موتوجی‌پی ایران – مارک مارکز موفق شد تا در مرجله تعیین خط موتوجی‌پی بریتانیا 2019 سریع‌ترین زمان پیست را ثبت کند و پول پوزیشن را به دست آورد. ولنتینو روسی و جک میلر نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.

خلاصه‌ای از اتفاقات تعیین خط

مرحله اول (Q1)

 • مرحله اول تعیین خط با حضور آندره دویزیوسو به عنوان شانس اول صعود شروع می‌شود. خورخه لورنزو نیز دوباره به رقابت‌ها برگشته است اما همچنان در صد در صد آمادگی خود قرار ندارد.
 • الکس رینز سریع‌ترین زمان پیست را در اولین دور سریع خود به ثبت می‌رساند و به صدر می‌رود؛ 1:59.436
 • پول اسپارگارو در حال حاضر در جایگاه دوم قرار دارد. آیا کی‌تی‌ام باز هم می‌تواند در بین 12 موتورسوار برتر نماینده‌ای داشته باشد؟
 • دویزیوسو با ثبت زمان 1:59.540 فعلا جایگاه دوم را از آن خود کرده است. خورخه لورنزو نیز عملکرد خوبی نداشته و در رده دهم قرار دارد.
 • موتورسواران به پیت لین بر می‌گردند تا تایرها را برای دومین دور حضور در پیست عوض کنند.
 •  دویزیوسو در دومین دور سریع خود به نظر کار را تمام می‌کند؛ 1:58.944. این زمان حتی برای رقابت در مرحله دوم تعیین خط نیز خوب می‌‌باشد.
 • الکس رینز نیز زمان خود را بهبود می‌بخشد؛ 1:59.190. در حال حاضر دویزوسو و رینز اول و دوم هستند.
 • و این مرحله با صعود دویزیوسو و رینز به مرحله دوم تعین خط پایان می‌یابد.
 • پول اسپارگارو، یوهان زارکو، میگل اولیویرا، تیتو رابات، آندره یانونه، فرانچسکو بگنایا، سیلیون گینتولی، حافظ سیارین، خورخه لورنزو و کارل آبراهام به ترتیب از جایگاه‌های سیزدهم تا آخر، مسابقه را استارت خواهند زد.

مرحله دوم (Q2)

 • جنگ برای پول پوزیشن پیست سیلوراستون بریتانیا از این لحظه آغاز می‌شود. پیش بینی‌ها به نفع موتورسواران هوندا و یاماها بوده است. باید دید کدام یک موفق به ثبت سریع‌ترین زمان خواهد شد.
 •  ماوریک وینالس و فرانکو موربیدلی آخرین موتورسوارانی هستند که از محوطه پیت لین خارج می‌شوند.
 • مارک مارکز سریع‌ترین زمان را تا به اینجا به ثبت می‌رساند، اما فابیو کوارتارارو با زمان 1:58.612 به سرعت مارکز را به رده دوم می‌فرستد. وینالس، موربیدلی و ولنتینو روسی موتورسواران رده‌‌های بعدی هستند. دور روسی به دلیل تخلف وی از جدول پاک می‌شود.
 • مارکز و کوارتارارو تقریبا 0.4 ثانیه از دیگران سریع‌تر هستند.
 • دویزیوسو اولین موتورسواری است که دومین دور سریع خود را آغاز می‌کند.
 • کال کراچلو به زمین می‌‌خورد. در همین حین دویزیوسو در حال زدن سریع‌ترین دور پیست است. اما در سکتور چهارم زمان از دست می‌دهد و فقط به رده دوم می‌رسد.
 • وینالس و کوارتارارو شانس زدن پول پوزیشن را دارند. وینالس نیز در سکتو چهارم زمان از دست می‌دهد. مارکز و روسی در این بین در حالزدن دورهای فوق‌العاده سریعی هستند. میلر نیز به دنبال این دو در حال ثبت زمانی خوب است.
 • مارک مارکز با زمان 1:58.158 پول پوزیشن موتوجی‌پی بریتانیا را از آن خود می‌کند. روسی نیز با یک دور خوب به جایگاه دوم رسید و جلوتر از جک میلر و فابیو کوارتارارو مسابقه را استارت خواهد زد.

نتایج کامل تعیین خط موتوجی‌پی بریتانیا 2019

ردهنام موتورسوارتیمزمان
1مارک مارکزرپسول هوندا1:58.168
2ولنتینو روسییاماها+0.428
3جک میلرپرامک دوکاتی+0.434
4فابیو کوارتارارواس آر تی یاماها+0.444
5الکس رینزسوزوکی+0.502
6ماوریک وینالسیاماها+0.594
7آندره دویزیوسودوکاتی+0.594
8فرانکو موربیدلیاس آر تی یاماها+0.928
9کال کراچلوال سی آر هوندا+1.075
10تاکاکی ناکاگامیال سی آر هوندا+1.259
11دنیلو پتروچیدوکاتی+1.319
12الکس اسپارگاروآپریلیا+1.452
13پول اسپارگاروکی تی ام1:59.549
14یوهان زارکوکی تی ام1:59.648
15میگل اولیویراتک3 کی تی ام1:59.758
16تیتو راباتاوینتیا دوکاتی1:59.916
17آندره یانونهآپریلیا2:00.240
18فرانچسکو بگنایاپرامک دوکاتی2:00.362
19سیلوین گینتولیسوزوکی2:00.660
20حافظ سیارین
تک3 کی تی ام2:00.700
21خورخه لورنزورپسول هوندا2:01.562
22کارل آبراهاماوینتیا دوکاتی2:04.845

24 دیدگاه

 1. ....kh:n....

  17

  6

  خدای من چه تعیین خط جذابی.
  درست لحظه ای که کوارتارارو فکر میکرد پول رو گرفته مارکز کارشو ساخت.ووااآوووو.
  برگام ریخت واقعا ۱.۵۸.۱ چهاردهم فاصله با نفر دوم‌
  چه زمانبندی فوقلعاده ای.
  منتظر یه مسابقه جذاب باشید دوستان جدال مارکز ویاماها دیدنی خواهد بود.

 2. iman88

  18

  17

  4 دهم اختلاف با نفر دوم!مارکز فوق العاده است اما اختلافش مصلما با روسی یا دووی یا حتی لورنزو انقدر نیست.اصلا نمیشه این اختلافی که مارکز حتی با لورنزو داره رو به مهارت ربط داد.هوندا به طور اختصاصی متناسب با استایل مارکز شخصی سازی شده.و طراحی مجددش برایه لورنزو خیلی زمان میبره.دوباره میگم مارکز عالیه و واقعا از موتور سواریش لذت میبرم اما راننده هایه فوق العاده ای تو گرید هستن و نمیشه گفت مارکز فقط با مهارتش داره این اختلافو باهاشون ایجاد میکنه.

  • حسام

   3

   3

   اینجا فرمول یک نیست که شما با اعدادش برتری این تیم و اون تیم رو برای خودتون تعیین میکنین،درکش خیلی سخت نیست،همین….

   • iman88

    0

    0

    اکثر رشته هایه موتو اسپورت وجه اشتراکشون بیشتر از وجه تمایزشونه.تو تمامیه این رشته ها استعداد وقتی میتونه اختلاف ایجاد کنه که ابزارشو داشته باشه.وگرنه هیچ راننده ای نمیتونه سریعتر از موتور یا ماشینش حرکت کنه.

  • BEHROOZ

   0

   0

   دوست گرامی مهارت پس به چیزی گفته میشه همه تیم ها بنا به استایل موتورسوارشان موتور رقابتی آماده میکنند. بله بعد 6 فصل تو موتوجی پی در هوندا دیگه گاراژ تیم میدونه چه موتوری آماده کنه که تو همین فصل اشتباه های داشتن بابت ستاپ، این نشان از مهارت و سیر نشدن موفقیت های بیشتر باعث دوام برتری این شخص هست همین سیو هازیاد وشرکت در تعیین خط وبازگشت به ریس با کتف در رفته و یا مصدومیت همه نشان از ماهر بودن و مهارت زیاده مطمئن باشید سالها بعد اعجوبه های دیگری خواهند آمد که مهارت خاصی خواهند داشت این طبیعت ورزش.

 3. REZA.M

  18

  6

  جونم دکتر.عالی بود.و متاسفانه دووی نتونست تایم خوبی بزنه که البته بیشتر ضعف دوکاتی هست.قابل توجه آقایونی که میگن مارکز فقط داره با مهارت خودش اول میشه و پول میگیره.واقعا موتور هوندا یه سر و گردن از بقیه موتور ها بهتره.البته از حق نگذریم مارکز هم عالیه.

 4. Ali seb

  18

  1

  من تازه داخل سایت ثبت نام کردم البته چندسالی که موتوراسپرت رو از طریق سایت دنبال میکنم درباره تعین خط باید بگم شخصا طرفدار دووی ام ولی مارکز بی‌نظیره و اینکه موتو جی پی بدون روسی معنا نداره

 5. Hassan Mohebbi

  9

  1

  تبریک میگم به طرفداران مارک مارکز، فوق‌العاده‌ست این پسر.
  تبریک به طرفداران دکتر، پرچم دکتر بالاست… نشون داد سن واسه امسال روسی، کیمی و نادو فقط یه عدده. فقط مثل وتل که یه ماشین رقابتی میخواد او هم یه موتور رقابتی میخواد.
  به امید برد دکتر ولی خیلی سخته با مارکز اماده و هندای اماده‌تر رقابت کنه.

 6. Mohammad.gh

  11

  3

  از همینجا سلامی عرض میکنم به لین جارویس و آینده تیمش موریک وینیالس و موتورسوار تموم شده تیمش روسی
  روسی مسابقات قبلی که پشت وینیالس استارت میزد 2 3 رده جلوتر تموم میکرد حالا فردا که جلوترم استارت میزنه
  2 تا مسابقه کمتر از وینیالس تموم کرده 1 امتیاز بیشترم داره، مستر جارویس معتقده که باید بازنشست بشه
  یعنی از مجموع آریوابنه و بینوتو هم …تره

  • iman88

   15

   0

   david7 عزیز
   من کاملا قبول دارم که روسی هنوزم اماده است.اما عمر انسان مرزهایی داره که با گذر از اونها نرخ پیری و از کار افتادگی بیشتر میشه.از 30 به بعد این اتفاق میوفته و بعد از هر دهه این درصد در هر سال افزایش پیدا میکنه.بخاطر همین قابل پیش بینیه که از 40 به بعد انسان در هر 2 یا 3 سال خیلی بیشتر از قبل بخشی از تواناییهایه ذهنی و جسمیش رو از دست بده.متاسفانه ورزشکارا هم از این قائده مستثنی نیستن.پیشرفتهایه علمی تو زمینه هایه بدنسازی و تغذیه میتونه این روند رو به تاخیر بندازه ،اما بالاخره حتی نوابغ هم باید این پروسه رو طی کنن.
   من بشخصه فکر میکنم 2 فصل دیگه روسی میتونه در این سطح باقی بمونه اما بعد از اون ممکنه در عرض یه فصل عملکردش به شدت افت کنه.این همون چیزیه که سرانه یاماها ازش اگاهن.بخاطر همینه که فقط در کوتاه مدت میتونن روش حساب کنن.
   هر چند منم مثل تمامیه طرفدارایه روسی و خیلی از طرفدارایه موتو اسپورت امیدوارم این اتفاق تا میشه دیرتر بیوفته

 7. A_S

  13

  0

  واقعا تعیین خط امروز عالی بود
  یاماها پیشرفت کرده همونطور که روسی خودش گفته بود تو نیم فصل یاماها چیزی پیدا کرده

  • محمدرضا

   3

   0

   انگاری یاماهایه تکونی به موتورش داده!!!رتبه هایه تعیین خطشونوببینید.و تیم پتروناس یاماهاکه فراترازانتظارنشون دادن. به امید یه مسابقه هیجانی دیگه

 8. McLaren F1

  11

  1

  ماشالا دکتر
  اونم با یاماها
  خوب جواب منتقداش داد
  ولی حیف که یاماها تو مسابقه شدیدا افت میکنه نسبت به تعیین خط ولی بازم مهم نیست وجود روسی کافیه

 9. iman88

  5

  1

  لورنزو 3/5 ثانیه اختلاف با مارکز داره!!!
  بازم میگم باید بقیه فصل رو بشینه خونه.با این روحیه ،و مطمئنن افت جسمیش و مشکلش با موتور،بهتره یه مدتی رو صرف ریکاوری خودش بکنه.21 شدن اونم وقتی همتیمیت با اختلافه 4 دهم نسبت به نفر دوم و 3/5 ثانیه با خودت پل رو گرفته،خیلی چیزارو باید برات روشن کنه.امیدوارم حداقل دیگه حادثه ای براش پیش نیاد،نتیجه گرفتنش پیشکش.

 10. 46 تــا ابـــد !!!

  8

  2

  سلام عزیزانم . دکتر هستم . ممنونم بابت حمایتتون . یکم ناهار زیاد خورده بودم واسه همین توی تایم گیری یه مقدار راحت نبودم . ولی سعی میکنم تو مسابقه جبران کنم . خب دیگه من برم یه چورتی بزنم که واسه مسابف امروز سر حال باشم

دیدگاه خود را بیان کنید