فرمول یک ایران – راننده تیم مرسدس، والتری بوتاس اذعان کرد که با وجود آخر هفته ی ناامید کننده ای که در گرندپری کانادا 2019 داشت، هیچ فشاری احساس نمی کند.

والتری بوتاس در تعیین خط گرندپری کانادا، تنها توانست رده ی ششم را کسب کند. او در اولین دور خود در مرحله ی سوم تعیین خط (Q3) اسپین شد و در دور دوم خود نیز با یک دور نه چندان خوب رده ی ششم تعیین خط مسابقه کانادا را از آن خود کرد.

در استارت مسابقه نیز او توسط راننده تیم رنو، نیکو هالکنبرگ تحت فشار قرار گرفت و رده ی خود را به مرد آلمانی تقدیم کرد اما در نهایت مسابقه را 50 ثانیه پشت سر هم تیمی خود، لوییس همیلتون که پیروزی بحث برانگیزی را در گرندپری کانادا کسب کرد، در رده ی چهارم به اتمام رساند.

بوتاس هم اکنون با 29 امتیاز اختلاف نسبت به هم تیمی خود در رده ی دوم جدول رانندگان قرار دارد و در مسابقات بعدی باید تمام تلاش خود را به کار گیرد تا همانند فصل کابوس وار 2018 از کورس قهرمانی عقب نیفتد.

تایر خودروی والتری بوتاس پس از اسپین شدن در تعیین خط کانادا 2019

تایر خودروی والتری بوتاس پس از اسپین شدن در تعیین خط کانادا 2019

اما با این حال راننده 29 ساله فنلاندی بیان کرد که هیچ فشاری احساس نمی کند و از این که فصل 2019 این گونه برای او آغاز شده است احساس خرسندی می کند.

بوتاس گفت:

هیچ فشاری احساس نمی کنم. از موقعیت فعلی خودم راضی هستم و این که چگونه از ابتدای فصل اتفاقات رقم خوردند و از آن ها لذت می برم.

در دور تعیین خط من اشتباهاتی داشتم و در پایان مرحله سوم آن نیز شاید برای ثبت زمان خوب و بهبود جایگاه خودم، بیش از حد فشار آوردم ( که این اتفاقات رخ داد)، اما از این دست اتفاقات رخ می دهد و اجتناب ناپذیر است.

نمی توانم بگویم که در مسابقات قبلی و به خصوص این آخر هفته مطلقا هیچ فشاری روی من نبوده است، این مورد را نمی توانم تایید کنم اما به حوادثی که پیش آمده است فکر نمی کنم. بنابراین می توانم بگویم که به صورت کلی هیچ فشاری وجود ندارد.

والتری بوتاس رقابت با دنیل ریکاردو پس از پیت استاپ خود در دور سی ام مسابقه را تماشایی و رقابتی در بالاترین حد توصیف کرد.

بوتاس گفت:

نبرد بسیار خوبی با دنیل داشتم. گاهی اوقات او به طور کامل در محدوده ی قوانین و بدون انجام هیچ خطایی دفاع می کرد. بدین صورت که او ابتدا منتظر می ماند تا من حرکت خود را انجام دهم و سپس با آن که سرعت بالایی داشت سعی می کرد تا در مقابل من دفاع کند.

شکایت نمی کردم و غر نمی زدم چرا که مسابقه ی سخت و رقابتی را دوست دارم و به نظر من رقابت با دنیل در بالاترین حد و اندازه ی خود قرار داشت.

در نهایت بوتاس فاصله ای به اندازه یک پیت استاپ با دنیل ریکاردو ایجاد کرد و برای ثبت سریع ترین زمان مسابقه، اقدام به تعویض تایر های خود کرد اما ریکاردو اذعان کرد که هدف او از دفاع های این چنینی در مقابل بوتاس ایجاد کمی سرگرمی در مسابقه بوده است.

والتری بوتاس و دنیل ریکاردو - گرندپری کانادا 2019

والتری بوتاس و دنیل ریکاردو – گرندپری کانادا 2019

ریکاردو گفت:

زمانی که به پشت سر من رسید، فکر کردم که به راحتی از من عبور می کند. قصد داشتم برای یک دور در مقابل او دفاع کنم اما اگر از من عبور می کرد، قصد مبارزه با او را نداشتم.

پس از این که یک دور او را پشت سر خودم نگه داشتم، نگاهی به آینه های خودرو انداختم و با خودم گفتم که شاید او قصد دارد (برای سبقت گیری از من) به تایر های خود آسیب بزند.

بنابراین از آن لحظه به بعد من در این حالت بودم که بگذار کمی سرگرم شویم.

فکر می کنم که من هم با انجام این کار به تایر های خود آسیب رساندم اما ارزشش را داشت. در این فکر نبودم که او را برای مدت زیادی پشت سر خودم نگه دارم اما در آن زمان می توانستید بگویید که او کمی مضطرب و هیجان زده شده بود و من فقط از آن (لحظه) و از این که شرایط را برای او دشوار کرده بودم لذت می بردم.

6 دیدگاه

 1. Amin

  10

  15

  خخخ دنی ریک رسما بوتاس رو شسته
  بوتاس هیچ وقت سبقت گیرنده خوبی نبوده برخلاف دنی
  بوتاس از اول کفی با اسلیپ استریم و دی آر اس
  نمیتونس رد بشه چون کلا مکان سبقت گیری رو اشتباه میدونس
  مقایسه کنیم با لکلرک ک ب راحتی از مکس رد شد(اخلاف فراری با ردبول خیلی کمتر از اختلاف مرسدس و رنوئه)

  • محمدرضا

   3

   1

   توروجدت تودیگه مثه فراری ناامیدمون نکن ‌. لااقل بچسب به قهرمانی جهانت . واقعا لوییس علی رقمه شایستگیش اگه توهم بخای ازرقابت دست بکشی دیگه براخودش تنها مسابقه میده. بابا همه چیزتون توماشین وتیم برابره . دوتا ریسم که بردی . خودتنباز مرددددددددد.

 2. خداداد مهدوی

  13

  5

  البته که میگه هیچ فشاری نیست چون نمیخواد حاشیه درست کنه اما با توجه به عملکردش میشه گفت که هنوز هم championship material نیست و با این روند هم نخواهد شد تفاوت سطح رانندگیش با همیلتون واضحه
  و مرسدس هم خیلی نگهش نمیداره چون به اوکون هم قول صندلی دادن و همیلتون هم واضح گفت که تا وقتی مرسدس بهم ماشین رقابتی بده من هستم چون دیوونه نیست ک بره توتو هم عاشق همیلتونه و ولش نمیکنه
  بوتاس باوجود کارای امسالش هم هنوز جلب توجه نکرده و همه میدونید که جریاناتی که سمت یک قهرمان جهان وجود داره خیلی متفاوته از جریانات رسانه ای تا فضای کارش

  در مورد کانادا هم درست میشه توی تعیین خط یک اتفاق بود و باعث شد یکم بترسه و دور بعدشم در حد انتظار نباشه
  اما توی مسابقه هم اونقدر توجه جلب نکرد جز موندن پشت ریکی و دادن جاش توی شروع به نیکو

  چون سن بوتاس هم رفته بالا باید انتظار داشت بزودی تبدیل به یه راننده توی تیم های رده میانی بشه
  در حد صندلی ای که داره از خودش توانایی نشون نمیده از نظرم
  خیلیا دارن لیاقت خودشون رو برای اون صندلی نشون میدن

  • محمدرضا

   2

   0

   داری حیف میشی . اخه چرا رفتی از ردرول . واقعا بدون شک برترین راننده سبقت گیر تو فرمول وان هست . شک نکنید. توردبول نشون داد. و دیدین که باماشین هیولا مرسدس داشت شوخی میکرد.خخخخخخخخ پسر توحرف نداری . بخدا یه قهرمانی جهان حقشه.داره حیف و میل میشه . لعنت به این هلموت مارکو که سببه جداییش از ردبول شد

دیدگاه خود را بیان کنید