فرمول یک ایرانوالتری بوتاس که در مرحله تعیین خط گرندپری سنگاپور نتوانست دور خوبی را به ثبت برساند و با فاصله 0.7 ثانیه ای نسبت به همتیمی خودش در جایگاه پنجم قرار بگیرد بیان کرد که شاید لوییس همیلتون فکر می کرد که او برای شوخی سرعتش را کم کرد.

بوتاس صحبتش را اینگونه مطرح کرد که متوجه نمی شود چرا همیلتون بلافاصله قبل از شروع تک دور سریع از او سبقت گرفت، مرسدس هم هیچگونه برنامه ای را برای مدیریت رانندگان در مرحله سوم تعیین خط نداشت و رفتار همیلتون باعث شد که او نتواند تایرهایش را در پنجره دمایی مناسبی قرار دهد:

در تمام آخر هفته نیاز داشتیم که یک اوت لپ مناسب داشته باشیم تا بتوانیم تایرها را قبل از تک دور سریع به دمای مناسب برسانیم. من فقط توانستم در مرحله اول تعیین خط این کار را به درستی انجام دهم و همینطور در دور اول مرحله دوم ولی در ادامه مرحله دوم در ترافیک گیر کردم. مرحله سوم تعیین خط برنامه ریزی شده نبود، من سرعتم را کم کردم چون در جلوی من یک خودروی ردبول بود و خواستم با او فاصله ایجاد کنم و فکر می کنم که لوییس این را نمی دانست و فکر کرد که من برای شوخی سرعتم را کم کرده ام. مطمئنا این کار او نادرست بود و باعث شد نسبت به من برتری پیدا کند و من دوباره مجبور به کند شدن کردم(تا فاصله باز کنم). دوباره ما این مسئله را در تیم مطرح کردیم و مطمئن شدیم که چنین اتفاقی دوباره رخ ندهد.

همچنین بوتاس در مورد وضعیت دوری که داشت، بیان کرد:

ما سریعترین اوت لپ را در میان تیم های دیگر داشتیم، ما نیاز داشتیم تایرها را آماده کنیم مخصوصا تایرهای جلو را و وقتیکه موفق به انجام این کار نشوید به مانند این است که روی لبه تیغ حرکت می کنید چون با تایرهای سرد خیلی راحت است که شما تعادل و بالانس خودتان را از دست بدهید ما مجبور بودیم که در دوری که می زدیم دمای تایر را بسازیم که همین مسئله باعث شد در دورمان هرزگردی و عدم چسبندگی را داشته باشیم.

24 دیدگاه

 1. MERC

  11

  8

  اوفف چقد بهونه میاری, رو اعصابی
  همه کارا رو لوییز باید تنهایی بکنه
  اول هایپ مکس رو گرفت , الانم باید هایپ چارلز رو بگیره…تنهایی

 2. amirali

  9

  0

  سید جان التماست میکنم یه پیامی چیزی از طرف تمام کاربرای کانال و سایت به شبکه ورزش بزن بگو اگه نمیخواین پخش کنین چرا اعلام میکنید که پخش میکنید؟
  میخواید بزنید تو ذوق ما مثلا؟
  الان کشتی و فوتبال هردو طرفدارشون عوام مردم هستن منظورم اینه که وقتی دربی داشته باشه دیگه کسی کشتی نگاه نمیکنه ولی چون طرفداران فرمول یک از خواص جامعه هستن قاعدش اینه که اکثرا نگاه میکنن مسابقه رو
  مایه ی ننگه چنین صدا و سیمایی

  • سید علی حسینی

   8

   0

   امیرعلی هیچوقت به من التماس نکن، من در جایگاهی نیستم که از من التماس کنی برادر این چه حرفیه، راحت باش با من، والا نسبت به این افراد و تصمیماتشون از دست ما کاری بر نمیاد با نامه و امضای عمومی هم اتفاقی نمیفته و متاسفام واقعا از این بابت

   بابت اون سوالت که امکان گزارش فارسی بزاریم، متاسفانه امکاناتش رو نداریم…

   • THE MINDBLOWER

    3

    0

    سید دفعه قبل نزاشتین بیاد ولی این دفعه دیگه حقه بخدا.

    ادمین: اینا بین من و خودت بمونه بهتره :))

   • HamidFTN

    1

    0

    سید نمیشه همه کاربرای این سایت زنگ بزنیم به 162 روابط عمومی صدا و سیما که از این مسئله شکایت کنیم
    یا حداقل اگه گذاشتن این آقای ****گزارش نکنه همون صدای ماشین ها خیلی خیلی بهتره تا این بیاد وسط و مطلب چرت بگه

  • حميد

   0

   0

   اميرعلي
   فك كردي اينا به نظر و نامه ي مردم وقعي مي نهند؟؟
   برنامه ي نود فردوسي پور رو كه ابروي صدا و سيما بود بعد بيست سال كلا نابودش كردند و حذفش كردند. كسي كاري نتونست بكنه.
   الان سه تا مسابقه ي متوالي فرمول يك رو پخش نكردند حتي تكرارش رو!!
   يكي نيست بهشون بگه شما كه انقدر مسابقات ورزشيتون تداخل داره بودجه هم كه ماشالا دستتون به چاه نفت ميرسه هم از دولت بودجه مياد هم تبليغات تلويزيوني خب يه شبكه ورزش ديگه هم قاطي اين سي تا شبكه درست كنين تا طرفداران بقيه ورزش ها رو عصباني نكنيد.
   من گزارش متني فرمول يك رو دو مسابقه است دارم از سايت گاردين ميخونم تند تند اپديت ميشه امروزم اونجام.
   شما هم اگه مث من نت پرسرعت نداريد كه بتونيد ويدئوي انلاين مسابقه رو ببينيد بياييد از گاردين بخونيد.

 3. amirali

  3

  0

  حالا بازم میگیم فیناله یه تیکه هاییش رو پخش کنن ولی نه دیگه بیان کلا به جای فرمول یک مسابقه قزاقستان و قرقیزستان رو برای مردم ایرااان پخش کنن.

 4. amirali

  0

  0

  من ازتون خواهش میکنم یه تدابیری بیندیشین یه همچین مسابقاتی رو زنده گزارش کنید حالا چه از تو سایت و چه از طریق همکاری با سایت های دیگه مثل آیو اسپرت من واقعا زبانم خیلی خوب نیست نمیفهمم اینا چی میگن بعضی اوقات.گزارش هارو هم که دیگه اصلا نمیفهمم.

 5. mojtaba

  7

  2

  بوتاس کامل و واضح داره اتفاق پیش اومده رو.نوضیح میده رفقای ما اینجا اخ اخ و اه اه میکنن میگن بهانه نگیر عجیبه واقعا
  از بوتاس خوشتون نمیاد دلیل نمیشه هیچ حرفی رو ازش قبول نکنین اگر اشتباه میگه مستدل بگید کجاش و بر چه اساسی اشتباهه

 6. iren

  8

  1

  شما طرفدارای همیلتون به هم تیمیش هم رحم نمیکنید.
  والا من و بقیه طرفدارای تل تا جایی که دیدم اینجا دوستداریم فتل برنده بشه اما هیچوقت دست ندارم لکلرک براش مشل بوجود بیاد.
  اما شماها حاظر هستین از روی بوتاس رد بشین چون به همیلتون گفته بالای چشمت ابروست. یادتون باشه که بوتاس بنده خدا چند مرتبه با دستور تیمی به همیلتون کمک کرده تا صدرنشینی رو تثبیت کنه. اینم از دستمزدش.
  بعدش وقتی ما مییم همیلتون نمیتونه یک رقیب رو در تیم برای خودش تحمل کنه میگید نه.

 7. Ali seb

  2

  0

  خیلی نامردان اینا یه بار جای فرمول 1 داشتن مسابقه هاکی دوستانه پخش میکردن
  از گزارش انگلیسی ام که چیزی نمی‌فهمیم ولی بازم خوبه بهتر از هیچیه

 8. iman88

  3

  2

  من نمیدونم این حرفا برا چیه اگر داشتین اوت لپ میزدین پس برا چی لوییس باید به پایه تو بسوزه، چون تو کند شدی اونم باید پشتت وایسه تا ببینه تو بالاخره میتونی یه راهی پیدا کنی یا نه؟لوییس این کارو با چارلزم کرد وقتی داشت اروم دور میزد.ضمن اینکه احتمالا این استراتژیشون بوده تا مرسدسا نتونن لاستیکاشونو به دمایه عملیاتی برسونن.بعید نیست وقتی دیده والتری هم داره اینکارو میکنه فکر کرده نقشه اونم همینه.لوییس هم کسی نیست بذاره تو این چیزا کلاه سرش بره.
  تو یه چند بار چرخ به چرخ باهاش برو بعد بیا تو این شرایط بگو اگر این اتفاق نمیوفتاد بهتر کار میکردم.
  نصف بیشتر راننده هایه گرید اگر تو این ماشین بودن رقیباشونو به گریه مینداختن.اونوقت این بابا با وجود همچین ماشینی و همچین تیمی،بازم برایه درخشیدن نیاز به شرایط بهتر داره.”باید تمرین کنم تا بهتر بتونم ماشین جلویی رو تعقیب کنم”(انگار 18 سالشه)”نیاز به کلاچ بهتر دارم تا استارتام بهتر بشه”.”نیاز به یه همتیمی از خود گذشته دارم تا …”
  یکی نیست به این اقا بگه،اون چیزی که تو میخوای اصلا وجود نداره.

دیدگاه خود را بیان کنید