فرمول یک ایران – تیم اسکودریا فراری در مسابقه فرمول یک ترکیه توانست با یک سکوی سومی و یک رده چهارمی بهترین نتیجه فصل خودش را کسب کند.

سباستین فتل که اولین سکوی فصل خودش را به دست آورد بیان کرد:

بعضی از مسابقات وجود دارند که خاص هستند، مسابقاتی که همه چیز می تواند در آن رخ دهد. فکر کنم مسابقه ترکیه نشان داد که من رابطه خاصی با استانبول پارک دارم.

دوران فرمول یک من از این پیست شروع شد و دوباره در اینجا هستم، آن هم در فصل خیلی سختی که داشتم موفق شدم که بتوانم (در اینجا) برای اولین بار به سکو برسم.

دور اول فوق العاده بود. من خیلی خوب راه افتادم و با تایر های سنگین بارانی، چسبندگی خوبی را داشتم. سپس، وقتیکه ما روی تایرهای اینترمدیت رفتیم کمی به چالش بیشتری برخوردم.

فکر می کنم که این واقعیت که آب کمتری روی پیست بود، به من کمک کرد و بنابراین در بخش انتهایی مسابقه من واقعا سریع بودم. در دور های آخر، به من به چارلز و پرز که باهم رقابت می کردند رسیدم. چارلز از ریسینگ پوینت سبقت گرفت اما در پیچ 12 قفل کرد و بنابراین من به سمت شعاع داخلی رفتم و من هم رده دومی را از دست دادم.(منظور نزدیک بودن برای سبقت گرفتن از پرز بود) من برای چارلز ناراحتم و درک می کنم که او بابت اتفاقی که رخ داده خیلی عصبانی است، به این خاطر که به دلایل زیادی من خودم را در او می بینم.

اما او خیلی قدرتمند است که خیلی زود چنین روزی کاملا برایش غیرمهم به نظر خواهد رسید. او خیلی خوب رانندگی کرد.

چارلز لکلرک که در رده چهارم مسابقه را تمام کرد بیان نمود:

من فوق العاده از خودم ناراحت هستم. در پیچ آخر اشتباه کردم و واقعا چیز دیگری برای گفتن وجود ندارد به این خاطر که در نهایت این نتیجه است که اهمیت دارد.

شروع بدی را از مسیر کثیف پیست داشتم، اما پس از آن اوضاع بهتر شد و در میانه مسابقه ما فوق العاده سریع بودیم و منم کارم را برای رسیدن به افراد پیشتاز که چندین ثانیه جلوتر بودند به خوبی انجام دادم اما در آخر من همه چیز را خراب کردم.

از تیم عذر خواهی می کنم، چونکه ما می توانستیم در مسابقه در رده دوم قرار بگیریم. از طرف دیگر، من برای سب خوشحالم به خاطر اینکه او فصل سختی را داشت و کاملا شایسته سکو بود.

50 دیدگاه

 1. Hamoon

  19

  3

  ایشالله شروعی باشه برای موفقیت های آینده… فراری فن ها اولین بار تو کل فصل ک سربلند هستن

 2. miladleclerc16

  23

  1

  به نظر من فراری تنها تیمیه که دو تا راننده درجه 1 داره جفتشون خیلی عالین
  شخصا” دوست داشتم فتل تو تیم میموند و تیم خیلی بهتر میتونست بینشون هماهنگی ایجاد کنه

 3. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  10

  2

  حیف که تو سه تا مسابقه عربی دیگه بارون نمیاد تا فراری خودی نشون بده

  • a Ferrari lover

   11

   2

   اتفاقا بارون نیاد بهتره چون فراری نشون داده داره ماشینش از ریسینگ پوینت بهتر میشه برای همین شاید لکلرک بتونه چهارم بشه تو جدول قهرمانی اون وقت 4 راننده پارسال ترکیبش عوض نمیشه

  • آرشا

   9

   1

   Dr3دوست عزیز فراری تواین چند سال در بحرین رقابتی بوده من به بحرین امیدوارم…

   • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

    9

    1

    البته تو ۲۰۱۷ رایکونن درگیر با ماسا بود و سیفتی کار کمک بزرگی به فراری کرد
    ۲۰۱۸ زمان گیری حرف نداشتن اما تو مسابقه یک استراتژی بد برای وتل انجام دادن یعنی لاستیک سافت انداختن که به این معنا بود که باید یک بار دیگه به پیت میومد و مرسدس ها برای بوتاس مدیوم بستن که دیگه نیازی به پیت استاپ نباشه در نهایت فراری با یک قمار برد اما اگه استراتژی درست می بود هیچ بهونه ای نبود
    در نهایت ۲۰۱۹ که واقعا خوب بودن که بدشانسی اوردن
    اره درنهایت تو این چند سال خوب بود اما با چه موتوری اینم هست

   • iman88

    8

    1

    کانسپت ماشین امسال متفاوت از سالهای گذشته است و تو پیستهای پاور سیرکوئیت فاجعه بوده.البته الان بهتر شده وضعیت و فکر نمیکنم نتایج پیستهای مشابه قبلی بخواد تکرار بشه اما بازم نمیشه خیلی بهش امیدوار بود.مخصوصا بحرین2 که فاجعه است هر سه مستقیمیش رو نگه داشتن در عوض سکتور 2 حذف شده و کلا 10 پیچ.خلاصه پیسته ترسناکیه برای فراری

   • ....

    6

    3

    ب نظرم برا بحرین ب خصوص بحرین۲ فراری با این شاسی نیاد یا اگه قرار باشه اینکارو کنه
    تغییرات زیادی تو بال عقب و جلو خواهد داد
    هرچند این تغییرات برای تیم های دیگه هم خواهد بود
    (هرچند بحرین دو هم ممکنه برای لوییس باشه ولی ترجیح میدم مسابقه ای توش برگزار نشه دیدن ماشین های فرمول یک تو پیستی شبیه به ناسکار جالب نیست)

 4. ....

  13

  2

  تو رقابت لوییس با فتل یاد ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ افتادم
  ب خصوص اینکه تو سایت هم کل کل های خاصی با فتل فن ها داشتیم
  دوران خیلی خوب و جالبی بود
  فتل از نظر بنده یک راننده دوست داشتنی و فوق العاده با شخصیت هستش
  متاسفانه مشکلات خاصی باعث شد با فراری ب نتیجه مطلوب نرسه و باید قبول کنیم مدل جدا شدنش زیبنده اعتبار فتل نبود!(چهار بار قهرمانی جهان و باقی رکورد ها چیزی نیست که هر راننده ای داشته باشه!)
  اون قطعا با ماشین راحت نیست وگرنه نشون داد هنوز هم می‌تونه رقابتی باشه
  براش آرزوی موفقیت میکنم
  پلنگ صورتی و استون مارتین آینده شاسی خیلی خوبی داره که با چنتا آپدیت قطعا می‌تونه برای سکو رقابت کنه(احتمالا سال بعد رقابت فتل و لکلرک و ساینز رو خواهیم دید)

  • mohammad

   2

   1

   مرسی امین جان به عنون یه طرفدار فتل ازت تشکر می کنم امیدوارم با استون مارتین رقابت تنگاتنگ با لویس ببیم و با قهرمانی فتل تموم بشه. اما نکته خاصی کههست نمیدونم استون مارتین سال بعد هم میتونه رقابتی باشه با محدودیت هایی که برای گرفتن از مرسدس دارن یا اینکه فراری پیشرفت کنه

 5. RADU

  11

  3

  روند فراری صعودی بوده با این که سیب رو بندازی بالا هزارتا چرخ میخوره اما فراری میتونه فصل بعد حداقل با ردبول بجنگه

 6. 77Ali

  7

  3

  یه موضوعی راجب فراری که هست که قطعا خوشبینی منه فراری فن هم توش دخیله 😅 اینه که فراری تو پیچ و ایرودینامیک واقعا چیزی کمتر از مرسدس نداره و با توجه به اینکه اپدیت ماشین ها برای فصل بعد توکنیه و فراری قطعا از توکن پاوریونیت استفاده میکنه پس قطعا میشه گفت جایگاه ۳ ش تثبیت میکنه مثل فصلای قبل اما اما اگر یه معجزه ایی رخ بده و پاوریونیتو در حد و اندازه مرسدس برسونه شاید بشه به قرمانی جهان فکر کرد ، ۱۵ ساله که البته منتظر انجام چنین کاری هستیم ازفراری ولی شاید با توجه به فریز شدن پاور یونیتا از ۲۰۲۲ فک کنم یه پول و تایم عظیمی بزارن رو پاور یونیت و یه چیزی در بیاد از فراری مردیم از بس خوشبین بودیمو چیزی نشد 😕

  • iman88

   8

   0

   قرار نیست پاوریونیت ها فریز بشن برای 2022.
   این یه درخواستیه که ردبول داشته و مرسدس حمایت کرده که فراری و رنو مخالفت کردن و تا زمانی که حداقل یکی از این دوتا موافقت نکنن تصویب نمیشه.تازه احتمالش هست که اگر رنو هم موافقت کنه فراری وتوش کنه.

 7. 77Ali

  2

  8

  من میگم که الان قهرمانی تیمی مرسدس که تکمیل شده قهرمانی لویسم که تکمیله حداقل لویس این ۳ مسابقه بعدی رو از خونه تماشا کنه بلکه یکم جذابیت سه مسابقه بعدی بیشتر شه

 8. ferarri

  8

  3

  می بینین سال دیگه رقابت لکلرک و ساینز چقد جذاب میشه

 9. حسن

  14

  3

  این مسابقه نشون داد فرمول یک وقتی جذابه که فراری رقابتی باشه

  • محمد

   8

   2

   کلا اگه تیم های بیشتری رقابتی بشن شک نکن فرمول یک دوباره هیجان‌انگیز میشه

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   8

   2

   کلا نبود فراری در کنار مرسدس و ردبول باعث شده بود که امسال اینقدر مثل فصل های قبل کمتر هیجان داشته باشه

  • Mahmood.ghaedi

   4

   0

   وقتی جذابه ک شرایط عادی نباشه

  • ایرن

   1

   2

   البته قصد جسارت ندارم ها. ولی فرض کن مرسدس در سالهای پیش رو ضعیف بشه. بعد از چند سال همه میگن یه روزی یه تیمی بود به نام مرسدس که ضعیف شد و حیف که الان تیم قوی ای نیست. مثل ویلیامز و مکلارن الان که همه این حرف رو میزنن. اما فراری اگر ضعیف باشه هیشکی نمیگه یه تیمی بود که یه موقعی قوی بود الان نیست. بلکه عکس العمل ها خیلی بیشتر و شدیدتر خواهد بود به این اتفاق. این تفاوت فراری با باقی تیم ها هست.
   بازم میگم قصد جسارت به طرفدارای مرسدس یا تیم های دیگه ندارم. فقط خواستم جایگاه فراری رو بگم

 10. amirbnd

  9

  3

  به دلایل زیادی خودم را در او میبینم.
  هر دو تشنه موفقیت.ویژگی که همه قهرمان های جهان داشتن.

 11. iman88

  11

  3

  سالهاست فراری جذابترین ترکیب راننده ها رو بین تیمهای ف1 داشته.
  کیمی-ناندو….کیمی-سب…..چارلز-سب…..و سال اینده چارلز-کارلوس

  • Hassan Mohebbi

   5

   5

   ایمان جان مسا-ناندو چی؟ من یکی که از مسا خوشم نمیاد (با احترام به طرفداراش) نکنه شما هم مثل من هستی؟
   من ترکیب این چند فصل اخیر مکلارن رو خیلی دوست دارم. ولی فصل بعد رو دوست ندارم (با احترام به طرفداران ریکاردو). ای کاش سباستین میرفت مکلارن اونوقت ترکیب مکلارن به همراه فراری جذاب‌ترین ترکیب بود.

   • iman88

    7

    0

    از مسا بدم نمیاد اما حقیقتش هیچوقت هم برام جذابیتی نداشته.
    ضمن اینکه مهارت هم یکی از فاکتورهاییه که مد نظرم بوده.بخاطر همین مسا رو در حد هیچ کدوم از راننده هایی که اسم بردم نمیدونم.

   • Hassan Mohebbi

    5

    1

    دوستان اشتباه نشه ریکاردو قطعا یکی از بهترین هاست ولی چیکار کنم اون حرکت (شویی) که روی سکو انجام میده رو دوست ندارم و بعضی جاها که نباید شوخی کنه شوخی میکه. از قدیم گفتن “هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد” که دنی ریک این رو در نظر نداره. وگرنه مهارت رانندگیش چیزیه که از کسی پوشیده نیست.

   • ایرن

    1

    0

    اون حرکت شویی که انجام میده بخاطرش پول میگیره. این راننده ها حتی شرکت تولید کننده کفششون هم اسپانسرشونه. میدونی با همین حرکت چه تبلیغ بزرگی برای سازنده کفش انجام میده؟ مطمئنا پول خوبی هم بابتش میگیره

   • Siamak

    0

    1

    شامپاین با طعم و رایحه روح نواز عرق پا !؟….

 12. smf@

  9

  2

  سب نشون داد که توی پیست خیس و شرایط بارونی ،یکی از بهترین هاس،
  خیلی خوب بودن جفتشون،اگه یه دور دیگه اضافه میشد سکوی دو و سه مال فراری بود،
  باید از دفاع عالی سب جلو همیلتونم بگم که خیلی خیلی خوب بود ،،

 13. Siamak

  6

  4

  همین چند روز قبل بود که بینوتو در اینستاگرام فراری اعلام کرد که به موفقیتهای قابل توجهی در مورد ارتقاء عملکرد پاوریونیت برای سالهای 2021 و 2022 دست یافتند .
  فراری رو به رشد و تکامله ، خیلی طول نمیکشه که این تیم رو دوباره اون بالا بالاها ببینیم !

  • Mehriar Salehi

   11

   1

   فراری تقریبا از شهریورماه میگه که موتوری رو تونسته بهینه سازی کنه که حتی از موتور سال قبلش هم قویتره اما روی بنچ مونده چون توانایی استفاده ازش رو ندارن.
   درکل هرچند گند بزرگی امسال زدن اما یکمم بدشانس بودن که دقیقا این اشتباهشون مصادف شد با یک فصل خاص که ارتقا موتور رو ممنوع کردن و سیستم توکن برای ارتقا شاسی در نظر گرفته شده.
   بدون این محدودیتها همین امسال هم براحتی تیم سوم میتونستن باشن با یک ارتقا خوب.

   حالا زیادی هم نمونده…فصل دیگه شانسشون برای سومی از هر تیم دیگه ایی بالاتره.تیم طراحیشون ظاهرا تا حدودی مشکلات اساسی رو پیدا کردن، موتور هم تو این ۲۰-۲۵ ساله فراری اگر هم عقب بوده، یک ساله خودشو رسونده…دیگه اوضاع الان از ۲۰۱۴ که بدتر نیست! در کنار مک لارن قویترین لاین اپ راننده ها و پیت وال رو هم دارن.
   تمام رقباشون ۱-۲ تا ضعف اساسی دارن.
   مک لارن یک توکن شاسیش میره برای اینستالیشن موتور جدید.
   رنو حتی اگر آلونسو همون آلونسوی قدیم باشه، با ۱.۵ راننده رقابت میکنه.
   ریسینگ پوینت هم که هنوز کارخانه جدیدش افتتاح نشده.لنس هم که یک راننده معمولیه، سب هم که مشخص نیست رو فرم باشه یا نه.

   فکر کنم فقط اگر افتضاح جدیدی بوجود نیارن کافیه برای بازگشت به تاپ ۳، نیازی به جامپ بزرگ نیست.اما بالا بالاها اگر منظورت ۱-۲ هست؟ محدودیت های طراحی برای سال آینده یکم بعیده اجازه همچین کاری رو‌بده.

   • SADEGH 16

    4

    1

    نظرات شما واقعا خوبه.انگار دکتری کامنت گذاشتن دارین.فراری هم حتما برمیگرده .

   • Mehriar Salehi

    5

    0

    صادق جان ممنون، درباره منبع فارسی این اولین و تنها سایت فارسی فرمولا وان هست که تا حالا چک کردم…اطلاعی ندارم متاسفانه اما تو همین چند ماهه کلی مقالات خوب همینجا گذاشتن ادمین های محترم.

   • RADU

    1

    0

    این توکن ها قضیه شون چیه ؟

   • Mehriar Salehi

    4

    0

    RADU، بخاطر شرایط پاندمی و عقب افتادن قوانین جدید که خودش هرینه زا هست، قوانین محدود کننده ایی رو وضع کردن که احتمالا کلیتش رو میدونید.

    یک بخشش میشه همین سیستم توکن…بخش پایه ایی و ساختاری ماشین (شاسی و ملحقاتش و گیربکس و…) رو اومدن به دو گروه تقسیم کردن.دسته اول ۲تا توکن یا فارسیش رو‌بخوایم بگیم، ۲ تا ژتون برای تغییر داره.یعنی شما یک ماشینی دارید که مثلا کرش استراکتر ۲۰۲۰ اش بنظرتون لازمه عوض بشه، یه ژتون خرج میکنن طراحیشو‌برای سال ۲۰۲۱ عوض میکنن و به FIA هم اعلام میکنن که یک ژتون ما تو این بخش خرج شده.این قطعات تا ۲ ماه قبل از تعطیلی کارخانه بین فصل باید به FIA اعلام بشه که کجاها قراره این تغییرات رو اعمال کنن.در حقیقت تمام تیم ها این بخش رو تغییراتش رو تا بحال مشخص کردن و محل خرج توکنهاشون تعیین شده.

    بخش دوم قطعات اجازه دارن تا یکماه مانده به ۱/۳ فصل تغییراتی داشته باشه.مجدادا ۲ تا توکن برای خرج کردن اینجا هست.

    بعد این دیگه نمیتونید توی این بخش هایی که بالاتر نام بردم (هیچ کجای شاسی و …) تغییراتی بوجود بیارید.

    مورد دیگه اینکه بعضی از قطعات طراحی جدیدشون ۲ تا توکن رو استفاده میکنه بعضی ها یک توکن.
    مورد بعد اینکه شما میتونید تمام این ۴ توکن رو توی یک بخش استفاده کنید…یعنی مثلا بخش جلویی فلور رو ۲ بار آپدیت کنید طراحیشو تمام توکن رو اونجا خرج کنید.
    مورد بعدی اینکه تنها در یک صورت میتونید زمانی که تمام توکن هاتونو خرج کردین، تغییرش بدین، اونم اینه مه برش گردونید به طراحی اولیه اش (۲۰۲۰).
    مورد بعدی اینکه اینا درباره شاسی و هرچیزیه که زیر پوسته ماشین هست، ایروداینامیک (بالچه ها بادیورک سایدپاد و…) شامل این قانون نیستن و محدودیتی نداره آپدیت کردنشون.
    مورد آخر که فاجعست، اینه که یه راه فرار برای تیم های کاستومر هست…مثلا ریسینگ پوینت که تعلیق عقب و گیربکس مرسدس رو استفاده میکنه و میخره ازشون، روالشون اینه که امسال دارن از این قطعات سال قبل مرسدس استفاده میکنن، سال دیگه هم میتونن گیربکس امسال مرسدس رو بگیرن (که میگیرن) و هیچ توکنی از این بابت محسوب نمیشه براشون در صورتیکه مثلا مک لارن اگر بخواد گیرباکس امسالش رو آپدیت کنه، یک توکنش استفاده میشه.

    این سیستم توکن، برای زمان استفاده از تونل باد هم قراره از سال دیگه استفاده بشه که هم من زمان چایی وسط کارم تموم شده، هم شاید اگر توضیحاتی داده بشه، دوستانی که معتقد به انواع تئوری توطئه هستن، معلوم نیست چه ها که نکنن اینجا!
    راغب بودین اون بخشش رو گوگل کنید خودتون، البته اینجا کلی پست های تکنیکال میزاره، فکر کنم همین سایت هم مطلب درباره اش کار کرده باشن بصورت کامل و مبسوط.

   • iman88

    3

    1

    مکلارن 2 توکنشو برای تغییر موتور باید خرج کنه

 14. Hassan Mohebbi

  10

  3

  فتل: “به دلایل زیادی من خودم را در او (شارل) می‌بینم”.
  همیلتون: “در لکلرک همیلتون‌های زیادی می‌بینم”.

  حالا سوال اینجاست فتل همیلتونه یا همیلتون فتله؟!

 15. ایرن

  13

  7

  فتل یک جنتلمن واقعیه.
  امروز اینستاگرام فرمول یک فیلمی با عنوان gentelman seb saves the day قرار داده که پیشنهاد میکنم برین و ببینید تا گوشه ای از شخصیت و سادگی این مرد رو ببینید. یه اتفاق خیلی ساده که در وهله اول شاید کسی بهش توجه نکنه اما نشون از افتادگی این پسر داره

  • mohamad tomcat

   7

   5

   این حجم از تنفرنسبت به یه آدم تنها با تعریف از شخصیت و نه استعداد و رانندگیش نوبره بخدا
   دو تا لایک ، 4 دیسلایک چتونه بابا

   • ایرن

    2

    2

    متوجه نشدم جمله ی اول شما نقد به نظر من بود یا نقد به کسایی که دیسلایک کردند.
    اگر نقد به نظر من بود باید بگم که از نظر من اگر کسی مهارت بالایی داشته باشه ولی شخصییت بالایی نداشته باشه ارزشمند نیست. پس شخصیت این پسر یکی از دلایلی هست که باعث شده من طرفدارش باشم. و فکر میکنم توی مهارت و استعدادش اگر کسی شک داشته باشه تقریبا چیزی از فرمول یک نمیدونه.
    این شخصیت بالای فتل وقتی نمود بیشتری پیدا میکنه که میدونی فردی با این جایگاه در فرمول یک که در تاریخ فرمول یک از بزرگترین ها هست و این توانمندی ها انقدر میتونه متواضع باشه.

  • RADU

   3

   1

   بخاطر همینه کلی فن و طرفدار داره دیگ
   سوای اون 4 تا قهرمانی متوالی اکثرا طرفدار هاش بخاطر اون تواضع و سادگی و در کل صفات خوب اش دوستش دارن این بشر رو

  • mohamad tomcat

   0

   0

   مطمئنن این نقد به دیسلایک هایی بود که به کامنت شما داده شده بود و باید بگم افتخار میکنم که راننده مورد علاقه ام بیش از دستاوردهاش، شخصیت بسیار والایی داره.
   و اینو تو رفتارش با بقیه به وضوح میشه حس کرد، کاری که از کمتر کسی در این سطح دیده میشه. ساده و در عین حال دوست داشتنی
   منم مثل شما از طرز برخورد سب با دیگران لذت میبرم و سعی میکنم از این رفتار بزرگ منشانه درس زندگی بگیرم.

 16. gasli

  0

  2

  سلام خدمت دوستان عزیز
  یه سوال داشتم وتل سال بعد ماشین امسال مرسدس رو خواهد داشت؟؟؟؟

  • Mahmood.ghaedi

   0

   0

   چی؟
   چرا ماشین امسال لوییز باید داشته باشه؟🤔

 17. امید نورمحمدی

  2

  6

  آنتی سبهای قسم خورده همه چیز دان !!! واقعا گاهی غیر قابل درک میشه! شاید اینها با سب مشکل شخصی دارند؟ یعنی از نزدیک میشناسند و در یک ارتباطی از طرف سب یک ضربه ای خوردند! نمیشه قضاوت کرد.
  ولی این حجم از نفرت به کسی که نهایتا دو سه بار قهرمانی جهانو از دست تیم و راننده محبوبشون درآورده خیلی عجیبه. البته اگر موضوع فقط این باشه. همانطوریکه قبلا اشاره کردم شاید عمق مشکلاتشون با سب فراتر از اطلاعات ما باشه!
  و اما درباره فراری میشه گفت که این تیم حتما به جمع 3 تیم باز خواهدگشت و شکی هم وجود ندارد. ژان تاد و پسرش را با حق وتو و آلکان که جمع کنید به بازگشت فراری به هر قیمتی میرسید.
  البته بهترین ترکیب رانندگان کل تاریخ یعنی قهرمان ساینز و قهرمان لکلرک را فراموش نکنید که ترکیبی جادویی برای بردن هر تیمی هستند. هردو آماده و عنوان دار و بینظیر.
  مرسدس که نقطه ضعف بزرگش ترکیب رانندگانشه که دوفصل پیاپی 1و2 جدول میشن. ردبول هم که خالی از مهندس و استراتژیست و راننده است و گاهی مکس یه جرقه هایی میزنه که البته در مقابل ساینز و لکلرک که حرفی برای گفتن نداره! و بیخودی دوفصله سوم میشه!
  سایرین هم مثل ریکیاردو و نوریس و کیمی و .. هم که اصلا بپای ساینز نمیرسند چه برسه به لکلرک!
  سب هم که اصولا از نظر ابر کارشناس ما راننده نیست. میمونه ابر راننده جوان راسل در ویلیامز که بهمراه فراری و مرسدس خواهند درخشید…

  • Siamak

   2

   1

   😂😂😅🥱🥱🥱

   • iman88

    3

    0

    فکر کنید ما برا خودمون یه پا”ابر کارشناسیم” و نتونستیم جز تعریف و احترام و علاقه نسبت به سب چیزی تو این 45 کامنت پیدا کنیم!با این وجود حتی تصور میزان بینش و دانشی که نیاز هست تا بشه باهاش چنین نفرتی رو شناسایی کرد از ظرفیتهای مغزی بنده خارجه!!!
    البته یه سوالی که برا من پیش اومده اینه که:
    این توانایی [نفرت شناسی] چطور وقتی چهارخط پایین تر به چارلز میرسه سنسورهای شناخت و کنترل میزان نفرت خودش رو دور میزنه؟تا الان هم افراد زیادی مشکوک شدن و اعتراض کردن که با توجه به داده های بدست اومده از کامنتهای مربوط به چارلز و با معیار قرار دادن نظراتی که “انتی سب” تعبیر شدن و یا به “حجم زیاد نفرت” و “مشکلات عمیق شخصی” نسبت بهش محکوم شدند؛ میشه رد و خط و الگوی حجم زیادی از نفرت ، مشکلات عمیق شخصی و ضدیت با این راننده رو بوضوح دید…
    متاسفانه این چیزی نیست که بشه با افزودن سنسورهایی از خارج جلوش رو گرفت یا با توافقات محرمانه قیدش رو زد!

   • ایرن

    1

    0

    میدونی چیه ایمان؟ دقیقا همونایی که گاهی کاملا مونولوگ هستند در کامنتهایی به زعم خودشون طنز، دیگران رو به مونولوگ بودن متهم میکنند. وگرنه هرکسی میتونه هر نظری داشته باشه.
    اینجا حتما آزادی بیان هست و هرکسی میتونه هرچیزی بگه به شرطی که نظرش مخالف نظر چند نفر خاص نباشه…