فرمول یک ایران – امروز ساعت 16:30 بار دیگر شاهد غرش ماشین های فرمول یک در پیست سیلوراستون خواهیم بود, اما خط استارت مسابقۀ بریتانیا در نوع خود جالب است .

پنالتی ها

سباستین فتل که دیروز در تمرین سوم دچار مشکل جعبه‌دنده شد و مجبور به تعویض آن شد 5 رده پنالتی دریافت کرده است.

مارکوس اریکسن راننده تیم سائوبر هم که دیروز در تمرین سوم به دیواره ورودی پیت لین برخورد کرد و سپس برای بررسی وضعیت جسمانی به بیمارستان منتقل شد, نتوانست در تایم گیری شرکت کند و همچین بدلیل مجبور به تعویض شاسی خود شد و باید مسابقه را از پیت لین استارت بزند.

مارکوس اریکسن

رده‌بندی آغازین

در خط اول مسابقه فردا پیکان های نقره ای مرسدس قرار دارد یعنی لوئیس همیلتون که دیروز در واپسین دقایق تایم گیری توانست رده اول را کسب کند و هم تیمی او نیکو روزبرگ آلمانی که سخت در تلاش است تا بتواند همیلتون را در گرندپری خانگی اش شکست دهد.

خط دوم اما تحت اختیار ردبول قرار گرفته است مکس ورشتپن جوان در رده سوم یعنی پشت سر همیلتون و کنار هم تیمی خود دنیل ریکاردو مسابقه را آغاز می‌کند.

در خط سوم کیمی رایکونن که قرارداد خود را با فراری تا سال 2017 تمدید کرده است در کنار والتری بوتاس هم وطن خود قرار دارد , البته سباستین فتل دیروز در تایم گیری ششم شد که با اعمال 5 رده پنالتی باید از رده یازدهم مسابقه را استارت بزند.

خط چهارم مسابقۀ بریتانیا چشم انتظار کارلوس ساینز اسپانیایی است که در کنار نیکو هالکنبرگ راننده فورس ایندیا قرار گیرد و مسابقه را استارت بزند.

در خط پنجم هم یک اسپانیایی یعنی فرناندو آلونسو در کنار راننده دیگر فورس ایندیا یعنی سرجیو پرز مکزیکی مسابقه را آغاز می‌کنند.

خط ششم از لحاظ رنگ و شکل شبیه به خط سوم است یعنی فراریِ سباستین فتل در کنار ویلیامزِ فلیپه ماسا قرار دارد و هر دو سعی می‌کنند استارت خوبی داشته باشند تا بتوانند مسابقه را به خوبی به اتمام برسانند.

خط هفتم متعلق به تیم تازه وارد هاس است و استبان گوتیرز در کنار رومن گروژان مسابقه را استارت می‌زنند .

خط هشتم مسابقه را دنیل کویات از تورو روسو و کوین مگنوسن از رنو عهده دار هستند و مسابقه را شروع می‌کنند.

در خط نهم مسابقۀ بریتانیا دو برتانیایی یعنی جنسن باتن و جولین پالمر قرار دارند که البته میزان تجربه این دو از زمین تا آسمان تفاوت دارد.

خط دهم متعلق به دو راننده مانور است و ریو هاریانتو در کنار پاسکال ورلاین مسابقه را آغاز می‌کنند.

در خط یازدهم اما فلیپه نصر به تنهایی باید مسابقه را آغاز کند چونکه هم تیمی او, مارکوس اریکسن, مسابقه را از پیت لین استارت می‌زند.

جدول :

POSرانندهتیم
1لوئیس همیلتونمرسدس
2نیکو روزبرگمرسدس
3مکس ورشتپنردبول
4دنیل ریکاردوردبول
5کیمی رایکوننفراری
6والتری بوتاسویلیامز
7کارلوس ساینزتورو روسو
8نیکو هالکنبرگفورس ایندیا
9فرناندو آلونسومک لارن
10سرجیو پرزفورس ایندیا
11سباستین فتلفراری
12فلیپه ماساویلیامز
13رومن گروژانهاس
14استبان گوتیرزهاس
15دنیل کویاتتورو روسو
16کوین مگنوسنرنو
17جنسن باتنمک لارن
18جولین پالمررنو
19ریو هاریانتومانور
20پاسکال ورلاینمانور
21فلیپه نصرسائوبر
22مارکوس اریکسنسائوبر

4 دیدگاه

  1. Hamze

    0

    0

    فرمول1 رو کلا به عشق فراری و مخصوصا فتل میبینم
    و گرنه که تابلوعه مرسدسیا اگر به هم نزنن قهرمانن

دیدگاه خود را بیان کنید