فرمول یک ایران – راننده فرمول یک ردبول، مکس ورشتپن می‌گوید که سخنان اخیر لوئیس همیلتون و تأیید سخنان او توسط سباستین فتل پس از گرندپری مکزیک گستاخانه ولی مثبت بوده زیرا نشان داده که عملکرد او برایشان مهم است.

همیلتون و ورشتپن در پی استارت مسابقه و درگیری های چند پیچ اول به یکدیگر برخورد کردند، همیلتون مجبور بود پیچ اول را در شعاع بیرونی طی کند و سپس برای پیچ دو هم به ورشتپن برخورد کرد که باعث صدماتی به کف خودرویش و بیرون رفتن هر دو خودرو از پیست شد. مسابقه ورشتپن در ادامه بخاطر پنچری لاستیک راست عقبش در برخوردی که با والتری بوتاس داشت، خراب شد. همیلتون که پیروزی را پس از استراتژی پر ریسک مرسدس و موفقیت در مدیریت درست تایرهایش بدست آورده بود، حرکت ورشتپن در پیچ اول مسابقه را به حرکت یک موشک (که بیشتر دنیل کویات را به انجام این نوع حرکت می‌شناسند) تشبیه کرد و همچنین در ادامه گفت که به دلیل استایل معروف و بی باکانه جوان هلندی او مجبور است که در نبرد های چرخ به چرخ به او “فضای بیشتری” بدهد تا تصادف نکنند. همیلتون گفته بود که ورشتپن مانند یک آهنربا برای حادثه ها است و سباستین فتل هم اقرار کرد که کاملا با این سخنان موافق است.

درحالی به گرندپری ایالات متحده نزدیک می‌شویم که ورشتپن دید همیلتون نسبت به خودش را مورد انتقاد قرار داده و گفته:

به نظر من و از سمت خودم این یک حرف احمقانه بود به این دلیل که من همیشه یک راننده تهاجمی بوده‌ام ولی منصف هم بودم. گمان کنم که این ایده او درست نباشد. همیشه تخریب دیگران و گفتن اینگونه سخنان طعنه آمیز آسان بوده است. از دید من، مشکلی ندارد که او این حرف ها را زده است. این همیشه مثبت است که آنها در مورد شما حرف می‌زنند زیرا این بدان معنی است که شما برای آنها مهم هستید و آنها خطری از جانب شما حس می‌کنند.

من فقط بر روی رانندگی تمرکز می‌کنم و آنها هم نظرشان را به اندازه کافی ابراز کرده‌اند و من هم منظورشان را فهمیده ام.

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن

او درادامه توضیح داد:

ولی از سمت من، من نیازی ندارم که در کنفرانس های مطبوعاتی به یک نفر دیگر حمله بزنم و سخنان نامربوط راجع بهشان بگویم زیرا اولاً این بسیار گستاخانه است و دوماً من ترجیح می‌دهم به جای جنگ رسانه‌ای در پیست بجنگم که بسیار انجام دادنش را هم دوست دارم و قطعا من سخت جنگیدن را می‌پسندم ولی به دور از خطر برای خودم و دیگران.

اگر آنها از من می‌خواهند که عقب بکشم و با آنها در پیست آرامتر رفتار کنم، بهتر است که اصلا مسابقه ندهند و در خانه هایشان بمانند. شما می‌خواهی که با آنها بجنگی و این چیزی است که به خاطرش اینجا هستیم، ما راننده مسابقه‌ای هستیم، ما فرمول یک هستیم و به نظرم ما بهترین هایی هستیم که در پیست رانندگی می‌کنیم و بخاطر پیروزی می‌جنگیم چرا که این چیزی است که بخاطر آن زندگی می‌کنیم.

ورشتپن در تعیین خط مکزیک عملکرد خیره کننده‌ای داشت و توانست پول پوزیشن را بدست آورد ولی در پی تصادف بوتاس در انتهای مرحله سوم تعیین خط او سرعت خودش را کم نکرد و در نتیجه داوران او را سه رده جریمه کردند و او مسابقه را از رده چهارم شروع کرد. راننده ردبول در اینباره نیز توضیحاتی داد:

من نیازی نداشتم که زمان قبلی‌ام را بهبود ببخشم زیرا من پول پوزیشن را در دست داشتم ولی چیزی که در ذهن من ‌می‌گذشت این بود که شما نمی‌دانید که بقیه رانندگان مشغول ثبت چه زمان هایی هستند و اگر زمانشان را بهبود ببخشند می‌توانند پول پوزیشن را از شما بگیرند.

پس، من پرچم زرد را ندیدم و زمانم را بهبود دادم درحالی که به آن نیازی نداشتم ولی دفعه بعد که در همچنین موقعیتی قرار بگیرم پایم را به هر حال از روی گاز برمی‌دارم حتی اگر کسی خوش شانس بوده باشد و بعد از تصادف قرار گرفته باشد و بتواند زمانش را بهبود ببخشد. این اتفاقی است که افتاده و نمی‌توان آن را تغییر داد ولی قطعا ما در حال حاضر در موقعیتی قرار نداریم که بتوانیم برای همه مسابقات در تعیین خط برای پول پوزیشن بجنگیم و من هم آن لحظه در حال لذت بردن از نتیجه بودم.

39 دیدگاه

 1. بیژن

  28

  5

  این بشر راجع به همه حرف میزنه بعد میگه من عادت ندارم در مورد کسی حرف بزنم 😂😂😂 مخصوصا راجع به همیلتون بعدشم کسی نیاز نداره با تو جنگ رسانه ای راه بندازه تو خودت همیشه داری خود زنی میکنی و میری تو در و دیوار و ماشینهای دیگه 😂😂

  • Seb the great

   4

   0

   من جای موس باشم از حرف این دو تا درس میگیرم خب راس میگن حرف این دو تا عین سنده
   بعد اقای ورشتپن شما 5 ساله تو فرمول یکی همیلتون تو سال 2 حضور قهرمان شد وتل بعد 3 تا 4 سال قهرمان شد بعد 4 تا قهرمانی پیاپی کسب کرد شما بعد 5 سال تو فرمول 1 هنوز نمیدونی کجا ترمز بگیری

 2. ARA$H

  23

  1

  مکس تو میخوای با اونا رقابت کنی ولی غافل از اینکه رقابت تو با اونا یا خودتو یا اونارو لانکت میکنه
  والا همیلتون که هنوز دی ان اف نشده در مقابل وشتپن
  ولی فتل که کوله باری از تجربه های مدمکس هست
  در ضمن اره تو راست میگی اینجا فرمول یک هست اینجا کشتی کج نیست که سرتو بندازه پایین از هرجا دلت خواست بری

 3. Ahmad VETTEL

  28

  1

  فقط امسال بارها مکس درباره همیلتون مصاحبه کرده و تخریبش کرده
  اگه این مصاحبه توهین باشه،مصاحبه های مکس در مورد همیلتون طوری بود که چیزی از همیلتون باقی نمیذاشت
  مکس سال پنجمش تو فرمول یک هستش ولی هنوز بی احتیاطه و اصلا قصد درست شدنم نداره

  • Mahmood.gh

   2

   0

   این مکس واقعا ی چیزیش هست
   قبلا گفت پرچم زرد دیدم
   الان میگه پرچم زرد ندیدم
   بعد خود ک انبردت دیدی دیگه چرا دروغ میگی همه دیدن اون انبردو ک پرچم زرد واست تکون داده میشد

  • Mahdi.s

   3

   0

   من نیازی ندارم در کنفرانس های مطبوعاتی به یک نفر حمله بزنم
   تو خودت تا وقت گیر میاری قبل از مسابقه میری جنگ روانی درست کنی بعد نیازی نداری در کنفرانس حمله کنی

 4. [Seb!Lewis[CHAMPWAR

  23

  1

  جالبه شده مثل بعضی دوستان تو کشور که اگه یه خانم به اشتباه هم بهشون نگاه کنه اونا برداشت دیگه ای دارن و فکر میکنن داره بهشون نخ میده.
  خوب معلومه که راننده هادرباره اتفاقی که تو مسابقه افتاده حرف میزنن اونم کسانی مثل سب و لویس که حرفشون سنده.مخصوصا لویس بیچاره که فضا هم بهت داد ولی باز بهش برخورد کردی،بعد چون داره دربارش حرف میزنه معنیش اینه که تو زیاد از حد براشون مهمی بیخیال بابا.
  فکر کنم این تا وقتی یکی نمیره بیخیال نمیشه

 5. Behzad

  8

  15

  اگر با کمک حافظه به صحبت های همیلتون در مورد هوش مسابقه ای رانندگان نقدی بزنیم تقریبا در مقاطعی خودش هم کلکسیون این زد و خوردها بود مخصوصا سالی که 4 الی 5 بار از خجالت ماسا دراومد یا در خروجی پیت لاین به ماشین رایکونن زد و در یک شاهکار برای تعویض تایر با ماشین مرسدس رفت در پیت استاپ مکلارن!
  قرار نیست اشتباهات مکس را نادیده بگیریم و میزاریم به حساب جوانی و غرورش اما اگر راننده ای کسی را نقد میکنه حداقل نگاهی به گذشته خودش و شرایط سنی مشابه داشته باشه.

  • ARA$H

   3

   0

   عزیز بر هیچکسی پوشیده نیست اشتباهاتی که همیلتون و فتل داشتن
   اصلا کسی بدون اشتباه بوده؟؟
   ولی همشون درس گرفتن
   این برای بار چندم هست مکس داره حداقل اگه توی هر ریس یک حرکتی جدیدی میزد یک چیزی
   ولی توی هر ریس فقط فقط اشتباهات گذشته رو انجام بدی دیگه 😐 😐 😐
   مکس نمیدونم یا صبرشو نداره یا فکر میکنه از هرجایی دلش خواست باید سبقت بگیره
   از اسپا ، تا مکزیکو سیتی چه امتیازاتی رو که از دست نداده
   مکس میخواد همه جا ثابت کنه خودش هست شاید اینکه بهترین هلندی حاله حاضر توی پیست هست غرور بیش از حدی بهش داده که کوتاه بیا نیست
   اگه این غرورشو کنترل نکنه دیگه…..
   وگرنه همیلتون بهترین راننده انگلیسی حاله حاضر توی پیست هست حال حاضر گفتم نگفتم بهترین تاریخ انگلیس
   فتل هم بعد از مایکل شوماخر افسانه رکورد دار قهرمانی آلمانی هاست

   • Behzad

    0

    0

    وقتی یک راننده با ماشینش از رده های پایینتر شروع کنه احتمال برخورد ابتدای استارت بسیار بیشتری داره و در ادامه مجبوره با ماشینهای بیشتری برای کسب رده درگیر بشه و اگر مثل همیلتون یا دوران ردبول فتل از خطوط اول شروع کننده باشه طبیعتا جدال کمتری داره و تمرکزش میشه دور زدن در پیست.

  • Mahmood.gh

   2

   0

   بهزاد جان دقیقا هوش بالا یعنی از اشتباهاتت درس بگیر لوییز خیلی اشتباه کرده ولی ازشون درس گرفته و بعدش اونها تکرار نمیکنه و قهرمان میشه

 6. Behnam380

  19

  2

  ایکاش مکس بفهمه که این دو نفر مجموعا و با احتساب امسال ده بار قهرمان جهان شدن و این یه افتخار برای اونه که داره با ایندو تو رقابت‌ها شرکت می‌کنه ، مکس راننده سریعیه ولی مطمئن باشید اگر سوار مرسدس هم بود قهرمان نمیشد چون شخصیت قهرمانی رو هنوز نداره.

 7. Amir MH

  21

  0

  این همه مصاحبه پشت سر هم ضد همیلتون کردی این همه رفتی تو شکم این و اون یه سری های رو از مسابقه انداختی بیرون با رانندگی غیر مسوولانه ی خودت . حالا یه بار اومد جوابتو داد و حقا که حقیقت و گفت.مکس واقعا راننده خوبیه و من اصلا در سطحی نیست حتی این جمله رو در مورد مکس بگم ولی واقعا لازمه رفتار و اخلاقشو گره بزنه به استعداد خوبس وگرنه به همین منوال به جای قهرمانی باید دنبال رای جمع کردن تو سایت فرمول یک باشه.

  • امید نورمحمدی

   0

   0

   دقیقا.اوایلی که اومد ردبول میخواست یک سباستین فتل دوم بشه که نشد. چندین و چند مسابقه سب بخاطر مکس نابود شد و هیچکس هم هیچی نمیگفت و یه جورایی ازش حمایت میکردند. وقتی 4 سالش پر شد و قهرمان نشد بیخیال سب شد و حالا از اول فصل گیر داده به لوییس!
   یکم روی خودش تمرکز میکرد الان خیلی جلوتر بوذ… جنجالهای فصل قبلش با ریکیاردو که موجب قربانی شدن یک راننده با کلاس مثل ریکیاردو شد.
   حمایتهای غیر مسئولانه ردبول و پدرش هم در بوجود آمدن این وضع موثر بوده. مکس میتونه قهرمان جهان بشه و استعداد و شهامت و سرعت بالایی داره و باید تمرکز و خونسردی هم بهش اضافه کنه تا موفق بشه…

 8. mehdi vettel

  18

  1

  منتظر مکس تو پیچ یک این هفته باشید

  حاضرم شرط ببندم تو سه دور اول اگه اتفاقی تو استارت براش نیوفته یه دایو شدید تو پیچ یک داشته باشه و بدا به حال کسی که تو اون دور جلوی مکس باشه

  اینو از من داشته باشید
  خطرناک ترین چیز تو دنیا مکس ورشتپنی هست که چندتا مسابقه خوب نتیجه نگرفته
  تحت هر شرایطی آستین برا برد میاد و احتمال داره گند بزنه به مسابقه یه نفر

  • محمد

   0

   9

   دمت گرم مکس. اینا زورشون میاد ک تو ازشون بهتر و سریعتری. همه کارم میکنن برای اینکه با تو هم تیمی نشن! لحظه شماری میکنم با فتل یا همیلتون هم تیمی بشی تا با تریلی از روشون رد بشی! اون فتل ک بادش خوابیده یعنی لکلرک بادشو خوابونده، بیچاره دیگه زدن نداره! همیلتونم که مطمئنم باش هم تیمی بشی لهش میکنی جوری ک مجبور به بازنشستگی بشه! این دو تا ماشینای برتری ک داشتن چن بار قهرمان شدن فک کردن کی هستن حالا، اگه مَردن و عرضه دارن با تو هم تیمی بشن اونوقت قهرمان بشن! مگه تو خواب رنگ قهرمانی رو ببینن

   • شاهین

    8

    0

    😂😂 بزار مکس یه قهرمانی بیاره بعد بیا اینجا برای چند دوره قهرمان های جهان کری بخون. همون ریکاردو مکس رو کرده بود تو قوطی احتیاجی به همیلتون و فتل نیست

   • Mahmood.gh

    2

    0

    دوست عزیز این دوتایی ک تو میگی هیچی نیستن ده تا قهرمانی جهان دارن البته فن مکس باید هم ادبیاتش مثل خودش باشه
    بعد دوست عزیز اگه ی نفر باشه ک رقیب لوییز باشه اون شخص سب هست
    و اگه سب ی رقیب داشته باشه لوییزه

   • mehdi vettel

    2

    0

    محمد
    داداش خواب دیدی خیر باشه

    مکس رو خیلی باد کردن تو این چند سال
    منکر توانایی هاش نمیشم ولی زیادتر از اون چیزی که هست دارن نشونش میدن
    همین فتلی که میگی مکس با تریلی از روش رد میشه با ماشین توروروسو برد آورده، چیزی که مکس و خیلی های دیگه تو خوابم نمیبینن

    من کار به همیلتون ندارم ولی مطمئنم مکس با سب هم تیمی بشه با اینکه سب یه خورده سنش بالا رفته بازم چیزی از مکس کم نداشته باشه

    نگاه هم به امسال نکن که مکس هم تیمی قوی نداشت
    اگه یکی مثل دنی ریک تو تیم اشتباهات مکس قطعا بیشتر می‌شد امسال

 9. THE MINDBLOWER

  10

  5

  مکس راننده عالی‌ای هست ولی نمیدونه چجوری مصاحبه کنه.
  خودش حسابی از خجالت لوییس دراومده این یکی‌دو ساله.
  بخاا بیاد توی جنگ‌ قهرمانی انگلیسیا لهش میکنن انقد بهش میتازن.
  نمونش سب که کاری به کار کسی نداره ولی دی‌رستا حتی حاضر نیس باهاش دست بده(مصاحبه بعد از کوالی مکزیک).
  کافیه لوییسو شکیت بده تا همه رسانه‌هایی که یه‌روزی بهش میگفتن پدیده بکوبنش(البته این رفتار اصلا ربطی به لوییس نداره).

  • mehdi vettel

   7

   9

   موافقم
   خدا نکنه کسی رقیب یه انگلیسی بشه
   دهنش سرویسه
   از آلونسو و رزبرگ و سب گرفته تا احتمالا لکلرک و ورشتپن در آینده در امان نیستن از چرت و پرت های این جماعت

 10. بردیا

  6

  16

  نمیدونم این نفرتی که کاربرای سایت از مکس دارند واسه چیه احساس میکنم از دی ان اف شدن مکس بیشتر از برد راننده ی محبوبتون خوشحال میشید

  • Dr.haD

   4

   0

   فك ميكنم به خاطر رفتار خودشه ،من طرفدار هميلتون هستم ولي هميشه اخلاق فتل رو ميپسندم و برعكس خيلي هاي ديگه هيچ وقت نه حاظرم و نه به خودم اجازه ميدم كه راجب فتل نظر منفي بدم و واقعا به عنوان يه انسان دوسش دارم و اگه ميشد دوتا راننده محبوب تو سايت انتخاب كرد بعده هميلتون حتما فتل انتخاب بعديم بود ،اما مكس (با وجود اينكه من تازه يك سالو خورده اي هست كه اين ورزش رو دنبال ميكنم و خيلي مبتدي هستم و اصلا در حد نظر دادن راجب بعد فني راننده ها و مسابقات نيستم )به عنوان يه انسان ، يه جوري رفتار ميكنه و غرور داره (چه داخل پيست چه خارج اون ) كه هر انساني ناخوداگاه ميگه :اه لعنت بهش چه ادم مضخرف مغروري !!!!

  • THE MINDBLOWER

   1

   2

   دلیلش واضحه ولی مکس وقتی خوب برونه نمیشه انکار کرد میشه؟؟؟؟
   برای خود منم بهترین راننده نیمفصل اول مکس بود و نیم فصل دوم تا اینجا سب و لوییس بودن(سب چون لکرک تو کوالی جبوشه عقبتر از لوییس) و میتونی ببینی نه فقط من بلکه همه سب فنا و فراری فنا اعتراف کردن که عالی میرونه.
   ولی دروغ چرا من یکی واسه 2017 نمیتونم مکسو ببخشم شمام بودی نمیبخشیدی

  • امید نورمحمدی

   0

   0

   بردیا جان من از جانب خودم حرف میزنم و هیچ نفرتی هم از مکس ندارم و برعکس نظرت بعداز بازنشسته شدن سب حتما طرفدار مکس خواهم بود اگر به این کارهاش ادامه نده…

 11. Amin

  10

  4

  مصداق بارز عدم یکی بودن حرف و عمل هستن جناب مکس!
  خودش هرچی از دهنش در اومد رو ب لوییز گفت…
  خلاصه این که لوییز تو آستین باید ده متری مکس هم نباشه وگرنه تو آستین دی ان اف خواهد شد

 12. 5red16

  2

  3

  با این حرفش موافقم که باقی راننده ها ازش حساب میبرن و اتفاقا این خیلی خوبه حتی اگه رقباش سب و چارلز و لوییس باشن
  هرکی ناراحته بشینه خونه شطرنج بازی کنه
  فرمول یک یعنی رقابت
  سرعت
  چالش کشیدن
  خاله بازی نیست که
  اتفاقا مکزیک اونقدرهام جدی نبود
  خیلی بزرگش کردننبرد چرخ به چرخ یه طرفش برخورده
  هرچند که راننده ها باید مواظب باشن یک نبرد تمیز و بدون درگیری داشته باشن اما گاهی اوقات اجتناب ناپذیره

  • امید نورمحمدی

   0

   0

   5red16 : موضوع فقط اون برخورد نیست. بعداز تصادف بوتاس توی تایمگیری باید پاشو از روی گاز برمیداشت… روی این چیزها خیلی حساسیت وجود داره و داستان از اونجا شروع شده…
   فرمول یک هرچی باشه ولی “کشتن” توش نباید وجود داشته باشه. دیدیم توی همین فصل یک راننده جوان توی فرمول 2 فوت کرد..
   وقتی تصادفی اتفاق میوفته هزارجور احتمال خطر جانی وجود داره و بی تفاوتی نسبت به این موضوع خیلی بده

 13. P1F1kimi

  3

  0

  كسي اونم امثال(هميلتون و فتل) نياز ندارن با تو جنگ رواني راه بندازن چون تو خودت اتوماتيك هر ٢تا ريس يكي تو در و ديواري .
  ورشتپن به خاطر اغراق ها و حمايت هلندي ها چه تو مسابقات و چه تو فضاي مجازي و سايتا جوگير شده كه اين جوگيري هم به ضررش ميشه تو مسابقه ميره تو ديوار و ماشين بقيه و هم مصاحبه هاي فوق العاده كودكانه و مضحكي انجام ميده، به شخصه اصلاً شخصيتشو نمي پسندم البته باس حق داد شايد به هركي كه بعد يكي دو سال وارد فرمول شده بگي بقيه راننده ها از ديدنت پشتشون تو آينه وحشت ميكنن تمركزش بهم بخوره و جوگير شه

 14. Candis

  1

  3

  مکس جواب این دونفر (همیل،فتل) رو توی همین استین میده و توی همین ریس پیشه رو خواهیم دید کیا بعلت تصادف یا اسپین dnf میشن. فقط ببینید

دیدگاه خود را بیان کنید