فرمول یک ایرانکارلوس ساینز، راننده تیم مک لارن که با تنها 1.3 ثانیه اختلاف سکوی گرندپری دیوانه کننده آلمان را از دست داد، اعلام کرد که تیم هیچ تصمیم ریسکی را در مسابقه اتخاذ نکرد.

مسابقه هوکنهایم با باران آغاز شد که تماشاگران مسابقه بسیار بیشتر از راننده ها از وضعیت آب و هوا لذت می بردند. راننده ها با لاستیک های بارانی مسابقه را آغاز کردند و از همان ابتدا مسابقه با پیت استاپ های فراوان همراه بود و تعویض لاستیک از خیس به لاستیک های خشک پیرلی همواره ادامه داشت.

در روز سخت گاراژ ها و دورهای فراوان خودرو ایمنی، با عوض شدن شرایط در ده دور پایانی دنیل کویات از تیم تورو روسو و لنس استرول از تیم ریسینگ پوینت که کمی زودتر به لاستیک های خشک رفته بودند برتری بسیار زیادی نسبت به بقیه راننده ها کسب کردند و در نهایت پس از مکس ورشتپن و سباسیتن فتل، کویات توانست به آخرین رده سکو برسد.

ساینز نیز توانست مسابقه را در رده پنجم به پایان برساند. او در پایان مسابقه گفت:

می توانم بگویم هر تصمیمی که گرفتیم درست بود و ما سکو را به خاطر دو خودرو که هیچ چیز برای از دست دادن نداشتند، از دست دادیم. آن ها زودتر به لاستیک های خشک رفتند و از آن نیز بهره بردند.

اما اوضاع کمی برای ما متفاوت بود چون وقتی نه فراری و مرسدس یا حتی ردبول لاستیک خود را تعویض نکردند این دیوانگی است که در رده پنجم باشید و ریسک انجام بدید و همه چیز را از دست بدهید. اگر ما هم زود لاستیک تعویض می کردیم به راحتی به سکو می رسیدیم اما این کار را نکردیم و دیگران از ریسک خود نتیجه خوبی گرفتند.

کارلوس ساینز - آذربایجان 2019

کارلوس ساینز 

مسابقه یکشنبه در هوکنهایم رینگ، اولین مسابقه بارانی فصل بود و ساینز به‌شدت در شرایط بارانی به مشکل خورده بود. او مسابقه را از رده هفتم آغاز کرد و پس از انحراف و اسپین شدن به رده آخر سقوط کرد. ساینز شرایط بارانی مسابقه را بسیار بد توصیف کرد:

صادقانه بگویم شرایط اصلا برایمان راحت نبود. ما مشکل کوچک حرارت لاستیک داشتیم ولی وقتی مسابقه آغاز شد توانستیم حرارت مناسب را به دست بیاوریم.

اما در شروع مجدد اوضاع دوباره بهم ریخت. اسپین شدنم بسیار برای من گران تمام شد اما خوشبختانه اتفاقات مسابقه و باران و خودرو ایمنی و پیت استاپ های مختلف و تصادف ها باعث شد تا دوباره به رده خود برگردیم.

8 دیدگاه

 1. Mohsen.t

  13

  1

  ی چیز جالب درباره مسابقه المان برام این بود ک همونطوری ک نفرات اول مسابقه رو پیگیری می کردم نفرات اخرو پیگیر بودم. اگه مسابقه رو دان کردید برید ببینید چ کسایی در حین مسابقه تو رده های پایین بودن. همون طور صدر جدول راننده ها تغیر می کردن ته جدول هم شدیدا تغیر داشت.
  اولین مسابقه ای بود ک از اینجا دان کردم و دوباره و سه باره نگاش کردم

 2. Amir5

  17

  1

  مکلارن پیشرفت زیادی داره میکنه امید وارم که موفق باشه ساینز هم همینطور چون یکی از چند راننده هایی که به حقشون نرسیدن

 3. sbargeshadi

  4

  0

  خیلی از رانندگیش خوشم میاد
  با سن کمش خیلی پخته عمل میکنه و بدون حاشیه
  دقت کرده باشین اکثر مسابقات از رده های پایین خودش رسونده بالا یا چند رده بالاتر از تعین خط خودش مسابقه تموم کرده
  خوشحالم از رنو امد به مکلارن
  امیدوارم مکلارن و جفت راننده خوبش همینشکل پیشرفت کنند

دیدگاه خود را بیان کنید