فرمول یک ایرانمکس ورشتپن معتقد است که علی رقم افزایش قدرت پاوریونیت های هوندا در فصل جدید، مرسدس همچنان با اتکا بر پاوریونیت قدرتمند خود، دست برتر را در رقابت های فرمول یک دارد.

با شروع فصل 2021 و به چالش کشیده شدن خودروساز آلمانی در یک مبارزه فوق العاده تنگاتنگ با ردبول برای کسب عنوان قهرمانی، اختلافات بین این دو تیم با کوچک ترین نوسان در عملکرد آنها آشکار می شود.

در حال حاضر و پس از سه گرندپری متوالی اکثر تحلیل گران فرمول یک اعتقاد دارند، مرسدس اتومبیلی در اختیار دارد که در روز مسابقات عملکرد فوق العاده ای دارد؛ اما از طرفی به نظر می رسد اتومبیل ردبول در تک دور ها سریعتر است، که ماشین این تیم را تبدیل به بهترین اتومبیل در روز تعیین خط می کند.

اما در حالی که فاصله بین موتورهای مرسدس و هوندا در طول این زمستان به شدت کاهش یافته است، ورشتپن همچنان برخی از تفاوت های اساسی بین این دو اتومبیل را احساس می کند.

وی در مصاحبه خبری پیش از گرندپری اسپانیا 2021 توضیح داد:

به طور کلی فکر می کنم هنوز هم موتور مرسدس از نظر انرژی که می تواند در یک دور تولید کند، کمی از هوندا بهتر است.

اما از نظر قدرت خالص، ما واقعاً بهترین هستیم. گاهی اوقات فقط به نحوه تنظیم و ستاپ خودرو بستگی دارد و از این نظر، پورتیما به هر دلیلی برای ما مطلوب نبود.

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن - بحرین 2021

لوئیس همیلتون و مکس ورشتپن – بحرین 2021

 

هورنر شگفت زده از عملکر هوندا؛ ورشتپن اما به دنبال بهترین ستاپ

کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول نیز اخیراً در مصاحبه ای توضیح داد که پیشرفت هوندا در زمستان باعث شده است که ردبول در حال حاظر دقیقا در سطح مرسدس پایان فصل گذشته باشد.

هورنر توضیح داد:

هوندا کار فوق‌العاده ای انجام داده. فکر می کنم ما می توانیم برآورد کنیم که قدرت فعلی موتور هوندا با موتور مرسدس در اواخر سال گذشته مطابقت دارد.

آنها مشخصا سال گذشته بخش عظیمی از انرژی خود را برای دستیابی به بهترین عملکرد در فصل پیش رو صرف کردند. بنابراین آنها قصد دارند به بالا ترین نُت ها برسند (به بیشترین قدرت و بازدهی برسند). من واقعاً تحت تأثیر تلاش هوندا قرار گرفته ام.

از نظر مقایسه شاسی ردبول و مرسدس، ورشتپن اعتقاد دارد که اوضاع آنقدر تگاتنگ است که فرم آخر هفته هر تیم مستقیما بستگی به میزان توانی دارد که تیم می تواند از ستاپ و تنظیماتش استخراج کند.

ورشتپن گفت:

خوب، من همیشه گفته ام كه ​​اتومبیل ها در حال پیشرفت و تکامل هستند؛ و این حرف من به این معناست كه ما همیشه باید بهترین استفاده را از آنها ببریم.

مطمئناً، نقاط قوت و ضعف همیشه وجود دارد. اما من فکر می کنم ما بیشتر به دنبال یک بالانس خوب در ماشین هستیم. چنین کاری همیشه آسان نیست. (برای مثال) مرسدس با تنظیمات مختلف بال برای هر دو راننده در گرندپری پورتیما شرکت کرد. بنابراین نتیجه گیری کمی دشوار است.

65 دیدگاه

 1. 🏁Parsa16

  11

  5

  ردبول معلومه می‌خواد مرسدس رو ببره به حاشیه این مسابقه،عملکردشون در تمرینات هم همین موضوع رو نشون میده

  • Lh44

   18

   3

   سلام
   ردبول داره دستو پا میزنه،مرسدس تیمیه که استاد اینجور کاراست

   • Lh44

    6

    7

    این خودش یه نشونه هست حاشیه سازی ردبول درمقابل سکوت مرسدس. حالا شاید واقعا اون باد مخالفی که تو پرتیمائو میومد مشکل ردبول بوده باشه که حتی با drsبه والتری نمیرسیدن .
    اما این چیزیه که خودشون میدونن شاید موضوع چیز دیگه باشه و ما برداشتمون از خبر اینه

  • 🏁Parsa16

   16

   9

   تفسیر عکس:
   مکس:عه،اونجاش به سبک من نیست،به سبک بقیه است
   هورنر:کجا؟
   مکس:لاستیک ها

 2. Erfan

  13

  8

  “تفسیر عکس”
  مکس: عه اونو ببین
  هورنر: با انگشت اشاره نکن. زشته

  • Majid

   5

   2

   هورنر: چطور ماشینی دوست داری برات بسازیم مکس،
   مکس: اون (اشاره به ماشین همیلتون)
   هورنر در افق محو می شود بعد عکس 😄

 3. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  7

  1

  چی می شد مکلارن هوندا هم قدرتمند می بود یا حداقل در حد تیم سوم چهارم می بود

 4. Amirali

  17

  8

  ای جان.سوالم از مکس عزیز اینه دیگه چی میخوای؟
  دو مسابقست خود شمای عزیز با عملکرد اگر نگم پر اشتباه دارای اشتباه قهرمانی رو از دست دادید.مقصر همیلتونه ستاپ ماشین شما بر اساس داشتن تایم یک بوده ولی خودت اشتباه کردی و از دستش دادی؟مقصر همیلتونه که تو بحرین سبقت غیر قانونی میگیری و بعد با دی آر اس و لاستیک نو تر نمیتونی سبقت بگیری؟
  تازه تو ایمولا هم اگر اون خوش شانسی رو نداشت و به خاطر اسپین مجبور میشد بذاره همه برن یا از پیت شروع کنه یا سی ثانیه جریمه بگیره(یه همچین چیزی از قانونش یادمه اگر اشتباهه عذر میخوام)دیگه کلکسیون اشتباهاتش تکمیل شده بود.
  این فصل حداقل به من یکی ثابت شد مکس تو شرایط تحت فشار به هیچ وجه عملکرد قبل رو نداره.شایدم عملکرد قبل رو داره ولی چون رفته زیر ذره بین اینارو بهتر میبینیم.

  • Amirali

   12

   8

   واقعا دوست دارم ببینم کدوم مکس فن عزیزی جوابی برای کامنت من داره و میگه ماشین ردبول ضعیف تره. علی 33 خیلی منطقی تره ولی چند نفری انتظار دارم این حرف رو هم بزنن.

   • farshad.b

    5

    9

    امیر علی عزیز سلام . الان کجای مصاحبه حرفی از همیلتون زده شده که شما میگید تقصیر همیلتون نیست …. !!!! من اهل جانبداری یکطرفه نیستم و در اینکه مکس اشتباهات تأثیرگذاری در این چند ریس هم داشته شکی نیست , ولی باید اینو درک کنیم که اشتباه زمانی رخ میده که شما بخواهی همیشه ماشین خودت رو روی حداکثر مرز توانش برانی . فرقی هم نمیکنه مکس باشی یا راسل . شما اینو با مقایسه با راننده دوم هر دوی این عزیز مقایسه کن . پرز و لطیفی اشتباهاتشون کمتره چون کندتر هستند . دوم اینکه جایگاه شما در پیست تاثیر زیادی در مقدار اشتباه یک راننده داره , همیلتون در ایمولا اگر لیدر بود غیر ممکن بود اون اشتباه رو داشته باشه . حتی خود مکس در ایمولا بخاطر لیدری از پیچ دو ببعد تقریبا هیچ اشاراتی نداشت . اون لیز خوردن پشت سیفتی کار هم شرایط تحت فشاره , مثل جا موندم همیلتون توی ری استارت پرتغال . پس اگر اشتباهی هست بخاطر تلاشه و توان یک ماشین هم در ایجاد این اشتباه انکار ناپذیر . یک نگاهی به انبورد بوتاس در دور دیروز که با مدیوم زد بکن و با دور ردبولها مقایسه بکنیم شاید تفاوت توان حداکثری این دو ماشین رو بهتر ببینیم . تو کامنتهای قبلی هم گفتم مکس برای باقی موندن در رقابت اشتباهاتش رو باید به صفر برسونه ولی در نظر نگرفتن شرایط هم اشتباهه .

   • Amirali

    1

    0

    فرشاد عزیز سلام
    شما هم کامنت های قبلی من رو نخونده نظر دادید.من چندبار گفتم مکس گفت من اگر ماشین برابر با همیلتون داشته باشم نابودش میکنم که دوستان ناراحت شده بودن.اما خودتون از کاربرای با سابقه این سایت هستید تا جایی که ذهنم یاری میکنه شایدم یک فرشاد دیگه بود و خبرش یادتون هست حتما.
    من میگم الان شرایط برابر و حتی به نفع مکس هست.مگر غیر از اینه که تو هر سه تا مسابقه و تو دوتا تعیین خط اشتباهات بدی داشت؟خب حرف منم همینه پس اختلاف نظری نداریم که باعث بشه من چیزی بنویسم.
    بعد عذرمیخوام همیلتون توی بحرین مگه روی مرز رانندگی نکرد؟چرا مکس که شرایط بهتر رو داشت اشتباه کرد ولی همیلتون نکرد با اینکه استرس بیشتری هم داشت؟؟؟؟
    همه راننده های تاپ درحال رانندگی روی مرز هستند من دارم این دوتا رو مقایسه میکنم و در شرایط مقایسه زشته روی مرز بودن یکی رو ببینی و یکی رو نبینی.در رابطه با حرف شما درمورد بوتاس شما رو ارجاع میدم به آماری که خود فرمول یک هر مسابقه منتشر میکنه که کدوم ماشین برتره.اینکه ستاپ ماشینش بر اساس اینه که پل رو بزنه و بعد هم جدا بشه دیگه مقصر خودشه که حدود پیچ رو رعایت نکرده نه اینکه باز بگین اگه اون رو نمیکرد برده بود!

   • iman

    6

    2

    عزیز جان بهت پیشنهاد میکنم ماخذت رو عوض کنی.من به این سایتهایی که یه سری عدد و رقم میدن جانبدارانه کاری ندارم و شعورم بهم میگه که دو مسابقه قبلی رو مرسدس پول گرفته و پیس بهتری هم داشته در طول مسابقه.یه آدم نابینا هم میدید که ریس پرتغال همیلتون با اختلاف سریعتر از ردبول مکس بود .حالا یه عده نمیبینن یا تر جیح میدن نبینن یا مدام از اطلاعاتی که معلوم نیست از کدوم ماخذ کسب میکنن داد سخن میدن مشکل خودشونه.ضمن اینکه من به هیچ عنوان هوادار مکس نیستم که بخوام متعصبانه ازش دفاع کنم و تیم مورد علاقه و راننده مورد علاقه من مشخصه.تعصب کورکورانه در تک تک کلمات کامنت شما مشخصه که از روز اول مسابقات سعی در برتر جلوه دادن ردبول و ضعیف جلوه دادن مرسدس کردید.

   • Amirali

    2

    2

    جهت اطلاع ایمان و برای اینکه بگم چقدر برای اثبات حرفت داری شقایق رو به گودرز ربط میدی باید بگم بنده در روزهای مسابقات اصلا کامنتی ثبت نمیکردم.و اگر سایت رسمی خود اف وان که سرچ کنید میاد و همینطور گرافیک های حین مسابقه رو قبول نداری دیگه مشکل من نیست که فقط اون بخشی که دوست داری رو قبول میکنی.اگر شما همون ایمانی باشی که آلونسو فن بود و بنده از قبل شناخت داشتم ازش چنین نظرات متعصبانه ای از شما بعید نیست.پیشنهاد میدم کمی خودتون رو اصلاح کنید.ضمنا پل هم اگر مکس اشتباه نمیکرد مال خودش بود و پیس مسابقه هم مربوط به ستاپ میشه که برنامه ردبول چیز دیگری بود و نشد.قبل از ثبت کامنت کمی اطلاعات کسب کنید.

   • iman

    3

    2

    ای جانم دکتر واقعا هر کامنتی که میذاری بیشتر شیفته کمالاتت میشم،از توصیه که کردی هم ممنون دکتر حتما بهش فکر میکنم.واقعا از برکت وجود اساتیدی مثل شما و نظرات پر از تناقض و باطلتونت هست که کاربرای قدیمی دیگه رقبتی به حضور تو بحثها ندارن

  • Mahyar.M.VER.33

   11

   2

   سلام اقای امیر علی…. والا من حس میکنم شما فقط تیتر رو خوندی و حرف های مکس رو نخوندی…. من نمیدونم کجای حرف مکس بی منطقی یا نق زدن و گلایه کردن بوده که شما همچین استدلالی میکنی… اگر متن رو خوندید پس باید بهتون بگم که مکس گفته از نظر قدرت کلی و خالص بهتر هستند( حالا شاید اختلاف کم) و ستاپ درست ماشین رو هنوز کامل پیدا نکردن که واقعی هم هست…. جواب باقی کامنتتون هم اینکه بله من قبول دارم مکس اشتباه کرده در این چند مسابقه ولی هنوز ۲۰ تا ریس برای جبران داره …
   من به شخصه تا به حال هیچ شکی درباره قدرت های همیلتون نداشتم و نخواهم داشت ولی اینکه با سه تا مسابقه اول فصل یک راننده رو نابود کنید کم لطفی تمام هست.
   اگر دوست دارید تا با سه ریس اول فصل مکس رو راننده بولد شده و بسیار داغون جلوه بدید و بعدش هم از طرفدار هاش درخواست کنید که با شما بحث کنن این ماجرا به جایی ختم نمیشه… توصیه من به شما اینه یکم بیشتر امار و مصاحبات رو دنبال کنید و بدون پرخاشگری نظر بدید…

   • Amirali

    1

    0

    دقیقا موقع نگارش پیام ترسم از چنین برداشتی بود.من نه قصدم جسارت به شما بوده نه راننده مورد علاقه شما.این کری ها تو تمام ورزش ها هستن.شما لطفا بخش جدی پیام رو در نظر بگیرید نه پراشگری رو که من اسم کری روش میذارم.طرفدار های مکس رو هم دعوت به این کردم که نظرشون رو بگن.مکس رو اصلا داغون نمیدونم گفتم از انتظارات خودم تا اینجا پایین تر بوده.حالا آیا حرفی از ادامه فصل زدم؟یا آيا حرفی از قبل زدم دیگه برداشتش با شما.بحث حرف دوسال پیشش بود و در جواب بالا عرض کردم نه بحث حرف اینجاش.
    باز هم اگر سو تفاهم شده عذر میخوام شما و همه مکس فن ها عزیز من هستید.

  • iman

   8

   12

   عجب تفسیر جالبی،تو مطمئنی داری در مورد مکس صحبت میکنی.کلکسیون اشتباهات از طرف مکس؟بعد به نظر شما ماشین ردبول در مجموع تا الان بهتر از مرسدس بوده؟مطمئنی مسابقات رو دیدی داداش.واقعا بعضی از نظرات اینجا حیرت انگیزه!!!!!!!!!

   • Amirali

    8

    7

    با لحن خودتون جوابتونو میدم
    تعصب به قدری بیداد میکنه که دیگه باعث شده چشمتون رو روی آمار خود فرمول یک که اعلام کرده ردبول در هر سه مسابقه تا جایی که یادمه ماشین برتر بوده ببندید و صرفا روی بینش متعصبانه خودتون از مسابقه حساب کنید.پیشنهاد میکنم یک ذره به غیر از دیدن مسابقه آمارش رو نگاه کنید که دیگه اینطوری با کسی که داره طبق آمار صحبت میکنه برخورد نکنید.امسال بله کلکسیون اشتباهات از مکس در نقاط حساس.ولی سال های قبل خودمم از دیدن رانندگیش گاهی اوقات حیرت میکردم

  • Arvin.Hamilton 44

   12

   4

   داداش من خودم لوییس فنم اما واقعا مکس فوق العاده است
   یعنی از لحاظ سرعت خیلی خوبه
   کلکسیون اشتباهات؟؟؟؟؟خیلی عجیب بود راستش

   • Amirali

    10

    6

    سلام.
    اشتباهات رو میشمارم خودتون قضاوت کنید.
    اشتباه در سبقت از همیلتون توی بحرین
    اشتباه در تعیین خط ایمولا و رعایت نکردن محدوده پیست
    اشتباه در مسابقه ایمولا و اسپین
    اشتباه در تعیین خط پرتغال و رعایت نکردن محدوده پیست
    چندین اشتباه در پیچ های حیاتی پرتغال که باعث شد نتونه از بوتاس زودتر رد بشه.
    اشتباه در ثبت سریعترین دور پرتغال و عدم رعایت محدوده پیست.
    منم امسال رو گفتم و چندین بار هم تکرار کردم.وگرنه در سالهای قبل فوق العاده بوده

   • Arvin.Hamilton 44

    7

    4

    Amirali
    سلام.
    این اشتباهات رو منم میدونم اما هنوز خیلی وقت مونده که این اشتباهاتش رو جبران کنه
    به هر حال امسال مکس رقیب اصلی لوییس واسه قهرمانیه دیگه
    ولی باز هم کلکسیونی از اشتباهات نمیشه گفت واقعا از این ها فقط سبقت تو صخیر و اشتباه تو تعیین خط رو قبول دارم بقیه اش اون قدر تاثیر نداشت حقیقتا بالاخره که از بوتاس رد شد فقط 1 امیتاز برای سریع ترین دور نگرفت دیگه تو ایمولا هم که کامل اسپین نشد و مسابقه هم اول شد
    ولی قبول دارم حرفتون رو مکس تا الان اشتباه زیاد داشته

   • aryan261

    2

    2

    Amirali

    همه راننده ها اشتباه دارن
    نمیشه فقط اشتباه های مکس رو شمرد و گفت مکس کلکسیون اشتباهه.
    توی صحنه ای که بعد از safety car که مکس از لوییس رد شد، لوییس کاملا اشتباه کرد. اولا موقعی که بوتاس داشت چپ و راست میکرد لوییس حواسش به آینه ها بود در نتیجه از تخته کردن بوتاس جاموند. دوم هم موقع سبقت، لوییس داخل پیچ 1 رو بست و خلا پشت بوتاس رو داد به مکس!
    اما به این خاطر میشه گفت لوییس راننده بدیه؟
    نه ابدا.

    ضمنا هر راننده ای که تحت فشار باشه اشتباه میکنه.
    مسلما تجربه لوییس بیشتره از مکسه و بهتر میتونه تمرکز خودش رو توی فشار روانی حفظ بکنه. ولی این دلیل بر بد بودن مکس یا خوب بودن لوییس نمیشه لزوما.
    البته نظر شخصیه

   • NICO ROSBERG-06

    0

    1

    امیرعلی
    بحثی ک راه انداختی ممکنه باعث ناراحتی بعضی فن ها بشه..واقعا احمقانست ک شما بدون اینکه در زمینه فرمول۱ مدرک کارشناسی داشته باشی چنین نظرات ناپخته ای راجع ب یک راننده اونم مکث بدی.

  • Max33vr46

   8

   6

   ببین دوست عزیز شما تصور کن یه راننده ای هستی که جوونی و مدام دارن تو رو با بزرگای این رشته مثل فتل، لوئيس، شنا و شوماخر مقایسه میکنن و از تو انتظار دارن که هر کسیو شکست بدی در رقابت قهرمانی حالا این راننده که این همه فشار روشه برای اولین بار ماشین نه دامینت بلکه ماشین برابر داره اونم در مقابل لوئيسی که تقریبا دو سوم عمر مکس تو فرمول یک رانندگی کرده و قهرمان هفت باره جهانه یا بهتره بگم نه باره چون دو سالش با اختلاف کم قهرمانی از دست داد حالا از شما این سوالو دارم لوئيس همیلتون در سال 2016 وقتی قهرمانه سه باره جهان بود و تقریبا ده سال تجربه حضور در فرمول یک داشت به نظر شخصی من به نیکو رزبرگ نباخت بلکه به خودش واشتباهات خودش باخت نمونش اسپانیا 2016 که تو همون مسابقه مکس برنده شد حالا و انصافاً اگه مکس همون اشتباه کنه بیچارش نمی کنن؟ من بارها گفتم لوئيس همیلتون یکی از بزرگترین راننده های تاریخ فرمول یکه و حتما در کنار سباستین فتل اونو جزو ده راننده برتر تاریخ میدونم حالا از شما این سوالو دارم جوانی که از همه طرف فشار روشه با شوماخر مقایسه میشه و همه انتظار دارن لوئيسو شکست بده اونم تازه اولین فصلی که نه تو رقابت برای قهرمانی بلکه صرفا به مرسدس نزدیکه حتی قبلا خواب رقابت با مرسدسو هم نمی دیدن حالا از شما این شما لوئيس فنا میپرسم آیا برای قضاوت زود نیست تازه حالا از این فصل سه مسابقه گذشته خدا رو چه دیدی حالا شاید هم مکس اومد کل بقیه مسابقات و با کمترین اشتباه گذروند و قهرمان شد واقعا اینقد به مکس خورده نگرید رقابت‌ با لوئيس به حدی نزدیکه که حتی اشتباه لوئيسم دیدیم تو ایمولا پشت راسل

   • Amirali

    8

    6

    بله قبول دارم ولی مگه حرف خودش نبود که گفت من با ماشین برابر لوییس رو شکست میدم؟؟؟
    منم دارم بر اساس همون عرض میکنم.وگرنه مسیله ای نداشت اشتباه بکنه.وگرنه فشار که طبیعیه تاثیر بذاره.همیلتون هم درسته اشتباه زیاد داشت ولی انصافا اگر خرابی هارو نداشت بازم قهرمان بود جدا از اشتباهاتش.

   • Amin44

    8

    4

    سن کمترین تاثیرو در اشتباهات مکس داره
    همون فتل و لوییس تو سن مکس یا داشتن برای قهرمانی میجنگیدن یا از عنوان قهرمانی دفاع میکردن با این تفاوت که بیش از ۱۲۰ استارت تو فرمول یک نداشتن که ۹۹ تاش تو بدترین حالت ممکن تیم سوم بوده باشه!
    با این تفاوت که هم تیمی شون این قدر ازشون کندتر نبود(البته ۲۰۰۸ هم تیمی لوییس کند بود)
    ثانیا ما ندیدم کسی مکس رو با شوماخر مقایسه کنه نمیدونم شما از کجا دیدی؟
    به علاوه ردبول خواب رقابت با مرسدس رو نمی‌دید؟؟!!!
    از اول ۲۰۱۹ هورنر داره میگه ما می‌خوایم مکس رو جوون ترین قهرمان جهان کنیم!
    اینکه دو تا مسابقه به خاطر اشتباه پل رو از دست بدی نمیشه اسمشو جوونی گذاشت!

   • Amirali

    5

    1

    حالا جدا از بحث شما همون امین عزیز هستی که اکانتش بن شد یا یکی دیگه هستی؟

   • Amin44

    5

    0

    امیر علی جان بنده همون امین هستم⁦☺️⁩
    امروز از روی بیکاری رفتم پست کانادا ۲۰۱۹ رو نگاه کردم،ماشاالله لیست بلند بالایی از دوستان بن شده به وجود اومده!

  • Mahmood.ghaedi

   3

   4

   امیر علی
   من فکر میکنم ماشین ردبول کمی بهتر باشه
   ولی دوست عزیز همه اشتباه میکنن هیچ راننده ای نیست ک اشتباه نکنه
   همین لوییس تو دوتا ریس قبلی اشتباه داشت
   جایی ک رفت تو دیوار اشتباه خودش بود
   انبورد تایم گیری ریس قبل هم نگاه کن
   سال قبل روسیه تو تمرین استارت ایتالیا هم ک بیت لین بسته بود رفت تو پیت و برد تز دست داد لوییس هم اشتباهی داشته ک قهرمانی جهان ازش گرفته ک ب احتمال خیلی زیاد شما اصلا یادتون نیستلوییس اگه اشتباهات پارسال دوبار تکرار کنه امسال قهرمان نمیشه پارسال هم اختلاف ماشین اونقدر زیاد بود ک اشتباهات مهم نبود

   • Amirali

    4

    4

    محمود جان تیم باید اعلام کنه به راننده.درسته خودشم تقصیر داشت ولی مقصر دوم بود.
    بحث منم درمورد امسال بود که اشتباهاتش بیش از حد شد.

   • Mahmood.ghaedi

    6

    0

    امیر علی لوییس هم 3 تا ریس امسال توی دوتاش اشتباه داشت
    مهم اینه ی راننده تو جایی ک نباید اشتباه کنه اشتباه نکنه
    یا اشتباهش در حدی نباشه ک کل ریسش نابود کنه و صد البته ک کلا کم اشتباه باشه

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    4

    4

    محمود
    از دست دادن قهرمانی های همیلتون بیشتر از ۸۰ درصدش بخاطر خرابی بود.

    در ضمن بعد گرندپریکس آلمان ۲۰۱۹ و قبل مجارستان همون فصل ورشتپن معتقد بود که قهرمانی های همیلتون بخاطر ماشینش بوده.
    همیلتون هم در جوابش گفته که اگه میخوای بیا هم تیمی من شو!
    ورشتپن اون موقع تمدید نکرده بود هنوز

   • M.Kazemi

    1

    1

    و سال گذشته اضافه کنیم که ورستاپن چند مسابقه رو اوت کرد و امتیاز نگرفت و بوتاس هم از اشتباهات فاحش همیلتون نتونست بهره ببره و فاصله رو کم کنه، و البته سال قبل همیلتون دو تا اشتباهی که فرمودید رو داشت اما باقی ریس ها کامل روی سکو بود و 9 تا اولی هم گرفت لذا با اون دو اشتباه محرز و جریمه ها هم امکان قهرمان نشدنش وجود نداشت
    امسال سه مسابقه اول که مثل پارسال بوده براش با این تفاوت که بوتاس جاش رو داده به مکس
    از این به بعد هم مثل پارسال باشه کار مکس سخته، اما اگر بلغزه ورستاپن بوتاس نیست

  • arasch

   0

   0

   چیزی که معلومه انگار شما دوست عزیز طرفدار همیلتون از مکس امسال خیلی میترسید

  • بردیا

   6

   1

   معلومه کسی که ۷ سال قهرمان جهان شده چون زیر فشار بوده پخته تره مکس امسال تازه سال اولیه که برای قهرمانی امید داره و داره میجنگه برای قهرمانی

  • Ali

   0

   0

   برو عاموووو….من سالهای ساله که فرمول یک رو میبینم….تمام مسابقات میکل بزرگ رو هم میدیدم… به جرات میگم مکس بهترین راننده تاریخ خواهد شد… این بچه فوق العادست

 5. رضا سلطانی

  10

  13

  تفسیر عکس:
  مکس :
  با این فرغون قراره مرسدس رو ببریم؟
  کریس:
  حالا از قیافش که معلوم نیست! تو هم صداش رو در نیار ََ!

  • Zeed

   3

   3

   خیلی خندیدم تفسیرت عالی بود

  • Pouria

   1

   1

   خواهشا به ردبول فن ها هم توجه کنید
   این اصطلاحی که دارید بکار میبرید( فرغون) اصلا محترمانه نیس
   فرمول یک یه ورزش لوکسی و طرفداراش هم افراد تحصیل کرده و با شخصیتی هستن پس خواهشا توهین نکنیم

 6. بهزاد زمانی

  6

  0

  درود جناب جاویدان، حاضر: به معنی موجود، مهیا فراهم هست اما واژه حاظر اسم فاعل حظر هست به معنی مانع شدن، بازداشتن و …

 7. Arvin.Hamilton 44

  7

  10

  با تمام احترامیکه برای مکس و طرفدارهاش قائلم باید بگم که کاملا داره اشتباه میکنه
  ماشین ردبول امسال از ماشین مرسدس قوی تره مکس هم اگه تا الان انقدر اشتباه نمیکرد تو مسابقات و تعیین خط الان میتونست اول باشه مثلا تو صخیر غیر مجاز سبقت گرفت و با دی آر اس نتونست از همیلتونی که لاستیکش کهنه تر بود سبقت بگیره نمیگم لوییس اشتباه نمیکنه اصلا این حرف رو نمیزنم اما همه اشتباهات تا اینجا تقصیر مکس بوده که تا الان اول نیست

  • Arvin.Hamilton 44

   7

   0

   البته هنوز 20 تا ریس دیگه مونده خیلی وقت مونده
   امیدوارم تا آخر فصل این رقابت جذاب بین لوییس و مکس باقی بمونه:))

   • Behzad

    7

    2

    موتور یا قوای محرکه مرسدس الان برترینه.
    سیستم خنک کنندگی مرسدس یک سر و گردن از سایرین بهتر عمل میکنه و اینو میشه در دنبال کردن ماشین جلویی به وضوح دید که مثل سایرین به خاطر بالا رفتن دما زود عقب نمیکشن.
    در روز مسابقه میتونه 5 تا 10 کیلومتر در پیچ ها سرعت کمتری داشته باشن که در نگهداری تایرها بسیار کارسازه و عوضش در خروج از پیچ ها سرعت بهتری دارند به خاطر قدرت بیشتر انجین.
    کوالی فای رو با روز مسابقه مقایسه نکنید.
    اگر اتفاقات خاصی نیوفته تا سال 2025 تیم مرسدس در انجین دست بالارو خواهد داشت و هیچ تیمی نمیتونه با تغییرات سالانه مثلا 20 درصدی به مرسدس برسه و تنها زمانی امکان پذیره که قوانین اجازه ی تغییرات 100 درصدی را بده.
    اول شدن مکس در ایتالیا فقط به خاطر اشتباه همیلتون بود وگرنه ماشین مرسدس از هر خودرویی میتونه سبقت بگیره.

 8. محمد یاسین

  7

  6

  تفسیر عکس ؛ مکس : ای وای سوسک هورنر : خجالت نمیکشی با این سنت از سوسک میترسی

 9. Lando

  8

  5

  تفسیر عکس
  مکس: حاجی چرا به جای مدیوم هارد بستیم؟
  هورنر: پول نداشتیم مدیومارو فروختیم. یه جورایی داریم قانون سقف بودجه رو هم دور می زنیم🙄 صداشم در نیار🤫
  مکس: ای کلک😉

  • arasch

   0

   0

   چیزی که معلومه انگار شما دوست عزیز طرفدار همیلتون از مکس امسال خیلی میترسید

 10. mahdi.doroudi

  10

  0

  ردبول اگر نتونه تو این فشاری که روشه امسال از لحاظ اینکه ماشین برابر داره دووم بیاره و به ستاپ خوب نرسه تو این چند مسابقه اول فصل قطعا عقب میوفته تو بروزرسانی و مرسدس بازم مثل پارسال تمام مسابقات رو به نفع خودش تموم میکنه برای شکست مرسدس باید ماشینی باشه با قابلیت صد در صد سریع تر بودن از مرسدس ماشین برابر کارایی نداره چون مرسدس بهترین ترکیب راننده و کار تیمی رو داره برای شکست دادنش به ماشین مرسدس سال قبل احتیاجه اگر مکس هم نتونه با اینهمه انگشتی که بعد از هر مسابقه سمتشه خودشو ریکاوری کنه برای هر مسابقه ممکنه تو رقابت با لوئیز ضعیف تر ظاهر بشه من طرفدار مکس نیستم ولی الان تو بیشترین فشار ممکن قرار داره همه میگن الان چرا نمیبره خودتونو بزارید جای اون واقعا میفهمید چقدر این فصل براش سخت میگذره ولی لوئیز هم برای اینکه ۷ بار قهرمانیش نره زیر سوال تحت فشار بسیار زیادیه ولی لوئیز من حس میکنم روحیشو حفظ کرده که هیچ مسابقه به مسابقه داره بهتر میشه هم ماشینشون هم خودش مکس باید بجنبه وگرنه مسابقات زود تموم میشن!

 11. Amirali

  7

  6

  تفسیر عکس
  مکس:(نگاه به متن قوانین)این چیه؟مگه قرار نبود بیشتر از این ضعیفشون کنن؟
  هورنر:دیگه بیشتر پول نداشتیم…

  ت.م.(تکرار مکررات):شوخیه

 12. Amirali

  1

  0

  به شدت فضای سایت سمی شده.قبلا هرکی از وتل بد میگفت همش توهین و دیسلایک میخورد،الان همون طرفدارای وتل دیدن دیگه امیدی بهش نیست(هرچند خودم خیلی دوسش دارم از جهت قهرمان شدن میگم احتمالش کمه)یه 33 یا max اضافه کردن به یوزرنیمشون و از یه جبهه دیگه دارن لوییس رو میکوبن فکر هم میکنن کسی متوجه نمیشه.علت اینکه طرفدارای وتل طرفدار مکس شدن اینه که جفتشون از یک ناحیه زخم خوردن.ببخشید اینطوری نوشتم ولی واکنش ها بعضا به حدی تند بوده که دیگه چیز دیگه ای هم نمیتونم بگم.وقتی با پروفایل سب یا فراری میاین حرفی که دیگه اظهر من الشمسه رو رد میکنید آدم مجبوره همین حرف رو بزنه.

 13. Arvin.Hamilton 44

  6

  0

  پایان تمرین سوم و با صدرنشینی مکس
  لوییس دوم شد
  شارل و ساینز هم 3 و 4
  روز عالی ای داشت فراری

  • Arvin.Hamilton 44

   6

   0

   انقدر دوست دارم دوباره فراری رو بالا بالا ها ببینم
   امیدوارم رو تعیین خط هم همینجوری باشن:)))
   فتل هم 18 دور زد و رتبه اش شد 17:(((
   مازاسپین هم که انگار از اون ته تکون نمیخوره:))

  • داریوش

   7

   0

   بوتاس داره سعی میکنه اوضاع گاراژ آروم کنه
   حرکتش قبل از شروع تمرین جالب بود
   امیدوارم مسابقه مثل سال های قبل کسالت آور نباشه ( البته با حضور ماسپین فک نکنم بی حادثه باشه )

   • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

    4

    0

    منم نا امید شدم ازش
    فکر کردم همون بحرین بود فقط اما انگاری فقط برای سیفتی کار اومده فرمول یک.

  • Hamoon

   3

   0

   جدی؟ من ندیدم.ایول فراری
   کاش ی سکو بگیرن

   • Arvin.Hamilton 44

    5

    2

    واقعا ای کاش یه سکو بگیرن
    ای کاش اون سکو هم شارل بگیره که بعد لوییس شارل رو تو گرید دوست دارم:))

 14. Siavaghsh

  5

  0

  سریعترین سکتور 1 کیمی زد😍😂

 15. Lh44

  4

  0

  دوستان چرا چنل فرمول یک ایران تعیین خط رو نشون نداد

 16. Erfan

  3

  0

  تعیین خط ؟

  • farshad.b

   3

   0

   میلاد جان نمیدونم چرا خبر رسانی اینقدر کند شده حتی تمرین 3 هم پوشش ندادند . ولی اگر ندیدید جهت اطلاع پل رو همیلتون بدست آورد (تبریک به هواداراش صدمین پل پوزیشن همیلتون بود ) مکس با 0,036 کندتر دوم و بوتاس سوم و چارلز چهارم و … پرز هشتم !!! ببخشید بیشتر تو ذهنم نمونده .

 17. alireza.hp.7

  0

  0

  امسال مکس ماشینه در حد همیلتون داره به نظر من.همیلتون تو این چند مسابقه نشون داده که راننده اول دنیا کیه .اگه تیم و ماشینشونم عوض کنن بازم به نظر من همیلتونه که بالاتر از مکس هستش.همیلتون خیلی خوب با ماشین تا میکنه.