فرمول یک ایرانسباستین فتل پس از رقابت فرمول یک اسپانیا 2020 گفت که “هیچ چیزی” برای از دست دادن نداشتند و در نهایت ریسک یک بار به پیت آمدن بود که آن‌ها را به جایگاه هفتم رساند.

پس از به دست آمدن جایگاه یازدهم در تعیین خط روز شنبه، سباستین فتل تصمیم گرفت که در دور 29 برای لاستیک های سافت به پیت بیایید و با این حساب، جایگاه خود را به دنیل کویات تحویل دهد.

فتل پس از مشکلات الکتریکی که تقریبا نیم ساعت پس از شروع رقابت برای چارلز لکلرک به وجود آمد، تنها راننده تیم فرمول یک فراری در پیست بود.

اسکودریا فراری از سباستین فتل پرسید که آیا می‌تواند رقابتش را با یک پیت استاپ ادامه دهد یا نه و این در حالی بود که اکثر رقبا روی استراتژی دو بار توقف بودند.

با وجود اینکه راننده آلمانی جایگاهش را به کارلوس ساینز و لنس استرول تحویل داد، توانست به جایگاه هفتم برسد و این به آن معنی بود که جلوتر از الکساندر آلبون رقابتش را به پایان رساند.

سباستین فتل در مورد یک بار به پیت رفتن گفت:

این موضوع خیلی ساده‌ای است. ما چیزی برای از دست دادن نداشتیم.

آن ها برای دومین بار به پیت می‌رفتند اما من عجله داشتم که آن ها را بگیرم و همزمان لاستیک هایم را هم مدیریت کنم. پس از آن به من گفتند که تا حد ممکن فشار بیاورم که همین کار را هم کردم اما پس از آن هم از من خواستند که رقابت را با همین شرایط به پایان رسانم یا اینکه آیا می‌توانم با این شرایط رقابت را به پایان برسانم؟

من در جواب گفتم: شما می‌توانستید این را سه دور قبل بپرسید چون من این موضوع را چندین بار پرسیدم که هدفمان چیست و اینکه تا چه مدت می‌خواهیم در پیست بمانیم تا بتوانم از لاستیک هایم مراقبت کنم.

من گفتم که سعی می‌کنیم به این هدف برسیم. پنج دور آخر خیلی خیلی سخت بود. واقعیت این است که لپ شدن به ما کمک کرد؛ چیزی که معمولا درست نیست اما خب امروز این موضوع به ما کمک کرد.

مشخصا ما این تصمیم را گرفتیم چون چیزی برای از دست دادن نداشتیم و به نتیجه مطلوب هم رسیدیم. اما قبل رقابت تصمیمی برای ثبت 40 دور با لاستیک های نرم نداشتیم.

سباستین فتل و فراری SF1000

این نتیجه دومین نتیجه برتر فتل در رقابت های فرمول یک 2020 بود. بهترین نتیجه او مربوط به جایگاه ششمی او در گرندپری مجارستان است.

مشکلات سباستین فتل با ماشین امسال فراری بر کسی پوشیده نیست. با وجود نتیجه نسبتا خوبی که امروز توسط این راننده کسب شد، سباستین هنوز هم اعتماد کافی به SF1000 ندارد و حتی در طول رقابت دیروز هم به ماشینش به اندازه کافی اعتماد نداشت:

واقعیت این است که شرایط متغییری داشتم. هنوز با پستی و بلندی هایی مواجه هستیم. بعضی رقابت ها نسبت به بقیه حس بهتری دارند.

اولین دوره رقابت دیروز خیلی بد بود؛ اما در بخش دوم رقابت حس کنترل بیشتری داشتم. هنوز احساس می‌کنم که کار های زیادی برای انجام دادن داریم.

54 دیدگاه

  • Kave_Ferrari

   11

   1

   با اینکه تصور فراری بدون شاگرد خلف شوماخر کبیر یکم سخته واسم ولی امیدوارم انتخاب درستی انجام بده و سال بعد دوباره خودشو ثابت کنه.
   هر چند فتل الان هم نیازی به اثبات شایستگی هاش نداره ولی وقتی میبینم همین جا کاربرایی هستند که با یه عمر پیگیری F1 دارند فتل رو در حد یه راننده درجه ۲ قضاوت میکنند فقط افسوس میمونه و بس!

   • pejman

    6

    0

    من طرفدار فتل نیستم و از میزان تعصب بی جایی که روی اون تو این سایت هست هست هم ناراضیم
    اما همه اینا باعث نمیشه چشم رو حقایق ببندم فتل یکی از بزرگترین راننده های تاریخ فرمول ۱ هستش و تچ پیست اسپانیا تو این فصل گرم ۴۰ دور با لاستیک سافت زدن (در حالی که فکر نکنم کسی با مدیوم هم اینکارو کرده باشه) کار خارق العاده ای باشه اونم تو شرایطی که بعد چند دور و بدون هیچ برنامه ای از قبل ازش بخوان لاستیک های سافتی که بی ملاحظه مصرف شده رو تا ۴۰ دور مدیریت کنه

    این کار از کار همیلتون تو فصل قبل که یکی از مسابقات رو با تغییر استراتژی به تک پیت استاپ برد هم شاید خارق‌العاده تر باشه

 1. FJ

  5

  2

  سب اگه میرفت مرسدس ،روزگار همیلتونو سیاه میکرد
  دیروز نشون داد که چقدر سطحش بالاس و هنوز میتونه قهرمان جهان بشه

 2. Amin

  21

  1

  استراتژی مهم ترین بخش تو یک مسابقس
  که ارتباط خیلی زیادی ب گاراژ داره
  چون اونا هستن ک باید پنجره خالی پیدا کنن
  موضوعی که کل گاراژ فراری و نصف گاراژ ردبول درش استعدادی ندارن
  واقعا جمع زدن ۲۲ ثانیه با تایم فعلی رو یه بچه دبستانی هم بلده
  هنوز هم نتونستم حرکت دیروز ردبول رو هضم کنم نمی‌دونم چه فکری با خودشون کردن…
  فراری هم که عادی شده

  • 33🦁Ali

   4

   6

   امین جان
   گاراژ ردبول همین کاری کرد که گاراژ مرسدس کردن واسه بوتاس حتی با لاستیک سافت و مود آخر هم نتونست رده خودش بدست بیاره وقتی راننده تهاجمی نیست می خواستن با این ترفند اندرکات کنن که این دو راننده سرعتی نیستن و نتونستن، اینقد داری میگی برات قابل هضم نیست و استعداد ندارن مثل نصف گاراژ مرسدس بودن استعدادشون پس باید چکار می کردن با آلبون.
   مهندس آلبون وقتی می بینه چندین دور راننداش حتی نمی تونه فشاری بیاره رو پرز و همینجور داره فاصلش بیشتر میشه باید چکار می کرد این پیست جای سبقت گیری زیاد نداره آلبون هم ماشاالله نمی دونم چرا سریع نیست این ماشین ردبول راحت نیست رانندگی باهاش ولی از نیم فصل دوم تا الان باید بهتر شده باشه اینجوری صندلی خودش به خطر می ندازه.
   شما فکر بوتاس باشین که تجربه رانندگی‌ از مکس هم بیشتر داره بعدش از یه راننده 22ساله عقب می أفته و مرسدس زیر سوال میبره با این ماشین نه آلبون.
   حیف مکس مسابقه اولش خراب شد از روی بدشانسی یعنی الان امتیازش بهتر بود.

   • Amin

    3

    3

    علی جان
    انداختن توی ترافیک ی گل بخودی محسوب میشه اونم زمانیکه یه قطار از ماشینه
    دی ار اس داشتن حداقلش این بود میذاشتن همون پشت پرز بمونه تا زمانیکه اونا برن برا پیت
    مرسدس بوتاس رو تو هوای آزاد آورد بیرون
    و البته ب نظر مرسدس کلا تصمیم گرفته دیگه مود های موتور رو تغییر نده
    بوتاس بعد از پیت نزدیک شد و زیر دو ثانیه اومد بعد که گفت حرارت بالاست بهش گفتن عقب بکشه و خنک کنه،بعدش تو دور ی فاصله پنج ثانیه ای رو دوباره آورد زیر یک ولی دیدن مشکل داغ شدنه هنوز ادامه داره کلا مسابقه رو ول کردن

   • Amin

    0

    2

    چنتا مورد اشتباه شده تو نظر قبلی
    بوتاس هیچ وقت فاصلش با مکس ب زیر یک ثانیه نرسید و منظورم زیر دو ثانیه بود…
    البته خودش بعد از ریس نگفته که مشکل حرارت داشتن ولی داخل ریس سری اول بعد از پیت این مشکل رو داشت
    ب هرحال فکر میکنم سرعتش رو داشت تا حداقل رقابت کنه …
    اما در مورد آلبون هم باید اضافه کنم کلا راننده ضعیفیه درسته یکم بهتر شده ولی درکل راننده سریعی نیست
    شما پرز رو ببینید ک بعد از پیت با چه سرعتی اومد و از ساینز که اتفاقا اونم لاستیک نو داشت رد شد

  • THE MINDBLOWER

   5

   0

   حرکتشون واسه این بود ببینن میشه مکس بره روی هارد و استاپه مسابقه رو برن که مرسدس بره تو منگنه یا نه و این بین اگه الکس یکی یا دوتا پلنگ صورتی هم اندرکات که عالی میشد ولی حقیقت این بود که هارد افتضاح بود، عمر مدیوم رو داشت و سرعتش تقریبا ثانیه کمتر بود از سافت.
   یاد مسا میافتم توی نیمه دوم 2012 اونم مثل الکس تیم میگفت ما راضی هستیم ازش ولی سرعتش خیلی افتضاح بود

 3. Amir MH

  36

  0

  دیگه اینو بچه های این سایت میدونن من فن لوییز هستم ولی دیروز بسیار بسیار خوشحال شدم از عملکرد فوق العاده فتل ..خیلی حقش بیشتر از ایناست و مطمئنم به زودی و شاید در تیم دیگه به روزهای خوبش برمیگرده قهرمان فتل ❤

 4. Saeed

  28

  0

  دیروز تو یکی از پستای پیرلی ک میدادن مشخص بود ک فتل ی دست سافت نو و ی دست هارد نو داره
  راست و دروغش رو نمیدونم چیزی گردن نمیگیرم اما تو توییتر بعد ریس میگفتن لاستیکای سافت فتل قبلا دوسه دور استفاده شده بوده و لاستیک سافت نو رو استفاده نکردن 😐

  هنوز مطمئن نیستم ک واقعا اینطوری بوده یا نه اما فقط یچیز میشه گفت
  گرنده سب👌🏻😍😍

 5. FingerMan5

  25

  0

  واقعا متاسفم برای فراری
  با سب و طرفداراش کاری کردن که باید از امتیاز گرفتن و راننده روز شدن خوشحال بود😓😓
  ولی ی نکته مثبت که داشت عملکرد فوق العاده عالی سب اونم با تایری که بهش فشار آورده بود و بعدش مدیریت باید میکرد!!!
  29 دور مدیوم
  36 دور سافت !!!!!

 6. Amir

  19

  0

  فتل ارتش یکنفرست واقعن کاملن تنهاست با این حال همیشه بهترین عملکرد رو با چیزی که در اختیار داره به نمایش میزاره

 7. Ali-seb-max

  20

  3

  عالی بود سب. خیلی توانایی میخواد که کسی با سافت 37 دور بزنه که وتل زد. خدا کنه فصل بعد به یه تیم خوب بره و وضعش دوباره خوب بشه. من نگرانم اگه بره استون مارتین، استراتژی ها به نفع استرول باشه بخاطر پدرش و این یعنی درگیری دوباره با تیم

 8. REZA.M

  18

  1

  ژاوی مارکوس مهندس مسابقه ای لکلرک‌:ما برای مدیریت دما به lift and coast نیاز داریم.
  این رادیو مربوط به زمانی هست که لکلرک‌ پشت نوریس گیر کرده بود.
  خب وقتی تیم ازش میخواد دما رو مدیریت کنه اما توجه چندانی به درخواست تیم نداره و فقط به فکر گرفتن نوریس هست خراب شدن ماشین عجیبه؟
  فتل زیاد به ماشین فشار میاره.
  در ضمن جالبه بدونید که فراری پارسال قبل از شروع فصل فراری مهندسای فتل رو داده بود به لکلرک.فتل چهار سال با اون مهندس ها کار کرده بود و قطعا اونها میدونستم چطور باید ماشین رو ستا

 9. Mekaeel

  17

  0

  واقعا ناراحت کننده هست که تیم و راننده مورد علاقم رو توی همچین شرایطی ببینم فراری بزرگ به روزی افتاده که لندو نوریس مسخرش میکنه و فتلی که به کمتر از رقابت برای قهرمانی راضی نمیشد الان با یه هفتمی طرفداراش خوشحال میشن امیدوارم فتل و فراری همیشه موفق باشن البته در مورد فراری اونم با بینوتو فکر نمیکنم روزای خوبی رو در آینده هم داشته باشه مگر این که تغییر قوانین به دادش برسه

  • ALEX-ALBON

   0

   0

   تغییر قوانین با این مدیریت فعلی هم فکر نمیکنم دردی رو از فراری دوا کنه شاید حتی اونا کندتر هم بشن
   الان که چندین ساله بااین قوانین فعلی نتونستن برسن..یا ماشینی درخور بسازن برای رقابت اونوقت انتظار نمیره که با قوانین جدید تا بیان ذرک کنن از خودرو چی میخوان بتونن تغییر خاصی ایجاد کنن
   البته اگه بینوتو اخراج بشه شاید اتفاقی بیوفته اما بااین وضع موجود نه.

 10. Ali seb

  17

  1

  سب واقعا عالی بود اونایی که میگن استراتژی فراری خوب بوده اولا راننده باید بتونه با اون استراتژی مسابقه رو تموم کنه احتمالا اگر چارلز بود برای چارلز این استراتژی رو نمیتونستن انجام بدن چون نمیتونست تایر سافت رو ۴۰ دور دووم بده
  دوم اینکه این استراتژی پیشنهاد خود سب به تیم بود که وقتی تو رادیو گفت چند دور بعد تیم همون سوالو ازش پرسید ( میتونیم با همین تایر تموم کنیم یا نه ) که سب گفت من چند دور پیش اینو از شما پرسیدم
  تو استینت اول چارلز سرعت مسابقه ای بهتری داشت
  اما تو استینت دوم سب به وضوح سریعتر بود
  همین که جلو الکس آلبون تموم کرد خیلی چیزا مشخص میشه

 11. mohammad

  23

  1

  یکی از مقالات خارجی که میخوندم یه نفر کامنت گذاشته بود:
  همه تیم های در برابر 9 تیم و 19 راننده دیگه مبارزه میکنند فتل در مقابل 10 تیم و 19 راننده دیگه
  فتل باید در برابر تیم خودش هم مبارزه کنه

 12. سباستین رایکونن

  23

  2

  من بیشتر از این خوشحالم که سباستین گاراژ فراری رو شکست داد فراری هرکار کرد که سباستین امتیاز نگیره ولی گرفت الان دیگه برای همه مشخص شد که سباستین چقدر تنهاست

 13. Ghombolfang

  5

  18

  آقا من فکر میکنم این فتل میخواست منتظر بشه پیت دومش با بارون مصادف بشه و زرنگی کنه لاستیک خیس ورداره ولی وقتی دید نشد گفت یا شانس و یا اقبال میریم با همین لاستیک ها تا آخرش که خورد به دردسر و قطار راه افتاد پشتش تازه خوش شانس بود اون آلبون جیگر سبقت گیری نداشت وگرنه پشتی ها هم میرسیدن بهش.

  • Mekaeel

   12

   5

   دوست عزیز شما اصلا این رو نمیدونی که تیم استراتژی میچینه نه راننده؟
   اون قطاری هم که شما میگی پشت آلبون بود نه پشت فتل چون آلبون اصلا به دی ار اس فتل وارد نشد تا بخواد سبقت بگیره و در ضمن آلبون لاستیک هارد داشت که توی این مسابقه آشغال بودن واسه همین نتونست سبقت بگیره ولی شما میگی جیگر سبقت نداشت؟
   هیچ کس به اندازه آلبون سبقت ریسکی نمیگیره
   اصلا مسابقه رو دیدی؟؟

   • Ghombolfang

    5

    10

    داداش درسته ما تازه کاریم ولی نه دیگه در این حد!
    اولا معمولا تیم استراتژی میچینه ولی درخصوص جناب فتل با این اوضاع روابط صمیمانه اش با تیم ، اتفاقا خود راننده داره تنهایی تصمیم میگیره!
    بعدشم چرا عزیز مسابقه رو کامل از کانال خارجی هم دیدم اون آلبون هم فاصله اش همون حدود DRS بود و نبود ولی یا جیگر مسئله بوده یا لاستیک به هرحال قطار پشت فراری بود که دو سه دور دیگه طول میکشید عقبی ها هردوی فراری و ردبول رو میگرفتن.
    حتما شما هم موافقی که جای گسلی و آلبون باید عوض بشه البته هرکی بیاد کنار مکس سرنوشتش همینه ، لامصب هیولاست این ورستاپن!!

   • Mekaeel

    5

    2

    خوب فصل پیش که گسلی جای آلبون بود چیکار کرد؟
    دوازده مسابقه با ماشین ردبول بود ولی در نهایت از ساینز شکست خورد و ساینز ششم شد
    شما که میگی از کانال خارجی دیدی حتما رادیو سب رو شنیدی که پرسید با این تایرها میتونم تا آخر برم ولی تیم دوباره همین سوال رو از خود سب میپرسن الان این تقصیر فتله؟ وقتی که از تیم میخواد بهش بگن که چیکار کنه این تنهایی تصمیم گرفتنه؟
    در کل پیست اسپانیا جای سبقت گیری کم داره و گسلی اون همه دور توی دی ار اس آلبون بود ولی نتونست سبقت بگیره

   • Mekaeel

    7

    2

    راستی فکر نکن الان شرایط برای لکلرک هم خیلی عالیه
    مطمئن باش اگه لکلرک هم این آخرین فصلش با فراری بود همین رفتار فتل رو میکرد شایدم بدتر!
    الان که لکلرک صداش در نمیاد فقط به خاطر قرار داد بلند مدتشه و با تغییر قوانین امیدواره ماشین رقابتی بهش بدن تا واسه قهرمانی بجنگه ولی اگه این اتفاق نیفته واکنش لکلرک خیلی شدیدتر از فتل خواهد بود
    لکلرک عطش بالایی برای پیروزی داره و چهارم شدن دردی ازش دوا نمیکنه و فقط قهرمانی میخواد که فراری با همچین ماشین هایی نمیتونه بهش این شانس رو بده

   • Ghombolfang

    3

    11

    *
    درخصوص آلبون و گسلی چیزی که مشخصه تو این چندتا ریس رو گفتم مطمئن باش همون عملکرد سال پیش گسلی رو هم آلبون این فصل نداره اگه شیشم شد تازه میشه گسلی سال پیش که نمیشه با این وضع!
    در مورد رادیو فتل هم که دقیقا یه همین خاطر میگم واسه خودش داره تصمیم میگیره حالا که نتیجه نداده میاد میگه چیزی برای از دست دادن نداشتم!
    در مورد DRS هم برخلاف اون معجزه ای که شما فکر میکنی با رجوع به اطلاعات و مقالات فنی همین سایت و ادمین های مطلعش مطمئنا خواهید فهمید که معجزه نمیکنه و باعث نمیشه لزوما یه آلفاتائوری یه ردبول رو بگیره!!
    نهایتا بحث با طرفدارای جناب فتل بی فایده است منم اولش ازش بدم نیومد طرفدار جفتشون بودم ولی هم ادا اطفارهای فتل تو گاراژ و مصاحبه هاش و هم نظرات و تعصب های بی منطق هوادارانش ازش زده ام کرد
    خیلی پشت همیلتون و مکس از این بدگویی ها شده خیلی جاها هم بلا سرشون اومده ولی هیچیک از طرفدارای این دو راننده نمیان دعوا مرافه و رانندشونم آچار ور نمیداره تو گاراژ ادای مکانیکهارو دراوردن!

   • Mekaeel

    7

    0

    امیدوارم اون حرف جناب عالی که ادمین زحمت کشیده پاک کرده فش نبوده باشه!
    و یه سوال از شما دارم تا حالا که فرمول یک رو دنبال میکنی کی دیدی یکی از راننده های مرسدس و ردبول به خاطر مشکل پدال ترمز یه تمرین رو از دست بدن و نصف تمرین های دیگه رو در گاراژ بگذرونن؟
    یه جوری میگی بحث بایه فتل فن بی فایده هست انگار حرف بدی زدم من اول طرفدار فراری هستم بعد طرفدار فتل ولی از وقتی بینوتو اومده تیم رو به خاک سیاه نشون ده اگه ۲۰۱۸ و ۲۰۱۷ رو بیاد بیارید فراری ماشینی داشت که حداقل چنتا پیست رو راحت میبرد و توی بقیه هم رقابتی بود و قطعا اگه به خاطر اشتباهات خود تیم فراری که یکی دو تا نبودن والبته اشتباه خود فتل توی آلمان ۲۰۱۸ نبود الان فتل حداقل یه قهرمانی با فراری داشت ولی از وقتی جناب بینوتو اومده دوتا ماشین آشغال داده دست راننده هاش و ازشون انتظار معجزه داره
    و این رو هم بگم هیچ دوست ندارم اتفاقاتی که واسه آلونسو و فتل افتاد برای لکلرک و ساینز رخ بده و استعداد این دو نفر هم هدر بره حداقل آلونسو و فتل قبل فراری قهرمان شدن ولی لکلرک و ساینز افتخاری ندارن به امید روزی که فتل و فراری رو دوباره به اوج برگردن این رو به عنوان یه فراری فن و یه فتل فن آرزو میکنم و در آخر اگه جسارتی صورت گرفته معذرت میخوام یه کم از دیدگاهتون ناراحت شدم و واکنشم شاید خیلی جالب نبود🙏

   • Ghombolfang

    3

    3

    نه عزیزجان اون فحش نبود اصولا برای دوتا راننده خارجی نمیام به یه هموطن اونم تو دورهمی تخصصی فرمول یک بد و بیراه بگم، نهایت حرفهامون کل کل دوستانه است دیگه.
    اون ستاره هم گفتم یه جرعه آب خنک بخوری اروم بشی بعد حرف بزنیم دیدم خیلی با هیجان داری مینویسی نمیدونم ادمین چرا پاکش کرد؟!
    والا من که زیاد تو نخ فراری نیستم ، از فتل هم بدم نمیاد مسابقات سالهای پیش کارش درست بوده ولی هی داره از سال پیش بچگانه تر رفتار میکنه الان که مسابقاتش رو‌میبینم تیم هم که امسال گند زدن نه سرعت دارن نه چسبندگی نه استراتژی !! ولی مدیره هی میاد آروم کنه تو مصاحبه ها و‌ماله کشی رو خرابکاری تیم هی این فتل داد بیداد راه میندازه واسه یه برند مثل فراری مسخره است به نظرم.
    مخلص تمام اعضا سایت خصوصا بچه های مودب ترشونم هستیم. دم شمام گرم!

   • ALEX-ALBON

    0

    0

    قمبلفنگ محترم
    *
    دوست عزیز گسلی وقتی با اون ماشین ردبول ششم شد ک تمام تیمهای میانه جدول از جمله 4 تا ماشیم مک لارن و ریسینگ پویینت و دوتا رنوها اصلا در حد بالاتر از میانه جدول نبودن نه الان که لنس میاد با ریسینگ رتبه های 4 و 5 و قفل میکنه پرزم که عملکردش و ببین فقط میخواد یه ماشین در حد ریسینگ بهش بدی دیدین ک چندم شد مک لارنام امشال خیلی بهتز از 10 سال اخیرشون نتیجه میگیرن
    من از عملکرد آلبون دفاع نمیکنم *
    آلبون لاستیک هاردی رو داشت که واقعا عملکرد این لاستیک تو اسپانیا بشدت افتضاح بود نه روی ردبول بلکه روی همه خودروها هارد واقعا یه آشغاله توی اسپانیا
    من وقتی دیدم تو پیت هارد انداختن برای الکس به خودم گفتم فقط خدا کنه بتونه تو رده های امتیازی باقی بمونه آخرش متوجه نشدم چرا مهندسای ردبول ک تو تیزهوشی زبان زد همه هستن برای آلبون هارد انداختن مطمعنا یک دلیلی داشتن البته با مدیوم صدذرصد آلبون رده بهتری میگرفت. نمیدونم شاید مدیومش واستفاده کرده بوده اما واقعا اگر سافت یا مدیوم داشت بدترین ترین تصمیم گاراژ ردبول تایر هارد بوده که همونم انتخاب کردن. حیف مسابقه آلکس هم خراب شد.حتی به نظزم سافت بااینکه اذیت میکرد مکس و میتونست از هارد برای آلبون انتخاب بهتری باشه چون اصلا سبک رانندگی تهاجمی مکس ورانندگی موقعیت طلب الکس اندازه 100 سال باهم تفاوت داره.

  • Mekaeel

   7

   1

   حامد با این حرفت که میگی آبی از استون گرم نمیشه تقریبا موافقم ولی ردبول قطعا فتل رو در کنار مکس قرار نمیده چون بازهم شرایط فصل پیش فتل و لکلرک پیش میاد و ردبول به دنیل اجازه خروج داد تا درگیری پیش نیاد بینشون پس یه جورایی ردبول منتفیه و میمونه همون استون و به نظر من از بازنشستگی بهتره حداقل واسه ما طرفدارها که راننده مورد علاقمون توی اف وان بمونه بهتر خواهد بود

 14. KHNN

  10

  1

  دوستان اگر اشتباه نکنم با امتیازاتی که دیروز سب گرفت به دومین راننده برتر تاریخ تبدیل شد که به 3000 امتیاز میرسه.

  • majidsf64

   16

   1

   حرف از بازنشستی میبینم همه جا!!!
   فتل حداقل ۷ سال دیگه میتونه تو پیست باشه،کی بهتر از فتل؟؟؟
   یکی از راننده‌های مرسدس داخل sf1000 بود تو همون مسابقه اول میرفت داخل پیت لاین بینوتو رو زیر میگرفت.راننده‌گی دیروز فتل یجور کلاس درس بود.
   تو این چند سالی ک تو فراری بود خداییش تو هیچ فصلی ماشین پایداری نداشت،برعکس رقیب که اونا پیشرفت میکردن ولی فراری یکی در میون ۴ تا درمیون خوب بود.جالبه استراتژیستا نمیدونن باید چکار کنن😐.
   ماشینی ک تو کفی نیم ثانیه از مکلارن عقب بیوفته😓 هفتم شدنش عالیییه.

   • Amir Bagheri

    14

    0

    واقعا جای تاسفه‌ که یک انسان، تمام بچگی، نوجوانی و جوانی خودش رو صرف یادگیری رانندگی حرفه‌ای کنه و قهرمان شدن با فراری، براش غایه‌القصوی باشه، ولی…😔
    من خودم لوئیس فن هستم. ولی راننده‌ای با این سابقه و تجربه و استعداد، سرمایه‌ای بسیار بزرگ برای موتور‌اسپرته.
    برای ♡سباستین♡ و ♡فن‌هاش♡، آرزوی موفقیت میکنم.❤

   • mohammad

    1

    0

    سال 2008 درمورد رایکونن هم همینو میگفتن انگار نه اگار سال قبلش قهرمان شده بود میگفتن بازنشست بشه

   • ALEX-ALBON

    0

    0

    فراری و بینوتو راننده ای رو از دست دادن ک بااین وضع فراری و اون تایرای استفاده شده اونقدر مدیریت تایرش عالی بود ک توی اسپا تونست 7 و بگیره که اگه حتی همون موقع که سب از تیم کسب تکلیف کرد تیم زودترم به فتل میگفتن باهمین تایرا میریم تا آخر میتونست تا پنچمی رو هم حفظ کنه
    مطمعنا بدترین تصمیم سالهای اخیر فراری که بعدا هم راجع بهش بحث خواهد شد و مقصرش هم بینوتو اعلام خواهند کرد همین فسخ قرارداد فتل با فراری بود
    فراری چشمش به یه راننده جوون بااستعداد افتاد یهو جوگیر شد
    آقای فراری شما لویس میلتونم بیاری بااین آشغالی ک تولید کردی زتبه ای بهتر از 4 یا پنجمی تیمی نسیبت نمیشه.

 15. Ario

  10

  0

  فتل عالی بود کارش حرف نداشت…
  سید جان شما بیشتر از من به منابع دسترسی دارین و اطلاعاتتون بیشتره خیلی دوس دارم ببینم اتفاق دیروز لکلرک اشتباه خودش بود. یا ماشین اتفاقی براش افتاد ممنون میشم اگر جواب بدین؟
  و اگر دوستان نظری دارند ممنون میشم به اشتراک بزارن تا منم اگاه بشم..خودم اولش فکر کرد بخاطر فشار بیش از حد لکلرک روی ماشین ناپایدار فراری دلیل اسپین شدنشه اما بعضی جاها عنوان شده که دلیلش خرابی ماشین بوده!؟
  منم همینجوری موندم بلاخره داستان از چه قراره!!!؟

  • |ZXE-LECLERC16|

   4

   0

   خرابی ماشین بوده،یه مشکلی برا سیستم اکتریکی انجینش به وجود میاد بعد خاموش می کنه،به همین خاطر اکسل عقب قفل و دستی و اسپین!
   نقل قول از دوست عزیز THE MINDBLOWER
   از مارتین براندل

   • ایرن

    6

    0

    خودروی فرمول یک اگر خاموش بشه مگه استارت داخلی داره که دوباره روشن بشه؟
    اتفاق دیگه ای بوده و خاموشی موتور نبوده. منم اولش فکر کردم لکلرک منتظره تا خودروها برن و بعد به شکل ایمن به مسیر مسابقه برگرده. اما وقتی دیدم طولش داد به نظر رسید خاموش شده باشه. اگر خاموش میشد امکان روشن کردن دوبارش نبود چون استارت داخلی ندارند این خودروها. بعدش دیدیم که حرکت کرد اما نه با سرعت خیلی بالا و به پیت رفت. یکی دونفر توی اینجا گجفتند بابت کمربند ایمنیش بوده. اما خوبه که مدیران سایت یه اطلاع رسانی موثق انجام بدند تا ما هم بدونیم چی بوده.

   • |ZXE-LECLERC16|

    3

    0

    البته خودمم به همینش مشکوکم
    چونکه خودردی اف یک حتما باید تو دمای 60 درجه روشن بشه اونم توسط قلم الکتریکی

   • Ario

    4

    0

    ممنون بابت اطلاعات ZXE-LECLERC16

    با نظر شما موافقم iren
    امیدوارم مدیران سایت یا دوست خوبمون اقای مهریار صالحی عزیز
    اگر اطلاعی دارند مارو بی بهره نزارن…

   • ایرن

    1

    0

    البته بعد از کامنت بالا به نظرم رسید اگر در زمان حرکت خاموش شده باشه و دوباره با درگیری گیربکس میتونه روشن شه. مثل زمانی که خودمون میزنیم دنده دو و ماشین رو هل میدیم و کلاچ رو ول میکنیم. اما خب اینم بعیده چون گیربکس اتوماته و در صورت امکان هم آسیب شدیدی به سرسیلند میرسه.

 16. ALEX-ALBON

  1

  1

  سلام خدمت دوستمون مهریار صالحی
  دوست عزیزاز اونجاییی که درپستی غیر از اینجا جواب یکی از کامنتهای منو داده بودید و بیم اینکه پاسخم ب شما دیده نشه بخاطر قدیمی بودن اون پست صلاح دونستم اینجا ب نکته کوتاهی خدمتتون عارض شم
  بزرگوار من همیشه کامنتهای سراسر فنی ودرست شمارو دنبال میکنم و میتونم بگم بیشتر نظراتتون درسته مخصوصا از لحاظ آمار و ارقام
  اما دوست محترم راجع ب اعداد و ارقام و آمار من قبلا یک بار جوابتون دادم دوست عزیز وقتی در یک تیم فرمول1 دوخودرو اونقدر از نظر فنی متفاوت هستن ک یکی از اون یکی مشکلاتش تقریبا همیشگیه و خرابیهاش تقریبا هر ریس داره ضربه میزنه ب روند یه راننده و کلا تو اکثر ریسها یکیش خیلی کند تر و ناپایدارتر از اون ماشین دیگست خب اینجا شما راحته ک بیای بیگی طبق این سند و آمار و این راننده کندتره پس خودش مقصره نه تیم آمار وقتی حرف شما رو تایید میکنه ک هر دوخودرو از نظر فنی یکسان باشند یعنی اگر خرابی و از دست رفتن تمرین هست برای 2 خودرو باشه واگر از دست رفتن ریس یا امتیاز برای هر دو نه اینکه به جز2 ریس بقیه ریس ها فقط برای یک خودرو این مشکلات همیشه باشن بطوری ک صدای خود راننده و همه اطرافیان ف1 از جمله رئیس اسبق خودف1 و حتی گزارشگر شبکه اسکای ک خودش منتقد فتله به نفع فتل و بزرگان ف1 مثل لویس و رزبرگ و …را در بیاره
  وقتی خود فتل میاد وعلنا تو رادیو با گفتن اینکه شما خوتون گند زدین به مهندسین فراری نشون میده اتفاقات به عمد و مشکلاتی درون تیم داره شما بیا اینجا بشین وهمش آمار و عدد بده تا ثابت کنی رفتار تیم با سب و لک یکسانه و این فتله ک کند شده اونم15 ثانیه؟ پایان ریس سیلورستون اونم از هم تیمیش؟
  دراین مواقع 100درصد آمار هرچقدر هم که صحیح باشن ارزش سندی ندارن چون طرفداران ف1 همه چیز و مستند مشاهده میکنن و اصلا ب این آماری ک شما ازش حرف میزنین اهمیت داده نمیشه که درستم هست.
  با احترام

 17. saman

  3

  1

  وقتی یادم به فرناندو آلنسو(❤️) میفته که بعد از سه سال میخواد برگرده، خیالم راحت میشه که سباستین حالا حالا مخوفه و البته جذاب

دیدگاه خود را بیان کنید