فرمول یک ایران – راننده تیم ویلیامز، جورج راسل حرکت خطرناک والتری بوتاس در گرندپری ایمولا که منجر به برخورد شدید این دو راننده شد را زیر سوال برد و گفت که شاید اگر راننده دیگری به جای او بود، بوتاس رفتار متفاوتی از خود نشان می داد.

در نیمه های مسابقه گرندپری ایمولا 2021، جورج راسل و والتری بوتاس که در حال نبرد بر سر رده نهمی بودند، با سرعت بالایی در پیچ 2 با یکدیگر برخورد کردند و تصادف آن ها به حدی بود که موجب برافراشتن پرچم قرمز و توقف مسابقه شد.

راسل با استفاده از DRS فاصله خود را با بوتاس در مستقیمی قبل از پیچ 2 به حداقل رسانده بود و به جهت تلاش برای سبقت گیری به سمت خارج پیچ (سمت راست بوتاس) حرکت کرد. در همین حال نیز بوتاس به جهت دفاع و جلوگیری از سبقت احتمالی راسل، خودروی خود را قدری به سمت راست حرکت داد.

این اقدام بوتاس باعث شد تا بخشی از خودروی راسل روی قسمت خیس کناره پیست رفته و او با از دست دادن چسبندگی خودروی خود با سرعت بالایی با خودروی بوتاس برخورد کند و در نهایت این برخورد باعث کناره گیری هر دو راننده از مسابقه شد.

هر دو راننده از این برخورد فوق العاده عصبی و ناراحت بودند. راسل پس از خروج از خودروی خود با عصبانیت به سمت خودروی بوتاس رفت و ضربه ای نیز به هلمت والتری بوتاس زد و بعدا نیز بیان کرد که در آن لحظه از او پرسیده که “آیا قصد داشت هر دوی آن ها را به کشتن دهد”. بوتاس نیز با انجام حرکت ناشایستی پاسخ جورج راسل را داد.

برخورد میان والتری بوتاس و جورج راسل - پرندپری ایمولا 2021

برخورد میان والتری بوتاس و جورج راسل – گرندپری ایمولا 2021

بوتاس پس از حادثه بیان کرد که این برخورد به وضوح اشتباه راسل بوده و او به اندازه کافی به راسل فضا داده اما راسل اذعان دارد که بوتاس توافق میان رانندگان را شکسته است.

راسل گفت:

ما توافقی داریم که اگر خودرویی سریع تر است و با DRS به شما نزدیک می شود، شما در آخرین لحظه، فرمان را حرکت نمی دهید.

من اسلیپ استریم (خلا پشت) بوتاس را داشتم و برای سبقت گیری آماده بودم و همین لحظه که آماده سبقت شدم، والتری کمی جابجا شد و مرا از پیست بیرون و به سمت قسمت خیس هدایت کرد.

در شرایط عادی یک پیست وقتی که سطح پیست کاملا خشک است این[اقدام] خطرناک است چه برسد به اینکه در پیستی باریک در حال پیچیدن در یک پیچ هستیم و سطح پیست نیز بخش هایی خیس دارد. حادثه ناگواری بود.

اما به همان اندازه [وقوع این حادثه] اجتناب ناپذیر بود، [چون] حادثه ای مانند این زمانی رخ می دهد که راننده ای چنین حرکاتی را از خود نشان می دهد. این تغییر مسیر کوچکی بود اما زمانی که با سرعت 300 کیلومتر بر ساعت در حال حرکت هستید و سرعت شما هم 20 تا 30 کیلومتر از راننده جلویی بیشتر است، [انجام چنین حرکتی] بزرگ است.

راسل همچنین در ادامه، حرکت تهاجمی بوتاس بر سر کسب رده نهمی را زیر سوال برد و در این رابطه که اگر به جای او راننده دیگری بود آیا بوتاس باز هم همچین حرکتی انجام می داد نیز صحبت هایی داشت. همچنین لازم به ذکر است که راسل عضو برنامه جوانان مرسدس است و بسیاری او را جایگزین حتمی والتری بوتاس در آینده می دانند.

راسل در ادامه گفت:

مشخصا در آن لحظه از دست او بسیار عصبانی بودم. من برای رده نهمی می جنگیدم. رده نهمی برای او هیچ چیزی نیست و تقریبا بی معنی است. او حرکتی را انجام داد که اگر در آخرین دور مسابقه برای پیروزی بجنگید آن را انجام می دهید.

[اقدام او] این سوال را ایجاد می کند که چرا او برای یک رده نهمی این کار را انجام داد. شاید اگر راننده دیگری بود این کار را نمی کرد. ذهنیت من [نسبت به این ماجرا] اینگونه بود.

همانطور که گفتم او کاملا مقصر نیست. فکر نمی کنم حتی من هم مقصر باشم. می شد از آن جلوگیری کرد. فکر می کنم که این مثال خوبی برای داوران باشد که حرکات ریزی مانند این، موجب بروز حادثه می شوند و همین نیز شد.

من از دیدگاه او [بوتاس] کاملا مطمئن هستم. او فکر می کند که تقصیر من است. من در این مورد شکی ندارم. او سرعت نهایی این خودرو ها در حالت اسلیپ استریم و استفاده از DRS را می داند. او می داند که انجام این کار درست نیست.

همان طور که گفتم اگر در آخرین دور مسابقه برای پیروزی بجنگید، شاید [این کار را انجام دهید]. اما نه در شرایطی مانند این و نه در اواسط مسابقه که نهم هستید چرا که ارزشی ندارد.

95 دیدگاه

 1. Farzad🏁

  11

  2

  خب همیشه تو این جور برخوردها راننده ها تقصیرو میندازن گردن هم ، اگه بوتاس غیر قانونی بوده باید جریمش میکردن ، به نظرم یه قانون جدید هم به خاطر این تصادفی که پیش اومد وضع میکنن .

  • Farzad🏁

   12

   15

   ولی حقیقتا حیف این ماشین که بوتاس بشینه پشتش

   • Pouria

    5

    0

    اونقدر زدن رو سر والتری که نمی دونم میخواییم مکس بیاریم جورج بیارم اینم معلومه اعتماد به نفسشو از دست داده

  • Amir

   28

   4

   بعضی دیدگاه های تعصبی واقعا جالب اند دیروز وقتی مکس تو تعیین خط اشتباه کرد اقای engineer گفت لوییس خوش شانسه , حالا که لوییس اشتباه کرد میگن مکس بی نقصه ,
   حداقل وقتی طرفدار یه راننده هستید حمایت درست و غیر تعصبی داشته باشید .

   • Amir

    22

    3

    خود مکس میاد میگه , اسپین نشدنم یکم خوش شانسی بود باز میان میگن , جمع کردن ماشین در حال اسپین مهارت میخواد , بله مهارت میخواد ولی باز هم شانس توش تاثیر داره , همیلتون هم سر پرچم قرمز خوش شانس بود ولی نهایت استفاده رو ازش کرد , مکس هم همینطور , پس شانس و فرصت برای همه راننده ها به وجود میاد و برنده اونی که حداکثر استفاده رو بکنه ازش , که دیروز هم مکس و لوییس این کار رو کردن

   • Farzad🏁

    12

    5

    داداش من به شانس اعتقادی ندارم 🙂
    هر چی هست هوش ، استعداد و تلاش خود راننده ها و تیمشون هست .

   • Mohammad44

    17

    9

    ایشون خیلی وقته با تحلیل هاش محققان آمار دانشگاه آکسفورد و ما رو مستفیض کردن😂
    در ضمن لوییس قبل پرچم و موقع سیفتی کار رفت و بال و لاستیکش رو عوض کرد نه پرچم قرمز

   • حسام

    8

    2

    در صورتی که مکس خودش گفت خوش‌شانس بودم که اسپین نشدم، اما بعضیا اصرار دارند که بگن لوئیس خوش‌شانسه
    موفقیت‌های لوییس رو به شانس و ماشین ربط میدن اما مکس رو تمجید میکنند
    نمیدونم اسمش تعصبه یا چی، هر چی هست این نوع نظر دادن منطقی نیست

   • Engineer

    6

    9

    Amir عزیز
    من نگفتم که مکس بی نقص هست
    موقع اسپین هر راننده ای هرچند هم که مهارت داشته باشه باید شانس هم باهاش یار باشه که کامل اسپین نشه مثل دیروز مکس که خوش شانسی آورد.

    من کی دیروز حرف از مهارت مکس زدم که اسپین نشدنش به خاطر مهارتش بوده؟
    و کی دیروز گفتم تعادل همیلتون بهم خورده به خاطر کم مهارت بودنش بوده؟
    آدم متعصب این حرف هارو میزنه ولی من که نزدم

    این فست بوی بود که توی تعیین خط میگفت رو کم کنی لوییس و یه اشتباه کوچک مکس در حد صدم ثانیه رو به رخ طرفدار های مکس میکشید و من در جواب او تنها پاسخ دادم و نگفتم همیلتون بی مهارت بود و نگفتم که بد رانندگی کرد.

    طبیعتا از روی اشتباه یا هر چیزی همیلتون تعادلش بهم خورد و زمان زیادی از دست داد توی مسابقه اصلی.

    من فقط از این دلخور بودم که از دست دادن زمان مکس در حد چند صدم ثانیه توی تعیین خط رو فست بوی به رخ میکشه ولی از زمان حدود 10 ثانیه و بیشتری که همیلتون توی مسابقه اصلی از دست داده هیچی نمیگه.
    ما هم میتونیم مثل فست بوی رفتار کنیم.
    و نمگیم که این رفتار میتونه چقدر زشت باشه و مثالش چی باشه.

    اتفاقا من بسیار غیر متعصبانه و منطقی صحبت کردم.
    اگر متعصبانه و غیرمنطقی بود حرف از مهارت میزدم.
    من تنها نکته ای که گفتم این بود که چه کسی الان بهتر بوده توی مجموع 2 مسابقه و چه کسی بود که امروز هم کم اشتباه تر بود و مکس اگر کمتر از همیلتون بود الان برابر نبودند.
    و تازه عملکردش هم بهتر نمیبود

    خواهشا اول نظرات رو کامل بخون بعد پشت کسی حرف بزن و حتی حرف دربیار
    من دیروز اصلا حرفی از اینکه مکس ماهر بود که تونست اسپین نشه نزدم
    این ها رو از کجا آوردی؟

   • Engineer

    3

    8

    بعدشم
    خواهش میکنم اول یه مروری بکن کامنت هارو بعد کامنت بزار
    من کی توی تعیین خط از خوش شانسی همیلتون گفتم؟
    من روز تعیین خط فقط درباره اینکه پرز به 0.5 ثانیه ای مکس میرسه کامنت دادم.
    و اصلا حرفی از خوش شانسی همیلتون نزدم.
    و دیروز بعد از مسابقه اصلی که همیلتون بعد برهم خوردن تعادلش زمان زیادی به نفعش شد گفتم خوش شانسه.
    همه دیدن که بعدش راسل و بوتاس تصادف کردند و سیفتی کار و ردفلگ اومد.

    وگرنه همیلتون به رده 5 یا 6 رفت از راننده جلویی حدود 10 ثانیه عقب بود.
    و در شرایط عادی نمیتونست 2 ام بشه و ردفلگ باعث 2 ام شدنش شد.

    و نکته دیگه اینه که دیروز فست بوی میگه پرز و سوندا اسپین شدن دلیلش خوش شانسی همیلتونه؟
    در جواب فست بوی باید بگم که اولا من اصلا حرفی راجع به اینکه همیلتون شانس اورد و اونها اسپین شدن نزدم و این رو خودت گفتی و منم میدونم که اسپین به هر راننده ای ممکنه بشه و اسپین شدن پرز و سوندا رو نمیشه گردن شانس همیلتون انداخت.
    ولی اگر پرز کنار نمیرفت همیلتون باید ازش رد میشد که در اونصورت احتمالا به ماشین لکلرک و لندو نمیرسید چون زمانی رو پشت پرز از دست میداد.

    و حتی اگه خود پرز از لندو و لکلرک رد میشد همیلتون هم میتونست از اونها رد بشه باز همیلتون در جای 3 ام قرار میگرفت بعد از ورشتپن و پرز.

    این پاسخ کامنت دیروزت بود هر چند من اصلا حرفی درباره اینکه اون شانس اورد و پرز اسپین شد نزدم.

   • Engineer

    3

    6

    Amir
    من اصلا حتی یادم نمیاد که درباره اسپین شدن مکس چیزی گفته باشم یا گفته باشم جمع کردن ماشین در حالت اسپین مهارت میخواد و مکس داشت و لوییس نداشت.

    کامنت ها واسه همین دیروزه و پست قبلی میتونی بری ببینی.
    توهم زدی فکر کنم.
    کمتر از خودت بباف.
    حرف تو دهن آدم میزارن))))))))

   • Engineer

    5

    7

    در جوابت این رو هم بدون و اگه خواستی برو تکرار مسابقه رو ببین
    حتی اگه مکس هم شانس اورده باشه که اسپین نشده
    اون موقع ماشین ها هنوز شتاب گیری نکرده بودند و مکس میتونست توی رده های 2 و 3 برگرده و بعد هم 30 دور فرصت داشت که از لکلرک و نوریس رد بشه که میتونست وقتی همیلتون از اون ته تونست ازشون رد بشه.

    حالا مکس چه شانس میاورد اسپین نمیشد و چه شانس نمیاورد و اسپین میشد در هر صورت برنده میشد.
    ولی همیلتون اگه ردفلگ نبود احتمالا 3 و 4 تموم میکرد.

   • Amir

    5

    3

    Engineer کامنت دومم راجب شخص دیگری بود , شما هم اکثرا نظراتتون رو در مورد چیز هایی که خود کارشناسان هم در مورد اونها کاملا مطمعا نیستند با اطمینان بالا بیان میکنید , در ۲۰ ثانیه جلو افتادن مکس یکی از دیلایلش گیر کردن همیلتون تو ترافیک بود ,. و مکس شانس زیادی برای سریع ترین دور نداشت چون لوییس بعد سبقت از لندو با دی ار اس سریع ترین دور رو ثبت کرد و در ادامه دور هم عالی کار رو تموم کرد .
    بعضی از کامنت های عالی اند , و واقعا در بحث با احترام بر خورد میکنید
    ولی بعضی وقت ها واقعا کامنت های یک جانبه , میذارین , من هم زیاد تو فرمول یک وارد نیستم , و خودم فن لوییس هم ولی سعی میکنم تو کامنت ها بی طرف باشم , تو اینکه مکس راننده عالی هست شکی نیست و تو این مسابقه فوق العاده بود.

   • Engineer

    4

    6

    متشکرم از لطف شما
    من سعی میکنم جوانب عدالت و انصاف رو رعایت کنم
    و کامنت هام واقعا از دید خودم غیر متعصبانست

    منم متوجه این موضوع هستم که همیلتون توی ترافیک گیر کرد که اختلافش با مکس شد 22 ثانیه حتی بهتر از تو از این موضوع مطلعم.
    در حدی که حتی یادم هست وقتی از ردفلگ خارج شدن و مسابقه از سر گرفته شد و دوباره شتاب گرفتن در ابتدای شروع مجدد اختلاف همیلتون 10.3 ثانیه بود.

    و اگر هم گفتم با 22 ثانیه اختلاف باخت برای این بود که بعد از مسابقه صخیر 0.7 ثانیه جلوتر از مکس برنده شده بود و یه اشتباه کوچیک مکس و بیرون رفتنش از ریسینگ لاین رو با اینکه یک بار هم از همیلتون رد شد میکوبیدن تو سر ما.

    در صورتی که همیلتون نه تونست رد بشه از مکس و نه تونست استارت بهتری بزنه و حتی اشتباه هم کرد و 10 ثانیه عقب افتاد در حالت عادی بعد از شروع مجدد هم حتی اگه بدون وقتی که توی ترافیک تلف کرده رو در نظر نگیریم حداقل بین 8 تا 10 ثانیه عقب تر تموم میکرد.

    برای این ها هم اگه توجیهی دارید خوشحال میشیم استفاده کنیم.

   • 33🦁Ali

    5

    7

    Amir
    امیر خان آره من گفتم می تونی بری آنبرد مکس ببینی موقع که نزدیک اسپین بشه که چطور فرمون داد فکر کردی اینا تاثیر نداره در اسپین نشدنش و چاشنی شانس کنارش بود که یه چرخش تو پیست بود اینم باعث شد چارلز نره بعدش سعی کن همیشه بری آنبرد یا اتفاق درست ببینی بعدش نظر بدی.
    این مورد چیزی بودش که من تو تحلیل مسابقه هم گفتم مکس شانس آورد اسپین بشه قبلی که مصاحبش بیاد بیرون.
    / لطفٱ شانس مکس با همیلتون مقایسه نکن که قابل قیاس نیستن/
    هر طرفداری که یه تمجید از رانندش بکنه میشه تعصبی و بی منطق ولی شماها از لوئيس تعریف کنید هیچ خبری نیستش.

   • 33🦁Ali

    6

    5

    مگه وقتی فن های همیلتون تعریف می کنن از رانندشون ما میایم دخالت کنیم.

   • Amir

    5

    1

    Ali 33 من گفتم مکس خوش شانس بود و همینطور لوییس و طرف لوییس رو نگرفتم , در مورد اسپین هم اکثر راننده ها یه چنین فرموتی رو میدن ,
    در مورد فاصله ی ۱۰ ثانیه ای مکس و همیلتون در ری استارت هم باید بگم ری استارت به صورت رولینگ بود و این فاصله بین رده ۹ و ۱ به وجود میاد به طور معمول و ادامش هم که ترافیک باعث فاصله بسیار زیاد شد اما در کل فاصله واقعی از نظر پیس با برتری مکس بود اینم گفتم و گفتم این مسابقه مکس بهتر از لوییس بود در کل و شایسته برد بود , ولی خیلی از طرفدار های مکس و لوییس حتی روزی که راننده مورد علاقشون عملکرد ضعیف تری اراعه میده باز هم میگن بهتر بود , اگهواین تعصب نیست پس چیه؟
    من تو بحرین گفتم لوییس بهتر بود اینجا میگم مکس بهتر بود , کجای این نظر تعصبیه؟

   • Fastboy 44

    8

    4

    عزیز جان از دیشب تا حالا فست بوی خیلی فکرتو درگیر کرده،نه؟!
    لازم نیست بخونی کامنت های منو که
    به کارشناسی های سکته دهنده خودت ادامه بده عزیز جان💜

   • Engineer

    4

    7

    Fastboy 44
    تو ذهن من رو درگیر نکردی
    ولی واقعا بچه گانه کل کل میکنی و بچه گانه رفتار میکنی و بچه گانه نظر میدی و تحلیل متعصبانه میکنی.
    احتمالا زیر سن قانونی هستی.

   • حسام

    1

    2

    اینجینیر
    حق با امیره شما تعصبی نظر میدی
    مکس خودش میگه من خوش‌شانسم شما میگی همیلتون
    دیروز شما کلا بحث فنی و استادی لوئیس رو گذاشته بودی کنار و فقط میگفتی شانس شانس
    رمالیه مگه؟

   • Fastboy 44

    7

    3

    اول اینکه درست گفتی!
    زیر سن قانونی م تقریبا!
    این رفتار های بچگانه رو هم بذار به حساب اینکه من بچه ام و روزه بودم مغزم به فنا رفته بود!
    ولی شما که تحلیلگر با سابقه ای هستی نباید با یه بچه کل کل کنی و توی تک تک کامنت هات اسمشو ببری!
    این بچه لازم نمیبینه که خودشو اون چیزی که نیست جا بزنه!
    هرچیزی رو که میبینم بدون تعقب میگم،برداشتت متفاوته مشکل من نیست!
    درآخر بگم که تحلیل کار من نیست!کار توئه!
    💜

   • Engineer

    3

    1

    Fastboy 44
    این تحلیل برای من نیست و این سایت هم برای من نیست
    اینجا همه حق دارن نظر خودشون رو بگن و یه عده موافقن و یه عده مخالف
    هم تو به اندازه من حق داری و هم من به اندازه تو.

    ما اینجا نیومدیم که بحث و کل کل کنیم اومدیم تبادل آگاهی کنیم و اطلاعات
    مطمن باش من تورو مثل برادر کوچکتر و نداشته ی خودم دوست دارم و برای تو و نظرت هم احترام و ارزش قایلم.

    من نمیخوام به کسی توهینی کنم نه راننده ای و نه تیمی و نه کاربری.
    اگه راننده ی مورد علاقت رو در حالت کل کل خوش شانس خوندم.
    واسه کل کلی بود که خودت از روز قبل راه انداخته بودی و من فقط در جواب تو اون رو گفتم.

    و حتی بعد مسابقه فقط میخواستم به هوادارن مکس تبریک بگم ولی نسبت به کاری که انجام دادی واکنش دادم.
    تو به مکس توهین میکنی و تحقیر.
    در صورتی که ما به همیلتون احترام میزاریم.

    وقتی کسی از راننده های ما بد میگه باهاش درگیر نمیشیم وقتی هم از رانندمون تعریف میکنیم شماها به سمتون هجوم میارید.
    در صورتی که شما از همیلتون تعریف میکنید ما هیچ چیزی نمیگیم و حتی یه روز یه عده رو هم مورد شکایت قرار دادم که کسی رو که از راننده مورد علاقش که همیلتون بود حمایت کرده بود رو دیسلایک کرده بودن.

    به هر حال من این جو رو دوست ندارم.
    از بطن موضوع یعنی کلکل خوشم نمیاد چون هیچ سودی نداره و دوسر باخته.
    چه برنده بشی میگن بچه رو نگاه کلکل میکنه.
    ببازی هم باز همین رو میگن و تازه خودت هم حالت گرفته میشه.

    و این کلکل رو دوست دارم همینجا هم من و هم تو و هم ali 33 و هرکسی که بین مکس و همیلتون کلکل میکنه پایان بده.
    این یه نصیحت برادرانه بود از طرف من میتونید هم بهش عمل نکنید.
    و اولین کسی که بهش عمل میکنه خودم هستم و از همین روز میخوام کلکل رو بزارم کنار و فقط نکات مثبت و منفی ورشتپن و همیلتون رو تحلیل کنم.
    فارق از هرگونه دید طرفدارانه.

    موفق باشی

   • Engineer

    3

    1

    Mohammad44
    قبلا هم به شما گفتم
    هر کسی حق داره صرفا نظر خودش رو بگه
    دکمه های لایک و دیسلایک هم برای همین طراحی شده که خوشت نیومد دیسلایک کنی یا لایک کنی و یا بی تفاوت باشی.

    ضمنا من کسی رو مجبور به لایک و یا دیسلایک کردن نکردم.
    و کسی رو هم مجبور به ریپلای دادن نکردم.
    و حتی کسی رو هم مجبور به خوندن نکردم.
    هر کسی که بخواد میخونه نخواد نمیخونه.
    شما هم اگه دیدی خوشت نمیاد و چند تا خوندی و حال نکردی میتونی بی تفاوت از نظرات من رد بشی.

   • Engineer

    1

    0

    حسام
    فکر میکنم که شما کامنت هارو نخوندید
    من از ابتدا توی کامنت دومم نوشتم که همیلتون خوب مسابقه داد و از چند ماشین رد شد.
    روز تعیین خط هم حرفی از شانس درمورد هیچ راننده ای نزدم.

    ولی اینکه همیلتون شانس باهاش یار بود توی اومدن ردفلگ یه امر کاملا واضحه.
    و بسیار منطقی و شما متعصبانه نظر میدید.

    اگر همچین اتفاقی برای مکس افتاده بود من قبول میکردم که شانس اورده مثل الان که قبول دارم اسپین نشدن هم با شانس همراه بوده.

    ولی مثل اینکه قبول این مسله که اگه ردفلگ در کار نبود همیلتون نمیتونست 2 ام بشه حداقل خیلی براتون سخته.
    کسی هم شما رو مجاب نکرد که قبول کنید.

    مکس مهارت و استعدادش رو ثابت کرده و در پایان فصل هم اگر برنده بشه احتمالا همین شماها مو به سر ما نمیزارید بمونه انقدر که هیتش میکنید.
    در صورتی که من و دیگر طرفدار ها گفتیم همیلتون خوب مسابقه داد.

   • Engineer

    1

    0

    حسام
    آقا حسام مشخصه کی تعصبی هست

    من که از اولم همین رو گفتم و نگفتم مکس مهارت به خرج داد.
    من که قبول دارم مکس شانس اورد شماها هستین که قبول ندارید همیلتون شانس اورده.
    بله مکس شانس آورد منم میدونم
    ولی این دلیل بر این نمیشه که بگیم همیلتون شانس نیاورد
    همیلتون شانس اورد و حتی بیشتر از مکس چون مکس میتونست به رده 1 برگرده بعد از اسپین هم ولی اگه ردفلگ نمیومد همیلتون 10 ثانیه با ماشین جلویی اختلاف داشت و حدود 30 ثانیه باید جبران میکرد که به رده 2 برگرده پس قطعا کسی که بیشتر شانس اورده همیلتون هست.

    منم دیروز حرفی از شانس مکس نزدم چون همیلتون بیشتر از اون خوش شانس بود
    وگرنه منم قبول دارم که مکس هم شانس اورد.
    خواهشا با تفکر و اطلاعات کافی نظر بده

  • A b o l f a z l

   7

   0

   من یه مسابقه ای ندیدم ببینن چ اتفاقایی ک نیافتاده -_-

  • 🏁Parsa16

   8

   0

   حالا که بحثه تصادفه بگیم از میک شوماخر که شد گروژان دوم

   • Engineer

    6

    2

    میک نمیدونم داشت چیکار میکرد ولی اونطور که من دیدیم داشت چپ و راست میشد که تایرهاش رو گرم نگه داره.
    و کوبید به دیوار
    فصل پیش هم راننده ای در حد راسل کوبید به دیوار بدون هیچ دلیلی.
    حالا نمیدونم این اشتباه رو میشه گردن میک انداخت یا روز بارونی.

  • بوتاس فن!!!

   11

   3

   نه ترو خدا.اصلا میخواستی بوتاس بره تو چمنا که تو ازش رد بشی.واقعا چه توقعاتی دارن بعضیا!!

   • حسام

    2

    2

    این راسل که من دیدم اگه بوتاس تو چمنم میرفت، دنبال میکرد میکوبید بهش
    کلا دیروز مشکوک بود، زوم کرده بود رو مرسدس

 2. Hamoon

  14

  0

  خداروشکر چیزیشون نشد

  • Farzad🏁

   12

   0

   آفرین دقیقا ، جفتشون بعداز برخورد خوب ماشینو کنترل کردن .

   • Mahmood.ghaedi

    1

    0

    بعد از همچین تصادفی بااون سرعت همه مسافرن هیچکس نمینونه کنترل کنه
    میشه بگی چیو کنترل کردن؟
    دقیقا چیکار کردن و کنترل کردن شد؟

 3. حامد

  12

  1

  مورد اول: عکسا نشون میدن بوتاس فضای کافی رو به راسل داده بوده و چنتا از راننده ها مثل ریکاردو هم به این نکته اشاره کردن و راسل رو مقصر دونستن. به وضوح مشخص بود که راسل فضای کافی داشت ولی توانایی کنترل ماشین حداقل تو اون شرایط رو نداشت.
  مورد دوم: حرکت زشت راسل بعد از برخورد بود که هیچ جای دفاعی نداره و اگر قراره این راننده آینده مرسدس باشه باید در کلاس این برند رفتار کنه امیدوارم از این اتفاق درس بگیره.
  مورد سوم: رتبه نهم برای بوتاس هیچ معنایی نداره! احمقانه ترین حرفی که میشه زد و نشون میده چه قد این راننده بی تجربست. در شرایط فعلی ای که مرسدس داره تک تک امتیازات براش ارزشمنده و باید برای هر کدومش جنگید علاوه بر این سال های زیادی بوده که قهرمان با اختلاف ۱ امتیاز مشخص شده. این ذهنیت نشون میده راسل هنوز خیلی کار داره تا به سطح مناسبی حداقل از لحاظ ذهنی و رفتاری برسه.

 4. Ali

  17

  1

  بنده خدا ویلیامز یه همچین تصادفی خییلی هزینه بر میداره ولی برا مرسدس انگار دارن پول یه آچار فرانسه رو میدن و این که خرابی ماشین مرسدس کمتر هم بود حالا ویلیامز باید بکوبه از اول بسازه

  • Mahmood.ghaedi

   12

   0

   Ali
   شاید در گذشته هزینه این تصادف نسبت ب ویلیامز واسه مرسدس پولی نبود ولی امسال سقف بودجه هست و همچین تصادفاتی واسه همه تیمها سخته و بد مرسدس وفراری. و ردبول باشه یا ویلیماز و هاس هیچ فرقی نداره

   • Pouria

    4

    0

    یه چیزی هم هس به اسم دور زدن سقف بودجه که تو این سالها مرسدس و فراری کلا کله گنده ها براحتی انجام میدن

   • Mahmood.ghaedi

    5

    0

    امسال اولین سال ک سقف بودجه هست بعد چطور چند سال مرسدس و فراری دورش زدن تو سالهای گذشته؟🤔🤔🤔🤔🤔🤔

 5. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  14

  0

  بعد یه عمری ویلیامز داشت امتیاز می گرفت و یه چیز دیگه داشت به مرسدس حمله می کرد! ولی در نهایت مثل این می مونه که راسل نمی خواد با آی ماشیت امتیاز بگیره

 6. SeyedAbolfazlTaqavi

  5

  12

  تا حالا با خودتون فکر کردین چرا بوتاس رو با راسل هر چه زود تر عوض نمی کنن؟
  شک نکنید اگر لازم باشه بوتاس رو تا سال دیگه هم نگه می دارن،حالا چرا؟
  به خاطر همیلتون!!!
  اگه فراری هم شارل رو نمی آورد فتل اینجور خفت نمی کشید،
  اما اینقدر این توتو برای لوییسشون ارزش قائله که دلش نمی خواد راسل رو بیاره مرسدس😂
  شک نکنید اگه راسل بیاد مرسدس همون روز اول همیلتون رو می کنه تو قوطی و کاری از دستش بر نخواهد آمد!!!!!!!!!
  حرفام لوییس فن ها رو آزار می ده اما واقعیت اون چیزی نیست که می‌بینید بلکه اون چیزی هست که نمی بینید!!!!
  اون کسی که به ظاهر از نهم میاد به دوم بهترین نیست!بلکه اون کسی بهترینه که با ویلیامز تا نهم داشت میومد!!!!!!!!!!!!
  حالا چرا گفتم به ظاهر؟
  چون که همه داشتن لوییس رو دنبال می کردن و رقابت جورج و بوتاس هم بعد از درگیری پوشش داده شد!
  این رو هم از خودتون پرسیدین که چرا کارگردان تلویزیونی به آمار جورج و بوتاس اشاره نمی کرد؟
  تا قبل از تصادف کی فهمید که اینقدر سریعه؟
  خلاصه که بگم دیدتون رو عوض کنید،
  درباره تصادف هم کاملا تقصیر بوتاس بود،تمام!

  • Fastboy 44

   7

   7

   اگه راسل لوییس رو تو قوطی کنه،بی شک ورستپن و وتل و لکلرک هم توی قوطی ن حتی بدتر!

   • Mohammad44

    7

    3

    حاجی به نظرم ما فعلا سکوت کنیم بهتره😂
    باز لوییس اشتباه کرد همه شدن کارشناس خبره فرمول یک
    فعلا دور دورِِ این به ظاهر کارشناس هاست…

   • Hamoon

    4

    4

    Fastboy لکلرک قاطی این ماجرا نکن داداش
    :)))

  • ᗩᕼᗰᗩᗞ ᖇᗴᏃᗩ_ғ1

   6

   1

   مشکل اینجاست که شما درباره احتمالات حرف میزنی چیزی که هنوز اتفاق نیفتاده!

   خب منم میتونم بگم جورج راسل تا الآن همتیمی متوسطی هم نداشته تحت فشار نیست تا عملکردش رو واقعی رو ببینیم.ممکنه اشتباه هم بکنه

   همه تیم های بزرگ از این کار اجتناب میکنن.

   • SeyedAbolfazlTaqavi

    1

    1

    خب پس چرا راسل رو نمیارن مرسدس که دیگه در مورد احتمالات حذف نزنم؟؟؟؟

  • Pouria

   6

   2

   نمی دونم خداییش چه دشمنی با این لوئیس بیچاره دارید من خودم لویی فن نیستم ولی ازش حداقل داخل پیست خوشم میاد
   لوئیس یه اشتباه کوچیک میکنه همه بولدش میکنن ببین اشتباه کرد لایق مرسدس نیس
   بعد میگید جورج لوئیس رو میکنه تو قوطی با تمام احترام باید بگم که جورج بچه تر از این حرفاس که بتونه قهرمان این همه دوره جهان رو بکنه تو قوطی

   • SeyedAbolfazlTaqavi

    0

    1

    اولا که دشمنی نیست،دوما لوییس رو اگه بولدش کنن براش بهتره چون عملکردش بهتر میشه!!سوما لوییس خودش یه بچه روکی بود که آلونسویی رو شکست داد که تونسته بود شوماخر رو دو سال پیاپی شکست بده

  • 🏁Parsa16

   5

   0

   چی میگید واقعا؟
   لوییس رو میکنه تو قوطی؟پر افتخارترین راننده تاریخ فرمول یک رو یک عدد جوان که پشت سیفتی کار اسپین میشه و‌ به دیوار میخوره میکنه تو قوطی؟؟؟

   • SeyedAbolfazlTaqavi

    0

    0

    پس قهرمان چهار دوره فرمول یک چطور از یک روکی دو بار پشت سر هم شکست خورد؟؟؟؟

   • SeyedAbolfazlTaqavi

    0

    0

    مگه میشه پشت سیفتی کار سبقت گرفت؟
    اصلا سیفتی کاری در کار نبود اولش

  • ...m6...

   3

   0

   حاجی من واقعا درک نمیکنم چرا اینجوری میشه…
   الان تصادف راسل با بوتاس چه ربطی به همیلتون داره مگه نوسترآداموسی ک میگی راسل همیلتونو میکنه تو قوطی…. طرفدار فتلی نمیدونم از چی همیلتون میسوزی… طرفدار فتلی فقط از فتل حمایت کن و نظر بده…
   میدونم مورد اخر خیلی خیلی سخته واستون…

  • Siavaghsh

   4

   1

   همیلتون، لطیفی یا کوبیتسا نیست که از راسل شکست بخوره😂
   فدای اون تحلیلت بشم🤣🤣🤣🤣

 7. mehdi vettel

  11

  1

  صرف نظر از اینکه چرا باید یه ویلیامز از مرسدس سبقت بگیره ولی برخورد تا حدودی تقصیر جورج بود

  البته صد در صد نه ولی بیشتر تقصیر جورج بود و بوتاس واقعا جا گذاشته بود ( پالمر هم دیشب دیدم که گفته بود والتری جا داد به جورج )
  حرکتش بعد از برخورد و مصاحبه های بعد از ریسش هم یه خورده زیاده روی بود ( اینکه میگه بوتاس چون من پشتش بودم اونطوری دفاع کرد)

  راجب اینکه میگن تو سرعت 300 کیلومتربر ساعت حرکت بوتاس خطرناک هم بوده هم فکر کنم بازم داره بزرگ نمایی میشه
  این راننده ها یه عمری هست دارن تو این سرعت ها مسابقه میدن و اینکه بگیم تو اون سرعت بوتاس اون حرکت رو کرده هم بازم به نظرم صرفا آوردن یه توجیهه برا اشتباه جورج

  همه راننده ها اشتباه میکنن
  قرار نیست یه نفر کل کریرش اشتباه نداشته باشه

  در کنار موجلو و ایمولا پارسال ، این ریس هم رفت کنار اون دوتا که جورج میتونست امتیاز بگیره ولی با اشتباه خودش امتیاز رو از دست داد

 8. Mahmood.ghaedi

  6

  13

  دیشب ی توی لایو ی کارشناس بودم گفت جفتشون مقصر بودن و توضیحی ک دادن بسیار منطقی بود
  70 ب 30 بوتاس مقصر بود انبورد کیمی هم ک نشون میده ایشون گفتن ک اون قوس بوتاس باید فرمون میداد کمی ب چپ و نداد ولی ب اندازه ی ماشین جا بود برای راسل انبورد بوتاس هم ببینید بوتاس فرمون نداد فقط مستقیم رفت
  ولی بنظر خود من ک فقط ی بیننده هستم بوتاس مقصره

  • حسام

   7

   4

   بیننده خوبی نیستی
   راسل مقصر صددرصد بود
   امضا: کارشناس حسام ✌✌✌

   • Mahmood.ghaedi

    1

    1

    بله شاید بیننده خوبی هم نباشم
    ولی توهم کارشناس بودن هم ندارم
    99 درصد شاید هم بیشتر از این کارشناس های اینجا مثل شما تا حالا سوار کارت هم نشدن
    90 درصد هم ک اصلا تو پیست کارت هم پا نذاشتن
    و بالای 90 درصدهم سوادش ندارن ولی همه کارشناس قوانین فرمول وان هستن
    همه کارشناس ایرودینامیک هستن
    کلا کارشناس زیاد داریم
    آقا حسام شماهم یکی از همون کارشناس ها
    امضا: کسی ک ن کارشناس ن سوادش داره✌✌✌✌✌✌

   • حسام

    0

    2

    من که شوخی نوشتم کارشناس و تابلوئه خیلی حرص نخور
    اما بله شما بیننده خوبی نیستی و راسل صددرصد مقصر بود

 9. mehdi vettel

  10

  10

  الان که یه بار دیگه صحنه اشتباه لوییس رو دیدم چقدر شبیه اشتباه سب تو هوکنهایم 2018 بود

  دقیقا همون شرایط هم هستش ( اشتباه تو یه هرپین با یه لاستیک اسلیکس انجام میشه )

  فقط فرقش این بود که تو هوکنهایم دیواره کنار پیست نزدیک هرپین بود و سب به دیواره پیست خورد و تو گراول ها گیر کرد و اینجا ران آف زیادی داشت و کنار دیوار پیست هم آسفالت بود و همیلتون تونست قصر در بره

  اون یکی برخورد تقریبا باعث شد کریر سب تموم بشه ولی این یکی با ترکیب شدنش با یه رد فلگ فقط 7 امتیاز به لوییس ضربه زد

  بیاید قبول کنیم لوییس حتی تو اشتباهتش هم خوش شانسه

  • bnikhalf

   7

   10

   شما میتونی فک کنی خوش شانسه و همینطور در ارزوی قهرمانی وتل بمونی

   • mehdi vettel

    10

    6

    در آرزوی قهرمانی وتل بمونی ؟؟؟؟
    وات د فاز ؟؟؟؟؟؟
    صرفا جهت اطلاع
    سباستین فتل چهار بار قهرمان جهان شده
    همین الان سومین راننده پر افتخار کل تاریخ F1 با 54 برد

    من صرفا دوتا صحنه رو با هم مقایسه کردم و یه حقیقت رو گفتم
    حالا اینکه به مذاق شما خوش نیومده یه بحث دیگه اس

   • 🏁Parsa16

    0

    0

    البته اگه قهرمانی ملاک باشه میشه چهارمین
    ۱-همیلتون
    ۲-شوماخر
    ۳-فانجیو
    ۴-وتل
    البته من لوییس رو به خاطر برد بیشتر گذاشتم ۱،چون قهرمانی هاش با شوماخر برابره

  • حسام

   5

   4

   این مکسه که خودش اعتراف کرده خوش‌شانس بوده که اسپین نشده

  • Fastboy 44

   9

   4

   در اینکه لوییس گند زد هیچ شکی ندارم و با اینکه خدا میدونه چقدر دوستش دارم ولی اصلا خوب عمل نکرد،رد فلگ هم نبود شاید یکی دو امتیاز میگرفت
   ولی قدرت روانی ش رو دوست داشتم
   اینکه هیچ چیز رو گردن هیچکس ننداخت
   نگفت راسل چرا داخل پیچ ۷ رو باز گذاشت
   نگفت زمین کجه
   مثل همیشه هم از تیم بابت اشتباهش عذرخواهی کرد نه اینکه تیم رو مقصر بدونه!
   ولی به این توجه کن که وتل لیدر بود و عملا هیچ فشاری از پشت سر بهش وارد نمیشه و دوری ۰.۵ ثانیه داشت گپ باز میکرد
   ولی لوییس به شدت در تلاش بود تا به ورستپن برسه
   و به قول خودش عدم صبرش کار دستش داد!
   و مطمئنم اگه صبور تر میبود میتونست تا آخر مسابقه با ورستپن بره،سبقت رو نمیدونم ولی مطمئنم نزدیک میبودن
   مهم اینه که از این اشتباهش درس بگیره
   همین

   • mehdi vettel

    5

    0

    موافقم
    در قدرت روانی لوییس هیچ شکی نیست
    اینکه به خودش اطمینان داره و زیر فشار خوب عمل می کنه

    ولی راجب سب در اشتباهی
    اون مسابقه همیلتون تازه الترا انداخته بود و بارون هم شروع شده بود و بدجور از راننده های جلویی که سافت داشتن سریعتر بود و سب مجبور بود فاصله بندازه تا برد به خطر نیوفته که متاسفانه اون برخورد پیش اومد

   • Fastboy 44

    4

    1

    درسته ولی بازم بنظرم حدی نبود که لوییس بتونه از راننده های لپی توی اون شرایط شیرتوشیر! عبور کنه و همچنین رایکونن و ورستپن و بوتاس و تازه به وتل برسه
    ولی خب به قول شما ممکن بود که لوییس واقعا خطر خیلی جدی بوده باشه و میتونست پیروزی وتل رو توی اون مسابقه به خطر بندازه
    به هرحال کاریه که شده
    💜

   • REZA.M

    0

    0

    به این توجه کن که یه قسمت از بال جلوی فتل رفته بود.

  • Mahmood.ghaedi

   1

   0

   کلی فرق داشت لوییس در حال لپ کردن بود سب ن
   و این ریس بارون تمام شده بود فقط ریسینگ لاین خشک بود
   و ریس تمام پیست خیس نبود و کلا قسمتی از پیست خیس بود در لحظه تو دیوار رفتن
   از این دیوار تا اون دیوار کلی فرق هست از جمله سرعت ک سرعت لوییس هم فکر میکنم کمتر از سب توی المان بود

   • mehdi vettel

    0

    0

    صد در صد که یکی نیستن خب
    ولی
    جفتشون تو هرپین این اشتباه رو کردن
    جفتشون لاستیک اسلیکس داشتن ( درسته تو ایمولا بارون تموم شده بود ولی لوییس تو قسمت خیس پیست این اشتباه رو کرد که دقیقا مثل شرایط سب تو هوکنهایم بود که بارون شروع شده بود )

    جفتشون بال جلوشون قبل از اشتباهشون آسیب دیده بود

    جفتشون بیش فرمونی داشتن که به خاطر تصحیح فرمون رفتن تو گراول

    فقط فرقشون این وسط این بود تو هوکنهایم دیواره پیست چسبیده به هرپین ولی اینجا اینطور نبود

  • bnikhalf

   0

   1

   اول که خودم میدونم ۴تا قهرمانی داره اون حرف رو هم بخاطر اون حرفتون که نوشتین لوییس حتی تو اشتباهاتشم خوش شانسه گفتم
   من واقعا نمیفهمم شما اینهمه استعداد و تجربه رو نمیبینید هرچی میشه میگن فقط شانسه
   التماس تفکر

 10. Mahmood.ghaedi

  10

  0

  نکته دیگه درباره ریس دیروز اینه ک جدیدا لوییس تو ریس های بارونی چند دور اون ضعیف کار میکنه اون ریسی ک نم بارون زده بود و زمین خیس خشک نبود یادم نیست دقیقا کدوم ریس بود ک ساینز تو استارت با مکلارن رفت فاصله باز کرد بعد لوییس اوکی شد و راحت گرفتش و نصف ریس ک گذشت لپشم کرد یا ریس ترکیه استارت خوب زد ولی چند دور اول چندبار تو کنترل ماشین مشکل داشت حتی از پیست خارج شد و رده داد اینم از دیروز ک استارت ضعیف بود مکس اصلا نبست و کلا چند دور اول کند بود
  حالا مشکل کجاش نمیدونم ایا مرسدس هنوز با گرم کردن و ب دما رسوندن لاستیک مشکل داره یا از خود لوییس نمیدونم

  • mn.a

   5

   1

   این مشکل از سال پیش با مرسدس مونده. مشکل از لوئیس نیست.

 11. bnikhalf

  8

  2

  اول که این یه برخورد مسابقه ای اعلام شد پس چرا شما دارین یک طرفه قضاوت میکنین و بوتاس رو مقصر میدونین؟؟؟؟ این حرکتتون واقعا زشته
  اینم بگم من طرفدار هیچکدومشون نیسم ولی اخر یه پاراگراف نوشتین که جورج زده به هلمت بوتاس که خب واضح بود و دیدم اون صحنه رو ولی بعدش نوشتین بوتاس حرکتی بدی رو انجام داده میشه دقیقا به من بگید چه حرکتی؟؟ بوتاس هیچکاری نکرد این جورج بود که زد به هلمت بوتاس و این نشون میده که چقد جورج رفتارش غیر حرفیه و بچگانس
  اون وقت هیترا هی میگن صخیر پارسال جورج فلان کرد هیترای عزیز لطف این بچه مچه هارو نچسبونید به ۷ دوره قهرمان جهان

 12. Mmd9024

  5

  9

  من شاید بیشتر از ده بار آنبورد راسل و بوتاسو نگاه کردم مقصر اصلی بوتاس بود اولش اگر نگاه کنید بوتاس راه میده ولی زمانی که راسل میرسه اگر دقت کنید توی فیلم یه خطکشی وسط پیست اونجا بوتاس قشنگ رد میشه از خطکشی و فضا رو از راسل میگیره و راسل مجبور میشه فرمون بده .شما حالا حساب کن با 300 کیلومتر سرعت معلومه یه چرخ ماشین بره روی چمن اسپین میشه

 13. Erfan

  16

  3

  من فکر کردم راسل بعد تصادف رفت از بوتاس معذرت خواهی کنه. نگو حسابی از خجالت هم دراومدن.
  نظر شخصی من اینه که راسل مقصر بود

 14. Erfan

  7

  0

  یه سوال بی ربط:
  ریستارت مسابقه بعد از پرچم قرمز به چه صورته؟
  یادمه پارسال ماشینا رفتن توی خط استارت و مثل شروع مسابقه به صورت ثابت شروع کردن.
  ولی دیروز پشت سیفتی کار و در حال حرکت شروع کردن. این جریانش چیه اگه کسی می دونه لطفا توضیح بده

  • محمد

   6

   0

   توی بحرین ۲۰۲۰ هم اینجوری شروع کردن؟
   این ها رو داروان انتخاب میکنن.به اونها بستگی داره

 15. احمدرضا لکلرک

  4

  2

  اینم مثل لکلرک بدشانسه کلا
  اون از مرسدس پارسالش اینم از امسال

 16. محمد یاسین

  6

  0

  من میگم هیچکدوم شون مقصر قطعی نبودن جورج خواست رد بشه بوتاس هم اگه دقیق نگاه کنید قشنگ فضا میده ولی یک دفعه ای بوتاس بر میگرده داخل پیست و جورج به نظرم زیادی رفت راست چون فکر کرد بوتاس میخواد بیاد سمتش و ماشین سر خورد روی چمن و در ادامه اون تصادف پیش اومد به نظر من بوتاس فضا براش باز گذاشته بود ولی بوتاس هم تاحدودی مقصر بود ؛ میتونم بگم 50 50 مقصر بودند اشتباهات بوتاس : بازگشت خطرناک به فضای داخلی پیست ( که اشتباه بزرگی بود ) اشتباه جورج : انتخاب مکان خطرناکی برای سبقت ( وقتی که میبینی اون بخش پیست فضا کمه و بخشی از اون خیس هم هست باید احتیاط کنی ) نظرم رو باز هم تکرار میکنم 50 50 است ولی قطعا دوستان بهتر تحلیل میکنند

  • Mahmood.ghaedi

   2

   2

   تنها نقطه ای ک میشد سبقت گرفت اون مستقیمی بود بعد شما میگی اشتباه جورج این بود ک اونجا میخواست سبقت بگیره🤔😂🤔

 17. Amir

  5

  1

  البته فکر کنم راسل قرارداد رو‌متوجه نشده
  اون قرارداد که میگه راننده جلویی فرمان رو‌تکون نده برای مسیر مستقیمه نه توی پیچ 😉😉
  برای شوخی

 18. محمد

  0

  0

  من هزار بار تو سایت رسمی فرمول یک دیدم.بوتاس واقعا نمیدونستم که راسل کجاست.

 19. Pouria

  0

  0

  خب از دیدگاه من بیننده مقصر جورج بود البته والتری هم میتونست بهش را بده چون واقعا پس گرفتن رده از ویلیامز با مرسدس کار چندانی نداره
  ولی اون چیزی که باعث بدبینی من شد حرکت زشت جورج بود بهمراه مصاحبه های تندش احساس کردم جورج شبیه این بچه پولدارا که به پول باباشون تکیه میکنن از این مطمئنه که سال بعد یه صندلی تو مرسدس داره
  امیدوارم والتری برگرده و واقعا نشون بده که حداقل چیزی کمتر از جورج نداره و اینکه لندو چه گزینه خوبی برا مرسدس بابا ش هم تو مرسدس نفوذ داره حله پ

 20. Hamoon

  2

  2

  چرا ب جون هم افتادین
  هردو مقصرن تمام
  :)))))

  • SeyedAbolfazlTaqavi

   0

   0

   قربون این تحلیلت بشم🤣🤣
   توی هر درگیری چه فرمول یک چه غیر فرمول یک توی هر کجای جهان هر دو طرف مقصرن و اون کسی مجازات میشه که باعثش بوده و علتش بوده نه مزید بر علت،
   بوتاس علت هست،
   راسل مزید بر علت

 21. مهدی

  3

  1

  راسل غیر حرفه ای بودنشو ثابت کرد گیرم ک مقصر اصلی بوتاس باشه

  • SeyedAbolfazlTaqavi

   0

   0

   غیر حرفه ای اون کسیه که میره توضیح می خواد یا اون کسی که انگشت وسطشو نشون میده؟!

 22. محمد

  2

  0

  من هزار بار تو سیت رسمی فرمول یک دیدم.بوتاس واقعا نمیدونست که راسل کجاست.

 23. Amirho3ein

  1

  2

  این تصادف جنجالی بود ولی واقعا بنظرم مقصر خود راسل بود
  چون اومد از سمت خیس پیست رفت و بفنا رفت

  • SeyedAbolfazlTaqavi

   0

   0

   خب مگه مشکل داره بیاد کناره پیست؟
   خب حتما یکی مقصر بوده که بیاد کناره پیست!

 24. Majid

  0

  1

  به حرف بچگانه از کسی که خیلی خودشو جدی گرفته 😄. هنوز خیلی زوده توتو مرسدس رو بده دستش وگرنه کل فصل دهن مکانیک ها سرویسه.

  • SeyedAbolfazlTaqavi

   0

   0

   دعا کن اینجور باشه و گرمه قهرمان هفت دوره جهانتون باید با خفت از فرمول یک کنار بره😂🤣