فرمول یک ایران – قهرمان چهار دوره فرمول یک، سباستین فتل ، اشتباهش را به عهده گرفت. او در طول رقابت بریتانیا با مکس ورشتپن برخورد کرد و شانس به دست آوردن سکو از هر دو راننده گرفته شد.

زمانی که مکس اقدام به حمله کرد، سباستین فتل در جایگاه سوم قرار داشت. راننده ردبول در آن زمان سریع تر بود و فتل را با شرایط سختی مواجه کرد. مکس موفق می شود از فراری سبقت بگیرد اما سباستین فتل سریعا اقدام به پس گرفتن جایگاه سوم کرده و به ردبول حمله می کند. راننده فراری در اینجا مرتکب اشتباه شده و با RB15 برخورد می کند:

اشتباه از سمت من بود.

او در پیچ ستو از من سبقت گرفت و بعد عریض تر از حالت عادی حرکت کرد و به من شانس حمله داد.

برای یک لحظه به نظر آمد که او به سمت راست می رود و برای من فضای لازم به وجود می آید اما این فضا باز نشد. زمانی که این موضوع را فهمیدم، دیر شده بود و من خیلی نزدیک بودم. برای همین تصادف کردیم.

ورشتپن اسپین شد اما توانست به رقابت ادامه دهد. شرایط برای سباستین فتل متفاوت بود و او مجبور شد به پیت لین برود و باله جلو را تعویض کند. این پایان داستان نبود و سباستین فتل از سمت داوران 10 ثانیه جریمه شد و علاوه بر آن دو امتیاز منفی هم در گواهینامه او ثبت شد و حالا مجموع این امتیاز ها به 6 رسیده است.

مکس ورشتپن و سباستین فتل - بریتانیا 2019

مکس ورشتپن و سباستین فتل – بریتانیا 2019

فراری اصلا روز خوبی نداشت و راننده اولشان خود را در جایگاه شانزدهم میدید. سباستین فتل توسط پیشتاز رقابت، لوییس همیلتون، لپ شد. فتل افزود:

می توانست روز خوبی باشد. من خیلی خوشحال بودم.

ما لحظه های مهمی را به خوبی پشت سر گذاشتیم و از آمدن ماشین سیفتی بهره بردیم و جایگاه بهتری کسب کردیم.

اما فکر می کنم رقابت ما و ردبول بسیار نزدیک بود. مکس هم از اول تا آخر از ما سریع تر بود.

ما احتمالا به جایگاه چهارم می رسیدیم اما نتوانستیم. نتوانستم. پس خوشحال نیستم.

56 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  55

  30

  کره ناز شصتت میدونم از عمد نزدی.ولی کاش جوری میزدی پرت میشد توی تماشاچیا دمت گرم خوب بهش کردی بزار بفهمه وقتی یکی مثل خودش مسابقه دیگران رو خراب میکنه چه حسی داره.

   • محمدرضا

    16

    6

    دوستان یجوری میگن فتل لپ شد توسطه لوییس که انگار فتل توشرایط عادی توسطه لوییس لپ شده؟!!!فتل تصادف کرد و رفت پیت لین و باله جلوشو عوض کرد و ده ثانیه هم جریمه شد..بنظرتون الان فتل با این اوصاف توشرایط عادی لپ شده ؟ شایدم از نظره شما این شرایط یک شرایطه کاملا عادیه!!!!

   • josef6565

    8

    9

    واقعا کار خیلی شاقی کرده !!.
    سب تو پیت لین در حال کش و قوس با آسیب ماشین بود که همیلتون ازش رد شد راننده های میان رده هم ازش راحت رد شدند به علاوه ده ثانیه پنالتی . اصلا لاک پشت هم می تونست ازش سبقت بگیره و اصلا کار شاقی نبود.
    نمی دونم چرا اینقدر بعضی لوییس فن ها شیطنت می کنند. امسال که سب اصلا تو رقابت با همیلتون نیست و قهرمانی همیلتون هم که در راهه.
    شاید شما چیزی می دونید که ما نمی دونیم. 10 ثانیه پنالتی که 5 ثانیه کافی بود یا زرت و زرت امتیاز منفی در سوپرلایسنس. همه اینها یعنی وحشت و ترس حتی از جنازه فتل !!.

   • McLaren F1

    8

    5

    درستش میشه این:
    فتل توسط قهرمانه لپی لپ شد.

   • Mahmood.gh

    2

    4

    Mclaren
    خودت میگی قهرمان لپی
    خود سب از خداشه نصف مسابقات لپ بشه ولی قهرمان جهان بشه
    لوییز لپ شد ولی همون ریس قهرمان جهان شد

   • Fastboy 44

    0

    0

    Mclaren f1
    یا میتونیم بگیم که اسپینر توسط لوییس همیلتون لپ شد

   • Fastboy 44

    0

    0

    محمدرضا
    تو مکزیک یعنی مکس (تازه فتل هم نه) با شرایط کاملا عادی لوییسو لپ کرد?!

 2. McLaren F1

  45

  15

  فتل اشتباه کرد
  اما بهتره از این به بعد خیلی با ردبولا درگیر نشن چون واقعا سریعترن و فراری شانسی در برابرشون نداره
  میدونم مسابقس و باید جنگید اما نه وقتی که واقعا کندتری
  لکلرکم عالی دفاع کرد جلوی مکس اما مگه چقدر میتونست دفاع کنه؟
  مشخصا ردبول سریعتره و باید منطقی تر رفتار کنن

 3. josef6565

  40

  5

  مرسدس انگار ماشینش رو فقط برای این پیست ساخته. کلا رقیب نداشتند. امسال از 2014 هم بدتر به نظر می یاد. ماشین های امسال هم در پیست های سریع هم دیگه رو خوب می تونند دنبال کنند و تاثیر DRS تو این جور پیست ها بیشتره چون ماشین جلویی کندتر میشه و اسپلیت استریم پهن تری هم تولید می کنه.
  کاش فتل می گفت قصدا زدم که تنبیه شه. ولی خوب این جور چیزا تو مرامش نیست. فراری دیگه باید بینوتو رو راهی خونه کنه و استراتژیست ها رو تحت تعقیب قضایی قرار بده ولی کامیلری اون عرضه رو نداره. آلفا از فراری خیلی بهتر عمل کرده تقریبا تو همه چی. اگه 5 سال پیش اومده بود فرمول شاید از فراری هم سریع تر بود.
  ماشین فراری کلا باید تغییر کنه. سیر تا پیاز. این رو باید از گرند پری موناکو انجام می دادند ولی هنوز هم دیر نیست. دیگه الان موضوع صرفا قهرمانی یا برد و باخت نیست و موضوع ناموسی شده !!. یعنی هوندا از فرار بهتر باشه و این تیم رو شکست بده خیلی ضایع هست. ایتالیایی ها تو مارانلو دارند چه غلطی می کنند؟

 4. Ferrari .Italy

  38

  7

  یه روزی میرسه که تموم مشکلات حل میشه فقط مشکل اینه که این مشکلات داره کریر شبو داغون میکنه فقط یه برد تو المان میتونه روحیه از دست رفتشو برگردونه اونم جلوی هموطن های خودش

  • josef6565

   16

   4

   پیروزی باعث شادی و امید میشه و شکست باعث ناامیدی و اندوه ولی شکست بینش انسان های بزرگ رو تغییر می ده و درهای جدیدی از فهم زندگی به روی اونها باز میکنه. یقینا الان دیگه سب می دونه حداقل یکی از 4 قهرمانی که بدست آورد به خاطر خرابکاری های گاراژ شلخته فراری در استراتژی و توسعه در حق آلونسو بود و ناندو تا حدودی (اگر نه کاملا) حق داشت که از دست دلقک های فراری در بره و گیر غاز چرون های مکلارن و هوندا بیوفته.
   هر روز از میزان غرورش کم میشه و به فهم و بزرگیش اضافه میشه تا به عنوان یه راننده بزرگ در فرمول ثبت بشه. با تماتم ناحقی که چارلی وایتینگ در حقش کرد نطقش در گرامیداشت اون بسیار تاثیر گذار بود و البته پذیرش مسئولیت شکست و اشتباه بعد از برخورد با مکس. حالا اگه مکس جای فتل بود و خرابکاری می کرد معذرت خواهی که سهله باباش و فک و فامیلاش و هوادار های هلندی فریاد حق خواهی سر می دادند.

   • Ferrari .Italy

    10

    3

    واقعا چی بر سر تیمی اومده که 16 تا قهرمانی داره چی اومده لامصب مگه تو برند فرمول یک و اصالت فرمول یک نیستی پس داری چیکار میکنی این تیم چی اومد بر سرش از 2007 طلسم شده
    سب تو شرایط سختی قرار داره خدا خودش کمکش کنه این همه سختی این همه مشکل این همه فشار روانی هر ادمی رو دیوونه میکنه سب حداقل لایق 3 قهرمانی با فراری هستش انقدر باشخصیته که با این همه بلایی که فراری سرش اورده هیچ ایرادی نمیگیره عشقه این بشر

 5. Hamed

  34

  15

  خوشم میاد منطقی هستی و خودت قبول داری سباستین
  البته منتظر توجیهات فضایی بعضی از هوادارت خواهیم بود
  خداروشکر قضیه برعکس نشد چون حتی ممکن بود حکم مرگ فرشتاپن تو همین پست صادر بشه

  • بهروز

   32

   18

   اگه این قضیه برعکس میبود که اصلا هیچی دیگه، الان همه میگن دمش گرم زد، از عمد زد، یه سری هم میگن ماشین مشکل داشت که زد، یه سری دیگه که میگن اصلا تقصیر مکس بود :)) چرا آخه؟ انقدر سخته پذیرفتن اینکه اشتباه کرده و همیشه تحت فشار روانی اشتباه میکنه؟؟؟؟چرا ؟ واقعا چرا؟

   • McLaren F1

    29

    12

    هیچ راننده ای نمیتونه تو دیوونه خونه ی فراری دچار مشکل نشه
    هروقت خواستین فتل قضاوت کنین به این فکر کنین که راننده ی محبوبتون اگه تو این دیوونه خونه ی بی در و پیکر و بی برنامه بود چقدر میتونست دووم بیاره و نق نزنه
    همه دیدن همیلتون یه تعیین خط میبازه یه کتاب نق میزنه و بهانه میاره وای به روزی که تو شرایط فتل قرار بگیره

   • Nohed81

    5

    1

    شما دقیقا دنبال چی هستی بهروز جان؟، میشه لطفا بهمون بگی،؟ شاید بتونیم مشکلتو حل کنیم، اره آقا شما فرض کن فتل به عمد زد پشت ورشتپن، اصلا فتل در شرایط سخت اشتباه میکنه، راحت شدی؟

  • Amir5

   19

   5

   خیلی بینوتو گند زده چرا آری واونه رو از سمتش برداشتند اگر فراری تلاش نکنه رده دومی رو از دست می دن مثل ۲۰۱۶ شده الان من که قبول نمی کنم که فراری به موتور هوندا و. ردبول ببازه اگر اینطوری شه هواداران دادشون در میاد فتل بینوا دیگه چیکار کنه ولی من هم نظر دوستان رو قبول دارم چقدر دفاع میتونستن کنن فراری ها فراری ها باید یک کاری کنن

  • Alchemist

   28

   11

   واقعا . الان برعکس بود اینجا مکس رو میترکوندن. یه سوالی که برام پیش اومده نمیدونم چرا فتل بیرون ماشین خیلی اروم و خوش اخلاقه ولی تو ماشین که میشینه کلا عوض میشه و خیلی احساسی تصمیم میگیره .

   • INDECENT

    12

    22

    Alchemist
    والا اینجا فتل زد به مکس نصف طرفداراش دارن میگن تقصیر مکس بود : )))))))) حالااگه مکس زده بود بهش که مسولای سایت احتمالا 80% پیامارو یا تایید نمیکردن یا ویرایش میکردن بخاطره ارادت همیشگیه این دوستان به مکس .

    در مورد فتل هم خب شرایط مسابقه و فشار روانیی که روش هست شخصیتشو یکم تغییر میده . من خودم فوتبال میبینم بازیکن تیم محبوبم اعتراض میکنه بهش بدو بیراه میگم که اعتراضت برا چی هست ؟ ولی وقتی خودم فوتبال بازی میکنم هی اعتراض میکنم D: فتلم همین مشکل رو داره

   • INDECENT

    6

    4

    سید جان منظورم این نبود مسوولین با مکس مشکل دارن .
    میگم بخاطره علاقه ی شدید همیشگیه دوستان به مکس تو کامنتاشون ، شما مجبور میشدید جملات محبت آمیزشون ( که واضحه دارم کنایه میزنم الان ) رو ویرایش کنید اگر برخورد دیروز برعکس بود

 6. Saeed

  18

  2

  یعنی موتور هوندا چی شده؟ که گسلی😂😂 جلوی لکلرک با drs داشت دفاع سنگین میکرد راه نمیداد واقعا اگه این گسلی همینجوری بره جلو رقابتش با فراری جالب میشه کاش بتونن فراری و ردبول فاصله با نرسدس جبران کنن مثل وسط جدول بشه رقابت 🙏

 7. Kiarash_Ferrari

  11

  2

  سلام سید جان میشه آخرین خبرهایی که مربوط به سب هست رو توی یک پست بزاری آخه می‌خوام بدونم سب میخواد بازنشسته بشه یا برگرده ردبول یا با همین فراری ادامه بده به نظر شما آقا سید میشه بازم ما سب رو روی سکوی قهرمانی ببینیم یا نه اگه بگید خیلی ممنون میشم بازم ممنون

 8. amir

  5

  20

  سب واقعا باهوشه
  اون میدونه که دیگه از طرف تیم ابی براش گرم نمیشه و قراره که دست خالی بمونه. بخاطر همین موضوع، رفتار جوانمردانه پیش گرفته که حداقل به عنوان یه راننده ی اسطوره همیشه ازش یاد بشه…
  ولی تا کی باید شاهد این اشتباه ها باشیم!؟؟
  هم تیم و هم راننده هر دو مقصرن

 9. INDECENT

  9

  16

  نه فتل جان تو عمدی زدی ، الان داغی متوجه نیستی چی میگی ، میگی نه از طرفدارات بپرس که با گفتن جمله ی ” فتل عمدی زد ” شخصیت تورو در حد چی دارن پایین میارن و با گفتن جمله ی ” دم فتل گرم که عمدی زد ” مدل طرفداری خودشون رو چی جوری نشون میدن .

  اشتباه ، ریسک و تصمیم گیری های غلط و اینجور برخوردها چیزیه که ممکنه برا هر کسی پیش بیاد تو جریان مسابقه و چیزی از ارادت کسی بهت کم نمیکنه .

  • Ferrari7

   10

   2

   ما توی این چندسال یک بار گفتیم دمش گرم زد شما که هرسال چند بار تو دلتون می‌گفتید دمه مکس گرم که زد ترکوند
   حالا مقایسه کن سطح هوادارای دو طرفو
   در مورد این دو جمله کمی تامل لازم است
   (دلمون واسه مالدونادو تنگ شده واقعاً)
   (من طرفدار کیمی هستم شما مکس)

   • INDECENT

    2

    4

    والا فتل معمولا به مکس نمیزنه ولی شماها هر کی به مکس میزنه قند تو دلتون آب میشه و کیف میکنید .
    شخصا هم با برخوردهایی مثل برخورد دیروز فتل با مکس ، برخورد مکس با لکلرک تو مسابقه ی قبلش ، برخورد مکس با همیلتون یا اتفاقی که بین فتل و همیلتون افتاد ذره ای مشکل ندارم و حتی اگه بگم ازش استقبال نمیکنم دروغ گفتم .

    منتها ما بر خلاف شماها راننده ی بدبخت رو فحش نمیدیمو کوچیکش نمیکنیمو ارزشش رو نمیاریم پایین ، سر هر ناکامی هی فلش بک نمیزنیم به اتفاقات گذشته برای توجیه ناکامی ها ، اگه مکس بزنه به فتل میشه راننده ی خطرناک ، اگه فتل بزنه به مکس اشکالی نداره اصلا خوب کرده که زده به این بشر .

    من همونقدری که شیطنتای مکس تو مسابقه رو دوست دارم ، به همون اندازه جنبم در مقابل اتفاقات عکسش مثل اتفاق دیروز بالاست . راننده حق داره برا جایگاهش هر کاری که فکر میکنه درسته بکنه ، حتی کارهای پر ریسک .

    مکس اگه بخاطره شیطنتش رده از دست بده ناراحت میشم ولی فتل فنای عزیز ذوق کردن مکس رده ی سومش شد پنجم و اصلا براشون مهم نبود راننده ی محبوبشون شد 16م و امتیازی نگرفت و فاصله ش بابت همین تو جدول با مکس بیشتر هم شد . سطح هواداریو فکر کنم تو همین جمله ی آخرم کملا مشخص کردم

 10. Muhammad-sv#5

  16

  7

  کلافه شدیم 2016 دیگری در راه است ردبول همین فرمون بره جلو در آینده قهرمان میشه هر چند از ورشتاپن خوشم نمیاد و ماشینش خیلی خوبه و گرنه رسانه ها زیادی جنگ روانی به راه میندازن که بهترینه در حالی که حریف لکلرک هم نشد سب مشکل ماشینش حل بشه با قدرت برمیگرده و نشون میده کی سریعترینه

  • cfz

   0

   0

   چرا همیشه این ماشینه که مشکل داره؟ یه حرف جدید بزنید یه بهانه دیگه ای جور کنید دیگه این خاله زنک بازیا قدیمی شده

   • Muhammad-sv#5

    1

    0

    آقای حسینی همه چی رو توضیح دادن …با هر روشی که بلدی تیکه بنداز حقیقت رو فراموش کن

  • Ferrari7

   1

   0

   آقای indecent
   من راجع به خودم میگم به بقیه کاری ندارم ولی تا حالا به هیچ راننده‌ای و طرفداراش از جمله مکس توهین نکردم هیچ وقت ، بااینکه تعداد معدودی ازاقایان هر چی دلشون میخواد به سباستین میگن و میچسبون
   من حتی اون افراد رو لایق جواب دادن هم نمی‌دونم وهیچ وقت هم باهاشون وارد گفتگو نمیشم حالا میخوان طرفدار هر کسی باشن
   بعد از این مطلب لازم به ذکر است که فحش که شما میگید فکر نکنم توسط ادمین تایید بشه توهین غیر از فحش زیاد دیدم اونم بیشتر در مورد سب

 11. REZA.M

  18

  3

  ربطی به این خبر نداره ولی الان که دارم درست فکر میکنم میبینم علاوه بر تغییر لاستیک ها و ساده شدن بال جلو.بزرگتر شدن بال عقب هم به نفع مرسدس بوده.

 12. Alchemist

  7

  0

  سید یه سوال . اگه رنو با فیات کرایسلر یکی بشه موتور فراری میگیره به نظرت یا با موتور خودش ادامه میده ؟ اگه خودش دیگه موتور تولید نکنه مکلارن هم باید از مرسدس موتور بگیره احتمالا که خیلی جذاب میشه فک کنم.

  • سید علی حسینی

   12

   0

   ببین من می خواستم یه پادکست راجب رنو بگیرم یخورده از خیلی مسائلی که هست رو توضیح بدم راجبش، ببین بحث موتور خالی هیچ چیزی رو دوا نمیکنه، رنو میدونی مشکلش امسال چیه! ببین اول اینکه بودجش به هیچ عنوان به اندازه سه تا تیم برتر نیست، علاوه بر اون درصد زیادی از این پول میره توو جیب ریکاردو که بازم اتفاق خوبی نیست. تعداد کارمند هاش از 400 نفر داخل اول فصل الان رسیده به 700 نفر و نتونسته هنوز خوب تقسیم وظیفه کنه، مدیرشون گفته بود که ما هنوز درگیر اینیم که به کی بگیم چی کار کنه و چی کار نکنه، فک کنم گرندپری بحرین بود که مشکل موتوری که پیدا کرده بودن سر “یک خط” کد نویسی اشتباه بود، ببین یک خط اشتباه صرفا به منظور عدم نظارت کافیه! همین الان مکلارن رو نیگاه با موتور رنو داره خیلی بهتر کار میکنه نسبت به رنو، ببین واقعا موتور اونقدر که فکر می کنیم تاثیر گذار نیست الان همین کیمی رایکونن رو ببین موتور فراری داره آلفا ولی سرعت مستقیمیش خیلی پایینه، بزور خودشو میچسبوند به ماشین های دیگه تا دی ار اس بگیره و بتونه دفاع کنه، ایرودینامیک و دینامیک ماشین و سیستم بازیابی انرژی خیلی مهمه، چون ما نیاز داریم که ماشینمون در کل پیست و در تمامی اون 70 80 دور بتونه سریع باشه و مصرف منصفانه سوخت و تایر داشته باشه. موتور رنو هم واقعا چیزی به اون شکل کم نداره از بقیه، همین پارسال موتور رنو زیر ردبول خیلی خوب بود فقط دوام درست حسابی نداشت
   منظور کلیم راجب رنو اینه که فعلا رنو مشکلات بیشتری داره برای فکر کردن تا صرفا موتور

   مکلارن مرسدس هم که نوستالژیه دیگه، فک کنم همه این ترکیب رو دوست دارن، من به شخصه حال می کنم مکلارن خوب باشه، خودم از اول 2013 که دیدم مکلارن بهم ریخت دیگه ندیدم مسابقات رو کامل

 13. H.farahani

  14

  3

  بیشتر اشتباهات سب تو این چند وقت بخاطر تصمیمات اشتباه و کوتاه نیومدن جلوی ماشین سریعتر بوده که با یه توصیه مهندس تو رادیو قابل پیشگیری بوده وقتی که اونا روحیه رانندشون رو میشناسن که متاسفانه این چیزا تو تیم وجود نداره.

 14. amir.h.n997

  6

  6

  تا دیروز آقایون فتل فن از برخورد اکون و مکس پیرهن عثمان ساخته بودن و شده بودن طرفدار مکس و مبارز علیه مافیای مرسدس و با نظرات کارشناسانه مدافع مکس بودن و این حرکت اکون رو عمدی میدونستند !!! امااا….

  • H.farahani

   4

   0

   جناب amir
   الان مشکل چیه؟طرفداران مکس خیلی مشکلی با این قضیه ندارن(البته بچه های این سایت وگرنه تو شبکه های اجتماعی مخصوصا پیج های خارجی حسابی از خجالت فتل دراومدن).چطور این دوتا رو با هم مقایسه میکنید.اونجا یه راننده لپی عامل برخورد بود و اینجا اشتباه تو رقابت برای سکو.اونجا میگفتن اکون برای خود شیرینی برای مرسدس زده به مکس و حتما اینجا هم فتل برای خوش خدمتی به هم تیمیش و مهمترین رقیبش!!!چه توقعی داشتید؟بقیه بیان از حرکت اکون تقدیر کنن؟

  • H.farahani

   3

   0

   میخواستم یه خواهشی از ادمین های سایت داشته باشم و این حرفم برای عموم نیست.
   این سایت در دسترس همه علاقه مندان موتور اسپرت هست و بین دنبال کنندگان هستن دوستانی که سنی مذهب اند.خواهشا ازین پس بجای اصطلاح پیرهن …از اصطلاح علم یزید یا چیزی که صلاح میدونید استفاده کنید.منظورم اینه که اگر کسی نوشت جایگزین کنید.ممنون

  • H.farahani

   3

   0

   جناب amir
   اگر بحث بزرگنمائی باشه شما همیل فنا دست کمی از ما ندارید.رفتاری که مرسدس با بوتاس کرد و با استراتژی متفاوت پیشتازی رو از بوتاس گرفت رو اگه فراری انجام داده بود چه ها که نمیگفتید.وقتی یه تیمی برتری محسوس داره به رقبا و رده های یک و دو رو هم داره اینکار هیچ توجیهی نداره.همونطور که دستورات تیمی فراری بعضا توجیهی نداره.ولی هیچ کدوم تو شرایط دیروز مرسدس نبوده.سالها قبل تو جریان برخورد فتل و وبر تو ترکیه 2010 هلموت مارکو یه چیزی گفت.بعضی از دوستان همیل فن با استناد به اون جمله کل سابقه سب رو زیر سئوال میبرن.

 15. Kiarash_Ferrari

  3

  3

  با سلام به دوستان آقا اینجا برای ما طرفدارای فراری و مخصوصا سب هست پس چرا طرفدارا مکس یا ردبول یا مرسدس اصلا میان اینجا الکی خیال پردازی میکنن که سب مجبور بود بزنه یا حریف مکس نمیشد نگران نباش ماشینش مشکل باتری نداشته باشه شما ردبولی ها رو که تو جیبش می‌ذاره

 16. محمدرضا

  6

  0

  دوستان یجوری میگن فتل لپ شد توسطه لوییس که انگار فتل توشرایط عادی توسطه لوییس لپ شده؟!!!فتل تصادف کرد و رفت پیت لین و باله جلوشو عوض کرد و ده ثانیه هم جریمه شد..بنظرتون الان فتل با این اوصاف توشرایط عادی لپ شده ؟ شایدم از نظره شما این شرایط یک شرایطه کاملا عادیه!!!!

  • Hamed

   1

   0

   دیگه واقعا بعد اینهمه تماشای مسابقات نباید این مدل پستا رو جدی بگیرید . از کنارش راحت رد شید
   این مدل پستا صرفا زخم زبون زدن هوادارای ورزشکارای رقیب بهمدیگه هستش و فاقد هرگونه ارزش دیگری
   دیگه همه میدونن هیچکدوم از این دوتا نمیتونن اون یکی رو در حالت نرمال ریس لپ کنن

 17. Shabneshin

  3

  1

  انگار فرقی نمیکنه پستهای سایت نود را بخونی یا کامنتهای دوستان در این صفحه.خیرسرمون فرمول یک مثل فوتبال نیست وباید طرفدارای منصف تر،باکلاس تر و مودب تری داشته باشه.
  اما انگار آش همون آش است و کاسه همان

 18. Kiarash_Ferrari

  1

  0

  سلام خدمت همه دوستان ببخشید سید جان جواب ما رو ندادی وضعیت وتل چجوری هست تو فراری موندگار هست ؟ بازنشسته میشه یا برمیگرده ردبول یا ……یا اصلا به نظر شما به وتل برای سکوی قهرمانی با این اوضاع که فراری داره می‌تونه 2020 قهرمان بشه به نظرتون بازم تشکر

دیدگاه خود را بیان کنید