فرمول یک ایران – توتو ولف، مدیر تیم مرسدس ادعای والتری بوتاس مبنی بر استراتژی اشتباه این تیم را رد کرد و گفت که تیم نمی توانست بهتر از این عمل کند.

بوتاس مسابقه دوم سیلورستون را از رده پول پوزیشن آغاز کرد و بعد از 52 دور مسابقه، راننده فنلاندی خود را در رده سوم دید. استراتژی تیم نه تنها باعث شد که او پیروزی را به مکس ورشتپن واگذار کند، بلکه او پایینتر از هم تیمی خود، لوئیس همیلتون نیز قرار گرفت. بوتاس پس از مسابقه گفت:

بسیار ناامید کننده بود، شروع از پول پوزیشن و به پایان رساندن مسابقه در رده سوم ایده آل نیست.

به نظر من وقتی که مکس در تلاش برای پیشی گرفتن از ما بود، به عنوان یک تیم ما خواب بودیم و استراتژی ما با ایده آل خیلی فاصله داشت. باید از این مسابقه درس های زیادی بگیریم.

والتری بوتاس - فرمول یک بریتانیا 2020

والتری بوتاس – فرمول یک بریتانیا 2020

مخالفت مدیر مرسدس با والتری بوتاس

توتو ولف می گوید که آنها نمی توانستند در برابر راننده ردبول رقابت کنند:

با والتری صحبت کردم. ما خواب نبودیم اما من دیدگاه او را می پذیرم.

به نظر من در مسابقه، ما خودروی کندتر را در اختیار داشتیم و به این مهم نیز اعتراف می کنیم. حرف او این بود که ما باید مخالف مکس عمل می کردیم.

در واقع انجام این کار هم هیچ چیز را تغییر نمی داد، زیرا مکس با یک لاستیک تازه بیرون می آمد، و ما باید با یک لاستیکی ادامه می دادیم که دیگر در بهترین حالتش نبود و او نیز جلوی ما به پیت می رفت. بنابراین استراتژی بهتری نمی توانستیم پیاده کنیم.

18 دیدگاه

 1. Schwaben

  12

  13

  عاشق همچین مدیری ام !
  مثلث لوییز ، توتو و مرسدس تا زمانی که عملکرد با ثباتی داشته باشن شکست ناپذرین !
  حیف پورشه نیست باید 6 فصل صبر کنیم ، اونم معلوم نیست پورشه بیاد یا نه!!
  من فکر میکنم خودروی برتر داشتیم ولی تایرها دردسر درست کردن ، حیف شد یک و دو تیمی نتونستیم بگیریم و لوییز همچنان توی خونه رکورد پیروزی رو جا به جا میکرد!
  ولتری هم تو که میگی استراتژِی تیم اشتباهه بود چطور با تایر برابر اونم توی ی دور فقط (با وجود مشکل تایر های مرسدس حداقل توی چند دور که میتونستن از عملکرد کامل تایرا استفاده کنن) مکس ازت سبقت گرفت ؟!

 2. MERC

  8

  9

  کسی که خواب بود بوتاس بود و مهندسش
  چرا مهندسش بهش نگفت که مکس رفته پیت و نزدیکش درمیاد
  و چرا وقتی بوتاس مکس رو توی آینه دید, یه ذره دفاع نکرد, با اینکه فایده ای نمیداشت و در هر صورت اون رد میشد ولی بوتاس نشون داد که خواب بود

  • 33🦁Ali

   9

   10

   همینجوری که لوئيس تو برزیل2019 از مکس دفاع کرد اینم می تونه..بعدش مکس با تایر نو از جای تو پیچ از بوتاس سبقت گرفت که دفاع کردنش سخت هست اینقد نگید بوتاس نتونست دفاع کنه تحقیرش نکنید درسته مهارتش کمتر لوئيس هست.
   حالا چرا شما ریختین سر بوتاس بیچاره که حتی نباید به لوئيس اجازه میدادن از بوتاس رد بشه می دونستن لوئيس لاستیک نو داره جیمز میگه شما می تونید رقابت کنید ولی جا واسه هم بزارید آخه بوتاس چکار می تونست بکنه خیلی دوس داشتم اگه بوتاس جای لوئيس بود بازم همین دستور تیمی می دادن.؟!! .
   درسته نخودی هست تو تیم ولی اگه بجای تمرکزش رو دوست دخترش، بزاره رو رانندگیش‌ بهتر میشه.
   مگه بوتاس بیچاره غر میزنه مثل لوئيس برین شکر خدا کنید همچین کسی همتیمی هست.

   • بیژن

    6

    1

    بله علی جان میدادن ، پارسال تو یکی از مسابقات اگه اشتباه نکنم امریکا بوتاس دو پیت استاپ و همیلتون یک پیت استاپ انجام داد و پیشتاز بود و موقع رسیدن بوتاس به همیلتون توی چند دور پایانی همین حرف زده شد رقابت آزاد ، که بوتاس تونست با لاستیک نو رد بشه
    دقیقا مثل همین مسابقه

   • Amin

    1

    2

    تو لافیلد اگه داخل رو نگه داری ماشین بیرون پیچ باید چسبندگی فوق العاده زیاد و اختلاف لاستیک داشته باشه تا بتونه رد بشه وگرنه حداقل تا پیچ ۹ باید صبر کنه
    بوتاس هم لاستیکشو داشت و هم چسبندگیشو اما نمی‌دونم چرا درو باز گذاشت! دقیقا مثل دفاعش جلو فتل بعد از سیفتی کار تو همین پیست۲۰۱۸ اونجا هم ب جای اینکه داخل رو ببنده الکی درو باز گذاشت و فتل هم ی سبقت خوشگل گرفت ازش
    حداقل ی دور میتونس مکس رو نگه داره
    و البته اینم بگم که بوتاس رو ی مدافع خوب میدونن …

  • Kave_Ferrari

   1

   0

   دوست عزیز بوتاس میدونست که در مقابل مکس شانسی نداره،بنابراین ترجیح داد توی روزی که لاستیک خوری مرسدس زیادتر از بقیه تیم ها بود دفاع نکنه و مدیریت لاستیکاش رو ادامه بده تا حداقل سکوی دومی و بالتر از هم تیمیش رو داشته باشه،بیچاره نمیدونست بیشتر توی مرسدس نقش جاده صاف کن رو بازی میکنه تا راننده.جالبه حتی طرفدارای مرسدس هم تنها دلخوریشون از این بیچاره اونم صرف اینکه چند دور مکس رو پشت سرش معطل نکرده تا همیلتون بیاد و لقمه آماده رو نوش جون کنه.

 3. میلاد

  7

  1

  حتی بعد از مسابقه سوچی هم بوتاس انقدر ناراحت نبود که این دفعه بودش. البته توتو یه جایی هم گفته بود که با بررسی لاستیک‌های بوتاس به این نتیجه رسیدن که لوئیس می تونه بیشتر ادامه بده که حالا نمی دونم توجیه کاره یا واقعیت ماجرا هستش.

  • A.K

   1

   0

   نمیدونم این واقعیت داره یا نه که بخوان از روی لاستیکهای بوتاس زمان پیت لوویس رو مشخص کنن،ولی اگه اینجور باشه واقعا در حق بوتاس ظلم میشه
   البته شاید خودش این موضوع رو بدونه و قبول کرده ولی سالها بعد پشیمون میشه

 4. Behrooz

  0

  1

  درسته در انتهای مسابقه لاستیک همیل نوتر بود ولی باید به این نکته هم توجه کرد که اواسط مسابقه دقیقا لاستیک بوتاس و همیل برعکس هم بود و اونجا باید بوتاس با لاستیک تازه تر تایم های خیلی بهتری میزد به نسبت همیل که نزد برای همین در انتها جاشو به لوییس داد.

 5. Ash

  1

  0

  بنظرم دو طرف درست میگن باید حرفهاشونو از زاویه تفکر طرفین ببینیم نه از زاویه فن بودن
  دوئل گرگ اتریشی با مرد فنلاندی جالب خواهد بود

 6. امید نورمحمدی

  0

  0

  تا جاییکه من متوجه میشم هیچ راننده ای با مدیر تیمی مثل مرسدس دوئل نمیکنه. بخصوص اینکه برای اون صندلی راننده هایی بمراتب بهتر و لایقتر هم وجود داره و صندلی محبوبیه.
  شاید بشه تصور کرد همیلتون توی روی ولف یا هر مدیر تیم دیگری بایسته ولی بوتاس اصلا و ابدا!

 7. pouya

  0

  0

  تو این سالها بوتاس همیشه شروع های عالی ای داشته
  ولی بعد از تمدید قرارداد افت شدیدی کرده
  بنظرم بوتاس میجنگه تا فقط بمونه تو مرسدس
  بالاخره همینجوری ادامه بده
  تا حالا که ۵۰ تا داره
  به بیش از ۱۰۰ پودیوم میرسه که افتخار کمی نیست برای بوتاس
  تازه می‌تونه چندتا ریس ام ببره
  بعد ها تاریخ نمیگن چجوری
  میگن ۱۰۰ پودیوم برای بوتاس

  به هر حال مرسدس بهترین ترکیب تو همه چیو داره
  و شایسته این پیروزیهاس
  این بحث هایی ام که هست فقط یجوری جذابیت رسانه ای داره
  و چیز دیگه ای نیست

دیدگاه خود را بیان کنید