فیلیپه نصر
12
ملیت : برزیل
سن : 24
نام تیم : سائوبر
محل تولد : برازیلیا
تاریخ تولد : 21-08-1992
تعداد مسابقات : 40
تعداد برد : 0
امتیاز ها : 29
تعداد سکو : 0
بیوگرافی فیلیپه نصر

 

اطلاعات کلی

 

 

لوییز فیلیپه د اولیویرا نصر راننده برزیلی قهرمان فرمول بی ام دبلیو ۲۰۰۹ و فرمول ۳ بریتانیا ۲۰۱۱ و راننده فعلی تیم سائوبر است.همچنین وی سابقه سه سال رقابت در جی پی ۲ و کسب رتبه سوم این رقابت ها در سال ۲۰۱۴ با تیم کارلین را نیز دارد.وی در اولین فصل حضور رسمی خود در فرمول یک با تیم سائوبر در سال ۲۰۱۵ موفق به کسب ۲۷ امتیاز شد.

 

زندگی شخصی

 

پدر بزرگ فیلیپه نصر اصلیت لبنانی دارد ودر دهه شصت میلادی به برزیل مهاجرت کرده است.تفریحات مورد علاقه او ورزش و ماهیگیری و فیلم های مورد علاقه او جنگ ستارگان و جیمز باند هستند.پیست مورد علاقه او اسپا و راننده مورد علاقه وی ایرتون سناست.وی همچنین قابلیت صحبت با زبان های ایتالیایی ، پرتغالی و انگلیسی را دارد.

 

دوران ورزشی تا قبل از فرمول یک 

 

فیلیپه کارتینگ را از سن ۷ سالگی در برزیل شروع کرد , او چندین قهرمانی کارتینگ را در کارنامه خود دارد که بیشتر آن در برزیل کسب شده است .

 

فیلیپه در سال ۲۰۰۸ در فرمولا BMW در قاره آمریکا اولین بار رانندگی حرفه ای خود را با ماشین های Open Wheel تجربه کرد , او در سال ۲۰۰۹ در فرمولا BMW اروپا قهرمان شد و در همان فصل قرار بود که از طرف BMW رانندگی با ماشین فرمول یک سائوبر را در قالب تست تجربه کند که این اتفاق به سرانجام نرسید .

 

فیلیپه در سال ۲۰۱۰ به فرمولا ۳ رفت و عضو تیم Räikkönen Robertson Racing شد , او در فرمولا ۳ رده ۴ ام را کسب کرد  . وی تا سال ۲۰۱۱ در فرمولا ۳ ماند و در همان سال به مقام قهرمانی مسابقات با تیم Carlin Motorsport رسید

 

 

فیلیپه سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ را در جی پی ۲ سپری کرد . او در فصل اول حضور خود در جی پی ۲ با تیم دامز رده دهم را کسب کرد در حالی که هم تیمی او قهرمان شد و همچنین تیم دامز هم در بین دیگر تیم هاا بیشترین امتیاز را کسب کرد و قهرمان شد .

 

در سال ۲۰۱۳ نصر به تیم کارلین پیوست و با جولین پالمر انگلیسی هم تیمی شد , در همان فصل مارکوس اریکسن سوئدی نیز در جی پی ۲ حضور داشت , فیلیپه انتظار داشت فصل را با قهرمانی به پایان برساند و در سال ۲۰۱۴ به فرمول یک بپیوندد که این اتفاق نیافتاد . او در پایان فصل به مقام ۴ امی رسید مارکوس اریکسن و جولین پالمر هم به ترتیب ششم و هفتم شدند . تیم کارلین هم با کسب ۲۷۳ امتیاز در رده بندی تیمی دوم شد .

سال ۲۰۱۴ برای نصر سال رویایی بود به طوری که او در ۴ مسابقه برنده شد و همچنین در همان سال پیوستن او به ویلیامز در فرمول یک قطعی شده بود , با وجو اینکه او در مسابقات جی پی ۲ سوم شده بود اما بازهم پیوستن به فرمول یک موفقیت بزرگی محسوب می شد . تیم کارلین در پایان فصل ۲۰۱۴ همانند فصل گذشته اش دوم شد .

 

Felipe_Nasr_GP2_2014_Silverstone_001

 

فرمول یک

 

پس از کسب رده سوم پشت سر استوفل وندورن در جی پی ۲ ، فیلیپه نصر در فوریه ی ۲۰۱۴ به عنوان راننده رزرو به ویلیامز پیوست و در سه تست و پنج تمرین شرکت کرد. همچنین او اولین تجربه رانندگی خود را در یک گرندپری در بحرین بدست آورد . والتری بوتاس که به دلایلی نتوانست در گرندپری شرکت کند جای خود را به فیلیپه نصر داد

 

در فصل ۲۰۱۵  وی به تیم سائوبر پیوست و در اولین رقابت خود با این تیم در استرالیا رده پنجم را کسب کرد و این عملکرد بهترین عملکرد دوران حرفه ای او در فرمول یک است. در پایان فصل ۲۰۱۵ نصر سیزدهم و سائوبر هشتم شدند .