موتوجی‌پی ایرانبه دلیل مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا، تقویم موتوجی‌پی 2020 برای باری دیگر اصلاح شد. بنا بر تصمیمات جدید قرار است شروع این فصل از رقابت ها از کشور اسپانیا باشد.

با اعلام وضعیت اضطراری برای ویروس کرونا و محدودیت های اعمال شده برای مسافران، مسابقه ی آمریکا که قرار بود در تاریخ هفدهم فروردین برگزار شود، لغو شد و بنا بر تصمیمات جدید، این فصل در تاریخ چهاردهم اردیبهشت از کشور اسپانیا شروع خواهد شد.

اکنون مسابقه ی آمریکا به تاریخ بیست و پنجم آبان موکول شده و مسابقه ی والنسیا که رقابت پایانی این فصل می‌باشد، در تاریخ نهم آذر برگزار می‌شود.

مسابقه ی تایلند نیز به سیزدهم مهر انتقال یافت.

با وجود این تغییرات در مسابقات موتوجی‌پی، در برنامه ی مسابقات موتو دو و موتو سه تغییری پیش نیامد و این مسابقات در قطر در تاریخ هجدهم اسفند برگزار شد.

تقویم مسابقات موتوجی‌پی 2020

رویدادتاریخمحل
اسپانیا14 اردیبهشتخزر
فرانسه28 اردیبهشتلمان
ایتالیا11 خردادموجلو
کاتالونیا18 خردادبارسلونا
آلمان1 تیرزاکسنرینگ
هلند8 تیرآسن
فنلاند22 تیرکیمی رینگ
جمهوری چک19 مردادبرنو
اتریش26 مردادردبول رینگ
بریتانیا9 شهریورسیلوراستون
سن مارینو23 شهریورمیسانو
آراگون6 مهرموتورلند
تایلند13 مهرچانگ
ژاپن27 مهرتوئین رینگ
استرالیا4 آبانجزیره فیلیپ
مالزی11 آبانسپانگ
آمریکا25 آبانآمریکاس
آرژانتین2 آذرترماس دو ریو هوندو
والنسیا9 آذرریکاردو

4 دیدگاه

  • مهدی VR46

   0

   0

   سلام خدمت ادمین های محترم و شما کاربر گرامی.
   یه تشکر جانانه از شما می کنم بابت پوشش خبر فوق .
   در جواب شما دوست عزیز هم بگم که مسابقه دوم موتو ۲ و موتو ۳ هم در xerez اسپانیا برگزار می شود و مسابقات تایلند و آمریکا و آرژانتین لغوه منتها مسابقه لوسیل قطر من باب موضوع قرنطینه ۱۴ روزه برای موتو جی پی برگزار نشده بود چون راننده ها به کشور هاشون برگشته بودند ( دو هفته قبلش تست پیش فصل بود ) ولی تست موتو ۲ و موتو ۳ یک هفته قبل مسابقه برگزار شده بود لذا درنا و مسئولان محلی تصمیم گرفتند تیم ها یک هفته در قطر بمانند تا مسابقه برگزار بشود !

دیدگاه خود را بیان کنید