فرمول یک ایران والتری بوتاس می گوید که او هیچ کسی به غیر از لوییس همیلتون را به عنوان هم تیمی خود در مرسدس انتخاب نمی کرد.

در چهار رقابت آغازین فصل 2019 بوتاس و همیلتون جایگاه اول و دوم را میان خودشان تقسیم کرده اند و مرسدس در تمامی این رقابت ها یک-دو کرده. اما والتری با یک امتیاز اختلاف نسبت به لوییس در جایگاه نخست قرار گرفته. او این امتیاز را مدیون سریع ترین دور خود در استرالیا است.

از زمانی که مرسدس با والتری بوتاس قرارداد بسته؛ این اولین فصلی است که او موفق شده پا به پای 5 دوره قهرمان جهان پیش برود. او این پیشرفت خود را نتیجه داشتن الگویی مثل همیلتون می داند:

لوییس تا به حال چندین بار قهرمانی را کسب کرده، پس هم تیمی بودن با او عالی است. او الگوی خوبی است و از طرفی هم داشتن این تیم قوی موقعیت خوبی را ایجاد کرده.

البته باید روی دیگر سکه را هم دید، مشخص است که شما همیشه در حال رقابت با هم تیمی خود هستید و همیشه با او مقایسه می شوید. پس هم تیمی بودن با لوییس کار راحتی نیست.

همیشه پیشی گرفتن از او کار سختی است اما می دانم که امکان پذیر است و هرچه با تیم همکاری می کنم، فاصله کمتر و کمتر می شود.

من این شرایط را یک موقعیت خیلی خوب می بینم و هیچوقت راننده دیگری را به جای لوییس انتخاب نمی کردم، حتی اگر کار آسان تر می شد.

سباستین فتل و والتری بوتاس - آذربایجان 2019

سباستین فتل و والتری بوتاس – آذربایجان 2019

مرسدس با شکستن رکورد فرمول یک فصل را آغاز کرده اما والتری بوتاس معتقد است که هنوز برای حذف فراری از رقابت قهرمانی خیلی زود است. او از سباستین فتل پشتیبانی کرد و او را چالشی ترین راننده دانست چراکه تجربه بیشتری نسبت به لکلرک دارد:

در این بازه زمانی گفتنش سخت است.

همگی آن ها پتانسیل لازم برای قهرمانی را دارند. سباستین تجربه زیادی دارد. آن ها در جایگاه دوم سازندگان قرار دارند. چارلز جوان است و مصمم برای شکست سباستین. اما شاید به خاطر تجربه فتل، اگر لازم بود یکی را اننتخاب کنم، او گزینه مورد نظر من بود.

33 دیدگاه

 1. ...m6...

  19

  25

  لوئیس الگوی هر کی شده اون طرف از بهترینای اف وان شده?? اسطوره ی دوست داشتنی?

  • REZA.M

   25

   13

   اره الگوی استرول هم لوییسه.

  • Seb the great

   10

   2

   دوتاش جان تو لوئیز رو هم تیمی خودت کن
   و ما هم کینگ سب رو به عنوان اسطوره انتخاب میکنیم

 2. Silver Arrows

  26

  1

  “من این شرایط را یک موقعیت خیلی خوب می بینم و هیچوقت راننده دیگری را به جای لوییس انتخاب نمی کردم، حتی اگر کار آسان تر می شد.”

  انگیزه این پسر رو ستایش می‌کنم ? اتفاقات فصل گذشته‌ رو پله صعود خودش کرده!
  “Failure gave me strength. Pain was my motivation.”
  — Michael Jordan

  • Seb the great

   15

   6

   واقعا خیلی عجیبه یه روز تو تو میگه این پیست مخصوص واسه فراریه فردا تو تعین خط یک و دو میکنن بعد تو مسابقه خیلی راحت میبرن میگن فراری سریعه
   بعد لوئیز فنا میان از برتری ۴۰ اسب فراری میگن
   لوئیز فن عزیز تفاوت مرسدس ۲۰۱۶ با فراری ۴۰ اسب نبود

   • Silver Arrows

    10

    0

    دوست گرامی اشتباها کامنت من رو جواب دادی ?

 3. mershari

  18

  11

  من دیگه شک ندارم دستندرکارای فرمول یک چه رانندها چه مدیرا چه مهندسین چند شخصیتین یا حافظه فوق العاده ضعیفی دارن بزار یک هفته از مصاحبه قبلیت بگذره یه روز راننده مورد علاقشون فتل یه روز لکرک یه روز از قدرت این تیم میگن یه روز میگن پشت سرمونه یه روز از موتورشون تعریف میکنن فرداش میگن با پارسال فرقی نداره ولی چیزی ک ثابته اینه قبل هر گرندپری توتوولف با همیلتون میان میگن این پیست مخصوص فراریه

 4. جنون سرعت

  18

  3

  واقعا همیلتون یکی از بهترین راننده های تاریخ فرمول یکه،من طرفدار فتلم چه اول باشه چه اخر هرچند که الان کمی ذوقش کم شده برای رقابت که خدایی حقم داره،ولی خدایی آنبردهای همیلتون رو که نگاه میکنم واقعا لذت میبرم.ریسینگ لاینی که انتخاب میکنه بی نظیره و کاملا با بقیه فرق داره،که به نظرمن یکی از پر رنگ ترین نقاط قوتشه
  الانم که واقعا شرایط خوبی داره به طرفدارانش تبریک میگم
  ولتری هم حقیقتا من شک دارم بتونه ثبات شرایط روانیشو ولی اگه بتونه مطمئنارقیب جدی هست

  • جنون سرعت

   11

   1

   از همه دوستان معذرت میخوام بابت اشکال نوشتاری(شرایط روانیشو حفظ کنه ولی) از خستگیه ببخشید

  • ....

   14

   2

   جز منطقی ترین کامنت های نوشته شده تو سایت??????

  • REZA.M

   14

   12

   همیلتون راننده خوبیه.ولی با این حرف شما”یسینگ لاینی که انتخاب میکنه بی نظیره و کاملا با بقیه فرق داره،که به نظرمن یکی از پر رنگ ترین نقاط قوتشه”موافق نیستم.انتخاب ریسینگ لاین به توانایی ماشین هم مربوط میشه.ماشین مرسدس که داشته باشی میتونی هر ریسینگ لاینی که میخوای انتخاب کنی.

   • جنون سرعت

    13

    0

    REZA جان شما کاملا درست میگید،منم کاملا قبول دارم،میخواستم توضیح بدم این مسائل رو باور کنید یه خورده خستگی بهم غالب شد ولی بازم وظیفه منه که دلیل منطقی بیارم برا حرفام معذرت میخوام.رضاجان کلا من علاقه عجیبی به ویدیوهای آنبرد مسابقات دارم و مخصوصاوقتی تعیین خط رو انبرد میبینم احساس پرواز بهم دست میده تقریبا نزدیک به 30 گیگ من ویدیوی انبرد مسابقات توگوشیم دارم.درسته ماشین کاملا تو ریسینگ لاین تاثیر داره مخصوصا شاسی ماشین ولی اگه انبردهای قدیمی لویس رو هم ببینید بازم ریسینگ لاین خاصی داره و یا میتونم پیشنهاد بدم با انبرد ماشین های ردبول مقایسه کنید که از لحاظ شاسی کاملا برتری داره نسبت به همه تیمها ولی باز هم اگه دقت کنید اغلب جاها ریسینگ لاین لویس متفاوته و به نظر من بهتر.
    البته این رو هم اضافه کنم رضا جان منظور من بیشتر متفاوت بودن ریسینگ لاینشه تا استاندارد بودنش.واگر این تفاوت ریسینگ لاین به ضرر راننده تمام بشه تبدیل میشه به یکی از اشتباهات همیشگی راننده ولی خیلی کم پیش میاد به ضرر لویس باشه و به نظر من به همین خاطره که لویس انقد خوب توی پیچ میتونه سبقت بگیره
    رضاجان اگه زیاده روی کردم معذرت میخوام
    البته که مطمئنم شما هر چیزی که من گفتم رو میدونید شاید حتی خیلی بهتر از من ولی خب لازم دونستم بگم
    وخیلی ممنونم که نظر مخالت رو بدون بی احترامی و با دلیل منطقی گفتین،خوبه بعضی هااز شما یا بگیرن
    دلایلتون و حرفاتون رو هم کاملا قبول دارم ولی خب هر کسی دید متفاوت خودش رو داره
    بازم خوشحال میشم نظرتو بدونم

   • HIM

    2

    0

    Iدوست گرامی پس اگر شما همیچین نظری دارین پس جای دفاعی برای بقیه تیمها نیست، باید طبق گفته شما فراری یا ردبول مدعی قهرمانی نباشن چون از لحاظ مهندسی عقبتر باید باشن از مرسدس،۲۰ ماشین مرسدس در یک کلاس جهانی جدید درست بشه تا ببینیم راننده اول کیه؟؟
    فتل ۴ سال بهترین بود در زمان حضور راننده های با تجربه تر از خودش مثل آلنسو یا شوماخر و….
    ولی بی انصافی نکنید که لویئس پنج تا قهرمانی را فقط مدیون ماشینشه

  • iman88

   8

   5

   موافقم.اگه زمان دورهاشو تو یک ریس نگاه کنی اکثر دوراشو تو پنجره زمانی با اختلاف نیم ثانیه طی میکنه.برعکس نظر یه سری که موفقیتهاشو فقط به تیم و ماشین نسبت میدن من فکر میکنم در نهایت فاکتور تعیین کننده مهارت و ثبات ذهنی خودشه که در اکثر مسابقات بینقص یا خیلی کم اشتباه ظاهر میشه

   • iman88

    9

    1

    جنون سرعت:دوست عزیز منم تمام کامنتای شمارو دنبال میکنم و از شما و خیلی از بچه ها چیزای زیادی یاد گرفتم.منظورم از توطئه خطاب به دوستانی بود که تمام مصاحبه های تیم مرسدس رو هدفی میدونن برای به حاشیه کشیدن فراری مثلا “به جون هم انداختن راننده هاش” یا “باد کردن راننده برای اینکه عملکردش تحت تاثیر قرار بگیره” یا “تعریف از ماشین فراری برای اینکه یه فشار مضاعفی رو تیمش بذارن”و ده ها مورد دیگه که هیچ کس نمیتونه همشو به خاطر بسپاره.
    میدونی بعضی وقتها فکر میکنم کمترین توجه به اصل مسابقات میشه و این حواشیه که اهمیتشون بیشتر از اصل ماجرا شده

   • H.farahani

    14

    0

    Iman88
    حرفتون درسته.ولی تعدادی از فناش معتقدن اگر لوییز مثلا تو ردبول این سالها بود بازم قهرمان میشد که درست نیست.بعضی در مورد رنو یا فورس هم این نظر رو دارن که خیلی عجیبه.?

   • جنون سرعت

    6

    0

    مرسی بابت جوابت ایمان جان منم با شما موافقم واقعا که بیشتر بچه ها به حاشیه ها بیشتر اهمیت میدن،البته این به خودی خود ایراد نداره به هر حال حاشیه هم جزیی از مسابقاته،اونجایی مشکل درست میشه که بعضی بچه ها این وسط چه به راننده یا حتی دوستانی که اینجا کامنت میزارن هم بی احترامی میکنن وگرنه هیچ ایرادی نداره که سر موضوع هر کس خواست نظر بده اگر کسی هم مخالف باشه خوب باید دلیلش رو بگه نه اینکه طعنه و گوشه کنایه بزنه
    واما درباره نظر شما درباره توطئه خوب مطمئنا توطئه ای در کار نیس ولی نظر من اینه که نه فقط مرسدس بلکه فراری یا حتی تیمهای میانه جدولی بازیها و سیاست های رسانه ای دارن که یه چیز کاملا عادیه
    هممون میبینیم که همین راننده ها توی این سطح از مسابقات بعد از این همه رقابت چقدر باهم محترمانه رفتار میکنن و در واقع حرفه ای هستن
    ماهم خوبه به اندازه اطلاعات و دانش خودمون اخبار رو تحلیل کنیم و از همدیگه یاد بگیریم
    شماهم لطف دارین من هم از شما هم از هر کدوم از بچه ها که اغلب انصافا اطلاعات خیلی خوبی دارن و صادقانه و محترمانه تحلیل میکنن حتما یاد میگیرم

   • iman88

    4

    1

    کاملا باتون موافقم جنون سرعت

  • Seb the great

   9

   6

   درسته لوئیز بی نظیره ولی فقط ۲۰۰۷ با ۲۰۱۸ واقعا قهرمان شد بقیه مال بهترین ماشین تاریخ f1بود

   • mohammad

    9

    4

    2007 کیمی رایکونن قهرمان شد

    2018 هم رو اشتباهات کل تیم فراری

    در حقیقت لویس کمی شانس چاشنی کارش شده و مهم ترین شانسش تیم قوی هست که داره

   • Mohammad44

    3

    0

    دوست عزیز فکر نکنم راننده ای با ماشین ضعیفتر قهرمان شده باشه هرچی باشه نقش خودرو انکار ناپذیره

   • HIM

    2

    0

    من به نظرتون احترام میزارم ولی باهاش مخالفم، چون نمیخوام بگم فتل هم شاید ۴ قهرمانیش را مدیون ماشین افسانه ای ردبول بود و بیشتر اعتقاد دارم فتل شاگرد اول مدرسه شوماخر کبیر بود

 5. iman88

  8

  4

  باز هم توطئه!!!؟
  من بارها دیدم طرفدارای فراری شکایت میکنن که چرا اعضای تیم مرسدس انقدر در مورد اتفاقات مختلف فراری اظهار نظر میکنن؟اکثر این صحبت ها در جواب به ده ها سوال یا بحث های داغ فصل زده میشه.این طبیعیه در مورد رقبا یا همتیمی یا مسائلی که مستقیما مربوط به راننده ها یا تیمها میشه اظهار نظر کنن که معمولا هم در جواب به سوالات مستقیم رسانه ها مطرح میشه.
  مو تو اسپورت مثل بقیه رشته های ورزشی نیست. مثل فوتبال که دو مدعی قهرمانی در طول فصل دوبار مستقیما با هم رقابت میکنن و بارها تیمهای ته جدول تونستن مانع قهرمانی تیمهای مدعی بشن به خاطر همین هر مسابقه باید تمرکز تیم رو رقیب همون مسابقه باشه.اما تو ف1اینطور نیست تیمهای غیر مدعی معمولا هیچ تاثیری رو نتایج تیمای اصلی ندارن در تمام مسابقات شما باید با رقیب اصلیت مستقیما مبارزه کنی به خاطر همین تمام مسائل اعم از فنی یا مدیریتی اون تیم همیشه در اولویت اول شما قرار میگیره.این طبیعت ف یکه.انتظار ندارید که تیمای بالای جدول کوچکترین اهمیتی برای تیمهای میانه یا انتهای جدول قائل بشن.اگر یه تیمی مثل رنو اصلا از ف1 بره اهمیتش برای تیمی مثل مرسدس از ماجرای دستورات تیمی فراری هم کمتره چون این دومی مستقیما میتونه روی رقابت قهرمانی تاثیر بذاره.اینجا شما هر مسابقه با یه رقیب ثابت مبارزه میکنی.همونطور که تیمها میانه جدول در یه سطح دیگه رقبای ثابت خودشونو دارن.

  • جنون سرعت

   5

   1

   ایمان عزیز تحلیلت کاملا درسته و هیچ حرفی توش نیست،فقط داستان توطئه چیه من که متوجه نشدم

 6. VB77

  4

  0

  به امید ادامه روند مثبت والتری?

 7. Parsa911

  6

  2

  خب وقتی با خیلی از راننده ها هم تیمی نبوده میگه لویس مخالف لویس نیستم و بدون شک راننده بزرگیه ولی ایا اگر هم تیمی النسو ، کیمی ، فتل ، رزبرگ ، شوماخر یا حتی ریکاردو که قهرمان جهان هم نشده بود اون موقع باید میدیم که ایا بازم انتخابش لویسه

  • H.farahani

   7

   1

   Parsa911
   راننده ها همیشه برای فرار از تنش تو این مواقع هم تیمی شونو انتخاب میکنن.

 8. iman88

  2

  2

  نمیدونم چرا کامنتم رفت بالای کامنت جنون سرعت.به هر حال جوابتونو اونجا دادم جنون سرعت

  • جنون سرعت

   5

   2

   ایمان جان باور کن یکی از زیباترین صحنه های فرمول یک برای من طرفدار زمانی بود که لویس و فتل کلاهشون رو به عنوان یادگاری بهمدیگه دادن
   این یعنی احترام کامل برای رقیب قدرتمند وسط رقابت محض برای قهرمانی
   اینم میخواستم بگم درباره دوستانی که میگن لویس فقط بخاطر ماشین قهرمانیها رو بدست اورده دیدم تو کامنت اقا ایمان نوشته بود
   من سبک هیچکدوم از راننده ها رو اندازه فتل دوست ندارم ولی اصلا قبول ندارم که لویس فقط بخاطر ماشین قهرمانی میگیره
   درسته که ماشین و شرایط خوب هم تاثیر داره ولی خدایی همیلتون راننده فوق العاده ایه
   نمیخوام طولانی بشه فقط یه مثال میزنم همه قبول داریم که رزبرگ راننده خوبیه ولی فقط یک سال اون هم بخاطر مشکلات لویس تونست قهرمانی بگیره
   واقعا نمیشه منکر تسلط پشت فرمون،دید خیلی خوب و استفاده از موقعیت های پیش اومده شد
   وچیزیش که مورد علاقه من نیست اینه که چند سال اخیر دیگه خیلی از درگیری و هیجان دوری میکنه و تسلطش فقط روی امتیاز گرفتنه نه جنگیدن و هیجان مسابقه ولی فتل عزیز من چی با کله میره وسط درگیری و هیجان البته خوب من اینطوری میپسندم شاید هم اشتباه میکنم
   اینو قبلا هم گفتم به نظر من بخاطر عملکرد فتل تو این چندساله هست که همه فکر میکنن فراری ماشینش خیلی به مرسدس نزدیکه و انتظار رقابت دارن
   در اخر یه معذرت خواهی بزرگ از اقای حسینی و همه ادمینها و بچه ها بخاطر کامنتهام که طولانی میشن،ببخشید اگه اذیت میشید
   خدا میدونه من فقط سعی دارم کامل توضیح بدم هر چی هم میخوام کوتاه تر بشه نمیشه خدانکرده فکرنکنید من ادعایی چیزی دارم بچه های اینجاماشالا همه از ما یه سروگردن بالاترن

   • Hassan Mohebbi

    6

    1

    دوست عزیز با این مثالتون کاملا مخالفم “همه قبول داریم که رزبرگ راننده خوبیه ولی فقط یک سال اون هم بخاطر مشکلات لویس تونست قهرمانی بگیر” مشکلات و خرابی برای همه پیش میاد نیکو هم 2014 و 15خرابی داشت. همون 2016 هم خرابی هاشون برابر بود. تلسط روی ماشین به ارامش روحی وروانی راننده بستگی داره وقتی کسی نداشته باشی که باهاش رقابت کنی این تسلط ایجاد میشه وگرنه 2016 اسپانیا اون کار رو نمیکرد پس فشار باعث از دست دادن تمرکز و تسلط میشه. همیلتون 2014 تا 2016 خیلی پر اشتباه تر از این دوسال بود چون باید رقابت میکرد. پس قهرمانی نیکو رو به خاطر خرابی ماشین لوئیز نگذارید.

 9. iman88

  6

  0

  H.farahani هیچ ادم منطقی همچین ادعایی نمیکنه تاکیید میکنم “منطقی” اگر میشد با ماشین ضعیف تر قهرمان شد که فتل تا حالا تو فراری قهرمان شده بودبعضی از طرفدارای همیلتون هستن که من تحت هیچ شرایطی جدی نمیگیرمشون.بهترین کار نادیده گرفتنشونه.فکر کنم همه میدونن منظورم کیه

 10. Mahmoud

  8

  0

  این پسر خیلی خوبه!!! واقعا باورش سخته ولی فعلا که داره با لوییس رقابت میکنه و البته فکر کنم انگیزشم بیشتره از لوییس چون تابحال قهرمانی نداشته و همین میتونه بهش کمک کنه و لوییس کسی نیست که به همین راحتی ها کنار بکشه توی مصاحبه هم گفت که دوستانه با بوتاس برخورد کردم توی باکو و همین میتونه آروم آروم تنش رو زیاد کنه کاری با قهرمانی ندارم فقط امیدوارم بوتاس تا آخرش بره.

  • Leclerc_fan

   3

   0

   امیدوارم کادوی تولدم رو فردا سباستین و چارلز با یک و دوشون بهم بدن ^_^