Register

16 − 15 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – یوس ورشتپن، پدر مکس ورشتپن می گوید که مکس در آینده به مرسدس نمی رود چون رابطه ما با توتو ولف به طور کامل از بین رفته است و از طرف دیگر در مورد اهمیت ندادن به رسانه های جانب گرای بریتانیایی نیز صحبت هایی را مطرح کرده است.

در جریان رقابت قهرمانی امسال، فقط دو راننده با هم درگیر و دار نبرد نبوده اند، تمام افراد باهم به رقابت پرداخته اند. یوس که در اول فصل از توتو به عنوان دوستش یاد کرده بود. از اینکه ولف پس از تصادفی که در مسابقه فرمول یک بریتانیا بین لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن رخ داد هیچ خبری از مکس نگرفت، ناراحت شده است. یوس به روزنامه د لیمبرگر گفته است:

ما در اینجا در ردبول در حال مسابقه دادن در موقعیت خوبی هستیم. مکالماتی با توتو ولف بوده است و فکر می کردم که ما رابطه خوبی با او داریم، اما توتو ولف واقعی اخیرا خودش را نشان داده است. دیگر هیچ رابطه ای وجود ندارد. البته که مرسدس برای سالها پیشتاز بوده است و حال که تحت فشار قرار گرفته اند شما دارید توتو دیگری را مشاهده می کنید. این مایه شرمساری است اما خب اینطوری و در چنین موقعیتی افراد را می شناسید.

البته که مسئله انتقال ورشتپن صرفا به رابطه شخصی پدرش با ولف مرتبط نمی شود و یوس در این مورد می گوید:

این مسئله به هلموت مارکو هم مربوط می‌شود. هر سه نفر ما، مکس، (مدیرش) ریموند و من با او کاملا هماهنگیم. هیچ حرف اضافه ای بین ما نیست و کاملا با یک دیگر روراست هستیم و شخصیت های مشابه ای را داریم. گاهی اوقات سخت می‌شود و ما به یکدیگر حقیقت را می‌گوییم. اما فرمول یک سخت است. در این دنیا، سعی کنید که خودتان را حفظ کنید. ما می‌دانیم که چه می‌خواهیم و اگر که مناسب نباشد، مناسب نیست و صحبت های جانبی هیچ فایده ای ندارد. و این دیگر مسئله ای برای بحث نیست. اما اینجا(ردبول) اوضاع خوب است و ما زمان زیادی داریم.

مکس ورشتپن به جانب گرایی رسانه های بریتانیایی اهمیتی نمی دهد

پیشتر کریستین هورنر در مورد دیمون هیل گفته بود:

ما یک راننده بریتانیایی داریم که دارد به سمت رکورد شکنی قهرمانی جهان قدم بر می‌دارد و دیمون هم واضح است که هیچوقت طرفدار مکس نبوده است. گاهی اوقات عدم جانب داری از بین می‌رود.

لوئیس همیلتون و فرناندو آلونسو مک لارن 2007

لوئیس همیلتون و فرناندو آلونسو مک لارن ۲۰۰۷

فرناندو آلونسو هم پیشتر گفته بود که احساس می‌کند فرمول یک، یک محیط بریتانیایی است:

تیم ها بریتانیایی هستند، بیشتر روزنامه نگاران و توجهات رسانه ای، کادر تلویزیون و همه از بریتانیا می‌آیند. قابل درک است که کمی جانب‌داری نسبت به هموطنشان که رقابتی است و پیروزی به دست می آورد وجود داشته باشد. این چیزی بود که من موقع مسابقه دادن حس می‌کردم و به نظر می‌رسید که من آدم بده فرمول یک بودم وقتیکه در حال رقابت با افراد عادی بریتانیایی بودم. وقتیکه تصادف سیلورستون را دیدم یا وقتیکه بازی‌های رسانه ای روی ورشتپن را می‌بینم، او را مطمئنا درک می‌کنم.

پدر مکس نیز می گوید:

من نیز همینطور حس می‌کنم. جماعت انگلیسی به سمت لوئیس می‌روند و سعی می‌کنند از هرچیزی داستان درست کنند. آنها اکثرا دنبال چیزی می‌گردند که اصلا وجود ندارد. ما همیشه نسبت به رسانه‌های بریتانیایی خیلی شفاف عمل کردیم اما گاهی اوقات می بینید که نکاتی برداشت می‌شود که پیش خودتان می‌گویید…مهم نیست(همون این نیز بگذرد خودمون :)) ). فرناندو آلونسو پیشتر گفته بود که فرمول یک، یک محیط انگلیسی است و رسانه‌ها نقش مهمی را بازی می‌کنند. او خودش چنین چیزی را تجربه کرده است. مکس ولی اهمیتی نمی‌دهد، او نقشه راه خودش را دارد.

البته هورنر هم اضافه کرد:

اگر با هلندی‌ها صحبت کنید، مکس می تواند روی آب نیز راه برود.

از یوس پرسیده شد که چرا تاثیر حضور مکس خیلی زیاد است، گفت:

فکر می‌کنم که اصولا به این خاطر که مکس خالص است، خود خودش است و ساختگی نیست. او همیشه دلسوز ظاهر نمی‌شود ولی می‌دانید که از او چه چیزی می‌گیرید.

96 دیدگاه

 1. mohsen

  24

  16

  پدر مكس هم مثل خودش رفتار حرفه اي نداره، تصادف كردن حال مكس را نپرسيد چيه ميگه!!؟؟ خود مكس كه مقصر تصادف بود مگه چه جوري رفتار كرد!!؟؟

  • Mohammad-Ferrari

   12

   13

   طرفدارای همیلتون دیشب میگفتند مکس راننده خوبی نیست و لایق قهرمانی نیست.
   منطق در حد پیش دبستانی؛؛

   • saman44

    12

    6

    کسی نمیتونه بگه مکس راننده خوبی نیس چون اگه خوب نبود اینجای جدول نبود.ولی همه دارن یطرفه حرف میزنن منطقی ندارن سرحرفهاشون کلا ما ایرانی ها اون چیزی رو که خودمون دوسداریم میگیم بهترینه .مثلا دارن استقلال پرسپولیس ،با رئال بارسا مقایسه میکنن.اینجا هم که من خیلی وقته میخونم همیجوری پیش میرن دوستان ،جدا از این که لوئیس رکوردهای شکسته که یه افسانه مثل شوماخر داره پشت سر میزاره ،ومن هیچ وقت ندیدم غروری داشته باشه سر این .ولی اینجا قهرمان 7دوره میگن شانسی یا بلد نیس رانندگی کنه یکی که هنوز قهرمانی نداره میگن بهترینه ،امیدوارم هیچ تصادفی پیش نیاد فقط هرکسی لیاقتش داره این دوتا مسابقه رهبری کنه قهرمان بشه ،.
    خودمم شخصا دوسدارم همیلتون قهرمان بشه ،ولی فراموش نکنیم مکس هم بهترینه 44

   • Amirali

    8

    9

    اونی که اون حرف رو زده بود فن وتل بود و بعید میدونم کسی از همیلتون فن ها بگه مکس راننده بدیه
    ولی بیشتر حق همیلتونه تا مکس

   • Ali🦁1

    13

    5

    Amirali
    رفیق شخص شما این مدت دهن مکس و طرفداراش سرویس کردین از اینکه همش میگی اشتباهات مکس بیشتر هست لیاقت قهرمانی نداره و حقش نیست و……….

   • حمیدرضا . 33 .

    8

    7

    Amirali
    فردی متفاوت که همیشه میخواد بگه با بقیه فرق میکنه
    اینو من تو این دوسال که این سایت رو دنبال میکنم دارم میبینم
    این همه مرسدس فن هست هیچ کدوم مثل این شخص کامنت نمیزارن

   • esi

    4

    4

    با این هیولایی ک سوار هستش قهرمانی کمترین و کم ارزشترین کار ممکنه

   • Mohammad-Ferrari

    2

    7

    با هیولایی که همیلتون سوارش هست چطور؟
    پس خودتون قبول دارید قهرمانی های همیلتون بی ارزشه؟

    البته من که مکس فن هستم نمیگم

  • Mohammad-Ferrari

   3

   3

   راستی اقای ممّدو
   در مورد مکس مطلب زیبایی گذاشته بودید
   مشکل کامنت گذاشتن تون درست شد؟

   • مَمَّدو

    7

    0

    درود برشما؛
    نیمه اول مقاله رو که میخونی، احساس میکنی @sebvr نوشتَتِش! (مثل سپهر داره در مورد “ضمیر” آدمها در زمان سخت صحبت میکنه) 😁
    راستش مطلبم رو اگه قابل بچه ها باشه، دوباره و بعد از رقابت عربستان میذارمش.
    اون روز تایید نشد، تایید نشدددددد … تا آخرشب و رفت ته جدول خ‌خ‌خ

  • ایرن

   6

   5

   طرف با نزدیک نیروی 50 جی خورده توی دیوار. حالا فرضا که مقصر خودش هم بوده باشه (که البته مقصر لوییس بود)

   لابد باید فوت میکرد و سال بعد توی سیلور استون همونجایی که خورده به دیوار راننده ها جمع شند و گل بذارند و … این که میشه شو آف.

   عجیبه واقعا این حرف شما.

   البته شاید متوجه نشدید که پدر مکس داره دقیقا کدوم مسابقه و کدوم حادثه رو میگه…

  • Mahdi.drs

   2

   4

   فیا لوییس رو مقصر تشخیص داد که مسئول قضاوت تصادفات هستن !!! نمیدونم از کی مکس مقصر تصادف انگلیس شده!!
   در مورد تماس هم چون توتو رو دوست خودش میدونسته از اینکه احوال مکس رو نپرسید ناراحت شده وگرنه از اینکه من و شما بهش زنگ نزدیم که ناراحت نشده.

  • بیژن

   1

   1

   امسال این دو نفر هر کدومشون قهرمان بشن کاملا حقشون هست .
   هردو نفر عالی کار کردن .
   در مورد این حرفای هورنر و پدر مکس
   خوب انتظار دارید انگلیسی ها پشت مکس رو بگیرن ؟
   همونطور که کسی انتظار نداره هلندی ها پشت لوئیس رو بگیرن .
   من به شخصه امسال لذت خیلی بیشتری بردم از مسابقات حتی اگه مکس قهرمان بشه باز هم برای لذت دو چندانی که همه طرفدار ها بردن باید از هردو راننده تشکر کنیم .
   قبلا خودم مثل شما خیلی بحث میکردم ولی به این نتیجه رسیدم از رقابتشون لذت ببرم .
   چون به زودی این روزها به تاریخ میپیونده و میگذره .
   بازم میگم دم هر دوشون گرم عالی هستن .
   امیدوارم سال آینده تمام ده تا تیم شانس رقابت داشته باشن.
   چه شود واقعااااا

 2. Ariaei

  8

  1

  هرچی طرفدار تعصبی بیشتر باشه بقیه بیشتر از طرف بدشون میاد من فک میکردم تو ایران طرفدار تعصبی زیاد داریم نگو تو خارجم زیاده

 3. ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

  7

  1

  بهتر بود پرز اون مصاحبه قبلی رو انجام نمیداد.حسی که از صحبت ها داشتم این بود

 4. Amirali

  12

  7

  اینا هر هفته مصاحبه میکنن میگن فلان چیز برامون اهمیت نداره
  خب اگر اهمیت نداره لزومی هم نداره ما حتما بدونیم، مصاحبه نکن مرد مومن

 5. Shn.tandis

  12

  3

  اینا همش حرفه…ردبول نتونه ماشین خوب بده به مکس توو سال های آینده، مکس سه شماره میره مرسدس ..راننده اولین چیزی که براش اولویت داره قهرمانیه خودشه و تیم در مرحله بعدی
  حرفش راجب محیط بریتانیایی فرمول 1 و جانب داری بی راه نیست ولی از نظر من همه جا همینه… مثلا محیط اگه هلندی بود الان همه تیم ها و راننده ها در حال تجربه احساس برابری کامل بودن؟ نه دیگه اون موقع هم میگفتن محیط فلانه…

  • Amirali

   7

   5

   این به شرطیه که مرسدس مکس رو بخواد
   نمیدونم چرا بعضیا فکر میکنن راننده ها هرجا بخوان میرن
   مرسدس راسل رو داره، چرا باید مکس رو بخواد دقیقا؟

  • حسن***33

   3

   2

   در مورد چیزی که هم اکنون جریان داره صحبت میکنیم,نه موردی که هنوز اتفاق نیفتاده.مثلا مسایل و حواشی موجود در بسکتبال آمریکا رو فقط میتونیم به همون کشور و فرهنگ ایجاده شده ش در طی دهه های متوالی مرتبط بدونیم و اینکه حواشی اونا رو به کشور دیگه ای نسبت بدیم,قیاس مع الفارق وقصاص قبل از جنایته.هر وقت فرمول یک در قبضه هلندیا قرار گرفت این صحبت رو بفرمایید.انگلیس تو فوتبال و همچنین قضیه جدایی از اتحادیه اروپا هم نشون داده که مثل سایرین رفتار نمیکنه.

 6. Hossein 123

  9

  3

  جنگ روانی علیه توتو ولف، مسئله این است؟

 7. iman

  15

  11

  رسانه های انگلیسی همیشه سعی کردن با تبلیغات و پروپاگاندا از ورزشکاراشون بت بسازن و خوشبختانه موفق هم نمیشن.یادمه یه زمانی فوتبالیست متوسطی مثل مایکل اوون رو در حد نوابغ تاریخ بالا بردن و حتی توپ طلای فرانس فوتبال هم با همین تبلیغات بهش دادن.در مورد همیلتون هم همین تبلیغات رسانه ای در ابعاد وسیع صورت گرفته و خوب عده ای که فرمول یک رو باقهرمانیهای همیلتون شناختن اونو خدا می‌دونن ولی قدیمی‌ها روزهای قبلش رو هم به یاد دارن که لوییز هم مثل سایرین برای برد دست و پا میزد و بعضاً به کسانی مثل باتن یا نیکو میباخت.همیلتون بی شک یکی از نوابغ این ورزشه ولی مثل ستاره هایی چون مکس و فرناندو و سب و بزرگان دیگه بدون اون خودروی فوق العاده و اون تیم مهندسی و مدیریت بینظیر آلمانی به این موفقیتها بی شک نمیرسید.ایکاش در ابراز عقیده هامون جانب عدالت رو رعایت کنیم.از منظر شخصی هیچوقت مکس وردبول مورد علاقه من نبودن ولی به عنوان کسی که حد اقل پانزده سال مسابقات رو میبینم شرم آوره که نبوغ این بشر رو انکار کنم همون اندازه که نبوغ لوییز یا فرناندو رو

  • saman44

   5

   1

   ایمان جان تبلیغات درسته که تاثیر داره ،ولی این روزا بیشترین مسیر به خود شخص بستگی داره ،کسی عمرا قبول نمیکنه یه راننده که پایین جدوله جز بهترینها قبول کنه حتما اونی که بالای جدول قرار داره و چندین ساله اینو ثابت کرده که جز بهترینهاست حرف من یا تو یا هیچکسی اینو نمیتونه نادیده بگیره،اینکه دوستان میگن بهترین ماشین داشته(مرسدس)اینم ارزوی هر راننده ای هست که عضو بهترین تیم باشه،همون مکس هم اگه ردبول ضعیف شد مطمعنا جدا میشه .همون فوتبالیست برای اینکه جز بهترینها باشه بهترین تیم ها رو انتخاب میکنه ،نمیتونه تو تیم ضعیف کاری کنه .
   اینجا الان میبینیم دیشب فتل تعجب میکرد از تایمش هرچقدم خوبه کارش ولی ماشینش بیشتر این جواب نمیده ،

  • esi

   5

   4

   ایمان خوبی،مایکل اوون توپ طلا برده دادا،سرهمیلتون قهرمان قهرماناست دادا،سلامت و پیروز باشی

   • Mahdi.drs

    2

    3

    پس سنا چی ؟ جیم کلارک چی؟ شوماخر چی؟ الن پراست چی؟
    وتل چی؟ ناندو؟

   • esi

    3

    3

    مهدی جان واضح گفتم،قهرمان قهرمانا،خیلی ساده و روان،اون رانندگان بزرگ قهرمان های بزرگی هستن ولی سرهمیلتون…….

   • iman

    1

    3

    esi اتفاقا یکی از علائم این تبلیغات و بزرگنمایی بیش از حدشون همین القاب پوشالی سر و شوالیه که زرت و زرت به هم میدن.تصور کن بابی چارلتون فقید که جزو سی بازیکن برتر تاریخم نیست لقب سر داره بعد امثال مارادونا و پله و مسی و….هیچ لقبی ندارن.چند سال دیگه عده ای که این دوران رو ندیدن فکر میکنن بابی چارلتون بزرگترین بازیکن تاریخ بوده یا شوالیه بکهام یا سر بابی رابسون.زیاد در قید این نمایش انگلو ساکسونها نباش

  • Pink Floyd

   7

   2

   زیبا نیست ؟ پدر گرامی یه راننده از بچه خودش طرفداری کرده ، یه دوست عزیز دیگه ای اومده نصف دنیا رو یه جا بر اساس حرف های اون پدر گرامی قضاوت کرده و در مورد تمام قدیمی ها جدیدی ها طبق نظر خودش کلی گویی کرده و همه رو جمع بسته ، و یه نفر دیگه هم اومده زیر اون جواب داده که چقدر منطقی و با استدلال و زیبا …

   واقعا زیبا نیست ؟

  • Mscforever

   4

   4

   بسیاراشاره درستی داشتین توصحبتاتون درمورد رسانه های انگلیس،چه درورزش وچه درسینما این رویکرد بزرگنمایی افراطی رو دارند،بخصوص حالا که درموقعیتی قرارگرفتندکه بتونندرکورد های دشمن دیرینه خودشون یعنی آلمانیها روتویک رشته ورزشی بشکنندحتا به قیمت همراهی بایک کمپانی آلمانی،هرچندمتوجه نیستند که اسطوره های ورزشی رو بردهاشون نمیسازه بلکه کاریزما وشخصیت یه ورزشکارکه اونوبه نماد یک رشته ورزشی تبدیل میکنه

  • Ali Hosseini

   2

   0

   شما دقیقا حکایت اینایی هستید که میگن “ خیلی ببخشید ها خیلی عذر میخوام ولی ….”
   برا اینکه فاتحه بخونی به لوئیس، یه ۴ تا هندونه قبل و بعدش دادی زیر بغلش ؛)

  • حسن***33

   0

   1

   کامنت زیبا و به حق بود ,ولی ایشون فن تیم فراری و احتمالا شارل هستن و فقط گفتن که فن مکس و ردبول نیستن.

  • M.Kazemi

   1

   1

   دوست عزیز اینکه مدت زیادی است فرمول یک می‌بینید خیلی خوبه منم به خوبی یاد دارم سال اول که همیلتون اومد و اولین مسابقه سکو گرفت و اولین فصل با یک امتیاز اختلاف دوم شد همه صحبت از نابغه بعدی فرمول یک میکردن و همه آینده این ورزش رو در وجود اون میدیدن، اگر بعد از سال دوم که با عطش قهرمانی جنگید و اول شد رو به یاد دارید مطمئنا دوره بعد که ماشین ردبول عالی و راننده ای عالی به نام فتل قهرمان میشد رو هم به یاد دارید دقیقا جایی که همیلتون انتخاب درست کرد و به مرسدس رفت و نتیجه اش شد هفت قهرمانی جهان و بیشترین برد تاریخ این ورزش، گرچه همیشه از فراری دعوت داشت پس انتخاب خیلی مهمه وگرنه دوره ورزشکار پیش از شروع تموم میشه
   مثال فوتبالی زدید: اگر رونالدو در دوره اوج منچستر یونایتد تصمیم می‌گرفت مثلا به منچستر سیتی بره و در ادامه به جای رئال مادریدی که در اوج بود بره مثلا یونتوس به نظر شما نبوغش به تنهایی اون رو امروز در این جایگاه قرار می‌داد؟
   نبوغ به تنهایی برای موفقیت کافی نیست، مکس از روز اول حضورش در این ورزش آینده این ورزش لقب گرفت و همه منتظر بودن لقب جوانترین قهرمان سال رو ببره شاید اگر بعد از رفتن روزبرگ به جای ردبول در تیم درست تر یعنی مرسدس جای می‌گرفت به اون عنوان می‌رسید.
   این ورزش برای راننده برتر ساخته شده از نبوغ، انتخاب، تیم خوب، مدیریت و ثبات وگرنه دوره ای که صرفا رانندگی درجه یک و نابغه بودن موجب قهرمان جهان شدن میشد زمانی بوده که شاید خیلی از ماها هنوز به دنیا نیامده بودیم، توی فوتبال هم اون دوره دوره پله بود و نه مسی و رونالدو
   پیروز باشید

 8. Erfan.5

  13

  7

  مکس تو فقط امروز رو در بیار
  کاری به کسی و چیزی نداشته باش

  • مَمَّدو

   11

   1

   🤣🤣 یعنی قشنگ حال کسی رو داری که امشب میخواد بره خواستگاری عشقش ولی نمیدونه باباش قبول میکنه یا نه 😁

 9. مهران آله

  18

  11

  مکس سوار ماشین لوئیس شد ، همونجا حالشو نپرسید … پیاده شد راهشو کشید و رفت !

  هیچ اشکالی هم نداره بشرطی که متقابلاً توقعی نباشه . ممکنه تقدم و تاخر مطرح بشه ف ولی شما اگر یک رفتار رو بد میدونید ( رفتار در عملکرد اجتماعی ) ، مقابله به مثل کردن اون رفتار دو جنبه بد دارد ، یکی تکرار اون و دیگری عدم التزام به اصول اخلاقی خودتون !

  اگر طبق اصول اخلاقی تو و پسرت ، در اون شرایط باید دلجوئی میشد ، پس مقابله به مثل کردن یعنی بی اعتباری توقعی که داشتی . یعنی من همون چیزی میشم که تو باشی و این نشونه بی ثباتی و سستی اصول اخلاقیه !!!

  آدم تعجب میکنه از این جماعت هلندی ( بلانسبت خوباشون ) !!!

  • mrz_ir

   5

   1

   این موضوع رو شخصا سعی میکنم انجام بدم .
   اما اینکه چقدر میشه اینکارو کرد به خود افراد بر میگرده که در گذشته چقدر بینشون احترام وجود داشته .
   مثلا بین همیلتون و فتل کاملا احترام وجود داره اما بین همیلتون و الونسو چطور ؟؟
   اینکه توی یک سال رقابت بین مکس و لوییس اینقدر احترام از دست بره …

  • ایرن

   1

   0

   مهران. اینکه با یه تصادف باعث بشی طرف از مسابقه خارج بشه و آسیب خاصی هم نبینه با اینکه طرف رو مستقیم بفرستی وسط دیوار یکیه؟

   حادقه برخورد مکس به دیوار چیزی دست کم از حادثه آتش گرفتن ماشین رومن گروژان در بحرین نداشت.

   فقط اونجا آتیش بود و دود و این چیزا. اینجا یکی با سرعت بالای دویست کیلومتر خورد به دیوار… چطور اونجا لوییس گفت باید مسابقه تعطیل بشه و … اما اینجا خب باید همه چیز متقابل باشه؟؟؟

   امروز و زیر این پست دارم چیزای عجیبی میشنوم. نمیدونم والا. شاید شما هیچوقت هیچکدوم از عزیزانتون رو از دست ندادین یا هیچکدوم از عزیزانتون یا اطرافیانتون توی شرایط سختی مثل تصادف شدید قرار نکرفته … البته امیدوارم هیچوقت در چنین شرایطی قرار نگیرید.

   فکر کنم اگه تا آخر نظرات زیر این پست رو بخونم به این نتیجه برسم که اونی که آنرمال هست منم و اونی که افکارش مسخره هست منم… شاید.

  • Mahdi.drs

   1

   3

   تصادف مونزا بعد سیلوراستون بود و حرکت متقابل رو زد ردبول و مکس

   به ترتیب وقایع یا تایم لاین اعتقاد دارید!!؟

   • mrz_ir

    2

    0

    یدور دیگه کامنت اقا مهرانو بخون

  • حسن***33

   1

   1

   خیلی تند میری عزیز,اگه طرفدار یه راننده و تیمشی دلیل نداره یه ملت و ملیت رو زیر سوال ببری.

   • مهران آله

    2

    2

    من موقعی که راننده و تیمش بدنیا نیومده بود هم به بعضی فرهنگ ها نقد داشتم … ضمن اینکه یه آدم عادی هستم و آزادم مثل اونا نظرم رو بگم و خوشبختانه نظرم سویه های نژاد پرستانه نداره و اشاره داره به عادت هائی که خود اونا “کول و باحال” میدوننشون!!!

    شما مثل “بعضیا” تبلیغ خودسانسوری نکنید .

 10. Nima Adib

  12

  4

  پدر مکس از خودش ورشتپن تره😂

  • mrz_ir

   4

   2

   خوب اینکه بدیهیه
   هر چی باشه پدرشه و مربی شخصیش هم بوده

   • مَمَّدو

    5

    0

    معلومه که شکر خدا و الحمدلله اهل فضای مجازی تفریحی نیستی. چون متوجه شوخیش نشدی. البته که خوبه این.

   • mrz_ir

    3

    0

    اِاِاِاِ
    خوب یکی ترجمه کنه شوخیو 😐😅

 11. میلاد

  9

  6

  احتمالا خیلی‌ها از این جمله خوششون نیاد اما من که فرمول یک رو به عنوان یه بی طرف دنبال می کنم هم دقیقا این احساس رو دارم: «… مکس خالص است، خود خودش است و ساختگی نیست. او همیشه دلسوز ظاهر نمی‌شود…» البته این فقط مکس نیست راننده های زیادی در گرید داریم که اونا هم به همین شکل هستن ولی زیر ذره بین نیستن.

  • Mahdi.drs

   3

   2

   اونجا رو راست بودن مکس رو من شناختم که توی مکزیک ۲۰۱۹ وقتی بوتاس کوبید به دیوار مکس پاشو از گاز نکشید و زمان قبلش که پول بود رو بازم سریع تر کرد
   بلافاصله فیا اومد رو رادیوش گفت ایا دیدی که یلو فلگ بود وایا پات رو از گاز برداشتی؟؟
   مکس گفت به نظرتون برداشتم؟؟؟(سکتور ۳ بنفش بودخخ)

   • Mahdi.drs

    2

    2

    کوالی ۲۰۱۹مکزیک#

 12. Hami

  10

  9

  درود . کل هلندیها بعد از جنگ جهانی دوم یک عقده حقارت بسیار شدید دارند که هرکس از آنها بتواند این عقده را برطرف کند برای آنها تبدیل به بت میشود و به چشم یک ابر قهرمان به او نگاه میکنند . این طرز رفتار درکل هلندیها قابل مشاهده هست و برای آنهایک چیز طبیعی است

  • Mehdi.83

   5

   7

   حقارت بیشتر تو نوشته ها دیده میشه.کی تو این وضعیت خیلی واضح هست

  • Sebmm

   2

   8

   این عقده حقارت رو هلندی ها چینی ها هندیا و خیلی کشورهای دیگه نسبت ب انگلیس دارن مخصوصا ایرلندی ها و همچون اسکاتلند یا ولزی یا😅😅😅😅
   این بریتانیایا چقد….. هستن

   • ایرن

    5

    2

    لازم به ذکره که دشمنی تاریخی هلندیها ، با انگلیسی ها نیست. بلکه با آلمانی ها هست.

  • Pink Floyd

   8

   1

   میدونم سخته ولی کاش یه مقدار دقت کنیم کمتر کلی گویی کنیم … کل هلندی ها ، کل انگلیسی ها ، همه طرفدارای مکس ، همه طرفدارای لوئیس ، همه قدیمی ها ، همه جدید ها … این جمله ها و این جمع بندی ها خیلی جالب نیست و من و شما هم در جایگاهی نیستیم که در مورد جمعیتی به این گستردگی ابراز نظر کنیم.

  • Hami

   3

   2

   درود .
   ایرن عزیز من هم نگفتم عقده از انگلیسیها دارند در کل گفتم عقده حقارت دارند و دنبال یک ابر قهرمان میگردند

  • حسن***33

   1

   1

   ضمنا از مدیران سایت درخواست میکنم به کامنتای مخرب از این قبیل ,بیشتر دقت کرده و اجازه نمایش ندن و مسیر بحث رو به فرمولاوان برگردونن.

 13. مهران آله

  9

  3

  آدمو یاد کتاب و سریال “دائی جان ناپلئون” میندازه که “کار، کار انگلیسا بود” …

  مشکل اینه که دائی جان میتونست با مارلین دیتریش آبگوشت بزباش بخوره تا از شر انگلیسا راحت بشه ، ولی ظاهراً خاندان ورشتپن با خوردن آبگوشت بزباش با “توتو ولف” و هر آلمانی دیگه مشکل دارن !!!

 14. Ali🦁1

  12

  13

  انگلیسی جماعت فقط خودشون می بینن و برای غریب هیچ ارزشی قائل نمیشن همین سیلورستون تصادف شدید شد همون موقع تماشاگراش خوشحالی کردن مثل رانندشون ولی همیلتون آمد هلند براش دست زدن امسال رسانه هاش و کارشناساش مثل امثال هیل فقط منتظر یه لرزش از مکس هستن که تا جا داره تخریبش کنن تا راننده انگلیسی ببرن بالا ولی از این خبرا نیست.
  انگلیسی یه فرهنگ داره که به نوریس هم رحم نکردن در ورزشگاه ساعت گرون قیمتش کش رفتن، برای شورش و آشوب هم زبانزد هستن.
  شخصیت رأسل و نوریس تا اینجا که نشون داده فرق داره ظاهری نیستن.
  امیدوارم امشب مکس یه حال حسابی بهشون بده تا زیپ بکشن.

  • Mehdi.83

   3

   7

   از ادم هایی که به سرود ملی هر کشوری جلو تیم فوتبالشون بازی داشت توهین کردن توقع زیادی نمیره.

   • esi

    3

    1

    از آدم های ک دیگران رو قضاوت میکنن توقع زیادی نمیره

  • esi

   2

   2

   علی یعنی فقط وقتی ک راننده ات پیروز بشه یا قهرمان بشه حرف داری؟؟؟

  • esi

   4

   2

   علی ۳۳ شما نبودی ک از هوو شدن سرهمیلتون توسط طرفدارای مکس و هلندیاااا خوشحالی میکردی،جالب نیست ی طرفه ب قاضی رفتن،موفق باشی

 15. Ali🦁1

  9

  8

  مکس تو پیست جوابشون میده.

 16. مهدی

  4

  5

  مکس بی نظیر
  قهرمان مکس

  البته یکم مشکل اتکا بنفسم داره فک میکنم
  امیدوارم امشب موفق بشه

 17. mahyar

  1

  2

  پنالتی گرفت یا نگرفت ؟

 18. Amir-80

  6

  6

  پدر مکس خودش رو در حد توتوولف میدونه واقعا ؟

 19. محمد امین _👊

  7

  2

  به نظر من قهرمانی فقط یه اسم و مدال هست ، مهم این مسابقاتی هست که این راننده ها از خودشون به جا میزارن و توانایی هاشون رو نشون میدن ….و اهمیتی هم نداره این عنوان رو مکس ببره یا لوییس ، هرچند از نظر مادی تفاوتش زمین تا آسمون هست ‌‌….
  برای مثال یه نفر مثل جورج ، یا لکلرک ، یا هالکنبرگ و….هیچوقت قهرمان فرمول یک نشدن ، اما همه میدونن که چه قدر استعداد دارن و …..، و اگر هم قهرمان نشن ، همیشه به عنوان یه راننده ی مطرح و عالی ، شناخته میشن

 20. ZT

  7

  1

  سلام به تمامی عزیزان
  من عضو جدید هستم البته یکسالی هست که از این سایت بازدید میکنم و نظرات و انتقاد های قشنگشون رو می خونم.
  تصمیم گرفتم من هم عضو بشم🌺☺️

 21. hamed.ab

  6

  1

  خب به عنوان کسی که ترجیح خاصی برای قهرمانی نداره و از قهرمانی هر کدوم خوشحال میشه دوست دارم بگم این ورزش برای مشهور و معروف شدن و برای تبدیل شدن به چیزی که الان هست به بریتانیایی ها مدیونه و نمیشه که حالا که اغلب زحمت رو در همه ی بخش ها برای قوی شدن این ورزش کشیدن بگید بی طرف باشید ، به هر حال کار سختیه که بی طرف باشند …. …

  • hamed.ab

   9

   1

   ولی به هر حال اونایی که لیاقتشو داشتن اکثرا به حقشون رسیدن در فرمول یک، کما اینکه شوماخر و فتل و سنا رسیدن ….بیشتر بازی رسانه ای یوس و مکسه که شما نشستید براش بحث میکنید همین مکس اگه ردبول ماشینش رقابتی نباشه و مرسدس بهش پیشنهاد بده با سر میره….مگه مرسدس مال توتو هست …جایی که مسی میره پی اس جی باید بدونید که ورزش دیگه سرگرمی نیست و یه بیزنسه و هرجا که نصرفه طرف متضرر میگه خداحافظ…. و این قهر و دعواها الکیه

   • Hossein 123

    4

    0

    البته در اصل مسی نمی خواست بره پاریس و قرار بود که بمونه و تمدید کنه، اما قوانین مالی و این دست مسائل تقریبا غیر ممکن می کرد کار رو… باید بقیه تیم دستمزدشون کم می شد که مسی بتونه تو تیم بمونه که نشد و اینها و در نهایت مسی رفت پاریس…

    البته در اینکه ورزش هم یک بیزنس هست شکی نیست… و البته پول حلال بسیاری از مشکلات!
    مکس اگه مرسدس پیشنهاد بده بهش و شرایط محیا باشه خواهد رفت مرسدس و کلی مصاحبه در مورد اخلاق حرفه ای و ستودنی توتو و علاقه قلبی مکس به ستاره سه پر خواهیم دید خخ

   • Hossein 123

    2

    0

    البته در اصل مسی نمی خواست بره پاریس و قرار بود که بمونه و تمدید کنه، اما قوانین مالی و این دست مسائل تقریبا غیر ممکن می کرد کار رو… باید بقیه تیم دستمزدشون کم می شد که مسی بتونه تو تیم بمونه که نشد و اینها و در نهایت مسی رفت پاریس…

    البته در اینکه ورزش هم یک بیزنس هست شکی نیست… و البته پول حلال بسیاری از مشکلات!
    مکس اگه مرسدس پیشنهاد بده بهش و شرایط محیا باشه خواهد رفت مرسدس و کلی مصاحبه در مورد اخلاق حرفه ای و ستودنی توتو و علاقه قلبی مکس به ستاره سه پر خواهیم دید :)))

 22. Hamoon

  4

  4

  لوییس
  مکس
  شارل شیر دل ما

 23. Saeed

  6

  1

  چقدر انگلیسی و هلندی عضو سایتن
  تبریک میگم 😂
  بابا شما اصلا اصل لذت ول کردین سریع میاین کل کل دیگه شور و شوقی نمیزارین که ۴ نفر بیان حرف حساب بزنن تا امثال من که کمتر نکات فنی خودشون میفهمن حالشو ببرن

 24. Hossein 123

  0

  6

  لوییس
  مکس
  بوتاس

  اگه خیلی سیفتی کار و اینها داشته باشیم که فاصله ها از بین بره شاید:
  مکس
  لوییس
  بوتاس

 25. رضا سلطانی

  2

  2

  واقعا خدا از دهن اینها بشنوه! واقعا جانب داری رسانه های انگلیسی اذیت کننده است
  آلونسو هم بار ها به این اشاره کرده
  زمان نبرد های و شوماخر هم آن طور که بنده می خواندم این طرفداری آنها از هیل بسیار دیوانه وار بوده

 26. esi

  4

  2

  درود دوستان گلم،چندتا از دوستان رسانه و مجلات و غیره انگلستان رو دنبال میکنید ک متوجه این مطلب شدید،سپاس

 27. محسن

  3

  2

  رد فلگ رو دیدید؟! حالا بگید فیا و اون مایکل مسی نامرد کدوم سمت غش کرده

  • بردیا

   2

   1

   چه ربطی داره😐
   الان چجوری اون دیواره ی پیست رو درست کنن؟
   ببخشید که فیا و ردبول باعث شدن هر دو مرسدس برن پیت

   • Parsa911

    1

    2

    اشتباه هم از طرف مرسدس بود هم فیا باید اول کار رد فلگ میداد مشخص بود دیوار خراب شده مرسدس هم حداقل بوتاس باید نگه میداشت جای دو پیت که ۳.۴ هم برا بوتاس بزنه

   • Parsa911

    2

    1

    ببین الان درست سریع رد فلگ دوم سریع دادن کاری که برای اولی هم باید میکردن

  • Hossein44

   1

   2

   کاملا قابل پیش بینی بود اگه واقعا رد فلگ نیاز بود همون دور همون دو دور اول باید مشخص میکردن چطور تصادف ورستپن و خیلی از تصادف های این فصل باید بلافاصله اعلام میشد فیا قشنگ میخواد مرسدس از قهرمانی دور بشه به امید رد شدن همیلتون تو استارت مجدد

 28. Hossein44

  1

  2

  تو تاریخ بنویسید چون ورستپن پیت استاد انجام نداد تصمیم گرفتن یهو پرچم رو قرمز کنن

 29. Hossein44

  1

  2

  فکر کنم قشنگ معلوم بود اون لحظه که مایکل مسی داشت با ردبول حرف میزد و بلافاصله یهو پرچم قرمز شد ای خدااا

 30. Ali Hosseini

  1

  2

  سوای بحث رقابت ایمنی مهم ترین چیز هست. من خودم نسبتا دوست دارم لوییس قهرمان بشه تا هفته اخر رقابت اوج هیجان بشه ولی تصور اینکه اگر بریر رو درست عوض نمی کردن و ماشین بعدی که میرفت ا‌ونجا، حادثه بدتری براش رخ میداد واقعا جالب نیست برام!

  • Ali Hosseini

   3

   1

   اگه به خاطر پیچ یک به مکس پنالتی ندن، به نظرم دیدن ادامه مسابقه و هفته اخر ارزش نداره اصلا
   خیلی مسخره س

 31. Hossein44

  1

  1

  یه پیام دارم برا ورستپن عزیز

 32. Erfan.5

  3

  2

  پنالتی ۱۰ فاصله ماشین لوییس و پرچم زرد تمرین ها هم فراموش شد این یکی به نفع ما

  • Parsa911

   1

   2

   و باز هم دیدیم دو بار مد مکس چکار کرد این بشر قهرمان هم بشه یه قهرمان کثیفه