فرمول یک ایران – در پایان تعیین خط فرمول یک پرتغال 2021، سباستین فتل معتقد بود که او و ماشین AMR21 استون مارتین هنوز کاملا با هم هماهنگ نشده‌اند.

با وجود گذشت دو رقابت از فرمول یک 2021، ما هنوز هم یک رقابت بدون مشکل را از سباستین فتل ندیده‌ایم. بحرین و ایمولا هردو با مشکلاتی همراه بودند که از همان ابتدا شرایط را برای رقابت سخت کردند اما این بار و در پیست پرتغال، به نظر می‌رسد که شرایط متفاوت است و این ماشین استون مارتین و فتل هستند که سرعت لازم را ندارند.

لنس استرول در این گرندپری و تاکنون، سرعت بیشتری داشته است و اختلاف میان این دو راننده استون مارتین در طول تعیین خط، به 0.6 ثانیه هم رسید و سباستین فتل مشخصا به این موضوع اشاره کرد که ماشین استون مارتین هنوز کاری که از آن می‌خواهد را انجام نمی‌دهد:

من از دور کوتاهم راضی نبودم. در حال حاضر همچنان قرار دادن همه چیز در کنار هم کار سختی است.

ما کارهای متعددی را امتحان کردیم، اما هنوز به بهترین نتیجه نرسیده ایم. با وجود تمام چیزهایی که امتحان کرده‌ایم، مطمئنم که فردا برای ما نتیجه خوبی به همراه خواهد داشت.

ماشین هنوز دقیقا کاری که می‌خواهم را انجام نمی‌دهد. فکر می‌کنم همچنان می‌توان روی بعضی تنظیمات و سبک رانندگی کار کرد. در رقابت های طولانی‌تر و دورهای بیشتر، اوضاع بهتر است. در رقابت های کوتاه‌تر اما رساندن لاستیک ها به دمای مناسب سخت است.

در حالت عادی اختلاف قابل توجه میان لنس استرول و سباستین فتل نگران کننده است اما از نظر چهار دوره قهرمان جهان، این اصلا نگران کننده نیست چراکه هم‌تیمی‌اش از تنظیمات متفاوتی استفاده می‌کرد:

نه واقعا نگران کننده نیست. تنظیمات او در این آخر هفته کمی با من متفاوت است و از اول این موضوع مشخص بود. امیدوارم که او با آن قدم کوچکی رو به جلو داشته باشد.

53 دیدگاه

 1. Amir

  17

  1

  بعد مصاحبه تعیین خط هم سب گفت هنوز کاملا با ماشین عادت نکرده و چیزهایی برا یاد گرفتن هست ، خداکنه همینجوری پیشرفت کنه و دوباره اون سب عالی رو داشته باشیم .

 2. Mohammad ali 5

  21

  2

  سب خیلی خیلی تو بارون خوب میرونه.
  سال پیش اگه یادتون باشه همش توی امتیازا نبود ولی تو بارون ترکیه پودیوم گرفت.
  امیدوارم بارون بباره امروز

 3. MERC

  7

  22

  معلوم نیس فتل از ماشین چه توقعی داره, پرز به سرعت خودشو وفق داد, کارلوس هم همینطور, و به گفته ی بعضیا اونا که درجه1 هم نیستن.

  • NavasaN

   22

   2

   مقایست مقایسه ی خوبی نیست.پرز که واقعا ماشین خوبی زیر پاشه.کارلوس هم نتونسته خودشو وفق بده و اگه گرندپری قبلی بارون نبود قطعا کارلوس تو ۱۰ تا نبود.

  • Amir

   17

   1

   این که سب میگه هنوز کامل با ماشین هماهنگ نشده با توجه به نتیجه تعیین‌ خط دیروز نشانه خوبیه ، چون تو این تعیین خط خوب بود و جلوتر از استرول تموم کرد و وقتی میگه هنوز کامل با ماشین هماهنگ نشده یعنی هنوز جای پیشرفت هست ، و ماشین ظرفیت بیش‌تری داره ، اگه بتونه تو مسابقات و تعیین خط های بعدی جلوتر از استرول تموم کنه و این روال حفظ بشه واقعا عالیه.
   و نظرات راننده ها راجب عادت کردن به ماشین به انتظارشون هم مربوطه الان هنوز پرز به ماشین رد بول عادت نکرده و ریاکارتم هم به مکلارن عادت نکرده ، چون هیچ کدوم تو مسابقه پیس همیتیمی شون رو نداشتن و اگه اشتباه های هم تیمی هاشون تو تعیین خط نبود تو تعیین خط ها هم ازشون عقب تر بودن ، برای بررسی درست و دقیق عملکرد ها باید چند مسابقه دیگه صبر کنیم .

  • Sohrab

   18

   1

   فکر میکنم شرایط سب متفاوت بوده

   پرز ردبول اومد ماشین خوبی هم داره انگیزه زیادی هم داره که جزو تیم بالا جدولی شده

   کارلوس هم همینطور چون میدونه اومدن به فراری همیشه بهترین عملکردشو باید داشته باشه

   ولی فتل فصل 2019 شرایط خوب انچنانی نداشت از لحاظ روحی و اون فتل که ما میشناسیمش نبود توی بعضی از ریس ها خوب به خصوص اخر فصل هم سریع شده شد و امیدوار کننده بود

   ولی 2020 افت فتل خیلی زیاد بود هر عاملی که داشت فتل افت کرده

   یعنی فتل اون عملکردی که باید میداشت دیگه نداشت و رفتنش به تیم جدید اول از همه باید یک ریکاوری بشه و انگیزه و حس اعتماد به ماشین.

   امیدوارم شرایط استون و سب خوب پیش بره تا دوباره فتل بتونه خوش بدرخشه

 4. NICO ROSBERG-06

  17

  2

  ب نظرم سب هنوز همون سبه اما همه چیز دیگه ازین به بعد به خودش بستگی داره.. ماشین هم پایداری لازم و داره امسال هرچند مشخصا از نظر قدرت ازموتور ردبول و مرسدس و فراری و مک لارن وحتی رنو-انگار عقب افتادن .امیدوارم موفق باشه این فصل هرچند خیلی سخته

 5. Farzad🏁

  7

  12

  معلومه که ماشین انتظاراتش رو برآورده نمیکن . ای کاش سب یه ماشین رقابتی داشت تا همه میفهمیدن اسطوره یعنی چی .
  ولی خیلی بده ای کاش خدافظی میکرد ولی نمیومد تو این تیم .

  • Mahmood.ghaedi

   9

   9

   فرزاد اصلا رقابتی بودن یا نبودن ماشینی مهم نیست
   مگه راسل این چند سال ماشین رقابتی داشت؟
   ولی خودش نشون داد اونم بااخرین و ضعیفترین ماشین گرید

   • mehdi vettel

    11

    2

    محمدو جان چه اسراری به مقایسه های بی ربط داری؟؟
    الان واقعا شرایط راسل که تو اول دوران فرمول یکیش هست و در به در دنبال فرصته تا خودشو نشون بده با سب که تقریبا آخرای کریرش هست یکیه؟؟؟؟؟

    الان سب رو میشه تقریبا با آلونسو و کیمی مقایسه کرد نه چهارتا جوون که دنبال نشون دادن توانایی های خودشونن

   • Farzad🏁

    9

    1

    محمود چرا رقابتی بودن ماشین مهم نیست وقتی تاثیر زیادی داره ؟
    البته وقتی فتل و آلونسو میان و با تیم های ضعیف و ماشین های ضعیف همکاری میکنن و خودشون هم میدونن در بهترین شرایط شاید حتی پنجم هم نشن ، اما همه تلاششون رو میکنن نشان از عشق و علاقشون به فرمول یک و رقابته .
    # اسطوره ها

   • Mahmood.ghaedi

    3

    3

    Mehdi
    دوست عزیز اصلا ربطی ب اول دوران یا اخرش نداره کسی هم از سب انتظار رقابت واسه سکو هم نداره
    ولی ماشینش هرچقدر هم داغون باشه اصلا بدترین ماشین گرید باشه ازش این انتظار میره ک از هم تیمیش بهتر باشه یا ن همتیمیش ک ماشین رقابتی نداره
    تا پایان فصل نمیشه گفت شکست خورده یا ن
    ولی خب هر ریس خود ب خود نسبت ب هم تیمیش مقایسه میشه

 6. آرشا

  14

  1

  راندن این ماشینها واقعا خیلی خیلی حساسه.پیدا کردن یه ریتم خوب وبالانس مناسب وپیداکردن لیمیت ماشین معضلی شده برای راننده ها.
  از فرازو فردود راننده ها درهر گرندپری میشه فهمید واقعا.
  مطمعنا سباستین همون سباستینه واین به تیم وُرکش بستگی داره وحمایتهایی که باید ازش بشه واقعا یه راننده نباید بخاطر یه خرابی جزیی مثل پدال حتی ۱۰دقیقه از تمرین رااز دست بده.
  تک تک دقایق تمرینها برای یک راننده مهمه.

 7. Hossein

  12

  1

  امیدوارم بارون باشه،
  2019 توی هاکنهایم اگه یادتون باشه
  سب به خاطر جریمه تعویض زیادی قطعات از رده 20 مسابقه رو شروع کرد
  ولی در آخر دوم مسابقه رو تموم کرد
  حتی مکس هم که اول تموم کرد یه بار اسپین شد .

  • Hamoon

   7

   0

   درسته بارون مسابقاتو غیر قابل پیش بینی میکنه و ضریب اشتباه بالا میره ولی در حد سالی یکی دوتا خوبه زیادیش خوب نیست

 8. mahdi.doroudi

  14

  1

  فقط بهترین راننده ها انقدر سخت گیرن نسبت به عملکرد ماشین دقت کرده باشین راننده هایی که قهرمانی دارن یا انگیزه و روحیه و صلاحیت قهرمانی دارن انقدر سخت میگیرن چون این رانندهان میدونن چطوری باید قهرمان شد مثل الونسو سب همیلتون نمونه بارز همیلتون به کوچکترین مشکلات ماشین حساسه پارسال اگر یادتون باشه چقدر تو رادیو در مورد ماشینی مشکل گیر میاورد که مثل موشک بدون توقف بود با مکس 30 ثانیه اختلاف مینداخت بازم ماشین رو قبول نداشت میگفت باید بهتر باشه کلا قهرمانا اینطورین

  • mahdi.doroudi

   12

   1

   به دنبال ریز ترین مشکلات ماشینن تا به بهترین عملکردشون برسن چون دغدغه دارن سر این موضوعات تا ماشین اونطوری که اونا میخوان نباشه نتیجه گرفتنشون خیلی سخته براشون

 9. mahdi.doroudi

  16

  3

  وتل تموم نشده حتی الونسو و کیمی ماشین بوتاس رو داشته باشن همیلتون رو به چالش میکشن در بدترین حالت عملکرد بوتاس رو دارن که بازم بنظرم تو سن این دو نفر نتیجه عالی حساب میشه مشکل اینه ماشین رقابتی ندارن و خواسته هاشون براورده نمیشه با اون ماشینا و قطعا انگیزه ای که باید داشته باشن ندارن ولی از نظر من بوتاس راننده خوبیه فقط روحیه خرابی داره چون تیم استراتژی به سمت همیلتون داره دیروز پدوک رو میدیدی وقتی بوتاس تایم یک زد هیچکس خوشحال نشد 😐انگار ن انگار بوتاس هم رانندشونو ولی کلیپش در اومد وقتی همیلتون تایم یک میزنه همه میپرن هوا واقعا این کار هر تیمی مزخرفه هر دو رانندن چه یکی بهتر چه یکی بدتر باید هر کدوم نتیجه خوب گرفتن مورد تشویق قرار بگیرن اگرم نتیجه بدی گرفتن بازم مورد تشویق قرار بگیرن تا دوباره برگردن من اینکار مرسدس رو درک نکردم اصلا خیلی خوشم اومد بوتاس بازگشت خوبی داشت امیدوارم مسابقه فردا به نفعش تموم بشه تا تیم نگاه بهتری بهش داشته باشه

  • Amin44

   3

   9

   😂😂😂
   بین اینایی که گفتی هیچ کدوم از آلونسو بهتر نیستن
   آلونسو هم تو اوجش نتونس لوییس سال اولی رو شکست بده
   گاراژ مرسدس هم منتظر صدمین پل لوییس بودن…

 10. Erfan

  0

  0

  خب بالاخره تونستم توی فانتزی ثبت نام کنم. مراحل رو میگم اگه کسی مثل من مشکل داشت امیدوارم حل بشه:
  سعی کنید با فایرفاکس وارد بشید. از vpn استفاده کنید.
  ثبت نام که کردید احتمالا ارور میده. ولی مهم نیست. login کنید اونجا هم احتمالا ارور میده که بازم مهم نیست😂
  فراموشی رمز عبور بزنید. یه رمز جدید میره برای ایمیل تون. اون رمز رو توی قسمت password تایپ کنید. (کپی پیست نکنید)
  من با این کار ها وارد شدم. البته بین مراحل چند روزی طول می کشید. شاید این هم تاثیرگذار بوده باشه.
  در اخر هم |ZXE-LECLERC16| لیگ داشت اونجا که نوشته بود “به زودی”. اگه این کامنتو میبینه یه توضیح بده که چطور وارد لیگش بشم.

 11. Engineer

  4

  4

  دوستان پیش بینی های خودتون رو از مسابقه زیر این کامنت ارایه بدید.
  برای خودم
  1-بوتاس 2-ورشتپن 3-همیلتون 4-پرز 5-نوریس 6-لکلرک 7-ساینز 8-اکون 9-گسلی 10-فتل

دیدگاه خود را بیان کنید