فرمول یک ایران – مکس ورشتپن مایل است تا برخوردش با سباستین فتل آلمانی در گرندپری بریتانیا را به فراموشی بسپارد. مرد هلندی به دنبال سکو بود که فتل در دور 37 از پشت به او زد و مکس را به روی سنگ ریزه ها فرستاد تا در نهایت او به پنجمی بسنده کند.

ورشتپن گفت:

با او صحبت کردم، به محض اینکه از ماشین پیاده شد عذرخواهی کرد، همین و بس. نمی شود شما خط تان را عوض کنید.

مکس ورشتپن و سباستین فتل - بریتانیا 2019

مکس ورشتپن و سباستین فتل – بریتانیا 2019

فتل وقتی قمار کرد و خط داخل را گرفت، مکس از او عبور کرد و بعد راننده فراری به ماشین راننده ردبول کوبید و باعث شد که هم بال جلویش را از دست بدهد و هم اینکه ده ثانیه پنالتی بگیرد. فتل گفت:

فکر کردم که داخل قرار بود باز شود، به نظر می رسید که میخواهد به میانه پیست برگردد. ولی بسته ماند و تصادف کردیم، اشتباه من بود.

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک - اتریش 2019

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک – اتریش 2019

قبل از برخورد مکس با سباستین فتل، ورشتپن در حال رقابت با دیگر راننده فراری یعنی چارلز لکلرک برای سکو بود و گفت که از این رقابت لذت می برده است. مکس در ادامه گفت:

خیلی خوب بودند، فکر میکنم از اتریش کمی روی دلش مانده بود پس داشت خیلی سخت دفاع میکرد، ولی مشکلی نیست، من پایه هستم. مطمئنا نمی خواستم که توی آن شاخ به شاخ شدن ها ریسک زیادی بکنم و به ماشینم آسیب بزنم چون می دانستم که ما کمی سریع تریم.

باید منتظر فرصت مناسب می ماندم ولی خوشبختانه تیم این کار را با یک استراتژی خوب برایم انجام داد و بعدش نتیجه خوب در دسترس بود.

این اتفاق باعث شد که ورشتپن در رده سوم جدول راننده ها باقی بماند و با 13 امتیاز اختلاف بالای فتل قرار داشته باشد.

27 دیدگاه

 1. INDECENT

  45

  8

  تلاش برای کسب رده و برخوردها بین ماشین ها اتفاق طبیعیی هست و مکس که خودش خیلی پرریسک رانندگی میکنه اینو خوب میدونه و گلایه ای نمیکنه مخصوصا اگه طرف مقابلش فتلی باشه که بارها بخاطر برخورد مکس باهاش مسابقه ش خراب شده .

  فتل هم خیلی جنتلمنانه رفت سریع عذرخواهی کردو اشتباهشو پذیرفت ، نگفت مقصر مکس بودو اصن خوب کردم که زدمش .

  • محمدرضا

   27

   3

   بنظرم مکس نسبت به قبل داره مدیریته بیشتری تو رانندگی و بیشتر تو رفتارش اعمال میکنه . قبلا بی پروا میرفت وباعثه تصادفم میشد گاها.ولی الان از تجاربه فصوله قبل نهایته استفاده رو میکنه، والبته رفتارش خیلی تغییر کرده ، بشخصه انتظارداشتم عذرخاهیه فتلو قبول نکنه. ولی همه رو غافلگیر کرد. البته شاید رفتاره فتلم بی تاثیر نبود

   • INDECENT

    17

    2

    هنوزم شیطنت داره ولی داره پخته تر عمل میکنه ، مکس امسال فکر امتیاز جمع کردنه بیشتر تا خرابکاری و شیطنت .
    خود مکس کم در قبال فتل شیطنت به خرج نداده و خودشم خوب میدونه ، وقتی هم که فتل سریع بعد مسابقه میاد بالا سرش برای عذرخواهی پس قبول کردنه عذرخواهی فتل چیز عجیبی نیست .

    این تصادف فتل با مکس هم قابل قیاس با تصادف پارسال اکون با مکس نبود پس طبیعیه عکس العمل ها یکی نباشه

   • Hamed

    3

    0

    بالاخره تا ابد نمیتونست با این سبک ادامه بده شاید اوایلش یکم جنبه اینترستینگ داشت برا ردبول و توجه رسانه ای و اینا چارتا خطا هم که داشت چشم پوشی میشد میگفتن بچس جوونه ولی دیگه از یه جایی به بعد تیم تحت فشار قرارش میده که حداکثر امتیاز ممکن رو میخواد .قبلن ریکیاردو بود کنارش و بخش مهمی از بار امتیازگیری تو هر ریس رو دوشش بود ولی الان یه جوون نابالغ تر از خودش وردستشه و ردبول نیمتونه به گسلی اعتماد کنه مکس هم اینو درک کرده

   • yas

    4

    3

    نیكو خیلی هم خوب بود. چش بود مگه؟

   • THE MINDBLOWER

    0

    1

    یاس جان پادکست‌هاش و حمایتش از لوییس و مرسدس رو میگم.رانندگی هم گفتم نیکو رو یه راننده‌ای که بتونه با سب یا لوییس و شارل رقابت کنه تو شرایط برابر نمی‌دونم

 2. MERC

  26

  5

  رانندگی کم ریسکش اینه, اگه بخواد کلا ریسکی بره چه میکنه!!!
  طرفدار مکس نیستم, از ردبول اصلا خوشم نمیاد و اینو که راحت به یه نفر لقب بهترین رو میدن رو هم قبول ندارم
  ولی خداییش مکس هجومی ترین راننده فرمول1 هستش, و تماشا کردنش واقعا جذابیت داره
  امیدوارم هیچوقت سبک رانندگیشو عوض نکنه

 3. McLaren F1

  15

  10

  بنظرم در مجموع مقصر ماشین های بیخودیه که ساختن که انقد حساسن و نمیتونن همدیگرو تعقیب کنن وگرنه فتل یا سال قبل ریکیاردو به موقع ترمز کردن اما این مشکل ماشینه که نمیتونه تو حالت تعقیب که خیلی بهم نزدیک میشن درست عمل کنن و چسبندگیشون از دست میدن و بنظرم این مشکل بزرگیه که باعث میشه راننده ها خیلی محتاط عمل کنن
  البته این نظر منه شاید درست نباشه

  • ....kh:n....

   4

   3

   الان این مسابقه هم رو دل خودت میمونه دیگه درسته..
   این طرز حرف زدن نشان از بی ادبی مکسه.
   من یاد ندارم ریکاردو لوییس سباستین رایکونن ان الفاظ را راجع به راننده ای بکار برده باشن.
   معلومه که نتونستی رد بشی ازش زور بهت داشته.

 4. iman88

  21

  4

  “خیلی خوب بودند، فکر میکنم از اتریش کمی روی دلش مانده بود پس داشت خیلی سخت دفاع میکرد، ولی مشکلی نیست، من پایه هستم”خیلی با با این حرفش حال کردم.تو این ماجرا از رفتار سب نباید غافل شد که باعث شد این ماجرا تو همون مسابقه تموم شه.و عکسالعمل مکسم که عالی بود.
  به طور کلی دمه جفتشون به اضافه چارلز گرم که یه هیجانی به مسابقاته این فصل دادن .این سه تا انگار دارن تو یه کلاسه دیگه رانندگی میکنن.تو این دوتا مسابقه همه چی ازشون دیدیم،سبقتهایه جانانه دفاعهایه بتونی برخوردایه احساسی و جنگه استراتژی نمیدونم چیزی دیگه ای هست که بشه برایه جذاب کردن مسابقات به این فاکتورها اضافه کرد یانه.
  امیدوارم در حینه نزدیک شدنشون به مرسدس این رقابتها هم تداوم داشته باشه و بازم میگم دمه هر سه شون گرم.

   • iman88

    3

    0

    Mahmood.gh عزیز
    عرض کردم امیدوارم.
    ردبول که پیشرفت خوبی داشته.فراری هم این فصل اشتباهات و ازمون و خطاهایه زیادی کرده.شاید کمکشون کنه تا ماشینه ساله ایندشون رقابتی باشه.البته تو رقابته قهرمانی رقابتی باشه نه تو جنگ دوم سومی

   • Mahmood.gh

    2

    0

    Iman88
    دوست عزیز فکر نکنم حالا حالاها نزدیک شن بخصوص فراری
    ک عمرا بتونه مرسدس شکست بده
    اگه کارخونه عالی عمل کنه تو روز تعیین خط و ریس گاراژ گند میزنه تو همش پس کلا فراری ک هیچ شاید ردبول تو سالهای آینده یکم نزدیک شه

   • iman88

    3

    0

    محمود جان کاملا قبول دارم چنین دیدی کمی رویا پردازانه است.
    اما من کلا فکر میکنم اوضاع بهتر از اون چیزیه که نتایج نشون میدن.به نظر من دو عامل باعث شده که امسال مرسدس به این شکل اختلاف ایجاد کنه.اولیش خارج شدن ردبول از رقابته.فصل گذشته در بعضی پیستها ردبول شانسه اوله برد بود و از همون اوله فصل میشد چند گرندپری رو برایه ردبول کنار گذاشت.و دومین مسئله و مهمترینشون به نظر من این بود که فراری در پیستهایی که شانسه اول برد و حتی یک و دو رو داشت بدترین نتایج رو گرفت.اگر این فصل ردبول از ابتدا داخل رقابت بود و از این ده مسابقه دوتاشم میبرد و فراری هم سه مسابقه ای که شانسه اول رو داشت برنده میشد الان خیلی نتایج امیدوار کننده تر بودن.اما تغییره موتور ردبول و بی ثباتی فراری باعث شده مرسدس خیلی بیشتر از تواناییش بدست بیاره.تا جایی که باوجود تقسیم امتیاز بین راننده هاش بازم اختلافه نفره دوم با نفر سوم سر سام اوره.
    به خاطر همین فکر میکنم اگر فراری ماشینش کمی بهتر بشه و اشتباهاتش کمتر و ردبول هم درصد پیشرفتش ثابت بمونه،فصله اینده نمیگم شانسه قهرمانی دارن اما از پیش بازنده هم نیستن و تو خیلی از پیستها میشه رقابتهایه جذاب و نزدیکی رو دید.
    در کل کاملا باهاتون موافقم ،بعیده در دوساله اینده مرسدس قهرمانیه تیمی و انفرادی رو ببازه اما حداقل کارشون سخت تر از امساله.

  • Mohsen.t

   4

   0

   در ادامه کامنت خوبتون فقط امیدوارم این رقابت جانانه شامل ماشین های دیگه هم بشه. فک کن مرسدس ها و حتی مک لارن ها و رنو ها هم تو رقابت بودن، میشد جنگ جهانی اوف دلم لک زده برا اون روز

   • iman88

    4

    0

    محسن جان باهاتون کاملا موافقم از مکلارن اصلا نباید غافل شد و راننده هایه خوب و با انگیزش.
    اونوقت چهار تیم تو جنگ برا سکو، حتی تصورشم هیجان انگیزه

 5. Mohsen.t

  3

  0

  مسابقه رو تو بد ترین شرایط ممکن و نصفه و نیمه دیدم اما همونشم چسبید. چقد نزدیک بودن ردبول و فراری مسابقه رو هیجانی کرده بود. امیدوارم رقابت مکس و چالز و بقیه همیشه باشه. و ای کاش مرسدس ها ی سر و گرون بالاتر نبودن تا بجای ی رقابت دو تیمه رقابت سه تیمه رو برای سکو می دیدیم. اخر مسابقه دوس داشتم ریکیاردو هم سبقت می گرفت اما مک لارن این روزها خیلی خوبه.عشق است هیجان و اف وان

دیدگاه خود را بیان کنید