فرمول یک ایران – تویوهارو تانابه مدیر دپارتمان فرمول یک هوندا ریسینگ، بیان کرده است که در حال بازرسی خرابی های پیش آمده در فرمول یک اتریش 2020 است و احتمال می‌دهد که این خرابی ها به خاطر مشکلات الکتریکی باشد.

مکس ورشتپن، الکساندر البون و دنیل کویات سه راننده از چهار راننده هوندایی نتوانستند مسابقه خودشان را به پایان برسانند. سازنده ژاپنی احتمال می‌دهد که خرابی پیش آمده برای ورشتپن و آلبون به خاطر یک مشکل الکتریکی باشد:

اولین مسابقه از فصل با کناره گیری سه خودروی ما به پایان رسید که واقعا ناامید کننده بود. تنها نکته مثبت این بود که پیر گسلی خوب رانندگی کرد تا در اولین مسابقه برای آلفاتاوری امتیازات خوبی را کسب کند. برای استون مارتین ردبول ریسینگ هم ورشتپن داشت در رده دوم خوب پیش می رفت که به خاطر مشکل الکتریکی مجبور به کناره گیری شد.

آلبون خیلی بدشانس بود تا رده دوم خودش را در دورهای پایانی از دست بدهد، اما او همچنان داشت برای به دست آوردن امتیاز ها مسابقه می داد که بابت یک مشکل احتمالی الکترونیکی مجبور به کناره گیری شد. در حال حاضر ما در حال بررسی علت دو خرابی هستیم.

تانابه امیدوار است که در مسابقه دوم اتریش، از لحاظ دوام اوضاع بهتری را داشته باشند:

ما اینجا در اتریش برای مسابقه دوم هفته بعد خواهیم ماند و در این زمان محدود داده ها را بررسی می کنیم و تلاش می کنیم که در مسابقه بعدی تمامی اقدامات لازم صورت گیرد تا اطمینان حاصل کنیم که عملکرد با دوام تری را داشته باشیم.

هورنر : هوندا قبلا هم با مشکل ماشین ورشتپن مواجه شده بود

کریستین هورنر مدیر تیم فرمول یک ردبول ریسینگ در مورد خرابی موتور هوندا می‌گوید:

این موضوع فعلا توسط هوندا در حال بررسی می باشد. به محض اینکه به نتیجه رسیدیم شما را با خبر می کنیم. این چیزی نیست که ما قبلا ندیده باشیم. فکر می کنم که امروز احتمال پیروزی برای مکس وجود داشت و او داشت همگام با والتری پیش می رفت. شما می توانستید ببینید که در آن لحظات والتری توجه به تایرهای هاردی که همه داشتند دچار مشکلات مرتبط به تایر شده بود.

سپس در حین حضور دومین خودروی ایمنی، آیا مرسدس انتخاب می کرد که بیرون بماند؟ هرکاری که آنها می کردند ما خلاف آن را انجام می دادیم. بنابراین شما نمی دانید ولی من فکر می کنم که ما از لحاظ استراتژیکی خیلی قدرتمند بودیم. باعث تاسف هست که ما هیچ امتیازی کسب نکردیم تا این مسئله را اثبات کنیم. (در مورد البون) دوباره می گویم که ما نیاز داریم که هوندا با تمامی جزییات به ما رجوع کند. فعلا یک بررسی کاملی در حال انجام است.

7 دیدگاه

 1. O.Sh

  3

  3

  با این شیرین کاری هوندا مکس از کورس قهرمانی کاملا خارج شد

  • Yasxx2

   1

   0

   گیربکس مرسدس هم اوضاع خوبی نداشت
   و sf1000

   با ضرب تقسیم جنابعالی بوتاس لکرک و نوریس رتبه یک تا سه مسابقات این فصل هستن

 2. Amin

  2

  0

  مقایسه دور های مکس و بوتاس تو استینت اول نشون میده مکس سرعت خوبی داشت
  قبلا هم پرسیدم کسی نمیدونه موتور‌ عوض خواهند کرد ردبول ها یا نه؟؟؟
  ادمین های عزیز اگه اطلاع دارین ممنون میشم جواب بدین
  راستی جیمز باوز هم در مورد استراتژی منتخبشون تو اتریش فک کنم مصاحبه کرده
  ممنون میشم اگه این طوریه پوشش بدین?

 3. 33🦁Ali

  5

  1

  گند زدی هوندا الان وقت هیچ اشتباهی نبود واقعأ اگر تعویض قطعات موتوری باشه که حتمأ پنالتی می گیرن،،
  باید صبر کنیم شانس بیاد…. . Out بشن تا شاید رقابت برگرده
  درسته مرسدس سریع شده ولی اینم تاثیر گذاشته تو فاصله، ردبول و هوندا امسال عجیب کندتر پارسال بودن تو تعیین خط اینم فاصله فاحش نشون میده با مرسدس

  • AHMADREZA_F1

   1

   1

   دقیقا منم بدجور عصبی بودم چون هر وقت اسم هوندا توی سایت میومد یاد اینترلاگوس 2019 میفتادم ولی تو تعیین خط خیالم راحت شد!

  • 5red16

   3

   0

   واقعا هوندا نقشه های ردبول و مکس رو خراب کرد

 4. Mohammad.gh

  3

  0

  این مصاحبه یه نارضایتی بزرگ از هوندا رو نشون داد،
  “این چیزی نیست که ما قبلا ندیده باشیم.”
  اولتیماتوم به هوندا بوده که به اندازه کافی برای رفع نقص ها تلاش نمیکنن
  کلا به نظرم جوری مصاحبه کرده که هوندا رو تحت فشار بزاره
  البته این نظر منه