمهای منتشر شده از فرمان پذیری ماشین سب موجب شادی و خنده است و پیشنهاد میکنم برای انبساط خاطرم که شده حتما ببینید.
  و آفرین به فراری که میتونه دو ماشین کاملا متفاوت بسازه…

 8. miladleclerc16

  3

  1

  با سلام به نظر من از اینکه همیلتون بهش اجازه نداد رد بشه نباید خرده گرفت چون هر راننده دیگه ای هم باشه تا جایی که بتونه نمیزاره ازش سبقت بگیرن و امکان برخورد تو اکثر سبقتا وجود داره همونطور که خیلی از برخوردا حین سبقت توی مسیر مستقیم و خیلی پهن تر از این مسیر اتفاق افتاده. این که دیگه جای خود داره از طرف دیگه این رو هم در نظر بگیرید که آلبون هنوز تازه کاره و کلی وقت داره و همه خوب میدونیم که تجربه به آسونی بدست نمیاد.
  و با توجه به فاصله نزدیکش با لوییس و برتری لاستیک تو مسیر مستقیمی راحت میتونست از ش رد بشه . همونطور که پارسال مکس همینجا با برتری لاستیک و البته هل دادن لکلرک به بیرون تونست ازش رد بشه که به اعتقاد من حرکت مکس 100% پنالتی داشت.

  • Rossi

   3

   4

   الکساندر آلبون: تصادف با همیلتون پیروزی را از من گرفت (گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده ) نهایت میتونست دوم بشه /چون بوتاس توی این پیست فوق العاده سریع بود / مثل این که همه یادشون رفت توی همین مسابقه توی دور اول چطور آلبون با رانندگی خشن ماشین همیلتون پرت کرد از پیست بیرون / طرفدارای فراری به جای این که برند مشکل ماشین خودشون پیدا کنند شروع میکنند به حمله کردن به همیلتون ???

 9. AHMADREZA_F1

  1

  0

  بازنده اصلی جیمز با تجربه بود!
  اگه میاوردن پیت و لاستیک با چسبندگی بالاتر رو مینداختن شاید آلبون شاخ به شاخ نمیشد
  منم واقعا تعجب کردم که چرا مرسدسی ها نیومدن
  در مورد لکرک هم بگم که DNF ها به حدی بود که لطیفی(سال اولی)که از آخر شروع کرده بود فقط یک قدم با امتیاز گرفتن فاصله داشت!البته که 2تا سبقت داشت اونم با sf1000

 10. Mahmood.gh

  0

  0

  بعضی دوستان ی جوری درباره جریمه لوییز نظر میدن انگار تا حالا هیچ مسابقه ای ندیدن
  جرمیش همین بود دیگه دوس دارین بعد از ریس میاوردنش تو جمع کتکشم میزدن
  یا تو کنفراس خبری هم بذارنش کنار تخت سیاه دوتا دستش بگیره بالا با ی پاشو
  همیشه این مدل تصادفات بوده همیشه جریمش همین بوده

دیدگاه خود را بیان کنید