فرمول یک ایرانلوئیس همیلتون می گوید که وقتی از مدارک جدید فراری مطلع شد، هیچ شکی نداشت که تیم ایتالیایی برای تجدید نظر پنالتی کانادا شکست خواهد خورد.

فراری پس از مسابقه مونترال، به دنبال از بین بردن جریمه 5 ثانیه ای فتل و بازپس گرفتن اولین پیروزی فصلشان بودند و با توجه به درخواست رسمی تیم ایتالیایی برای بازبینی این پنالتی، فدراسیون جهانی اتومبیلرانی نیز اعلام کرد که در روز جمعه و در پیست پل ریکارد فرانسه، جلسه ای را با نماینده این تیم برای بررسی مجدد این پنالتی خواهند داشت. پس از جلسه ناظران با نماینده فراری، در نهایت اعلام شد که هیچ شواهد و مدارک قابل توجه جدیدی وجود ندارد که در زمان برگزاری رقابت در دسترس آنها نبوده باشد و بدین ترتیب تجدید نظر صورت نخواهد گرفت.

وقتی همیلتون مطلع شد که آیتم اصلی مدارک فراری، ویدیو آنالیز کارون چاندوک در اسکای اف یک است، دیگر برای رد شدن درخواست آنها شکی نداشت:

لحظه آمدنم به پل ریکارد واقعا عجیب بود وقتی که شنیدم فراری زمانش را برای تمرکز برروی اتفاقات گذشته سپری کرده است.

به طور طبیعی تمرکز من و تیمم برای بهبود خودرو است اما وقتی صبح به اینجا آمدم، می شنوم که ویدیو آنالیز کارون چاندوک نیز یک مدرک است. البته پس از شنیدن این موضوع کاملا خیالم راحت شد و همه چیز را از یاد بردم.

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون - فرانسه 2019

والتری بوتاس و لوئیس همیلتون – فرانسه 2019

همیلتون در روز شنبه، بالاتر از هم تیمی خود موفق به کسب خط یک مسابقه فرانسه شد و پس از تعیین خط گفت:

اولین دورم عالی بود و واقعا با آن خوشحال بودم اما می دانستم که ما به طور نسبی در چند بخش نزدیک به هم هستیم و من می توانم بهبود داشته باشم و برای دومین دورم پیش رفتم و یکی از بهترین دورهایم رقم خورد.

86مین پول پوزیشن دیوانه کننده است زیرا هیچوقت قدیمی نشده و بدست آوردنش آسان تر نمی شود و همیشه یک چالش خواهد بود، بدون در نظر گرفتن جایگاهی که برای آن رقابت می کنید.

فراری ها نزدیک ما بوده اند اما امروز کمی فاصله ما و آنها بیشتر بود. من هنوز هم فکر می کنم که رقابت نزدیکی بین ما در مسابقه خواهد بود، بنابراین از جایگاهی که هستم، خوشحالم.

27 دیدگاه

 1. McLaren F1

  28

  27

  من هنوز هم فکر می کنم که رقابت نزدیکی بین ما در مسابقه خواهد بود!!!!
  این بنده خدا مثل اینکه هنوز خوابه
  فراری نهایتا به ردبول نزدیکه نه شما
  ۸۶ پول پوزیشن به ماشین بی نقص مرسدس باید تبریک گفت وگرنه شما که تو تعیین خط فقط یدونه رقیب داری!
  دقت کنین فقط یدونه نه ۱۹ تا!
  اون یدونم که نشون داده راننده ی خوبیه اما ثبات عملکردی نداره
  پول پوزیشن و پیروزی که فقط با داشتن یدونه رقیب به دست بیاد قابل تعریف کردن نیست
  مخصوصا پول پوزیشنی که بخاطر دریافت جریمه ای که مستحقش بودی اما ندادن بدست اومده

  • Farshad46

   22

   15

   اینو واسه این گفته دل وتل و فراری خوش باشه و گرنه ابدراچی مرسدس هم خوب میدونه فراری و راننده هاش در حدی نیستند مشکلی واسه همیلتون ایجاد کنن

   • THE MINDBLOWER

    18

    8

    اگه اینطوری که شما میگی باشه دیگه نیازی ندارن صبح تا شب درباره فراری و سب و لکرک نظر بدن.
    خودتون و خودشونم خوب میدونید که حسابی از سب میترسن.

  • بهزاد زمانی

   1

   0

   این یعنی احترام به رقیب و قوی دونستن اون. ما مدتهاست یادمون رفته به رقبامون احترام بزاریم برای مثال میتونید به گزارشگرهای محترم مسابقات و یا کسانی که بعدش به تحلیل میپردازند مراجعه کنید.

 2. HamidFTN

  16

  10

  واقعا خسته شدم از فراری با ماشین امسالش
  ……………………………………………………
  لوییس حریفی نداره میگه من بهترینم بابا اگه رقیبها ماشینهای بی نقصی مثل مرسدس داشتن شاید دیگه پول رو هم نمیدیدی

  • Farshad46

   20

   22

   اره تو خوبی .. بقیه تیم ها چرا خوب نیستند ؟ مگه یک ماشین خودش خود به خود خوب میشه ؟ یک ماشین برای بهتر شدن نیاز به راننده قوی داره که نقاط قوت و ضعف رو نمایان کنه چیزی که مرسدس تو این سالها با همیلتون انجام داده خب وتل چرا نتونست این کار رو بکنه ؟ میدونی چرا چون در حد همیلتون نیست

   • THE MINDBLOWER

    23

    13

    یعنی همیلتون طراح ایرو و انجین همه اینا هم هست؟؟؟
    جل الخالق

   • josef6565

    15

    13

    آره آقای Farshad 64 واقعا حرفت درسته ” یه ماشین خود به خود خوب نمی شه”. ماشینی که دید جلو فراری کم میاره از رینگ های غیر قانونی استفاده کرد همه هم میدونستند غیر قانونیه (ارجاع به 2012 )- ماشینی که در عین دو قهرمانی در مکزیک لپ شد – ماشینی که هیولا لقب موتورش بود ولی تایر خوریش و شاسیش خیلی ضعیف تر بود.
    امسال پیرلی و مرسدس تیم های دیگه رو فرستادند دنبال نخود سیاه دمای تایر خودشون چند هفته هست توسعه ماشین فصل بعد رو شروع کردند. ردبول غول تنظیمات ماشین تو انواع و اقسام پیست ها بود ولی چی شد الان بدبخت ها ماشین رو حتی تو q3 نمی تونند تنظیم کنند. تو این دو گرند پری اوج حمایت های بی دریغ نسبت به همیلتون و مرسدس رو شاهد بودیم.
    انگلیسی ها همیشه این طوری هستند وقتی می بینند نمی تونند خودشون رو به کسی برسونند سعی می کنند اون رو زمین بزنند. پاور یونیت مرسدس از 2018 به بعد برتری مطلقش رو به طبع از دست می داد و با اون لاستیک خوری و آیرو ضعیف تر شانسی برای 2019 و انتقام از رکوردهای فراری و شوماخر نداشتند اما حیله همیشه یک قدم از هوش جلوتره و با تغییر قوانین و اساتید حمایتی همه چیز رو وارونه کردند.
    تو فرمول همه چیز نسبیه و مرسدس و رفقا با تغییرات زیرکانه ای در قوانین این نسبت ها رو به نفع خودشون تغییر دادند. این ماشین مرسدس نیست که هیولاست در واقع این تیم های دیگه هستند که اینقدر بدبخت هستند که تو نیمه فصل توان تشخیص رفتار تایرها و ایجاد چسبندگی در ماشین رو ندارند.
    چسبندگی تو فرمول یعنی زندگی.

   • Mohammad44

    10

    2

    من خودم طرفدار همیلتونم ودر فوق العاده بودنش شکی نیست و این موضوع هم که سباستین هم راننده ی بی نظیریه توش شکی نیست و یه موضوع دیگه این که بعضی طرفدار گذشته رو خیلی زود فراموش می کنند اون موقعی که وتل چهار فصل پشت سرهم با ردبول قهرمان شد(کار بسیار فوق العاده ایی بود) می گفتن تنها توانایی وتل موثر بوده و ماشین نقش نداشته(البته ذکر این موضوع لازمه که اون موقع ماشینا به هم نزدیکتر بودن ولی این موضوع که وتل در سال 2011 با 155 اختلاف و در 2013 با 122 اختلاف امتیازی قهرمان جهان شد می تونه نقش ماشین رو نشون بده) حالا که نوبت همیلتون شده می گن همیل هیچ نقشی نداره و ماشین مرسدس موشک زمین به زمینه(البته این که ماشین مرسدس هم بی نظیره توش شکی نیست). طرف نمی تونه به خاطر اینکه طرفدارای وتل ناراحت می شن قهرمانی کسب نکنه.خلاصه اینکه مرسدس یه تیم و یه ماشین و همچنین یه راننده ی عالی داره

 3. Farshad46

  20

  14

  فراری فن ها هر بار همیلتون پل پزیشن یا برد بگیره یه چیزی از توش در میارن …. به زمین و زمان چنگ میزنن که بگن همیلتون صرفا چون ماشینش خوبه میبره ..

  • THE MINDBLOWER

   15

   10

   ماشینی که 4دهم سریعتره از فراری و از بقیه بالای 1 ثانیه جای رقابت میزاره؟؟؟
   اگه رقابت بود و همیلتون تونست اینقدر راحت پول و برد بگیره اونوقت میشه این چیزی که شماها ازش ساختین.

  • Akbar (Ghasemi)

   23

   13

   واسه پول زدن با مرسدس وقتی هم تیمیت بوتاس باشه دو سکتورم زرد کنی خیالی نیست…
   #مافیا+پیرلی+مرحوم چارلی و دوستان+الطاف بوتاس متوسط+عواطف توتو+رسانه های هموطن+ابرماشین تارخ اف1
   قهرمان نشدن تو این شرایط چیزیه که عجیبه

   • BEHROOZ

    6

    9

    دوست گرامی بشینه خونش خوبه. با مثبت و منفی دوستان دیگه درست بودن نظرت سنجش نمیشه بهتره که دلیل داشته باشه حرفات

   • Akbar (Ghasemi)

    9

    2

    شما تمام کاریکاتور های اف1 خارجی و نه داخلی رو رصد کن
    چیزی که نمیتونی با مدارک اثبات کنی دلیل نمیشه که انکارش کنی
    مخصوصا زدو بند رو

 4. E46-M3

  16

  13

  هر کس دیگه ای هم اگه پشتش به تیم و ماشین خوب و حمایت FIA و پیرلی و داوری های سلیقه ای گرم بود همین حرفهای همیلتونو میزد،داریم به پایان ورزش فرمول ۱ نزدیک میشیم

 5. mehdi vettel

  18

  7

  امروز اگه دیدید وسط مسابقه یهو گفت من ترمز ندارم یا موتورم اوخ شده نگران نباشید

  مثل همیشه میخواد بردشو با ارزش نشون بده

 6. just.jeep

  14

  15

  دیگه ببخشید که مرسدس ماشینش خوبه و همیلتون بهترین.پارسال هم که فراری ماشین بهتری داشت ضعف رانندهاش نذاشت برای قهرمانی بجنگه.اسپین و درگیری بی مورد و …فراری برای قهرمانی احتیاج به راننده ای داره که بتونه به مهندساش اطلاعات خوبی بده مثل شوماخر زمانی که در فراری بود و هم زمانی که اومد مرسدس.یا مثل کاری که الان همیلتون در مرسدس داره انجام میده.تا زمانی که فتل در فراری باشه فراری نه قهرمان تیمی میشه نه انفرادی.اشتباهات و عدم تمرکز و عصبانیت بی مورد و عدم داشتن اخلاق ورزشی نقاط ضعف فتل هستش و فراری جای همچین راننده ای نیست.بنظرم جای فتل مکس یا دنیل بیاد و با وجود لکرک فراری رقابتی میشه و دوستان فراری فن گاها بجای شمردن پل پوزیشنهای پشت سر هم همیلتون و داشتن توهم توطئه پیرلی و مافیا فیا و ابر و باد و مه و خورشید و فلک شاهد رقابت تیم محبوبشون با مرسدس خواهند بود.امیدوارم لکرک در ادامه فصل بتونه با توجه به توانایی هاش با همیلتون و بوتاس رقابت کنه.تشکر

  • Amin

   9

   13

   دوست عزیز میدونی جالب تر کجاست این که پیشرفت مرسدس رو ب حضور کوتاه مدت شومی ربط میدن،اما هیچ کس نیست ک بگه آقا این ماشین ریس ب ریس داره فرق میکنه و قطعا اگه راننده درست حسابی پشتش نباشه نمیتونه پیشرفت کنه مصداق بارزش هم تیم پرافتخار فراریه،زمان شوماخر کجا بود و بعد ب کجا رفت حتی تو زمان آلونسو هم با اینکه ماشین اصلا در حد رقابت با ردبول نبود ولی دو فصل تا چند قدمی قهرمانی رفت اما از وقتی ک کینگ اومده ماشین سال ب سال داره پس رفت میکنه و فقط تو بخش موتور پیشرفت کردن ک اونم مربوط ب خود کارخانه فراریه که درکنار این موتور ۶ سیلندر موتور سوپر اسپورت هاش رو هم توسعه داده البته پیشرفت های معمولی رو نباید خیلی در نظر گرفت چون حتی ویلیامز هم از اول فصل تونسته بهتر بشه ما داریم درمورد فراری صحبت کنیم

   • THE MINDBLOWER

    11

    2

    فراری زمانی که سب اومد 8 و 11 تموم کردن راننده هاش.
    2015 تونستن ببرن ولی 2016 نه و 2017و2018 فراری بکم نزدیکتر شد و اگه قوانین تغییر نمیکردن شاید امسال با مرسدس برابر میشد.حالاماشین از کجا به کجا رسیده.این که میگی ماشین فقط انجینش بهتر شده نشون میده حتی 2017 رو هم خوب ندیدی برادر چون اون سال فراری تو پیست های دانفورس بالا نابود کرد مرسدسو پس پیشرفت داشتن.
    لطفا یه راه دیگه برای بیان نفرتت پیدا کن

 7. Hb53865

  1

  0

  بارها گفتم اکثررانندها خیلی خوبن و فاصله بین آنها خیلی کمه فرق راننده درجه یک ودیگران بغیراز یک دهم یا دو دهم در آشنایی او با نواقص ماشینش است این توانایی در همیلتون وجود داره ولی در فتل یا لکرک وجود نداره کیمی توی این کار استاده ول امسال که از فراری رفته ماشینشون با توجه به قدرت بیشتر از ماشین سال قبل خیلی بدتره

دیدگاه خود را بیان کنید