فرمول یک ایران – ادی جوردن می گوید که اگر لوئیس همیلتون چانه زنی زیادی برای قرارداد جدیدش انجام دهد، مرسدس درهای خروج را به قهرمان هفت دوره مسابقات نشان خواهد داد.

جوردن که 14 سال خود رئیس تیم فرمول یک بوده، مذاکره با رانندگان برای امضاء قرارداد را تجربه کرده است. گرچه درگیری این روزهای او به کارهای تلویزیونی محدود می شود، اما مرد ایرلندی 72 ساله معتقد است که با توجه به منابع عالی که 100٪ به آنها اعتماد دارد و اینکه به طور مرتب با برنی اکلستون از طریق تلفن صحبت می کند، هنوز هم با این ورزش ارتباط خود را حفظ کرده است.

و اکنون هم جوردن موضوع قرارداد همیلتون را مورد بررسی قرار داده است:

ظاهرا طرفین در مورد شرایط اختلاف نظر دارند. من فقط شنیدم که لوئیس بیش از آنچه مرسدس حاضر به پرداخت آن است، می خواهد.

این امر همچنین در مورد تقسیم درآمد تیم و داشتن سمتی تأثیرگذار در گروه مرسدس است. اگر من رئیس دایملر بودم، درب خروج را به او نشان می دادم – یا شما با شرایط ما رانندگی می کنید یا می روید.

من همچنین آنچه را که برنی اکلستون پس از مرگ آیرتون سنا گفت را به او میگفتم. با اینکه برنی مثل بقیه شوکه و ناراحت بود، اولین کسی بود که خونسردی خود را به دست آورد و به ما گفت: “حالا دیگر غر زدن را تمام کنید – همه قابل تعویض هستند (جایگزینی دارند)” لوئیس باید این را بداند.

ادی درباره سباستین فتل نیز گفت:

من [فتل] را خیلی دوست دارم اما فکر می کنم استون مارتین در جذب او اشتباه کرد.

دو سال گذشته مقابل لکلرک در فراری رقت انگیز بوده است. نمی دانم چرا او خیلی بد به نظر می رسید، او چهار عنوان قهرمانی را کسب کرده، اما به نظر من او از اوج خود عبور کرده است. در هر صورت من سرجیو پرز را نگه می داشتم.

73 دیدگاه

 1. بهزاد زمانی

  6

  33

  حرف‌هاش منطقی هستند به خصوص نقطه نظر پایانیش

  • مَمَّدو

   22

   4

   با عرض معذرت، به نظرم کلا رَد داده!
   راستی یه حرف خنده داری هم راجع به استرول پسر زده بود. چرا ترجمه نکردین. یه چی تو مایه های اینکه این پسره بگیر نگیر داره!

  • Shumi1

   14

   6

   زمانی جان اتفاقا نقطه نظر بالاش از پایینش خیلی منتطقی تر به نظر میرسه،هر چند که پایینشم تقریبا درسته و فک کنم شما نقطه نظر پایینش رو بیشتر دوست داشتین

  • REZA.M

   33

   -7

   وای زمانی جون با این حرفت زدی فتل رو نابود کردی
   میگن فتل منتظر بوده بهزاد زمانی حرف های جوردن رو تایید کنه بعد خودش رو از کوه پرت کنه پایین.

   • BAHRAM

    6

    16

    Reza.m
    شماچرا وقتی با حقیقت روبه رو میشی بهت فشار میاد؟

   • Mahmood.ghaedi

    1

    11

    اون زمانی جان نابود نکرد
    لکلرک اینکار باهاش کرد

   • MH14

    1

    4

    Mahmood
    👌👌👌

  • Fastboy 44

   4

   3

   کسی خبر داره چرا اکانت مهریار صالحی بن شده?

   • Mehdi)Shabneshin)

    6

    3

    واقعا؟
    میبینم چند وقته نیست.امیدوارم خودش به هردلیلی بیرون رفته باشه نه اینکه حسابش را مسدود کرده باشن

   • iman88

    4

    5

    یه شاهکار دیگه از ف1 ایران

 2. Arian.F1

  12

  5

  من خودم فراری فن هستم.
  جوردن حرف های خوبی زده به نظرم و منطقیه. با تمام احترامی که برای مرسدس فن ها قائلم شاید اگه لوئیس از مرسدس می رفت و وتل با استون مارتین قرارداد نبسته بود یه احتمال خیلی کم و ضعیفی وجود داشت که وتل بره توی مرسدس یا حتی جورج.
  ولی من موندم لوئیس این همه پول می خواد چی کار؟! البته خب حق هم داره که این قدر دست مزد بگیره.

  • MERC

   13

   5

   میخواد یه تنه برابری کامل بین نژادها رو ایجاد کنه
   به اندازه همه سفیدپوستا روی هم پول بگیره

   • Fastboy 44

    5

    12

    ناراحتی میتونی یه ایمیل بزنی مرسدس که لوییس رو بخاطر تو بذارن کنار!

   • MERC

    10

    0

    نه, من چرا ناراحت باشم؟!
    دایملر که 10هزار نفر رو تعدیل نیرو کرده تا از هزینه هاش کم شه باید ناراحت باشه, که بهترین ماشین با اختلاف یه مایل رو به یه راننده داده تا تاریخ سازی کنه, و بعد طرف برمیگرده و از همون افتخارات به عنوان یه اهرم برای گرفتن پول و مقام بیشتر استفاده میکنه.
    البته نوش جونش
    خودش راضی, تیم هم راضی, خدا هم راضی, ما این وسط چیکاره ایم

 3. iman88

  19

  3

  جردن حرف بیربط کم نمیزنه.درمورد لوئیس نمیشه چیزی گفت چون تقریبا هیچ جزییاتی از خواسته های دو طرف بیرون نیومده جز یه سری شایعه.اما در مورد اشتباه بودن تصمیم استون برای به خدمت گرفتن سب! ظااهرا راننده ای که چهار بار قهرمان جهان شده از نظر این اقا ارزشی کمتر از راننده ای داره که تونسته بالاخره بعد از 10 سال ،تو 5 ریس اخر فصل گذشته بدرخشه،اونم با ماشینی که بخاطر عملکرد متوسط خود راننده هاش پتانسیل واقعیش دست کم گرفته شده و در نهایت در انتهای فصل تازه به مرجله ای رسید که از ابتدای فصل باید توش حضور پیدا میکرد!!!
  به هر حال زیاد حرفهای جردن رو جدی نگیرید.تقریبا کل جامعه ف1 به چیزی خلاف نظرات این اقا باور داره.(البته اگر گروه همیشه در صحنه “لوییس و سب راننده نیستن” رو فاکتور بگیریم)

  • iman88

   21

   1

   البته ناگفته نماند به نظر منم اگر لوئیس واقعا همچین درخواستهایی داره مرسدس باید درهای خروج رو بهش نشون بده.اما تا جایی که از حد نگذره باید خواسته هاشو براورده کنن و حفظش کنن.مرسدس نباید با تجربه راسل و تواناییهای والتری به استقبال فصل 2022 بره.

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    5

    4

    یه سری شایعات هم میگن که اختلاف سر اینکه چند سال تمدید کنه یه طرف میگن ۱ساله ببنده طرف دیگه هم میخوان قرارداد چند ساله ببندن باهاش.
    البته همه اینا شایعه بیش نیست و کسی هم نمیتونه از قرارداد محرمانه تیم با خبر بشه حتی اسکای اسپورت هم در تماسی که با تیم داشتن و دلیل طول کشیدن قرارداد رو هم می خواستن بپرسن در جواب بهشون امتناع کردن.
    فقط خودشون میدونن و سر لوئیس و خدا!

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    7

    4

    تنها چیزی که ما میدونیم اینه که تکلیف صندلی تا یکی دو روز قبل تمرینات پیش فصل مشخص خواهد شد.
    اگه کسی بیشتر میدونه بگه!😁😁😁

   • Mahmood.ghaedi

    3

    6

    ایمان دقیقا نکته اصلی الان و این فصل ک ماشین بهتر دارن نیست
    مهم سال دیگس و اینکه توی این تایم راننده ای نمونده تو بازار اگه این شایعات ک امده بیرون درست باشه لوییس بد دست مرسدس گذاشته تو پوست گردو

  • Mehdi)Shabneshin)

   12

   1

   دقیقا درست میگی ایمان جان
   ظاهرا بعضی آدمها با بالا رفتن سن، بجای معقولتر حرف زدن برعکس عمل میکنند.نمونه داخلی هم کم نداشتیم.
   اینکه فتل اشتباهات زیادی داشت در فصل گذشته و یا از نظر روحی در سطح مناسبی نبود دلیل نمیشه تجربه و مهارتش زیر سوال بره، اونهم در مقایسه با پرز!
   در مورد لوییس هم تا وقتی شرایط درخواستی دوطرف به طور رسمی منتشر نشه هیچ اظهارنظری نمیشه کرد.هنوز هم معتقدم دوطرف اونقدر منطق و شعور دارند که درخواست غیرمعقول از هم نداشته باشند.

 4. آرشا

  15

  3

  دهن طرفدارای هردوتا راننده رو سرویس کرد😂

 5. a Ferrari lover

  7

  12

  گور خودش رو کند الان فتل فن ها و همیلتون فن ها تیکه تیکه اش میکنن(البته گروه دوم منطقی تر هستن حداقل)
  به نظرم اگه مشکل همیلتون و مرسدس پوله خب هر چقدر می خواد بدن به جای ریسک آوردن یه راننده دیگه یه ذره بیشتر پول بدن من فکر میکردم مشکل زمان قرارداد هست که همیلتون 4 ساله خواسته و مرسدس 2 ساله می خواسته. نمیدونم شاید همیلتون در این مورد کوتاه اومده باشه

 6. محمد یاسین

  16

  5

  در هر دو مورد اشتباه ميكنه ، تقريبا اكثريت جامعه فرمول يك متفق القول هستند كه تو ريس هاي باروني ميشه مهارت واقعي يك راننده رو ديد تو مجارستان و تركيه امسال و المان پارسال وحتي المان 2 سال پيش (گرچه به خاطر خرابي ماشين نتونست مسابقه رو تموم كنه ) سب نشون داد هنوز هم بسيار توانا است در مورد لوييس هم اگر واقعا زياده خواهي داره مي كنه ، بايد بهش گفت راه باز جاده دراز ، اگر هم كه يك دستمزد معقول ميخواد حقشه

  • MH14

   0

   4

   👌👌👌

 7. danialhatami

  10

  8

  این اقای ادی جوردن فاضش چیه اولا همیلتون الان با لاتر از شوماخر افسانه ایه همه رکورد هاشو زده ب جز یکی ک اونم 5قهرمانیپشت سر همه فک کنم اگه اشتباه می کنم دوستا بگن . خب یه همچین ادمی ک 7قرمانی داره خب باید یه همچین مبلغی رو درخاست بکنه البته قبول دارم خیلی زیاد خواسته
  دوما در مورد فتل باید گفت وتل فصل2020 واقعا خیلی سختی کشید توی بعضی موارد پلن aوذ اصلا جواب نمی داد و تو رادیو اعلام می شد پلن c این نشو می ده ک این تیم چقدر تو مدیریت و استراتژی ضعف داره تو خیلی مسابقات هست این مکالمه رادیوی بعدشم رانندگی چیزی نیست ک فراموش بشه فتل شاید دیگه نمی خواست برای فراری مسابقه بده و همه توانشو نمی زاشت اخه اول فصل اعلام کنن اخر فصل هر نتیجه ای بگیر باز هم باید بری و ساینز جاتو پر می کنه خب اصلا روحیه یا هر چیزی می مونه؟؟؟؟

 8. Farid

  7

  1

  یادمه دو سه سال پیش این بنده خدا گفته بود که ” مرسدس پایان ۲۰۱۸ فرمول یک رو ترک میکنه و صرفا بعنوان یک سازنده تو f1 خواهد موند و اینکه این حرفا رو بر اساس صحبت های مستقیمش با مدیر دایملر میگه و….” . اونجا گفته بود که من تو صحبتام نظراتی دادم که مدیران دایملر هم کم و بیش تاییدش میکردن و… . بعدش تو تو ولف اومد مصاحبه کرد که ” موناکویی ها مهمونی رفتن رو دوست دارن ولی بعضی وقتا یه کم تو مهمونیا زیادروی میکنن و…”!!!!!! گفته بود این حرفا و خروج تو پایان ۲۰۱۸ چرته و با صحبتاش غیرمستقیم گفته بود جردن ،برادر تو مهمونی زیادروی نکن !!! کاه از خودت نیست کاهدون که از خودته!!! .صحبتا و نظرات این بابا واسه اهالی f1 جک محسوب میشه و حاصل همون مهمونیای موناکو و … هستش .جدی نگیرینش …

 9. Farid

  11

  1

  البته جردن ایرلندیه و موناکو زندگی میکنه …. ولی خب محصول اول ایرلندی ها که به کل دنیا صادر میکنن و زیادرویش هم هوش ادمو تعطیل میکنه و باعث میشه چرت و پرت زیاد بگه ادمی همه میدونن چیه !!!😊

  • Mahmood.ghaedi

   3

   4

   خدا خیرشون بده بااین محصول عاایشون

 10. Farid

  7

  0

  ادمین کامنت دوممو چاپیدی که ادامه اولی بود ولی اولی که اصل کاری بود رو نچاپیدی چرا ؟؟؟؟!!!!!

 11. Amir5

  8

  5

  جردن واقعا چرتو پرت گفته این چه حرفی بود آخه جوردن

 12. iman88

  11

  0

  یه مسئله ای رو که باید بهش توجه کرد سقف دستمزد رانننده هاست،که اگر اجرا بشه دیگه نمیشه راننده هرچی خواست بهش داد.چون مازاد اون دستمزد رو باید از بودجه تعیین شده برای تیم کم کنن.این جوری مرسدس اگر 60 میلیون به راننده هاش بده باید 40 میلیون از بودجه کل فصلش کم کنه.دیگه اینجا نمیشه گفت پولی که مرسدس داره به راننده اش میده از جاهای دیگه مثل اسپانسرینگ در میاد.البته در میاد اما تیم نمیتونه اون پول رو هزینه کنه.

  • مَمَّدو

   7

   0

   این مورد که گفتی واقعا از لحظ مدیریتی تیم های بزرگ خیلی مهمه.

 13. raha

  7

  4

  میتونست حرفی نزنه واقعا ، از نظرم مرسدس بهتره یکم نرم تر شه و لوییس هم یکم از خواسته هاش دست بکشه تا بالاخره قرارداد بسته شه ولی خداروشکر که جوردن مدیر مرسدس نیست و اگر نه هر کی یه بار تصادف یا اشتباهی میکرد سریع درب خروج رو نشونش میداد
  و فتل هم بخاطر مشکل های ماشین و درون تیم و مدیریت بد بینوتو بود که افت کرد
  ولی این آقای جوردن بد جوردی رَد داده از نظرم

 14. AM-PHD

  18

  0

  یادی کنیم از چیزی که ران دنیس در مورد این عمو گفت:
  به نظر من فرمول یک مثل یک روستاست، هر روستایی هم یه دیوونه ای داره که هی این ور و اون ور میره و حرف پرت و پلا زیاد میزنه، به نظرم ادی بهترین آدم واسه پر کردن نقش دیوونه ی روستای فرمول یکه.
  دیگه از این آدم چه انتظاری دارین؟ :/

 15. مَمَّدو

  6

  4

  یه سری راننده هستن توی ذهنم، که همیشه بهشون فکر میکنم. به این فکر میکنم که این راننده ها چه جوری با قضیه قهرمان نشدنشون کنار میان در حالیکه به نظر میرسید قهرمانی تو چنگشونه.
  مثل فیلیپه ماسا. خوان پابلو مونتویا (این کمتر چون خودشم زیاد زحمت نکشید به نظرم) یا ادی ارواین. مثلا ماسا واقعا از جون و دل تلاش کرد و پا به پای بزرگان (که به نظرم در حد اونا استعداد نداشت) پیش اومد ولی همیشه حسرت اون لحظه طلایی براش موند. واقعا چه احساسی دارن اینا؟

 16. مَمَّدو

  13

  1

  یه سری راننده دیگه هم بودن که از زمان طفولیتشون میشناختمشون! و به نظرم میرسید که خیلی استعداد دارن ولی توسط تیم خوبی جذب نشدن و روشون سرمایه گذاری خوبی نشد و همیشه حسرت به دلم مونده که اگه میشد، چی میشد؟ مثل مارک وبر، نیک هایدفیلد، رابرت کوبیسا، (قبلا باتن و روزبرگ هم بودن که طفلی ها عاقبت به خیر شدن!). اینا رو هم نمیدونم چه احساسی دارن و همیشه تو فکر فرو میبره منو!

   • مَمَّدو

    11

    0

    باریکلو …. باریکلو ….
    برآوردش سخته. برخی راننده ها مثل بوتاس از اول خودشونم اعتماد به نفس قهرمانی نداشتن. واسه همین آدم زیاد دلش نمیسوزه براشون.

 17. Ramila_LHfan

  10

  3

  واقعا درمورد قرار داد لوییس نمیشه نظر داد چرا که فقط خوداشون و خدا میدونه که شرایط واقعی قرار داد چی بوده بلاخره طبیعیه به عنوان راننده ۷ دوره قهرمان جهان و این همه موفقیت لوییس مبلغش رو ببره بالا و در مورد فتل یکی باید به ایشون درب های استراتژی و ماشین و مدریت عالیه بینوتو رو نشون بده :/

  • مَمَّدو

   12

   1

   منم چیزی نمیدونم ولی همینجوری حدس میزنم که لوئیس از تیم میخواد که در برنامه هایی که برای مبارزه با نژاد پرستی داره مشارکت داشته باشن و اونا دوست ندارن قاطی این کارا بشن.

 18. مَمَّدو

  10

  5

  راستی! پایین مقاله “آخرین باری که مارک و سب دستان همو گرفتن” یه کامنت گذاشتم راجع به دیفیوزر. ظاهرا با استقبال روبرو نشد. تعجب کردم. فکر میکرد برای خیلی ها سواله که دیفیوزر چجوری کار میکنه!

 19. REZA.M

  10

  7

  2019 برای فتل رقت انگیز بود؟ خرابکاری های فراری نبود فتل پایین تر از لکلرک تموم می‌کرد؟
  امیدوارم خدا جردن و بعضی از اساتید رو شفا بده.

  • BAHRAM

   6

   8

   فکر میکنی فتل فصول با شکوهی رو پشت سر گذاشته؟ این همه شیرین کاری و اشتباهشو ندیدی؟؟ خرابکاری فراری یا خراب کاری خودش؟
   یکم کمتر به خودت دروغ بگو دوست عزیز

   • MH14

    4

    2

    اتریش 2020، برزیل 2019 که دیگه مسلما فراری مقصر نبود یا میشه انداخت گردن لکلرک و یا فتل (با اینکه طرفدار لکلرک هستم اما نمیشه همیشه همه چی رو انداخت گردن تیم)

   • SUPER FAST 16

    1

    9

    آقا بهرام اون تصادف فتل با سرعت ۵کیلومتر رو تو یو تیوب بلاخره پیدا کردم دیدم.من بودم همونجا پیاده میشدم فقط میرفتم، میرفتماااا😂😂😂فقط میرفتم

 20. Hamoon

  8

  0

  هیچ راننده یا بازیکنی بزرگتر از تیم یا باشگاهش نیست.اینو هیچوقت نباید فراموش کرد.

  • AM-PHD

   5

   4

   اگه همیلتون بره هاس چی؟

   • Hamoon

    5

    0

    اگه ب توافق نرسن برا ی فصلم شده بیرون میمونه

   • raha

    1

    3

    مگه میشه ؟؟؟؟
    هاس که به مرسدس مربوط نیست و شوماخر و مازپین رو دارن !؟
    البته خودم دوست دارم مازپین نیاد

   • AM-PHD

    2

    4

    من فقط یه مثال زدم، همیلتون از هاس بزرگ تره دیگه؟

   • MH14

    0

    2

    wtf
    پس شوماخر و مازپین چی؟
    البته مازپین که…

 21. @sebvr

  6

  3

  به نظرم پرز رو باید نگه میداشتند چون به نظرم هم ماشین رو بهتر از استرول میشناخت هم با تجربه تر بود و هم عملکرد خوبی داشت برای ریسینگ پوینت {{استون مارتین}}خوب میشد اگه نگه میداشت پرز رو ..! و اومدن فتل به نظرم کار درستی بود و اگر به جای استرول میومد میتونست یه ترکیب فوق العاده باشه ..!!
  ولی از یه طرف اومدن به ردبول واسه هر رانند ه خوبه و هر راننده ای دوست داره هر مسابقه واسه برد و سکو بجنگه..! ولی منطقی ترین ترکیب همین ترکیب فعلی {{{با وجود پیشنهاد ردبول به پرز}} هست با تشکر

  • @sebvr

   4

   4

   چه فعل هایی رو استفاده کردم خدایی!! ای کاش قابلیت ادیت کامنت هم بود!

 22. n3x0

  8

  3

  واقعیت اینه که مرسدس رو جورج راسل حساب ویژه باز کرده ولی نه برای فصل بعد و چیزی که مشخصه دوست دارن حداقل یکی دو فصل لوویس و داشته باشن ولی خب ازونور هم همیلتون کوتاه نیومده چیزی که مشخصه آخرش به توافق میرسن ولی احتمالا فصل بعد شروع اختلافات بین مرسدس و همیلتون باشه

  • مَمَّدو

   8

   3

   فکر نکنم اختلاف علنی و خاصی به وجود بیاد. ولی فکر کنم آمالیز رانندگی جورج راسل چیزی رو نشون داده که ما نمیدونیم و هر چی که بوده بد جوری چشم و دل مرسدسی هارو برده و میترسن اگه معطلش کنن، مثل اوکون بزنه بره.

 23. mehdi vettel

  14

  0

  به حرف ادی جردن بود مرسدس باید 2018 از فرمول یک میرفت

  خیلی جدی نگیرید

 24. محمد

  5

  6

  من یه حرفی بزنم خارج از داستان
  مکس وستپن رو فرض کنین تو مرسدس باشه.جای همیلتون باشه و همیلتون اوی ردبول.حالا فرض کنین مکس وستپن همون نتایجی رو داشته که همیلتون داره و برعکس،همیلتون هم نتایج حال حاضر مکس رو داره.
  بنظر شما آیا کسی به همیلتون میگه فقط بخاطر مرسدس قهرمان شده؟
  بنظر شما مردم هنوز هم آقای عصبانی رو میگن خوبه؟
  منطقی باشید یکم

 25. Mahdi

  10

  11

  نظر سنجی جالب

  فراری فن ها دیسلایک قرمز بزنن
  مرسدس فن ها لایک سبز

  ببینیم اصن چن چندیم تو این سایت😂

   • @sebvr

    5

    3

    فراری فن ها آبرومون رو حفظ کنین😅😂

  • raha

   2

   4

   اگه یکی مثل من طرفدار هر دوتاش بود چی کار کنه ؟؟

   • Mahdi

    2

    4

    😂😂😂
    اخه کی فن دو طرف دنیای فرمول یک میشه؟

    بچها پست بعدی که اومد سریعا همین چلنج رو کامنت کنین الان خیلی اونده پایین دیگه دیده نمیشه

    تا حالا که ۳ به ۲😂😂😂

 26. Kamran

  6

  0

  یه چیز جالبی دیدم ظاهرا گرندپری موناکو و آذربایجان سر تاریخی که تو برنامه نهایی مسابقات اعلام شده بود برگزار میشن

  • iman88

   7

   0

   بله.ف1 هم به طور رسمی لغو مسابقات خیابانی رو(موناکو،باکو و مونترال)تکذیب کرده.

 27. امید نورمحمدی

  0

  0

  این روزها بازار شایعات داغه. از تعویق تغییر قوانین تا عدم برگزاری پیستهای خیابانی. البته عده ای هم بهش دامن میزنند و با بزرگنمایی و تکذیب تکذیب رسمی! هم مخالفت میکنند . منطقشون هم “تا نباشد چیزکی….” است.
  به هر روی خیلی منتظر نمیمانیم و هر کدام از این “فعلا شایعات” رسمی شد متوجه میشویم. البته نگرانی دوستانی که گویا از درآمدهای این رشته منتفع هستند و سینه چاک میکنند هم قابل درک است! بلاخره اینها شرکای فرمول 1 هستند!!!