فرمول یک ایران – در نوبت اول تست های پیش فصل بارسلونا، تیم فرمول یک فراری کاملا بی سر و صدا و بی حاشیه مشغول تست های خودش بود و عملا در حالتی رقابتی نبود، اما این یک سوال است که آیا واقعا در حالت رقابتی نبود یا اینکه نه هیچ تلاشی برای نشان دادن کارت هایش را نداشت؟

تیم فرمول یک مرسدس، تست شبیه ساز مسابقه ای را در پیست داشت که هم لوییس همیلتون و هم والتری بوتاس در روز پنجشنبه آن را انجام دادند. همیلتون فرد سریعتر بود و توانست یک شبیه ساز مسابقه دو پیت استاپ را با تعداد دور های 15، 17 و 29 دور داشته باشد که یعنی عملا نسبت به مسابقه گرندپری اسپانیا که 66 دور است، 5 دور کمتری را زده است.

تیم فرمول یک ردبول نیز با انجام تست شبیه ساز مسابقه ای در صبح جمعه با مکس ورشتپن کارش را شروع کرد ولی به دلیل بر افراشته شدن پرچم قرمز نتوانستند یک تست کامل را داشته باشند. البته تیم ردبول پس از اتمام پرچم قرمز، تست شبیه ساز خودش را با تایری نو از سر گرفت و یک شبیه ساز مسابقه 51 دوری را داشت.

فراری نتوانست یک تست کامل شبیه ساز مسابقه ای را داشته باشد. سباستین فتل در صبح جمعه دقیقا همان تعداد دوری را در مرحله اول زد که لوییس همیلتون و مکس ورشتپن زده بودند. مقایسه آنها آنچنان خوب نبود البته که آن هم به خاطر شرایط کلی پیست نسبت به روز قبل بودند.
همین مسئله باعث شد که فراری و ردبول کمی خوشحالتر باشند نسبت به مرسدس، اما به هرحال شبیه ساز مسابقه ای که سباستین فتل داشت به طرز فوق العاده ای نزدیک به لوییس همیلتون از روز قبل و همینطور به مراتب بهتر از مکس ورشتپن در همان روز جمعه بود.
شبیه ساز مسابقه ای دقیقا به این معناست که خودرو آنقدر سوخت در باک بنزین خودش دارد که بتواند یک مسابقه کامل را با تایرهای از پیش تعیین شده طی کند. تیم ها در هنگام تست های پیش فصل سعی می کنند که استراتژی دو پیت استاپ را تمرین کنند تا بتوانند اطلاعات بیشتری را کسب کنند و فرایند به مراتب ریسکی تر تک پیت استاپ را برای خود مسابقه واگذار می کنند.
در تصویر زیر 16 دوری که در مرحله اول(استینت اول) توسط لوییس همیلتون و مکس ورشتپن و سباستین فتل زده شد را می بینیم:

نمودار مقایسه زمان های ثبت شده و دور های فتل، همیلتون و ورشتپن در تست بارسلونا 2020

نمودار مقایسه زمان های ثبت شده و دور های فتل، همیلتون و ورشتپن در تست بارسلونا 2020

 

زمان های ثبت شده در هر دور به ثانیه ها تبدیل شده است و نمودار نشان می دهد که هر راننده در پایان هر دور نسبت به دیگر راننده کجا خواهد بود. چیزی که ما مشاهده می کنیم این است که در پایان 16 دور، همیلتون 1 ثانیه جلوتر از فتل قرار دارد که خود فتل هم بعد از پیت استاپ اول می تواند نه ثانیه از ورشتپن جلوتر باشد. البته تمام حرفهایی که دارد زده می شود علمی و دقیق نیست و شرایط پیست هم یکسان نیست و باید در مورد میزان سوخت در هر خودرو نیز فرضیاتی را داشته باشیم.

چطور بدانیم که فتل شانزده دور اول شرایط مسابقه ای را با میزان سوخت مسابقه ای(حدود 100 کیلوگرم) شروع کرده است؟ نمی دانیم!

ما فقط می توانیم با زمان های ثبت شده قبلی که او ثبت کرده است این روند میزان سوخت را مقایسه کنیم. بهترین تک دور فراری در سه روز تست نیز نزدیک به 1.17.5 ثانیه بود. تازه اگر هم در نظر بگیریم که در تک دور میزان سوخت مناسب برای مرحله تعیین خط در نظر گرفته شده بود( می شود گفت که برای اهداف تست یک میزان سوخت فرضی 30 کیلوگرمی را به همراه داشت)، بنابراین بین این دور و دور ابتدایی(1.21.78 ثانیه) که با آن مرحله اول شبیه ساز مسابقه ای با میزان فرضی سوخت (حدود 100 کیلوگرمی) را داشت، یک تفاوت 4.3 ثانیه ای می باشد. بعد از 16 دور می توان گفت که 25 کیلوگرم سوخت مصرف شده و خودرو سبک تر شده است. اما این تفاوت برای مرسدس و ردبول که بهترین تک دورشان زمان 1.15.7 و 1.16.4 ثانیه بود به مراتب بیشتر از فراری است.

اما چرا فراری در تک دور اینقدر کندتر است؟ بررسی های متفاوت نشان می دهد که فراری از مودهای موتوری محدودتری نسبت به حتی تیم هایی به مانند هاس و آلفارومئو که دقیقا از همین پاوریونیت استفاده می کنند، استفاده کرده است. مود مسابقه ای که فراری سعی در تست و بررسی آن دارد به نظر می رسد که یک ثانیه کندتر از پتانسیل واقعی موتور در زمانی که خودرو سوخت کمی دارد و به سراغ مرحله تعیین خط می رود. با جبران این یک ثانیه می توان مشاهده کرد که ردبول می تواند نفس های فراری را پشت سرش در رده دوم حس کند.(البته هم ردبول و هم فراری در چنین حالتی کماکان یک فاصله متوسط 0.8 ثانیه ای با مرسدس و 0.1 ثانیه ای با ریسینگ پوینت دارند.) اما در شرایط مسابقه ای تیم ها به مانند تیم فراری در تنظیمات مود های موتوری خودشان در مقایسه به دور تعیین خطی که می زنند رفتار می کنند.

به نظر می رسد که فراری در هفته اول سعی در تنظیمات ایرودینامیکی خودش و همینطور تلاش در درک بهتر خودرویش نسبت به زمان مشابه ای که پارسال در این تست ها داشت، دارد. اما با اینکه به نظر می رسد خودروی فراری نسبت به پیکان های نقره ای یک تفاوت 0.8 ثانیه ای را دارد ولی در شرایط عادی مسابقه ای پس از 16 دور به نظر می رسد که تنها یک ثانیه تفاوت بینشان وجود دارد.

بیاید تاثیر فرسایش تایر را در نظر بگیریم:

فراری مرحله اول شبیه ساز مسابقه را با دوری به زمان 1.21.78 ثانیه شروع و با 1.22.38 ثانیه پایان می رسد.(یک تفاوت 0.6 ثانیه ای)

خودرو در 16 دور، 25 کیلوگرم سوخت مصرف می کند(نزدیک به 0.55 ثانیه) که به اضافه 0.6 ثانیه می شود 1.15 ثانیه که در نهایت نشان دهنده فرسایش تایر فراری پس از 16 دور می باشد که به ازای هر دور 0.07 ثانیه می باشد.

با مقایسه با دورهایی که همیلتون زده است، این عدد 0.115 به ازای هر دور به خاطر فرسایش تایر بوده است. درست است که مرسدس نزدیک به 0.8 ثانیه سریعتر از فراری در شرایط فعلی یک تک دور می باشد اما در حالت مسابقه ای هم می توان آن تفاوت فرسایش تایر را فقط به خاطر شرایط حاکم بر پیست دانست.

مطمئنا اطلاعات بیشتری در نوبت دوم تست به دستمان می رسد و با شما به اشتراک می گذاریم و فعلا نه طرفداران پیکان های نقره ای و نه تیفوسی ها و نه ارتش نارنجی هیچ دلیلی برای وحشت زده شدن ندارند.

60 دیدگاه

   • 33🦁Ali

    4

    16

    مکس کسی هست که فعلأ بعضیا استرس گرفتن ازش دوست عزیز اینقد تنفر خوب نیستا

   • THE MINDBLOWER

    6

    1

    علی جان پستهای پارسال سایت موجود هست که من مکس رو بعضا بهترین راننده گرید میدونستم و حتی با سب 2011 مقایسه کردم(که عجول بودم روش و باید اعرتاف کنم چون فرمشتو نیمفصل 2 افت کرد) و اینکه به کسی که هنوز برداش از 15تا بیشتر نشده و رقابت خاصی برای قهرمانی نداشته بگن اسوطره و بهترین فرمولا و … چیزیه که من نمیتونم بفهمممش وگرنه من خودم هم مکس رو خیلی دوس دارم(تو جوونا بعداز لندو)

   • 33🦁Ali

    3

    4

    قبول داشته باش مکس هیچ وقت ماشینی در حد قهرمانی نداشته..
    اون زمان فتل تو ردبول واقعأ ماشینش در حد قهرمانی بودش و مرسدسی در کار نبود

   • THE MINDBLOWER

    3

    2

    علی منظورم از مقایسه سب 2011 با مکس 2019(نیمفصل اول قهرمانی نبود) قهرمانی میتونه با مشکل ماشین از بین درحالی که راننده کل فصل رو عالی رونده باشه.
    منظورم از عملکرد خوب توی شنبه و هماهنگی با تیم(خصوصا جب پی واسه مکس و راکی واسه سب) و دست اخر عملکرد عالی توی مسابقه.
    این پازلی بود که مکس توی نیمفصل دوم توی مسابقه(یکشنبه) با اشتباه خودش یا دیگران از دست دادش.
    اینم بدون که مکس هنوز اسطوره نیست همونطور که لوییس و سب نیستن ولی 10تا15 سال دیگه ازشون اینجوری یاد میشه.

  • Seb the great

   17

   1

   یعنی مکس میتونه ۵ دهم از لوییس خدای تعیین خط بگیره
   یعنی میتونه ۵ دهم از فتل بگیره
   سنا و شوماخر هم نمیتونن
   مکس برای این سریعه که به ردبول عادت کرده تماممممم

  • Fastboy 44

   3

   2

   ali33
   هرسال همینه
   بیشتر طرفدارای مدمکس اینطورین بارزترین نمنونشم این Wwe ه
   Gentleman a short view back to the past 3 years ago a member told us”دوران وتل و همیلتون تموم شده” ولی نمیدونم اون دوست کجاست
   جالبه بعد از برد اتریش خودشو جز خانواده ورستپن دونست و به همشون تبریک گفت!!!
   این همه جوگیری هم خوب نیست!!!!

  • amirali

   5

   2

   دوست عزیزم به نظرت چرا رکورد دار دیسلایک هستی؟
   تا حالا فکر کردی چرا اینقدر مخالف داری توی سایت؟
   دقیقا به این علته که نظرات شما تمامشون توهین به سایر راننده هاست.مکس بیاد با گاری همرو درو میکنه و… اصلا جملات درستی نیستن.منطقی هم نیستن.
   یه جا نظرتون رو درباره DAS خوندم.یک چیزی با این مضمون نوشته بودید که:از همون اول باید قهرمانی رو بدن به بوتاس.
   لوییس هم که گلابیه این وسط.چرا وقتی یکی از رانندتون سریعتره نمیتونید بپذیرید؟؟

   احترام بیشتری از شما توقع دارم.

   • amirali

    4

    2

    سید جان کامنت هایی از این دست فقط اعصاب مارو خورد نمیکنن.
    اعتبار سایت شمارو هم به شدت میارن پایین.
    تا جایی که من متوجه شدم از کامنت های دوستان بعضی از کامنت هایی که انتقاد یا پاسخ محترمانه هستن در سایت قرار نمیگیرن بعد کامنت هایی از این دست رو ما باید در هر پست ببینیم.به ما طرفدارای لوییس اگر هم بر نخوره اعصابمونو که خورد میکنه.

   • THE MINDBLOWER

    3

    2

    موافقم امیر باهات.
    از یه جای که دیگه خیلیا نمیان بخاطر این نوع رفتارها)از بچههای قدیمی سایت خیلیا هستن که بخاطر بیمنطقی بعضی از کاربرا دیگه پست نمیزارن)
    این دوستمون فک کرده اینجا سایت نود هست

 1. mola

  10

  7

  این پنهان کاری فراری رو به شدت دوست دارم،فراری تو مسیر درستی هستش، فاصله ی ۳ دهم ثانیه ای که نسبت به مرسدس تو مسابقه داشتن رو اومدن جبران کنن،و این دیتا ها کاملا نشون میده که فراری کاملا اماده مسابقه هستش،با هیجان منتظر تست دوم و استرالیا هستم

  • THE MINDBLOWER

   11

   4

   موافقم تاحدی چونکه توی سکتور اخر انبورد رو با پارسال مقایسه کردم(مطمئنا با ریس پارسال نزدیکتر بود میزان سوخت ماشین) و ماشین فرانت اند بهتری داشت و اینکه توی پیچهای کند هم فراری از مرسدس سریعتر بود درکل.
   بنظرم مرسدس الان باید یکم نگران باشه

   • MERC

    12

    3

    مرسدس نگرانه ولی نگران ردبول, منم نگرانم
    ردبول توی توسعه واسه 2020 بیشتر از مرسدس هزینه کرده و نوآوریهاش هم دست کمی از مرسدس ندارن, ولی هیچ توجهی روشون نیس و راحت اونجا نشستن و اتهام پرت میکنن سمت مرسدس
    بالاخره سیاست بازی هم جزئی از این ورزشه ولی ردبول…. اصن دلم نمیخواد قهرمان شن

   • Mohammad44

    12

    2

    وای از اون روزی که مکس و ردبول تو این فصل قهرمان بشن اون موقع علی و دوست کشتی کجمون بقیه به خصوص بنده رو سرویس می کنند

  • Seb the great

   13

   2

   شک نکنید فراری اگه تو ریس کم نیاره تو کوالیفایینگ کم نمیاره
   مگه میشه فراری موتورش ۸ دهم از مرسدس کند تر باشه
   فراری همین موتور ۲۰۱۹ رو بیاره از مرسدی سریع تره
   قشنگ معلومه امسال قراره خیلی جذاب باشه چون هر ۳ ماشین غولن

   • 33🦁Ali

    3

    2

    محمد جان44
    من کاری به قول خودت دوست کشتی کجمون ندارم شماها روش حساس شدین این بنده خدا هم طرفدار فتل هست و فراری و هم مکس که دیدگاهاش هم همتون بجای که باهاش حال کنید روش الکی حساس شدین این همین مدلی هستش دیگه…من چرا باید دهن ترا سرویس کنم شما حساس شدین بیجا و همش ردبول و مکس می کوبین من اندازه شما راننده مورد علاقتون را تخریب نمی کنم
    در ضمن لطفأ من با کسی قاطی نکن اون دوستمون wwe برای خودش قابل احترام هست و از هم جدا هستیم..لطفأ

   • 33🦁Ali

    3

    2

    قهرمانی پیشاپیش مال شماست نگران نباش اگه مرسدس امسال با این ماشینش از مکس و ردبول شکست بخورن دیگه جای گریه داره نه تعجب

 2. ....kh:n....

  13

  1

  فراری پارسال توی تک دورها خوب بودن ولی درجریان مسابقه فاصله زیادی بامرسدس وحتی ردبول داشتن.
  چیزی که مشخصه اینه که فراری روی سرعت یکنواخت مسابقه ای تمرکز کرده.نقطه ضعفش.
  البته نباید امیدوار بود که مرسدس وردبول تمام کارآمدیشون را توی تستها نشان داده باشن.
  فراری امسال یا میترکونه یا میترکه.

 3. Ali seb

  10

  8

  واقعا اطلاعات خوب و جامعی بود
  اگر فراری یه ماشین در حد مرسدس به سب بده سب همه رو به خاک و خون میکشه امیدوارم همینطور بشه

   • THE MINDBLOWER

    7

    1

    برد مکس توی هلند حماسی میشه

   • 8

    3

    1

    از حماسی یه چیزی اونورتره!
    احتمالا از گسلی هم بیشتر داد بزنه!

  • Amin

   11

   2

   امسال جدا از قهرمانی فصل ک مهم ترین هدف لوییزه
   خیلی دوست دارم تو اتریش و هلند برد رو کسب کنه؛اون موقع قیافه مکس دیدنی خواهد بود
   شک ندارم اگه تو هلند باشن و دور آخر و سبقت از مکس سر برد باشه؛مکس یا نمی‌ذاره کسی رد بشه یا اگه نتونه جلوشونو بگیره کاری می‌کنه ک هردو دی ان اف بشن

   • 33🦁Ali

    2

    3

    امین فقط دوس داشته باش رانندت مثل 2018و 2019 حداقل رتبه ای بهتر از پنجمی بیاره برات و قیافش دیدنی بشه لذت ببری

   • 33🦁Ali

    2

    2

    شما کی می خواین دست از سر مکس بردارید و از راننده قهرمان خودتون فقط طرفداری کنید و احترام هم چیز خوبی هست امین جان

   • THE MINDBLOWER

    4

    1

    علی این چه نوع منطقی هست که دارین؟/؟(البته اگه بشه اسم منطق گذاشت روش)
    خود مکس فنها بارها زیر پست لوییس میان مینوسن کارش تمومه و پیره و رانندگی ویلیامز لیقاتشه و وقتی که جواب میگیرن(نه از من ولی دوستان لوییس فن) میفتن گریه که به مکس چیکار دارین و بی احترامی نکنین و راننده خودتون واسه شما.
    نه من صاحب سبم نه امین صاحب لوییس و نه شما صاحب مکس. اینجا بحث طرفداری هست و توی طرفداری هرکسی(قرمز نقره ای یا بنفش) میتونه هرکی رو بخاد نقد کنه ولی این نقد باید منصفانه باشه. درکنار اینا کری هم هست که درصورتی خونده میشه که جنبه جواب رو داشته باشه طرف مثلا چرا دروغ سالهای قبل امین خود منم خیلی کفری میکرد بعضا ولی میدونسم اخر کار بحث طرفداری و دوطرف جنبشو دارن و همه رفیقن اینجا و جوابم میدادم اما این طرفدارای جدید مکس خیلی خوبن دیگه…

   • ALEX-ALBON

    2

    1

    همیلتون سیاستمدارتر ازین حرفاست که اجازه برخورد بده..
    تو این شرایطی که امین گفت..همیلتون اگه شرایط سبقتگیری امن وببینه یا از مکس رد میشه-
    یا اگه حتی 10% احتمال برخورد بده بی خیال سکوی اول میشه
    این واز من داشته باشین.

   • 8

    4

    1

    fastboy44:
    انشاالله این دفعه#MALDONATORبا خمپاره میزندش!
    پاستور کجایی؟
    رفتی تصادفای فرمول یک رو هم با خودت بردی!
    (البته نه،اکون راهشو ادامه میده،عمو مالدونادو دست پرورده های زیادی داره!)
    🙂 🙂 🙂

   • amirali

    1

    1

    نه دیگه دور آخر میره تو شکم یکی.

 4. sebastian

  4

  3

  هر چی فک میکنم نمیتونم درک کنم این فراری بتونه با مرسدس رقابت کنه.
  همه فکر میکنن هفته دوم فراری میترکونه و مرسدس نشسته سر جاشو هییچ برنامه ای نداره.
  امسال هم فراری به تمام ما فن های سب دوسداشتنی پا خواهد زد ( البته امیدوارم اینطور نشه)

 5. Wwe.f1.77

  2

  9

  خواهیم دید چه خواهد کرد(مکس) بهترین راننده تاریخ می شه حتی بهتر مایکل رکوردار هم می زنه به خاطر اینکه جوان وقت خیلی داره استعداد شو هم داره

  • THE MINDBLOWER

   3

   2

   سب 26 ساله بود 4تا قهرمانی تو جیبش داشت حالا لوییس داره به رکوردای مایکل حمله میکنه.
   مکس عالی ولی سوار ویلیامز فقط میتونه قد یه کریر لپ شه

   • 33🦁Ali

    2

    2

    خیلی عالی شما هر حرفی بزنید و نظری بدید منطق داره ولی ما که بگیم منطقی نیست خوبه ..من چند سال هست تو این سایت دارم می بینم این نظرا که نمیشه بهش گفت کری یا نقد درست راجب مکس

   • THE MINDBLOWER

    3

    1

    ببین نمیدونم میدونی یا نه ولی درست یا غلط بودن یه مفهوم نسبیه از نظر من یه چیزی درسته که از نظر شما نیست ولی احترام به صورت یه مجموعه رفتارها و گفتارهایی ترجمه میشه که شما چیزی رو رعایت نمیکنی.
    بی احترامی به مکس نتیجه رفتارهایی هست که خودش تو پیست نسبت به فراریا داشت و صب تا شب با سب تصادف میکرد خود شماهم اگه خدا نصیبتون کنه و رانندتون توی کورس قهرمانی باشه و یکی هی بکوبه بهش میفهمی ما چی میگیم.
    نظیر دوست کشتی کج دوستمون رو داشتیم که قبلا که باعث تنشهای خیلی بدی تو سایت شد یا کسی که باعث شد پیام خصوصی تو سایت بسته شه چیزی که هست اینه که هرکی تذکر میده دلش نمیخاد کار دوباره بکشه به اونجا.

   • amirali

    2

    1

    من حقیقتش یکسال نمیشه که اومدم اینجا.راستش اولشم داشتم درباره پیست فرمول یک ایران سرچ میکردم فکر کنم بعدشم این سایت اومد و خیلیم خوشم اومد.
    حالا از بحث خارج نشیم میخواستم بگم با که یک سری مقالات مرتبط با زمان حال اما قدیمی رو خوندم و دیدم اون زمان متاسفانه یکم کری خونی بیش از حد بوده.
    در صورتی که تا الان من خیلی جو آرومی رو تجربه کردم و به خاطرش از همه هم ممنونم.فقط خواهشم از همه ی دوستان اینه که دوباره جو سایت ملتهب نشه مثل این دورانایی که شما میگین.
    از این دوست کشتی کج کارمونم واقعا خواهش میکنم منطقی نظر بدن تا یه جو دوستانه رو داشته باشیم.

   • amirali

    2

    0

    (بگم یک سری مقالات)

 6. Mahmoud

  6

  0

  خیلی ممنون آقا حسینی. مطلب عالیی بود.
  ردبول همیشه توی توسعه خیلی خوب بوده اگه اینجوری به قضیه نگاه کنیم میبینیم که شاید ردبول واقعا خیلی قوی باشه!!
  راستی آقا حسینی پیت استاپ های فراری چند ثانیه ای بود؟؟؟ 🙂

   • THE MINDBLOWER

    4

    1

    سید شرمنده میام وسط.
    ولی توی تستها پیت مشکلی نداشت(یه تمرین طوری انجام میدن ولی برمیگردن گاراژ)
    ولی فقط گونتر کبیر که همرو مجبور میکنه توی دما 5درجه تمرین پیت استاپ کنن(هرچند بازم تو استرالیا اشتباه میکنن)

 7. Mercedes F1

  2

  0

  سلام سید جان
  مطلب بسیار خوب و دقیقی بود، ممنون👌🏻
  فقط دو سوال

  ۱. همونطور قبل از شروع فصل گذشته گفته بودید کانسپت فراری جوری هستش که توسعه مشکلی خواهد داشت و همونطور هم شد، با توجه به عدم تغییر کانسپتشون برای امسال، آیا توسعه آیرودینامیکی خوبی رو خواهند داشت؟
  البته فراری سال پیش، از بعدِ تعطیلات تابستونی تونست ماشینش رو رام کنه و بتونه ستاپ مناسبی ازش بگیره و با آپدیت‌های درستی تونستن تو پیست سنگاپور قدرت‌نمایی کنند، اما سوال من اینه که آیا بیش از اون هم قابلیت توسعه آیرودینامیکی خواهند داشت یا این قضیه باز هم مشکل‌زا میشه براشون؟

  ۲. این چندساله دیده شده ردبول در ابتدای فصل شروع بدی داشته؛ حالا با توجه به عملکرد تحسین‌برانگیزشون در پایان سال پیش و همچنین عدم تغییر قوانین، آیا امسال میتونن از اول فصل نفس به نفس مرسدس بیان یا این که اون شروع‌های بد علل دیگه‌ای داره؟

  • سید علی حسینی

   2

   0

   ارادت

   1 – برای تیم های فرمول یک همیشه یک راهی برای بهتر شدن وجود داره، فلسفه ایرودینامیکی فراری درک سنگینی رو می طلبید و توسعه سختی رو در پیش داشت..ولی به محض اینکه بتونن بیشتر درکش کنند قدرت بیشتری از ماشین رو هم میتونند بکشن بیرون…امسال باید ببینیم تا ملبورن چه پکیجی روی ماشینشون قرار می گیره، این ماشین هفته اول تست با دوم تست تفاوت داره و پکیج ملبورن هم با هفته دوم تست متفاوته، باید ببینیم چی میشه بعد سبک سنگین کنیم

   2 – ردبول پکیج خوبی داره، میمونه هوندا… مرسدس هم کم کاری نکرده خیلی تقویت کرده…الیسون هم اومده گفته که ما از پاوریونیت تا ایرودینامیک هر چی تونستیم تقویت کردیم و جا برای تقویت داخل فصل هم گذاشتیم…

 8. SADEGH 16

  4

  1

  این چند روزم تموم شه ریس شروع شه از شر این کارشناسی های نه چندان دقیق راحت شیم .و در آخرم اگه فراری نسبت به سال پیش روند مسابقه ایی بهتر نداشته باشه واقعا ضد حال اساسی میشه چون تیم دیگه ایی فک نکنم بتونه بنز رو به چالش بکشه.

 9. مشتبا

  4

  2

  والا من که چشمم آب نمیخوره از فراری. پارسال بهد از تست های بارسلونا همه گرخیده بودند از قدرت فراری، تا جایی که گزارشگر وطنی گفت لکلرک حداقل ۱۰ تا پودیوم نیاره گند زده! بعد تو فصل دیدیم که مرسدس و ردبول موتورهای به مراتب بهتری خصوصا تو شتاب گیری اولیه داشتند، فراری موند و تاپ اسپید تو مستقیمی. دلخوش نباشیم فراری فن ها

 10. mahyar

  3

  0

  تحلیل بسیار کامل و جامعی بود . دست شما دوستان فرمولا یکی درد نکن .
  دوستان اگه توجه کرده باشید فستس لپی که بوتاس زد بدونه DAS بوده . آنبوردش رو که سریعترین دور رو زد نگاه کنید اصلا” از DAS استفاده نکرده .
  ی نکته ای داره به نظرم . این که DAS رو در زمان تمرین شاید استفاده کنند تا برای ستاب خودرو به ی سری الوگو هایی برسن .
  یا این که این سیستم اون کارایی لازم رو نداره و شاید دیگه مرسدس ازش استفاده نکنه ؟
  هممون میدونم که TOE IN فشار به مراتب بیشری رو نسبت به TOE OUT به لاستیک ها میاره و توجیه منطقی به نظر من نیست که مرسدس بخواد توی ریس ازش استفاده کنه . مگر این که برای چند دور محدودی برای گرم کردن بهتر تایر ها و چه میدونم از این قمار هایی که مرسدس یحو میکنه و میبره باهاش بکنه .
  مخصوصا” این که ریسک این وجود داره که مکانیزم به مشکل بخوره یا راننده اشتباه بکنه و هرچیز دیگه ای و سر پیچ اول مرسدسی ها با TOE IN وارد پیچ بشن .

 11. pmohamadaminq

  4

  2

  این فصل فصل خطرناکیه . اول آینده راننده ها مشخص میشه . بعد فراری میخواد حتی یه بارم شده تو دوران هیبریدی قهرمان بشه . انشاالله مسابقات جذاب و با برد فراری تموم شن . و حداقل 4 تیم برا سکو بجنگن .

 12. ALEX-ALBON

  5

  0

  فراری امسال بدجوری چراغ خاموش داره پیش میره..خداییش این اولین باریه که من از شروع فصل فراری میترسم..
  فکر میکنم که اونا میخوان به هر قیمتی جلوی قهرمانی مجدد همیلتون وبه دودلیل بگیرن
  1- بدست آوردن حداقل1 قهرمانی تو دوران هیبرید
  2- جلوگیری از شکسته شدن تعداد قهرمانی شوماخر که با فراری بود.
  شما یه نگاهی به عملکرد فراری تست اول پیش فصل 2020 نسبت به ردبول ومرسدس و مصاحبه ی عجیبی که بینتو انجام داد بندازین.
  احساس دوگانه ای دارم .
  فقط و فقط استرالیا جواب همه سوالاتیه که تو ذهن هممون هست.

 13. آرمان رادمان

  3

  1

  فکر می‌کنم همه شما حرف‌های ماتیا بینوتو را شنیدید یا خواندید. بنظرم اولین چیزی که در مورد فراری دیده میشد این بود که اولین پکیج آیرودینامیکی SF1000 کار نکرده. مشکلات فصل 2019 هنوز کامل حل نشده. ماشین فراری خیلی عقبتر از مرسدس و ردبول هست. وضعیت فعلی این است. احتمالا در مرحله دوم تست ها قطعات جدیدی می آورند. در آخرین روز تست ها معلوم میشه امسال فراری چه شرایطی داره.

دیدگاه خود را بیان کنید