فرمول یک ایرانفراری پس از مسابقه ی نه چندان درخشان ملبورن، به دنبال یک آخر هفته ی بهتر در بحرین خواهد بود و آن ها مطمئن هستند که همه اصلاحات انجام شده خود را در دومین مسابقه فصل نشان خواهد داد.

سباستین فتل توانست در تست های بارسلونا سریع ترین باشد و با اختلاف بسیار کمی نسبت به مرسدس، در جایگاه اول قرار بگیرد. با توجه به این شرایط، پیش بینی می شد فراری اولین گرند پری فصل را به راحتی پشت سر بگذارد اما خیلی زود مشخص شد که تیم سرعت لازمه را ندارد. فتل که مسابقه را از رده سوم آغاز کرد امیدی به رقابت با راننده های مرسدس داشت اما در نهایت مغلوب مکس ورشتپن شد و مسابقه را در رده چهارم به پایان رساند و هم تیمی او، چارلز لکلرک نیز در مکان بعدی قرار گرفت.

متیا بینوتو، مدیر تیم فراری درباره ی دومین مسابقه فصل 2019 در پیست سخیر گفت:

پیست سخیر با توجه به اهمیت چسبندگی و ترمزگیری در آن، کاملا ویژگی متفاوتی نسبت به استرالیا دارد.

به عنوان یک تیم ما باید در بحرین از این موضوع اطمینان حاصل کنیم که ضعف های خود را در استرالیا به خوبی درک کرده و اصلاحات را انجام داده ایم و این بدین معنی است که ما در ملبورن به خوبی از توانایی خودرو بهره برداری نکرده ایم.

در بحرین ما انتظار داریم تا تأثیر اصلاحاتی را که انجام داده ایم را ببینیم اگرچه مطلع هستیم که رقبا بار دیگر قوی ظاهر خواهند شد. با توجه به این موضوع، ما مشتاق بازگشت به پیست و روبرو شدن با آن ها هستیم.

متیا بینوتو و سباستین فتل

متیا بینوتو و سباستین فتل

فتل، راننده ی آلمانی تیم فراری نیز درباره مسابقه دادن در بحرین گفت:

پیدا کردن ریتم رانندگی در بیابان دشوار است و عمدتا به دلیل شن و ماسه ای است که باد به روی پیست می آورد. بنابراین در هر دور شرایط متفاوت است که می تواند یک عامل تعیین کننده به خصوص در تعیین خط باشد.

یک اینچ دور شدن از مسیر ایده آل می تواند باعث شود که سر بخورید و زمان از دست دهید. بنابراین، میزان اشتباهات به میزان قابل توجهی بالاتر از پیست های دیگر است.

10 دیدگاه

 1. Akbar (Ghasemi)

  28

  13

  فراریا تو بحرین دنبال اصلاحاتن بلکه به رقابت برگردن هر چند مشکل خنک کنندگی که استرالیا عقب نگه اشون داشت توی بحرین بدترم میشه مگه معجزه کرده باشن….
  ردبولی ها هم احتمالا بعد از نتایج بحرین نوشابه انرژی زای ردبول میزنن میان نظرات فضایی میدن دوباره…??
  مرسدسی هام که دیدن امسالم بی رقیبن احتمالا میرن صحرا تور سافاری شن جمع کنن واسه سند بگینگ ????????????????

 2. McLaren F1

  21

  4

  ایشالا همینطوری باشه که گفت و اسب سرخ دوباره یکه تازی کنه
  امیدوارم مک لارنم راهش پیدا کنه و لایی کشیدناش از ردبول ببینم و دوباره بیاد اون بالا ها و با فراری بجنگه

 3. ....kh:n....

  9

  2

  خدا کنه در بهترین حالت مرسدس وفراری برابر باشن شاهد یه رقابت جذاب باشیم وامیدوارم فراری توی توسعه ماشین نیم فصل دوم عقب نمونه از ردبول ومرسدس.

 4. الف ی برگشت خورده

  4

  8

  تو دو فصل اخیر فراری مشکل لاستیک خوری شدید داشته
  اما خب تو هر دوفصل اخیر هم بحرین رو برنده شدن
  مسابقه پارسال بحرین رو خوب ندیدم
  اما اون طور که خوندم صخیر پیستیه که لاستیک خوری نسبتا بالا داره.با توجه به کفی هاش موتور قدرتمند و با اون پیچ های سرعت بالاش و نقاط ترمز گیری شدیدش نیاز به داون فورس حد متوسط رو به بالا هم داره. بنابراین ستاپ کردن تو این پیست بسیار سخته.
  من به شخصه هیچ گونه دسترسی به دیتا ها ندارم اما بر مبنای چیزایی که میدونم حدس میزنم علت برتری فراری تو این دو سال دو مورد بوده:1- دست یابی به ستاپ مناسب برای پیست 2- موتور بسیار قدرتمند ( در سال 2018 قدرتمند ترین )
  البته فتل پارسال خوب لاستیک هاش رو نگه داشت و اگه درست یادم باشه توسط بوتاس تحت فشار بود.
  به نظر من شرایط فنی پیست از نظر سرعت و پیچ ها ( فارغ از دما و ارتفاع و … ) بسیار شبیه به یاس ماریناست و مرسدس هم که دیگه اثبات شده که خدای این پیسته.
  بنابراین فکر میکنم مرسدس تو بحرین به ستاپ مناسب دست پیدا کنه. درسته که سال به سال شرایط متفاوته ولی تاثیری تو نظر من نداره.
  در صورتی که مشکل فراری در استرالیا جدی نبوده باشه، حدس میزنم یه رقابت سه جانبه بین ردبول و مرسدس و فراری ببینم و مرسدس با اختلاف کم برتر از فراری باشه و ردبول با اختلاف بیش از اون در رده سوم باشه.
  شما هم نظرتون رو بفرمایید

 5. Akbar (Ghasemi)

  12

  1

  “شرایط فنی پیست از نظر سرعت و پیچ ها ( فارغ از دما و ارتفاع و … ) بسیار شبیه به یاس ماریناست و مرسدس هم که دیگه اثبات شده که خدای این پیسته”
  این بخشش اشتباس
  اول اینکه این پیست خوراک فراریه و از 2004 تا الان فراری برترین تیمه تو بحرین.
  دوم اصلا خصلت های یاس مارینا رو نداره فقط اب و هوا مشابهه و تقریبا تایم برگزاری مسابقه،
  یاس مارینا از پیست های دشوار در سبقت گیریه در حالیکه بحرین جزو بهترین پیست ها واسه سبقت گیریه

 6. Mahmoud

  9

  1

  فکر کنم موناکوی 2017 بود که مرسدس بد بود توش و فراری یک دو کرد. اونجا توتو ولف بعد مسابقه یه جوری می گفت ما اشکالاتمون رو حل میکنیم و قدرتمندتر برمیگردیم و گرندپری بعدش اومدن و ترکدندن. الانم متیا بینوتو داره میگه اشکالاتمونو برطرف میکنیم و قدرتمند تر برمیگردیم امیدوارم واقعا بیان و بترکونن.

دیدگاه خود را بیان کنید